Асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алуға берілген келісімшарттар (шарттар) бойынша экспорттаушылардың (Кеден одағына мүше мемлекеттердің ішкі нарығында өңделмеген асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алу) мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 480 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 08 қаңтарда № 8258 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 5 қазандағы № 677 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 05.10.2017 № 677 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1479 қаулысымен бекітілген Асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидалары 19-тармағының 5) тармақшасына және Кимберлий үдерісінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидалары 21-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алуға берілген келісімшарттар (шарттар) бойынша экспорттаушылардың (Кеден одағына мүше мемлекеттердің ішкі нарығында өңделмеген асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алу) мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Сәтбаев Р.А.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) мемлекеттік тіркеуден кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Қ.А. Тулеушинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан
Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 480 бұйрығымен бекітілген
Асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды
сатып алуға берілген келісімшарттар (шарттар) бойынша
экспорттаушылардың (Кеден одағына мүше мемлекеттердің ішкі
нарығында өңделмеген асыл тастарды және (немесе) өңделмеген
табиғи алмастарды сатып алу) мәмілелерін есепке алу туралы
растауды беру қағидалары

Об утверждении Правил выдачи подтверждения об учете сделок экспортера (приобретение необработанных драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов на внутреннем рынке государств - членов Таможенного союза) по предоставленным контрактам (договорам) на закупку драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 480. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2013 года № 8258. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 октября 2017 года № 677 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 05.10.2017 № 677 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 19 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней и подпунктом 8) пункта 21 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1479,ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи подтверждения об учете сделок экспортера (приобретение необработанных драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов на внутреннем рынке государств – членов Таможенного союза) по предоставленным контрактам (договорам) на закупку драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Сатбаеву Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за выполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Тулеушина К.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
А. Исекешев
Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 26 декабря 2012 года № 480
Правила выдачи подтверждения об учете сделок экспортера
(приобретение необработанных драгоценных камней и (или)
необработанных природных алмазов на внутреннем рынке
государств – членов Таможенного союза) по предоставленным контрактам (договорам) на закупку драгоценных камней и (или)
необработанных природных алмазов

1. Жалпы талаптар
1. Осы Асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алуға берілген келісімшарттар (шарттар) бойынша экспорттаушылардың (Кеден одағына мүше мемлекеттердің ішкі нарығында өңделмеген асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алу) мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру қағидалары (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1479 қаулысымен бекітілген Асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидалары 19-тармағының 5) тармақшасына және Кимберлий үдерісінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидалары 21-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және Асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларының 19-тармағы 5) тармақшасына және Кимберлий үдерісінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларының 21-тармағы 8) тармақшасына сәйкес әзірленген және асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алуға берілген келісімшарттар (шарттар) бойынша экспорттаушылардың (Кеден одағына мүше мемлекеттердің ішкі нарығында өңделмеген асыл тастарды және (немесе) өңделмеген табиғи алмастарды сатып алу) мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру тәртібін айқындайды.
2. Экспорттаушылардың мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру
2. Экспорттаушының мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру үшін мәлімдеуші Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетінің аумақтық департаментіне (бұдан әрі – аумақтық департамент) мынадай құжаттарды:
1) еркін нысанда жазылған экспорттаушылардың мәмілелерін есепке алу туралы растауды беру туралы мәлімдеме;
2) асыл тастармен, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдармен, сондай-ақ өңделмеген табиғи алмастармен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкісінен басқа) мен жеке кәсіпкерлерді арнайы есепке алу арнайы есепке алу туралы анықтаманың көшірмесі;

1. Общие требования
1. Настоящие Правила выдачи подтверждения об учете сделок экспортера (приобретение необработанных драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов на внутреннем рынке государств – членов Таможенного союза) по предоставленным контрактам (договорам) на закупку драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 19 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней и подпунктом 8) пункта 21 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1479 и определяют порядок выдачи подтверждения об учете сделок экспортера (приобретение необработанных драгоценных камней и (или) необработанных природных алмазов на внутреннем рынке государств – членов Таможенного союза) по предоставленным контрактам (договорам) на закупку драгоценных камней или необработанных природных алмазов (далее - подтверждение об учете сделок экспортера).
2. Выдача подтверждения об учете сделок экспортера
2. Для выдачи подтверждения об учете сделки экспортера заявитель представляет в территориальный департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – территориальный департамент) следующие документы:
1) заявление о выдаче подтверждения об учете сделок экспортера произвольной формы;
2) копия справки о постановке на специальный учет юридических лиц (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными камнями, ювелирными изделиями из драгоценных металлов и драгоценных камней, а также необработанными природными алмазами;

3) бағалы тастарды немесе өңделмеген табиғи алмастарды сатып алуға арналған келісімшарттың (шарттың) көшірмесін ұсынады.
3. Аумақтық департаментке түпнұсқамен бірге салыстыру үшін құжаттардың көшірмелері не олардың нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.
4. Аумақтық департамент ұсынылған құжаттарды қарайды және алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде:
1) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша экспорттаушылардың мәмілелерін есепке алу журналына мәмілелер туралы ақпаратты енгізеді;
2) жазбаша нысанда мәмілелерді есепке алу туралы растауды береді.
5. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттар толық көлемде ұсынылмаған жағдайда, мәлімдеме қараусыз қалады, бұл туралы құжаттар қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде дәлелді жауап хатпен мәлімдеушіге хабарланады.
Асыл тастарды және (немесе)
өңделмеген табиғи алмастарды
сатып алуға берілген келісімшарттар
(шарттар) бойынша экспорттаушылардың
(Кеден одағына мүше мемлекеттердің
ішкі нарығында өңделмеген асыл
тастарды және (немесе) өңделмеген
табиғи алмастарды сатып алу)
мәмілелерін есепке алу туралы растауды
беру қағидаларына
қосымша
нысан
Экспорттаушылардың мәмілелерін есепке алу журналы*
р/н
Есепке алу жазбасы жазылған күні
Бағалы тастарды сатып алуға келісімшарттың (шарттың) номері (бар болса) және күні
Мәмілеге қатысушы туралы мәлімет (заңды тұлға үшін - оның атауы және орналасқан орны, жеке тұлға үшін - аты-жөні және тұратын жері)
Мәміле мәнінің атауы
*Ескертпе: Экспорттаушылардың мәмілелерін есепке алу журналы қағаз тасымалдаушыда жүргізіледі, тігілуі және номерленуі тиіс. Соңғы бетте журнал беттерінің саны және журналдың басталған күні қойылады, олар басшының қолымен және уәкілетті органның мөрімен куәландырылады.

3) копия контракта (договора) на закупку драгоценных камней или необработанных природных алмазов.
3. В территориальный департамент одновременно представляются оригиналы, запрашиваемых документов, для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии.
4. Территориальный департамент рассматривает представленные документы и в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения:
1) вносит информацию о сделках в журнал учета сделок экспортеров по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
2) выдает подтверждение об учете сделок экспортера в письменной форме.
5. В случае представления документов, предусмотренных пунктом 2 настоящих Правил, не в полном объеме заявление оставляется без рассмотрения, о чем заявителю в течение 2 (двух) рабочих дней направляется мотивированный письменный ответ.
Приложение
к Правилам выдачи подтверждения
об учете сделок экспортера
(приобретение необработанных
драгоценных камней и (или)
необработанных природных
алмазов на внутреннем рынке
государств – членов Таможенного
союза) по предоставленным
контрактам (договорам) на закупку
драгоценных камней и (или)
необработанных природных алмазов
форма
Журнал учета сделок экспортеров*
№ п/п
Дата внесения учетной записи
Номер (при его наличии) и дата контракта (договора) на закупку драгоценных камней
Сведение об участнике сделки (наименование и местонахождение - для юридического лица, фамилия, инициалы и место проживания - для физического лица)
Наименование предмета сделки
*Примечание: Журнал учета сделок экспортера ведется на бумажном носителе, прошнуровывается и пронумеровывается. На последней странице проставляются, дата начала ведения журнала и количество содержащихся в нем страниц, которые скрепляются подписью руководителя и печатью уполномоченного органа.