Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 3-3/222 "Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 3-3/660 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 17 қаңтарда № 8276 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 3-2/106 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.02.2014 № 3-2/106 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 3-3/222 «Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларын бекіту туралы» бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7715 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 477-482 (27555) санында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ауыл шаруашылығы жануарлары кепілінің тізілімі – ауыл шаруашылығы жануарларының кепілі және ауыл шаруашылығы жануарларының кепілі туралы келісім-шарттың тараптары туралы ақпаратты есепке алу және сақтау деректер қоры;»;
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу үшін жиынның бюджетке төлеуін растайтын құжаттарды ұсынады.»;
Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларының 1 және 4-қосымшалары осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Мал шаруашылығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 3-3/660 бұйрығына
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарлары
кепілін тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
__________________________________________________
тіркеуші органның атауы
№ _______ өтініш
Кепілге қоюшы
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері, туған күні
және жылы; заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке тұлға үшін жеке тұлғаны растайтын куәлігі: түрі ________________
сериясы ____________ № _________________
______________ күні ________________________________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
заңды тұлға үшін заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігі:
№ _____________ ____________ күні __________________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекен-жайы, телефоны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________ атынан қызмет ететін
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________ негізінде
(құзіретін куәландыратын құжаттардың атауы және берілген күні)
Кепілді ұстаушы
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері, туған күні
және жылы; заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке тұлға үшін жеке тұлғаны растайтын куәлігі: түрі ________________
сериясы ____________________________ № ______________________________
______________ күні ________________________________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
заңды тұлға үшін заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігі:
№ __________________ ______________ күні ___________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекен-жайы, телефоны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________ атынан қызмет ететін
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(құзіретін куәландыратын құжаттардың атауы және берілген күні)
Ауыл шаруашылығы жануары кепілі келісім-шартын тіркеуді сұраймын
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(келісім-шарт нөмірі, жасалған күні, келісім-шарт жасалған орны)
Кепіл нысаны туралы дерек (саны, түрі, жануардың бірдейлендіру
нөмірі, кепілге көп мал санын ұсынған жағдайда міндетті түрде барлық
малдың бірдейлендіру нөмірі көрсетілетін келісім-шартқа сілтеме жасауға жол беріледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мүліктің кепіл құны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Келісім-шарттың мерзімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кепілге қойылған мүлік: кепілге қоюшының, кепілде ұстаушының
иелігінде қалады (керексізін сызып тастау)
_____________________________________________________________________
Оны қолдану мүмкіндігі: Иә Жоқ (керексізін сызып тастау)
Қайта кепіл туралы дерек: Иә Жоқ (керексізін сызып тастау)
Өтінішке қоса беремін:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года № 3-3/222 "Об утверждении Правил регистрации залога сельскохозяйственных животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 3-3/660. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2013 года № 8276. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 3-2/106
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.02.2014 № 3-2/106.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года № 3-3/222 «Об утверждении Правил регистрации залога сельскохозяйственных животных» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7715, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 8 августа 2012 года № 256-257 (27075-27076)) следующие изменения:
в Правилах регистрации залога сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«1) реестр залога сельскохозяйственных животных – база данных учета и хранения информации о залоге сельскохозяйственных животных и сторонах договора о залоге сельскохозяйственных животных;»;
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«3) документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за регистрацию залога сельскохозяйственных животных.»;
приложения 1 и 4 к Правилам регистрации залога сельскохозяйственных животных изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) размещение на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 3-3/660
Приложение 1
к Правилам регистрации залога
сельскохозяйственных животных
Форма
________________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № _______
Залогодатель
Фамилия, имя, отчество, место жительства, дата и год рождения
физического лица; наименование юридического лица, место нахождения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
для физического лица документ удостоверяющий личность: вид __________
серия _____________ № __________________
выдан _________________________________________ дата выдачи _________
(наименование органа, выдавшего документ)
для юридического лица свидетельство о регистрации (перерегистрации)
юридического лица:
№ __________________
выдан _______________________________________ дата выдачи ___________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество уполномоченного представителя)
На основании
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование и дата выдачи документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель
Фамилия, имя, отчество, место жительства, дата и год рождения
физического лица;
место нахождения, наименование юридического лица:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
для физического лица документ удостоверяющий личность:
вид __________________серия ___________
№ ____________________
выдан _______________________________________ дата выдачи ___________
(наименование органа, выдавшего документ)
для юридического лица свидетельство о регистрации (перерегистрации)
юридического лица:
№ __________________
выдан ________________________________________ дата выдачи __________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество уполномоченного представителя)
На основании
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование и дата выдачи документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога сельскохозяйственных животных
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Номер, дата заключения договора, место заключения договора)
Сведения о предмете залога (количество, вид, идентификационный номер
животных, в случае предоставления в залог большого числа животных
допускается ссылка на договор, в котором обязательно указывается все
идентификационные номера животных)___________________________________
____________________________________________________________________
Залоговая стоимость имущества
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Срок действия договора
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
Залогодателя, залогодержателя (ненужное зачеркнуть)
Допустимость его использования: Да Нет (ненужное вычеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да Нет (ненужное вычеркнуть)
К заявлению прилагаются:

1. жеке тұлғаны растайтын немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы құжаттардың көшірмесін (керексізін сызып тастау)
2. кепілді тіркеу үшін жиынды төлеу туралы төлем құжатының көшірмесін
3. ауыл шаруашылығы жануарының ветеринариялық паспортының көшірмесін
Өтінішті берген күні: «__» ____________ 20 __ жыл. Өтініш қабылданған
күн: « __» _____________ 20 __ жыл.
Өтініш берушіні қолы: ____________________________
Уақыты: _________________ сағат __________________ минут.
Тіркеушінің тегі, аты, әкесінің аты және қолы
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 3-3/660 бұйрығына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарлары
кепілін тіркеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарлары кепілін тіркеу туралы куәлік
20__ жылғы «___» _________ № ____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ берілді
(кепіл ұстаушының реквизиттері)
Кепіл нысанына:
Тізілім нөмірі
Кепіл нысанын түрі және сипаты
Саны
Кепіл құны
Ескерту
1
2
3
4
5
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
қатысты кепіл тіркелгенін растайды
Кепіл ұстаушының құқығы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері, туған күні
және жылы/ заңды тұлғаның атауы, тіркеу (қайта тіркеу) куәлігінің
нөмірі, орналасқан жері)
кепіл нысанына
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
кепіл нысанын сипаттау (жануардың бірдейлендіру нөмірі)
кепіл туралы келісім-шарт негізінде
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(келісім-шарт жасасу күні және жері)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________ тіркелген және келесі негізгі
(тіркеуші органның атауы, тіркеу күні және нөмірі)
шарттарды қамтитын: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(негізгі міндеттеменің көлемі және орындалу мерзімі және кепілдің өзге шарттары)
Кепіл беруші _________________________________________________ құқығы
(құқық түрі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________ расталды
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері, туған күні
және жылы/ заңды тұлғаның атауы, тіркеу (қайта тіркеу) куәлігінің нөмірі, орналасқан жері)
_____________________________________________________________________
Кепіл нысанына құқық беретін құжаттың атауы, қабылдау күні, тіркеу
нөмірі және күні
_____________________________________________________________________
Тіркеуші
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және қолы)
Тіркеуші органның басшысы ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және қолы)
Мөр орны
Ескерту.

1. копия документа, удостоверяющего личность или копия свидетельства
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
(ненужное вычеркнуть)
2. копия платежного документа об оплате сбора за регистрацию залога
3. копии ветеринарных паспортов на сельскохозяйственных животных
Дата подачи заявления:
«___»______ 20 __ года.
Дата приема заявления: «___»__________20 __ года.
Подпись заявителя: ____________________________
Время: _________________ часов___________________ минут.
Фамилия, имя, отчество и подпись регистратора
___________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 3-3/660
Приложение 4
к Правилам регистрации залога
сельскохозяйственных животных
Форма
Свидетельство
о регистрации залога сельскохозяйственных животных
№ ____ от «__» _________ 20 __ года
Выдано ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(реквизиты залогодержателя)
Подтверждение того, что в отношении предмета залога:
Реестровый номер
Вид и описание предмета залога
Количество
Залоговая стоимость
Примечание
1
2
3
4
5
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
зарегистрирован залог
Право залогодержателя
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место жительства, дата и год рождения
физического лица/наименование, номер свидетельства о (пере)
регистрации, место нахождения юридического лица)
возникло на основании договора о залоге
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(дата и место заключения договора)
зарегистрированного
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, дата и номер регистрации)
и включающего следующие основные условия:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(размер, срок исполнения основного обязательства и другие
условия залога)
Право _________________________________________________ залогодателя
(вид права)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место жительства, дата и год рождения
физического лица/наименование, номер свидетельства о (пере)
регистрации, место нахождения юридического лица)
подтверждено
Регистратор
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и подпись)
Руководитель регистрирующего органа _________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и подпись)
Место печати
Примечание.

1. Ауыл шаруашылығы жануарлары кепілін тіркеу туралы куәліктің реттік нөмірі болуы қажет.
2. Осы куәлік кепілді өтеген кезде тіркеуші органға қайтарылу тиіс.

1. Свидетельство о государственной регистрации залога сельскохозяйственных животных должна иметь порядковый номер.
2. Настоящее свидетельство подлежит возврату в регистрационный орган при погашении залога.