"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/182 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 желтоқсанда № 8249 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 наурыздағы № 04-2-4/56 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 29.03.2014 № 04-2-4/56 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімі (М.Ы. Өтешев):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімінің меңгерушісі М.Ы. Өтешевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                           А. Байменов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағаның
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 02-01-02/182 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік қызметінің осы регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 1687 «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.

Об утверждении регламента государственной услуги "Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/182. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2012 года № 8249. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.03.2014 № 04-2-4/56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан».
2. Отделу прохождения государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (Утешев М.И.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заведующего Отделом прохождения государственной службы Утешева М.И.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               А. Байменов
Утвержден
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/182
Регламент государственной услуги
«Обучение по профессиональным программам послевузовского
образования в Академии государственного управления
при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» разработан в соответствии со стандартом государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 1687 «Об утверждении стандартов государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы».

2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясымен көрсетілетін, білім беру бойынша мемлекеттік қызмет;
2) мемлекеттік қызметті алушы – Академияға белгіленген тәртіпте жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқытуға қабылданған тұлғалар.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетуші орган атауы – «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы РМҚК» (бұдан әрі – Академия).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі «Білім беру туралы» Заңы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік білім бағдарламасын – Академия магистратурасын толық меңгергенін растайтын диплом, сондай-ақ оған қосымша (транскрипт);
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік бағдарламаларын аяқтамаған мемлекеттік қызметті алушыға берілетін анықтама;
3) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті алушыны оқуға қабылдау сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: мамандыққа байланысты бір жыл және екі жыл – магистрлік бағдарламалар, үш жыл – докторлық бағдарламалар.
8. Мемлекеттік қызмет:
1) республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік қызметшілерге;
2) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) бекіткен бағаларға сәйкес төлеген кезде жеке және/немесе заңды тұлғалар қаражаты есебінен өзге адамдарға көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет Академияның ғимаратында жүзеге асырылады. Ғимарат тәртібі: ғимаратқа кіру білім алушының куәлігі бойынша жүзеге асырылады.
Ғимаратта тәулік бойлы күзет бекеті, өртке қарсы дабыл қаққыш және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
10. Мемлекеттік қызмет оқу жоспарына, мамандықтың академиялық күнтізбесіне, сабақ кестесіне, аралық бақылауға, емтихан сессиясына, қорытынды аттестацияға сәйкес (кешенді мемлекеттік емтиханды тапсыру және диссертацияны қорғауға) сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, жексенбі, демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен бекітілген мереке күндерінен басқа көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Академияның www.pa-academy.kz интернет-ресурсында орналастырылған, сондай-ақ 8 (7172) 75 31 32, 75 31 17 телефондары бойынша беріледі.

2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) государственная услуга – государственная услуга по обучению, оказываемая Академией государственного управления при Президенте Республики Казахстан;
2) получатель государственной услуги – физические лица, зачисленные на обучение по профессиональным программам послевузовского образования Академию.
3. Сроки оказания государственной услуги с момента зачисления на обучение получателя государственной услуги: в зависимости от специальности один год и два года – магистерские программы, три года – докторские программы.
4. Государственная услуга оказывается:
1) государственным служащим за счет средств республиканского бюджета;
2) иным лицам за счет средств физических и/или юридических лиц при оплате в соответствии с ценами, утвержденными Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство).
5. Наименование органа, оказывающего государственную услугу – «РГКП Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан».
6.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
7. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
8. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) диплом, а также приложение (транскрипт) к нему, подтверждающее полное освоение профессиональной образовательной программы послевузовского образования – магистратуры Академии;
2) справка, выдаваемая получателю государственной услуги, не завершившему обучение по профессиональным программам послевузовского образования;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается в здании Академии. Режим помещения: вход в здание осуществляется по удостоверению обучающегося.
Здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности.
10. Государственная услуга оказывается в соответствии с учебным планом, академическим календарем специальности, расписанием занятий, рубежного контроля, экзаменационной сессии, итоговой аттестации (сдачи комплексного государственного экзамена и защиты диссертации), с 9:00 до 18:30 часов, с обеденным перерывом с 13:00 до 14:00 часов, кроме воскресенья и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
11. Информация о государственной услуге размещается на интернет-ресурсе Академии: www.pa-academy.kz, предоставляется по телефонам 8 (7172) 75-31-32, 75-31-17.

12. Мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1 кезең – Академияның білім алушы қатарына қабылдау;
2 кезең – оқытудың барлық кезеңіне оқу жоспарындағы барлық пәндер бойынша қанағаттанарлық оқу жетістігі;
3 кезең – шетелде тағылымдамадан/өндірістік тәжірибеден өтуде қанағаттанарлық оқу жетістігі;
4 кезең – диссертация жазуды табысты аяқтау және бітіруші кафедраның қорғауға ұсынымы туралы шешімі (кафедра мәжілісінің хаттамасынан үзінді);
5 кезең – ғылыми жетекшінің оң пікірін алу;
6 кезең – ғылыми басылымдарда диссертация тақырыбы бойынша белгілі сандағы жарияланымдардың немесе халықаралық немесе республикалық ғылыми конференцияларда сөз сөйлеуінің болуы;
7 кезең – бір сыртқы рецензияның болуы;
8 кезең – кешенді емтиханды табысты тапсыру;
9 кезең – диссертацияны табысты қорғау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипатталуы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызметті алушы Академияның білім алушы қатарына қабылданғаннан кейін білім алушы куәлігі мен сынақ кітапшасын алады.
16. Әр әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) бірізділігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясында
жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік бағдарламалары
бойынша оқыту» Регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
ҚФБ атауы
Рәсім
Мерзімдер
Құжат
1
Академия:
Қабылдау комиссиясы, ректор
Білім алушы қатарына қабылдау
Тамыз аяғы
Академия ректорының бұйрығы
2
Академия:
Институттар Оқу-әдістемелік орталық, Оқытушылар
Оқу процесі
1 немесе 2 жыл
Оқу жоспары
Академиялық күнтізбесіне
Сабақ кестесі
Аралық бақылау емтихан сессиясы: емтихан тізімдемесі
Тәжірибе/тағылымдама бойынша есебін қорғау:
Есебін қорғау бойынша тізімдеме
3
Академия:
Мемлекеттік аттестациялау комиссиясы
Қорытынды аттестация
Маусым
Емтихан тапсыру хаттамалары
Диссертация қорғау хаттамалары
Осы атақты беру бойынша комиссия шешімінің хаттамасы
4
Академия:
Оқу-әдістемелік орталық
Дипломдарды, транскриптерді, анықтамаларды дайындау
Маусым
Дипломдар
Транскриптер (үш тілде)
5
Академия
Тапсыру
Маусым
Дипломдар
Транскриптер
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясында
жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік бағдарламалары
бойынша оқыту» Регламентіне
2-қосымша
Оқыту бойынша мемлекеттік қызмет процесі

12. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1 этап – зачисление в число обучающихся Академии;
2 этап – удовлетворительные учебные достижения по всем дисциплинам учебного плана за весь период обучения;
3 этап – удовлетворительные учебные достижения при прохождении производственной практики/стажировки за рубежом;
4 этап – успешное завершение написания диссертации и решение выпускающей кафедры о рекомендации к защите (выписка из протокола заседания кафедры);
5 этап – получение положительного отзыва научного руководителя;
6 этап – наличие определенного количества публикаций по теме диссертации в научных изданиях или выступлений на международных или республиканских научных конференциях;
7 этап – наличие одной внешней рецензии;
8 этап – успешная сдача комплексного экзамена;
9 этап – успешная защита диссертации.
3. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе
оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. Получатель государственной услуги после зачисления в число обучающихся Академии получает удостоверение обучающегося и зачетную книжку.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 настоящего регламента.
Приложение 1
к регламенту «Обучение по
профессиональным программам
послевузовского образования
в Академии государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Название СФЕ
Процедура
Сроки
Документ
1
Академия:
Приемная комиссия,
ректор
Зачисление в число обучающихся
Конец августа
Приказ ректора Академии
2
Академия:
Институты
Учебно-методический центр, Преподаватели
Процесс обучения
1 или 2 года
Учебные планы
Академический календарь
Расписание занятий Рубежный контроль, экзаменационная сессия: экзаменационные ведомости
Защита отчетов по практике/стажировке: ведомости по защите отчетов
3
Академия: Государственная аттестационная комиссия
Итоговая аттестация
Июнь
Протоколы сдачи экзаменов
Протоколы защиты диссертаций
Протоколы решений комиссий по присуждению искомой степени
4
Академия:
Учебно-методический центр
Подготовка дипломов, транскриптов, справок
Июнь
Дипломы Транскрипты (на трех языках)
5
Академия
Вручение
Июнь
Дипломы Транскрипты
Приложение 2
к регламенту «Обучение по
профессиональным программам
послевузовского образования
в Академии государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан
Процесс государственной услуги по обучению