"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 309 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 545 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 14 желтоқсанда № 8186 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2023 жылғы 16 маусымдағы № 283 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 16.06.2023 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 309 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7106 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 12 тамыздағы № 360-367 және "Қазақстанская правда" газетінің 2011 жылғы 12 тамыздағы № 253-257 нөмірлерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-қосымшада:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті орган ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің қызметін бағалау рейтингін соңғы 5 жылдағы мәліметтердің негізінде айқындайды. Соңғы 5 жылдағы мәліметтерді ұсыну туралы талаптар Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттар шеңберінде құрылған субъектілерге қолданылмайды. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің халықаралық шарттарға жататыны халықаралық шартта анықталған субъекті мен атқарушы орган арасындағы ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға арналған Келісім (шарт, келісім-шарт) түрінде расталады.".
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ф.Н. Жақыпова):
1) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым вице-министрі М.Қ. Орынхановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
М. Орынханов

О внесении изменения в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 309 "Об утверждении Методики оценки деятельности субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 декабря 2012 года № 545. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2012 года № 8186. Утратил силу приказом и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 16 июня 2023 года № 283
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра науки и высшего образования РК от 16.06.2023 № 283 (вводится в действие после дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 309 "Об утверждении Методики оценки деятельности субъектов научной и (или) научно-технической деятельности", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7106, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" от 12 августа 2011 г. № 253-257 (26674-26678) и "Егемен Қазақстан" от 12 августа 2011 г. № 360-367) следующее изменение:
в Приложении 1:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган определяет рейтинг оценки деятельности субъектов научной и (или) научно-технической деятельности на основании данных за последние 5 лет. Требования о предоставлении данных за последние 5 лет не распространяются на субъекты, создаваемые в рамках международных договоров, ратифицированных Республикой Казахстан. Принадлежность субъектов научной и (или) научно-технической деятельности к международным договорам подтверждается в виде Соглашения (договора, контракта) на осуществление научной и (или) научно-технической деятельности между субъектом и исполнительным органом определенным международным договором.".
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Жакыпова Ф.Н.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Орунханова М.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. министра
М. Орунханов