Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің м.а. 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 202 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 28 қаңтарда № 8309 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 21 ақпандағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 21.02.2014 № 43 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды тіркеу» бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және өнімді бөлу туралы келісімдер департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде бекітілген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін оның ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы                       Б. Ақшолақов
Қазақстан Республикасы Мұнай
және газ министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 202 бұйрығына
1-қосымша
«Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалануға
арналған келiсiмшарттарды тiркеу» бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттарды тiркеу» бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Регламентте келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – заңды тұлға;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования в части углеводородного сырья
Приказ и.о. Министра нефти и газа Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 202. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2013 года № 8309. Утратил силу приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан от 21 февраля 2014 года № 43
Сноска. Утратил силу приказом Министра нефти и газа РК от 21.02.2014 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент оказания государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент оказания государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья», согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту контрактов на недропользование и соглашении о разделе продукции Министерства нефти и газа Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства нефти и газа Республики Казахстан Сафинова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И. о. Министра                             Б. Акчулаков
Приложение 1
к приказу Министра нефти и газа
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 202
Регламент оказания государственной услуги «Регистрация
контрактов на недропользование в части углеводородного сырья»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - юридическое лицо;

2) жауапты орындаушы – өтініш пен рұқсат алу үшін сәйкес құжаттарды қарау міндетіне кіретін лауазым тұлға;
3) құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінде қатысатын лауазым тұлғалар.
3. «Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттарды тiркеу» бойынша мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және өнімді бөлу туралы келісімдер департаменті (бұдан әрі – ЖҚБАКӨБТКД) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабына және 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1127 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет стандарты) сәйкес жүзеге асырылады.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны (нәтижесi) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсi немесе мемлекеттік қызметті көрсетпеу туралы негізделген жауап болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінде басқа мемлекеттік органдар, мекемелер және жеке тұлғалардың қатысуы қарастырылмаған.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету шарттары
9. Мемлекеттік қызметті ЖҚБАКӨБТКД-і еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін мына мекенжай бойынша көрсетеді: Қабанбай батыр к-сі 19 үй, А-Блок, А 0503-кабинет.
10. 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр к-сі 19 үй, А-Блок, 0301-кабинет, тел: 8 (7172) 97-69-31 мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің кеңсесі (бұдан әрі - кеңсе) құжаттарды қабылдау кезек бойынша, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз қабылдайды.
Кеңсенің жұмыс кестесі: күн сайын, сағат 9.00-ден 17.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа;
ғимаратқа кіру рұқсаттама бюросы берген рұқсат қағаз бойынша жүргізіледі. Рұқсаттама бюросының жұмыс кестесі: күн сайын, сағат 9.00-ден 17.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа.

2) ответственный исполнитель – должностное лицо, в обязанности которого входит рассмотрение заявлений и соответствующих материалов на получение разрешений;
3) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственную услугу «Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья» (далее - государственная услуга) оказывает Департамент контрактов на недропользование и соглашений о разделе продукции Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее - ДКНиСРП).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» и Стандарта государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1127 (далее - Стандарт государственной услуги);
7. Результатом оказываемой государственной услуги является акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
8. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
9. Государственную услугу оказывает ДКНиСРП по адресу: 010000, город Астана, ул. Кабанбай Батыра, дом 19, блок А, кабинет А 0503, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
10. Прием документов осуществляется канцелярией Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – канцелярия) в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания по адресу: 010000, город Астана, ул. Кабанбай Батыра, дом 19, блок А, кабинет 301, тел.: 8 (7172) 97-69-31.
График работы канцелярии ежедневно, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством;
вход в здание осуществляется по пропускам, выданным бюро пропусков. График работы бюро пропусков: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.

11. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің www.mgm.gov.kz ресми интернет-ресурсының «Жер қойнауын пайдалану» бөлімінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетілу барысы туралы ақпарат мына телефондар бойынша беріледі: 8 (7172) 97-68-65, 97-68-54.
12. Алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi Мемлекеттік қызмет стандартының 7-тармағында көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме Мемлекеттік қызмет стандартының 16-тармағында көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар кеңсенің маманынан тіркеуден өтеді;
2) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды тапсырғаннан кейін кеңсе хаттың көшірмесіне Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) мөрін қояды.
3) тіркелген құжаттар Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтау үшін Министрліктің өкілетті вице-министріне бұрыштамаға қою жіберіледі;
4) құжаттар Министрліктің вице-министрінің бұрыштамасымен Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесіне жіберіледі;
5) Қабылданған құжаттарды қарау үшін ЖҚБАКӨБТКД-нің директоры жауапты орындаушыны анықтайды;
6) жауапты орындаушы:
жіберілген құжаттарды қарайды;
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе мемлекеттік қызметті көрсетпеу туралы негізделген жауап әзірлейді;
7) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсi немесе мемлекеттік қызметті көрсетпеу туралы негізделген жауап фирмалық бланкқа өкілетті вице-министрмен қол қойылады;
8) жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсi мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта қатынасы арқылы беріледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш Министрліктің кеңсесімен Бірыңғай электронды құжат айналымы жүйесінде тіркеледі.
Мемлекеттік қызметті алушы құжаттың әзірленгені жөнінде Комитеттің қызметкерлерімен телефон арқылы немесе электрондық пошта арқылы хабарландырылады.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай ҚФБ қатысады:
1) Министрлік кеңсесі;
2) Министрліктің жетекшілік етуші вице-министрі;
3) ЖҚБАКӨБТКД-нің директоры;
4) ЖҚБАКӨБТКД-нің жауапты орындаушысы.
18. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) орындалу мерзімін тестілік кесте сипатында көрсеткен әкімшілік іс-қимылдар (рәсімдер) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

11. Информация о государственной услуге размещается на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан www.mgm.gov.kz, в разделе «Недропользование».
Информация о ходе оказания государственной услуги представляется по телефону 8 (7172) 97-68-65, 97-68-54.
12. Для получения государственной услуги получатель представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
13. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта государственной услуги.
14. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги указано в пункте 16 Стандарта государственной услуги.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии;
2) канцелярия после сдачи документов получателем государственной услуги ставит печать Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство) на копию сопроводительного письма.
3) зарегистрированные документы направляются курирующему вице-министру Министерства для наложения резолюции с определением ответственного структурного подразделения Министерства;
4) документы с резолюцией вице-министра Министерства направляются в ответственное структурное подразделение Министерства;
5) Директор ДКНиСРП определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
6) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы;
оформляет акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
7) акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги подписывается курирующим вице-министром на фирменном бланке;
8) акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию представляется получателю государственной услуги нарочно или по средствам почтовой связи.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
16. Заявление на оказание государственной услуги регистрируется в Единой системе электронного документооборота канцелярией.
О регистрации заявления на оказание государственной услуги получатель государственной услуги уведомляется сотрудниками ДКНиСРП по телефону или посредством электронной почты.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующее СФЕ:
1) канцелярия Министерства;
2) курирующий вице-министр Министерства;
3) Директор ДКНиСРП;
4) ответственный исполнитель ДКНиСРП.
18. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

19. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін схемалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын
пайдалануға арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
бойынша мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік
іс-қимылдар (рәсімдер) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимыл
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі процестердің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-қимылдардың № (барысы, жұмыстар ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесі
Министрліктің жетекшілік ететін вице-министрі
ЖҚБАКӨБТКД-нің директоры
ЖҚБАКӨБТКД-нің жауапты орындаушысы
ЖҚБАКӨБТКД-нің жауапты орындаушысы
ЖҚБАКӨБТКД-нің директоры
Министрліктің жетекшілік ететін вице-министрі
ЖҚБАКӨБТКД-нің жауапты орындаушысы
Іс-қимылдардың (процестердің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу нөмірі көрсетілген өтініш көшірмесін беру, бұрыштама қою үшін құжаттарды вице-министрге жіберу
Бұрыштама қою
корреспонденциямен танысу, қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттарды қарау
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын жолдау әзірлеу
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа виза қою
Фирмалық бланкта жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қою
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім)
бұрыштама қою үшін құжаттарды Министрліктің жетекшілік ететін вице-министріне жіберу
бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жіберу
құжаттардың толықтығын, бекітілген шарттарға сәйкестігін анықтау
құжаттармен бірге жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ЖҚБАКӨБТКД-нің директорына жіберу
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын беру
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын жауапты орындаушыға беру
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн немесе хабарламаны қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы жіберу
Орындалу мерзімі
30 минут
30 минут
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
30 минут
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі процесс – мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді бекіту жағдайында
ҚФБ атауы
Іс-қимылдардың №
Кеңсе
Министрліктің жетекшілік ететін вице-министрі
ЖҚБАКӨБТКД-нің директоры
ЖҚБАКӨБТКД-нің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау
2
Бұрыштама қою
3
жауапты орындаушыны анықтау
4
Құжаттарды қарау, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн әзірлеу
5
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiнің көшірмесіне виза қою
6
Фирмалық бланктегі жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiне қол қою
7
жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты тiркеу актiсiн беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі процесс – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту шешімі бекітілген жағдайында
ҚФБ атауы
Іс-қимылдардың №
Кеңсе
Министрліктің жетекшілік ететін вице-министрі
ЖҚБАКӨБТКД-нің директоры
ЖҚБАКӨБТКД-нің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдау
2
Бұрыштама қою
3
жауапты орындаушыны анықтау
4
Жіберілген құжаттарды қарау, жіберілген құжаттардың толық болмаған жағдайда бас тарту туралы хатты әзірлеу
5
бас тарту туралы хатқа виза қою
6
Фирмалық бланктағы бас тарту туралы хатқа қол қою
7
Құжаттармен бірге бас тарту туралы хатты қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы жіберу
«Көмірсутек шикізаты
бөлімінде жер қойнауын
пайдалануға арналған келiсiм-
шарттарды тiркеу» бойынша
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық қатынастар схемасы
Қазақстан Республикасы Мұнай
және газ министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 202 бұйрығына
2-қосымша
«Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалану
құқығының кепiл шартын тiркеу» бойынша мемлекеттiк
қызметті көрсету регламенті

19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация договора залога
права недропользования в части
углеводородного сырья»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование СФЕ
Канцелярия
Курирующий вице-министр Минис-терства
Директор ДКНиСРП
Ответственный исполнитель ДКНиСРП
Ответствен-ный исполнитель ДКНиСРП
Директор ДКНиСРП
Курирующий вице-министр Минис-терства
Ответствен-ный исполнитель ДКНиСРП
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация, выдача копии заявления с указанием регистрацион-ного номера, направление документов вице-министру для наложения резолюции
Наложе-ние резолю-ции
Ознакомле-ние с корреспон-денцией, определе-ние ответствен-ного исполните-ля для рассмотре-ния
Рассмотрение документов
Оформление  свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированный отказ
Визирование свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированного отказа
Подписание свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированный отказ
Регистра-ция свидетельства о регистрации договора залога права недропользования
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов курирующему вице-министру Минис-терства для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответствен-ному исполните-лю
Определение полноты документов, определение соответствия их установленным требованиям
Передача свидетельства о регистрации договора залога права недропользования с материалами, либо мотивированный отказ Директору ДКНиСРП
Передача визиро-ванного свидетельства о регистрации договора залога права недропользования, либо мотивированного отказа ответст-венному исполни-телю
Передача подписан-ного свидетельства о регистрации договора залога права недропользования на фирменном бланке, либо мотивированный отказ ответствен-ному исполните-лю
Выдача свидетельства о регистрации договора залога права недропользования получа-телю нарочно или по средствам почтовой связи
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
не более 1 рабочего дня
не более 1 рабочего дня
не более 1 рабочего дня
не более 1 рабочего дня
не более 1 рабочего дня
30 минут
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения о
предоставлении государственной услуги.
№ действия
Наименование СФЕ
Канцелярия
Курирующий вице-министр Министерства
Директор ДКНиСРП
Ответственный исполнитель ДКНиСРП
1
Прием документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов, оформление свидетельства о регистрации договора залога права недропользования
5
Визирование копии свидетельства о регистрации договора залога права недропользования
6
Подписание свидетельства о регистрации договора залога права недропользования на фирменном бланке
7
Выдача свидетельства о регистрации договора залога права недропользования нарочно или по средствам почтовой связи
Таблица 3. Варианты использования.
Основной процесс – в случае возврата
представленных документов
№ действия
Наименование СФЕ
Канцелярия
Курирующий вице-министр Министерства
Директор ДКНиСРП
Ответственный исполнитель ДКНиСРП
1
Прием документов
2
Наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов, в случае неполноты представленных документов, оформление отказного письма
5
Визирование копии отказного письма
6
Подписание отказного письма на фирменном бланке
7
Выдача отказного письма с пакетом документов нарочно или по средствам почтовой связи
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной услуги
«Регистрации договора залога
права недропользования в части
углеводородного сырья»
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к приказу Министра нефти и газа
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 202
Регламент оказания государственной услуги «Регистрация договора
залога права недропользования в части углеводородного сырья»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» бойынша мемлекеттiк қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Регламентте келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – заңды тұлға;
2) жауапты орындаушы – өтініш пен рұқсат алу үшін сәйкес құжаттарды қарау міндетіне кіретін лауазым тұлға;
3) құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінде қатысатын лауазым тұлғалар.
3. «Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» бойынша мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және өнімді бөлу туралы келісімдер департаменті (бұдан әрі – ЖҚБАКӨБТКД) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабына және 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1127 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет стандарты) сәйкес жүзеге асырылады.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiк немесе мемлекеттік қызметті көрсетпеу туралы негізделген жауап болып табылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінде басқа мемлекеттік органдар, мекемелер және жеке тұлғалардың қатысуы қарастырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiнің шарттары
9. Мемлекеттік қызметті ЖҚБАКӨБТКД-і еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін мына мекенжай бойынша көрсетеді: Қабанбай батыр к-сі 19 үй, А-Блок, А 0503-кабинет.
10. 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр к-сі 19 үй, А-Блок, 0301-кабинет, тел: 8 (7172) 97-69-31 мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің кеңсесі (бұдан әрі - кеңсе) құжаттарды қабылдау кезек бойынша, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз қабылдайды.
Кеңсенің жұмыс кестесі: күн сайын, сағат 9.00-ден 17.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа;
ғимаратқа кіру рұқсаттама бюросы берген рұқсат қағаз бойынша жүргізіледі. Рұқсаттама бюросының жұмыс кестесі: күн сайын, сағат 9.00-ден 17.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерінен басқа.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – юридическое и физическое лицо;
2) ответственный исполнитель – должностное лицо, в обязанности которого входит рассмотрение заявлений и соответствующих материалов на получение разрешений;
3) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственную услугу «Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья» (далее - государственная услуга) оказывает Департамент контрактов на недропользование и соглашений о разделе продукции Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее - ДКНиСРП).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» и Стандарта государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1127 (далее – Стандарт государственной услуги).
7. Результатом оказываемой государственной услуги является свидетельство о регистрации договора залога права недропользования на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
8. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
9. Государственную услугу оказывает ДКНиСРП по адресу: 010000, город Астана, ул. Кабанбай Батыра, дом 19, блок А, кабинет А 0503, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
10. Прием документов осуществляется канцелярией Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – канцелярия) в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания по адресу: по адресу: 010000, город Астана, ул. Кабанбай Батыра, дом 19, блок А, кабинет 301, тел.: 8 (7172) 97-69-31.
График работы канцелярии ежедневно, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством;
вход в здание осуществляется по пропускам, выданным бюро пропусков. График работы бюро пропусков: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.