"Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнайгаз өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануға арналған лицензияларды беру, қайта ресімдеу, лицензиялар дубликаттарын беру" электрондық мемлекеттік қызметтің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 182 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8222 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 23 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 10.02.2014 № 23 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнайгаз өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануға арналған лицензияларды беру, қайта ресімдеу, лицензиялар дубликаттарын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (Момышев Т.А.):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрлігінің ресми интернет–ресурсында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мұнай және газ вице-министрі Б.О. Ақшолақовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрі                              С. Мыңбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
_______________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы 13 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 182 бұйрығымен
бекітілген
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия,
химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану, мұнайгаз өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануға арналған
лицензияларды беру, қайта ресімдеу, лицензиялар дубликаттарын
беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении Регламента электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатация горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"
Приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 182. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2012 года № 8222. Утратил силу приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 23
Сноска. Утратил силу приказом Министра нефти и газа РК от 10.02.2014 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатация горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов».
2. Комитету государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (Момышев Т.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации и на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра нефти и газа Республики Казахстан Акчулакова Б.У.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр нефти и газа
Республики Казахстан                       С. Мынбаев
«СОГЛАСОВАНО»:
Министр транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ А. Жумагалиев
«____» _____________ 2012 года
Утвержден
приказом Министра нефти и газа
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 182
Регламент электронной государственной услуги «Выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных
(разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических,
химических производств, проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатацию
магистральных газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов»

1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет (Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануға арналған лицензияларды беру, қайта ресімдеу, лицензиялар дубликаттарын беруді Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі - қызмет көрсетуші) көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicence.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрi - ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1127 қаулысымен бекітілген «Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздеуге, таратуға, тапсыруға және беруге арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi – заңды тұлғаға (филиал мен өкiлдiкке) және бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі - БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, уақытша тоқтатылған, жаңартылған және қолданысы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын, лицензиарларға берілетін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірлерін орталықтан қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ );
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі - ЖСН);

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов» (далее-услуга) оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее - услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал «е-лицензирование» по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1127 (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее - БИН);
3) веб-портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее  -  ИС ГБД «Е-лицензирование»);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);

5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтауға, сақтау мен өңдеуге, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік органдар мен басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзекті және шынайы деректер беру мақсатында Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтауға, сақтау мен өңдеуге, Қазақстан Республикасындағы заңды тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік органдар мен басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзекті және шынайы деректер беру мақсатында Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер – қызметтер көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелер мен басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі (бұдан әрі - ҚФБ);
8) қызмет тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
9) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алуға ақпараттық жүйеге жүгінетін субъект (қызмет тұтынушы, қызмет көрсетуші);
10) транзакциялық қызмет – пайдаланушыларға электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданып, өзара ақпарат алмасуды талап ететiн электрондық ақпараттық ресурстар ұсыну жөнiндегi қызмет;
11) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы расталған құжат;
12) электрондық лицензия - ақпараттық технологияларды пайдаланып ресiмделетiн және берiлетiн, қағаз тасымалдаушыда лицензияға тең электрондық құжат нысанындағы лицензия;
13) электрондық мемлекеттiк қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет;
14) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы – нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрі-ЭҮП);
15) «электрондық үкiметтiң» төлем шлюзi – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерiн жүзеге асыру кезiнде екiншi деңгейдегi банктер, банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар және «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерi арасындағы өзара iс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);

5) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ЮЛ);
7) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания услуги;
8) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
12) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
15) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее - ПШЭП);

16) «электрондық үкiметтiң» қақпасы – электрондық қызметтер шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерді біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
17) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтiндiгiн растайтын электрондық цифрлық нышандар терiмi (бұдан әрi - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет көрсетушінің қызмет тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары (қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) ЭҮП арқылы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) қызмет тұтынушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен ЭҮП-да тiркелуді жүзеге асырады, ол қызмет тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-да тiркелмеген қызмет тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызмет тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-ға қызмет тұтынушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген қызмет тұтынушы туралы деректердің шынайылығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс – қызмет тұтынушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – қызмет тұтынушының осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару (деректердi енгiзу) және қажетті құжаттарды электрондық түрде сұрау салу нысанына тіркей отырып, қызмет тұтынушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып толтыруы;
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-да қызметтерге ақы төлеу, одан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға түседі немесе квитанцияны электрондық (сканирленген) түрінде бекіту;
7) 2-шарт – көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу фактісін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тексеру;
8) 5-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да көрсетілген қызметтер үшін ақы төленбеуіне байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру, ЭҮТШ қызметі арқылы ақы төлеу;
9) 6-үдеріс – қызмет тұтынушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;

16) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
17) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование», либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
7) условие 2 – проверка  в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», при оплате услуги через ПШЭП;
9) процесс 6 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

11) 7-үдеріс – қызмет тұтынушы ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанынын (енгiзiлген деректердi) қызмет тұтынушының ЭЦҚ арқылы растау (қол қою);
13) 9-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да электрондық құжатты (қызмет тұтынушының сұрау салуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да өңдеу;
14) 4-шарт – қызмет көрсетушінің лицензия беру үшін қызмет тұтынушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкес келуін тексеруі;
15) 10-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – қызмет тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсеткішінің өкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптасады.
7. Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары және шешімдері (қызмет көрсету барысындағы функционалдық іс-қимылының № 2 диаграммасы) Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға логин мен парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин және пароль арқылы қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет көрсетушінің қызметкерінің деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет көрсетуші қызметкерінің қызмет тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – қызмет тұтынушының деректері туралы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға ЭҮШ арқылы сұрауды жолдау;
6) 2-шарт – қызмет тұтынушы деректерінің ЖТ МДБ-да/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – қызмет тұтынушы деректерінің ЖТ МДБ-да/ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және қызмет көрсетуші қызметкерінің қызмет тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұрау салуды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және қызметті «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да өңдеу;
10) 3-шарт – лицензия беру үшін қызмет тұтынушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкес келуін қызмет көрсетушінің тексеруі;

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем  соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е - лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е – лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;

11) 8-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – қызмет тұтынушының ЭҮП-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Қызметке сұрау салу және жауап беру нысандарын толтыру www. elicence.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Салынған сұрау өңделгеннен кейін қызмет тұтынушыға сұрау нәтижелерін қарап шығуға мынадай мүмкіндік берілген:
«шығарылым құжатты қарап шығу» батырмасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі дисплей экранына шығады;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін – сұрау салудың нәтижесі қызмет тұтынушы жасаған магниттік жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны саll-орталықтың (1414) телефоны арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-қимыл тәртiбiнің сипаттамасы
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ;
5) ЖТ МДБ-да/ЗТ МДБ;
6) Қызмет көрсетуші.
12. Орындалу мерзiмi көрсетіле отырып, әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген.
13. Қызметтің (қызмет көрсету процесінде) логикалық дәйектілігі арасындағы өзара байланысын бейнелейтін, олардың сипаттамасы бойынша диаграммасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
14. Қызмет тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтірілген сапа көрсеткіштерімен және қолжетімділігімен өлшенеді.
15. Қызмет тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты санкциясыз алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты санкциясыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды санкциясыз ұстап қалудан қорғау).
16. Қызмет көрсетудiң техникалық шарты:
1) интернетке шығу;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП -ден авторизациялау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
5) екінші деңгейдегі банкте банктік карточканың немесе ағымдағы шоттың болуы.
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия
өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға,
мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық
газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын
пайдалануға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-ның іс-әрекеттерінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланыс көрініс табатын сызба
ЭҮБ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-
химия, химия өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу
өндірістерін жобалауға (технологиялық),
магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын,
мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Орындалу мерзiмi көрсетіле отырып, әкімшілік іс-әрекеттерінің
(рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарын сипаттау
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс – қимылын сипаттау
Іс-қимыл (жұмыстар барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Қызмет тұтынушы
ЭҮП
Қызмет тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Іс-қимыл (процесс, рәсiмдеу, операция) атауы және оларды сипаттау
Қызмет тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту
Қызмет тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптасады
Электрондық түрде қажетті құжаттарды осы сауалдарды бекіте отырып қызметті таңдайды және қалыптастырады
Қызметтерге ақы төлеу
Ақы төлемеуге байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптасады
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық – өкімдік шешiм)
Мұқтаждың ойдағыдай ұйымдастырылуы туралы хабарландырудың бейнеленуі
Сұратылған мемлекеттік электрондық қызметтен бас тарту туралы хабарландырудың ұйымдастырылуы
Мұқтаждың ойдағыдай ұйымдастырылуы туралы хабарландырудың бейнеленуі
Қимылдың ойдағыдай ұйымдастырылуы туралы хабарландырудың бейнеленуі
Сұратылған мемлекеттік электрондық қызметтен бас тарту туралы хабарландырудың ұйымдастырылуы
Орындалу мерзімдері
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
Келесі іс-қимылдың нөмірі

11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
9. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра:  (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя у ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на проектирование (технологическое) и (или)
эксплуатацию горных (разведка, добыча полезных
ископаемых), нефтехимических, химических производств,
проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих
производств, эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на проектирование (технологическое) и (или)
эксплуатацию горных (разведка, добыча полезных
ископаемых), нефтехимических, химических производств,
проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих
производств, эксплуатацию магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Описание последовательности и взаимодействия административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
Получатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Отображение уведомления об успешном завершении действия.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Сроки
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
Номер следующего действия

2–егер қызмет тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса; 3–егер авторизациялау жақсы өтсе
4
5 – егер ақы төлемесе, 6 – егер төлесе
кестенің жалғасы
6
7
8
9
10
11
Қызмет тұтынушы
ЭҮП
Қызмет тұтынушы
«Е-лицензиялау» МБД АЖ
«Е-лицензиялау» МБД АЖ
«Е-лицензиялау» МБД АЖ
Қызмет тұтынушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы
Қызмет тұтынушы ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
ЭЦҚ арқылы сауалды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» АЖ–де (қызмет тұтынушының сауалы) өтініштің электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ өңдеу
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Мұқтаж бағдары
Сұратылған мемлекеттік электрондық қызметтен бас тарту туралы хабарландырудың ұйымдастырылуы
Мұқтаж бағдары
Өтінішке нөмірді иемденумен мұқтаждың тіркелуі
Сұратылған мемлекеттік электрондық қызметтен бас тарту туралы хабарландырудың ұйымдастырылуы
Электрондық лицензия, қайта ресімделген лицензия, лицензия дубликаты
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 жұмыс күні
-
15 жұмыс күні, 10 жұмыс күні, 2 жұмыс күні
7 – егер ЭЦҚ қате болса, 8 – егер ЭЦҚ қате болмаса
-
-
10-лицензия беру үшін қызмет тұтынушының біліктілік талаптарына және негіздеріне сәйкес қызмет көрсетушімен тексеру
-
2-кесте. Қызмет көрсетушілер арқылы ҚФБ іс–қимылын сипаттау
Іс-қимыл (жұмыстар барысы, ағыны) №
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Қызмет көрсетуші
ЖТ МДБ
Іс-қимыл (процесс, рәсiмдеу, операция) атауы және оларды сипаттау
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ авторизацияланады
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту хабарлама туралы қалыптасады
Қызмет көрсетуші қызметкерлерінің қызметті таңдауы
Қызмет тұтынушының деректері туралы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға ЭҮШ арқылы сұрау жіберу;
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешiмi)
Мұқтаждың ойдағыдай ұйымдастырылуы туралы хабарландырудың бейнеленуі
Сұратылған мемлекеттік электрондық қызметтен бас тарту туралы хабарландырудың ұйымдастырылуы
Мұқтаждың ойдағыдай ұйымдастырылуы туралы хабарландырудың бейнеленуі
Мұқтаждың бағдары
Орындалу мерзімдері
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1 – қызмет көрсетушінің логин және пароль деректерін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-де тексеру
4

2– если есть нарушения в данных получателя; 3–если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
7– если в ЭЦП ошибка, 8 – если ЭЦП без ошибки
продолжение таблицы:
7
8
9
10
11
ПЭП
Получатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса  получателя ) в ИС «Е-лицензирование»  и обработка запроса в ИС «Е-лицензирование»
Формирование  сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС «Е-лицензирование»
Электронный документ (электронная лицензия)
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия, переоформленная лицензия, дубликат лицензии
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
15 рабочих дней, 10 рабочих дней, 2 рабочих дня
-
-
10-проверка услугодателем соответствия получателя  квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
ГБД ЮЛ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в ГБД ЮЛ
Формирование сообщения об отказе  в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в  ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Электронный документ  (электронная лицензия
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия, переоформленная лицензия, дубликат лицензии
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 рабочих дней, 10 рабочих дней, 2 рабочих дня
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4