Қоршаған ортаны қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 393-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 11 наурызда № 8368 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 22.05.2015 № 369 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26-қазандағы № 1116 «Электрондық мемлекеттік қызметінің үлгі регламентін бекіту туралы» қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) 1-қосымшаға сәйкес «Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру»;
2) 2-қосымшаға сәйкес «Озон қабатын бұзатын және құрамында солардың өнімдері бар заттарды экспорттауға және импорттауға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру»;
3) 3-қосымшаға сәйкес «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру»;
4) 4-қосымшаға сәйкес «I санаттағы объектілері үшін экологиялық рұқсат беру»;
5) 5-қосымшаға сәйкес «Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу»;
6) 6-қосымшаға сәйкес «I санаттағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» элеткрондық мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2. «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2012 жылғы 4 қыркүйектегі № 275-Ө бұйрығының (Қазақсатн Республикасы Әділет министрлігінде № 7933  тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Экологиялық реттеу және бақылау комитеті:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуден өткен соң оны ресми жариялауды;
3) осы бірлескен бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі Б.Т Әбдішевке жүктелсін.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в области охраны окружающей среды
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 393-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2013 года № 8368. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 22.05.2015 № 369 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 № 1116 "Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" согласно приложению 1;
2) "Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" согласно приложению 2;
3) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" согласно приложению 3;
4) "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" согласно приложению 4;
5) "Регистрация паспортов опасных отходов" согласно приложению 5;
6) "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории" согласно приложению 6.
2. Признать утратившим силу приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 4 сентября 2012 года № 275-Ө "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 7933 от 28 сентября 2012 г.).
3. Комитету экологического регулирования и контроля обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном Интернет-ресурсе Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра охраны и окружающей среды Республики Казахстан Абдишева Б.Т.

5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           H.Қаппаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
_______________ А. Жұмағалиев
2013 жылғы 15 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 393-Ө бұйрығына
1-қосымша
«Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге
рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - қызмет көрсетуші) көрсетеді, халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталықтар) арқылы, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz. және «е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 Қаулысымен бекітілген «Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет Стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) БНАЖ - бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе;
4) бизнес-сәйкестендіру нөмірі - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
5) «Е-лицензиялау» веб-порталы - берілген, қайта рәсімделген, тоқтатылған, қайта жаңғыртылған және лицензияның қолданылуы тоқтатылған, сондай-ақ лицензияланатын қызмет (кіші қызмет) түрі жүзеге асыратын лицензиаттың филалдары, өкілдіктері (объектілері, пунктер, учаскелер) туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе, лицензиармен берілетін лицензиялардың сәйкестік нөмірлерін қалыптастыратын орталық (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ);

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Каппаров
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ А.Жумагалиев
15 февраля 2013 год
Приложение 1
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 393-Ө
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" (далее – услуга) оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центры), а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "Е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033
(далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
3) ЕНИС – Единая нотариальная информационная система;
4) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
5) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

6) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);
7) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
8) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай Ұлттық сәйкестендірілуін енгізу мақсатында Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі шеңберінде өзге де субьектілерге, олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);
9) Қазақстан Республикасы халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасы халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үрдісін автоматтандыру үшін арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ХҚКО АЖ);
10) құрылымдық-функционалды бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің тізбесі (бұдан әрі - ҚФБ);
11) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
12) пайдаланушы - ақпараттық жүйеге оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын (тұтынушы, қызмет көрсетуші) субъект;
13) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға;
14) транзакциялық қызмет - пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру бойынша электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін қызмет;
15) «электрондық-үкімет» шлюзі - электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
16) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік электрондық қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);

6) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ФЛ);
7) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде предпринимательства (далее – ИИН);
8) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ЮЛ);
9) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан (далее – ИС ЦОН);
10) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ);
11) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
13) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
14) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
15) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);

17) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
18) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
19) электрондық рұқсат - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы рәсімделетін және берілетін электронды құжат нысанындағы рұқсат, қағаз нұсқалармен теңдес.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет
берушінің қызмет тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылдың функционалдық № 1-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы компьютердің интернет-браузеріне сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт - логин (ЖСН/БСН)  және пароль арқылы тіркелген тұтынушылыр туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты, ЭҮП авторизациялаудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушының қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін өтініш формасын шығару және тұтынушы оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып форманы толтырады (деректерді енгізу), қажетті құжаттарды электрондық түрде қосымша тіркеледі;
6) 4-үдеріс - сұранысты растау (қол қою) үшін тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдайды;
7) 2-шарт - ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тізімде тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестендіргіштер мәліметінің және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы деректердің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-үдеріс - тұтынушының ЭЦК түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыруы (қол қоюы);
10) 7-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ, өтінімді өңдеу;

17) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
18) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
19) электронное разрешение – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и выдаваемое с использованием информационных технологий, равнозначное разрешению на бумажном носителе.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП ( диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД
"Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";

11) 3-шарт - қызмет беруші тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін тексеру;
12) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұраныс берген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық рұқсат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылдың функционалдық № 2-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс - мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет беруші қызметкері «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ логині мен паролін енгізеді (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт - логин және паролі арқылы «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет беруші қызметкерінің тігілгендігі туралы деректердің растығын тексереді;
3) 2-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
4) 3-үдеріс - қызмет беруші қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс формасын экранға шығару және қызмет беруші қызметкері тұтынушының деректерін енгізу;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ ЭҮШ арқылы тұтынушы деректері туралы, БНАЖ тұтынушы уәкілінің сенімхат деректері туралы сұрау жолдау;
6) 2-шарт - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс - сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сауал нысанына бекітуі;
9) 7-үдеріс - «Е:-Лицензиялау» МДҚ АЖ сұрау салуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қызметті өңдеу;
10) 3-шарт - қызмет беруші тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін тексеру;
11) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушыларының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұраныс берген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс - тұтынушының ЭҮП қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық рұқсат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.

11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (разрешения), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя ( диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя, о данных доверенности представителя потребителя в ЕНИС;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов в соответствии с пунктом 11 Стандарта, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (разрешения) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

8. Қызмет берушінің ХҚКО АЖ АЖО арқылы әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылдың функционалдық № 3-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс - қызмет көрсету үшін Орталық операторы ХҚКО АЖ АЖО логині мен паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген қызметті Орталық операторы таңдайды, қызмет көрсету үшін сұраныс формасы экранға шығады және Орталық операторы тұтынушының деректерін енгізеді;
3) 3-үдеріс - ЭҮП арқылы ЖТ МДҚ/Т МДҚ тұтынушы дерегі туралы, тұтынушы уәкілінің сенімхат дерегі туралы сұраныс жолдайды;
4) 1-шарт - ЖТ МДҚ/Т МДҚ тұтынушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДҚ/Т МДҚ тұтынушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің болмауына байланысты ақпарат алу мүмкін еместігі хабарламасын қалыптастыру;
6) 5-үдеріс - Орталық оператор сұраныс формасының қағаз түрінде құжаттар нұсқасы бар екендігін туралы бөлігінде толтырады және тұтынушымен ұсынылған құжаттарды сканерлейді, қызмет көрсету үшін толтырылған сұраныс формасын (деректер енгізілген) ЭЦҚ арқылы растайды және сұраныс формасына оларды қосымша бекітеді.
7) 6-үдеріс - ЭҮП арқылы «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ Орталық операторының ЭЦҚ расталған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) жолдайды;
8) 7-үдеріс - «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт - қызмет беруші тұтынушымен қосымша бекітілген құжаттарды Стандарттың 11-тармағында көрсетілген және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8-үдеріс - «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұраныс берген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс - тұтынушының Орталық операторы арқылы «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптастырылған қызмет қорытындысын алуы (электрондық рұқсат).
9. Қызметке сұраныс және қорытынды формасы «Е-Лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталында көрсетілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін алушының тексеру амалдары: «электрондық үкімет» порталында «қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ уәкілетті органға жүгінген кезде.
11. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті Саll-орталығының (1414) ақысыз телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өзара
іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
12) Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ;
4) ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ;
5) БНАЖ;

8. Пошаговые действия и решения оператора Центра через АРМ ИС ЦОН ( диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя, о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (разрешение) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
10. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ИС ГБД "Е-лицензирование";
4) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) ЕНИС;

6) ХҚКО АЖ АЖО;
7) қызмет көрсетуші.
13. Олардың сипаттамасына сәйкес әрекеттердің жүйелілігі (қызмет көрсету үдерісінде) арасындағы логикалық байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Әр қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген әрекеттердің (процедурасы, функциясы, операциясы) жүйелілігінің текстік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Тұтынушыларға көрсетілген қызмет нәтижесінің сапалық көрсеткіші және қол жетімділігі осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес өлшенеді.
16. Тұтынушыға қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттарды алудан қорғау);
2) тұтастық түгелдік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттардың өзгеруінен қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттар мен қорларды ұстаудан қорғау).
17. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Ғаламторға шығу;
2) рұқсат берілетін тұлғаның ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП-те авторизациялану;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
«Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын
заттар бар жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
Регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
өзара функционалды әрекет етудің № 1-диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
өзара функционалды әрекет етудің № 2-диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өзара
функционалды әрекет етудің № 3-диаграммасы
Шартты белгілер:
«Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын
заттар бар жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
Регламентіне
2-қосымша
1-Кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ-нің атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-әрекет атауы (үрдіс, процедура, операция) және олардың сипаттамасы
Интернет-браузерде тұтынушының компьютеріндегі ЭЦҚ тіркеу куәлігін қосу
Тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтардың бар болуына байланы сты бас тарту хабарламасы қалыптастыру
Қызметті таңдайды және сұраныс формасының мәліметі не қажетті құжаттарды электронды түрде тіркейді
Сұранысты растау үшін ЭЦҚ таңдау (қол қою)
Тұтынушының ЭЦҚ дәлелденбегеніне байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Тұтынушының ЭЦҚ арқылы растау (қол қою)
«Е- Лицензиялау» АЖ электрондық құжатты (тұтынушы сұранысын) өтінімді тіркеу және «Е- Лицензи ялау » АЖ сұранысты өңдеу
«Е- Лицензиялау» АЖ тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Электрондық құжат (рұқсат)
4
Аяқтау формасы (мәлімет, құжат, ұйымдастырун-өкімдік шешім)
Сәтті сұраныс қалыптастырылған туралы хабарламаны көрсету
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты жолдау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұранысты жолдау
Өтінімге нөмір беріп сұранысты тіркеу
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту
рұқсат
5
Орындалу
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
он жұмыс күні, шағын кәсіпкерлік субъектіл еріне - бес жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің  нөмірі
2-егер тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтар; 3-егер авторизация сәтті өтсе
-
4
7-егер ЭЦҚ қателік, 8- егер ЭЦҚ қатесіз
-
-
10-қызмет көрсетуші тұтынушының лицензия беру негіздеріне және үшін біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру
-
-
2-Кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жүрісі жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ-нің атауы
Қызмет көрсетуші
«Е Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетуші
ЗТ МДҚ, ЖТ МДҚ, БНАЖ
«Е- Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетуші
«Е- Лиценз иялау» МДҚ АЖ
«Е- Лиценз иялау» МДҚ АЖ
«Е- Лиценз иялау» МДҚ АЖ
3
Іс-әрекет атауы (үрдіс процедура, операция) және олардың сипаттамасы
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ авторизациялану
Мәліметтерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Қызмет көрсет уші қызметкермен қызметті таңдауы
ЗТ МДҚ, ЖТ МДҚ тұтынушы мәліметтерін тексеруге сұраныс жолдау
Мәліметтерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
құжаттарды тіркеп, сұраныс формасын толтыру
«Е- Лицензи ялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты тіркеу және «Е- Лицензи ялау» МДҚ АЖ қызметті өңдеу
«Е- Лицензи ялау» МДҚ АЖ-де тұтынушы мәлімет терінде бұзушыл ықтарды ң бар болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Электрондық құжат (рұқсат)
4
Аяқтау формасы (мәлімет, құжат, организациялы-басқарушылық шешім)
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сәтті сүраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты жолдау
Сұраған электрондық мемлеке ттік қызметт ен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Өтінімге нөмір беріп жүйеде сұранысты тіркеу
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
рұқсат
5
Орындау мерзімі
10-15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
1,5 мин
-
он жұмыс күні, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне - бес жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
1-қызмет көрсетуші қызметкерінің мәліметтерін логин және паролінің дәлелдігін «Е- Лицензиялау» МДҚ АҚ тексеру
-
4-
5-егер тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтар бар; 6-егер авторизация сәтті өтсе
-
-
8-егер «Е-Лице нзиялау » МДҚ АЖ сұраныс бойынша мәлімет тер жоқ болса; 9-егер сұраныс бойынша мәлімет табылса
3-Кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жүрісі жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ-нің атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЗТ МДҚ/ ЖТ МДҚ, БНАЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
«Е- Лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е- Лицензиялау» МД ҚАЖ
«Е- Лицензиялау» МД ҚАЖ
3
Іс-әрекет атауы (үрдіс процедура, операция) және олардың сипаттамасы
Орталық операторы логин және паролімен авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұраныс мәліметін қалыптастырады
ЗТ МДҚ, ЖТ МДҚ сұраныс жолдайды
Тұтынушы мәліметтерінің жоқ болуына байланысты мәлімет алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастырады
Сұраныс формасына қажетті құжаттарды және ЭЦҚ куәлігін тіркеп сұранысты толтыру
ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ жолдау
құжатты тіркеу
тұтынушы мәліметтерін де бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Электрондық құжат (рұқсат)
4
Аяқтау формасы (мәлімет, құжат, организациялы-басқарушы шешім)
Өтінімге нөмір беріліп сұранысты жүйеде тіркеу
Сұранысты сәтті қалыптастырғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты жолдау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастырғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты жолдау
Өтінімге нөмір беріліп сұранысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
рұқсат
5
Орындау мерзімі
30 сек-1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек-1 минут
1 минут
1 минут
30 сек-1 минут
он жұмыс күні, шағын кәсіпкерлік субъектіл еріне - бес жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4- егер тұтынушы мәліметтерінде бұзушылы қтар бар; 5- егер бұзушылықтар жоқ
-
-
-
8-егер бұзушылықтар бар; 9-егер бұзушылықтар жоқ
-
-
«Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын
заттар бар жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру» электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету
Регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және
«қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
__________________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;

6) АРМ ИС ЦОН;
7) услугодатель.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача разрешения на
производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача разрешения на
производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса потребителя) в ИС "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС "Е-лицензирование"
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
разрешение
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
в течение десяти рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства - в течение пяти рабочих дней
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя;
3 – если авторизация прошла успешно
4
7 – если в ЭЦП ошибка;
8 – если ЭЦП без ошибки
-
-
10 - проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ, ЕНИС
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
разрешение
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
в течение десяти рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства - в течение пяти рабочих дней
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5 – если есть нарушения в данных потребителя;
6 – если авторизация прошла успешно
-
-
8 – если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу;
9 – если данные по запросу найдены
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД "Е-лицензирование"
ГБД "Е-лицензирование"
ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
разрешение
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минута
30 сек – 1 минута
в течение десяти рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства - в течение пяти рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача разрешения на
производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
"качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;

2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 393-Ө бұйрығына
2-қосымша
«Озон қабатын бұзатын және құрамында олардың өнімдері бар
заттарды экспорттауға және импорттауға лицензиялар беру,
лицензиялардың телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Озон қабатын бұзатын және құрамында олардың өнімдері бар заттарды экспорттауға және импорттауға лицензиялар беру, лицензиялардың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - қызмет көрсетуші) көрсетеді, халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталықтар) арқылы, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамызда № 1033 Қаулысымен бекітілген «Озон қабатын бұзатын және құрамында олардың өнімдері бар заттарды экспорттауға және импорттауға лицензиялар беру, лицензиялардың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет  Стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте қолданылған ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) БНАЖ - бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе;
4) бизнес-сәйкестендіру нөмірі - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
5) «Е-лицензиялау» веб-порталы - берілген, қайта рәсімделген, тоқтатылған, қайта жаңғыртылған және лицензияның қолданылуы тоқтатылған, сондай-ақ лицензияланатын қызмет (кіші қызмет) түрі жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пунктер, учаскелер) туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе, лицензиармен берілетін лицензиялардың сәйкестік нөмірлерін қалыптастыратын орталық (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ);
6) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);

2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 393-Ө
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и
импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (далее – услуга) оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – центры), а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "Е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
3) ЕНИС – Единая нотариальная информационная система;
4) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
5) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
6) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ФЛ);

19) электрондық лицензия - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы рәсімделетін және берілетін электронды құжат нысанындағы лицензия, қағаз нұсқалармен теңдес.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет
көрсетушінің қызмет тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылдың функционалдық № 1-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы компьютердің интернет-браузеріне сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушы үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт - логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушылыр туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты, ЭҮП авторизациялаудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушының қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін өтініш формасын шығару және тұтынушы оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып форманы толтырады (деректерді енгізу), қажетті құжаттарды электрондық түрде қосымша тіркеледі;
6) 4-үдеріс - ЭҮТШ қызметті төлеу, кейін бұл ақпарат «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ түседі;
7) 2-шарт - «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет көрсетуге төлем фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс - «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет көрсетуге төлем фактісінің болмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - сұранысты растау (қол қою) үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдайды;
10) 3-шарт - ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тізімде тіркеу куәліктерінің болмауын сондай-ақ сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестендіргіштер мәліметінің/және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН БСН арасындағы деректердің сәйкес келуін тексеру;
11) 7-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыруы (қол қоюы);
13) 9-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ сұранысты өңдеу;

19) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП ( диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";

14) 4-шарт - қызмет беруші тұтынушының біліктілік талаптарға және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеру;
15) 10-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұраныс берген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылдың функционалдық № 2-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс - мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет беруші қызметкері «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ логині мен паролін енгізеді (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт - логин және паролі арқылы «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет беруші қызметкерінің тіркелгендігі туралы деректердің растығын тексереді;
3) 2-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
4) 3-үдеріс - қызмет беруші қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс формасын экранға шығару және қызмет беруші қызметкері тұтынушының деректерін енгізу;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ ЭҮШ арқылы тұтынушы деректері туралы сұрау жолдау;
6) 2-шарт - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс - сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сауал нысанына бекітуі;
9) 7-үдеріс - «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ сұрау салуды тіркеу және «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қызметті өңдеу;
10) 3-шарт - қызмет беруші тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін тексеру;
11) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұраныс берген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс - тұтынушының ЭҮП қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.

14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя ( диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя, о данных доверенности представителя потребителя в ЕНИС;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов в соответствии с пунктом 11 Стандарта, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

13. Олардың сипаттамасына сәйкес әрекеттердің жүйелілігі (қызмет көрсету үдерісінде) арасындағы логикалық байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Әр қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген әрекеттердің (процедурасы, функциясы, операциясы) жүйелілігінің текстік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Тұтынушыларға көрсетілген қызмет нәтижесінің сапалық көрсеткіші және қол жетімділігі осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес өлшенеді.
16. Тұтынушыға қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттарды алудан қорғау);
2) тұтастық түгелдік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттардың өзгеруінен қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттар мен қорларды ұстаудан қорғау).
17. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Ғаламторға шығу;
2) рұқсат берілетін тұлғаның ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялану;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
5) банктік карточкасы немесе екінші дәрежелі банкта ағымдағы шотының болуы.
Озон қабатын бұзатын және құрамында
олардың өнімдері бар заттарды
экспорттауға және импорттауға
лицензиялар беру, лицензиялардың
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
міндеттерінің өзара іс-әрекетінің № 1-диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі міндеттерінің өзара іс-әрекетінің
№ 2-диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі міндеттерінің өзара іс-әрекетінің № 3-диаграммасы
Шартты белгілер:
Озон қабатын бұзатын және құрамында
олардың өнімдері бар заттарды
экспорттауға және импорттауға
лицензиялар беру, лицензиялардың
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі регламентіне
2-қосымша
1-Кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
тұтынушы
ЭҮП
тұтынушы
ЭҮПШ
ЭҮП
тұтынушы
ЭҮП
тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет- браузеріне қосу
Тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықта рдың бар болуына байланысты бас тарту хабарламасы н қалыптастыр У
қызметті таңдайды және қажетті құжаттарды электронды түрде қыстырып, сұраныс мәліметін қалыптастырады;
Қызметті төлеу
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұранысты растау (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдайды
тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалылығы расталмағанына байланысты бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
ЭЦҚ арқыл ы сұран ысты раста у (қол қою)
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты (тұтынушы сұранысын) өтінімді тіркеу және «Е-Лицензиялау» АЖ сұранысты өңдеу
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушы мәліметтерінің бұзушылыққа байланысты бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
4
Аяқтау формасы (мәлімет,құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сәтті сұраныс қалыптаст ырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Істің сәтті аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұранысты жолдау
Сұранған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұранысты жолдау
Өтінімге нөмір беріліп сұранысты тіркеу
Сұранған элект рондық мемле кеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электрондық лицензия, лицензия телнұсқасы
5
Орындалу мерзімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
15 жұмыс күні, 2 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
2-тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар бар; 3-егер авторизация сәтті өтсе
-
-
5 - егер төлемесе;
6- егер төлесе
-
7- егер ЭЦҚ қателік болса, 8 -егер ЭЦҚ қателік болмаса
-
-
10- қызмет көрсетуші тұтынушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеру
-
-
2-Кесте. көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетуші
ЗТ МДҚ
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетуші
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
3
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ-да авторизациялану
Мәліметтер бұзушылықтарына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Қызмет көрсетуші қызметкермен қызметті таңдауы
ЗТ МДҚ,
ЖТ МДҚ тұтынушы мәліметтерін тексеруге сұраныс жолдау
Мәліметтер бұзушылықтарына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
құжаттарды тіркеп,сұраныс формасын толтыру
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты тіркеу және «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қызметті өңдеу
«Е-Лицен зиялау» М ДҚ АЖ-де тұтынушы мәліметт ерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия) тіркеу
4
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты жолдау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Өтінімге нөмір беріп жүйеде сұранысты тіркеу
Сұраған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық лицензия, лицензия телнұсқасы
5
Орындау мерзімі
10-15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
1,5 мин
-
15 жұмыс күні,2 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
1-қызмет көрсетуші қызметкерінің «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ логин және паролі мәліметінің дәйектілігін тексеру
-
4
5-тұтынушы мәліметінде бұрмалаушылықтар бар; 6-егер авторизация сәтті өтсе
-
-
8-егер «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұраныс бойынша мәлімет болмаған жағдайда, 9-Егер сұраныс бойынша мәлімет табылған жағдайда
-
-
3-Кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы.
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЗТ МДҚ/ЖТ МДҚ, БНАЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лице нзиялау » МДҚ АЖ
3
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
Орталық операторы логин және паролімен авторизацияланады
Қызметті таңдайды және  сұраныс мәліметін қалыптастырады
ЗТ МДҚ, ЖТ МДҚ, БНАЖ сүраныс жолдайды
Тұтынушы мәліметтерінің жоқ болуына байланысты мәлімет алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастырады
Сұраныс формасына қажетті құжаттарды және ЭЦҚ куәлігін тіркеп сұранысты толтыру
Оператор ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ жолдау
құжатты тіркеу
мәліметтердің бұзушылықтарына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электр ондық құжат (электрондық лицензия)
4
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
Өтінімге нөмір беріліп сұранысты жүйеде тіркеу
Сәтті сұраныс қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты жолдау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұранған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұранысты жолдау
Өтінімге нөмір беріліп сұранысты тіркеу
Сұранған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электрондық лицензия, лицензия телнұсқасы
5
Орындау мерзімі
30 сек-1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек-1 минут
1 минут
1 минут
30 сек-1 минут
15 жұмыс күні, 2 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
-
-
4-тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болған жағдайда; 5-егер бұзушылықтар бар
-
-
-
8-егер бұзушылықтар бар, 9-Егер бұзушылықтар жоқ
-
-
Озон қабатын бұзатын және құрамында
олардың өнімдері бар заттарды
экспорттауға және импорттауға
лицензиялар беру, лицензиялардың
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және
«қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
__________________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;

13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается лицензия;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, выдача
дубликатов лицензии на
экспорт и импорт
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной
услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной
услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной
услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, выдача
дубликатов лицензии на
экспорт и импорт
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПШЭП
ПЭП
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса потребителя) в ИС "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Отображение уведомления об успешном завершении действия.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия, дубликат лицензии
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
15 рабочих дней, 2 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя;
3 – если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил;
6 – если оплатил
7 – если в ЭЦП ошибка;
8 – если ЭЦП без ошибки
-
-
10 - проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ, ЕНИС
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия, дубликат лицензии
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 рабочих дней, 2 рабочих дня
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5 – если есть нарушения в данных потребителя;
6 – если авторизация прошла успешно
-
-
8 – если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу;
9 – если данные по запросу найдены
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД "Е-лицензирование"
ГБД "Е-лицензирование"
ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Электронная лицензия, дубликат лицензии
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минута
30 сек – 1 минута
15 рабочих дней, 2 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя;
5 – если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, выдача
дубликатов лицензии на
экспорт и импорт
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
"качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;

2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 393-Ө бұйрығына
3-қосымша
«Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге лицензия беру, лицензияны қайта рәсімдеу, лицензия телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге лицензия беру, лицензияны қайта рәсімдеу, лицензия телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - қызмет көрсетуші) көрсетеді, халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы, сондай-ақ, «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 08 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындау және қызмет көрсетуге лицензия беру, лицензияны қайта рәсімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте қолданылған ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) БНАЖ - бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе;
4) бизнес-сәйкестендіру нөмірі - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
5) «Е-Лицензиялау» веб-порталы - берілген, қайта рәсімделген, тоқтатылған, қайта жаңғыртылған және лицензияның қолданылуы тоқтатылған, сондай-ақ лицензияланатын қызмет (кіші қызмет) түрі жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пунктер, учаскелер) туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе, лицензиармен берілетін лицензиялардың сәйкестік нөмірлерін қалыптастыратын орталық (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ);
6) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);

2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 3
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 393-Ө
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
выполнение работ и оказание
услуг в области охраны окружающей среды"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" (далее – услуга) оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее – Центры), а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "Е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
3) ЕНИС – Единая нотариальная информационная система;
4) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
5) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
6) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ФЛ);

19) электрондық лицензия - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы рәсімделетін және берілетін электронды құжат нысанындағы лицензия, қағаз нұсқалармен теңдес.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет
көрсетушінің қызмет тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің реттік іс-әрекеті (№ 1-диаграмма электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өзара іс-әрекет) осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) компьютердің интернет-браузерінде сақталған өзінің тіркеу куәлігі ЭЦҚ арқылы ЭҮП тұтынушы тіркеледі (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін атқарылады);
2) 1-үдеріс - мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет-браузеріне қосады, тұтынушы ЭҮП паролін енгізу үрдісі (авторизация үрдісі);
3) 1-шарт - ЭҮП логины (ЖСН/БСН) және паролі арқылы тұтынушының тіркелгендігі жайлы мәліметтердің дәйектілігін тексеру;
4) 2-үдеріс - тұтынушы мәліметтерінің бұрмаланғандығына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламасының қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген қызметті тұтынушы таңдайды, қызмет көрсету үшін сұраныс формасы экранға шығарылады және тұтынушы форманы оның құрылымдық және пішіндік талаптарына сай толтырады (мәлімет енгізеді), сұраныс формасына қажетті құжаттардың электронды түрде қыстырады;
6) 4-үдеріс - ЭҮТШ қызметті төлеу, кейін осы ақпарат «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ түседі;
7) 2-шарт - қызмет көрсету үшін төленген фактісін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тексеру;
8) 5-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет көрсету үшін төлемінің болмауына байланысты сұраған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - сұранысты растау (қол қою) үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдайды;
10) 3-шарт - ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және тіркеу куәліктері кері қайтарылғандар (жойылғандар) тізімінде жоқтығын, сондай-ақ, сәйкестендіру ақпаратының сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН және тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестігін тексеру;
11) 7-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ тұпнұсқалығы расталмағанына байланысты сұраған қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
12) 8-үдеріс-қызмет көрсетуге толтырылған форманы (мәлімет енгізу) тұтынушының сұранысын ЭЦҚ арқылы дәлелдеу (қол қою);
13) 9-жүріс - электронды құжатты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тіркеу (тұтынушының сұранысын) және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ сұранысты өңдеу;

19) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП ( диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД
"Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";

8. ХҚКО АЖ АЖО (№ 3-диаграмма) арқылы Орталық операторының шешімі және іс-әрекеті реттік қызмет көрсету кезіндегі өзара іс-әрекет осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) 1-үдеріс - қызмет көрсету үшін Орталық операторы ХҚКО АЖ АЖО логин және пароль енгізу (авторизациялау үрдісі);
2) 2-үдеріс - Орталық операторы осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін өтініш формасын шығады және Орталық операторы тұтынушы мәліметтерін енгізуі;
3) 3-үдеріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы мәліметтері туралы сұранысты ЭҮП арқылы жолдау;
4) 1-шарт - тұтынушы мәліметтерінің ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ болуын тексеру;
5) 4-жүріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушылардың мәліметтері жоқ болғанына байланысты ақпарат алу мүмкін еместігі туралы хабарландыру қалыптастыру;
6) 5-үдеріс - сұраныс формасының қағаз нұсқасы бар болғаны туралы бөлігін толтыру, тұтынушымен ұсынылған және қажетті құжаттарды Орталық операторымен сканерлеп, оларды сұраныс формасына қыстыру және қызмет көрсетуге толтырылған сұраныс формасын (мәлімет енгізу) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс - Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжатты (тұтынушы сұранысын) ЭҮП арқылы «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ жолдау;
8) 7-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт - қызмет көрсетуші тұтынушы ұсынған қосымша құжаттарды Стандарттың 11-тармағында көрсетілген және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушы мәліметтерінде бұрмалаушылықтардың болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптастырылған қызмет қорытындысын (электрондық лицензияны) тұтынушы Орталық операторы арқылы алады.
9. Қызметке сұранысты толтыру және жауап формасы «Е-лицензиялау» www.elicense.kz. Веб-порталында көрсетілген.
10. электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін алушының тексеру амалдары: «электрондық үкімет» порталында «қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ уәкілетті органға жүгінген кезде.
11. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті Саll-орталығының (1414) ақысыз телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісі кезіндегі
өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
12. Қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ;
5) ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ;
6) ХҚКО АЖ АЖО;
7) қызмет көрсетуші.

8. Пошаговые действия и решения оператора Центра через АРМ ИС ЦОН ( диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя, о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
10. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е-лицензирование";
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) ЕНИС;
7) АРМ ИС ЦОН;
8) услугодатель.

2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 393-Ө бұйрығына
4-қосымша
«I санат объектілері үшін экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «І санат объектілері үшін экологиялық рұқсат беру» мемлекеттік электрондық қызмет (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - қызмет беруші), сондай-ақ, www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «I санат объектілері үшін экологиялық рұқсат беру» мемлекеттік қызмет Стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) бизнес сәйкестендіру нөмірі - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы - берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объекттері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ);
4) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);

2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 393-Ө
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача экологических разрешений для объектов I категории"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" (далее – услуга) оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача экологических разрешений для объектов I категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ФЛ);

5) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
6) «заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай Ұлттық сәйкестендірілуін енгізу мақсатында бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі шеңберінде өзге де субьектілерге, олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің тізбесі (бұдан әрі - ҚФБ);
8) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
9) пайдаланушы - ақпараттық жүйеге оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет көрсетуші);
10) тұтынушы - мемлекеттік электрондық қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
11) транзакциялық қызмет - пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру бойынша электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін қызмет;
12) «электрондық-үкімет» шлюзі - электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
13) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік электрондық қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
14) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі — ЭЦҚ);
15) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызмет бойынша әрекетінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қызметтік өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП тіркеуді алушы компьютердің интернет-браузеріне сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу қуәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);

5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде предпринимательства (далее – ИИН);
6) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ЮЛ);
7) Структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ);
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
9) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
13) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
14) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
15) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП ( диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);

2) 1 үдеріс - алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1 шарт - логин (ЖСН/БЖН) және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдеріс - алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3-үдеріс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, электрондық түрдегі қажетті құжаттарды сұрау салу нысанына тіркей отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4 үдеріс - сұрау салуды растау (қол қою) үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2 шарт - ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ көрсетілген сұрау салуды ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БЖН және көрсетілген ЖСН/БЖН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;
8) 5 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - алушының ЭЦҚ көмегімен сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және оған қызмет көрсетудің электрондық түрде бекітілген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
10) 7 үдеріс - «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ электрондық құжатты (алушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ сауалды өңдеу;
11) 4 шарт - тұтынушыны біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
12) 8 үдеріс - «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
13) 9 үдеріс - алушының «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ қалыптастырған қызмет нәтижесін (рұқсат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттер және шешімдер (қызмет көрсетуші арқылы қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттің № 2-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшаға келтірілген:
1) 1 үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ логині мен паролін енгізу үдерісі (авторландыру үдерісі);
2) 1 шарт - Логин және пароль арқылы қызмет берушінің қызметкері тіркелгендігі туралы деректердің дұрыстығын «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ тексеру;
3) 2 үдеріс - «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ қызмет берушінің қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (разрешения), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя ( диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;

4) 3 үдеріс - қызмет беруші осы Регламентте көрсетілген қызметтің қызметі таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін енгізуі;
5) 4 үдеріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы сұрау салу жолдау;
6) 2 шарт - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5 үдеріс - ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ алушы деректерінің болмауымен байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны құрастыру;
8) 6 үдеріс - сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сауал нысанына бекітуі;
9) 7 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да сұрау салуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ қызметті өңдеу;
10) 3 шарт-алушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
11) 8 үдеріс - «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 9 үдеріс - алушының «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық рұқсатты) алуы. Электрондық құжат электрондық мемлекеттік қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.
8. Қызметке сұрау салу және жауап нысандарын толтыру www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу жағдайын тексеру әдісі: «электрондық үкімет» веб-порталында «қызметті алу тарихы» тарауында, сондай-ақ, қызмет берушіге өтініш берген кезде.
10. Қажетті ақпаратты және қызметті көрсету бойынша кеңесті 1414 телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»;
4) МДҚ ЖТ;
5) қызмет беруші.
12. Әрекеттердің логикалық дәйектілігінің арасындағы (ЭҮП және қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі) өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграмма осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Әр қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген әрекеттердің (процедурасы, функциясы, операциясы) жүйелілігінің текстік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Тұтынушы қызмет көрсету нәтижелері «сапа» және «қолжетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнамаға сәйкес осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес өлшенеді.

4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов в соответствии с пунктом 11 Стандарта, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (разрешения) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ИС ГБД "Е-лицензирование";
4) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) услугодатель.
12. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.

15. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
16. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) рұқсат берілетін тұлғаның ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялануы;

15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация на ПЭП;

4) пайдаланушыда ЭЦҚ болуы.
«I санат объектілері үшін
экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет
Регламентіне 1-қосымша
ҮЭП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1-диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
«I санат объектілері үшін
экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет
Регламентіне 2-қосымша
1-Кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Іс-әрекеттің атауы (операция,  процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет- браузеріне бекітуді
Алушының деректеріндегі бұзушылықта рмен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптастырады және қызметті таңдайды;
Қызмет төлемақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Куәландыру(қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ электрондық құжатты (алушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ сауалды өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
Элект ронды қ құжат (электронд ық лицен зия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Орындалу мерзімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
10-15 сек
-
15 жұмыс күні
Келесі іс-әрекет нөмірі
2-алушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 3-егер авторландыру табысты өткенде
-
4
5 - төлемақысын жасамағанда;6- төлемақысын жасағанда
-
7 -ЭЦҚ қателік болғанда; 9 -ЭЦҚ қате болмағанда
-
-
10- алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
-
-
2-Кесте көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
МДҚ ЖТ
Қызмет көрсетуші
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
Қызмет көрсетуші
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
«Е-Лицензиялау» АЖ МДҚ авторландырылады
Қызмет көрсетушінің қызметкерімен қызметті таңдауы
МДҚ ЖТ алушының деректерін тексеруге сұрау салу
Бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал нысанын құжаттарды бекітумен толтыру
«Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ қызметті өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ алушының  деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Орындау мерзімі
10-15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
10-15 сек
Келесі іс-әрекет нөмірі
-
-
4-бұзышылықтар алушы деректерінде болғанда; 5-авторландыру табысты өткенде
-
7-алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
«I санат объектілері үшін
экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет
Регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтердің «сапа» және
«қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға сауалнама
__________________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;

4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача экологических
разрешений для объектов
I категории"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании электронной
государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании электронной
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача экологических
разрешений для объектов
I категории"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса потребителя) в ИС "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС "Е-лицензирование"
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Разрешение, переоформление разрешения
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории – не более двух месяцев; для получения комплексного экологического разрешения – в течение трех месяцев; для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории – в течение 1 месяца
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя;
3 – если авторизация прошла успешно
4
7 – если в ЭЦП ошибка;
8 – если ЭЦП без ошибки
-
-
10 - проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (разрешение)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Разрешение, переоформление разрешения
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории – не более двух месяцев; для получения комплексного экологического разрешения – в течение трех месяцев; для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории – в течение 1 месяца
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5 – если есть нарушения в данных потребителя;
6 – если авторизация прошла успешно
-
-
8 – если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу;
9 – если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача экологических
разрешений для объектов
I категории"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
"качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;

2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 393-Ө бұйрығына
5-қосымша
«Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу»
мемлекеттік электрондық қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1.«Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу» мемлекеттік электрондық қызмет (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерімен (бұдан әрі — қызмет беруші), сондай-ақ, www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетеді.
2) Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу» мемлекеттік қызмет Стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) Ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық, кешенді қолданумен ақпаратты сақтау,өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) бизнес сәйкестендіру нөмірі - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы - берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объекттері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ);
4) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін: жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);

2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 5
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 393-Ө
Регламент электронной государственной услуги
"Регистрация паспортов опасных отходов"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Регистрация паспортов опасных отходов" (далее – услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Регистрация паспортов опасных отходов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2012 года № 1033 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ФЛ);

2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 393-Ө бұйрығына
6-қосымша
«I санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптаманың
қорытындысын беру» мемлекеттік электрондық қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «I санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» мемлекеттік электрондық қызметін (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - қызмет көрсетуші), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамызда № 1033 Қаулысымен бекітілген «I санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» мемлекеттік қызмет Стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе - ақпараттарды аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі - заңды тұлғаға (филиал мен өкілдікке) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы - берілген, қайта ресімделген, тоқтатыла тұрған, жаңартылған және қолданылуы тоқтатылған лиңензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын, лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ);
4) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);

2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 393-Ө
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы
для объектов I категории"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории" (далее – услуга) оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "Е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 8 августа 2012 года № 1033 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ФЛ);

5) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
6) «заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай Ұлттық сәйкестендірілуін енгізу мақсатында бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі шеңберінде өзге де субьектілерге, олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің тізбесі (бұдан әрі - ҚФБ);
8) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда тасығыштары көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
9) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оны өз қажетіне жарататын субъект (алушы, қызмет көрсетуші);
10) транзакциялық қызмет көрсету - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну бойынша қызмет көрсету;
11) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін заңды тұлға;
12) электрондық құжат - өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда табыс етілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қуәландырылған құжат;
13) «электрондық үкімет» шлюзі - электрондық қызмет көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
14) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
15) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрі - ЭЦҚ).
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызмет бойынша әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылдың функционалдық № 1-диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы компьютердің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үрдіс - алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП алушы құпия сөзін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт - ЭҮП ЖСН/БСН және құпия сөз арқылы тіркелген алушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;

5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде предпринимательства (далее – ИИН);
6) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий (далее – ГБД ЮЛ);
7) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ);
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
9) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
14) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
15) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП ( диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;