Атом энергиясы саласында жеке кәсіпкерлік саласындағы субъектілердің тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі төрағасының 2012 жылғы 14 қарашадағы № 23-пр және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 310 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 желтоқсанда № 8216 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 5 тамыздағы № 513 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 14 тамыздағы № 608 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 05.08.2015 № 513 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 14.08.2015 № 608 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Атом энергиясын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 сәуірдегі Заңы 8-бабының 11-тармағына және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңы 13-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған атом энергиясы саласында жеке кәсіпкерлік саласындағы субъектілердің тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінің Қауіпсіздік жөніндегі инспекторат-департаменті (А.А. Ким):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми түрде жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. «Атом энергиясы саласында жеке кәсіпкерлік саласындағы субъектілердің тексеру парағының нысанын бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7246 болып тіркелген, 2011 жылғы 27 қазанда № 517 (26909) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі міндетін атқарушының 2011 жылғы 15 қыркүйектегі № 323 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму сауда министрі міндетін атқарушының 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 311 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінің Қауіпсіздік жөніндегі инспекторат-департаментінің директоры А.А. Кимге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы                         Қазақстан Республикасы
Атом энергиясы агенттігінің                    Экономикалық даму
төрағасы                                       және сауда министрі
______________ Т. Жантикин                     ____________ Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Атом энергиясы агенттігі
төрағасының
2012 жылғы 14 қарашадағы
№ 23-пр
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрінің
2012 жылғы 20 қарашадағы
№ 310
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Атом энергиясы саласында жеке кәсіпкерлік саласындағы
субъектілердің тексеру парағы
Органның атауы:_________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акті:_______________________________
Тексерілетін субъектінің атауы: ________________________________
Ұйымның мекенжайы:____________________________________________
Р/с
Талаптар
Сәйкестігі
Ескерту
ия
жоқ
1.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі

Об утверждении формы проверочного листа субъектов в сфере частного предпринимательства в области атомной энергии
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии от 14 ноября 2012 года № 23-пр и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 310. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2012 года № 8216. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 августа 2015 года № 608 и Министра энергетики Республики Казахстан от 5 августа 2015 года № 513
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 14.08.2015 № 608 и Министра энергетики РК от 05.08.2015 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 11 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года «Об использовании атомной энергии» и  пунктом 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа субъектов в сфере частного предпринимательства в области атомной энергии.
2. Департаменту-инспекторату по безопасности Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (Ким А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
3. Признать утратившим силу совместный приказ и.о. Министра
индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 15 сентября 2011 года № 323 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 311 «Об утверждении формы проверочного листа субъектов в сфере частного предпринимательства в области атомной энергии» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7246, опубликованный в газете «Казахстанская правда» 27 октября 2011 года № 342-343 (26733-26734).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на директора Департамента-инспектората по безопасности Агентства Республики Казахстан по атомной энергии Ким А.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по атомной энергии
Т.Жантикин
Министр
экономического развития и торговли
Республики Казахстан
Е.Досаев
Утвержден
совместным приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по атомной энергии
от 14 ноября 2012 года № 23-пр
Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 20 ноября 2012 года № 310
Форма
Проверочный лист
субъектов в сфере частного
предпринимательства в области атомной энергии
Наименование органа:
Акт о назначении проверки:
Наименование субъекта проверки:
Адрес организации:
№ п/п
Требования
Соответствие
Примечание
да
нет
1.
Соответствие квалификационным требования, предъявляемых к лицензируемым видам деятельности в сфере использования атомной энергии

«Атом энергиясын пайдалану саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 наурыздағы № 270 қаулысы
2.
Жүйелер мен жабдықтардың техникалық параметрлерінің, оларды пайдалану жағдайларының «Атом станцияларының ядролық және радиациялық қауіпсіздігі» техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігі
«Атом станцияларының ядролық және радиациялық қауіпсіздігі техникалық регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 шілдедегі № 683 қаулысы
3.
Жүйелер мен жабдықтардың техникалық параметрлерінің, оларды пайдалану жағдайларының «Зерттеуші ядролық қондырғыларының ядролық және радиациялық қауіпсіздігі» техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігі
«Ядролық зерттеу қондырғыларының ядролық және радиациялық қауіпсіздігі техникалық регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 шілдедегі № 684 қаулысы
4.
Жүйелер мен жабдықтардың техникалық параметрлерінің, оларды пайдалану жағдайларының «Ядролық және радиациялық қауіпсіздік» техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігі
«Ядролық және радиациялық қауіпсіздік» техникалық регламентін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 шілдедегі № 768 қаулысы
5.
Атом энергиясын пайдаланатын объектілер жұмысшыларының жеке дозаларын есепке алуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 3 ақпандағы № 202 қаулысымен бекітілген Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптардың 8-тармағының 7-тармақшасы
6.
Радиоактивті қалдықтармен қауіпсіз жұмыс істеуді қамтамасыз ету
«Атом энергиясын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 сәуірдегі Заңының 13-бабы
7.
Ядролық материалдар мен ядролық қондырғыларды физикалық қорғауды қамтамасыз ету
«Атом энергиясын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 сәуірдегі Заңының 14-бабы
8.
Ядролық материалдар мен иондандаушы сәуле шығару көздерін есепке алуды қамтамасыз ету
«Атом энергиясын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 сәуірдегі Заңының 15-бабы
9.
Авариялық әзірлікті қамтамасыз ету

Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2008 года № 270 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к лицензируемым видам деятельности в сфере использования атомной энергии"
2.
Соответствие технических параметров систем и оборудования, условий их эксплуатаций требованиям технического регламента "Ядерная и радиационная безопасность атомных станций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2010 года № 683 "Об утверждении технического регламента "Ядерная и радиационная безопасность атомных станций"
3.
Соответствие технических параметров систем и оборудования, условий их эксплуатаций требованиям технического регламента "Ядерная и радиационная безопасность исследовательских ядерных установок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2010 года № 684 "Об утверждении технического регламента "Ядерная и радиационная безопасность исследовательских ядерных установок"
4.
Соответствие технических параметров систем и оборудования, условий их эксплуатаций требованиям технического регламента "Ядерная и радиационная безопасность"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2010 года № 768 "Об утверждении технического регламента "Ядерная и радиационная безопасность"
5.
Обеспечения учета индивидуальных доз работников объектов использования атомной энергии
Подпункт 7) пункта 8 Санитарно-эпидемиологических требований к обеспечению радиационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2012 года № 202
6.
Обеспечение безопасности обращения с радиоактивными отходами
Статья 13 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" от 14 апреля 1997 года
7.
Обеспечение физической защиты ядерных материалов и ядерных установок
Статья 14 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" от 14 апреля 1997 года
8.
Обеспечение учета ядерных материалов и источников ионизирующего излучения
Статья 15 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" от 14 апреля 1997 года
9.
Обеспечение аварийной готовности

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 3 ақпандағы № 202 қаулысымен бекітілген «Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптардың 325-тармағы

Пункт 325 Санитарно-эпидемиологических требований к обеспечению радиационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2012 года № 202