Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті есепке алуды жүргізу мен беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 870 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 17 қаңтарда № 8281 тіркелді.
"Темір жол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 2-тармағының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті есепке алуды жүргізу мен беру бекіту туралы қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көлік және қатынас жолдары комитеті (Н.И. Қилыбай):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет ресурсында кейіннен ресми жариялануын және оның МОИП-да орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Р.В. Склярға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 870 бұйрығымен
бекітілген
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы
және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану туралы
есептілікті есепке алуды жүргізу мен беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті есепке алуды жүргізу мен беру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Темір жол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 29) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) автоматтандырылған жүйе – кәсіпорынның өндірістік қызметін жүзеге асыру шеңберінде технологиялық процестерді басқаруға арналған тағайындалған аппараттық және бағдарламалық құралдар кешені;

Об утверждении Правил ведения учета и представления отчетности о перевозках пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и об использовании подвижного состава при перевозках
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 декабря 2012 года № 870. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2013 года № 8281.
В соответствии с подпунктом 29) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения учета и представления отчетности о перевозках пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и об использовании подвижного состава при перевозках.
2. Комитету транспорта и путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Килыбай Н.И.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) последующее официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на ИПГО.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Скляр Р. В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Жумагалиев
Утверждены
Приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 11 декабря 2012 года № 870
Правила
ведения учета и представления отчетности о перевозках
пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила ведения учета и представления отчетности о перевозках пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и об использовании подвижного состава при перевозках (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте".
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) автоматизированная система - комплекс аппаратных и программных средств, предназначенный для управления технологическими процессами в рамках осуществления производственной деятельности предприятия;

2) бастапқы деректер – есептілікті қалыптастыру кезінде пайдаланылатын бастапқы есепке алу құжаттарының деректері;
3) "Жол ведомосын ықпалдастырып өңдеу" бірыңғай кешені (бұдан әрі – ЖТЫӨ БК) – жүк жөнелтілімін тасымалдау маршруты бойынша жол жұмысының көлемі есептелетін және соған сәйкес тасымалдау бойынша кіріс үлесі анықталатын жол ведомосын өңдеу үшін жұмыс істейтін автоматтандырылған жүйе;
4) жол жүру құжаты (билет) - жолаушыларды, багажды, жүк-багажды темір жол көлігімен тасымалдау шартын жасасқан кезде ресімделетін тасымалдау құжаты;
5) жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы бастапқы есепке алу құжаты (бұдан әрі - бастапқы есепке алу құжаты) – бастапқы мәліметтер кіретін, статистикалық деректерді есепке алу үшін пайдаланылатын құжат, сондай-ақ Қағиданың 5, 6 және 7-тармақтарында аталған құжаттар;
6) "Машинист маршрутын ықпалдастырып өңдеу" автоматтандырылған жүйесі (бұдан әрі – ММЫӨ АЖ) - машинист маршруты құжаттарының ақпаратын жедел өңдеу және шығатын ақпараттың толық тізбесін қалыптастыру міндетін шешуге арналған автоматтандырылған жүйе;
7) "Тасымалдарды жедел басқару" автоматтандырылған жүйесі (бұдан әрі – ТЖБАЖ) – тасымалдау процесі туралы ақпаратты автоматтандырып дайындау және ұсыну үшін арналған автоматтандырылған жүйе;
8) Ұлттық жолаушылар тасымалдаушы – жолаушыларды, багажды, жүк-багажын, пошта жөнелтілімдерін тасымалдау бойынша қызметтер көрсететін, бүкіл магистральдық теміржол желісінде поездарды қалыптастыру жоспарын іске асыруды, оның ішінде арнайы және әскери тасымалдаулар бойынша қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға;
9) Ұлттық теміржол компаниясы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, дамудың жалпы бағыттарын айқындайтын және теміржол көлігі саласында қызметін жүзеге асыратын Ұлттық инфрақұрылым операторы, ұлттық тасымалдаушылар және өзге де үлестес заңды тұлғалар қызметінің бағыттарын үйлестіруді қамтамасыз ететін акционерлік қоғам;
10. Ұлттық жүк тасымалдаушы – жүктерді тасымалдау бойынша қызметтер көрсететін, оның ішінде арнайы және әскери тасымалдауларды орындайтын, бүкіл магистральдық теміржол желісінде поездарды қалыптастыру жоспарын іске асыруды қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға;

2) первичные данные - данные первичных учетных документов, используемые при формировании отчетности;
3) единый комплекс "Интегрированная обработка дорожной ведомости" (далее – ЕК ИОДВ) - автоматизированная система, функционирующая для обработки дорожной ведомости, по которой рассчитывается объем работы дороги по маршруту транспортировки грузовой отправки и в соответствии с этим определяется доля дохода за перевозку;
4) проездной документ (билет) - перевозочный документ, оформляемый при заключении договора перевозки пассажиров, багажа, грузобагажа железнодорожным транспортом;
5) первичный учетный документ о перевозке пассажиров, багажа, грузобагажа, груза и об использовании подвижного состава при перевозках (далее – первичный учетный документ) – документ, включающий исходные сведения, использующийся для учета статистических данных, а также документы, перечисленные в пунктах 5, 6 и 7 настоящих Правил;
6) автоматизированная система "Интегрированная обработка маршрута машиниста" (далее - АС ИОММ) - автоматизированная система, предназначенная для решения задач оперативной обработки информации документов маршрута машиниста и формирования полного перечня выходной информации;
7) автоматизированная система "Оперативное управление перевозками" (далее – АСОУП) - автоматизированная система, предназначенная для автоматизированной подготовки и предоставления информации о перевозочном процессе;
8) Национальный перевозчик пассажиров – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, оказывающее услуги по перевозке пассажиров, багажа, грузобагажа, почтовых отправлений, обеспечивающее реализацию плана формирования поездов на всей магистральной железнодорожной сети, в том числе по специальным и воинским перевозкам;
9) Национальная железнодорожная компания – созданное по решению Правительства Республики Казахстан акционерное общество, контрольный пакет акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу, определяющее общие направления развития и обеспечивающее координацию направлений деятельности Национального оператора инфраструктуры, национальных перевозчиков и иных аффилированных юридических лиц, осуществляющих деятельность в области железнодорожного транспорта;
10) Национальный перевозчик грузов – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, оказывающее услуги по перевозке грузов, в том числе выполняющее специальные и воинские перевозки, обеспечивающее реализацию плана формирования поездов на всей магистральной железнодорожной сети.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2017 № 415 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
3. Осы Қағида:
1) Ұлттық жолаушылар тасымалдаушының, Ұлттық жүк тасымалдаушының, тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау көрсеткіштері туралы;
2) локомотивтік тартқыш операторының, Ұлттық жолаушылар тасымалдаушының, Ұлттық жүк тасымалдаушының, тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштері туралы есепті жүргізу және есептілікті ұсыну тәртібін белгілейді.
Тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштерін есепке алу, жолаушылар, багаж, жүк-багаж, жүк тасымалдау көрсеткіштерін есепке алу бастапқы есепке алу құжаттарын толтыру және бастапқы деректерді Ұлттық темір жол компаниясының автоматтандырылған жүйелеріне ұсыну арқылы жүргізіледі.
Темір жол көлігінде бірыңғай есепке алу-есеп беру уақыты қолданылады. Халықаралық қатынастағы есепке алу-есеп беру уақыты Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында белгіленеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2017 № 415 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4. Ұлттық темір жол компаниясы ұсынылған бастапқы деректердің негізінде жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштері туралы есептілікті қалыптастырып, соның негізінде темір жол көлігі саласындағы уәкілетті органға және Қазақстан Республикасының басқа мемлекеттік органдарына, Ұлттық әл-ауқат қорына және Ұлттық темір жол компаниясы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдарға есептілік нысандары мен анықтамалық ақпарат түрінде деректер береді.
2-тарау. Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштерін есепке алуды жүргізу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Жолаушыларды, багажды және жүк-багажды тасымалдау туралы көрсеткіштерді есепке алуды жүргізу үшін бастапқы есепке алу құжаттары:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжаты (билет);
2) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЛУ-12 нысанды багаж квитанциясы;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.06.2017 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящие Правила определяют порядок ведения учета и представления отчетности:
1) о показателях перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов Национальным перевозчиком пассажиров, Национальным перевозчиком грузов, перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров);
2) о показателях использования подвижного состава при перевозках оператором локомотивной тяги, Национальным перевозчиком пассажиров, Национальным перевозчиком грузов, перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров).
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.06.2017 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Национальная железнодорожная компания на основании предоставленных первичных данных формирует отчетность о показателях перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и использования подвижного состава при перевозках, на основании которой предоставляет в уполномоченный орган в сфере железнодорожного транспорта и другие государственные органы Республики Казахстан, Фонд национального благосостояния и международные организации, участником которых является Национальная железнодорожная компания, данные в виде форм отчетности и справочной информации.
Глава 2. Порядок ведения учета показателей перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и использования подвижного состава при перевозках
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Первичными учетными документами для ведения учета показателей перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа являются:
1) проездной документ (билет) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) багажная квитанция формы ЛУ-12 по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

3) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЛУ-12п нысанды почта вагонының жол жүрісі квитанциясы;
4) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЛУ-12б нысанды жүк-багаж квитанциясы болып табылады.
Жолаушылар, багаж, жүк-багаж тасымалдау көрсеткіштері туралы бастапқы деректер Ұлттық темір жол компаниясының АБЖ-на толтырылған ЛУ-12, ЛУ-12п, ЛУ-12б нысандарындағы бастапқы есепке алу құжаттарының деректері негізінде ұсынылады.
Жолаушылар, багаж, жүк-багаж тасымалдау көрсеткіштері туралы бастапқы деректер Ұлттық темір жол компаниясының АБЖ-на ұсыну нақты уақыт режимінде автоматтандырылған тәсілмен, сондай-ақ тәулік сайын есеп берілетін уақыт аяқталған соң 2 сағат өткенде автоматтандырылмаған тәсілмен жүзеге асырылады.
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажын тасымалдау көрсеткіштерін есепке алған кезде есеп беру уақыты Нұр-Сұлтан уақыты бойынша 00 сағат 00 минут болып табылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Жүктерді тасымалдау туралы көрсеткіштерді есепке алуды жүргізу үшін бастапқы есепке алу құжаттары:
1) "Жолаушыларды, багажды, жүктерді, жүк-багажды және почта жөнелтілімдерін тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 545 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша Теміржол көлігімен жүк тасымалдау қағидаларының 16-қосымшасына сәйкес ГУ-29-О нысанды жол ведомосы және жол ведомосының түбіртектері (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13714 тіркелген);
2) осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ГУ-30 және 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ГУ-64 нысандарының жол ведомостары;
3) осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ГУ-38 нысанды вагон қағазы болып табылады.
Жүк тасымалдарының көрсеткіштері туралы бастапқы деректерді Ұлттық темір жол компаниясы ЖТЫӨ БК-ға толтырылған ГУ-29-О, ГУ-30, ГУ-64, ГУ-38 нысандарындағы бастапқы есепке алу құжаттарының деректері негізінде нақты уақыт режимінде автоматтандырылған тәсілмен береді.
Жүк тасымалдау көрсеткіштерін есепке алған кезде есеп беру уақыты Нұр-Сұлтан уақыты бойынша 20 сағат 00 минут болып табылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.04.2018 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

3) квитанция на пробег почтового вагона формы ЛУ-12п по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) грузобагажная квитанция формы ЛУ-12б по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Первичные данные о показателях перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа представляются в АСУ Национальной железнодорожной компании на основании данных заполненных первичных учетных документов форм ЛУ-12, ЛУ-12п, ЛУ-12б.
Представление первичных данных о перевозках пассажиров, багажа, грузобагажа в АСУ Национальной железнодорожной компании осуществляется автоматизированным способом в режиме реального времени, а также неавтоматизированным способом ежесуточно через 2 часа после окончания отчетного времени.
Отчетным временем при учете показателей перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа является 00 часов 00 минут времени Нур-Султана.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Первичными учетными документами для ведения учета показателей перевозок грузов являются:
1) дорожная ведомость и корешки дорожной ведомости формы ГУ-29-О, согласно приложению 16 к Правилам перевозок грузов железнодорожным транспортом по форме утвержденные приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 545 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров, багажа, грузов, грузобагажа и почтовых отправлений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13714);
2) дорожные ведомости форм ГУ-30 по форме согласно приложению 5 и ГУ-64 по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) вагонный лист формы ГУ-38 по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Первичные данные о показателях перевозок грузов представляются в ЕК ИОДВ Национальной железнодорожной компании автоматизированным способом в режиме реального времени на основании данных заполненных первичных учетных документов форм ГУ-29-О, ГУ-30, ГУ-64, ГУ-38.
Отчетным временем при учете показателей перевозок грузов является 20 часов 00 минут времени Нур-Султана.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказами Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2018 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштерін есепке алуды жүргізу үшін бастапқы есепке алу құжаттары:
1) осы Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДУ-1Л нысанда жолаушылар поезының анықтама қағазы;
2) осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДУ-1 нысанды жүк поезының анықтама қағазы;
3) жол жүру құжаты (билет);
4) осы Қағидаға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТУ-3 нысанды машинист маршруты (осы Қағидаға қосымша) болып табылады.
Тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдаланудың көрсеткіштері туралы бастапқы деректер Ұлттық темір жол компаниясының ТОБАЖ-на және ЖТЫӨ БК-на нақты уақыт режимінде автоматтандырылған тәсілмен беріледі. ТОБАЖ-ға бастапқы деректер ДУ-1л және ДУ-1, ЖТЫӨ ЕК-ға толтырылған ТУ-3 нысанды бастапқы есепке алу құжаттарының негізінде ұсынылады.
Жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштерін есепке алған кезде Нұр-Сұлтан уақыты бойынша 20 сағат 00 минут есеп беру уақыты болып табылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Ұлттық жолаушылар тасымалдаушы, Ұлттық жүк тасымалдаушы, тасымалдаушы, локомотивтік тартқыш операторы, вагондар (контейнерлер) операторы есепке алуды жүргізудің дұрыстығын және бастапқы есепке алу құжаттарының уақтылы толтырылуын, сондай-ақ бастапқы деректерді Ұлттық темір жол компаниясының автоматтандырылған жүйелеріне ұсынудың толықтығын, дұрыстығын және уақтылығын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2017 № 415 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
3-тарау. Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті беру тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Ұлттық темір жол компаниясының автоматтандырылған жүйелеріне Ұлттық жолаушылар тасымалдаушы, Ұлттық жүк тасымалдаушы, тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының берген жолаушыларды, багажды, жүк-багажды және локомотивтік тартқыш операторы ұсынған жүктерді тасымалдау көрсеткіштері туралы бастапқы деректердің және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштері туралы бастапқы деректердің негізінде Ұлттық темір жол компаниясы жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштері туралы есептілікті автоматтандырылған режимде қалыптастырады.

7. Первичными учетными документами для ведения учета показателей использования подвижного состава при перевозках являются:
1) натурный лист пассажирского поезда формы ДУ-1Л по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) натурный лист грузового поезда формы ДУ-1 по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
3) проездной документ (билет);
4) маршрут машиниста формы ТУ-3 по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Первичные данные о показателях использования подвижного состава при перевозках представляются в АСОУП и АС ИОММ Национальной железнодорожной компании автоматизированным способом в режиме реального времени. В АСОУП первичные данные предоставляются на основании данных заполненных первичных учетных документов форм ДУ-1Л и ДУ-1, АС ИОММ – на основании данных заполненных первичных учетных документов формы ТУ-3.
Отчетным временем при учете показателей использования подвижного состава при перевозках является 20 часов 00 минут времени Нур-Султана.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Национальный перевозчик пассажиров, Национальный перевозчик грузов, перевозчик, оператор локомотивной тяги, оператор вагонов (контейнеров) обеспечивают достоверность ведения учета и своевременность заполнения первичных учетных документов, а также полноту, достоверность и своевременность представления первичных данных в автоматизированные системы Национальной железнодорожной компании.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.06.2017 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок представления отчетности о перевозках пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и об использовании подвижногосостава при перевозках
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. На основании первичных данных о показателях перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа и грузов, представленных Национальным перевозчиком пассажиров, Национальным перевозчиком грузов, перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров) и первичных данных о показателях использования подвижного состава при перевозках, представленных оператором локомотивной тяги, Национальным перевозчиком, перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров) в автоматизированные системы Национальной железнодорожной компании, Национальная железнодорожная компания формирует в автоматизированном режиме отчетность о показателях перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и использования подвижного состава при перевозках.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2017 № 415 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
10. Ұлттық темір жол компаниясы автоматтандырылған жүйелерден қалыптастырылған жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану көрсеткіштері туралы есептіліктің негізінде есептілік нысандары және анықтамалық ақпарат түрінде деректерді қалыптастырып, оларды темір жол көлігі саласындағы уәкілетті органға және Қазақстан Республикасының басқа мемлекеттік органдарына, Ұлттық әл-ауқат қорына және Ұлттық темір жол компаниясы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдарға береді.
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді
тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде
жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті
есепке алуды жүргізу мен беру қағидасына
1-қосымша
ЦЗХ АБЖ ЖОЛ ЖҮРУ ҚҰЖАТЫ
27 ЭКСПРЕСС ПРОЕЗДНОЙ ДОКУМЕНТ СЕРИЯ
АСУ
ПОЕЗД
шифр
ЖӨНЕЛТІЛҮ
ОТПРАВЛЕНИЕ
ВАГОН
№ типі
ВАГОН
№ тип
БАҒАСЫ теңге
ЦЕНА тенге
Адамдар саны
Кол-во человек
ҚҰЖАТ ТҮРІ
ВИД ДОКУМЕНТА
КҮНІ
число
АЙЫ
месяц
САҒАТ
часы
минут
билет плацкарт
билет плацкарт
ОБРАЗЕЦ
Штрих код
КЗХ АБЖ БАҚЫЛАУ КУПОНЫ
27 ЭКСПРЕСС жол жүру үшін жол жүру құжатынсыз жарамсыз СЕРИЯ
АСУ КОНТРОЛЬНЫЙ КУПОН
без проездного документа для проезда недействителен
ОБРАЗЕЦ
Штрих код
КЗХ АБЖ КАССИРДІҢ КУПОНЫ
27 ЭКСПРЕСС жол жүру үшін жарамсыз СЕРИЯ
АСУ КУПОН КАССИРА
для проезда недействителен
ОБРАЗЕЦ
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді
тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде
жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті
есепке алуды жүргізу мен беру қағидасына
2-қосымша
ЛУ-12 нысанды багаж квитанциясы
ЛУ-12
27 КЗХ БАГАЖ
квитанциясы СЕРИЯСЫ
№______ поезд "___" _________20__ж.
Жөнелту стансасы, станса коды ____________________________________
(айқын мөрқалыбы)
Тағайындалған стансасы, оның коды, жолы __________________________
(анық жазу қажет)
________________________________________ арқылы №____ маршрут
(жүру маршрутын көрсету қажет)
Жөнелтуші ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және мекен-жайы)
Алушы және оның мекен-жайы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және мекен-жайы)
Ұсынылған билеттердің № __________________________________________
Жарияланған құндылығы ____________________________________________
(жалпы) (сөзбен)
Орын саны
Орама түрі
Салмағы
Жеке орындардың немесе жалпы мәлімделген құндылығы
Арақашықтығы ____ км
Тасу ақысы
Жарияланған құндылығы үшін
Темір жол тораптарында тапсыру үшін алым
(№5 ТР)
Барлығы
теңге
тиын
теңге
тиын
теңге
тиын
теңге
тиын
Орындар жиынтығы _________________________________________ № чек
____________________________
(сөзбен)
___________________________________________________________ алынды
(сөзбен)
Жөнелту стансасының ________________________________________________
багаж орамасының кемшіліктері туралы белгілері _____________________
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
"___"________20__ж. Сериясы
Багаж кассирі______________
(қолы)
ТАСЫМАЛДАУ ҚАҒИДАСЫНАН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕ

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.06.2017 № 415 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Национальная железнодорожная компания на основании сформированной из автоматизированных систем отчетности о показателях перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и использования подвижного состава при перевозках формирует данные в виде форм отчетности и справочной информации, которые представляет в уполномоченный орган в сфере железнодорожного транспорта и другие государственные органы Республики Казахстан, Фонд национального благосостояния и международные организации, участником которых является Национальная железнодорожная компания.
Приложение 1
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности о перевозках пассажиров,
багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
ЦЗХ АБЖ ЖОЛ ЖҮРУ ҚҰЖАТ 27 ЭКСПРЕСС ПРОЕЗДНОЙ ДОКУМЕНТ АСУ СЕРИЯ
ПОЕЗД
шифр
ЖӨНЕЛТІЛУ
ОТПРАВЛЕНИЕ
ВАГОН
№ типі
ВАГОН
№ тип
БАҒАСЫ тенге
ЦЕНА тенге
Адамдар саны
Кол-во человек
ҚҰЖАТ ТҮРІ
ВИД ДОКУМЕНТА
КҮНІ
число
АЙЫ
месяц
САҒАТ
часы
минут
билет плацкарт
билет плацкарт
ОБРАЗЕЦ
Штрих код
КЗХ АБЖ БАҚЫЛАУ КУПОНЫ 27 ЭКСПРЕСС жол жүру үшін жол жүру құжатынсыз жарамсыз СЕРИЯ АСУ КОНТРОЛЬНЫЙ КУПОН без проездного документа для проезда недействителен
ОБРАЗЕЦ
Штрих код
КЗХ АБЖ КАССИРДІҢ КУПОНЫ 27 ЭКСПРЕСС жол жүру үшін жарамсыз СЕРИЯ АСУ КУПОН КАССИРА для проезда недействителен
ОБРАЗЕЦ
Штрих код
Приложение 2
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности о перевозках пассажиров,
багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
БАГАЖНАЯ
КВИТАНЦИЯ ФОРМЫ ЛУ-12
27 КЗХ БАГАЖНАЯ КВИТАНЦИЯ СЕРИЯ
Поезд № ______ "___" __________ 20___г.
Станция отправления, код станции ___________________________________
(ясный штемпель)
Станция, ее код дорога назначения __________________________________
(писать разборчиво)
Через ___________________________ Маршрут № ________________
(указать маршрут следования)
Отправитель ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и адрес)
Получатель и его адрес _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество и адрес)
№№ предъявленных
билетов ____________________________________________________________
Объявленная ценность _______________________________________________
(общая) (прописью)
Число мест
Род упаковки
Вес
Объявлен. ценность отдельных мест или общая
Расстояния _______ км
Провозочная плата
За объявлен. ценность
Сбор за передачу в ж.д узлах (ТР № 5)
Всего
тенге
тиын
тенге
тиын
тенге
тиын
тенге
тиын
Итого мест _______________________ Чек № ____________________________
(прописью)
Получено ____________________________________________________________
(прописью)
Отметка станции отправления о _______________________________________
недостатках упаковки багажа _________________________________________
Серия
ЛУ
12
календарный штемпель станции отправления
"____" ______________ 20 ___ г.
Багажный кассир ___________________
(подпись)
ИЗВЛЕЧЕНИЕ ИЗ ПРАВИЛ ПЕРЕВОЗОК

1. Багаж тағайындалған стансасында багаж квитанциясын ұсынушыға беріледі, бұл ретте квитанция қайтарып алынады.
2. 30 күн ішінде (келген тәулігін санамағанда) талап етілмеген багаж өткізу үшін сауда ұйымдарына беріледі.
3. Багаждың құндылығын жариялау ұсынылады. Егер багаждың құндылығы жарияланбаса, онда оның жоғалтылуы үшін оның орнын толтыру салмағының әр килограмы үшін белгіленген төлем мөлшерінде жүргізіледі.
4. Соның ішінде багаж тағайындалған стансасына келмегенде, ал оны жеткізу мерзімі аяқталғанда, багаж иесі оны басқа стансаға қайта жөнелтуді талап ете алады. Багаж иесі станса бастығына багажды қайта жөнелту туралы өтініш беруі тиіс.
5. Багаж вагонынсыз келе жатқан поезда жол жүріп келе жатқан жолаушылардың багажы багаж вагоны бар тиісті бағыттағы бірінші поезда немесе почта-багаж поезында жөнелтіледі.
6. Велосипедтерді, мотоциклдерді, мопедтерді және т.с.с. қабылдаған кезде багаж квитанциясында міндетті түрде олардың зауыттық нөмірі, маркасы және олардың қандай жарақтары (сорғысы, фонары, сөмкесі және т.с.с.) бар екендігі көрсетіледі.
7. Багажды жеткізу мерзімін бұзғаны үшін темір жол әр тәулік үшін тасу ақысының 10 пайызы мөлшерінде, бірақ тасу ақысының 90 пайызынан жоғары емес айыппұл төлейді. Айыппұл төлеуді жолаушының талап етуі бойынша жасалған акті негізінде багажды берген кезде тағайындалған стансасының бастығы жүргізеді.
8. Ақысыз сақтау уақытын санамағанда, келген багаждың сақталғаны үшін тәулігіне орын үшін белгіленген төлемнің мөлшерінде алынады.
_____________________________________________________________________
Стансаның багажды қайта жөнелту туралы белгісі:
"Багаждың уақтылы келмеуі себепті оны ____________________ стансасына
дейін қайта жіберу туралы өтініш".
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
"___"________20__ж.
Станса бастығы ______________
(қолы)
Багажды беру туралы белгілер
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
Багаждың келмеуі туралы белгі
ЛУ-12
27 КЗХ БАГАЖ
ЖОЛ ТІЗІМДЕМЕСІ СЕРИЯСЫ
№______ поезд "___" _________20__ж.
Жөнелту стансасы, станса коды ____________________________________
(айқын мөрқалыбы)
Тағайындалған стансасы, оның коды, жолы __________________________
(анық жазу қажет)
________________________________________ арқылы №____ маршрут
(жүру маршрутын көрсету қажет)
Жөнелтуші ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және мекен-жайы)
Алушы және оның мекен-жайы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және мекен-жайы)
Ұсынылған билеттердің № __________________________________________
Жарияланған құндылығы ____________________________________________
(жалпы) (сөзбен)
Орын саны
Орама түрі
Салмағы
Жеке орындардың немесе жалпы мәлімделген құндылығы
Арақашықтығы ____ км
Тасу ақысы
Жарияланған құндылығы үшін
Темір жол тораптарында тапсыру үшін алым
(№ 5 ТР)
Барлығы
теңге
тиын
теңге
тиын
теңге
тиын
теңге
тиын
Орындар жиынтығы ________________________________________ № чек
____________________________
(сөзбен)
__________________________________________________________ алынды
(сөзбен)
Жөнелту стансасының _______________________________________________
багаж орамасының кемшіліктері туралы белгілері ____________________
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
Келуі туралы белгі:
Келу кітабының реттік №_________
(тағайындалған стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
БАГАЖДЫ ҚАЙТА ТИЕГЕН СТАНСАЛАРДЫҢ БЕЛГІЛЕРІ
КЕЛУІ
(күнтізбелік мөрқалыбы)
ЖӨНЕЛТІЛУІ
(күнтізбелік мөрқалыбы)
1
1
2
2
3
3
Қосымша: 1 _________________________________________________
2 _________________________________________________
3 _________________________________________________
БАГАЖДЫ БЕРУ ТУРАЛЫ БЕЛГІ
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
Қолы__________________
ЛУ-12
27 КЗХ БАГАЖ КВИТАНЦИЯСЫНЫҢ
ТҮБІРТЕГІ   СЕРИЯСЫ
№______ поезд "___" _________20__ж.
Жөнелту стансасы, станса коды ____________________________________
(айқын мөрқалыбы)
Тағайындалған стансасы, оның коды, жолы __________________________
(анық жазу қажет)
_______________________________ арқылы №____ маршрут
(жүру маршрутын көрсету қажет)
Жөнелтуші ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және мекен-жайы)
Алушы және оның мекен-жайы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және мекен-жайы)
Ұсынылған билеттердің № __________________________________________
Жарияланған құндылығы ____________________________________________
(жалпы) (сөзбен)
Орын саны
Орама түрі
Салмағы
Жеке орындардың немесе жалпы мәлімделген құндылығы
Арақашықтығы ____ км
Тасу ақысы
Жарияланған құндылығы үшін
Темір жол тораптарында тапсыру үшін алым
(№5 ТР)
Барлығы
теңге
тиын
теңге
тиын
теңге
тиын
теңге
тиын
Орындар жиынтығы ___________________________________________ № чек
____________________________
(сөзбен)
___________________________________________________________ алынды
(сөзбен)
Жөнелту стансасының ______________________________________________
багаж орамасының кемшіліктері туралы белгілері ___________________
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
(стансаның күнтізбелік мөрқалыбы)
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді
тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде
жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті
есепке алуды жүргізу мен беру қағидасына
3-қосымша
27 КЗХ
Пошта вагонының жол жүрісіне
КВИТАНЦИЯСЫНЫҢ ТҮБІРТЕГІ
КОРЕШОК КВИТАНЦИИ на пробег почтового вагона СЕРИЯ
Ф. № ЛУ – 12-п
Поездың
поезда
Образец
Үлгі
(Жөнелту станциясының күнтізбелік мөрқалыбы)
(Календарный штампель станции отправления)
Пошта
вагонының №
№ почтового вагона
Осьтердің саны
Колич. осей
Жөнелту
станциясы
Станция
отправления
Келу станциясы
және жолы
Станция и дорога
назначения
Через арқылы
Маршруттың №
Маршрут
№ ___пошта бөлімшесінің Квитанцияның түбіртегі станциямен
өтінімі (наряд) ФО-3а есебі кезінде НФ ұсынылады
Заявка (наряд) Корешок квитанции представляется
почтового отделения №___ станцией в НФ при отчете ФО-3а
Тасымалдау үшін төлем Багаж кассирі ______________
орталықтандырылған тәртіппен (қолы)/(подпись)
Оплата за перевозку централизованным порядком Багажный кассир
27 КЗХ
Пошта вагонының жол жүрісіне
КВИТАНЦИЯ
на пробег почтового вагона СЕРИЯ
Ф. № ЛУ – 12-п
Поездың
поезда
Образец
Үлгі
(Жөнелту станциясының күнтізбелік мөрқалыбы)
(Календарный штампель станции отправления)
Пошта
вагонының №
№ почтового вагона
Осьтердің саны
Колич. осей
Жөнелту
станциясы
Станция
отправления
Келу станциясы
және жолы
Станция и дорога
назначения
Через арқылы
Маршруттың №
Маршрут
№ ___пошта бөлімшесінің Квитанция пошта
өтінімі (наряд) бөлімшесіне тапсырылады
Заявка (наряд) Квитанция вручается
почтового отделения №___ почтовому отделению
Тасымалдау үшін төлем Багаж кассирі ______________
орталықтандырылған тәртіппен (қолы)/(подпись)
Оплата за перевозку централизованным порядком Багажный кассир
27 КЗХ
Пошта вагонының жол жүрісіне
ЖОЛ ТІЗІМДЕМЕСІ
ДОРОЖНАЯ ВЕДОМОСТЬ на пробег почтового вагона СЕРИЯ
Ф. № ЛУ – 12-п
Поездың
поезда
Образец
Үлгі
(Жөнелту станциясының күнтізбелік мөрқалыбы)
(Календарный штампель станции отправления)
Пошта
вагонының №
№ почтового вагона
Осьтердің саны
Колич. осей
Жөнелту
станциясы
Станция
отправления
Келу станциясы
және жолы
Станция и дорога
назначения
Через арқылы
Маршруттың №
Маршрут
№ ___пошта бөлімшесінің Жол тізімдемесі жол журу барысында бірге журу
өтінімі (наряд) үшін пошта вагонының бастығында тапсырылады
Заявка (наряд) Дор. ведомость вручается начальнику почтового
почтового отделения №___ вагона для сопровождения на всем пути следования
Тасымалдау үшін төлем Багаж кассирі ______________
орталықтандырылған тәртіппен (қолы)/(подпись)
Оплата за перевозку централизованным порядком Багажный кассир
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді
тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде
жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті
есепке алуды жүргізу мен беру қағидасына
4-қосымша
27 КЗХ ЖҮК-БАГАЖ
КВИТАНЦИЯСЫ Сериясы
№ ______ поезд _______________20__ж.
(жөнелтілген күні)
Жөнелту стансасы ___________________
(айқын мөрқалыбы)
Тағайындалған стансасы, жолы _______
(анық жазу қажет)
___________________ арқылы №_______
(жүру маршруты) маршрут
Жөнелтуші және оның мекен-жайы ____________________________________
(Т.А.Ә., ұйымның атауы және
____________________________________
почталық мекен-жайы)
Алушы және оның мекен-жайы ____________________________________
(Т.А.Ә., ұйымның атауы және
____________________________________
почталық мекен-жайы)
Жарияланған құндылығының жалпы
сомасы _____________________________
(сөзбен)
ТАСЫМАЛДАУ ҚАҒИДАСЫНАН
ҮЗІНДІ КӨШІРМЕ
1. Тағайындалған станса жүк-багаждың келгені туралы алушыға телефон арқылы немесе тапсырысты хатпен (ашық хатпен) хабарлауға міндетті. Хабарлама үшін қолданыстағы қағидаларға сәйкес алым алынады.
2. Жөнелтуші тез бүлінетін жүкті алуға келу уақыты туралы алушыны хабардар етуге міндетті.

1. Багаж на станции назначения выдается предъявителю багажной квитанции, которая при этом отбирается.
2. Багаж не востребованный в течении 30 дней (не считая суток прибытия), передается торгующим организациям для реализации.
3. Рекомендуется объявить ценность багажа. Если на багаж ценность не объявлена, то возмещение за его утрату производится в размере установленной платы за каждый килограмм веса.
4. В том случае, когда багаж не прибыл на станцию назначения, а срок доставки его истек, владелец багажа может потребовать переотправки его на другую станцию. О переотправке багажа владелец его должен подать начальнику станции первоначального назначения заявление.
5. Багаж пассажиров, следующих в поезде без багажного вагона, отправляется в первом поезде соответствующего направления, в котором имеется багажный вагон или в почтово-багажном поезде.
6. При приеме велосипедов, мотоциклов, мопедов и т.п. в багажной квитанции обязательно указывается их заводской номер, марка и какие принадлежности при них находятся (насос, фонарь, сумка и т.п.).
7. За просрочку в доставке багажа железная дорога уплачивает штраф в размере 10 процентов провозной платы за каждые сутки, но не выше 90 процентов провозной платы. Уплата штрафа производится начальником станции назначения при выдаче багажа на основании акта, составленного по требованию пассажира.
8. За хранение прибывшего багажа взимается сбор в размере установленной платы с места в сутки, не считая времени бесплатного хранения.
_________________________________________________________________
Отметка станции о переотправке багажа:
"Заявление о переотправке багажа до станции ________________________________________ по причине несвоевременного прибытия его принято".
(календарный штемпель станции)
"_____" _____________ 20 ____ г.
Начальник станции _________________
(подпись)
Отметка о выдаче багажа
(календарный штемпель станции)
Отметка о неприбытии багажа
27 КЗХ Багажная
ДОРОЖНАЯ ВЕДОМОСТЬ СЕРИЯ
Поезд № ______ "___" __________ 20___г.
Станция отправления, код станции ___________________________________
(ясный штемпель)
Станция, ее код дорога назначения __________________________________
(писать разборчиво)
Через ____________________________ Маршрут № _______________
(указать маршрут следования)
Отправитель ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и адрес)
Получатель и его адрес _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество и адрес)
№№ предъявленных
билетов ____________________________________________________________
Объявленная ценность _______________________________________________
(общая) (прописью)
Число мест
Род упаковки
Вес
Объявлен. ценность отдельных мест или общая
Расстояния_______ км
Провозочная плата
За объявлен. ценность
Сбор за передачу в ж.д узлах (ТР № 5)
Всего
тенге
тиын
тенге
тиын
тенге
тиын
тенге
тиын
Итого мест _______________________ Чек № __________________________
(прописью)
Получено ___________________________________________________________
(прописью)
Отметка станции отправления о _______________________________________
недостатках упаковки багажа ________________________________________
Серия
ЛУ
12
календарный штемпель станции отправления
"____" ______________ 20 ___ г.
Багажный кассир ___________________
(подпись)
Отметка о прибытии:
Порядковый №_________
книги прибытия
(календарный штемпель
станции назначения)
ОТМЕТКА СТАНЦИЙ ПЕРЕГРУЗКИ БАГАЖА
ПРИБЫТИЕ
(календарный
штемпель)
ОТПРАВЛЕНИЕ
(календарный
штемпель)
1
1
2
2
3
3
Приложение: 1_________________________________________________
2_________________________________________________
3_________________________________________________
ОТМЕТКА О ВЫДАЧЕ БАГАЖА
(календарный штемпель
станции)
Подпись__________________
27 КЗХ КОРЕШОК
БАГАЖНОЙ КВИТАНЦИИ СЕРИЯ
Поезд № ______ "___" __________ 20___г.
Станция отправления, код станции ___________________________________
(ясный штемпель)
Станция, ее код дорога назначения __________________________________
(писать разборчиво)
Через ____________________________ Маршрут № _______________
(указать маршрут следования)
Отправитель ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и адрес)
Получатель и его адрес _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество и адрес)
№№ предъявленных
билетов ____________________________________________________________
Объявленная ценность _______________________________________________
(общая) (прописью)
Число мест
Род упаковки
Вес
Объявлен. ценность отдельных мест или общая
Расстояния_______ км
Провозочная плата
За объявлен. ценность
Сбор за передачу в ж.д узлах (ТР № 5)
Всего
тенге
тиын
тенге
тиын
тенге
тиын
тенге
тиын
Итого мест _______________________ Чек № __________________________
(прописью)
Получено ___________________________________________________________
(прописью)
Отметка станции отправления о _______________________________________
недостатках упаковки багажа ________________________________________
Серия
ЛУ
12
календарный штемпель станции отправления
"____" ______________ 20 ___ г.
Багажный кассир ___________________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности о перевозках пассажиров,
багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
Пошта вагонының жол жүрісіне 27 КЗХ КВИТАНЦИЯСЫНЫҢ ТҮБІРТЕГІ
КОРЕШОК КВИТАНЦИИ на пробег почтового вагона СЕРИЯ
Ф.
ЛУ
12
-
п
Поездың
поезда
Образец
(Жөнелту станциясының күнтізбелік мөрқалыбы)
(Календарный штемпель станции отправления)
Пошта
вагонының №
№ почтового вагона
Осьетердың
сыны
Колич.
осей
Жөнелту
станциясы
Станция
отправления
Келу станциясы
және жолы
Станция и дорога
назначения
Через арқылы
Маршруттың №
Маршрут
№ ___пошта бөлімшесінің Квитанцияның түбіртегі станциямен
өтінімі (наряд) ФО-3а есебі кезінде НФ ұсынылады
Заявка (наряд) Корешок квитанции представляется
почтового отделения №___ станцией в НФ при отчете ФО-3а
Тасымалдау үшін төлем орталықтандырылған тәртіппен Багаж кассирі_____________________
Оплата за перевозку централизованным порядком Багажный кассир (қолы)/(подпись)
Пошта вагонының жол жүрісіне 27 КЗХ КВИТАНЦИЯ
на пробег почтового вагона СЕРИЯ
Ф.
ЛУ
12
-
п
Поездың
поезда
Образец
(Жөнелту станциясының күнтізбелік мөрқалыбы)
(Календарный штемпель станции отправления)
Пошта
вагонының №
№ почтового вагона
Осьетердың
сыны
Колич.
осей
Жөнелту
станциясы
Станция
отправления
Келу станциясы
және жолы
Станция и дорога
назначения
Через арқылы
Маршруттың №
Маршрут
№ ___пошта бөлімшесінің Квитанция пошта
өтінімі (наряд) бөлімшесіне тапсырылады
Заявка (наряд) Квитанции вручается
почтового отделения №___ почтовому отделению
Тасымалдау үшін төлем орталықтандырылған тәртіппен Багаж кассирі_____________________
Оплата за перевозку централизованным порядком Багажный кассир (қолы)/(подпись)
Пошта вагонының жол жүрісіне 27 КЗХ ЖОЛ ТІЗІМДЕМЕСІ
ДОРОЖНАЯ ВЕДОМОСТЬ на пробег почтового вагона СЕРИЯ
Ф.
ЛУ
1
2
-
п
Поездың
поезда
Образец
(Жөнелту станциясының күнтізбелік мөрқалыбы)
(Календарный штампель станции отправления)
Пошта
вагонының №
№ почтового вагона
Осьетердың
сыны
Колич.
осей
Жөнелту
станциясы
Станция
отправления
Келу станциясы
және жолы
Станция и дорога
назначения
Через арқылы
Маршруттың №
Маршрут
№ ___пошта бөлімшесінің Жол тізімдемесі жол журу барысында
өтінімі (наряд) бірге журу үшін пошта вагонының
бастығында тапсырылады
Заявка (наряд) Дор. ведомость вручается начальнику
почтового отделения №___ почтового вагона для сопровождения
на всем пути следования
Тасымалдау үшін төлем орталықтандырылған тәртіппен Багаж кассирі_____________________
Оплата за перевозку централизованным порядком Багажный кассир (қолы)/(подпись)
Приложение 4
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности о перевозках пассажиров,
багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
27 КЗХ ГРУЗОБАГАЖНАЯ
КВИТАНЦИЯ Серия
Поезд № ____ ________ 20___ г.
(дата отправления)
Станция отправления _______________
(ясный штемпель)
Станция и дорога назначения
__________________________________
(писать разборчиво)
Через _______________ Маршрут
(маршрут следования) № ______
Отправитель и его адрес
__________________________________
(Ф.И.О., наименование
__________________________________
организации и почтовый адрес)
Получатель и его адрес
__________________________________
(Ф.И.О., наименование
__________________________________
организации и почтовый адрес)
Общая сумма объявленной ценности
_________________________
(прописью)
Число мест
Род упаковки
Наименование груза
Действительный вес
Объявлен. ценность отд. мест или общая
Расстояние ______ км
Получено
тенге
тиын
1. Провозная плата .........
2. За объявлен. ценность ......
3. Сбор за передачу в ж.д. узлах (ТР № 5) ...............
4. ............
Итого мест __________
(прописью)
Всего
Получено _________________________
(прописью)
Чек № ____________________________
Отметка станции отправления_______
__________________________________
о недостатках упаковки грузобагажа
_____________________
"__" _____ 20__ г.
Серия
Багажный
кассир ___________
(подпись)
(календарный штемпель
станции отправления)
ЛУ № 12 -Б-98-
ИЗВЛЕЧЕНИЕ ИЗ ПРАВИЛ ПЕРЕВОЗОК
1. Станция назначения обязана уведомить по телефону или заказным письмом (открыткой) получателя о прибытии грузобагажа. За уведомление взимается сбор согласно действующим правилам.
2. Информация получателя о времени его явки за скоропортящимся грузом лежит на обязанности отправителя.

3. Мекемелердің, кәсіпорындар мен ұйымдардың атына келген жүк-багаж сенімхат бойынша жүк-багажды алуға уәкілеттенген тұлғаның жеке басының құжатын ұсынуы арқылы беріледі. Жеке тұлғалардың атына келген жүк-багаж алушыға немесе оның сенімхаты бойынша басқа тұлғаға төлқұжатын немесе оны ауыстыратын басқа құжатты ұсынуы арқылы беріледі.
4. Тағайындалған стансасына келген жүк-багаж 24 сағат ішінде (жүк-багажды түсірген күнді санамағанда) ақысыз сақталады. Әрі қарай сақталуы үшін белгіленген төлем алынады.
5. Хабарлама жіберілген соң тағайындалған стансасында 5 тәулік ішінде талап етілмеген жүк-багаж белгіленген тәртіппен тиісті ұйымдарға тапсырылуға жатады.
6. Алушы жүк-багажды алған кезде оның салмағын тексеруді талап етуге құқылы. Станса жүк-багаж салмағын тексеру үшін тарифпен көзделген алымды алады.
Орын саны
Орама түрі
Жүктің атауы
Іс жүзіндегі салмағы
Жеке орындардың немесе жалпы жарияланған құндылығы
Арақашық.____км
Алынды
теңге
тиын
1. Тасу ақысы………
2. Жарияланған құндылығы үшін………
3. Т.ж. тораптарында тапсыру үшін алым
(ТР №5) ………
4……………
Орындар жиынтығы______________________
(сөзбен)
Барлығы..
___________________________________ алынды
(сөзбен)
№ ___________________________________ чек
Жүк-багаж орамасының кемшіліктері туралы __________
жөнелту стансасының белгісі ______________
"___"________20__ж.
Сериясы
Багаж
кассирі ______________
(қолы)
(жөнелту стансасының
күнтізбелік мөрқалыбы)
ЛУ №12-б-98-
27 КЗХ ЖҮК-БАГАЖ
ЖОЛ ТІЗІМДЕМЕСІ Сериясы
№ ______ поезд _______________20__ж.
(жөнелтілген күні)
Жөнелту стансасы ___________________
(айқын мөрқалыбы)
Тағайындалған стансасы, жолы _______
(анық жазу қажет)
_____________ арқылы №__ маршрут
(жүру маршруты)
Жөнелтуші және оның мекен-жайы ____________________________________
(Т.А.Ә., ұйымның атауы және
____________________________________
почталық мекен-жайы)
Алушы және оның мекен-жайы ____________________________________
(Т.А.Ә., ұйымның атауы және
____________________________________
почталық мекен-жайы)
Жарияланған құндылығының жалпы
сомасы _____________________________
(сөзбен)
Келуі туралы белгі:
Реттік №__
Келу кітабы
(тағайындалған стансасының күнтізбелік мөрқалыбы)
ЖҮК-БАГАЖДЫ ҚАЙТА ТИЕУ СТАНСАСЫНЫҢ БЕЛГІСІ
Келуі (күнтізбелік мөрқалыбы)
Жөнелтілуі (күнтізбелік мөрқалыбы)
1
1
2
2
3
3
Қосымша: 1. ______________________
2. ______________________
3. ______________________
Алушының қолхаты
Жүк-багаж жол тізімдемесінің бет жағында аталған жүк-багаж бір жолғы немесе тұрақты (керек емесін сызып тастауы қажет) №___ от _________20__ж. сенімхат бойынша
_______________________20__ж. үшін
_________20__ ж. алдым
(қолы)
Жеке басының құжаты №_____ ________ қаласы
_______ көшесі №___ үй №____пәтер
Алушының мекен-жайы ______ көшесі
№_________ үй №____________пәтер
Беру туралы белгі
(жөнелту стансасының
күнтізбелік мөрқалыбы)
Орын саны
Орама түрі
Жүктің атауы
Іс жүзіндегі салмағы
Жеке орындардың немесе жалпы жарияланған құндылығы
Арақашық.____км
Алынды
теңге
тиын

3. Прибывший грузобагаж в адрес учреждений, предприятий и организаций выдается по доверенности с предъявлением личного документа лица, уполномоченного на получение грузобагажа. Прибывший грузобагаж в адрес отдельных лиц выдается получателю или по его доверенности другому лицу по предъявлении паспорта или документа, его заменяющего.
4. Прибывший на станцию назначения грузобагаж хранится бесплатно в течение 24 часов (не считая дня выгрузки грузобагажа). За дальнейшее хранение взыскивается установленная плата.
5. Грузобагаж, не востребованный в течение 5 суток после посылки уведомления на станции назначения подлежит передаче соответствующим организациям в установленном порядке.
6. Получатель при получении грузобагажа имеет право потребовать проверки его веса. За проверку веса грузобагажа станция взыскивает сбор, предусмотренный тарифом.
27 КЗХ ДОРОЖНАЯ
ГРУЗОБАГАЖНАЯ
ВЕДОМОСТЬ Серия
Поезд № ____ ________ 20___ г.
(дата отправления)
Станция отправления _______________
(ясный штемпель)
Станция и дорога назначения __________________________________
(писать разборчиво)
Через _______________ Маршрут
(маршрут следования) № ______
Отправитель и его адрес
__________________________________
(Ф.И.О., наименование
__________________________________
организации и почтовый адрес)
Получатель и его адрес
__________________________________
(Ф.И.О., наименование
__________________________________
организации и почтовый адрес)
Общая сумма объявленной ценности
_________________________
(прописью)
Число мест
Род упаковки
Наименование груза
Действительный вес
Объявлен. ценность отд. мест или общая
Расстояние ______ км
Получено
тенге
тиын
1. Провозная плата .........
2. За объявлен. ценность ......
3. Сбор за передачу в ж.д. узлах (ТР № 5) ...............
4. ............
Итого мест __________
(прописью)
Всего
Получено _________________________
(прописью)
Чек № ____________________________
Отметка станции отправления
________________________________
о недостатках упаковки грузобагажа
{_____________________
"__" _____ 20__ г.
Серия
Багажный
кассир ___________
(подпись)
(календарный штемпель
станции отправления)
ЛУ № 12-б-98-
Отметка
о прибытии:
Порядковый
№ __
Книга прибытия
(календарный штемпель станции назначения)
ОТМЕТКА СТАНЦИИ ПЕРЕГРУЗКИ ГРУЗОБОГАЖА
Прибытие (календарный штемпель)
Отправление (Календарный штемпель)
1
1
2
2
3
3
Приложение:

1. Тасу ақысы………
2. Жарияланған құндылығы үшін……
3. Т.ж. тораптарында тапсыру үшін алым
(ТР №5) ………
4……………
Орындар жиынтығы______________________
(сөзбен)
Барлығы..
___________________________________ алынды
(сөзбен)
№ ____________________________________ чек
Жүк-багаж орамасының кемшіліктері туралы __________
жөнелту стансасының белгісі ______________
"___"________20__ж.
Сериясы
Багаж
кассирі ______________
(қолы)
(жөнелту стансасының
күнтізбелік мөрқалыбы)
ЛУ №12-б-98-
27 КЗХ ЖҮК-БАГАЖ
КВИТАНЦИЯСЫНЫҢ Сериясы
ТҮБІРТЕГІ
№ ______ поезд _______________20__ж.
(жөнелтілген күні)
Жөнелту стансасы ___________________
(айқын мөрқалыбы)
Тағайындалған стансасы, жолы _______
(анық жазу қажет)
_____________ арқылы №___ маршрут
(жүру маршруты)
Жөнелтуші және оның мекен-жайы ____________________________________
(Т.А.Ә., ұйымның атауы және
____________________________________
почталық мекен-жайы)
Алушы және оның мекен-жайы ____________________________________
(Т.А.Ә., ұйымның атауы және
____________________________________
почталық мекен-жайы)
Жарияланған құндылығының жалпы
сомасы _____________________________
(сөзбен)
Орын саны
Орама түрі
Жүктің атауы
Іс жүзіндегі салмағы
Жеке орындардың немесе жалпы жарияланған құндылығы
Арақашық.____км
Алынды
теңге
тиын
1. Тасу ақысы………
2. Жарияланған құндылығы үшін……
3. Т.ж. тораптарында тапсыру үшін алым
(ТР №5) ………
4.…………
Орындар жиынтығы______________________
(сөзбен)
Барлығы..
___________________________________ алынды
(сөзбен)
№ ____________________________________ чек
Жүк-багаж орамасының кемшіліктері туралы __________
жөнелту стансасының белгісі ______________
"___"________20__ж.
Сериясы
Багаж
кассирі ______________
(қолы)
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді
тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде
жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті
есепке алуды жүргізу мен беру қағидасына
5-қосымша
ГУ-30 нысаны
Үлкен жылдамдықты
ЖОЛ ТІЗІМДЕМЕСІ
Жеткізу мерзімі "___"_____________20__ж. аяқталады.
Вагонның түрі
Вагонның №
Жүккөтергіштігі
Осьтерінің саны
Келу кітабының №
Тасымалдау санаты
Коды
Жөнелту
стансасы
Коды
Тағайындаған
стансасы
Жөнелтуші
Алушы
Оның мекен-жайы
Орын саны
Жүктің атауы
Вагонға тиеудің техникалық нормасы
Жүктің белгіленген массасы, кг-мен
Тарифтік белгілері:
Тобы, позициясы _________
Схемасы____________
Айрықша тариф №
Жөнелтуші белгілеген
Станса белгілеген
_____ км үшін төлемдерді есептеу
теңге
Тасу ақысы
Жолсерік
Тоңазытқыш көлік
ЖИЫНТЫҒЫ
Жылу беру
Жөнелткен кезде өндіріліп алынды _________________ (сомасы сөзбен)
Чекпен, қолма-қол ақшамен Тауарлық кассир __________(қолы)
Жиынтығы
Тиеу
Түпкілікті есеп айырысу бойынша төленді ______________(сомасы сөзбен)
Чекпен, қолма-қол ақшамен Жүкті алдым "__" күні_______айы 20__ж.
20__жылғы _______ № сенімхат бойынша
Алушының есеп айырысу шоты №________________________
Алушының қолхаты ________________________________
Төлқұжатының сериясы _______________№____________________
Мекен-жайы:
Түсіру
Таразылау
Сақтау, тәулік үшін
Барлығы
Жөнелткен кезде
Берген кезде
Уақыт туралы күнтізбелік мөрқалыптар
Толтырылады ____
Жөнелту станциясының коды
Жүктің нөмірі
Жүкті тасымалдауға қабылдау
Жүктің келуі
Жүкті темір жолдың түсіруі немесе алушының құралдарымен түсіруге беру
Массасы, кг-мен
Тасу ақысы
Толтырылады ________
Өту пункттерінің мөрқалыптары
(бедерін айқын етіп, қатаң түрде тор
нөмірлерінің реті бойынша қойылады)
Желілік арақашықтық
Әкелу арақашықтығы
Әкету арақашықтығы
1
2
3
Жөнелту стансасы, маршрут нөмірі, маршрут арақашықтығы
4
5
6
7
8
9
10
11
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді
тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде
жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті
есепке алуды жүргізу мен беру қағидасына
6-қосымша
ГУ-64 нысаны
_________________ ст.
Келу кітабының № _____________________жылдамдықты
жұмыстық емес парк вагондарында тасымалдауға арналған
ЖОЛ ТІЗІМДЕМЕСІ
Вагондардың түрі
Вагондардың №
Жүккөтергіштігі
Осьтерінің саны
Цистернаның үлгісі
(Кім) берген куәлік бойынша
Берілген күні
Куәлігінің
Тағайындалған стансасы
Жөнелтуші
Алушы
Есеп айырысу шотының №___________
Жүктің атауы
Жалпы массасы
Тауарлық кассирдің қолы
Тарифтік белгілер:
Тобы ____
Позициясы _____
Схемасы_____
(сөзбен)
Төлемдерді есептеу
___км үшін
теңге
Жөнелткен кезде төленді _____________________________________
Чек № ____________ Тауарлық кассир ____________ (қолы)

1. ______________________________
2. ______________________________
3. ______________________________
Расписка получателя
Грузобагаж, поименованный на лицевой стороне дорожной грузобагажной ведомости, по разовой или постоянной (ненужное вычеркнуть) доверенности №___ от____20__г.
Для _____________________20__г.
Получил ____________20__г.
(подпись)
Личный документ №___ город___улица________дом №___ квартира № ____
Адрес получателя ______________улица________дом №___ квартира № ____
Отметка о выдаче
(календарный штемпель
станции назначения)
27 КЗХ КОРЕШОК
ГРУЗОБАГАЖНОЙ
КВИТАНЦИИ Серия
Поезд № ____ ________ 20___ г.
(дата отправления)
Станция отправления _______________
(ясный штемпель)
Станция и дорога назначения
__________________________________
(писать разборчиво)
Через _______________ Маршрут
(маршрут следования) № ______
Отправитель и его адрес
__________________________________
(Ф.И.О., наименование
__________________________________
организации и почтовый адрес)
Получатель и его адрес
__________________________________
(Ф.И.О., наименование
__________________________________
организации и почтовый адрес)
Общая сумма объявленной ценности _________________________
(прописью)
Число мест
Род упаковки
Наименование груза
Действительный вес
Объявлен. ценность отд. мест или общая
Расстояние ______ км
Получено
тенге
тиын
1. Провозная плата .........
2. За объявлен. ценность ......
3. Сбор за передачу в ж.д. узлах (ТР № 5) ...............
4. ............
Итого мест __________
(прописью)
Всего
Получено _________________________
(прописью)
Чек № ____________________________
Отметка станции отправления
________________________________
о недостатках упаковки грузобагажа
{_____________________
"__" _____ 20__ г.
Серия
Багажный
кассир ___________
(подпись)
(календарный штемпель
станции отправления)
Приложение 5
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности о перевозках пассажиров,
багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
Форма ГУ - 30
ДОРОЖНАЯ ВЕДОМОСТЬ
большой скорости
Срок доставки истекает "____" ____________ 20 ___ г.
Род вагона
№ вагона
Грузоподъемность
Кол-во осей
№ книги прибытия
Категория перевозки
Код
Станции
отправителя
Код
Станция назначения
Отправитель
Получатель
Его адрес
Кол-во мест
Наименование груза
Тех. норма загрузки вагона
Масса груза в кг, определенная
Тарифные отметки:
Группа, воз __________
Схема_________________
Иск. тар. №
Отправит.
Станцией
Расчет платежей за ______ км
тенге
провозная плата
Проводник
Хладотранспорт
Итого
Отопление
Взыскано при отправлении ___________________________________
___________________________________________ (сумма прописью)
Чеком, наличными Товарный кассир __________(подпись)
Итого
погрузка
По окончательному расчету уплатил __________________________
____________________________________________ (сумма подписью)
Чеком, наличными Груз получил "__" числа ______мес. 20__г.
по довер.№ __________от ___________20__г.
Расчетный счет получателя №________________________
Расписка получателя________________________________
Паспорт серии _______________№_____________________
Адрес:
Выгрузка
Взвешивание
Хранение за
____ сутки
Всего
При отправке
При выдаче
Календарные штемпеля о времени
Заполняется_____
Код станции
отправления
Номер
груза
Приема груза к перевозке
Прибытия груза
Выгрузки груза жел.дор. или подачи под выгрузку средствами получателя
Масса в кг
Провозная плата
Заполняется ________
Штемпеля пунктов перехода (проставляются ясным оттиском в строго последовательном порядке номеров клеток)
Сетевое расстояние
Расстояние ввоза
Расстояние вывоза
Станция отправления, номер маршрута, расстояние маршрута
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 6
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности о перевозках пассажиров,
багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
Форма ГУ - 64
Ст.______________
№ книги прибытия ДОРОЖНАЯ ВЕДОМОСТЬ
_____________________скорости
(грузовой, большой, пассажирской)
на перевозку грузов в вагонах нерабочего парка
Род вагонов
№ вагонов
грузоподъемность
Кол-во осей
Тип цистерны
По удостоверению, выданному (кем)
Дата выдачи
№ удостоверения
Станция назначения
Отправитель
Получатель
Расчетный счет №__________________________
Наименование груза
Общая масса
Подпись товарного кассира
Тарифные отметки:
Группа _____Позиция ______Схема_______
(прописью)
Расчет платежей
За ___км
тенге
Уплачено при отправлении_________________________
Чек № __________Товарный кассир________(подпись)

6/8- осьті
Барлығы
Соның ішінде
Барлығы
Соның ішінде
Соның ішінде
4-осьті
8-осьті
мүкәммалдық парк
8-осьті
цмв
окт
зрв
фтг
мвз
Жұмыстық парк
Тиелген
Бос
Жұмыстық емес парк
Жиынтығы
Жұмыстық парк
Тиелген
Бос
Жұмыстық емес парк
Жиынтығы
Бұдан басқа, физикалық бірліктер
Жолаушы вагондары
Жұмыс істемейтін локомотивтер, механизмдер және т.б.
Жолаушы вагондары
Жұмыс істемейтін локомотивтер, механизмдер және т.б.
Поездың массасы, тонна
Тара
Нетто
Брутто
Тара
Нетто
Брутто
Поездың шартты ұзындығы
Контейнерлердің саны
Барлығы
Ортатонналық
Ірітонналық
Барлығы
Ортатонналық
Ірітонналық
тиелген
бос
тиелген
бос
тиелген
бос
тиелген
бос
тиелген
бос
тиелген
бос
ДСП
Оператор
Құрастырған станса
(Мөрқалыбы)
ДСП
Оператор
Құрамды өзгерткен станса
(Мөрқалыбы)
Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді
тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде
жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті
есепке алуды жүргізу мен беру қағидасына
10-қосымша
ТУ-3 нысаны
Машинист маршруты
ТУ-3а
1-бөлім. Локомотив және локомотив бригадасының құрамы туралы мәліметтер
Қатынас код ы
Маршрут №
Тіркелген депосының коды
Сериясы мен индексі
Сериясының коды
Локомотив нөмірі мен сериясының коды
ТУ-3аВц нысаны
МАРШРУТ
____________________т.ж.
(локомотив тіркелген дело)
20___жылғы
_____ ______
** **
күні айы
Машинистің Т.А.Ә.
Машинистің Т.А.Ә.
локо мотивтің
бригаданың
Табельдік нөмірі
Лауазымдық белгісі
Табельдік нөмірі
Лауазымдық белгісі
***
***
****
**
М360
**
*****
****
*
****
*
-
-
3-4
5-6
Э-1
7-8
9-11
2-бөлім.
3-бөлім. Бригаданың жұмыс істеу және тынығу уақыты туралы мәліметтер
Бөлім
Бөлім бойынша жолдардың саны
Бөлім
Жол
Жұмысқа келу уақыты
Локомотив қабылдаудыбастау уақыты
Жолдарда ауыстырған кездегі қызметтік белгі немесе локомотивті тапсыруды аяқтау уақыты
БҚ-дан жүріп өту уақыты
Тапсыруды аяқтау уақыты
Локомотив бригадасы жұмысының аяқталу уақыты
Айналым депосына кірген кезде
алдыңғы бригаданың БҚ-дан өткен сәті
3
5
8
деподан шыққан кезде
депоға кірген кезде
күні
айы
уақыты
*
*
*
*
-
-
*
*
****
****
****
****
****
****
**
**
**
2
Уақыт көрсеткіштері
3
1
Депо немесе БҚ бойынша кезекшінің қолы
5-бөлім. Отынды немесе электр энергиясын алу және жұмсау туралы мәліметтер
Бөлім
Жолдар
Қабылданды
Сапардан соң тапсырылды
1-марка
2-марка
3-марка
4-марка
Алу белгісі
Акт бойынша алынды
Қойманың атауы
Тәуліктік талаптардың №, отынды алу күні
Уақыты (сағ, мин)
локомотивті депоға қойған кезде машинистен
машинист деподан немесе жолдарда ауыстырған кезде
локомотивтің қоймаға келуі
отын алуды аяқтауы
код
саны
код
саны
код
саны
код
саны
*
*
******
******
******
**
******
**
******
**
******
**
******
*
***
-
-
-
5
1
5
2
Тапсырушының қолы
Берушінің қолы
Қабылдаушының қолы
Алушының қолы
8-бөлім. Маневрлік жұмыс туралы мәліметтер
Бөлім
Жол
Маневрлер кезіндегі жұмыс орны немесе дара келе жатқан кезде поездың нөмірі
Жұмыс түрінің коды
Жұмыс орнының (станцияның) коды
Қашықтық (желілік жол жүрісі)
Поездың нетто салмағы
Т км брутто
Іс жүзінде жолда болу уақыты
Бос тұрып қалу
Станциялардағы маневрлер
Отын бойынша нормаланатын поезд-учаске
Маневрлерге арналған уақыт
Бос тұрып қалу уақыты
Норма коды (парктің)
Өңделген вагондардың саны
Станция бойынша кезекшінің қолы
станцияларда
айналым депосында
аралық
айналым
тіркелген
басталуы
келді
техникалық операцияларда
станцияда
аралық
айналым
тіркелген
бригадаларды ауыстыру
Дара жүру үшін
жөнелтілді
келді
сағ
Мин.
сағ
Мин.
*
**
360 макеті
**
*****
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
**
**
**
**
****
****
**
****
*
-
-
Э-1 макеті

6/8- осные
4-осные
8-осные
инвентарного парка
8-осные
В том числе
цмв
окт
зрв
фтг
мвз
Рабочий парк
Груженые
порожние
Нерабочий парк
итого
Рабочий парк
груженые
порожние
нерабочий парк
Итого
Кроме того, физических единиц
Пассажирских вагонов
Недействующих локомотивов, механизмов и др.
Пассажирских вагонов
Недействующих локомотивов, механизмов и др.
Масса поезда в тоннах
Тара
Нетто
Брутто
Тара
Нетто
Брутто
Условная длина поезда
Количество контейнеров
Всего
Среднетоннажных
Крупнотоннажных
Всего
Среднетоннажных
Крупнотоннажных
груженых
порожних
груженых
порожних
груженых
порожних
груженых
порожних
груженых
порожних
груженых
порожних
ДСП Оператор
Станция составления (Штемпель)
ДСП Оператор
Станция изменения
(Штемпель)
Приложение 10
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности о перевозках пассажиров,
багажа, грузобагажа, грузов и об использовании
подвижного состава при перевозках
Форма ТУ-3
Маршрут машиниста
ТУ-3а
Раздел 1. Сведение о локомотиве и состава локомотивной
бригады
Код сообщения
№ маршрута
Код депо приписки
Серия и индекс
Код серии
Номер локомотива и код серии
Форма ТУ-3аВц
МАРШРУТ
____________
ж.д.
____________
(дело приписки локомотива)
от _________ ____ 20 _ г.
** **
числа месяца
Ф.И.О. машиниста
Ф.И.О. машиниста
Локо мотива
бригады
Табельный номер
должностной признак
Табельный номер
должностной признак
***
***
****
**
М360
**
*****
****
****
*
-
-
3-4
5-6
Э-1
7-8
9-11
Раздел 2
Раздел 3 Сведение о рабочем и отдыхе бригады
Раздел
Количество строк по разделам
Разделы
Строки
Время явки на работу
Время начала приемки локомотива
Служебный знак или время окончаний сдачи локомотива при смене на путях
Время проследования КП
Время окончания сдачи локомотива
Время конца работы локомотивной бригады
При заходе в оборотное депо. Момент проследования КП предыдущей бригадой
3
5
8
При выходе из депо
При заходе в депо
дата
месяц
время
*
*
*
*
_
-
*
*
****
****
****
****
****
****
**
**
**
2
Показатели времени
3
1
Подпись дежурного по депо или КП
Раздел 5 Сведение о наборе и расходе топлива или электроэнергии
Раздел
Строки
Принято
Сдано после поездки
1-я марка
2-я марка
3-я марка
4-я марка
Признак заправки
Снято по акту
Наименование склада
№ суточных требований дата набора топлива
Время (час, мин)
От машиниста при постановке локомотива в депо
машинистом от депо или смене на путях
прибытия локомотива на склад
Окончания набора топлива
код
кол-во
код
кол-во
код
кол-во
код
кол-во
*
*
******
******
******
**
******
**
******
**
******
**
******
*
***
-
-
-
5
1
5
2
Подпись сдавшего
Подпись отпустившего
Подпись принявшего
Подпись принявшего
Раздел 8. Сведения о маневровой работе
Раздел
Строка
Место работы при маневрах или номер поезда при одиночном следовании
Код рода работы
Код места работы
(станции)
Расстояние
(линейный пробег)
Вес поезда нетто
Т км брутто
Фактическое время в пути
Простой
Маневры
на станциях
Поездо-участок, нормируемый по топливу
Время
для маневров
Время
простоя
Код нормы (парка)
Количество переработанных вагонов
на станциях
Начало
Конец
Промежуточн.
Оборота
Прописки
Смены бригад
В оборотном депо
Промежуточн.
Оборота
прописки
Для одиночн. следов
Под техническими операциями
На станции
Подпись дежурного
по станции
Отправл
Прибыл
Час
Мин
Час
Мин
*
**
Макет 360
**
*****
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
**
**
**
**
****
****
**
****
*
-
-
Макет Э-1

3-бөлім. Бригаданың жұмыс істеу және тынығу уақыты туралы мәліметтер
Жүру жолы
Жол
Жұмысқа келу уақыты
Локомотив қабылдауды бастау уақыты
Жолдарда ауыстырған кезде
Соңғы станция бригадасының ауысу белгісі
БҚ-дан жүріп өту уақыты
Локомотивті тапсырудың аяқталу уақыты және локомотив бара жатқан станция
Бастапқы станция бригадасының ауысу белгісі
Локомотив бригадасы жұмысының аяқталу уақыты
Айналым депосына кірген кезде
Бос тұрып қалу
Тынығуды бастаудың іс жүзіндегі уақыты
Тынығуды бермеу себептері
тапсырушы бригаданың локомотив тапсыруды аяқтау уақыты
поездың № және локомотив келген станция
деподан шыққан кезде
депоға кірген кезде
Осы локомотивпен жүрген алдыңғы бригаданың БҚ-дан жүріп өту сәті
жөндеуде
Сапар кезінде локомотив бригадасының жұмыс істеу уақытының нормасы
күні
айы
уақыты
*
****
****
****
*
***
***
***
*
****
**
***
***
****
****
сол жаққа
кері қарай
қолы
Ю 4
4-бөлім. Итермелеуде, қосарланған тартымда және жіберуде жұмыс істейтін локомотивтер туралы мәліметтер
Ю 6
6-бөлім
Жол
Жүру түрі (қос. тартым, итеру, қайта жіберу, топтама)
Жүру түрінің коды
Локомотив тіркелген депоның коды
Локомотивтердің немесе секциялардың №№
Станциядан немесе км-ден
Станцияға немесе км-ге дейін
Жіберу локомотивіне дейін бригадасыз
Жол
Ескертулер
Код
1
2
3
4
атауы
коды
атауы
коды
күні
айы
уақыты
күні
айы
уақыты
****
********
*******
*******
*****
*****
**
**
****
**
**
****
*
****
1
2
Ю 5
5-бөлім. Отынды немесе электр энергиясын алу және жұмсау туралы мәліметтер
3
Жүру жолы
Жол
Қабылданды
Жеткізілген соң тапсырылды
Есептеуіштің көрсеткіштері
1-марка
2-марка
3-марка
Беру белгісі
Акт бойынша отын алынды
Қойманың атауы
Тәуліктік талаптардың №, отынды алу күні
Уақыты (сағ/мин)
4
депоға қойған кезде машинистен
машинист деподан немесе жолдарда ауыстырған кезде
рекуперация
электрооталл. вас
локомотивтің отын қоймасына келу уақыты
отын құюды аяқтау
5
6
қабылданды
тапсырылды
қабылданды
тапсырылды
код
саны
код
саны
код
саны
7
8
сол жаққа
*
9
******
******
******
******
******
******
******
*
*****
*
*****
*
*****
*
*****
*
*
10
Машинистің қолы ______________________________________
кері қарай
Қолы
тапсырушының
Қолы
берушінің
қабылдаушының
алушының
Cтанция
Уақыты
Тыйым салушы белгілердің жанында тұрып қалу уақыты, сағ., мин.
Поездың
тоннамен өлшенген салмағы
Жолаушы паркі вагондары физикалық бірлікте
Жүк паркі вагондары физикалық бірлікте
атауы
қызметтік белгі
үсті жабық
платформалар
үсті ашық вагондар
цистерналар
соның ішінде мүкәммал
рефрижератор
өзгесі
цемент тасығыштар
шекемтас тасығыштар
фитингтік платформалар
астық тасығыштар
минерал тасығыштар
Жұмыс паркі жүк вагондары жиынтығы
(тиелген-бос)
Жолы
Атауы
Коды
келу
жөнелту
Маневрлердң ұзақтығы
Вагон немесе кешігулер туралы белгілер
Поездың №
Жұмыс түрінің коды
нетто
брутто
жұмсақ, қатқыл
почта
багаж
өзгесі
Жұмыс істемейтін локомотивтер, механизмдер, жұмыс паркінің вагондары
Поездың осьтердегі құрамы
Поездың шартты ұзындығы
ДСП-ның немесе машинистің қолы
*
**
*****
****
********
***
**
*****
**
****
****
**
**
**
**
**
**
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
**
***
***
***
**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2
Тиел.
Щ 1
Бос
Щ 2

Раздел 3. Сведения о рабочем времени и отдыхе бригады
Путь следования
Строка
Время явки на работу
Время начала приема локомотива
При смене на путях
Признак смены бригады конечной станции
Время проследования КП
Время окончания сдачи локомотива и станция, куда следует локомотив
Признак смены бригады на начальной станции
Время окончания работы локомотивной бригады
При заходе в оборотное депо
Простой
Фактическое время начало отдыха
Причины непредставления отдыха
Время окончания сдачи локомотива сдающей бригадой
№ поезда и станция, откуда прибыл локомотив
При выходе из депо
При заходе в депо
Момент проследования КП предыдущей бригадой, следовавшей данным локомотивом
в ремонте
Норма времени работы локомотивной бригады за выездку
дата
месяц
время
*
****
****
****
*
***
***
***
*
****
**
***
***
****
****
туда
обратно
подпись
Ю 4
Раздел 4. Сведения о локомотивах , работающих на подталкивании, двойной тяге и пересылаемых
Ю 6
Раздел 6
строка
Вид следования (дв. тяга, подталкивание, пересылка, сплотка)
Код вида
следования
Код депо приписки локомотива
№№ локомотивов или секций
От станции или км
До станции или км
До локомотива пересыл. без бригад
Строка
Замечания
Код
1
2
3
4
наименование
код
наименование
код
дата
месяц
время
дата
месяц
время
****
********
*******
*******
*****
*****
**
**
****
**
**
****
*
****
1
2
Ю 5
Раздел 5. Сведения о наборе и расходе топлива или электроэнергии
3
Путь следования
Строка
Принято
Сдано после поставки
Показания счетчика
1-я марка
2-я марка
3-я марка
Признак заправки
Снято топливо по акту
Наименование склада
№ суточных требований,
дата набора топлива
Время (час/мин)
4
от машиниста при постановке в депо
машинистом от депо или при смене на путях
рекуперация
электрооталл. вас
прибытлокомотива на склад топлива
окончание набора топлива
5
6
принято
сдано
принято
сдано
код
кол-во
код
кол-во
код
кол-во
7
8
Туда
*
9
******
******
******
******
******
******
******
*
*****
*
*****
*
*****
*
*****
*
*
10
Подпись машиниста ______________________________________-
Обратно
Подпись
сдавшего
Подпись
отпустившего
принявшего
принявшего
Раздел 7. Сведения о ходе, весе и составе поезда
Станция
Время
Продолжительность простоя у запрещающих сигналов час, мин.
Вес поезда в тоннах
Вагоны пассаж. парка в физич. единицах
Грузовые
вагоны рабочего парка в физических единицах
наименование
служебный знак
крытые
платформы
полувагоны
цистерны
в т.ч. инв.
рефрижераторные
прочие
цементовозы
окатышевозы
фитинговые платформы
зерновозы
минераловозы
Итого грузовых вагонов рабочего парка
(груж.-порожн.)
Строка
Наименование
Код
прибытия
отправления
Продолжительность
маневров
Отметки о вагоне или опоздании
№ поезда
Код рода работы
нетто
брутто
мягкие, жесткие
почтовые
багажные
прочие
Недействующие лолокомотивы, механизмы, вагоны рабочего парка
Состав поезда в осях
Условная длина поезда
Подпись ДСП или машиниста
*
**
*****
****
**** ****
***
**
**
***
**
****
****
**
**
**
**
**
**
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
**
***
***
***
**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2
Гр.
Щ 1
Пор.
Щ 2