Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 27 қыркүйектегі № 285 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылғы 12 қазанда № 7999 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 4 наурыздағы № 72 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 04.03.2014 № 72 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Спорт ғимараттарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Стратегиялық даму департаменті (Д. Қамзебаева):
1) белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге ұсынуды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Баспасөз хатшысы (Г.Б. Жәлелитдинова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жауапты хатшы Ә.Х. Пірметовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасы                        Т. Ермегияев
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 285 бұйрығына
1-қосымша
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 27 сентября 2012 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2012 года № 7999. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 4 марта 2014 года № 72
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам спорта и физической культуры от 04.03.2014 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание "Заслуженный тренер Республики Казахстан", почетное звание "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития (Камзебаева Д.У.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке представление настоящего приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-секретарю (Жалялитдинова Г.Б.) обеспечить размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Пирметова А.Х.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
спорта и физической культуры               Т. Ермегияев
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
спорта и физической культуры
от 27 сентября 2012 года № 285
Регламент государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Спорт ғимараттарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабының 17-тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысына сәйкес әзірленген.
2. Регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы – Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғасы;
2) спорт ғимараттары - азаматтардың дене жаттығуларымен, спортпен шұғылдануына және спорттық думанды іс-шаралар өткізуге арналған объектілер;
3) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сонымен қатар тиісті министрліктер және ведомстволардың халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚО АЖ).
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
4. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі стандарттың 4-қосымшасына сәйкес Паспорттың үлгі нысанында көрсетілген қағаз тасығышта спорт ғимараттарына санаттар беру, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
7. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат уәкілетті органның www.sport.gov.kz мекенжайындағы интернет-ресурсында орналасқан.
8. Қызмет Стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімде көрсетіледі.
Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды тұлғаларының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және өтінішті дайындауға жәрдем көрсетуді уәкілетті органның заң басқармасы мына мекенжай бойынша жүзеге асырады: 010000, Астана қ., Абай даңғылы, 33, 1506 каб., тел. 8 (7172) 753465, 753481.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям" (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 17 статьи 23 Закона  Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", со cтандартом государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство спортивных сооружений" (далее – Стандарт), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта".
2. В регламенте используются следующие понятия:
1) потребитель – физическое или юридичиское лицо;
2) спортивные сооружения - объекты, предназначенные для занятий граждан физическими упражнениями, спортом и проведения спортивных зрелищных мероприятий;
3) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН).
3. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) адреса и телефоны которых указаны в приложении 2 к Стандарту.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является присвоение категории спортивному сооружению, указанного в типовой форме Паспорта согласно приложению 4 стандарта на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Потребитель для получения государственной услуги предоставляет документы, установленные в пункте 11 Стандарта.
8. Информация о государственной услуге размещена на интернет-ресурсе уполномоченного органа по адресу www.sport.gov.kz.
9. Услуга предоставляется в сроки, установленные пунктом 7 Стандарта.
Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа и оказание содействия в подготовке обращения осуществляется юридическим управлением уполномоченного органа по адресу: 010000, г. Астана, проспект Абая, 33, каб. 1506, тел. 8 (7172) 753465, 753481.

10. Осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға және тоқтатуға мыналар негіздеме болып табылады:
1) стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттардың жалғандығы анықталса.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері ХҚО АЖ-да тіркейді және алынған құжаттарды тіркейді, басшыға қарауға жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы қарағаннан кейін, жауапты орындаушыға жібереді;
5) жауапты орындаушы Орталықтан немесе тұтынушыдан келіп түскен өтінішті қарайды, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарлама ресімдейді, кейіннен уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
7) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді, бұл ретте ХҚО АЖ-да тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға береді;
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін алған жағдайда, Орталық штрих код сканерінің көмегімен түскен құжаттарды тіркейді;

10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является:
1) непредставление полного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта;
2) установленная недостоверность представленных документов.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в ИС ЦОН и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа отписывает ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН или от потребителя, подготавливает мотивированный ответ об отказе или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, при этом фиксирует в ИС ЦОН или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;

8) Орталық тұтынушыға стандарттың 4-қосымшасына сәйкес Паспорттың үлгі нысанында көрсетілген қағаз тасығышта спорт ғимараттарына санат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
12. Тұтынушыдан құжаттарды Орталық қызметкері қабылдайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықтар арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш бланкілерін толтыру талап етілмейді.
14. Әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) реттілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) өзара әрекеттесу сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізбесі:
1) Орталық қызметкері;
2) уәкілетті органның қызметкерлері: кеңсе қызметкері, жауапты орындаушы, уәкілетті органның басшысы.
16. Диаграмма-сызба осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес қоса беріледі.

8) ЦОН выдает потребителю паспорт согласно приложению 4 Стандарта, с присвоенной категорией спортивного сооружения либо мотивированный ответ об отказе.
13. Документы у потребителя принимаются сотрудником ЦОН.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги через центры, заполнение бланков заявлений не требуется.
15. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник ЦОН;
2) сотрудники уполномоченного органа: сотрудник канцелярии, ответственный исполнитель, руководитель уполномоченного органа.

17. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылығы (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділігі (ақпарат пен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі әрекет барысы (жұмыс жүру барысы)
1
Әрекеттің нөмірі (жұмыс жүру барысы)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФб атауы
ХҚКО қызметкері (инспектор)
Курьерлік қызмет
Уәкілеттік органның құжат айналымын қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Курьерлік қызмет
ХҚКО қызметкері (инспектор)
3
Әрекеттердің атауы (процесс, процедура, операция) және олардың сипаты
Тұтынушы ұсынған құжаттарды, оларға штрих-код бере отырып тексеру және қабылдау.
Жүйеде тіркеу және құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беру.
Реестрге сәйкес түскен құжаттарды тексеру
Келіп түскен құжаттарды тексеру және қабылдау, оларды тіркеу
Құжаттарды қарау Спорт ғимараттарына санаттар беру немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдау
Спорт ғимараттарына санаттар беру немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдау құжаттарын әзірлеу
Келіп түскен құжаттарды тексеру
Келіп түскен құжаттардың сапасын тексеру
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, құрылымдық-тапсырмалық шешім)
Құжаттарды реестрге сәйкес курьерлік қызметке өткізу
Барлық келіп түскен құжаттарды уәкілетті органға өткізу
Келіп түскен құжаттарды тексеру мемлекеттік органның басшылығына ұсыну
Құжаттарды қарау материалдық төлемді беру немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдау
Спорт ғимараттарына санаттар беру немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдау құжаттарын әзірлеу
Келіп түскен құжаттардың барлығын ХҚКО өткізу
Дайын құжатты тұтынушыға беру
5
Орындау мерзімдері
1 күн
1 күн
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 күн
3 күн
2-Кесте. Қолдану амалдары. Негізгі әрекет – материалдық
төлем беру расталған жағдайда
Негізгі әрекет барысы (жұмыс жүру барысы)
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ХҚКО
1. Тұтынушының Спорт ғимараттарына санаттар беруге тапсырған құжаттарын қабылдау және тіркеу (1 күн)
3. Құжаттарды қарау және Спорт ғимараттарына санаттар беру туралы құжаттарды бекіту (1 күн)
2. Уәкілетті органның басшысына Спорт ғимараттарына санаттар беру туралы құжаттарды бекітуге ұсыну (1 күн)
4. Спорт ғимараттарына санаттар беру туралы құжаттарды ұсыну (1 күн)
5. Тұтынушыға дайын құжаттарды ұсыну (2 күн ішінде)
3-Кесте. Қолдану амалдары. Альтернативті әрекет – материалдық
төлемді беруден бас тарту жағдайында
Негізгі әрекет барысы (жұмыс жүру барысы)
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
ХҚКО

17. Схема-диаграмма прилагается согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
18. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наимено-
вание СФЕ
Работник
(инспектор)
ЦОН
Курьерская
служба
Сотрудник
службы
документа-
ционного
обеспечения
уполномо-
ченного
органа
Руководство
уполномо-
ченного
органа
Работник
уполномо-
ченного
органа
Работник
(инспектор)
ЦОН
3
Наимено-
вание
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Проверка и
прием
пакета
представ-
ленных
потребите-
лем
документов
с присвое-
нием
штрих-
кода.
Регистрация
в Системе
и выдача
расписки о
приеме
документов
Проверка
поступивших
документов,
согласно
реестра
Проверка и
прием
корреспон-
денции,
регистрация
входящей
корреспон-
денции
Рассмотрение
документов
и утверждение
решения о
присвоении
или об
отказе в
присвоении
категорий
Подготовка
документов
с решением
о присвоении
или отказе
в присвоении
Проверка
качества
полученных
документов
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Передача
документов
курьерской
службе,
согласно
реестра
Передача
всех
поступивших
документов
в упол-
номоченный
орган
Передача
документов
руководству
уполномо-
ченного
органа
Поручение
(резолюция)
руководства,
документы
направляются
руководителю
структурного
подразделе-
ния упол-
номоченного
органа
Передача
готовых
документов
в ЦОН через
курьерскую
службу
Передача
готового
документа
потребителю
5
Сроки
исполнения
1 день
1 день
4 часа
1 рабочий
день
1 рабочий
день
3 рабочих
дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – случай
утверждения решения о присвоении категории спортивному
сооружению
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник ЦОН
Руководитель
уполномоченного органа
ЦОН
1. Прием и регистрация документов
потребителей  на присвоение категории
спортивному сооружению (1 день)
3. Рассмотрение документов
и утверждение решения о
присвоении категории
спортивному сооружению
(1 день)
2. Представление на утверждение
руководителю уполномоченного органа
решения о присвоении категории
спортивному сооружению (1 день)
4. Предоставление документов о
присвоении категории спортивному
сооружению (1 день)
5. Выдача готовых
документов
потребителю
(в течение 1 дня)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс -
случай отказа в присвоении категории спортивному сооружению
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник
уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
ЦОН

1. Тұтынушының Спорт ғимараттарына санаттар беруге тапсырған құжаттарын қабылдау және тіркеу (1 күн)
3. Құжаттарды қарау және Спорт ғимараттарына санаттар беруден бас тарту туралы шешім қабылдау (1 күн)
2. Уәкілетті органның басшысына Спорт ғимараттарына санаттар беру туралы құжаттарды бекітуге ұсыну (1 күн)
4. Бас тарту себептері көрсетілген Спорт ғимараттарына санаттар беруден бас тарту туралы құжатты даярлау (20 жұмыс күні ішінде)
5. Тұтынушыға дайын құжаттарды ұсыну (2 күн ішінде)
«Спорт ғимараттарына санаттар беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Спорт ғимараттарына санат беру кезінде функционалдық
бірліктердің қарым-қатынасы схемасы
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 285 бұйрығына
2-қосымша
«Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы
ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 30-1-бабына, Қазақстан Республикасының «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысына сәйкес әзірленген.
2. Регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы – Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын, олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командасының және (немесе) ССРО құрама командаларының құрамына кірген, кемінде жиырма жыл еңбек стажы бар спортшылар мен жаттықтырушылар, Олимпиада ойындарының чемпиондары және (немесе) жүлдегерлері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпиондары атақтарын жеңіп алған және «ССРО-ның еңбек сіңірген спорт шебері» және (немесе) «Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері» атағы бар спортшылар, «Қазақстанның еңбек сіңірген жаттықтырушысы» және (немесе) «ССРО-ның еңбек сіңірген жаттықтырушысы» атағы бар және «ССРО-ның еңбегі сіңген спорт шебері» және (немесе) «Қазақстан Республикасының еңбегі сіңген спорт шебері» атағын алған спортшыларды даярлаған жаттықтырушылар;

1. Прием и регистрация документов
потребителей на присвоение категории
спортивному сооружению (4 часа)
3. Рассмотрение документов
и утверждение решения об
отказе в присвоении
категории спортивному
сооружению (1 день)
2. Представление на утверждение
руководителю уполномоченного органа
решения об отказе в присвоении
категории спортивному сооружению
(1 день)
4. Подготовка документа об отказе в
присвоении категории спортивному
сооружению, с указанием причин
(в течение 5 рабочих дней)
5. Выдача готовых
документов
потребителю
(в течение 1 дня)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Схема функционального взаимодействия
по присвоению квалификационных категорий спортивным сооружениям
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам спорта
и физической культуры
от 27 сентября 2012 года № 285
Регламент государственной услуги
"Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам" (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 17 статьи 23 Закона  Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", со стандартом государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам" (далее – Стандарт) утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых  Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта", от 27 июля 2012 года № 981.
2. В регламенте используются следующие понятия:
1) потребитель – физические лица: спортсмены и тренеры, являющиеся гражданами Республики Казахстан, входившие в состав сборных команд Республики Казахстан и (или) сборных команд СССР по олимпийским видам спорта, имеющие трудовой стаж не менее двадцати лет, спортсмены завоевавшие звания чемпионов и (или) призеров Олимпийских игр и (или) чемпионов мира по олимпийским видам спорта и имеющие звание "Заслуженный мастер спорта СССР" и (или) "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", тренеры – имеющие звание "Заслуженный тренер Казахстана" и (или) "Заслуженный тренер СССР" и подготовившие спортсменов, получивших звание "Заслуженный мастер спорта СССР" и (или) "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан";

8) Орталық тұтынушыға материалдық қамсыздандыруды төлеу туралы қағаз тасығыштағы шешім, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
12. Тұтынушыдан құжаттарды Орталық қызметкері қабылдайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара
іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықтар арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш бланкілерін толтыру талап етілмейді.
14. Әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) реттілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) өзара әрекеттесу сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізбесі:
1) Орталық қызметкері;
2) уәкілетті органның қызметкерлері: кеңсе қызметкері, жауапты орындаушы, уәкілетті органның басшысы.

8) ЦОН выдает потребителю решение о выплате или отказе в выплате материального обеспечения, оформленное в произвольной форме либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
13. Документы у потребителя принимаются сотрудником ЦОН.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги через центры, заполнение бланков заявлений не требуется.
15. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

2. Уәкілетті органның басшысына материалдық төлемдерді беру туралы құжаттарды бекітуге ұсыну (1 күн)
4. Материалдық төлемді беру туралы құжаттарды ұсыну (1 күн)
5. Тұтынушыға дайын құжаттарды ұсыну (2 күн ішінде)
3-Кесте. Қолдану амалдары. Альтернативті әрекет – материалдық
төлемді беруден бас тарту жағдайында
Негізгі әрекет барысы (жұмыс жүру барысы)
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
ХҚКО
1. Тұтынушының материалдық төлемдерді алуға тапсырған құжаттарын қабылдау және тіркеу (1 күн)
3. Құжаттарды қарау және материалдық төлемдерді беруден бас тарту туралы шешім қабылдау (1 күн)
2. Уәкілетті органның басшысына материалдық төлемдерді беру туралы құжаттарды бекітуге ұсыну (1 күн)
4. Бас тарту себептері көрсетілген Материалдық төлемдерді беруден бас тарту туралы құжатты даярлау (20 жұмыс күні ішінде)
5. Тұтынушыға дайын құжаттарды ұсыну (2 күн ішінде)
«Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы
ай сайынғы материалдық төлемді қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызметінің регламентіне 2-қосымша
Материалдық төлемдерді беру кезінде функционалдық бірліктердің
қарым-қатынасы кестесі
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2012 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 285 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы»
құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының
спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт
төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабының 17-тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысына сәйкес әзірленген.

2. Представление на
утверждение руководителю
уполномоченного органа
решения  о выплате
материального обеспечения
(до 20 рабочих дней)
4. Предоставление документов о
выплате материального
обеспечении (1 день)
5. Выдача готовых
документов потребителю
(в течение 3 дней)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс -
случай отказа в выплате материального обеспечения
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник
уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
ЦОН
1. Прием и регистрация
документов потребителей на
получение выплат материального
обеспечения (1 день)
3. Рассмотрение документов и
утверждение решения об отказе
в выплате материального
обеспечения (1 день)
2. Представление на
утверждение руководителю
уполномоченного органа решения
об отказе в выплате
материального обеспечения
(22 рабочих дня)
4. Подготовка документа об
отказе в выплате материального
обеспечения, с указанием
причин (в течение 1 рабочий
день)
5. Выдача готовых
документов потребителю
(в течение 3 дней)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выплата пожизненного ежемесячного
материального обеспечения заслуженным
спортсменам и тренерам"
Схема функционального взаимодействия по выплате
материального обеспечения
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам спорта
и физической культуры
от 27 сентября 2012 года № 285
Регламент государственной услуги
"Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание
"Заслуженный тренер Республики Казахстан", почетное звание
"Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", мастер спорта
Республики Казахстан международного класса, мастер спорта
Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации высшей категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей категории, национальный
судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание "Заслуженный тренер Республики Казахстан", почетное звание "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту" (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 17 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", со Стандартом государственной услуги "Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание "Заслуженный тренер Республики Казахстан", почетное звание "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории", методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту" (далее – Стандарт) утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта".

3) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері ХҚО АЖ-да тіркейді және алынған құжаттарды тіркейді, басшыға қарауға жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы қарағаннан кейін, жауапты орындаушыға жібереді;
5) жауапты орындаушы Орталықтан немесе тұтынушыдан келіп түскен өтінішті қарайды, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарлама ресімдейді, кейіннен уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
7) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді, бұл ретте ХҚО АЖ-да тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға береді;
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін алған жағдайда, Орталық штрих код сканерінің көмегімен түскен құжаттарды тіркейді;
8) Орталық тұтынушыға «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төрешi санаттарын берудiң ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiнiң 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiркеу реестрiнде 2008 жылғы 18 қыркүйекте № 5306 болып тiркелiп, «Заң газетi» газетiнде 2008 жылғы 16 қазанда, № 158 (1384), Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында жария етілген, 2008 ж., № 10) 3-қосымшасына сәйкес атақты беру туралы куәлікті, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға 5 жыл мерзімге санаттарды беру туралы куәлікті және спорттан төреші санатын беру туралы куәлікті беру, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
12. Тұтынушыдан құжаттарды Орталық қызметкері қабылдайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара
іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықтар арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш бланкілерін толтыру талап етілмейді.
14. Әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) реттілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) өзара әрекеттесу сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.

3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в ИС ЦОН и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа отписывает ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН или от потребителя, подготавливает мотивированный ответ об отказе или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, при этом фиксирует в ИС ЦОН или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
8) ЦОН выдает потребителю удостоверения о присвоении спортивного звания, удостоверения о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам сроком на 5 лет и удостоверения о присвоении судейской категории по спорту согласно приложению 3 Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту, утвержденных приказом и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5306) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
13. Документы у потребителя принимаются сотрудником ЦОН.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги через центры, заполнение бланков заявлений не требуется.

1. Тұтынушының Атақты немесе санатты алуға тапсырған құжаттарын қабылдау және тіркеу (1 күн)
3. Құжаттарды қарау және Атақты немесе санатты беру туралы құжаттарды бекіту (1 күн)
2. Уәкілетті органның басшысына Атақты немесе санатты беру туралы құжаттарды бекітуге ұсыну (1 күн)
4. Атақты немесе санатты беру туралы құжаттарды ұсыну (1 күн)
5. Тұтынушыға дайын құжаттарды ұсыну (2 күн ішінде)
3-Кесте. Қолдану амалдары. Альтернативті әрекет – материалдық
төлемді беруден бас тарту жағдайында
Негізгі әрекет барысы (жұмыс жүру барысы)
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
ХҚКО
1. Тұтынушының Атақты немесе санатты алуға тапсырған құжаттарын қабылдау және тіркеу (1 күн)
3. Құжаттарды қарау және материалдық төлемдерді беруден бас тарту туралы шешім қабылдау (1 күн)
2. Уәкілетті органның басшысына Атақты немесе санатты беру туралы құжаттарды бекітуге ұсыну (1 күн)
4. Бас тарту себептері көрсетілген Атақты немесе санатты беруден бас тарту туралы құжатты даярлау (20 жұмыс күні ішінде)
5. Тұтынушыға дайын құжаттарды ұсыну (2 күн ішінде)
«Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы»
құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының
спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық
спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызметінің регламентіне 2-қосымша
Атақ, санат беру кезіндегі функционалдық бірліктердің қарым-қатынас кестесі

1. Прием и регистрация документов
потребителей  на присвоение
спортивного звания или категории
(1 день)
3. Рассмотрение
документов и
утверждение решения
о назначении
дополнительных льгот
(3 дня)
2. Представление на утверждение
руководителю уполномоченного органа
решения  о присвоении спортивного
звания или категории (15 дней)
4. Представление документов о
присвоении категории спортивному
сооружению (1 день)
5. Выдача готовых
документов потребителю
(в течение 1 дня)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс -
случай отказа в присвоении спортивного звания или категории
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
ЦОН
1. Прием и регистрация документов
потребителей на присвоение
спортивного звания или категории
(4 часа)
3. Рассмотрение
документов и
утверждение решения об
отказе  в присвоении
категории спортивному
сооружению (1 день)
2. Представление на утверждение
руководителю уполномоченного органа
решения  об отказе в присвоении
спортивного звания или категории
(1календарный день)
4. Подготовка документа об отказе в
присвоении спортивного звания или
категории (до 20 календарных дней)
5. Выдача готовых
документов потребителю
(в течение 1 дня)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных званий и категорий
почетное звание "Заслуженный тренер
Республики Казахстан", почетное звание
"Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан",
мастер спорта Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего уровня квалификации
высшей категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
высшей категории, национальный судья по спорту
высшей категории, национальный судья по спорту"
Схема функционального взаимодействия
по присвоению квалификационных категорий спортивным сооружениям