"Фильмге прокаттау куәлігін беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 208 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 17 қаңтарда № 8268 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің 2014 жылғы 18 наурыздағы № 1 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет министрінің 18.03.2014 № 1 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес және «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгi регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 қаулысын жүзеге асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Фильмге прокаттау куәлігін беру» электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуден өтуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. «Фильмге прокаттау куәлігін беру» мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 143 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7928 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2012 жылғы 20 қыркүйектегі № 689-693 (27765) жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                       Д. Мыңбай
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
_______________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы « »
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2012 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 208 бұйрығымен
бекітілген
«Фильмге прокаттау куәлігін беру» электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Фильмге прокаттау куәлігін беру» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - Қызмет) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) мына мекенжайда көрсетеді: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, № 527-кабинет және мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы алуға болады.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача прокатного удостоверения на фильм"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 11 декабря 2012 года № 208. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2013 года № 8268. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 18 марта 2014 года № 1
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 18.03.2014 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1116 «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Выдача прокатного удостоверения на фильм».
2. Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 143 «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача прокатного удостоверения на фильм» (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7928, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 20 октября 2012 года № 362-363 (27181-27182).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Д. Мынбай
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ А. Жумагалиев
«__» __________ 2012 года
Утвержден
приказом Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 11 декабря 2012 года № 208
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача прокатного удостоверения на фильм» (далее - услуга) оказывается Комитетом по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - услугодатель) по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 15 подъезд, кабинет 527, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной-цифровой подписи (далее - ЭЦП).

2. Қызмет «Мәдениет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» ҚР Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 83 қаулысымен бекітілген «Фильмге прокаттау куәлігін беру» стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi – ЖСН);
2) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi - бірлескен кәсiпкерлiк түрiнде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкiлдiк) және жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - БСН);
3) алушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
4) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
5) «электрондық үкiметтiң» веб–порталы – нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮП);
6) «электрондық үкiметтiң» шлюзi – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮШ);
7) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрi – ЭЦҚ);
8) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берiлген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
9) мемлекеттiк электрондық қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтер;
10) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi – АЖ);

2. Услуга оказывается на основании стандарта «Выдача прокатного удостоверения на фильм», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 83 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры и внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
4) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
5) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
6) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
7) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
8) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
9) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
10) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);

11) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – автоматты жинауға, сақтауға және ақпараттарды өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіргішін енгізу мақсатында жеке сәйкестендіргіш нөмірінің Ұлттық реестрін құру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және құзыреті аясында мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және нақты ақпарат ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
12) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – автоматты жинауға, сақтауға және ақпараттарды өңдеуге, Қазақстан Республикасында заңды тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіргішін енгізу мақсатында бизнес-сәйкестендіргіш нөмірінің Ұлттық реестрін құру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және құзыреті аясында мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және нақты ақпарат ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
13) пайдаланушы – оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет көрсетуші);
14) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер – электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнiң тiзбесi (бұдан әрi – ҚФБ).
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету жөнiнде қызмет
көрсетуші әрекетiнiң тәртiбi
6. ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің реттік іс-әрекеті (ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өз-ара функционалды әрекет етудің № 1-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) алушы ЖСН/БСН және пароль көмегімен ЭҮП тiркеудi жүзеге асырады (ЭҮП тiркелмеген алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 үдерiс – қызметті алу үшін алушымен ЭҮП ЖСН/БСН және парольді енгiзуі (авторландыру үдерiсi);
3) 1 шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тiркелген алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдерiс – алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
5) 3 үдерiс – алушымен осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс формасы экранға шығару және Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен алушының форманы оның құрылымдық және пішіндік талаптарына сай толтыруы (мәлімет енгізуі), сұрау салу формасына қажетті құжаттардың көшірмелерін электронды түрде қыстырумен, сондай-ақ сауал салуды куәландыру (қол қою) үшін алушымен ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;

11) государственная база данных «Физические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);
12) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
13) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
14) структурно–функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 - ввод получателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 - выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

6) 2 шарт – ЭҮП ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң әрекет ету мерзiмiн және тiзiмде қайтарып алынған (күшi жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сәйкестендірме деректерінің (сауал салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН/БСН) сәйкестігін тексеру;
7) 4 үдерiс – алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
8) 5 үдерiс – қызметті көрсету үшін сауал салуды алушының ЭЦҚ көмегiмен куәландыру және электрондық құжатты (сауал салуды) ЭҮШ арқылы қызмет көрсетушімен өңдеу үшін қызмет көрсетушінің АЖО жолдау;
9) 6 үдеріс – электрондық құжатты қызмет көрсетушінің АЖО тіркеу;
10) 3 шарт – қызмет көрсетушімен тұтынушы қыстырған құжаттардың Стандартта көрсетілген және қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7 үдерiс – алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8 үдерiс – алушымен қызмет көрсетушінің АЖО қалыптастырылған қызметтің нәтижесiн (электрондық құжат нысанында прокаттау куәлігін) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет көрсетушінің шешімі және реттік іс-әрекеті (қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өз-ара функционалды әрекет етудің № 2-диаграммасы):
1) 1 үдерiс – қызмет көрсетуші қызметкерiнiң қызметтi көрсетушінің АЖО қызметті көрсету үшін ЖСН/БСН және парольді енгізу үдерiсi (авторландыру үдерiсi);
2) 2 үдерiс – қызмет көрсетуші қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығаруы және қызмет көрсетуші қызметкерiмен алушының деректерiн енгiзуi;
3) 3 үдерiс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ алушының деректерi туралы сауал салуды жолдауы;
4) 1 шарт – алушы деректерiнiң ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ болуын тексеру;
5) 4 үдерiс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ алушы деректерiнiң болмауына байланысты деректердi алу мүмкiн еместiгi туралы хабарламаны құрастыру;
6) 5 үдерiс – қызмет көрсетуші қызметкерiнiң алушымен ұсынылған сауал салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгiлеу бөлiгiнде толтыруы, оларды сауал нысанына бекiтуi және қызмет көрсетуге толтырылған сауал нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6 үдерiс – электрондық құжатты қызмет көрсетушінің автоматтырылданған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) тіркеу;
8) 2 шарт – қызмет көрсетушімен қосылған құжаттардың Стандартта көрсетілгенмен және қызметті көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);

6) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 - удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место (далее - АРМ) услугодателя;
10) условие 3 - проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 - получение получателем результата услуги (прокатного удостоверения на фильм в форме электронного документа), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги):
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;

9) 7 үдерiс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
10) 8 үдерiс – қызмет көрсетушінің АЖО-да қалыптастырылған алушымен мемлекеттік қызмет нәтижесiн (электрондық құжат нысанында прокаттау куәлігін) алуы.
8. Қызметке сұрау салу және жауап алуды толтыру экрандық нысандары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
9. Электронды мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуды өңдеу нәтижесiн қарауға: ЭҮП-дағы «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде және қызмет көрсетушіге жүгінгенде мүмкiндiк берiледi.
10. Қызмет көрсету жөнінде қажетті ақпарат пен кеңесті call-орталығының (1414) телефоны арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi өзара
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
11. Қызметті көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ:
қызмет көрсетуші;
ЭҮП;
ЭҮШ;
қызмет көрсетушінің АЖО;
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ;
БНАЖ.
12. Әр іс-қимылдың орындалу (процедура, функция, операция) әрекетінің жүйелілігі мен мерзімі көрсетілген тақталы мәтіндік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
13. Іс-әрекеттің (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде) логикалық жүйелілігі мен оның сипаттамасы арасындағы сәйкестікті көрсететін өзара байланыс диаграммасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Хабарландыру нысаны, бланк шаблонына сәйкес ұсынылуға тиіс электрондық мемлекеттік қызметті көрсету оң нәтижесі осы Регламенттің  4-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Теріс жауап берудің нысаны, бас тарту негіздемесінің мәтіні көрсетіле отырып, еркін хат түрінде ұсынылады.
15. Алушыға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенеді.
16. Алушыға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттарды алудан қорғау);
2) тұтастық (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттардың өзгеруінен қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттар мен қорларды ұстаудан қорғау).
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге техникалық талаптар:
1) ғаламторға шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғаның ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялану;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
ЭҮБ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
электрондық мемлекеттік қызметі
регламентіне
2-қосымша
Электрондық мемлекет қызметінің экрандық нысандары

9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение получателем результата услуги (прокатного удостоверения на фильм в форме электронного документа), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Экранные формы заполнения запроса и ответа на электронную услугу указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель;
ПЭП;
ШЭП;
АРМ услугодателя;
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
ЕНИС.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Форма, шаблон бланка в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания положительной электронной государственной услуги, указан в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Выходная форма отрицательного ответа представляется в произвольной форме в виде письма с текстом  обоснования отказа.
15. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с анкетой по форме, согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
Экранные формы на электронную государственную услугу

1-сурет. 1-қадам. Пайдаланушыны авторизацияландыру
2-сурет. 2-қадам. Электрондық қызметті таңдау
3-сурет. 3-қадам. Сұранысты таңдау
4-сурет. 3-1 қадам. Өтінішті толтыру
5-сурет. 3-2 қадам. Қажетті құжаттарды тіркеу
6-сурет 3-3 қадам. Сұрауға қол қою
7-сурет. 4 қадам. Сұрауды жұмысқа қосу жөнінде хабарландыру
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
электрондық мемлекеттік қызметі
регламентіне
3-қосымша
1-Кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-ірекетінің сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
3
Iс-әрекет атауы (үдерiс, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
ЭҮП ЖСН және паролі бойынша авторизацияланады
Тұтынушының деректерiндегi бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Тұтынушының ЭЦҚ таңдаумен қызметті таңдайды және сауалды деректерiн қалыптастырады
Тұтынушының ЭЦҚ деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының ЭЦҚ арқылы сауалды куәландыру (қол қою) және сауалды қызмет көрсетушінің АЖО жіберу
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушымен қызметтің нәтижесін алуы (электрондық құжат нысанындағы мұрағаттық анықтаманың дайындығы туралы хабарлама)
4
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру-өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауал салынып жатқан электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауалды бағыттау
Өтінімге нөмір берумен сауал салуды тіркеу
Дәйектендірілген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын шығару
5
Орындалу мерзімі
30 сек. – 1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 мин
1 мин
30 сек
7 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
2 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса; 3 – егер авторизациялану сәтті өтсе
-
4 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса; 5 – егер бұзушылықтар жоқ болса
-
-
7 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса; 8 – егер бұзушылықтар жоқ болса
-
-
2-Кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
3
Iс-әрекет атауы (үдерiс, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
ЖСН және паролі арқылы қызмет көрсетушінің АЖО авторизацияланады
Қызмет көрсетуші қызметкерімен қызметті таңдауы
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ алушының деректерi туралы сұрау салуды жіберу
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ алушының деректерi болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру
Сканерленген құжаттарды тіркеумен және ЭЦҚ куәландырумен сауал салудың нысанын толтыру
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламанықалыптастырады
Алушымен қызметтің нәтижесін алуы
4
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру-өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
Өтінімге нөмір берумен сауал салуды жүйеде тіркеу
Сауал салу сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны шығару
Сауалды бағыттау
Дәйектендірілген бас тартуды қалыптастыру
Сауал салуды бағыттау
Өтінімге нөмір берумен сауал салуды тіркеу
Дәйектендірілген бас тартуды қалыптастыру
Қызметтің нәтижесін қалыптастыру (мұрағаттық анықтаманы)
5
Орындалу мерзімі
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
10 - 15 сек
10 - 15 сек
1,5 мин
1,5 мин
7 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
-
-
4 - егер бұзушылықтар болса, 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
6
7 – егер бұзушылықтар болса, 8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
электрондық мемлекеттік қызметі
регламентіне
4-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы мәдениет және ақпарат министрлігі
Мәдениет комитеті Фильмге прокаттау куәлігі
Фильмнің атауы ______________________________________________________
Форматы __________ Серияларының саны ________ Хронометражы __________
Жанры ________________________________ Түрі _________________________
Шығарушы-ел берген көрерменнің жас шегі (индексі) ___________________
Шығарушы–студия _____________________________________________________
Шығарушы-ел _________________________ Шыққан жылы ___________________
Сценарийдің авторы __________________ Қоюшы-режиссер ________________
Қоюшы-оператор _________________ Қоюшы-суретші ______________________
Музыкалық шығарманың авторы _________________________________________
Тілі, дубляждау тілдері (олар болған жағдайда) ______________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________ аумағында фильмге құқығы
_____________________________________________________________ тиесілі
Фильмді пайдалану құқығының санаты        Фильмді пайдалану құқығының
қолданылу мерзімі
_______________________________        _____________________ дейін
___________________________
Көрерменнің жас шегіне қарай фильмнің индексі
___________________________
___________________________
(Уәкілетті тұлғаның тегі
және аты-жөні)
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
электрондық мемлекеттік қызметі
регламентіне
5-қосымша
нысан
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

Рисунок 1. Шаг 1. Авторизация пользователя
Рисунок 2. Шаг 2. Выбор электронной услуги
Рисунок 3. Шаг 3. Выбор заявки
Рисунок 4 шаг 3 -1. Заполнение заявления
Рисунок 5 шаг 3 -2. Прикрепление необходимых документов
Рисунок 6 шаг 3 -3. Подписание запроса
Рисунок 7. шаг 4. Уведомление о принятии на обработку запроса
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наимено-
вание СФЕ
Получа-
тель
ПЭП
Получа-
тель
ПЭП
Получа-
тель
АРМ услу-
года-
теля
АРМ услуго-
дателя
АРМ услугодателя
3
Наимено-
вание действия (процес-
са, проце-
дуры, операции) и их описание
Автори-
зуется на ПЭП по ИИН и пароля.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором получа-х
теля ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися наруше-
ниями в данных получателя ЭЦП
Удосто-
верение (подпи-
сание) посред-
ством ЭЦП получа-
теля и направ-
ление запроса в АРМ услуго-
дателя
Ре-
гист-
рация доку-
мента
Форми-
рование сообще-
ния об отказе в связи с имеющи-
мися наруше-
ниями в доку-
ментах получа-
теля
Получение получателем результата услуги (прокатное удостовере-
ние в форме электронного документа)
4
Форма заверше-
ния (данные, документ организа-
ционно–
распоря-
дительное решение)
Отобра-
жение  уведом-
ления об успеш-
ном форми-
ровании запроса
Формирова-
ние сообщения об отказе в запрашивае-
мой электронной государст-
венной услуге.
Маршрути-
зация запроса.
Формиро-
вание сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государст-
венной услуге
Маршру-
тизация запроса
Ре-
гист-
рация зап-
роса с прис-
вое-
нием номе-
ра заяв-
лению
Форми-
рование мотиви-
рован-
ного отказа.
Отображение выходного документа
5
Сроки исполне-
ния
30 сек
– 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 мину-
та
30 сек
7 рабочих дней
6
Номер следую-
щего действия
2 – если есть наруше-
ния в данных получа-
теля; 3–если автори-
зация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных получа-
теля; 5–если нарушений нет
-
-
7 - если есть нару-
шения в дан-
ных полу-
ча-
теля; 8 – если нару-
шений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя.
1
№ дейст-
вия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наиме-
нова-
ние СФЕ
Услуго-
датель
Услугода-
тель
Улуго-
датель
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Услуго-
датель
АРМ услуго-
дателя
АРМ услугода-
теля
АРМ услугодателя
3
Наиме-
нова-
ние дейст-
вия (про-
цесса, процедуры, опера-
ции) и их описа-
ние
Автори-
зуется на АРМ услугода-
теля через ИИН и пароля
Выбор сотрудни-
ком услугода-
теля услуги
Направ-
ление запроса о данных получа-
теля в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Форми-
рова-
ние сооб-
щения об отсут-
ствие данных ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполне-
ние формы запроса с прикре-
плением сканиро-
ванных докумен-
тов и удосто-
верением ЭЦП
Регист-
рация доку-
мента
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися наруше-
ниями в документах получателя
Получение получателем результата услуги
4
Форма завер-
шения (дан-
ные, доку-
мент орга-
низа-
цион-
но–
рас-
поря-
ди-
тель-
ное реше-
ние)
Регистра-
ция запроса в системе с присвое-
нием номера заявлению
Отобра-
жение уведомле-
ния об успешном формиро-
вании запроса
Маршру-
тизация запроса
Форми-
рова-
ние моти-
виро-
ван-
ного отказа
Маршру-
тизация запроса.
Регист-
рация запро-
са с прис-
воением номера заявле-
нию.
Формиро-
вание мотивиро-
ванного отказа.
Формирование результата услуги (прокатное удостоверение)
5
Сроки испол-
нения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
7 рабочих дней
6
Номер сле-
дующе-
го дейст-
вия
-
4 – если есть наруше-
ния; 5 – если наруше-
ний нет
-
6
7– если есть наруше-
ния; 8–если наруше-
ний нет
-
-
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
форма
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Комитет по культуре
Прокатное удостоверение на фильм
Название фильма _____________________________________________________
Формат ________ Количество серий ____________ Хронометраж ___________
Жанр __________________________________Вид___________________________
Возврастной зрительский ценз страны производителя (индекс) __________
Студия-производитель ________________________________________________
Страна-производитель _________________ Год производства _____________
Автор сценария _______________ Режиссер - постановщик _______________
Оператор-постановщик _________ Художник-постановщик _________________
Автор музыкального произведения _____________________________________
Язык, языки дубляжа (при их наличии) ________________________________
Права на территории _________________________________________________
принадлежат _________________________________________________________
Категория прав использования                 Срок действия прав
фильма                                       использования фильма до:
____________________________            _____________________________
_____________________________
Индекс фильма по возрастному            _____________________________
зрительскому цензу                      _____________________________
________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 каңтардағы
№ 370-П КРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронный цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*Штрих-код «Электрондық мәдениет комитеті» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық колтаңбамен қол койылған деректерді қамтиды ҚР Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті(Астана қаласы)
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный комитет по культуре» и подписанные электронно -цифровой подписью Комитет по культуре Министерства культуры и информации РК(город Астана)
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
форма
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
______________________________________________________________
(наименование услуги)

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.