"Электр энергетикасы объектілерін және (немесе) оның жекелеген бөліктерін меншік нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенімді басқаруға беруге келісу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2012 жылғы 5 қазандағы № 363 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 30 қазанда № 8045 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 6 мамырдағы № 157 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 06.05.2014 № 157 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Электр энергетикасы объектілерін және (немесе) оның жекелеген бөліктерін меншік нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенімді басқаруға беруге келісу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті (Ж.Қ. Бөкенбаев):
1)осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Б.М. Жақсалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап  қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін аткарушы                           A. Paу
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
міндетін атқарушысының
2012 жылғы 5 қазандағы
№ 363 бұйрығымен
бекітілген
«Электр энергетикасы объектілерін және (немесе) оның жекелеген
бөліктерін меншік нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға
немесе сенімді басқаруға беруге келісу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Электр энергетикасының объектілерін және (немесе) оның жекелеген бөліктерін меншік нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенімді басқаруға беруге келісу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Электр энергетикасы объектілерін және (немесе) оның жекелеген бөліктерін меншік нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенімді басқаруға беруге келісу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) көрсетеді.

Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности"
Приказ и.о Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 5 октября 2012 года № 363. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2012 года № 8045. Утратил силу приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 6 мая 2014 года № 157
Сноска. Утратил силу приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий РК от 06.05.2014 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги «Согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности».
2. Департаменту электроэнергетики и угольной промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Бокенбаеву Ж.К.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Джаксалиева Б.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. министра                                    A. Paу
Утвержден
приказом и.о. Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 5 октября 2012 года № 363
Регламент оказания государственной услуги
«Согласование купли-продажи, передачи в аренду
или доверительное управление объектов электроэнергетики
и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности» (далее - регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу «Согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности» (далее - государственная услуга) оказывает Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - Министерство).

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
«Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 22-бабының 4-тармағы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1133 қаулысымен бекітілген «Электр энергетикасы объектілерін және (немесе) оның жекелеген бөліктерін меншік нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенімді басқаруға беруге келісу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Мемлекеттік қызмет стандарты) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
келісу хатты жіберу (беру);
құжаттардың толық емес пакетін ұсынғаны туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде басқа мемлекеттік органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47, «Транспорт Тауэр» ғимараты мекенжайы бойынша демалыс күндер мен мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін көрсетіледі.
8. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында: www.mint.gov.kz орналасады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Мемлекеттік қызмет стандартының 7-тармағында белгіленген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (немесе сенімхаты бар өкіл) Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында белгіленген құжаттардың тізбесін Министрлікке ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара
іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау Министрлікте осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы № 2117 каб. жүргізіледі, байланыс тел. 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды Министрлік кеңсесінің маманы тіркеуден өткізеді;
2) тіркелген құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтаумен бұрыштама қол қою үшін вице-министрге жіберіледі;
3) вице-министрдің бұрыштамасы бар құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесіне жіберіледі;
4) Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі - Департамент) директоры қабылданған құжаттарды қарастыру үшін орындаушыны анықтайды;

3. Форма оказываемой государственной услуги - неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
пункта 4 статьи 22 Закона Республики Казахстан «Об электроэнергетике» (далее - Закон);
Стандарта государственной услуги «Согласование купли-продажи, передачи в аренду или в доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности» (далее - Стандарт государственной услуги), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1133.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
направление (выдача) письма-согласования;
направление (выдача) уведомления о предоставлении неполного пакета документов (далее - уведомление).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47 здание «Транспорт Тауэр», в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги
располагается на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых
технологий Республики Казахстан www.mint.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта государственной услуги.
11. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в Министерство документы, определенные в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Министерстве через канцелярию по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента, в кабинете № 2117, тел.: 8 (7172) 24-04-75, 24-04-76.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Министерства;
2) зарегистрированные документы направляются вице-министру для наложения резолюции с определением ответственного структурного подразделения Министерства;
3) документы с резолюцией вице-министра направляются в ответственное структурное подразделение Министерства;
4) Директор ответственного структурного подразделения Министерства (далее - Департамент) определяет исполнителя для рассмотрения принятых документов;

5) орындаушы:
ұсынылған құжаттарды қарастырады;
келісу хатты немесе хабарламаны ресімдейді;
6) ресімделген келісу-хаттың немесе хабарламаның көшірмесіне Департамент директор бұрыштама қол қояды;
7) фирмалық бланкідегі келісу-хатқа немесе хабарламаға Министрліктің вице-министрі қол қояды;
8) келісу хат немесе хабарлама құжаттар пакетімен мемлекеттік қызметті алушыға қолына немесе почта байланысы арқылы беру (жіберу) үшін кеңсеге жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) іске қосылған:
1) Министрліктің вице-министрі
2) Департамент директоры
3) Департаменттің орындаушысы
4) Министрлік кеңсесінің қызметкері.
16. Әр әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) бірізділігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік сипаттамасы осы регламенттың 1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Электр энергетикасы объектілерін
және (немесе) оның жекелеген бөліктерін
меншік нысанына қарамастан сатып
алу-сату, жалға немесе сенімді
басқаруға беруге келісу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-кимылының сипаттамасы
ҚФБ кезектілігінің сипаттамасы және әкімшілік іс-қимыллардың
(рәсімдердің) өзара әрекеттесуі
іс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
Министрліктің вице-министрі
Департамент директоры
Департаменттің орындаушысы
Іс-қимыл (процесетер, рәсімдер, операциялар және олардың сипаттамасы) атауы
құжат қабылдау, тіркеу, тіркеу нөмірі көрсетілген өтініш көшірмесін беру, құжаттарды қарар салу үшін вице-министрге жіберу
жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау
хат-хабармен танысу, қарастыру үшін орындаушыны анықтау
құжаттарды қарастыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-әкімшілік шешім)
құжаттарды қарар салу үшін вице-министрге жіберу
қарар салу
қарар салу, орындаушыға жіберу
құжат толықтығын анықтау, белгіленген талаптарға сәйкестігін анықтау
Орындалу мерзімі
1 күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
Келесі іс-қимыл №
2
3
4
5
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Департаменттің орындаушысы
Департамент Директоры
Министрліктің вице-министрі
Департаменттің орындаушысы
Министрлік кеңсесінің қызметкері
келісу хатты немесе хабарламаны фирмалық бланкіде ресімдеу
келісу хат немесе хабарлама көшірмесі не бұрыштама қол қою
фирмалық бланкідегі келісу хатқа немесе хабарламаға қол қою
қол қойылған келісу хатты немесе хабарламаны Министрлік кеңсесіне жіберу
келісу хатты немесе хабарламаны тіркеу
келісу хатты немесе хабарламаны материалдармен Департамент директорына беру
келісу хаттың немесе хабарламаның қол қойылған көшірмесін орындаушыға беру
фирмалық бланкідегі қол қойылған келісу хатты немесе хабарламаны орындаушыға беру
келісу хатты немесе хабарламаны мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол немесе почта байланыс ы арқылы беру
2 жұмыс күнінен кешіктірмей
1 күн ішінде
1 күн ішінде
6
7
8
9
2-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі процесс — мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайда
ҚФБ атауы
Іс-қимыл №
Министрлік кеңсесі
Министрлік вице-министрі
Департамент директоры
Департаменттің орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Құрылымдық бөлімшені анықтау
3
Орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды қарастыру
5
Келісу хатты ресімдеу
6
Келісу хат көшірмесіне бұрыштама қол қою
7
Фирмалық бланкідегі келісу хатқа қол қою
8
Қол қойылған келісу хатты кеңсеге бepу
9
Келісу хатты қолма-қол немесе почта байланысы арқылы беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары
Балама процесс - ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайда
ҚФБ атауы
Іс-қимыл №
Министрлік кеңсесі
Министрлік вице-министрі
Департамент директоры
Департаменттің орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Құрылымдық бөлімшені анықтау
3
Орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды қарастыру
5
Хабарламаны ресімдеу
6
Хабарлама көшірмесіне қол қою
7
Фирмалық бланкідегі хабарламаға қол қою
8
Қол қойылған хабарламаны кеңсеге бepу
9
Хабарламаны қолма-қол немесе почта байланысы арқылы беру
«Электр энергетикасы объектілерін
және (немесе) оның жекелеген бөліктерін
меншік нысанына қарамастан сатып
алу-сату, жалға немесе сенімді
басқаруға беруге келісу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы

5) исполнитель:
рассматривает представленные документы; оформляет письмо-согласование или уведомление;
6) копия оформленного письма-согласования или уведомления визируется директором Департамента;
7) письмо-согласование или уведомление подписывается вице-министром Министерства на фирменном бланке;
8) письмо-согласование или уведомление с пакетом документов направляется в канцелярию для выдачи (направления) получателю государственной услуги нарочно или по средствам почтовой связи.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) вице-министр Министерства;
2) директор Департамента;
3) исполнитель Департамента;
4) сотрудник канцелярии Министерства.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 настоящего регламента.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Согласование купли-продажи,
передачи в аренду или доверительное
управление объектов электроэнергетики
и (или) его отдельных частей
независимо от форм собственности»
Таблица 1. Описание действий СФЕ Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Министерства
Вице-министр
Министерства
Директор
Департамента
Исполнитель
Департамента
Исполнитель
Департамента
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их описание
прием
документов,
регистрация,
выдача копии
заявления с
указанием
регистрационного
номера,
направление
документов
вице-министру
для наложения
резолюции
определение
ответственного
структурного
подразделения
ознакомление с
корреспонденцией,
определение
исполнителя для
рассмотрения
рассмотрение
документов
оформление
письма-
согласования
или уведомления
на фирменном
бланке
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-
распоряди-
тельное
решение)
направление
документов
вице-министру для
наложения
резолюции
наложение
резолюции
наложение резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
определение
полноты
документов,
определение
соответствия их
установленным
требованиям
передача
письма-
согласования или
уведомления с
материалами
директору
Департамента
Сроки
исполнения
В течение дня
В течение дня
В течение дня
В течение дня
Не позднее 2
рабочих дней
№ следующего
действия
2
3
4
5
6
6
7
8
9
Директор
Департамента
Вице-министр
Министерства
Исполнитель
Департамента
Сотрудник канцелярии
Министерства
визирование копии письма-
согласования или
уведомления
подписание
письма-
согласования или
уведомления на
фирменном бланке
передача подписанного письма-
согласования или уведомления в
канцелярию
Министерства
регистрация
письма-согласования
или уведомления
передача
визированной
копии
письма-
согласования
или
уведомления
исполнителю
передача
подписанного
письма-
согласования или
уведомлен ия на
фирменном бланке
исполнителю
выдача
письма-согласования
или уведомления
получатель
государственной услуги
нарочно или по
средствам почтовой
связи
В течение дня
В течение дня
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс - в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги.
Наименование действия
______________
№ действия
Канцелярия
Министерства
Вице-министр
Министерства
Директор
департамента
Исполнитель
Департамента
1
Прием и
регистрация
документов
2
Определение
структурного
подразделения
3
Определение
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов
5
Оформление
письма-согласования
6
Визирование
копии письма-
согласования
7
Подписание
письма-
согласования
на фирменном
бланке
8
Передача подписанного
письма-согласования в
канцелярию
9
Выдача
письма-
согласования
нарочно или
направление
по почте
-
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс - в случае возврата представленных
документов
Наименование действия
______________
№ действия
Канцелярия
Министерства
Вице-министр
Министерства
Директор
департамента
Исполнитель
Департамента
1
Прием и
регистрация
документов
2
Определение
структурного
подразделения
3
Определение
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов
5
Оформление
уведомления
6
Визирование
копии
уведомления
7
Подписание
уведомления
на фирменном
бланке
8
Передача подписанного
уведомления в
канцелярию
9
Выдача
уведомления
нарочно или
направление
по почте
-
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
«Согласование купли-продажи, передачи в
аренду или доверительное управление объектов
электроэнергетики и (или) его отдельных частей
независимо от форм собственности»
Диаграмма функционального взаимодействия