Оқытуға жататын персоналдың жалпы санына пайызбен алғандағы қазақстандық кадрлардың ең аз санын есептеу және құзыреттi органға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс талаптарына қосу үшiн қазақстандық кадрлардың ең аз санын табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2012 жылғы 10 тамыздағы № 362 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 17 қыркүйекте № 7921 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 13 мамырдағы № 203 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 13.05.2019 № 203 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 26-бабы 2-тармағының 3) және 4) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Оқытуға жататын персоналдың жалпы санына пайызбен алғандағы қазақстандық кадрлардың ең аз санын есептеу және құзыреттi органға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс талаптарына қосу үшiн қазақстандық кадрлардың ең аз санын табыс ету қағидалары бекітілсін.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ф.Н. Жақыпова):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр М.Қ. Орынхановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
М. Орынханов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің м.а.
___________ Б. Толымбаев
13 тамыз 2012 ж.
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің м.а.
___________ А. Рау
10 тамыз 2012 ж.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
2012 жылғы 10 тамыздағы
№ 362 бұйрығымен бекітілген
Оқытуға жататын персоналдың жалпы санына пайызбен алғандағы
қазақстандық кадрлардың ең аз санын есептеу және құзыреттi
органға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс
талаптарына қосу үшiн қазақстандық кадрлардың ең аз санын табыс ету қағидалары
1. Оқытуға жататын персоналдың жалпы санына пайызбен алғандағы қазақстандық кадрлардың ең аз санын есептеу және құзыретті органға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс талаптарына қосу үшін қазақстандық кадрлардың ең аз санын ұсыну қағидалары "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына сәйкес әзірленген.

Об утверждении Правил исчисления минимального количества казахстанских кадров, в процентах от общей численности персонала, подлежащих обучению и предоставления компетентному органу для включения в условия конкурса на предоставление права недропользования минимального количества казахстанских кадров
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 августа 2012 года № 362. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2012 года № 7921. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № 203 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 13.05.2019 № 203 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 2 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления минимального количества казахстанских кадров, в процентах от общей численности персонала, подлежащих обучению и предоставления компетентному органу для включения в условия конкурса на предоставление права недропользования минимального количества казахстанских кадров.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Жакыпова Ф.Н.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликоватьнастоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Орунханова М.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
М. Орунханов
"Согласовано"
И.о. министра нефти и газа
Республики Казахстан
___________ Б. Толумбаев
"___"___________ 2012 г.
"Согласовано"
И.о. министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
___________ А. Рау
"___"___________ 2012 г.
Утверждены
приказом И.о.Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 10 августа 2012 года № 362
Правила исчисления минимального количества казахстанских
кадров, в процентах от общей численности персонала, подлежащих
обучению и предоставления компетентному органу для включения в
условия конкурса на предоставление права недропользования
минимального количества казахстанских кадров
1. Правила исчисления минимального количества казахстанских кадров, в процентах от общей численности персонала, подлежащих обучению, и предоставления компетентному органу для включения в условия конкурса минимального количества казахстанских кадров на предоставление права недропользования разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании".

2. Конкурсқа шығарылатын жер учаскелерінің тізбесін Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекіту қорытындысы бойынша білім және ғылым саласындағы уәкілетті орган құзыретті органға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына қосу үшін оқытуға жататын персоналдың жалпы санына пайызбен алғандағы қазақстандық кадрлардың ең аз санын және құзырлы органмен бекітілген жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануда минералды-шикізат базасының технологияларды трансферттеу, индустриалды-инновациялық және ғылыми-техникалық дамуы мен өндірісі бойынша қажеттілік көрсеткішін жолдайды.
3. Оқытуға жататын персоналдың жалпы санына пайызбен алғандағы қазақстандық кадрлардың ең аз саны қазақстандық кадрларды оқыту бойынша қажеттіліктің ең аз деңгейін есептеу әдістемесіне сәйкес есептелетін кадрларды жоспарлы кезеңде оқыту бойынша қажеттіліктің ең аз деңгейін оқытуға жататын қызметкерлердің жалпы санына бөлу, құзырлы органмен анықталатын саланың технологияларды трансферттеу, индустриалды-инновациялық және ғылыми-техникалық дамуы бойынша қажетті қосымша қазақстандық кадрлардың санын қосу және 100 пайызға көбейту арқылы анықталады.
4. Құзыретті орган жер қойнауын пайдалану құқығын алу үшін конкурстық ұсыныс берген өтініш білдірушілер қатарынан шыққан конкурс жеңімпазы анықталғаннан кейін 30 жұмыс күні ішінде білім беру саласындағы уәкілетті органға және технологияларды трансферттеу, индустриалды-инновациялық және ғылыми-техникалық даму жөніндегі уәкілетті органға минералды-шикізат базаларына қажет етілетін технологияларды трансферттеу, ғылыми-техникалық даму мен өндіріс үшін оқытуға жататын қазақстандық кадрлардың саны туралы ақпарат ұсынады.

2. По итогам утверждения Правительством Республики Казахстан перечня участков недр, выставляемых на конкурс, уполномоченный орган в области образования и науки направляет компетентному органу для включения в условия конкурса на предоставление права недропользования минимальное количество казахстанских кадров в процентах от общей численности персонала, подлежащих обучению и отражающих потребность по трансферту технологий, индустриально-инновационному и научно-техническому развитию и воспроизводства минерально-сырьевой базы рационального и комплексного использования недр, утверждаемых компетентным органом.
3. Минимальное количество казахстанских кадров в процентах от общей численности персонала, подлежащих обучению, определяется путем деления минимального уровня потребности по обучению кадров на плановый период, исчисляемого в соответствии с Методикой расчета минимального уровня потребности по обучению казахстанских кадров, на общее количество работников, подлежащих обучению, плюс необходимое дополнительное количество казахстанских кадров, определяемое компетентным органом по трансферту технологий, индустриально-инновационному и научно-техническому развитию для данной отрасли и умножения на 100 процентов.
4. Компетентный орган в течение 30 рабочих дней после определения победителя конкурса из числа заявителей, представивших конкурсные предложения на получение права недропользования, представляет в уполномоченный орган в области образования и в уполномоченный орган по трансферту технологий, индустриально-инновационному и научно-техническому развитию информацию о количестве казахстанских кадров, подлежащих обучению для трансферта востребованных технологий и научно-технического развития и воспроизводства минерально-сырьевой базы.