"Фильмге прокаттау куәлігін беру" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 143 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 қыркүйекте № 7928 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 208 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 11.12.2012 № 208 Бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Фильмге прокаттау куәлігін беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуден өтуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Д. Мыңбай
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 143 бұйрығымен бекітілген
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Фильмге прокаттау куәлігін беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-бабтарына және «Мәдениет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» ҚР Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 83 қаулысымен бекітілген «Фильмге прокаттау куәлігін беру» Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) фильмге прокаттау куәлігі - фильм туралы техникалық мәліметтер, фильмнің жасаушылары, индексі мен жанры туралы ақпарат көрсетілетін, оны прокаттауға негіз болатын құжат;

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача прокатного удостоверения на фильм"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2012 года № 7928. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 11 декабря 2012 года № 208
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 11.12.2012 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача прокатного удостоверения на фильм».
2. Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Д. Мынбай
Утвержден
приказом Министра культуры и информации
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 143
Регламент государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача прокатного удостоверения на фильм» (далее - Регламент) разработан в соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии со Стандартом государственных услуг «Выдача прокатного удостоверения на фильм», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 83 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры и внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее - Стандарт).
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое или юридическое лицо;
2) прокатное удостоверение на фильм - документ, являющийся основанием для проката, в котором указываются технические сведения с фильме, информация о создателях, индексе и жанре фильма;

3) құрылымды-функционалдық бірліктер - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы лауазымды тұлғалар.
3. «Фильмге прокаттау куәлігін беру» мемлекеттік қызметін (одан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті (одан әрі - Комитет) жүзеге асырады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Мәдениет туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 7-бабы 32) тармақшасының және 28-2-бабының және «Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 1391 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны фильмге прокаттау куәлігін қағаз нұсқасында беру (бұдан әрі - прокаттау куәлігі) немесе қызмет көрсетуден бас тартқаны жөнінде жазбаша түрде дәйекті жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы дәйексіз немесе бұрмаланған ақпарат берсе;
2) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағының талаптарына сай келмейтін құжаттарды табыс етсе;
3) фильмнің мазмұны республиканың конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, оның тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, ұлттық араздықты тудыруды насихаттауға немесе үгіттеуге бағытталған жағдай негіз болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбіні қоспағанда, бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ге дейін, 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, № 521 бөлмеде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат электрондық Үкімет порталында www.e.gov.kz, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің www.mki.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған және Комитеттен 8 (7172) 74-04-01 телефоны арқылы білуге болады.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Стандарттың 11-тармағында анықталған құжаттарды тапсырған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 5 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:

3) структурно-функциональные единицы - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственную услугу «Выдача прокатного удостоверения га фильм» (далее - государственная услуга) осуществляет Комитет по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - Комитет).
4. Государственная услуга не автоматизирована.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 32) статьи 7 и статьи 28-2 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» и постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2010 года № 1391 «Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм».
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача прокатного удостоверения на фильм (далее - прокатное удостоверение) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче прокатного удостоверения в письменном виде.
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) предоставление получателем государственной услуги недостоверной или искаженной информации;
2) представление получателем государственной услуги документов, не соответствующих требованиям пункта 11 Стандарта;
3) в случае, если содержание фильма направлено на пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности республики, подрыва безопасности государства, разжигания национальной розни.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается Комитетом в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств», 15 подъезд, кабинет № 521.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
8. Информацию о государственной услуге можно получить на портале; электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерстве культуры и информации Республики Казахстан: www.mki.gov.kz, а также: обратившись в Комитет по телефону: 8 (7172) 74-04-01.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) в течение семи рабочих дней со дня сдачи документов, определенных в пункте 11 Стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 15 минут.
11. Этапы оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды басшылыққа беру;
3) құжаттарды қарастыру және Комитет басшылығының орындаушыны анықтауы;
4) прокаттaу куәлігін дайындайтын тұлғаға құжаттарды беру;
5) орындаушының құжаттардың түпнұсқалығын салыстыруы және құжаттардың толық екендігін тексеруі;
6) прокаттау куәлігін беру туралы шешім қабылдау;
7) прокаттау куәлігін дайындау;
8) прокаттaу куәліктерін Фильмдердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу;
9) прокаттау куәлігін беру жазбаша, дәлелді түрде бас тарту.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын Комитеттің жұмыс кестесі бойынша бір тұлға қабылдайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер
тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) Комитетке Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады:
14. Мемлекеттік қызметті алушыға (не сенімхат бойынша өкіліне) осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес талонды беру көрсетілген құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады, онда күні мен уақыты, Комитет кеңсесінің құжатты қабылдаған қызметкерінің тегі, аты-жөні көрсетіледі.
15. Құрылымды-функционалдық бірліктердің әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдердің) және бір ізділігінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Талон
__________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдадым _________________________
_____________________________________________
(маманның аты Т.А.Ә.)
20__ «__» сағ__ мин.__
(көлемі 90 мм х 60 мм)
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымды-функционалдық бірліктердің әкімшілік іс-әрекетінің
(рәсімдердің) және бір ізділігінің сипаттамасы
Негізгі іс-әрекеттер процесі
Құрылымды-функционалдық бірліктер атауы
Кеңсе қызметкері
Комитет басшылығы
Кинематография және театр өнері басқармасы қызметкері
1
Іс-әрекет атауы және оның сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарастыру
4. Құжаттарды кинематография және театр өнері басқармасына беру
5. Өтінішті қарау
2
Формасы, аяқталуы (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлісу шешімі)

1) прием и регистрация документов представленных получателем государственной услуги;
2) передача документов руководству;
3) рассмотрение документов и определение исполнителя руководством Комитета;
4) передача документов лицу, оформляющему прокатное удостоверение;
5) сверка документов на подлинность и проверка полноты документов исполнителем;
6) решение о выдаче прокатного удостоверения;
7) оформление прокатного удостоверения;
8) регистрация прокатного удостоверения в Государственном реестре фильмов;
9) выдача прокатного удостоверения или письменный мотивированный отказ.
12. Прием документов получателя государственной услуги для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение графика работы Комитета.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) представляет в Комитет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. Подтверждением приема документов, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника документационной службы Комитета, принявшего документы.
15. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурно-функциональных единиц, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача прокатного
удостоверения на фильм»
Талон
__________________________________________________________________
(наименование субьекта)
Заявление принял(а)________________________________________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
«___» ______________ 20__ г.__ ч.__ м.
(размер 90 мм х 60 мм)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача прокатного
удостоверения на фильм»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование
структурно-
функциональных
единиц
Сотрудник
канцелярии
Руководство
Комитета
Сотрудник
Управления
кинематографии
и театрального
искусства
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управление
кинематографии и
театрального
искусства
5. Рассмотрение
обращения.
2
Форма,
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распредели-
тельное
решение)

8. Құжатты жолдау
7. Прокаттау куәлігіне немесе прокаттау куәлігін беруден бас тарту жөнінде хатқа қол қою
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау. Прокаттау куәлігін дайындау немесе оны беруден бас тарту жөнінде жазбаша хат рәсімдеу
3
Орындау мерзімі
2 күн (1 күн - кіріс құжаттарын тіркеу,
1 құн - шығыс құжаттарын тіркеу)
1 күн
4 күн - құжатты қарастыру

8. Отправка
документов
7. Подписание
прокатного
удостоверения
или письма об
отказе в выдаче
прокатного
удостоверения
6. Подготовка
ответ
Приложение 2
к регламенту
государственной
услуги «Выдача
прокатного
удостоверения
на фильм»
а получателю
государственной
услуги.
Оформление
прокатного
удостоверения
или письма об
отказе в выдаче
прокатного
удостоверения
3
Сроки
исполнения
2 дня
(1 день -
регистрация
входящих
документов,
1 день -
регистрация
исходящих
документов)
1 день
4 дня -
рассмотрение
документа