Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі көрсететін электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының м.а. 2012 жылғы 2 қазандағы № 294 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 17 қарашада № 8088 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 4 наурыздағы № 73 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 04.03.2014 № 73 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін - 5-т. қараңыз).
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Стратегиялық даму департаменті (Д. Қамзебаева):
1) белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге ұсынуды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Баспасөз-хатшы (Г.Б. Жәлелитдинова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
міндетін атқарушы                          Ә. Пірметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
__________________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы «___» _______________
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 2 қазандағы
№ 294 бұйрығына
1-қосымша
«Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламенті

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 2 октября 2012 года № 294. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2012 года № 8088. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 4 марта 2014 года № 73
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам спорта и физической культуры от 04.03.2014 № 73 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан «Об информатизации» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью зала игровых автоматов» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью букмекерской конторы» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью тотализатора» согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития (Камзебаева Д.У.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке представление настоящего приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-секретарю (Жалялитдинова Г.Б.) обеспечить размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
спорта и физической культуры               А. Пирметов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
__________________ А. Жумагалиев
«__» _______________ 2012 года
Приложение 1 к приказу
И.о Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
спорта и физической культуры
от 2 октября 2012 года № 294
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью казино»

1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – қызмет беруші) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сонымен қатар тұтынушыда электронды цифрлық қолтаңба болған жағдайда «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы көрсетеді.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген «Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты» (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:
1) ақпараттық жүйе – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, беру және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі - заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін және бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сонымен қатар қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерден тұратын, лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтан қалыптастыратын ақпараттық жүйе;
4) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматты түрде жинау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғаларды бірыңғай біріздендіру мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және олардың өкілеттігі шегінде олар туралы мемлекеттік басқару органдарына және басқа субъектілерге өзекті және сенімді мәліметтер ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
5) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға үшін, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга (далее – услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП), при условии наличия у потребителя услуги электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги (далее – Стандарт) «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино» утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта», от 27 июля 2012 года № 981.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);
4) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);

6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры – ақпаратты автоматты түрде жинау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасындағы заңды тұлғаларды бірыңғай біріздендіру мақсатында бизнес сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және олардың өкілеттігі шегінде олар туралы мемлекеттік басқару органдарына және басқа субъектілерге өзекті және сенімді мәліметтер ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
7) казино - құмар ойындарды ұйымдастыру және өткізу үшін ойын үстелдері пайдаланылатын ойын мекемесі;
8) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ресурстарды алу үшін электрондық ақпараттық жүйеге жүгінетін және оны пайдаланатын субъекті (алушы, қызмет беруші);
9) транзакциялық қызмет – пайдаланушыларға электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану арқылы өзара алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі қызмет;
10) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
11) электрондық құжат – ақпарат электронды-цифрлық нысанда ұсынылған және ЭЦҚ арқылы куәландырылған құжат;
12) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға тең, электрондық құжат нысанындағы лицензия;
13) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік базаны қоса алғанда, бүкіл топтастырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімді бірыңғай терезе болып табылатын ақпараттық жүйе;
15) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғаларға төлемдерді жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктер, банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар және «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасында өзара іс-әрекетті қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
16) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметті іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйесін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
17) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдары арқылы және электрондық құжаттың сенімділігін, оның мазмұнының өзгермейтіндігі мен соған тиесілі екендігін растайтын электрондық цифрлық белгілер жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ).

6) государственная база данных «Юридические лица» -, информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
7) казино - игорное заведение, в котором для организации и проведения азартных игр используются игровые столы;
8) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
12) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
15) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
16) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
17) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет беруші
іс-әрекетінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы қадамдық әрекет және қызмет берушiнiң шешiмi (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара iс-қимылдың № 1-диаграммасы) осы Регламентке 1-қосымшада келтiрiлген:
1) тұтынушы өзінің компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-те тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - тұтынушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу және тұтынушының ЭҮП-те қызметті алу үшін пароль енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН/БСН мен пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің шынайлығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2-үдеріс - тұтынушының деректеріндегі ауытқушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламасын жасау;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сауал нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректер енгізуі), электрондық нұсқадағы қажетті құжаттардың көшірмелерін сауал нысанына тіркеу;
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-де қызметке төлем жасау, содан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ға түседі;
7) 2-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызмет көрсетуге төлем жасау фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызмет көрсетуге төлемнің болмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау;
9) 6-үдеріс – тұтынушының сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайта шақырылған (жойылған) тіркелген куәліктердің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сауалда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін ЭҮП-те тексеру;
11) 7-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны жасау;
12) 8-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сауалды куәландыру;
13) 9-үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тіркеу;
14) 4-шарт - қызмет берушінің тұтынушы Стандартта көрсетілген қоса берген құжаттарының сәйкестігін және қызмет көрсету үшін негіздеме екендігіне сәйкестігін тексеруі;
15) 10-үдеріс – тұтынушының құжаттарындағы ауытқушылықтарға байланысты сұралған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны жасау;
16) 11-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін тұтынушының қабылдауы (электрондық лицензия). Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы жасалады.

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузере компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

7. Қызмет көрсету кезіндегі ХҚО арқылы (№ 2-диаграмма) Орталық операторының қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де Орталық операторының логин мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сауал нысанын шығару және Орталық операторының тұтынушының деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс - ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-ға тұтынушының деректері туралы сауал жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да тұтынушының деректері бар екендігін тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама жасау;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі бөлігінде толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сауал нысанына тіркеу және қызмет көрсетуге толтырылған сауалдың нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) ЭҮШ арқылы «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ге жолдауы;
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тіркеу;
9) 2-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіздеме болып табылатын құжаттардың тұтынушының ұсынған құжаттарымен сәйкестігін тексеруі;
10) 8-үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ-де тұтынушының құжаттарындағы ауытқушылықтарға байланысты сұралған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де жасалған қызмет нәтижесін тұтынушының Орталық операторы арқылы қабылдауы (электрондық лицензия).
8. Қызмет көрсету үшін сауалды толтыру бойынша іс-әрекет сипаттамасы:
1) компьютердің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, пайдаланушының ЭҮП кіру үшін пароль енгізуі;
2) «Электрондық лицензия беру» қызметін таңдау;
3) «online қызметке тапсырыс беру» түймешесі арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) сауалды толтыру;
5) қызметке төлем жасау (не болмаса төлем туралы құжаттарды ұсыну);
6) пайдаланушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) сауалды куәландыру (қол қою) – пайдаланушы «қол қою» түймешесі арқылы ЭЦҚ сауалын куәландырады (қол қояды), содан кейін сауал «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ге өңдеуге жіберіледі;
8) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сауалды өңдеу;
пайдаланушының экрандағы дисплейінде мынадай ақпарат шығады:
ЖСН, БСН; сауал нөмірі; қызмет түрі; сауалдың мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
«мәртебені жаңалау» деген түймешені басу арқылы пайдаланушыға сауалды өңдеудің нәтижелерін қарау мүмкіндігі ұсынылады;
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ден жауап алынған кезде «нәтижені қарау» деген түймеше пайда болады.

7. Пошаговые действия и решения оператора Центра через ЦОН (диаграмма № 2) функционального взаимодействия при оказании услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в ИС ГБД «Е-лицензирование» логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование».
8. Описание действий по заполнению запроса для оказания услуги:
1) прикрепление в интернет-браузер компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, ввод пользователем пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги «Выдача электронной лицензии»;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услуг online»;
4) заполнение запроса;
5) оплата услуги (либо предоставление документов об оплате);
6) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
7) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверения (подписания) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»:
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН, БИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС ГБД «Е-лицензирование» появляется кнопка «просмотр результата»;

9. Сауалды өңдегеннен кейін тұтынушыға төмендегіше сауалды өңдеудің нәтижелерін қарау мүмкіндігі ұсынылады:
«ашу» деген түймешені басқаннан кейін – сауал нәтижесі дисплейдің экранына шығады;
«сақтау» деген түймешені басқаннан кейін - сауал нәтижесі тұтынушының қойған магнитті тасығышында Adobe Acrobat форматында сақталады.
10. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны call-орталықтың мына телефоны бойынша алуға болады: (1414).
11. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрамдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ):
Қызмет беруші;
Орталықтың операторы.
12. Іс-әрекеттің мәтіндік әрі кестелік тізбегінің (ресімдер, функциялар, операциялар) сипаттамасы әрбір іс-әрекеттің орындау мерзімі көрсетіле отырып, осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
13. Іс-әрекеттің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі) олардың сипаттамасына сәйкес логикалық тізбегі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма, олардың сипаттамаларына сәйкес, осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
14. Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандары осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
15. Тұтынушыларға көрсетілген қызметтің нәтижелері осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес электрондық мемлекеттік қызметінің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама нысаны көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға көрсетілетін қызмет үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылығы (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділігі (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
17. Көрсетілетін қызметтің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;

9. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
11. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
Оператор Центра.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с анкетой для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность» согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;

2) қызмет көрсетілетін тұлғада БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-те, ХҚО АЖ-да авторизациялау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
«Казино қызметімен айналысу үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-қимылының № 1 диаграммасы
ХҚО арқылы қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-қимылының № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Казино қызметімен айналысу үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет №
(жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
«Е-лицензиялау» АЖ
«Е-лицензиялау» АЖ
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тұтынушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркейді
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Қызметті таңдайды және қажетті құжаттарды электрондық нұсқада тіркей отырып сауалдың деректерін қалыптастырады
Қызметке төлем жасау
Төлемнің болмауына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдайды
Тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
ЭЦҚ арқылы сауалды куәландырады (қол қояды)
Электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркейді және сауалды өңдейді
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат ұйымдық–өкімдік шешім)
5
Орындау мерзімі
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
10-15 сек
-
10-15 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болған жағдайда - 2; авторизация ойдағыдай өткен жағдайда - 3
4
Егер төлем жасамаса – 5, егер төлем жасалса - 6
-
7
ЭЦҚ-да қате болса – 8, ЭЦҚ қатесіз болса - 9
-
ЭЦҚ-да қате болса – 10, егер ЭЦҚ қатесіз болса - 11
-
-
2-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет №
(жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталық операторы
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ
Орталық операторы
Орталық операторы
«Е-лицензиялау» АЖ
«Е-лицензиялау» АЖ
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
ХҚО АЖ-да логин және пароль арқылы авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сауалдың деректерін қалыптастырады
Тұтынушының деректері туралы, сонымен қатар тұтынушының өкілінің деректері туралы сауалды жолдайды
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сауалдың нысанын құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгі бөлігінде толтырады, құжаттарды сканерлейді, оларды сауалдың нысанына тіркейді
ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) жолдайды
Электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркейді және сауалды өңдейді
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдық–өкімдік шешім)
5
Орындау мерзімі
30 сек – 1 мин.
30 сек
30 сек
1,5 мин
30 сек
30 сек – 5 мин
10-15 сек
-
10-15 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
Егер деректерде бұзушылықтар болса – 4; бұзушылықтар болмаса – 5;
-
6
7
Егер ЭЦҚ-да қате болса – 8; егер ЭЦҚ қатесіз болса - 9
-
-
«Казино қызметімен айналысу үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Заңды тұлғаларға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке
сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандары
Жеке тұлғаларға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке
сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандары
Дара кәсіпкерлерге көрсетілетін электрондық мемлекеттік
қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандары
«Казино қызметімен айналысу үшін лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
«Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік
қызметінің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға
арналған сауалнама нысаны

2) наличие БИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП, ИС ЦОН;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью казино»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью казино»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
Наиме-
нова-
ние
СФЕ
Потре-
битель
ПЭП
Потре-
битель
ПШЭП
ПЭП
Пот-
реби-
тель
ПЭП
Потре-
битель
ИС
«Е-
ли-
цен-
зи-
рова-
ние»
ИС
«Е-
лицен-
зиро-
вание»
ПЭП
3
Наиме-
нова-
ние
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их
описа-
ние
При-
креп-
ляет в
интер-
нет-
брау-
зер
ком-
пью-
тера
потре-
бителя
регис-
траци-
онного
свиде-
тель-
ства
ЭЦП
Форми-
рует
сооб-
щение
об
отказе
в свя-
зи с
нару-
шения-
ми в
данных
потре-
бителя
Выби-
рает
услугу
и фор-
мирует
данные
зап-
роса
прик-
реп-
лением
необ-
ходи-
мых
доку-
мен-
тов в
элект-
ронном
виде
Оплата
услуги
Фор-
миру-
ет
сооб-
щение
об
отка-
зе в
связи
с от-
сут-
стви-
ем
оп-
латы
Выби-
рает
ЭЦП
для
удос-
тове-
рения
(под-
писа-
ния)
зап-
роса
Форми-
рует
сооб-
щения
об
отказе
в свя-
зи с
не под-
тверж-
дением
подли-
нности
ЭЦП
потре-
бителя
Удос-
тове-
ряет
(под-
писы-
вает)
запрос
пос-
редст-
вом
ЭЦП
Ре-
гист-
риру-
ет
элек-
трон-
ного
доку-
мента
заяв-
ление
(зап-
роса
пот-
реби-
теля)
и об-
раба-
тыва-
ет
зап-
рос
Форми-
рует
сообще-
ние об
отказе в
связи с
имеющими
наруше-
ниями в
данных
потреби-
теля в
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент
органи-
зацион-
но–рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
5
Сроки
испол-
нения
10–15
сек
20 сек
1,5
мин
1,5
мин
10–15
сек
10–15
сек
10–15
сек
1,5
мин
10-15
сек
-
10-15
рабочих дней
6
Номер
следу-
ющего
дейст-
вия
2–
если
есть
нару-
шения
в дан-
ных
потре-
бите-
ля;
3–если
авто-
риза-
ция
прошла
успеш-
но
4
5 –
если
не
опла-
тил,
6 –
если
опла-
тил
7
8 –
если в
ЭЦП
ошиб-
ка,
9 –
если
ЭЦП
без
ошибки
-
10–
если
в ЭЦП
ошиб-
ка,
11 –
если
ЭЦП
без
ошиб-
ки
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наимено-
вание СФЕ
Опера-
тор
Центра
Оператор
Центра
Оператор
Центра
ГБД
ФЛ/ГБД ЮЛ
Опера-
тор
Центра
Опера-
тор
Центра
ИС
«Е-ли-
цензи-
рова-
ние»
ИС
«Е-ли-
цензи-
рование»
ПЭП
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са, про-
цедуры,
операции)
и их
описание
Авто-
ризу-
ется
на ИС
ЦОН по
логину
пароля
Выбирает
услугу и
форми-
рует
данные
запроса
Направ-
ляет
запрос о
данных
потреби-
теля, а
также о
данных
предста-
вителя
потреби-
теля
Формирует
сообщение
об отказе
в связи с
имеющи-
мися
наруше-
ниями в
докумен-
тах
потреби-
теля
Запол-
няет
форму
запроса
в части
отметки
о нали-
чии
доку-
ментов
в
бумаж-
ной
форме,
скани-
рует
доку-
менты,
прик-
репляет
их к
форме
запроса
Нап-
рав-
ляет
элект-
ронный
доку-
мент
(зап-
рос
потре-
бите-
ля)
удос-
тове-
рен-
ного
(под-
писан-
ного)
ЭЦП.
Регист-
рирует
элект-
ронного
доку-
мента
заяв-
ление
(зап-
роса
потре-
бителя)
и обра-
батыва-
ет
запрос
Форми-
рует
сообще-
ние об
отказе в
связи с
имеющими
наруше-
ниями в
данных
потреби-
теля
Элект-
ронный
доку-
мент
(элек-
трон-
ная
лицен-
зия)
4
Форма
заверше-
ния
(данные,
документ
организа-
ционно–
распоря-
дительное
решение)
5
Сроки
испол-
нения
30 сек
– 1
минута
30 сек
30 сек
1,5 мин
30 сек
30 сек
- 5
мин
10-15
сек
-
10-15
рабо-
чих
дней
6
Номер
следующе-
го дейст-
вия
2
3
4
-
6
7
8– если
в ЭЦП
ошибка,
9 –
если
ЭЦП без
ошибки
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью казино»
Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную
государственную услугу «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино»
для физических лиц
Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную
государственную услугу «Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино»
для юридических лиц
Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную
государственную услугу «Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино»
для индивидуальных предпринимателей
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью казино»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью казино»
(наименование услуги)

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 2 қазандағы
№ 294 бұйрығына
2-қосымша
«Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – қызмет беруші) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сонымен қатар тұтынушыда электронды цифрлық қолтаңба болған жағдайда «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы көрсетеді.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген «Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты» (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандырылу дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:
1) ақпараттық жүйе – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, беру және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі - заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін және бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сонымен қатар қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерден тұратын, лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтан қалыптастыратын ақпараттық жүйе;
4) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматты түрде жинау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғаларды бірыңғай біріздендіру мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және олардың өкілеттігі шегінде олар туралы мемлекеттік басқару органдарына және басқа субъектілерге өзекті және сенімді мәліметтер ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2 к приказу
И.о Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
спорта и физической культуры
от 2 октября 2012 года № 294
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью зала игровых автоматов»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга (далее – услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП), при условии наличия у потребителя услуги электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги (далее – Стандарт) «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью зала игровых автоматов» утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта», от 27 июля 2012 года № 981.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);