"Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 09 қарашадағы № 757 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8165 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 209 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 26.03.2014 № 209 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (Р.Р. Нұршабеков) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. «Компьютер жүйелерін бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 84 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2011 жылы 3 мамырда № 6934 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі С.С. Сарсеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 757 бұйрығымен
бекітілген
«Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін
компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру» мемлекеттік қызметінің регламенті

Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 757. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 декабря 2012 года № 8165. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 209
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.03.2014 года № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги «Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин».
2. Комитету связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Нуршабеков Р.Р.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Министра связи и информации Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 84 «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача заключения для включения компьютерных систем в государственный реестр контрольно-кассовых машин» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 3 мая 2011 года под № 6934).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Сарсенова С.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          А. Жумагалиев
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 ноября 2012 года № 757
Регламент государственной услуги
«Выдача заключений о соответствии компьютерной системы
техническим требованиям для включения в государственный реестр
контрольно-кассовых машин»

1. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» (бұдан әрі - Регламент) «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 6 тамыздағы № 1026 қаулысына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы 9-1 бабы 4-тармағына және «Бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютерлік жүйенің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1265 Қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Осы регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы (бұдан әрі - алушы) – заңды және жеке тұлға;
2) құрылымдық-функционалдық бірлік (ҚФБ) - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелері немесе олардың кіші жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ);
3) бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды (бұдан әрi – қорытынды).
3. Мемлекеттік қызмет «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» (бұдан әрі - мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) Байланыс және ақпараттандыру комитет (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексiнiң 651-бабының 3-тармағына;
2) Стандартына сәйкес көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютерлік жүйесінің (бұдан әрі - КЖ) техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыларды немесе бас тарту себептері туралы дәлелденген жауапты жазбаша түрде беру болып табылады.
7. Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютерлік жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды Стандарттың 1-қосымшасында белгіленген нысан бойынша қағаз тасығышта беріледі.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2012 года № 1026 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения для включения компьютерных систем в государственный реестр контрольно-кассовых машин» (далее – Стандарт) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1265 «Об утверждении Правил выдачи заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги (далее - получатель) - юридическое и физическое лицо;
2) структурно-функциональная единица (СФЕ) - это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ);
3) заключение о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин (далее - заключение).
3. Государственная услуга «Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом связи и информатизации (далее – Комитет) Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) пункта 3 статьи 651 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет»;
2) Стандарта.
6. Результатом государственной услуги является выдача заключения о соответствии компьютерной системы (далее - КС) техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин, либо выдача мотивированного отказа в письменном виде о причинах отказа.
7. Заключение о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин выдается по форме, установленной в приложении 1 Стандарта, на бумажном носителе.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызметті уәкілетті органмен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қызмет алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді. Жедел қызмет көрсету тәртібі көзделмеген. Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 757 кабинет, телефон: 8(7172) 74-06-85.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы ақпарат Министрлiктің www.mtс.gov.kz ақпараттық ресурсында немесе 8 (7172)74-06-85 телефоны бойынша орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы немесе оның сенім хаты бойынша уәкілетті өкілі Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуде кері қайтару негіздері Стандарттың 11-тармағында.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін алушының құжаттарын қабылдау Комитеттің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс күні ішінде бір адам жүзеге асырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі:
1) қажетті құжаттары мен материалдары бар ілеспе хат Комитетке жолданады;
2) құжаттар мен материалдарды қабылдауды Комитеттің кеңсесі мына мекенжай бойынша жүзеге асырады: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 14 - кіреберіс, телефоны: (87172) 74-03-64;
3) талаптарға сәйкес келген құжаттар тiркеу мөртабанында нөмiрi, күнi мен парақтарының саны көрсетiлiп, бақылау белгiлерi көрсетiлумен бірыңғай электрондық құжаттар айналымы жүйесінде (бұдан әрі - БЭҚАЖ) тiркеледi. Алушы Комитеттің БЭҚАЖ тiркелген мөртаба (кiрiс нөмiрi, күнi) қойылған өтiнiштiң көшiрмесiн алады. Құжаттар пошта арқылы тапсырылған жағдайда, алушы Комитеттің ҚҚҚ-да құжаттар пакетін қарауға қабылданғандығы туралы 8(7172)74-03-64 телефоны бойынша бiле алады;
4) тiркелген, тиiсiнше ресiмделген құжаттар пакетi кейінгі сараптаманы өткізу уақыты мен орнын анықтаумен Комитеттің орындаушысына жiберiледi;
5) тиiстi шешiмдi бекiту үшiн Орталық атқарушы органға ұсыну;
6) КЖ сараптамасын ұйымдастыру бойынша iс-шараларды өткiзу және сараптама қорытындысын құрастыру;
7) сәйкестiк актiсiн жасау және қорытындыны дайындау;
8) қорытындыға қол қою;
9) қорытындыны алушыға беру, қорытындыны беру журналында тіркейді.
16. Әр ҚФБ-нің іс-әрекетінің (рәсімдерінің) нақты орындалу мерзімі және әкімшілік қарым-қатынастары мен мәтіндік кестелік сипаттар тізбегі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

2. Требования оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен. Юридический адрес: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Орынбор, д. 8, подъезд 14, кабинет № 757, телефон: 8 (7172) 74-06-85.
10. Информация о порядке оказания государственной услуги и документах для ее получения размещаются на интернет-ресурсе Министерства: www.mtс.gov.kz или по телефону: 8 (7172) 74-06-85.
11. Для получения государственной услуги получатель или по доверенности его уполномоченный представитель представляет документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта.
12. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
13. Основания для отказа предусмотрены пунктом 11 Стандарта.
14. Прием документов получателя для оказания государственной услуги осуществляется одним должностным лицом в течение рабочего дня на основании графика работы Комитета.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) сопроводительное письмо с необходимыми документами и материалами направляется в Комитет;
2) прием документов и материалов осуществляется канцелярией Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, административное здание «Дом министерств», 14 подъезд, телефон: (87172) 74-03-64;
3) соответствующие требованиям документы регистрируются в единой системе электронного документооборота (далее – ЕСЭДО) с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) СДО Комитета. В случае сдачи документов по почте, потребитель может узнать о приеме пакета документов на рассмотрение в СДО Комитета по телефону: 8(7172) 74-03-64;
4) зарегистрированные, оформленные надлежащим образом пакет документов передаются исполнителю Комитета, с последующим определением времени и места проведения экспертизы;
5) представление на утверждение Центрального исполнительного органа соответствующего решения;
6) проведение мероприятий по организации экспертизы КС и составление заключения экспертизы;
7) составление акта соответствия и подготовка заключения;
8) визирование заключения;
9) выдача заключения потребителю регистрируется в журнале выданных заключений.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара қарым-қатынастарды бейнелейтін сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютерлiк жүйесінiң техникалық
талаптарға сәйкестiгi туралы қорытындыны
беру» мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерістің (барысының, жұмыс ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық атқарушы органның ҚҚҚ қызметкерi
Орталық атқарушы органның қызметкерi
Сараптамалық комиссия
Орталық атқарушы органның басшысы
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, операцияның, рәсiмнiң)атауы және олардың сипаттамасы
Сараптама өткiзу үшiн КЖ иелерi құжаттарын қабылдау және тiркеу
Құжаттарды қарастыру және КЖ сараптамасын жүргiзудi белгiлеу немесе бас тарту бойынша шешiмдi бекiту
КЖ сараптамасы
КЖ сараптамасы қорытындыларын қарау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Тиiстi шешiмдi бекiту үшiн Орталық атқарушы органға ұсыну
КЖ сараптамасын ұйымдастыру бойынша iс-шараларды өткiзу және сараптама қорытындысын құрастыру.
Сәйкестiк актiсiн жасау және қорытындыны дайындау.
Қорытындыға қол қою
5
Орындалу мерзiмi
15 минут
күнтiзбелiк 5 күн
күнтiзбелiк 23 күн
күнтiзбелiк 2 күн
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін
компьютер жүйесінің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар
беру» мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің
логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара
қарым-қатынастарды бейнелейтін сызбалар

17. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведенная в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги «Выдача
заключения для включения
компьютерных систем в государственный
реестр контрольно-кассовых машин»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Сотрудник СДО Центрального
исполнительного органа
Сотрудник
Центрального
исполнительного органа
Экспертная
комиссия
Руководитель
Центрального исполнительного органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Прием и
регистрация
документов
владельцев КС
для проведения
экспертизы
Рассмотрение документов и утверждение решения о назначении или об отказе в проведении
экспертиз КС
Экспертиза КС
Рассмотрение
итогов
экспертизы КС
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа- ционно-
распоря-
дительное
решение)
Представление
на утверждение
Центрального
исполнительного
органа соответствующего решения
Проведение
мероприятий по
организации
экспертизы КС
и составление
заключения
экспертизы
Составление акта соответствия и подготовка заключения
Визирование
заключения
5
Сроки
исполнения
15
минут
5
календарных
дней
23 календарных
дня
2
календарных дня
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача заключения для включения
компьютерных систем в государственный реестр
контрольно-кассовых машин»
Схема взаимодействия между логической последовательностью
административных действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ