"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 476 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 2 қарашада № 8050 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
4 «Iргелi ғылыми зерттеулер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 697 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«697 Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
1 «Құқық қорғау қызметi» функционалдық кіші тобында:
352 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 ««Астана - есірткісіз қала» өңірлік бағдарламасын жүзеге асыру» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«004 Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
1 «Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 021 бюджеттік бағдарламасы бар 257 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«257 Облыстық қаржы басқармасы
021 Қарағанды қаласында балабақшалар кешенін салу және пайдалану» концессиялық жобасын қоса қаржыландыру»;
09 «Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану» функционалдық тобында:
1 «Отын және энергетика» функционалдық кіші тобында:
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 476. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2012 года № 8050. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 4 «Фундаментальные научные исследования»:
дополнить администратором бюджетных программ 697 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
«697 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности»;
в функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 1 «Правоохранительная деятельность»:
по администратору бюджетных программ 352 «Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы»:
бюджетную программу 004 «Реализация региональной программы «Астана - город без наркотиков» изложить в следующей редакции:
«004 Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане»;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 1 «Дошкольное воспитание и обучение»:
дополнить администратором бюджетных программ 257 с бюджетной программой 021 следующего содержания:
«257 Управление финансов области
021 Софинансирование концессионного проекта «Строительство и эксплуатация комплекса детских садов в городе Караганде»;
в функциональной группе 09 «Топливно-энергетический комплекс и недропользование»:
в функциональной подгруппе 1 «Топливо и энергетика»:
по администратору бюджетных программ 233 «Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:

034 «Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму» және 038 «Қазақстан Республикасы аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламалары алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 004 және 005 бюджеттік бағдарламалары бар 697 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«697 Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
004 Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму
005 Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету»;
9 «Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
044 «Ядролық сынақтардың мониторингі», 047 «Ядролық медицина және биофизика орталығын құру» және 049 «Бурабай» геофизикалық обсерваториясын көшіру» бюджеттік бағдарламалары алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 100 және 104 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 697 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«697 Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
001 Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді үйлестіру және қауіпсіздікті қамтамасыз ету
100 Атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету, атом энергиясын пайдалану кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету»;
мынадай мазмұндағы 002, 006, 007, 008, 100, 102, 105, 106, 109, 114 және 116 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
«002 Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінің күрделі шығыстары
006 Ядролық сынақтардың мониторингі
007 Ядролық медицина және биофизика орталығын құру
008 «Бурабай» геофизикалық обсерваториясын көшіру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және сараптау
106 Республикалық бюджеттік концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және сараптау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер»;
11 «Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық тобында:
1 «Өнеркәсiп» функционалдық кіші тобында:
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 «Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер» бюджеттік бағдарламасы алып тасталсын;

бюджетные программы 034 «Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов» и 038 «Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан» исключить;
дополнить администратором бюджетных программ 697 с бюджетными программами 004 и 005 следующего содержания:
«697 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
004 Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов
005 Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования»:
по администратору бюджетных программ 233 «Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:
бюджетные программы 044 «Мониторинг ядерных испытаний», 047 «Создание Центра ядерной медицины и биофизики» и 049 «Передислокация геофизической обсерватории «Боровое» исключить;
дополнить администратором бюджетных программ 697 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100 и 104 следующего содержания:
«697 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
001 Услуги по координации деятельности и обеспечению безопасности при использовании атомной энергии
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области использования атомной энергии, обеспечение безопасности при использовании атомной энергии
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа»;
дополнить бюджетными программами 002, 006, 007, 008, 100, 102, 105, 106, 109, 114 и 116 следующего содержания:
«002 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
006 Мониторинг ядерных испытаний
007 Создание Центра ядерной медицины и биофизики
008 Передислокация геофизической обсерватории «Боровое»
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов
106 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»;
в функциональной группе 11 «Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 1 «Промышленность»:
по администратору бюджетных программ 233 «Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:
бюджетную программу 006 «Прикладные научные исследования технологического характера» исключить;

мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы бар 697 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«697 Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
003 Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер»;
13 «Өзгелер» функционалдық тобында:
9 «Өзгелер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасы бар 121 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«121 Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
123 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасы бар 350, 352, 353, 354, 355, 358, 361 және 363 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
«350 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
352 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
353 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
354 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
358 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мұрағаттар және құжаттама басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
361 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
363 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту»;
364 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 002 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:

дополнить администратором бюджетных программ 697 с бюджетной программой 003 следующего содержания:
«697 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
003 Прикладные научные исследования технологического характера»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
дополнить администратором бюджетных программ 121 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
«121 Аппарат акима города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
по администратору бюджетных программ 123 «Аппарат акима района  в городе, города районного значения, поселка, аула(села), аульного (сельского) округа»;
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
«065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
дополнить администраторами бюджетных программ 350, 352, 353, 354, 355, 358, 361 и 363 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
«350 Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
352 Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
353 Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
354 Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
355 Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
358 Управление архивов и документации города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
361 Управление культуры города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
363 Управление по развитию языков города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
по администратору бюджетных программ 364 «Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 002 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:

«002 «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасы бар 365 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«365 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет және қала құрылысы басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту»;
мынадай мазмұндағы 101 бюджеттік бағдарламасы бар 697 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«697 Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу».
2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны мемлекеттік тіркеген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев

«002 Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить администратором бюджетных программ 365 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
«365 Управление архитектуры и градостроительства города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
дополнить администратором бюджетных программ 697 с бюджетной программой 101 следующего содержания:
«697 Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты».
2. Департаменту методологии бюджетных процедур (А. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев