"Қызмет көрсету статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012 жылғы 28 маусымдағы № 154 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 13 тамызда № 7842 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 205 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 28.08.2013 № 205 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының
12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қызмет көрсету статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6570 болып тіркелген, 2011 жылғы 19 сәуірдегі № 154-155 (26557) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
123491011121516-қосымшалар осы бұйрықтың 12345678910-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы                          Ж. Жарқынбаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
А. Жұмағалиев ______________

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года № 264 "Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике услуг"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 июня 2012 года № 154. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2012 года № 7842.Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 августа 2013 года № 205
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 28.08.2013 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
В целях совершенствования государственной статистики, а также в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике (далее – Агентство) от 20 сентября 2010 года № 264 «Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 15 октября 2010 года за № 6570, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 20 января 2011 года, № 19-20 (26440-26441), от 22 января 2011 года, № 23-24 (26444-26445) следующие изменения:
приложения 123491011121516 изложить в редакции согласно приложениям 12345678910 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Исполняющий обязанности
Председателя                               Ж. Джаркинбаев
«СОГЛАСОВАН»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Жумагалиев А.

5. Кітапхана қорының келесідей себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о выбытии в течение года библиотечного фонда по причинам, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
кітаптар
книги
электрондық басылымдар
электронные издания
кино-фото-фоноқұжаттар
кино-фото-фонодокументы
кезеңдік басылымдар
периодические издания
басқа да әдебиеттер
другая литература
газеттер
газеты
журналдар
журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Келесі себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны
Выбыло в течение года по причинам
оның ішінде:
в том числе:
2
кітапханаларға, басқа да ұйымдарға ақысыз негізде берілген
безвозмездно передано другим библиотекам, другим организациям
3
төтенше жағдайлар
чрезвычайные ситуации
4
басқа да себептер
другие причины
6. Кітапхана қорының жыл соңына білім салалары бойынша жағдайын көрсетіңіз, бірлік
Укажите состояние библиотечного фонда на конец года по отраслям знаний, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қоғамдық-саясат сипатындағы общественно-политического характера
жаратылыстану ғылымдары, денсаулық сақтау және спорт естественные науки, здраво-охранение и медицина
техника, ауыл және орман шаруашылығы
техника, сельское и лесное хозяйство
өнер, дене шынықтыру және спорт
искусство, физическая культура и спорт
филологиялық ғылымдар, көркем әдебиет
филологические науки, художест-венная литература
басқа да
другие
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл соңына білім салалары бойынша бары
Состоит на конец года по отраслям знаний
7. Әдебиетті беру туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о выдаче литературы, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
кітаптар
книги
электрондық басылымдар
электронные издания
кино-фото-фоноқұжаттар
кино-фото-фонодокументы
кезеңдік басылымдар
периодические издания
басқа да әдебиеттер
другая литература
газеттер
газеты
журналдар
журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл ішінде берілгені - барлығы
Выдано в течение года - всего
2
соның ішінде - балаларға
из них - детям
3
Жыл ішінде ауылдық жерде берілгені
Выдано в течение года в сельской местности
8. Кітапханадағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың барын көрсетіңіз, бірлік
Укажите наличие информационно-коммуникационных технологий в библиотеке, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Электронды каталогтың көлемі
Объем электронного каталога
2
Интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар кітапханалар саны
Число библиотек с доступом в сеть Интернет
3
оның ішінде - Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар кітапханалар саны
из них - с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi)
4
Компьютерлер саны
Количество компьютеров
5
оның ішінде – жергілікті желі арқылы интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар компьютерлер саны
из них - количество компьютеров с доступом в сеть Интернет посредством локальной сети
6
Көшірме-көбейту техникаларының саны
Количество копировально-множительной техники
7
Интернет-ресурстар саны
Число интернет-ресурсов
8
Телефон нөмірлерінің саны
Число номеров телефонов
9
Көлік құралдарының саны
Число транспортных средств
Атауы                         Мекенжайы
Наименование ___________________ Адрес______________________________
Телефон ___________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ____________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________________
Телефон _______________________________________
Басшы                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ______________(Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
2-қосымша
«Кітапхана қызметі туралы есеп» (коды 0561104, индексі
1-кітапхана, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық

5. Кітапхана қорының келесідей себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о выбытии в течение года библиотечного фонда по причинам, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
кітаптар
книги
А
Б
1
2
1
Келесі себептер бойынша жыл
ішінде шығып қалғаны
Выбыло в течение года по
причинам
оның ішінде:
в том числе:
2
кітапханаларға, басқа да
ұйымдарға ақысыз негізде
берілген
безвозмездно передано другим
библиотекам, другим
организациям
3
төтенше жағдайлар
чрезвычайные ситуации
4
басқа да себептер
другие причины
Продолжение таблицы
Оның ішінде:
В том числе:
электрондық
басылымдар
электронные
издания
кино-фото-фоноқұжаттар
кино-фото-фонодокументы
кезеңдік басылымдар
периодические издания
басқа да
әдебиеттер
другая
литература
газеттер
газеты
журналдар
журналы
3
4
5
6
7
6. Кітапхана қорының жыл соңына білім салалары бойынша жағдайын көрсетіңіз, бірлік
Укажите состояние библиотечного фонда на конец года по отраслям знаний, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
қоғамдық-саясат сипатындағы
общественно-политического
характера
А
Б
1
2
1
Жыл соңына білім
салалары бойынша бары
Состоит на конец года по
отраслям знаний
Продолжение таблицы
Оның ішінде:
В том числе:
жаратылыстану
ғылымдары,
денсаулық сақтау
және спорт естественные
науки,
здравоохранение
и медицина
техника, ауыл
және орман
шаруашылығы
техника, сельское
и лесное
хозяйство
өнер, дене
шы-нықтыру
және спорт
искусство,
физическая
культура и
спорт
филологиялық
ғылымдар,
көркем әдебиет
филологические
науки,
художественная
литература
басқа да
другие
3
4
5
6
7
7. Әдебиетті беру туралы мәліметтерді көрсетіңіз, бірлік
Укажите сведения о выдаче литературы, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің
атауы
Наименование
показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
кітаптар
книги
электрондық басылымдар
электронные издания
А
Б
1
2
3
1
Жыл ішінде
берілгені -
барлығы
Выдано в течение
года - всего
2
соның ішінде -
балаларға
из них - детям
3
Жыл ішінде
ауылдық жерде
берілгені
Выдано в течение
года в сельской
местности
Продолжение таблицы
Оның ішінде:
В том числе:
кино-фото-фоноқұжаттар
кино-фото-фонодокументы
кезеңдік басылымдар
периодические издания
басқа да әдебиеттер
другая литература
газеттер
газеты
журналдар
журналы
4
5
6
7
8. Кітапханадағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың барын көрсетіңіз, бірлік
Укажите наличие информационно-коммуникационных технологий в библиотеке, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Электронды каталогтың көлемі
Объем электронного каталога
2
Интернет желісіне қатынау
мүмкіндігі бар кітапханалар
саны
Число библиотек с доступом в сеть
Интернет
3
оның ішінде - Интернет
желісіне сымсыз технология
құралдары (WiFi) арқылы
қатынау мүмкіндігі бар
кітапханалар саны
из них - с доступом в сеть
Интернет посредством беспроводных
технологий (WiFi)
4
Компьютерлер саны
Количество компьютеров
5
оның ішінде – жергілікті желі
арқылы интернет желісіне
қатынау мүмкіндігі бар
компьютерлер саны
из них - количество компьютеров с
доступом в сеть Интернет
посредством локальной сети
6
Көшірме-көбейту техникаларының
саны
Количество
копировально-множительной техники
7
Интернет-ресурстар саны
Число интернет-ресурсов
8
Телефон нөмірлерінің саны
Число номеров телефонов
9
Көлік құралдарының саны
Число транспортных средств
Атауы
Наименование _____________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты __________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____
Басшы
Руководитель _____________________
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ________________
Мекенжайы
Адрес ____________________________
Телефон __________________________
Телефон __________________________
(Т.А.Ә., қолы)
(Ф.И.О., подпись) ________________
(Т.А.Ә., қолы)
(Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике от 28 июня 2012 года № 154
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности библиотеки»
(код 0561104, индекс 1 – библиотека, периодичность годовая)

1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Кітапхана қызметі туралы есеп» (коды 0561104, индексі 1 – кітапхана, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) кiтапхана - ақпараттық, мәдени, бiлiм беру функцияларын орындайтын, баспа және қолжазба құжаттарының ұйымдастырылған қоры, сондай-ақ графикалық, дыбыстық-көрiнiс материалдары, электронды тасымалдағыштарда құжаттары бар және оларды жеке және заңды тұлғаларға уақытша пайдалануға беретiн мәдениет ұйымы;
2) әмбебап кітапханалар – қорлары өзінің мазмұны жағынан әмбебаптық сипатты құрайтын, яғни өзінің құрамында барлық немесе білімнің көптеген салалары бойынша әдебиеттері бар кітапханалар. Бұл кітапханалар жалпыға қолжетімді, халықтың барлық топтарына немесе оқырмандардың кейбір санаттарына (балаларға, жасөспірімдерге) қызмет көрсетуге арналған болып табылады;
3) ғылыми кітапханалар – ғылымның дамуын қамтамасыз ететін; зерттеу қызметімен байланысты ғылыми мекемелер мен жекелеген тұлғаларды тиісті қор мен ақпараттық-ізденіс аппаратының негізінде ақпараттық қажеттіліктерін қанағаттандыратын кітапханалар;
4) арнайы кітапхана – пайдаланушылардың кәсіби қажеттіліктерін және оқырмандардың ерекше тобының басқа да арнайы қажеттіліктерін тиісті қор мен ақпараттық-іздестіру аппараты негізінде қамтамасыз ететін (патенттік-техникалық, зағиб және нашар көретін азаматтарға арналған кітапханалар, ғылыми зерттеу институтының кітапханасы және тағы басқа) кітапхана;
5) әдебиеттерді беру пункті – тұрақсыз кітапханалық қызмет көрсету нысаны, жұмысын күніне бірнеше сағат немесе толық емес апта кітапхананың штатындағы қызметкері немесе кітапханалық беру пунктімен құрылған ұйым өкілі – қоғамшыл жүргізетін кітапхананың аумақтық оқшауланған бөлімшесі;
6) жылжымалы пункт – арнайы жабдықталған, жиынтықталған көлік құралында (библиобус және тағы басқаларда) орналастырылған және өз орналасқан орнын тұрақты кітапханадан аумақтық шалғай орналасқан халықтың топтарына қызмет көрсету үшін өзгертетін кітапхана;
7) оқырман – белгіленген құжаттардағы ресми жазбалар негізінде кітапхананы пайдаланатын тұлға;
8) кітапхана интернет-ресурсын (порталын) пайдаланушы – кітапхана қызметіне жүгінетін, сондай-ақ ақпарат алу үшін интернет-ресурс/портал қызметін пайдаланатын тұлға, тұлғалар тобы немесе ұйым;

1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности библиотеки» (код 0561104, индекс 1 – библиотека, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) библиотека - организация культуры, выполняющая информационные, культурные, образовательные функции, располагающая организованным фондом печатных и рукописных документов, а также графическими, аудиовизуальными материалами, документами на электронных носителях и предоставляющая их во временное пользование физическим и юридическим лицам;
2) универсальные библиотеки – библиотеки, фонды которых по своему содержанию составляют универсальный характер, то есть содержат в своем составе литературу по всем или многим отраслям знаний. Эти библиотеки являются общедоступными, предназначенными для обслуживания всех слоев населения или некоторых категорий читателей (детей, юношества);
3) научные библиотеки - библиотеки, обеспечивающие развитие науки; удовлетворяющие информационным потребностям научных учреждений и отдельных лиц, связанные с исследовательской деятельностью на основе соответствующего фонда и информационно-поискового аппарата;
4) специальная библиотека - библиотека, обеспечивающая профессиональные потребности пользователей и иные специфические потребности особых групп читателей на основе соответствующего фонда и информационно-поискового аппарата (патентно-техническая, библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан, библиотека научно-исследовательского института и так далее);
5) пункт выдачи литературы – форма нестационарного библиотечного обслуживания, территориально обособленное подразделение библиотеки, работу в котором ведет, несколько часов в день или неполную неделю штатный работник библиотеки или общественник – представитель организации при которой создан библиотечный пункт выдачи;
6) передвижной пункт - библиотека, расположенная в специально оборудованном, укомплектованном транспортном средстве (библиобус и так далее) и меняющая свое местонахождение в целях обслуживания территориально удаленных от стационарной библиотеки групп населения;
7) читатель - лицо, пользующееся библиотекой на основании официальной записи в установленных документах;
8) пользователь интернет-ресурса (портала) библиотеки - лицо, группа лиц или организация, обращающиеся к услугам библиотеки, а также пользующиеся услугами интернет-ресурса (портала) для получения информации;

9) кітапхана интернет-ресурсына (порталына) кіру – қаралған парақ беттерінің немесе элементтер санына қарамастан және кітапханаға дәстүрлі барумен салыстырылатын кітапхана шегінен тыс пайдаланушылардың интернет-ресурсқа/порталға жүгінуі;
10) кітапханалық қор – құжаттарды сақтау және пайдалану үшін оның міндеттеріне, түрлері мен бейініне сәйкес қалыптастырылатын кітапханадағы құжаттардың жүйелендірілген жиынтығы;
11) газеттер – өзекті қоғамдық-саяси, ғылыми, өндірістік және басқа да, сондай-ақ әдеби шығармалар, иллюстрациялар, фотографиялар және жарнамалар бойынша ресми материалдарды, жедел ақпаратты және мақалаларды қамтитын мерзімдік мәтіндік басылымдар;
12) басқа да әдебиеттер - ноталық, картографиялық басылымдар, бейнебасылымдар;
13) журналдар – тұрақты айдары бар және тұрмыстың әртүрлі мәселелері, табиғат, ғылым, әдеби, иллюстрациялық шығармалар бойынша мақалаларды қамтитын мерзімдік түптестірілген баспасөз басылымдары;
14) кітап – көлемі 48 беттен асатын жазу, картография кестелері шығармаларының, ондағы басылған шығармаларды жақсы пайдалану үшін әдеби рәсімделген аппаратпен, құралдармен уақыт пен кеңістікте орнықтыру және табыстау құралы болып табылатын мерзімдік емес мәтіндік кітаби басылым;
15) электронды басылымдарды беру – электронды басылымдарды есепке алу бірлігін анықтау кезінде берілген даналар бойынша деректерді пайдалану. Электронды басылымдар үшін даналар дискет пен оптикалық диск болып табылады;
16) электронды каталог - машина есептейтін нысанда, нақты уақыт мерзімінде жұмыс істейтін, жергілікті және алыс жерлердегі кітапхана пайдаланушыларына ұсынылатын кітапхана каталогы;
17) кітапхананың интернет-ресурсы – Интернет желісіндегі кітапхананың ресми мекенжайы. Интернет-ресурста кітапхананың қызметі, кітапхананың көрсететін қызметі мен ақпараттық ресурстары, кітапхананың электрондық каталогына қолжетімділік туралы барлық ақпарат көрсетіледі.
3. Осы статистикалық нысанды толтыру кезінде АКБІС (Ақпарат, кітапхана және баспа ісі жүйесіндегі стандарттар), «Кітапханалық статистика» мемлекетаралық 7.20-2000 МЕМСТ және «Ақпараттық-кітапханалық қызмет, библиография. Терминдер және анықтамалар» 7.0-99 МЕМСТ басшылыққа алынады.
Статистикалық нысанға енгізілетін деректер алғашқы есепке алу материалдарына – түгендеу кітаптарына, жиынтық есеп кітабына, кітапхана жұмысының күнделіктеріне, оқырмандар формулярларына негізделеді.
Егер құрылымдық бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген жағдайда, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы есепті тапсырады. Егер құрылымдық бөлімшенің статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттіктері болмаған жағдайда, онда заңды тұлға есепті өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын орналасқан жерлерін көрсете отырып, өзінің құрылымдық бөлімшелері бөлінісінде тапсырады.
Кітапханалар нысаналы мақсаты, тұтынушылар контингенті, қорларының тақырыптық және түрлілік құрамы бойынша сараланады.

9) посещения интернет-ресурса (портала) библиотеки - обращение пользователей интернет-ресурса (портала) из-за пределов библиотеки, вне зависимости от числа просмотренных страниц или элементов и сравнимо с традиционным посещением библиотек;
10) библиотечный фонд - систематизированная совокупность документов в библиотеке, формируемая в соответствии с ее задачами, типом и профилем для их хранения и использования;
11) газеты – периодические текстовые издания, содержащие официальные материалы, оперативную информацию и статьи по актуальным общественно-политическим, научным, производственным и другим вопросам, а также литературные произведения, иллюстрации, фотографии и рекламу;
12) другая литература - это нотные, картографические издания, изоиздания;
13) журналы – периодические сброшюрованные печатные издания, имеющие постоянную рубрикацию и содержащие статьи по различным вопросам жизни, природы, науки, литературные произведения, иллюстративные;
14) книга – непериодическое текстовое книжное издание объемом свыше 48 страниц, являющееся средством закрепления и передачи произведений письменности, графики картографии во времени и пространстве художественно оформленным аппаратом, приспособлением для наилучшего использования напечатанных в ней произведений;
15) выдача электронных изданий – использование данных по выданным экземплярам при определении единиц учета электронных изданий. Экземплярами для электронных изданий являются дискета и оптический диск;
16) электронный каталог – библиотечный каталог в машиночитаемой форме, работающий в реальном режиме времени, предоставленный локальным и удаленным пользователям библиотеки;
17) интернет-ресурс библиотеки - официальный адрес библиотеки в сети Интернет. На интернет-ресурсе отображается вся информация о деятельности библиотеки, об услугах и информационных ресурсах библиотеки, доступ в электронный каталог библиотеки.
3. При заполнении данной статистической формы руководствуются Межгосударственным ГОСТом СИБИД (Система стандартов по информатизации, библиотечному и издательскому делу) 7.20-2000 «Библиотечная статистика» и ГОСТом 7.0-99 «Информационно-библиотечная деятельность, библиография. Термины и определения».
Данные, включаемые в статистическую форму основываются на материалах первичного учета – инвентарных книгах, книгах суммарного учета, дневника работы библиотеки, читательских формулярах.
В случае, если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данный отчет по месту своего нахождения в органы статистики. В случае, если структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет отчет в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.
Библиотеки дифференцируются по целевому назначению, контингенту пользователей, тематическому и видовому составу фондов.

Есепті жылы жұмыс істемеген, бірақ материалдық базасы бар кітапханалар 3-бөлімнің 2-7 жолдарын және 7-бөлімді толтырмайды.
4. 1-бөлімнің 1-жолында кітапхананың құрылымдық бөлімшесі саналатын кітап беру пунктілері, жылжымалы кітапханалардың барлық түрлері, оқу залдары, балалар бөлімдері кітапханалық мекеме ретінде есепті бірлікке қабылданбайды. Кітапханалардың бұл бөлімшелерінің кітап қорлары мен қызметі олар құрамына кіретін кітапханалардың есебінде көрсетіледі. Бұл жол бойынша кітапхана теңгеріміндегі құрылымдық (ведомстволық бағыныстағы) бірліктер саны (есеп берген ұйымдар саны) көрсетіледі.
5. 2-бөлімнің 3, 4 - жолдарында күрделі жөндеуді талап ететін және апатты жағдайдағы кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) саны кітапхана ғимаратының (үй-жайының) техникалық жағдайын сипаттайтын акт (қорытынды) негізінде немесе белгіленген тәртіпте жазылған өзге де құжаттың негізінде толтырылады. Кітапханалар үй-жайларына мемлекеттік мекемелер, клубтар ғимараттарына және тағы басқаларда орналасқан үй-жайлар жатады.
6. 3 - бөлімнің 2 жолында оқырмандар санына есепті кезең ішінде ең болмаса бір рет үйіне немесе кітапхана ішінде оқу үшін кітап, кітапша, журнал және басқа басылымдар алған адамдар есептеледі, ал олардың жыл ішіндегі келіп-кету саны есепке алынбайды. Оқырмандар саны тиісті бөлімдердің жылдық қорытынды деректері, кітапхана жұмысының күнделіктері, кітапханаға келген оқырмандар формулярлары негізінде толтырылады және жыл ішіндегі соңғы формулярдың реттік нөмірі бойынша анықталады. Бұл жолда кітапхананың барлық құрылымдық бөлімшелері қызмет көрсеткен, есепті жылда қайта тіркелген және жаңадан жазылған оқырмандардың жиынтық саны көрсетіледі Пайдаланушы болып кітапханада немесе одан тыс құжаттарды және қызметтерді пайдалану үшін кітапханада тіркелген адамдар немесе ұйымдар, кәсіпорындар, мекемелер саналады.
3 - жолда кітапхана интернет-ресурсына (порталына) жүгінген пайдаланушыларды есептеу бірлігі ретінде кітапхананың серверінде тіркелген логин немесе пайдаланушының (адамның немесе ұйымның) ip-мекенжайы болып табылады. Пайдаланушылардың жалпы саны кітапхана серверінде тіркелген тұлғалардың және ұйымдардың бірдей емес логиндерінің немесе ip-мекенжайларының сандары бойынша есептеледі.
5 - жолда оқырман формулярында немесе кітапханада қабылданған басқа да құжаттамада, сондай-ақ автоматтандырылған және механикаландырылған құралдарда тіркелген оқырмандардың кітапханаға (жазылуға, қайта тіркелуге, алуға, айырбастауға, басылымдар мен материалдарды қайтаруға, оларды қолдану мерзімін ұзартуға, газеттер мен журналдар қарауға, сондай-ақ кітапхана өткізетін көпшілік іс-шараларына қатысуға) келушілер саны көрсетіледі. Жеке абонемент бойынша жыл ішінде кітап алған оқырмандар саны жыл ішіндегі соңғы формулярдың реттік нөмірімен белгіленеді.
6 - жолда кітапхана интернет-ресурсына (порталына) кіргендердің санын есептеу бірлігі кітапхана серверіне арналған бір өтініші болып табылады. Кіргендердің саны статистика есебі бойынша функционал немесе интернет-ресурсқа/порталға кірушілердің санаушысы арқылы есептеледі.
7-жолда халыққа көрсетілген қызметтерден түскен (берілген оқырмандар билеттері, көшірме жасау үшін төлем, оқу залынан әдебиетті үйге бергендігі үшін төлем және т.б.) ақшалай қаражат қамтылады. Көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға жергілікті және республикалық бюджеттерден түскен қаражаттар, қайырымдылық және басқа да жарналар кірмейді.

Библиотеки, не функционировавшие в отчетном году, но имеющие материальную базу, не заполняют строки 2-7 раздела 3 и раздел 7.
4. В строке 1 раздела 1 за учетную единицу в качестве библиотечного учреждения не принимаются пункты выдачи, передвижки всех видов, читальные залы, детские отделения, которые считаются отделениями библиотеки. Книжные фонды и деятельность этих отделений библиотек показывается в отчетах тех библиотек, в составе которых они находятся. В этой строке указывается число структурных (подведомственных) единиц, находящихся на балансе библиотеки (число организаций по которым был предоставлен отчет).
5. В строке 3 и 4 раздела 2 количество зданий (помещений), требующих капитального ремонта и находящиеся в аварийном состоянии заполняются на основании акта (заключения) или составленного в установленном порядке иного документа, характеризующего техническое состояние зданий (помещения) библиотеки. К помещению библиотеки относится помещение, расположенное в зданиях государственных учреждений, клубов и других учреждений.
6. В строке 2 раздела 3 учитываются лица, бравшие книги, брошюры, журналы и другие издания хотя бы один раз в течение отчетного периода для чтения на дом или в помещении библиотеки, а не число посещений, сделанных этими лицами за год. Число пользователей заполняется на основании годовых итоговых данных соответствующих разделов дневников работы библиотеки, формуляров читателей, посетивших библиотеку и определяется порядковым номером последнего формуляра за год. В данной строке указывается суммарное число перерегистрированных и вновь записанных в отчетном году пользователей, обслуженных всеми структурными подразделениями библиотеки. Пользователем считается человек или организация, предприятие, учреждение, зарегистрированные библиотекой, чтобы пользоваться документами и услугами в библиотеке или вне ее.
В строке 3 единицей учета пользователей, обратившихся на интернет-ресурс (портал) библиотеки является логин или ip-адрес пользователя (лица или организации), зафиксированный на сервере библиотеки. Общее количество пользователей подсчитывается по количеству неодинаковых логинов или ip-адресов лиц и организаций, зарегистрированных на сервере библиотеки.
В строке 5 указывается число посещений библиотеки пользователями (для записи, перерегистрации, получения, обмена, возврата изданий и материалов, продолжение срока пользования ими, просмотра газет и журналов, выполнение справок, а также для участия в массовых мероприятиях, проводимых библиотекой), зарегистрированных в контрольном листке, формуляре пользователя или другой документации, принятой в библиотеке, а также средствами автоматизации и механизации. Число пользователей, бравших книги в течение года по индивидуальному абонементу, определяется порядковым номером последнего формуляра за год.
В строке 6 единицей учета посещений интернет-ресурса (портала) библиотеки является одно обращение на сервер библиотеки. Число посещений учитывается с помощью функционала по учету статистики или счетчика посещаемости интернет-ресурса (портала).
В строке 7 включаются поступления денежных средств от услуг, оказанных населению (плата за выданные читательские билеты, ксерокопирование, оплата за выданную литературу из читального зала на дом и так далее). В доходы от оказанных услуг не включаются средства, поступившие из местного и республиканского бюджета, благотворительные и другие взносы.

7. 8-бөлімнің 1-жолында библиографиялық деректер базасындағы библиографиялық жазбалар саны көрсетіледі.
2-жолда Интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар кітапханалар саны, 3-жолда Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар кітапханалар саны, 4-жолда пайдаланатын компьютерлер саны, 5-жолда жергілікті желі арқылы   интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар компьютерлер саны, 6-жолда көшірме-көбейту техникаларының саны, 7-жолда интернет-ресурстары бар кітапханалар саны көрсетіледі.
8-жолда телефон нөмірлері санына кітапханада тіркелген және қызметте пайдаланылатын телефон нөмірлері жазылады.
9-жолда көлік құралдарының санына кітапхана қызметінде пайдаланылатын, кітапхана теңгеріміндегі көлік құралдары жазылады.
12. Арифметикалық-логикалық бақылау
1) 1-бөлім. «Кітапханалардың негізгі типтері»:
2-жол < 1-жолдан барлық бағандар үшін;
2) 2-бөлім. «Кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) саны және олардың аумағы»:
3-жол < 1-жолдан әр баған үшін
4-жол < 1-жолдан әр баған үшін
1-баған > 2-бағаннан әр жол үшін;
3) 3-бөлім. «Кітапхана қызметтерінің негізгі сипаттамалары»:
2-жол > 4-жолдан әр баған үшін
2-жол > 5-жолдан әр баған үшін
3-жол > 2-жолдан әр баған үшін
3-жол < 6-жолдан әр баған үшін
1-баған > 2-бағаннан әр жол үшін;
4) 4-бөлім. «Кітапхана қорының басылымдар тілдері бойынша қозғалысы туралы мәліметтер»:
1-жол = 2 – 4-жолдардан әр баған үшін
5-жол = 6 – 8-жолдардан әр баған үшін
9-жол = 10 – 12-жолдардан әр баған үшін
13-жол = 14 – 16-жолдардан әр баған үшін
13-жол = 1 жол + 5 жол – 9-жол әр баған үшін
1-баған = 2 – 7-бағандардан әр жол үшін
5) 5-бөлім. «Кітапхана қорының себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны туралы мәліметтер»:
1-жол = 2 – 4-жолдардан әр баған үшін
1-баған = 2 – 7-бағандардан әр жол үшін
6) 6-бөлім. «Кітапхана қорының жыл соңына білім салалары бойынша жағдайы»:
1-баған = 2 - 7 - бағандардан
7) 7-бөлім. «Әдебиетті беру туралы мәліметтер»:
1-жол > 2, 3-жолдардан әр баған үшін
1-баған = 2 – 7-бағандардан әр жол үшін
8) 8-бөлім. «Кітапханадағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың бары»:
1-баған > 2-бағаннан әр жол үшін
3-жол < 2-жолдан әр баған үшін
5-жол < 4-жолдан әр баған үшін.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 3-қосымша
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года
№ 264
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

7. В строке 1 раздела 8 указывается число библиографических записей в библиографических баз данных.
В строке 2 указывается наличие доступа в Интернет в библиотеке, строке 3 - число библиотек с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi), в строке 4 - число используемых персональных компьютеров, в строке 5 - число компьютеров подключенных к Интернет посредством локальной сети, в строке 6 - число копировально-множительной техники, в строке 7 - наличие интернет-ресурса в библиотеке.
В строке 8 проставляется число номеров телефонов, зарегистрированных за библиотекой и используемых для служебного пользования.
В строке 9 в число транспортных средств включаются транспортные средства, находящиеся на балансе библиотеки и используемые в библиотечной деятельности.
12. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Основные типы библиотек»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы;
2) Раздел 2. «Количество зданий (помещений) библиотек и их площадь»:
строка 3 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 1 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Основные характеристики деятельности библиотеки»:
строка 2 > строки 4 для каждой графы
строка 2 < строки 5 для каждой графы
строка 3 < строки 2 для каждой графы
строка 3 < строки 6 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
4) Раздел 4. «Сведения о движении библиотечного фонда по языкам изданий»:
строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
строка 5 = строк 6 - 8 для каждой графы
строка 9 = строк 10 - 12 для каждой графы
строка 13 = строк 14 - 16 для каждой графы
строка 13 = строка 1 + строка 5 – строка 9 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки;
5) Раздел 5. «Сведения о выбытии в течение года библиотечного фонда по причинам»:
строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки;
6) Раздел 6. «Состояние библиотечного фонда на конец года по отраслям знаний»:
графа 1 = граф 2 - 7
7) Раздел 7. Сведения о выдаче литературы:
строка 1 > строк 2, 3 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки;
8) Раздел 8. «Наличие информационно–коммуникационных технологий в библиотеке»:
графа 1 > графы 2 для каждой строки
строка 3 < строки 2 для каждой графы
строка 5 < строки 4 для каждой графы.
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 июня 2012 года № 154
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қырқүйектегі
№ 264 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0581104
Код статистической формы 0581104
Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности зоопарка
1-хайуанаттар паркі
1-зоопарк
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Хайуанаттар паркі қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер, сондай-ақ өз теңгерімінде хайуанаттар паркі бар кәсіпорындар (экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 91.04.1) ұсынады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность зоопарков, а также предприятия, имеющие на своем балансе зоопарки (код по Номенклатуре видов экономической деятельности 91.04.1).
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар.
Срок представления - 10 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
1. Хайуанаттар паркі қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности зоопарка
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Хайуанаттар паркінің саны, бірлік
Число зоопарков, единиц
2
Аумақтың жалпы алаңы, гектар
Общая площадь территории, гектар
3
Жануарлар, құстар, балықтарға арналған үй-жайлардың алаңы, шаршы метр
Площадь помещений для животных, птиц, рыб, квадратных метров
4
Келушілер саны, адам
Количество посетителей, человек
5
Өткізілген экскурсиялар саны, бірлік
Число проведенных экскурсий, единиц
6
Ұйымдастырылған көрмелер саны, бірлік
Число организованных выставок, единиц
7
Көрсетілген қызметтен түскен табыстар - барлығы, мың теңге
Доходы от оказанных услуг - всего, тысяч тенге
8
Өткізілген экскурсиялардан түскен табыстар, мың теңге
Доходы от проведенных экскурсий, тысяч тенге
2. Жылдың соңына жануарлар, құстар, балықтардың түрлері мен даналар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число видов и экземпляров животных, птиц, рыб на конец года, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Түрлерінің саны
Число видов
Даналар саны
Число экземпляров
А
Б
1
2
1
Барлық жануарлар, құстар, балықтар
Всего животных, птиц, рыб
оның ішінде:
в том числе:
2
сүтқоректілер
млекопитающие
3
құстар
птицы
4
бауырымен жорғалайтындар
пресмыкающиеся
5
қосмекенділер
земноводные
6
балықтар
рыбы
7
өзгелері
прочие
Атауы                         Мекенжайы
Наименование ___________________ Адрес______________________________
Телефон ___________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ____________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________________
Телефон _______________________________________
Басшы                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ______________(Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
4–қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
4-қосымша
«Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп»

8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау, және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административными правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 0581104
Код статистической формы 0581104
Хайуанаттар паркінің қызметі туралы
есеп
Отчет о деятельности зоопарка
1–хайуанаттар паркі
1-зоопарк
Есепті кезең _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Хайуанаттар парктері қызметін жүзеге асыратан заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер, сондай-ақ өз теңгерімінде хайуанаттар парктері бар кәсіпорындар (экономиқалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 91.04.1) тапсырады
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие
деятельность зоопарков, а также предприятия, имеющие на своем балансе зоопарки (код по
Номенклатуре видов экономической деятельности 91.04.1)
Тапсыру мерзімі – 10 қантарға дейін
Срок представления – 10 января.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Хайуанаттар паркі қызметінің негізгі сипаттамаларынкөрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности зоопарка
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Хайуанаттар паркінің саны, бірлік
Число зоопарков, единиц
2
Аумақтың жалпы алаңы, гектар
Общая площадь территории, гектар
3
Жануарлар, құстар, балықтарға арналған
үй-жайлардың алаңы, шаршы метр
Площадь помещений для животных, птиц, рыб,
квадратных метров
4
Келушілер саны, адам
Количество посетителей, человек
5
Өткізілген экскурсиялар саны, бірлік
Число проведенных экскурсий, единиц
6
Ұйымдастырылған көрмелер саны, бірлік
Число организованных выставок, единиц
7
Көрсетілген қызметтен түскен табыстар -
барлығы, мың теңге
Доходы от оказанных услуг - всего, тысяч тенге
8
Өткізілген экскурсиялардан түскен табыстар,
мың теңге
Доходы от проведенных экскурсий, тысяч тенге
2. Жылдың соңына жануарлар, құстар, балықтардың түрлері мен даналар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число видов и экземпляров животных, птиц, рыб на конец года, единиц
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Түрлерінің
саны
Число видов
Даналар саны
Число экземпляров
А
Б
1
2
1
Барлық жануарлар, құстар,
балықтар
Всего животных, птиц, рыб
оның ішінде:
в том числе:
2
сүтқоректілер
млекопитающие
3
құстар
птицы
4
бауырымен жорғалайтындар
пресмыкающиеся
5
қосмекенділер
земноводные
6
балықтар
рыбы
7
өзгелері
прочие
Атауы                                        Мекенжайы
Наименование ___________________              Адрес _________________
Телефон _______________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ______________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Телефон _________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________                  (Ф.И.О., подпись) _____
Бас бухгалтер                                  (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ______
М.О.
М.П.
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике от 28 июня 2012 года № 154
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности зоопарка»

(коды 0581104, индексі 1-хайуанаттар паркі, кезенділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын
толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленеді және «Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп» (коды 0581104, индексі
1-хайуанаттар паркі, кезенділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) балық – омыртқалы су жануарының бір тобы;
2) бауырымен жорғалаушылар (рептилиялар) – құрғақта өмір сүруге бейімделген, омыртқалы жануарлар тобы;
3) көрме – экономика, ғылым, техника, мәдениет, көркемөнер және қоғамдық өмірдің басқа салаларындағы жетістіктерді көпшілікке көрсету;
4) қосмекенділер (амфибиялар) – суда өмір сүруден су мен құрғақта өмір сүруге ауысқан жер үстінде мекендейтін омыртқалы жануарлар тобы;
5) құстар – басынан бастап ұшуға бейімделген қанатты, жылы қандылар, жұмыртқалайтын омыртқалылар;
6) сүтқоректілер – бұл ұйымшылдығы анағұрлым жоғары омыртқалылар;
7) хайуанаттар паркі – жабайы жануарларды халыққа көрсету, зерделеу, сақтау және өрбіту, сондай-ақ оларды кейін табиғи елді мекендерге жіберу мақсатында көбінесе еріксіз қамауда (торда, торлы қораларда) немесе жартылай қамауда (үлкен қоршалған алаңдарда) ұстауға арналған ғылыми-ағартушылық мекеме;
8) хайуанаттар паркіне келушілер – хайуанаттар паркіне кіру билеттері бойынша немесе белгіленген тәртіпте экскурсиялық жолдамалармен ресімделген келуші адамдар;
9) экскурсия – көрнекі орындарға ғылыми, оқу немесе мәдени-ағартушылық мақсаттармен бару.
3. Уақытша жабылған немесе келушілерге қайта ашылған хайуанаттар паркі статистикалық нысанды өзі жұмыс істеген кезеңге толтырады.
1-бөлімнің 2-жолында аумақтың жалпы алаңы жерге берілген Мемлекеттік акті негізінде көрсетіледі, оған жануарларды, құстар мен балықтарды ұстауға арналған торлы қораларды, жануарларды, құстар мен балықтарды қоректендіретін қоршаудың алаңдары, әкімшілік және қызметтік үй-жайлардың алаңдары, су қоймаларының алаңы кіреді.
3-жолда жануарларды, құстарды және балықтарды асырауға арналған үй-жайдың алаңы көрсетіледі.
4-жолда есепті жылы хайуанаттар паркіне келушілердің жалпы саны көрсетіледі. Келушілер санына кіру (ақылы және ақысыз) билеттері бойынша есептелетін жеке келушілер, экскурсиялық қызмет көрсетулер және экскурсиялық жолдама (жекелеген келушілер құралған топтар үшін) билеттері бойынша келушілер саны қосылады.

(код 0581104, индекс 1-зоопарк, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности зоопарка» (код 0581104, индекс 1-зоопарк, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) рыбы – это надкласс водных позвоночных;
2) пресмыкающиеся (рептилии) – это класс позвоночных животных, приспособившихся к жизни на суше;
3) выставка – публичная демонстрация достижений в области экономики, науки, техники, культуры, искусства и других областях общественной жизни;
4) земноводные (амфибии) – это класс наземных позвоночных животных, перешедших от водного к водно-наземному образу жизни;
5) птицы – это оперенные, теплокровные, яйцекладущие позвоночные, изначально приспособленные к полету;
6) млекопитающие – это класс наиболее высокоорганизованных позвоночных;
7) зоологический парк (зоопарк) – научно-просветительное учреждение, предназначенное преимущественно для содержания в неволе (в клетках, вольерах) или полувольно (на больших огороженных площадях) диких животных с целью их демонстрации, изучения, сохранения и воспроизводства, а также с целью последующей их реинтродукцией в естественные места обитания;
8) посетители зоопарка – это лица, посещающие зоопарк по входным билетам или по оформленным в установленном порядке экскурсионным путевкам;
9) экскурсия – это коллективное посещение достопримечательных мест с научной, общеобразовательной или культурно-просветительной целью.
3. Зоопарки, временно закрытые или вновь открытые для посещения, заполняют статистическую форму за период своей деятельности.
В строке 2 раздела 1 общая площадь территории указывается согласно Государственному акту на землю, включает в себя площадь вольеров для содержания животных, птиц и рыб, ограждений для корма животных, птиц и рыб, площадь, занимаемую административными и служебными помещениями, площадь водоемов.
В строке 3 указывается площадь помещений для содержания животных, птиц и рыб.
В строке 4 указывается общее число посещений зоопарка в отчетном году. В число посещений включается число индивидуальных посещений, учитываемых по входным (платным и бесплатным) билетам, по билетам на экскурсионное обслуживание (для групп, сформированных из одиночных посетителей) и по экскурсионным путевкам.

5 және 6-жолдарда жолда өткізілген экскурсиялар және ұйымдастырылған көрмелер саны хайуанаттар паркінің іс-шараларын тіркеу журналдарында жасалған жазбалар негізінде толтырылады.
7-жолда көрсетілген қызметтен түскен табыстарға кіру билетінің құны, хайуанаттар паркінің өз күшімен өткізілген экскурсиялық қызметі, цирк көрсетілімдері үшін төлем кіреді.
2-бөлімнің 1 және 2-бағандарында жануарлар түрлері мен дана саны жануарлар қозғалысы туралы ай сайынғы жазбалар негізінде қалыптасатын Жануарларды түгендеу тізімдемесі және Бүкіләлемдік жануарлар есебін «ARKS» (егер бар болса) компьютерлік бағдарламасы негізінде толтырылады.
4. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Хайуанаттар паркі қызметінің негізгі сипаттамалары»:
3-жол < 2-жолдан;
2) 2-бөлім. «Жылдың соңына жануарлар, құстар, балықтардың түрлері мен даналар саны»:
1-жол = 2- 7-жолдардан әр бағандар үшін.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 9-қосымша
Приложение 9
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года
№ 264
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0601104
Код статистической формы 0601104
Концерт қызметі туралы есеп
Отчет о концертной деятельности
1-концерт
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.2 кодына сәйкес концерт қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие концертную деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности 90.01.2.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар.
Срок представления - 10 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

В строках 5 и 6 число проведенных экскурсий и организованных выставок определяется на основании записей, сделанных в Журналах учета мероприятий зоопарка.
В строке 7 в доходы от оказанных услуг включается стоимость входного билета, оплата за экскурсионное обслуживание, за цирковые представления, проведенные силами самого зоопарка и так далее.
В графах 1 и 2 раздела 2 число видов и экземпляров животных заполняется на основе Инвентарной описи животных, которая формируется на основании ежемесячных записей о движении животных и по компьютерной программе Всемирного учета животных «ARKS» (если такая имеется).
4. Арифметико–логический контроль:
1) Раздел 1. «Основные характеристики деятельности зоопарка»:
строка 3 < строки 2;
2) Раздел 2. «Число видов и экземпляров животных на конец года»:
строка 1 = строк 2 – 7 для каждой графы.
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 июня 2012 года № 154
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қырқүйектегі № 264 бұйрығына
9-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 9 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить
на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
отчета, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау, және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административными правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 0601104
Код статистической формы 0601104
Концерт қызметі туралы есеп
Отчет о концертной деятельности
1–концерт
Есепті кезең _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономиқалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.2 кодына сәйкес концерт қызметін жүзеге асыратын заңды тұлағалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие
концертную деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности 90.01.2.
Тапсыру мерзімі – 10 қантар
Срок представления – 10 января.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

5. Шет елде өткізілген гастрольдер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число гастролей, проведенных за рубежом, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Шетелде өткізілген гастрольдер саны
Число гастролей, проведенных за рубежом
Атауы                         Мекенжайы
Наименование ___________________ Адрес______________________________
Телефон ___________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ____________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________________
Телефон _______________________________________
Басшы                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ______________(Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
6–қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
10-қосымша
«Концерт қызметі туралы есеп»
(коды 0601104, индексі 1 – концерт, кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Концерт қызметі туралы есеп» (коды 0601104, индексі 1 – концерт, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) гастрольдер – әртістің немесе ұжымның (ансамбль, хор және басқалардың) оның тұрақты қызметінен тыс орында басқа аудандардағы, қалалардағы, мемлекеттердегі спектакльдері, көрсетілімдері;
2) концерт – бұл белгіленген, алдын ала құрылған бағдарламалар бойынша әртістердің көпшілікке шығуы;
3) концерттік ұйымдар – бұл әдебиет пен өнер туындыларын көпшілікке орындау және көркемөнер ұжымдары мен жеке орындаушыларды әйгілеу жағдайларын жасауға арналған шаралар кешенін іске асыратын көріністік ұйымдар;
4) филармониялық концерттер – бұл симфониялық оркестрлердің, хор және хореографиялық ұжымдардың, халық аспаптары оркестрлері және үрмелі оркестрлер қойылымдары, опералық және камералық түріндегі вокалист-солисттердің, балет әртістері, солисттер, көркем сөз шеберлері, камера-вокалдық және аспаптық ансамбльдер топтары, би ансамбльдерінің концерттері, концерттік-дәрістер және тағы басқалардың (ересектер мен балалар үшін бірдей) қойылымдары;

5. Шет елде өткізілген гастрольдер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число гастролей, проведенных за рубежом, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Шетелде өткізілген
гастрольдер саны
Число гастролей, проведенных за
рубежом
Атауы                                        Мекенжайы
Наименование ___________________              Адрес _________________
Телефон _______________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ______________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Телефон _________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________                  (Ф.И.О., подпись) _____
Бас бухгалтер                                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ______
М.О.
М.П.
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике от 28 июня 2012 года № 154
Приложение 6
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о концертной деятельности»,
(код 0601104, индекс 1 – концерт, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о концертной деятельности»
(код 0601104, индекс 1 – концерт, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) гастроли – выступления, спектакли артиста или коллектива (ансамбля, хора и прочие), вне места его постоянной деятельности в другом районе, городе, стране;
2) концерт – это публичное выступление артистов по определенной, заранее составленной программе;
3) концертные организации – это зрелищные организации, реализующие комплекс мер для создания условий публичного исполнения произведений литературы и искусства и популяризации художественных коллективов и отдельных исполнителей;
4) филармонические концерты - это выступления (как для взрослых, так и для детей) симфонических оркестров, хоровых и хореографических коллективов, оркестров народных инструментов и духовых оркестров, концерты вокалистов-солистов оперного и камерного плана, артистов балета, солистов, чтецов–мастеров художественного слова, камерно-вокальных и инструментальных ансамблей и групп, ансамблей танца, концерты-лекции и другие;

5) эстрадалық концерттер – бұл эстрадалық оркестрлер, вокалдық және вокалдық-аспаптық топтардың, қуыршақ топтарының, пантомималық ұжымдардың, көлеңке театрлардың және тағы басқалардың (ересектер мен балалар үшін бірдей) көрсетілімдері.
3. Осы статистикалық нысан бойынша есепті дербес теңгерімде, сондай-ақ басқа кәсіпорындар мен ұйымдардың теңгеріміндегі концерт ұйымдары (филармониялар, концерттік бірлестіктер, концерт залдары) және дербес ұжымдар (музыкалық, хор, би және тағы басқалар) жасайды. Концерт ұйымдарының құрамына кіретін музыка ұжымдарының жұмысы осы ұйымның есебінде көрсетіледі.
4. 1 - бөлімнің 2 - жолында концерт қызметін жүзеге асыру үшін тұрақты пайдаланатын және ұйымға меншік құқығы ретінде, шаруашылығын жүргізуге немесе жедел басқаруға тиесілі немесе ұйым жалға алу құқығы ретінде пайдаланатын үй-жайлардың (ғимараттар) жалпы саны көрсетіледі. Үй-жай ретінде жеке орналасқан ғимараттар немесе концерт іс-шараларын және (немесе) жаттығу үрдісін жүргізу үшін пайдаланатын ғимарттардың жекелеген бөліктері түсіндіріледі.
5. 2 - бөлімнің 3 – жолында және бұдан әрі статистикалық нысанның «өз аумағында» қала, аудан және бұдан әрі – концерт ұйымының тіркелген орны түсіндіріледі.
Есепті кезең ішінде өз облысының (қаланың) аумағында, сондай-ақ жеке немесе жалға алынған үй-жайда, немесе тараптық ұйымдардың алаңдарында, яғни бір жолғы концерттер (сахналарында) (клубтар, мәдениет үйлерінің, спорт сарайлары, театрлардың және тағы басқалар) өткізілген концерттік ұйымның немесе дербес ұжымның концерт саны көрсетіледі.
5 - жолда Қазақстанда өткізілген гастрольдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
Гастрольдік және көшпелі концерттер туралы деректерге үй-жайда концерт өткізген ұйым емес, осы концерттерді өткізетін концерт ұйымы кіреді.
6. 5 - бөлімде шетелдердегі гастрольдерде алыс және таяу шетелдерде өткізген концерттер көрсетіледі.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Концерт ұйымдарының, концерт зал үй-жайларының (ғимараттарының) саны және олардың сыйымдылығы»:
1-баған > 2-бағаннан, барлық жолдар үшін;
2) 2-бөлім. «Концерттік ұйымдар өткізген іс-шаралар саны»:
1-жол = 3, 5-жолдардан, барлық бағандар үшін
2-жол= 4, 6-жолдардан, барлық бағандар үшін
2-жол < 1-жолдан, барлық бағандар үшін
4-жол < 3-жолдан, барлық бағандар үшін
6-жол < 5-жолдан, барлық бағандар үшін
1-баған > 3-бағаннан, барлық жолдар үшін
2-баған > 4-бағаннан, барлық жолдар үшін;
3) 3-бөлім. «Концерт ұйымдары өткізген іс-шаралардағы көрермендер саны»:

5) эстрадные концерты - это выступления (как для взрослых, так и для детей) эстрадных оркестров, вокальных и вокально-инструментальных групп, кукольных групп, коллективов пантомимы, театров теней и так далее.
3. Отчет по данной статистической форме составляется концертными организациями (филармониями, концертными объединениями, концертными залами) и самостоятельными коллективами (музыкальными, хоровыми, танцевальными и тому подобное), находящимися как на самостоятельном балансе, так и на балансе других предприятий и организаций. Работа музыкальных коллективов, входящих в состав концертных организаций, показывается в отчете данной организации.
4. В строке 2 раздела 1 указывается общее количество помещений (зданий) постоянно используемых для осуществления концертной деятельности и принадлежащих организации на правах собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления, либо эксплуатируемых организацией на правах аренды. Под помещением понимается отдельно стоящее здание или обособленная часть здания, используемое для проведения концертных мероприятий и (или) репетиционного процесса.
5. В строке 3 раздела 2 и далее в статистической форме под «своей территорией» понимается город, район и так далее - место регистрации концертной организации.
Число концертов, проведенных концертной организацией или самостоятельным коллективом в течение отчетного периода на территории своей области (города) указывают как в собственных или арендованных помещениях, так и на площадках (сцене) сторонних организаций, то есть разовые концерты (в клубах, домах культуры, дворцах спорта, театрах и так далее).
В строке 5 приводятся сведения о гастролях, проведенных в Казахстане.
Данные о гастрольных и выездных концертах включает та концертная организация, которая проводит эти концерты, а не организация, в помещении которой проводится концерт.
6. В разделе 5 гастроли за рубежом подразумевают как страны дальнего, так и ближнего зарубежья.
7. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Количество концертных организаций, помещений (зданий) концертных залов и их вместимость»:
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
2) Раздел 2. «Число мероприятий, проведенных концертной организацией»:
строка 1 =  строк 3, 5 для каждой графы
строка 2 =  строк 4, 6 для каждой графы
строка 2 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 3 для каждой графы
строка 6 < строки 5 для каждой графы
графа 1 > графы 3 для каждой строки
графа 2 > графы 4 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Число зрителей на мероприятиях, проведенных концертной организацией»:

4. Мұражайлардың көрмелік қызметін көрсетіңіз, бірлік
Укажите выставочную деятельность музея, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
оның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Көрмелер саны
Количество выставок
2
өз мұражайында өткізген
проведенных в музее
3
жекеменшік қорынан
из собственных фондов
4
басқа да қордан тарту арқылы
с привлечением других фондов
5
өз мұражайынан тыс өткізген
проведены вне музея
6
оның ішінде - шет елде өткізген
из них - за рубежом
Атауы                       Мекенжайы
Наименование _________________ Адрес ______________________________
Телефон ____________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушының аты-жөні
Фамилия исполнителя _________________________ Телефон _____________
Басшы                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) ___________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ____________(Ф.И.О., подпись) ___________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
8–қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
12-қосымша
«Мұражай қызметі туралы есеп»
(коды 0531104, индексі 1-мұражайлар, кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Мұражай қызметі туралы есеп» (коды 0531104, индексі 1-мұражайлар, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанын толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) табиғи-ғылыми мұражайлар – бұл биологиялық, геологиялық, табиғаттану және тағы басқа мұражайлар;
2) көрме – экономика, ғылым, техника, мәдениет, өнер және қоғамдық өмірдің басқа да салаларындағы жетістіктерді жұртшылыққа көрсету. Ұғым іс-шараның өзін, сондай-ақ осы іс-шараның өткізілу орнын да білдіреді;
3) мемориалдық мұражайлар – жеке тарихи оқиғалардың немесе көрнекті тұлғалардың (ғалымдар, жазушылар, суретшілер, әртістер және тағы басқа) естеліктерімен байланысты материалдарды, құжаттарды жинайтын және көрмеге қойып көрсететін мұражайлар;
4) мұражайлар – мұражай экспонаттары мен мұражай коллекцияларын сақтау, зерделеу және көпшiлiкке көрсету үшiн құрылған, мәдени, бiлiм беру және ғылыми-зерттеу функцияларды жүзеге асыруға және тарихи-мәдени мұраларды көпшiлiкке танытуды қамтамасыз етуге тиiс мәдениет ұйымдары;

4. Мұражайлардың көрмелік қызметін көрсетіңіз, бірлік
Укажите выставочную деятельность музея, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
оның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Көрмелер саны
Количество выставок
2
өз мұражайында өткізген
проведенных в музее
3
жекеменшік қорынан
из собственных фондов
4
басқа да қордан тарту
арқылы
с привлечением других фондов
5
өз мұражайынан тыс
өткізген
проведены вне музея
6
оның ішінде - шет елде
өткізген
из них - за рубежом
Атауы                                        Мекенжайы
Наименование ___________________              Адрес _________________
Телефон _______________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ______________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Телефон _________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________                  (Ф.И.О., подпись) _____
Бас бухгалтер                                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ______
М.О.
М.П.
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике от 28 июня 2012 года № 154
Приложение 8
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности музея»
(код 0531104, индекс 1 - музеи, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности музея» (код 0531104, индекс 1 - музеи, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) естественнонаучные музеи - это биологические, геологические, природоведческие и так далее;
2) выставка – публичная демонстрация достижений в области экономики, науки, техники, культуры, искусства и других областях общественной жизни. Понятие обозначает как само мероприятие, так и место проведения этого мероприятия;
3) мемориальные музеи - музеи, собирающие и экспонирующие материалы, документы и тому подобное, связанные с памятью отдельных исторических событий или выдающихся лиц (ученых, писателей, художников, актеров и так далее);
4) музеи - организации культуры, созданные для хранения, изучения и публичного представления музейных экспонатов и музейных коллекций, призванные осуществлять культурные, образовательные и научно-исследовательские функции и обеспечивать популяризацию историко-культурного наследия;

5) өлкетану мұражайлары – тарихи ескерткіштерді, табиғи ғылыми және көркем өнер коллекцияларын, белгілі географиялық немесе әкімшілік аумақтардың халық өнер туындыларының құжаттарын жинайтын және көрмеге қойып көрсететін мұражайлар;
6) өнертану мұражайлары – бұл көркем өнер мұражайы, сурет галереясы, бейнелеу өнері мұражайы, сәулет мұражайы және тағы басқалар, сондай-ақ экспонаттары музыка, театр өнерінің дамуын мұражайлар;
7) тарихи мұражайлар – бұл кең ауқымдағы тарихи бейіні бар - жалпы тарихи мұражайлар (мысалы ел тарихының мұражайлары), арнайы тарихи тәртіптерге сәйкес келетін бейіні бар (археологиялық, этнографиялық мұражайлар және тағы басқа) мұражайлар немесе тарих ғылымының (әскери-тарихи мұражайлар) дербес саласындағы мұражайлар;
8) экскурсия – мұражайларға, көңіл аударарлық жерлерге, көрмелерге, және тағы басқа орындарға топпен бару. Объектілерді көрсету білікті маманның – экскурсияны жүргізуші адамның көмегімен жүргізіледі, ол аудиторияға объекті туралы мән-жайды, осы объектімен байланысты тарихи оқиғаны түсінуін, ескерткіш орнына баға береді. Экскурсиялар өз бетінше қызмет көрсетеді, сондай-ақ туристік қызмет кешенінің бір бөлігі болып табыла алады;
9) экспонат - көрмеде қарау үшін немесе сату алдында таныстыру үшін қойылған зат.
3. Бөлімдер, секторлар, сондай-ақ жеке орналасқан мұражай көрсету объектілері құқығында жұмыс істейтін мұражай мекемелері жеке есептерді құрмайды.
4. 1–бөлімде мұражай бейіні ондағы тарихи және мәдениет ескерткіштері коллекцияларының сипаты бойынша анықталады.
6-бағанда әдеби мұражайлар, салалық мұражайлар және басқалары есептеледі.
5. 2-бөлімнің 1-жолында негізгі қордың экспонаттар санына шыққан уақытына, материалына және дайындалу техникасына қарамастан ғылыми немесе көркемдік маңызы бар барлық экспонаттар, материалдық және рухани мәдениет пен табиғи тарихи ескерткіштер, оның ішінде: тарихи құндылықтар, археологиялық материалдар, көркем-сурет құндылықтары, заттық, бейнелеу, жазба және өзге де тарих және мәдениет ескерткіштеріне жататын бағалы металдардан және асыл тастардан жасалған көркем-сурет бұйымдары, сәндік қолданбалы өнер туындылары, қолжазба және баспа басылымдары, әр-түрлі тасымалдауыштағы мұрағат құжаттары және мұрағат құралдары, бірегей және сирек музыка саймандары, филатистикалық материалдар, нумизматика бұйымдары, сфрагистика, гиральдика, фалеристика, флора мен фауна нұсқалары және сирек коллекциялар, ғылымдардың минералогия анатомия, палеонтология салалары үшін қызығушылықты туғызатын бұйымдар кіреді.
Негізігі қордағы экспонаттардың барлық санынан 2 жолда электронды тасымалдауыштағы экспонаттар саны бөліп көрсетіледі.
3-жолда мұражай жасаған және көмекші материалдарды есептейтін кітапта тіркелетін ғылыми-көмекші материалдар (диаграммалар, сызбалар, нақнұсқалар, көшірмелер және тағы басқалар) туралы мәліметтер толтырылады.
Көмекші қорға келесілер:
тұрақты қойылымға және әртүрлі көрмелерге қажеттілігі үшін мұражаймен жиналған, дайындалған немесе алынған материалдар: нақңұсқалар, пішімдер, қалыптар, жаңартулар, фотокөшірмелер, жоспарлар, карталар, сызбалар, диаграммалар, кескіндер және мұражай мәндері арасынан анықталатын, қойылымды-көрмелік тақырыпты ашуға көмектесетін өзге де көрнекті материалдар;

5) краеведческие музеи – музеи, собирающие документы и экспонирующие исторические памятники, естественнонаучные и художественные коллекции, произведения народного искусства определенных географических или административных территорий;
6) искусствоведческие музеи – это художественные музеи, картинные галереи, музеи изобразительных искусств, музеи архитектуры и тому подобное, а также музеи, экспонаты которых характеризуют развитие музыкального, театрального искусства;
7) исторические музеи – это музеи, имеющие широкий исторический профиль – общеисторические музеи (музеи истории страны), музеи, имеющие профиль соответствующий специальным историческим дисциплинам (археологические, этнографические музеи), или самостоятельным отраслям исторической науки (военно-исторические музеи);
8) экскурсия - коллективное посещение музея, достопримечательного места, выставки и тому подобное. Показ объектов происходит под руководством квалифицированного специалиста — экскурсовода, который передает аудитории видение объекта, оценку памятного места, понимание исторического события, связанного с этим объектом. Экскурсии бывают как самостоятельной деятельностью, так и частью комплекса туристских услуг;
9) экспонат - предмет, выставленный для обозрения на выставке или для ознакомления перед продажей.
3. Музейные учреждения, работающие на правах отделов, секторов, а также отдельно расположенные объекты музейного показа, самостоятельные отчеты не составляют.
4. В разделе 1 профиль музея определяется по имеющимся в нем коллекций памятников истории и культуры.
В графе 6 учитываются литературные музеи, отраслевые музеи и другие.
5. В строке 1 раздела 2 в число экспонатов основного фонда включаются экспонаты, имеющие научное или художественное значение, памятники материальной и духовной культуры и естественной истории, независимо от времени происхождения, материала и техники изготовления, в том числе: исторические ценности, археологические материалы, художественные ценности, художественные изделия из драгоценных металлов и драгоценных камней, относящиеся к вещевым, изобразительным, письменным и иным памятникам истории и культуры, произведения декоративно-прикладного искусства, рукописные и печатные издания, архивные документы и архивные фонды на различных носителях, уникальные и редкие музыкальные инструменты, филателистические материалы, предметы нумизматики, сфрагистики, геральдики, фалеристики, редкие коллекции и образцы флоры и фауны, предметы, представляющие интерес для таких отраслей науки, как минералогия, анатомия, палеонтология.
Из общего числа экспонатов основного фонда по строке 2 выделяют экспонаты находящиеся на электронных носителях.
В строке 3 заполняются сведения о научно-вспомогательных материалах (диаграммы, схемы, чертежи, муляжи, репродукции и тому подобное), изготавливаемых музеем и регистрируемых в книге учета вспомогательных материалов.
К вспомогательному фонду относятся:
материалы, собранные, изготовленные или приобретенные музеем для нужд стационарной экспозиции и различных выставок: муляжи, макеты, слепки, реконструкции, фотокопии, планы, карты, схемы, диаграммы, чертежи и другие наглядные материалы, помогающие раскрытию экспозиционно-выставочных тем, выявлению связей между музейными предметами и так далее;

жалпы шығарылымның баспа материалдары: плакаттар, афишалар, үндеулер, ашық хаттар, карталар, жоспарлар, сызбалар, баспа кескіндемелерінің әртүрлі түрлері, газеттер, журналдар, нумизматика, фалеристика, бондар және осы бұйымдардың толық немесе қанағаттанарлық жағдайда сақталған, негізгі қордың құрамындағы қосымша нұсқасы 3-5 кем емес болған жағдайда өзге де бұйымдар;
айтарлықтай жаңартуды талап ететін, сақтаудың қанағаттанбайтын жағдайында келіп түскен, мұражайға жинау үшін қызығушылық ұсынатын түпнұсқа бұйымдар;
жалпы көтерме археологиялық, геологиялық, палеонтологиялық және өзге де өңдеуге өткен табиғи материалдар;
негізгі мұражай қоры бұйымдарын суретке түсіру барысында алынған негативтер және суреттер;
жылдам бұзылатын ауылшаруашылығы мәдениетінің үлгілері және тез бұзылатын және жиі ауыстыруды талап ететін өзге де негізгі бұйымдар;
табиғи-тарихи ескерткіш болып табылмайтын, бірақ табиғаттың кейбір ерекшелігін және құбылысын көрнекілеп көрсету үшін мұражайда пайдаланатын табиғат объектілері жатады.
4-жол сақтау бөлімінен қойылымға мұражайдың ішкі табыстау актісі негізінде толтырылады.
5-жол жаңғырту байқауы құжаты немесе негізгі қордағы экспонаттар бойынша сақтау паспорттары негізінде толтырылады.
6-жолда есепті жылы мұражайға келушілердің жалпы саны көрсетіледі.
7-жолда есепті жылы мұражайға келушілердің жалпы санынан келуші балалар саны көрсетіледі.
8-жолда есепті кезеңде өткізілген экскурсиялар саны көрсетіледі.
9-жолда лекцияларды есепке алатын журналдың негізінде мұражай қызметкерлері өз мұражайында және одан тыс жерлерде оқыған лекцияларының жалпы саны көрсетіледі.
10-жолда көрсетілген қызметтен түскен табыстарға халық және кәсіпорын қаражаты есебінен төленген, өткізілген шаралардан, экскурсиялардан, дәрістерден, шығармашылық өнімдерді өткізуден, халыққа арналған шығармашылық тапсырыстарды орындаудан түскен табыстар кіреді.
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға жергілікті және республикалық бюджеттерден түскен қаражаттар, қайырымдылық және басқа да жарналар кірмейді.
11-жолда өткізілген экскурсиялардан түскен табыстарға экскурсияны жүргізуші өткізген экскурсиялардан түскен табыстар кіреді.
6. 3-бөлімнің 1-жолында мұражайдың электронды каталогына енгізілген мұражай бұйымдары туралы мәліметтер толтырылады.
2-жолда мұражайлардың Интернетке қатынауының бары, 3-жолда Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар мұражайлар көрсетіледі.
4-жолда пайдаланатын жеке компьютерлер саны, 5-жолда жергілікті желі арқылы Интернетке қосылған компьютерлер саны, 6-жолда интернет-ресурсы бар мұражайлар көрсетіледі.

печатные материалы массового выпуска: плакаты, афиши, листовки, открытки, карты, планы, чертежи, различные виды печатной графики, газеты, журналы, нумизматика, фалеристика, боны и другие при условии наличия этих предметов в составе основного фонда не менее 3-5 дублетных экземпляров, находящихся в полном или удовлетворительном состоянии сохранности;
подлинные предметы, представляющие интерес для собрания музея, но поступившие в неудовлетворительном состоянии сохранности, требующем значительной реставрации;
массовые подъемные археологические, геологические, палеонтологические и другие естественные материалы, прошедшие камеральную обработку;
негативы и фотографии, полученные в процессе фотофиксации предметов основного музейного фонда;
образцы скоропортящихся сельскохозяйственных культур и других натуральных предметов, подверженных порче и требующие частой замены;
объекты природы, не имеющие значения естественно-исторических памятников, но используемые в музее для наглядного показа некоторых особенностей природы и ее явлений.
Строка 4 заполняется на основании внутри музейных актов передачи из хранительских отделов в экспозицию.
Строка 5 заполняется на основании документов реставрационных осмотров или паспортов хранения по экспонатам основного фонда.
В строке 6 указывается общее количество посетителей музея в отчетном году.
В строке 7 из общего количество посетителей музея указывается количество посетителей детей в отчетном году.
В строке 8 указывается число экскурсий, проведенных за отчетный период.
В строке 9 показывается общее количество лекций, прочитанных сотрудниками музея как в музее, так и вне его, на основании журнала учета лекций.
В строке 10 в доходы от оказанных услуг включаются доходы, полученные от проведенных мероприятий, экскурсионных посещений, лекций, реализации творческой продукции, выполнения творческих заказов для населения и так далее, оплаченные за счет средств населения и средств предприятий.
В доходы от оказанных услуг не включаются средства, поступившие из местного и республиканского бюджета, благотворительные и другие взносы.
В строке 11 в доходы от проведенных экскурсий включаются доходы, полученные от проведенных экскурсий с экскурсоводом.
6. В строке 1 раздела 3 указывается число музейных предметов, сведения о которых внесены в электронный каталог музея.
В строке 2 указывается наличие доступа в Интернет в музее, в строке 3 – число музеев с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi).
В строке 4 указывается число используемых персональных компьютеров, в строке 5 - число компьютеров, подключенных к Интернет посредством локальной сети, в строке 6 - наличие интернет-ресурса у музея.

7. 4-бөлімнің 1-жолында есепті жылы мұражайлар ұйымдастырған көрмелердің жалпы саны көрсетіледі.
2-жолда мұражайда өткізілген көрмелер саны, 3-жолда жекеменшік қорының негізінде мұражайларда өткізген көрмелер саны көрсетіледі.
4-жолда өзге де қорларды тарту арқылы (басқа да мұражайлардан, жеке топтамалардан және тағы басқа) мұражайларда өткізген көрмелер саны көрсетіледі.
5-жолда есепті жылы өз облысының (қаласының) аумағында және Қазақстан бойынша өз аумағынан тысқары, оның ішінде шет елдерде өткізілген көрмелер саны көрсетіледі.
6-жолда есепті жылы мұражайдың шет елде өткізген көрмелер саны көрсетіледі.
8. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Мұражай бейіні»:
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін;
2) 2-бөлім. «Мұражай қызметінің негізгі сипаттамалары»:
2-жол < 1-жолдан әр баған үшін;
4-жол <  1, 3-жолдардан әр баған үшін;
5-жол <  1, 3-жолдардан әр баған үшін;
7-жол < 6-жолдан әр баған үшін;
10-жол > 11-жолдан әр баған үшін;
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін;
3) 3-бөлім. «Мұражайлардағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялары»:
3-жол < 2-жолдан әр баған үшін;
5-жол < 4-жолдан әр баған үшін;
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін;
4) 4-бөлім. «Мұражайлардың көрмелік қызметі»:
1-жол = 2, 5-жолдардан әр баған үшін;
2-жол = 3, 4-жолдардан әр баған үшін;
6-жол < 5-жолдан әр баған үшін;
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 15-қосымша
Приложение 15
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года
№ 264
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0551104
Код статистической формы 0551104
Театр (цирк) қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности театра (цирка)
1-театр (цирк)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3 кодтарына сәйкес театр және цирк қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие театральную и цирковую деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности - 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар.
Срок представления - 10 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

7. В строке 1 раздела 4 указывается общее количество выставок, организованных в отчетном году музеем.
В строке 2 указывается количество выставок, проведенных в музее, в строке 3 - число выставок, проведенных в музее на основе собственных фондов.
В строке 4 указывается число выставок, проведенных в музее с привлечением других фондов (других музеев, частных коллекций и так далее).
В строке 5 показывается число выставок, проведенных в отчетном году за пределами музея, как на своей территории своей области (города), так и за пределами своей территории по Казахстану, в том числе за рубежом.
В строке 6 показывается число выставок, проведенных музеем в отчетном году за рубежом.
8. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Профиль музея»:
строка 1 > строки 2 для каждой графы;
2) Раздел 2. «Основные характеристики деятельности музея»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы;
строка 4 <  строк 1, 3 для каждой графы;
строка 5 <  строк 1, 3 для каждой графы;
строка 7 < строки 6 для каждой графы;
строка 10 > строки 11 для каждой графы;
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Наличие информационно-коммуникационных технологий в музее»:
строка 3 < строки 2 для каждой графы;
строка 5 < строки 4 для каждой графы;
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
4) Раздел 4. «Выставочная деятельность музея»:
строка 1 = строк 2, 5 для каждой графы;
строка 2 = строк 3, 4 для каждой графы;
строка 6 < строки 5 для каждой графы;
графа 1 > графы 2 для каждой строки.
Приложение 9
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 28 июня 2012 года № 154
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
20 қырқүйектегі  № 264 бұйрығына
15-қосымша
Приложение 15
к приказу  Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
отчета, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау, және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административными правонарушением предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 0551104
Код статистической формы 0551104
Театр (цирк) қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности театра (цирк)
1–мұражайлар
1-музеи
Есепті кезең _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономиқалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3 кодтарына сәйкес театр және цирк қызметін жүзеге асыратын заңды тұлағалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие театральную и цирковую деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3
Тапсыру мерзімі – 10 қантар
Срок представления – 10 января.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

1. Театрлар, цирктер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество театров, цирков, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
Из них:
опера және балет
оперы и балета
драмалық
драматический
музыкалық комедия
музыкальной комедии
жас көрермендер
юного зрителя
қуыршақ
кукол
басқалары
другие
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Театрлар саны
Количество театров
2
Ауылдық жерлердегі театрлар саны
Количество театров в сельской местности
3
Цирктер саны
Количество цирков
х
х
х
х
х
х
2. Театр (цирк) қызметінің негізгі сипаттамасын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности театра (цирка)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Көрермендер залдарындағы орындар саны, бірлік
Число мест в зрительных залах, единиц
2
Спектакльдер (қойылымдар) саны – барлығы, бірлік
Число спектаклей (представлений) - всего, единиц
3
Балаларға арналған спектакльдер (қойылымдар) саны, бірлік
Число спектаклей (представлений) для детей, единиц
4
Өз қаласынан тыс жерлерге гастрольдік және көшпелі спектакльдер, бірлік
Гастрольные и выездные спектакли (представления) за пределами своего города, единиц
5
оның ішінде шетелде
из них-за рубеж
6
Есепті жылдағы жаңа қойылымдардың саны, бірлік
Число новых постановок за отчетный год, единиц
7
Көрермендер саны – барлығы, адам
Число зрителей - всего, человек
8
Көрермендер саны – балалар, адам
Число зрителей - детей, человек
9
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстар, мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тысяч тенге
3. Театрлардағы (цирктердегі) ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың қолда барын көрсетіңіз, бірлік
Укажите наличие информационно-коммуникационных технологий в театрах (цирках), единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
оның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Интернет желісіне қосылу мүмкіндігі бар театрлар (цирктер) саны
Число театров (цирков) с доступом в сеть Интернет
2
оның ішінде - Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар
из них - с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi)
3
Компьютерлер саны
Количество компьютеров
4
оның ішінде – жергілікті желі арқылы интернет желісіне қосылу мүмкіндігі бар компьютерлер саны
из них - количество компьютеров с доступом в сеть Интернет посредством локальной сети
5
Интернет-ресурстың қолда бары
Наличие интернет-ресурса
Атауы                       Мекенжайы
Наименование _________________ Адрес ______________________________
Телефон ____________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушының аты-жөні
Фамилия исполнителя _________________________ Телефон _____________
Басшы                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) ___________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ____________(Ф.И.О., подпись) ___________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
10–қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
16-қосымша
«Театр (цирк) қызметі туралы есеп»

1. Театрлар, цирктер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество театров, цирков, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштерді
атауы
наименование
показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
Из них:
опе*-
ра
және балет
оперы и балета
дра-
малы
дра-
ма-
ти-
чес-
кий
музыкалық
комедия
музыкальной
комедии
жас
көрер-
мендер
юного
зрителя
қуыршақ
кукол
бас-
қа
лары
дру-
гие
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Театрлар саны
Количество
театров
2
Ауылдық
жерлердегі
театрлар саны
Количество
театров в
сельской
местности
3
Цирктер саны
Количество
цирков
х
х
х
х
х
х
2. Театр (цирк) қызметінің негізгі сипаттамасын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности театра (цирка)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Көрермендер залдарындағы
орындар саны, бірлік
Число мест в зрительных
залах, единиц
2
Спектакльдер
(қойылымдар) саны –
барлығы, бірлік
Число спектаклей
(представлений) - всего,
единиц
3
Балаларға арналған
спектакльдер
(қойылымдар) саны,
бірлік
Число спектаклей
(представлений) для детей,
единиц
4
Өз қаласынан тыс
жерлерге гастрольдік
және көшпелі
спектакльдер, бірлік
Гастрольные и выездные
спектакли (представления)
за пределами своего города,
единиц
5
оның ішінде шетелде
из них - за рубеж
6
Есепті жылдағы жаңа
қойылымдардың саны,
бірлік
Число новых постановок за
отчетный год, единиц
7
Көрермендер саны –
барлығы, адам
Число зрителей - всего,
человек
8
Көрермендер саны –
балалар, адам
Число зрителей - детей,
человек
9
Көрсетілген қызметтерден
түскен табыстар, мың
теңге
Доходы от оказанных услуг,
тысяч тенге
3. Театрлардағы (цирктердегі) ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың қолда барын көрсетіңіз, бірлік
Укажите наличие информационно-коммуникационных технологий в театрах (цирках), единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
оның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Интернет желісіне қосылу
мүмкіндігі бар театрлар (цирктер)
саны
Число театров (цирков) с доступом в
сеть Интернет
2
оның ішінде - Интернет желісіне
сымсыз технология құралдары
(WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі
бар
из них - с доступом в сеть Интернет
посредством беспроводных технологий
(WiFi)
3
Компьютерлер саны
Количество компьютеров
4
оның ішінде – жергілікті желі
арқылы интернет желісіне қосылу
мүмкіндігі бар компьютерлер саны
из них - количество компьютеров с
доступом в сеть Интернет посредством
локальной сети
5
Интернет-ресурстың қолда бары
Наличие интернет-ресурса
Атауы                                        Мекенжайы
Наименование ___________________              Адрес _________________
Телефон _______________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ______________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Телефон _________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________                  (Ф.И.О., подпись) _____
Бас бухгалтер                                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ______
М.О.
М.П.
Приложение 10
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике от 28 июня 2012 года № 154
Приложение 16
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности театра (цирка)»

(код 0551104, индексі 1 – театр (цирк), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Театр (цирк) қызметі туралы есеп» (код 0551104, индексі 1 – театр (цирк), кезенділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) балалар – халықтың 15 жасқа дейінгі санаты;
2) гастрольдер – спектакль артистерінің (ұжымының) немесе театр тобының оның тұрақты қызмет орнынан тыс басқа аудандарға, қалаларға, елдерге өнер көрсетулері;
3) көрермен – бұл белгілі бір уақыт кезеңінде (жыл немесе белгілі мезгілде) театрға (циркке) келуші адамдар жиынтығы;
4) қойылым – суретшімен, балетмейстермен бірігіп режиссер-қоюшы жүзеге асыратын спектакль (опералық, драмалық, балет), цирк және эстрадалық қойылым пайда болатын шығармашылық үдеріс;
5) спектакль – режиссер (балетмейстер және дирижер; режиссер және дирижер) ойына сәйкес және оның басшылығымен актерлердің, суретші-декораторлардың, композиторлер мен басқа да театр ұжымы мүшелерінің бірлескен күшімен пайда болатын театр өнерінің шығармасы;
6) театрлар – бұл әдебиет және өнер туындыларының сахналық қойылымдарын жүзеге асыратын (балаларға және жас өспірімдерге арналған опера және балет, музыкалық комедия, қуыршақ, пантомимо, әзіл-оспақ және музыкалық драманы қоса алғанда өзге де драмалық) ойын-сауық ұйымдары;
7) цирк – материалдық базасы және цирк артистері ұжымы бар цирк және эстрадалық өнер саласында өз қызметін жүзеге асыратын мәдениет мекемесі;
8) цирктік қойылым – әр түрлі цирктік нөмірлерден құралған бағдарлама. Цирктік қойылымның негізін эксцентриктерден құрылған айла-әрекеттер және нөмірлер болып табылады.
3. Статистикалық нысанды өз құрамында кәсіпқой труппасы, сондай-ақ циркі бар кәсіпқой театрлар (театр-студия), театр өнерінің шығармашылық ұжымы ұсынады.
Кәсіпқой театрлар санына опера және балет театры, музыкалық комедия (оператталар), драмалық, жас көрермендер, әзіл-оспақ, қуыршақ және басқа театрлар жатады. Халық театрлары кәсіпқой театрлар санына қосылмайды, олардың есебі бөлек жүргізіледі.
Цирк есебіне стационарлық (қысқы және жазғы), жылжымалы (шапито), сахнадағы цирк, хайануаттар циркі бойынша деректер кіреді.
Егер бір театр ғимараттарында (немесе цирк ғимараттарында) дерекциясы бір болып табылатын репертуарлары әртүрлі немесе әртүрлі тілдерде екі шығармашылық ұжым жұмыс жасаса, онда бұл екі труппа бір театр (цирк) болып саналады.
Есепке алынатын деректер бастапқы есеп материалдарына билеттерді іске асыру туралы есеп, сондай-ақ статистикалық нысанның негізгі көрсеткіштеріне негізделіп, толтырылатын басқа да бастапқы құжаттарға негізделу қажет.

(код 0551104, индекс 1 – театр (цирк), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности театра (цирка)»
(код 0551104, индекс 1 – театр (цирк), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) дети – категория населения в возрасте до 15 лет;
2) гастроли — выступления, спектакли артиста (коллектива) или театральной труппы вне места его постоянной деятельности – в другом районе, городе, стране;
3) зритель - это совокупность людей, посетивших театр (цирк) за какой-то определенный период времени (год или сезон);
4) постановка - творческий процесс создания спектакля (оперного, драматического, балетного), циркового и эстрадного представления, осуществляемое режиссером-постановщиком совместно с художником, балетмейстером;
5) спектакль – произведение театрального искусства, созданное в соответствии с замыслом режиссера (балетмейстера и дирижера; режиссера и дирижера) и под его руководством совместными усилиями актеров, художников-декораторов, композиторов и других членов театрального коллектива;
6) театры – зрелищные организации (оперы и балета, музыкальной комедии, кукольные, пантомимы, сатиры и юмора, для детей и юношества и иные драматические, включая музыкально драматические), осуществляющие сценические представления произведений литературы и искусства;
7) цирк – учреждение культуры, осуществляющее свою деятельность в области циркового и эстрадного искусства, располагающее материальной базой и коллективами цирковых артистов;
8) цирковое представление - программа, составленная из различных цирковых номеров. Основой циркового представления являются трюки и номера, построенные на эксцентрике.
3. Статистическую форму представляют профессиональные театры (театры-студии), творческие коллективы театрального искусства, имеющие в своем составе профессиональную труппу, а также цирки.
В число профессиональных театров включаются театры оперы и балета, музыкальной комедии (оперетты), драматические, юного зрителя, сатиры и юмора, кукольные и другие. Народные театры в число профессиональных театров не включаются, их учет ведется отдельно.
В отчет цирка включаются данные по стационарным циркам (зимние и летние), передвижным (шапито), циркам на сцене, зооциркам.
Если в одном театральном здании (либо здании цирка) работают два творческих коллектива с различным репертуаром или на разных языках, но объединенные одной дирекцией, то эти две труппы считаются за один театр (цирк).
Данные, включаемые в отчет, основываются на материалах первичного учета, к которому относится отчет о реализации билетов, а также других первичных документов, на основании которых заполняются основные показатели статистической формы.

4. 2-бөлімнің 1-жолында көрермендер залындағы орындар саны және, егер қосымша залдарда бар болса, онда негізгі залдағы орындар санының қосындысымен анықталады.
2-жолда спектакльдердің (қойылымдардың) санына республика аумағындағы театрлар (цирктер), сондай-ақ шетелдік театрлар немесе цирктік ұжымдар өткізген қойылымдар жатады. Спектакльдер (қойылымдар) санына негізгі сахнада, сондай-ақ қосымша сахнада театр (цирк) өткізген таңертеңгілік және кешкі спектакльдер туралы жиынтық деректер жатады.
4-жолда көшпелі спектакльдерге (қойылымдарға) тараптық ұйымдардың сахналық алаңдарында бір рет көрсетілетін спектакльдер (қойылымдар) жатады. Гастрольдік спектакльдерге (қойылымдарға) театрдың басқа бір театрлық ойын-сауық кәсіпорындармен шарт жасау арқылы театрлармен өткізілген спектакльдер (қойылымдар) жатады. Гастрольдік және көшпелі спектакльдер (қойылымдар) туралы деректер есепке үй-жайда көшпелі немесе гастрольдік спектакль (қойылымдар) қойған ұйым емес, осы спектакльді (қойылым) көрсеткен театр (цирк) кіреді.
7-жолда көрермендер саны республика аумағында спектаклдерге (қойылымдарға) келушілер, сондай-ақ гастроль уақытында шетелдік ұжымдар спектакльдеріне (қойылымдарына) келуші адамдар санынан тұрады.
9-жолда көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға спектаклдерге (қойылымдарға) сатылған билеттерден түскен қаражаттар, спектакльдердің бағдарламаларын (қойылымдар) таратудан түскен, суретке түсірушілердің қызметтерінен алынған қаражаттар, егер олар өз ұжымы күшімен өткізілетін болса жаңа жылдық қызметтеріне төлемдері (Аяз ата және Ақша қар, басқа да ертегі кейіпкерлерін шақыру), театр немесе цирк иелігіндегі ойын автоматтары қызметтерінен түскен қаражаттар, егер олар театр (цирк) иелігінде болса және тағы басқалар кіреді.
5. 3-бөлімнің 1-жолында Интернет желісіне қосылу мүмкіндігі бар театрлар (цирктер) саны, 2-жолда Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар театрлар (цирктер) көрсетіледі.
3-жолда пайдаланылатын компьютерлер саны, 4-жолда жергілікті желі арқылы Интернет желісіне қосылу мүмкіндігі бар компьютерлер саны, 5-жолда театрларда (цирктерде) бар интернет-ресурстар саны көрсетіледі.
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Театрлар, цирктер саны»:
2-жол < 1-жолдан барлық бағандар үшін
1-баған = 2-7-бағандар 1,2-жолдар бойынша;
2) 2-бөлім. «Театр (цирк) қызметінің негізгі сипаттамалары»:
3-жол < 2-жолдан барлық бағандар үшін
5-жол < 4-жолдан барлық бағандар үшін
8-жол < 7-жолдан барлық бағандар үшін

4. В строке 1 раздела 2 число мест в зрительных залах определяется суммированием числа мест в основном зале и, если есть, в дополнительных залах.
В строке 2 в число спектаклей (представлений) включаются представления, проведенные театрами (цирками), а также иностранными театральными либо цирковыми коллективами на территории республики. В число спектаклей (представлений) входят суммарные данные об утренних и вечерних спектаклях, проведенных театром (цирком), как на основной сцене, так и на дополнительных сценах.
В строке 4 к выездным спектаклям (представлениям) относятся разовые спектакли (представления), которые показывают на сценических площадках сторонних организаций. К гастрольным относятся спектакли (представления), проведенные театром (цирком) по договору с другими театрально-зрелищными предприятиями. Данные о гастрольных и выездных спектаклях (представлениях) включает в отчет тот театр (цирк), который показывает эти спектакли (представления), а не та организация, в помещении которой устраивается выездной или гастрольный спектакль (представление).
В строке 7 в число зрителей включается число лиц, присутствовавших на спектакле (представлении), а также зрители, присутствовавшие на спектаклях (представлениях) иностранных коллективов во время гастролей на территории республики.
В строке 9 в доход, полученный от оказанных услуг, включается сбор, вырученный от продажи билетов на спектакли (представления), средства, полученные от распространения программ спектаклей (представлений), средства, полученные за услуги фотографов, оплата новогодних услуг (вызов Деда мороза и Снегурочки, других героев сказок), если они проведены силами своего коллектива, услуги игровых автоматов, если они принадлежат театру (цирку) и так далее.
5. В строке 1 раздела 3 указывается число театров (цирков), имеющих доступ в Интернет, в строке 2 - число театров (цирков) с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi).
В строке 3 указывается число используемых компьютеров, в строке 4 - количество компьютеров с доступом в сеть Интернет посредством локальной сети, в строке 5 - наличие интернет-ресурса у театров (цирков).
Примечание: Х – данная позиция не заполняется.
6. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Количество театров, цирков»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы
графа 1 = графа 2-7 по строкам 1, 2;
2) Раздел 2. «Основные характеристики деятельности театра (цирка)»:
строка 3 < строки 2 для каждой графы
строка 5 < строки 4 для каждой графы
строка 8 < строки 7 для каждой графы

1-баған > 2-бағаннан, барлық жолдар үшін;
3) 3-бөлім. «Театрлардағы (цирктердегі) ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың қолда бары»:
2-жол < 1-жолдан барлық бағандар үшін
4-жол < 3-жолдан барлық бағандар үшін
1-баған > 2-бағаннан барлық жолдар үшін.

графа 1 > графы 2 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Наличие информационно-коммуникационных технологий в театре (цирке)»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 3 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки.