"Жеке нотариустардың есептік тіркеуден өту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 30 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 310 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 31 тамызда № 7888 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 23 қыркүйектегі № 796 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 23.09.2016 № 796 бұйрығымен.
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Жеке нотариустардың есептік тіркеуден өту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 30 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7446 тіркелген, 2012 жылғы 26 мамырдағы "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған, № 269-273 (27347) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке нотариустардың есептік тіркеуден өту ережесінде:
3-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жекеше нотариустың меншік құқығын және үй-жайды пайдалану құқығын растайтын құжаты қоса беріледі.";
10-тармағының үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аумақтық әділет органы жекеше нотариустың бұрын берілген мөрін алып қояды және жояды.";
14-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жекеше нотариустың мөрін алып қою және жою;";
Ереженің 4-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасына жүктелсін.
3. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 310 бұйрығына
қосымша
Жекеше нотариустардың
есептік тіркеуден өту ережесін
ережесіне 4-қосымша
Нысан
Келісілді Келісемін
Нотариаттық палатаның _________ қаласы (облысы)
Төрағасы Әділет департаментінің
______________ (округі) бастығы
______________ (аты-жөні) _________________________
20__ ж. "____" __________ 20__ ж. "____" __________
Жекеше нотариусты есептік тіркеуден шығару туралы қорытынды
Әділет департаменті (қаланың, облыстық) нотариаттық палатамен (округтың атауы) бірлесіп нотариаттық практикамен айналысатын жекеше нотариустың (жекеше нотариустың аты-жөні) есептік тіркеуден шығару туралы ұсынған құжаттарын қарап шығып, мыналарды белгіледі.
20__ жылғы "___" ____ (округтың атауы) нотариаттық палатасына жекеше нотариустың (аты-жөні) нотариаттық палатаның мүшелігінен шығу туралы оның өтініші түсті.
(Округтың атауы) нотариаттық палатасы жекеше нотариус (аты-жөні), нотариаттық палатаның басқарма мүшелерінің отырысының хаттамасына (хаттаманың күні) сәйкес нотариаттық палата мүшелігінен шығарды.
20__ жылы "___" ____ (______ қаласы, облысы) Әділет департаментіне (округтың атауы) нотариаттық палатасының жекеше нотариус (аты-жөні) (округтың атауы) нотариаттық палатасы мүшелігінен шығару туралы хабарламасы келіп түсті.
20__ жылы "___" ____ (______ қаласы, облысы) Әділет департаменті жекеше нотариус (аты-жөні) жасаған нотариаттық іс-әрекеттердің заңдылығына тексеру жүргізді, ол туралы тексерудің нәтижелері туралы актіде көрсетілген.
Жасалынған нотариаттық іс-әрекеттердің заңдылығын тексерудің нәтижелері туралы актіге сәйкес жекеше нотариустың (аты-жөні) қызметінде бұзушылықтар анықталған жоқ (бұзушылық болған жағдайда оларды жою туралы іс-шараларды көрсету).
(облыстардың, қаланың) Әділет департаменті жекеше нотариустың мөрін алып қою және жоюды 20__ жылғы "____" ______ актіге сәйкес жүргізді. Жекеше нотариустың құжаттары 20__ жылғы "____" ______ қабылдау табыстау актісіне сәйкес жекеше нотариаттық мұрағатқа берілді. Жекеше нотариус (аты-жөні) 20__ жылғы "____" ______ № ______ жекеше нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензиясы алынды.
Жоғарыда жазылғандардың негізінде жекеше нотариус (аты-жөні) есептік тіркеуден шығаруға болады деп есептейміз.
(аты-жөні, қолы, қорытынды жасаған тұлғаның лауазымы)

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 30 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации частных нотариусов"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 310. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2012 года № 7888. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 23 сентября 2016 года № 796
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 23.09.2016 № 796.
В соответствии с подпунктом 7) статьи 32 Закона Республики Казахстан «О нотариате», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 30 «Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации частных нотариусов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7446, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 26 мая 2012 года, № 150-156 (26969-26975) следующие изменения:
в Правилах прохождения учетной регистрации частных нотариусов, утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«4) документ, подтверждающий право собственности или право пользования на помещение частного нотариуса.»;
часть третью пункта 10 изложить в следующей редакции:
«Территориальный орган юстиции производит изъятие и уничтожение ранее выданной печати частного нотариуса.»;
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
« 2) изъятие и уничтожение печати частного нотариуса;»;
приложение 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 310
Приложение 4
к Правилам прохождения учетной
регистрации частных нотариусов
Форма
Согласовано
Председатель
Нотариальной палаты
____________ (округа)
______________ (Ф.И.О.)
«__» _________ 20__ года
Согласен
Начальник департамента юстиции
города (области)
______________ (Ф.И.О.)
«__» __________ 20__ г.
Заключение
о снятии с учетной регистрации частного нотариуса
Департамент юстиции (города, области) совместно с нотариальной палатой (наименование округа), рассмотрев представленные документы частного нотариуса (Ф.И.О. частного нотариуса), занимающегося нотариальной практикой о снятии с учетной регистрации, установил следующее.
«___» ________ 20__ года в нотариальную палату (наименование округа) поступило заявление частного нотариуса (Ф.И.О.) о выходе его из членов нотариальной палаты (наименование округа).
Нотариальной палатой (наименование округа) частный нотариус (Ф.И.О), исключен из членов нотариальной палаты (наименование округа) согласно протокола заседания членов правления нотариальной палаты (дату протокола).
«___» ________ 20__ года в Департамент юстиции (города, области) поступило извещение нотариальной палаты (наименование округа) об исключении частного нотариуса (Ф.И.О.) из членов нотариальной палаты (наименование округа).
«___» ________ 20__ года Департаментом юстиции (города, области) проведена проверка законности совершенных нотариальных действий частного нотариуса (Ф.И.О.), о чем свидетельствует акт о результатах проверки.
Согласно акта о результатах проверки законности совершенных нотариальных действий нарушений в деятельности частного нотариуса (Ф.И.О.) не выявлено (в случае выявления нарушений, указать мероприятия по их устранению).
Департаментом юстиции (города, области) произведено изъятие и уничтожение печати частного нотариуса согласно акта от «___» ________ 20__ года. Документы частного нотариуса согласно акта приема-передачи от «___» ________ 20__ года переданы в частный нотариальный архив. Лицензия на право занятия частной нотариальной деятельностью за № ________ от «__» _________ года частного нотариуса (Ф.И.О.), изъята.
На основании вышеизложенного, полагаю возможным снять с учетной регистрации частного нотариуса (Ф.И.О.).
(Ф.И.О., подпись, должность лица, выносившего заключение)