Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 5 қаңтардағы № 158-3 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 3 ақпанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 713 болып енгізілді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына, «Мемлекеттік қызмет регламентін әзірлеу жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 23 маусымдағы № 91 бұйрығына сәйкес, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төмендегілер:
1) 1-қосымшаға сәйкес «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) 2-қосымшаға сәйкес «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) 3-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) 4-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) 5-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) 6-қосымшаға сәйкес «Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден кейін күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкiм                                       И. Тасмағамбетов
КЕЛIСIЛДI:
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат
министрі                                   А. Жұмағалиев
4 қаңтар 2012 жыл
Астана қаласы әкімдігінің

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами
Постановление акимата города Астаны от 5 января 2012 года № 158-3. Зарегистрировано департаментом юстиции города Астаны 3 февраля 2012 года № 713. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29 декабря 2012 года № 158-1925
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29.12.2012 № 158-1925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», приказом Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 23 июня 2010 года № 91 «Об утверждении Методических рекомендаций по разработке регламента государственной услуги», в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астана ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» согласно приложению 2;
3) Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» согласно приложению 3;
4) Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами» согласно приложению 4;
5) Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств» согласно приложению 5;
6) Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи» согласно приложению 6.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
СОГЛАСОВАНО
Министр связи и информации
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны

2012 жылғы 5 ақпандағы
№ 158-3 қаулысына
1-қосымша
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:
1) бос орын – жұмыс берушiдегi бос жұмыс орны (лауазым);
2) «Еңбек нарығы» БАЖ және «Жұмыспен қамту» БАЖ – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Еңбек нарығы» бірыңғай ақпараттық жүйені және «Жұмыспен қамту» бірыңғай ақпараттық жүйе бағдарламалық қамтамасыз ету;
3) ЖҚжӘББ – Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
4) жұмысқа орналастыру – халықтың еңбекпен қамтылуын қамтамасыз етуге септігін тигізуге бағытталған ұйымдастырушылық, экономикалық және құқықтық iс-шаралар кешенi;
5) жұмыспен қамтылу – азаматтардың Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiне қайшы келмейтiн жеке қажеттіліктерді қанағаттандыруға байланысты және оларға табыс немесе кiрiс әкелетiн еңбек қызметi;
6) жұмыссыздар – өздерiне байланысты емес себептер бойынша кіріс әкелетiн еңбек қызметiмен айналыспайтын, жұмыс iздеп жүрген және еңбек етуге әзiр, еңбекке жарамды жастағы жеке тұлғалар.
2. Жалпы ереже
2. Мемлекеттік қызметтің нормативті құқықтық анықтамасы:
жұмыссыздарды тіркеу – жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша хабарласқан азаматтарды есепке қою.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның атауы:
«Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі.
4. Көрсететін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
Мемлекеттік қызмет көрсетуде «Еңбек нарығы» БАЖ және «Жұмыспен қамту» БАЖ қолданылады.
Қажетті құжаттарды ұсынғанда хабарласқан адамның деректері «Еңбек нарығы» БАЖ және «Жұмыспен қамту» БАЖ-ға енгізіледі.
Қажет болған жағдайда әрбір тіркелген жұмыссыздың барлық қажетті деректері қаралуы және басып шығарылуы мүмкін.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік-құқықтық актінің атауы, бабы және баптың мазмұны:
мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына сәйкес көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің қорытындысы мен ұсыну түрі:
(«Еңбек нарығы» БАЖ және «Жұмыспен қамту» БАЖ мәліметі) электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу немесе тіркеуден бас тарту.
7. Мемлекеттік органдардың және басқа да мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне енгізілген субъектілердің тізбесі:
мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне ЖҚжӘББ-дан басқа ешкім енгізілмейді.

от 5 января 2012 года
№ 158-3
Регламент
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1. Основные понятия
1. Определение используемых в настоящем Регламенте терминов и аббревиатур:
1) вакансия – свободное рабочее место (должность) у работодателя;
2) ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость» – программное обеспечение Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Единая информационная система «Рынок труда» и Единая информационная система «Занятость»;
3) УЗиСП – Управление занятости и социальных программ города Астаны;
4) трудоустройство – комплекс организационных, экономических и правовых мероприятий, призванных способствовать обеспечению трудовой занятости населения;
5) занятость – деятельность граждан, связанная с удовлетворением личных потребностей, не противоречащих Конституции, законам и иным нормативным правовым актам Республики Казахстан, и приносящая им заработок или доход;
6) безработные – лица трудоспособного возраста, которые по независящим от них причинам не занимаются трудовой деятельностью, приносящей доход, ищущие работу и готовые трудиться.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
регистрация безработных – постановка на учет граждан, обращающихся по вопросам трудоустройства.
3. Наименование государственного органа, оказывающего государственную услугу:
Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны».
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
При оказании государственной услуги используются ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость».
При предъявлении необходимых документов данные обратившегося вносятся в ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость».
При необходимости возможен просмотр и распечатка всех необходимых данных на каждого зарегистрированного безработного.
5. Название, статья и содержание статьи нормативно-правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга:
государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан «О занятости населения».
6. Результат государственной услуги, который получит потребитель и форма предоставления:
регистрация либо отказ в регистрации в качестве безработного в электронном виде (сведения ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость»).
7. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
кроме УЗиСП в процесс предоставления государственной услуги никто не включается.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік органның, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету үшін хабарласу қажет болатын басқа да мүдделі органдардың орналасқан жері және жұмыс кестесі:
мемлекеттік қызметті Астана қаласы, Кенесары көшесі, 65 мекен-жайында орналасқан ЖҚжӘББ-ның жұмыссыздарды әлеуметтік қорғау бөлімі көрсетеді.
Жұмыс кестесі: дүйсенбiден жұмаға дейін сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін.
9. Тұтынушылардың мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы мәселелер жөнінде ақпарат алу тәртібі:
мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ресми мерзімдік басылымдарда, ЖҚжӘББ-ның, 21-28-39 телефоны арқылы ХҚКО фойесінде орналасқан стендтерде, сонымен қатар Астана қаласы әкімінің www.astana.kz. сайтында орналастырылады.
Хабарласқан кезде қажетті құжаттарды ұсынған жағдайда хабарласқан адамды 15 минут ішінде жұмыссыз ретінде тіркеу жүргізіледі. Одан кейін онымен бірге лайықты жұмыс іздеу жүргізіледі немесе жұмыссыздарды әлеуметтік қорғау шаралары ұсынылады.
Жұмыс беруші жұмысқа қабылдаудан дәлелді түрде бас тартқан жағдайда тұтынушыға жұмыссыздың анықтамасы беріледі.
Тұтынушы ұсынылған жұмыстан бас тартқан жағдайда – жұмыссызға анықтама беруден ауызша түрде бас тарту, қажет болған жағдайда – дәлелді жазбаша түрде бас тартады.
10. Егер мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде бірнеше мүдделі органдар қатысатын болса барлық әкімшілік тәртіптемелерден өту:
тұтынушының басқа органдарға хабарласуы қажет етілмейді.
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде уақыт жағынан шектеу мерзімдері:
1) құжаттарды ұсынған күннен бастап он күнтізбелік күннен кешіктірмей:
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге берілген ең көп уақыт – 15 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтуге берілген ең көп уақыт – 10 минут.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға, оның ішінде құжаттар қабылдаудан және қарастырудан бас тартуға негіздеме:
Қажетті құжаттар болмаған жағдайда, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған жағдайда жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
13. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан сауал алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
барлық қажетті құжаттарды ЖҚжӘББ-ға өткізгеннен кейін, ЖҚжӘББ маманымен тұтынушының деректері жеке есепке алу карточкасына енгізіледі («Еңбек нарығы» ЕИС және «Жұмыспен қамту» ЕИС).
Өтініш беруші тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға жеке өзі бару арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы ақпараттандырылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Место нахождения и график работы государственного органа, а также других заинтересованных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
государственная услуга оказывается отделом социальной защиты безработных УЗиСП по адресу: город Астана, улица Кенесары, 65;
график работы: с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
9. Порядок получения информации потребителями по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги:
полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается в официальных периодических печатных изданиях, на стендах, расположенных в фойе УЗиСП, по телефону 21-28-39, а также сайте акима города Астаны: www.astana.kz.
В случае предоставления при обращении необходимых документов в течение 15 минут производится регистрация обратившегося в качестве безработного. Далее совместно с ним ведется поиск подходящей работы или предлагаются меры социальной защиты безработных.
В случае мотивированного отказа работодателя в приеме на работу потребителю выдается справка безработного.
В случае отказа потребителя от предложенной работы – отказ в выдаче справки безработного в устной форме, в случае необходимости – мотивированный письменный отказ.
10. Прохождение всех административных процедур, в случае если в процессе оказания государственной услуги участвуют несколько заинтересованных органов:
обращение потребителя в другие органы не требуется.
11. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) не позднее десяти календарных дней со дня предъявления документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – 10 минут.
12. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов:
отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов;
оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
после сдачи всех необходимых документов в УЗиСП, данные потребителя заносятся специалистом УЗиСП в карточку персонального учета (в ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость»);
информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны – бір маман.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Кіріс хат-хабарды (соның ішінде электрондық) ресімдеу тәртібі және тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуге жазған сауалын және (өтінімін) қабылдау (тіркеу) туралы ақпарат алу:
өтініш жазу қажет етілмейді;
ЖҚжӘББ мәліметтерін «Еңбек нарығы» БАЖ және «Жұмыспен қамту» БАЖ жеке есепке алу карточкасына енгізу арқылы хабарласқан тұлғаларды құжаттарын ұсынған күннен бастап он күнтізбелік күннен кешіктірмей жұмыссыз ретінде тіркейді, одан кейін тұтынушыға мемлекеттік қызмет алған күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
ЖҚжӘББ-да тіркелген жұмыссыздар он күнтізбелік күн ішінде бір реттен кем емес уәкілетті органға барып белгіленуі тиіс.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың,нысандардың, қалыптардың тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
Қазақстан азаматтары – жеке куәлігі (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар – шетелдіктің Қазақстан Республикасындағы тұрағы және ішкі істер органдарында тіркелгендігі туралы белгісі бар азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
оралмандар – оралман куәлігі;
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке кодты (ӘЖК) беру туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) соңғы жылы алған табысы туралы мәліметтер (хабардар ету сипатында).
17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары:
«Еңбек нарығы» ЕИС және «Жұмыспен қамту» ЕИС бағдарламалық қамтамасыз ету авторлық құқықтарымен қорғалған.

14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги – один специалист.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его запроса (заявки) на оказание государственной услуги:
сдача заявления не требуется;
УЗиСП не позднее десяти календарных дней со дня предъявления документов, регистрирует обратившихся лиц в качестве безработных путем занесения сведений в карточки персонального учета ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость», после чего потребителю выдается талон с указанием даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
безработные, зарегистрированные в УЗиСП, должны не реже одного раза в течение десяти календарных дней отмечаться в уполномоченном органе.
16. Перечень документов, форм, шаблонов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) документы, удостоверяющие личность:
для граждан Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
для иностранцев и лиц без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
для оралманов – удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН, ИИН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
17. Требования к информационной безопасности:
программное обеспечение ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость» защищено авторскими правами.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ):
ҚФБ-1 – ЖҚжӘББ жұмыссыздарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу бөлімінің маманы.
ҚФБ-2 – ЖҚжӘББ басшылығы.
19. 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Іс-әрекеттің №
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
1-ҚФБ
1-ҚФБ
1-ҚФБ
2-ҚФБ
3.
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Жұмыссыз ретінде тіркеу тәртібін түсіндіру
Жұмыссыз ретінде тіркеу
Лайықты жұмыс таңдау үдерісі
Жұмыссыз ретінде тіркеуден, жұмысқа жолдамадан, негізді түрде бас тартуға қол қою
4.
Аяқтау нысаны
Жұмыссыздың жаднамасы
Толтырылған жеке есепке алу карточкасы
Жұмысқа жолдама
Жұмыссыз ретінде тіркеуден, жұмысқа жолдамадан, негізді түрде бас тарту
5.
Аяқтаудың баламалы нысаны
Жұмыссыз ретінде тіркеуден негізді түрде бас тарту
6
Орындау мерзімдері
5 минут
5 минут
5 минут
7.
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
4
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
1-ҚФБ
2-ҚФБ

18. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
СФЕ-1 – специалист отдела содействия трудоустройству безработных УЗиСП;
СФЕ-2 – руководство УЗиСП.
19. Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-2
3
Наименование
действия (операции)
и их описание
Разъяснение
порядка
регистрации
в качестве
безработного
Регистрация
в качестве
безработного
Процесс
подбора
подходящей
работы
Подписание
мотивированного
отказа в
регистрации
в качестве
безработного,
направления
на работу
4
Форма завершения
Памятка
безработного
Заполненная
карточка
персонального
учета
Направление
на работу
Мотивированный
отказ в
регистрации
в качестве
безработного,
направление
на работу
5
Альтернативная
форма завершения
Мотивированный
отказ в
регистрации
в качестве
безработного
6
Сроки исполнения
5 минут
5 минут
5 минут
7
№ следующего
действия
2
3
4
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-1
СФЕ-2

1. Жұмыссыз ретінде тіркеу тәртібін түсіндіру
5. Жұмыссыз ретінде тіркеуден, жұмысқа жолдамадан, негізді түрде бас тартуға қол қою
2. Қажетті құжаттарды ұсынғанда жұмыссыздарды тіркеу, жеке есепке алу карточкасын толтыру
3. Бос жұмыс орны дерекқорынан мамандығы бойынша жұмыс қарау
4. Жұмысқа жолдама беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
1-ҚФБ
2-ҚФБ
1. Жұмыссыз ретінде тіркеу тәртібін түсіндіру
3. Жұмыссыз ретінде тіркеуден негізді түрде бас тартуға қол қою
2. Жұмыссыз ретінде тіркеуден негізді түрде бас тарту
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, қалыптары.
ЖҚжӘББ мәліметтерін «Еңбек нарығы» БАЖ және «Жұмыспен қамту» БАЖ жеке есепке алу карточкасына енгізу арқылы құжаттарын ұсынған жағдайда хабарласқан тұлғаларды жұмыссыз ретінде тіркейді, одан кейін тұтынушыға мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Одан әрі онымен бірлесіп ыңғайлы жұмыс іздейді немесе жұмыссыздарды әлеуметтік қорғау шаралары ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртіпте жауапты болады.
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 5 ақпандағы
№ 158-3 қаулысына
2-қосымша
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке
алу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:
1) арнайы комиссиялар – Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу үшiн аудандар (қалалар) әкiмдерiнiң шешiмдерiмен құрылатын комиссиялар;
2) ЖҚжӘББ – Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы, арнайы комиссияның жұмыс органы;
3) ЗТМО – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Астана қалалық филиалы, өтемақы төлеу жөнiндегi уәкiлеттi ұйым;

1. Разъяснение порядка регистрации
в качестве безработного
5. Подписание мотивированного отказа
в регистрации в качестве безработного,
направления на работу
2. Регистрация безработного при
предъявлении необходимых документов,
заполнение карточки персонального учета
3. Подбор подходящей работы с базы данных
вакансий
4. Выдача направления на работу
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ-1
СФЕ-2
1. Разъяснение порядка регистрации
в качестве безработного
3. Подписание мотивированного отказа
в регистрации в качестве безработного
2. Мотивированный отказ в регистрации
в качестве безработного
20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
СФЕ-1                                 СФЕ-2
21. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги:
в случае предъявления необходимых документов УЗиСП регистрирует обратившихся лиц в качестве безработных путем занесения сведений в карточки персонального учета ЕИС «Рынок труда» и ЕИС «Занятость», после чего потребителю выдается талон с указанием даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Далее совместно с ним ведется поиск подходящей работы или предлагаются меры социальной защиты безработных.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица государственного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 5 января 2012 года
№ 158-3
Регламент
государственной услуги «Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
1. Основные понятия
1. Определение используемых в настоящем Регламенте терминов и аббревиатур:
1) специальные комиссии – комиссии, создаваемые решениями акимов районов (городов) для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) УЗиСП – Управление занятости и социальных программ города Астаны, рабочий орган специальной комиссии;
3) ГЦВП – Городской филиал города Астаны Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, уполномоченная организация по выплате компенсации;

4) «СЯСП» ААЖ – «Семей ядролық сынақ полигонында сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды есепке алу» ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
5) iс қағазының макетi – азаматтың өтемақы алуға арналған жеке iс-қағазының макетi;
6) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
7) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ереже
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу.
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге 1949-1965 жылдары, 1966-1990 жылдарда радиоактивтiк ластануға ұшыраған аумақтарда тұратын, тұрған, жұмыс iстеген немесе қызмет өткерген (оның iшiнде мерзiмдi) азаматтар жатады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органның атауы:
«Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі. Мемлекеттік қызмет сондай-ақ баламалы негізде ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсететін мемлекеттік қызметтің нысаны:
автоматтандырылмаған.
Мемлекеттік қызмет көрсетуде «СЯСП» ААЖ қолданылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік-құқықтық актінің атауы, бабы (тармағы) және баптың (тармақтың) мазмұны:
мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы» 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының12-бабына, «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеудiң және оларға куәлiк берудiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысының 3-тармағына сәйкес көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің қорытындысы және ұсыну түрі:
азаматты Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен деп тану немесе танудан бас тарту туралы қағаздық нұсқадағы жазбаша хабарлама 6-қосымшаға сәйкес, бұрын куәлік алмаған тұлғалар үшін – жеңілдіктер мен өтемақылар алу құқығын растайтын куәлік 5-қосымшаға сәйкес.
7. Мемлекеттік органдардың және басқа да мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне енгізілген субъектілердің тізбесі:
1) меншік нысанына қарамастан ұйым және мекеме;

4) АИС «СИЯП» – ведомственная автоматизированная информационная система «Учет граждан, пострадавших вследствие испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
5) макет дела – макет личного дела гражданина на получение компенсации;
6) ЦОН – Центр обслуживания населения;
7) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
к пострадавшим вследствие ядерных испытаний относятся граждане, проживающие, проживавшие, работавшие или проходившие службу (в т.ч. срочную) на территориях, подвергшихся радиоактивному загрязнению с 1949 по 1965, с 1966 по 1990 годы вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
3. Наименование государственного органа, оказывающего государственную услугу:
Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны». Государственная услуга также оказывается на альтернативной основе через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
При оказании государственной услуги используется АИС «СИЯП».
5. Название, статья (пункт) и содержание статьи (пункта) нормативного правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга:
государственная услуга предоставляется на основании статьи 12 Закона Республики Казахстан от 18 декабpя 1992 года «О социальной защите гpаждан, постpадавших вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне», пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110 «О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений».
6. Результат государственной услуги, который получит потребитель и форма предоставления:
письменное уведомление на бумажном носителе о признании либо об отказе в признании гражданина пострадавшим, вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне согласно приложению 6, удостоверение, подтверждающее право на льготы и компенсации согласно приложению 5 – для лиц, ранее его не получивших.
7. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) организации и учреждения, независимо от форм собственности;

2) ЖҚжӘББ;
3) облыстардың, Алматы қаласының Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары;
4) арнайы комиссиялар;
5) ЗТМО.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік органның, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үшін хабарласу қажет болатын басқа да мүдделі органдардың орналасқан жері және жұмыс кестесі:
мемлекеттік қызметті Астана қаласы, Ш. Иманбаева көшесі, 16 мекен-жайында орналасқан ЖҚжӘББ-ның Алматы, Есіл және Сарыарқа аудандарының әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі бөлімдері көрсетеді.
Жұмыс кестесі: дүйсенбiден жұмаға дейін сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Қызмет баламалы негізде мына мекен-жайлар бойынша ХҚКО арқылы көрсетіледі:
1) Астана қаласы Алматы ауданының ХҚКО, Астана қаласы, Республика даңғылы № 12/2;
2) Астана қаласы Есіл ауданының ХҚКО, Астана қаласы, Сауран көшесі, № 7;
3) Астана қаласы Сарыарқа ауданының ХҚКО, Астана қаласы, А. Пушкин көшесі, № 97;
жұмыс кестесі:
демалыс және мейрам күндерінен басқа, күн сайын сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталық филиалдар мен өкілдіктерге сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліс белгіленген.
9. Тұтынушылардың мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы мәселелер жөнінде ақпарат алу тәртібі:
мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ресми мерзімдік басылымдарда, ЖҚжӘББ-ның, 21-28-39 телефоны арқылы ХҚКО фойесінде орналасқан стендтерде, сонымен қатар Астана қаласы әкімінің www.astana.kz. сайтында орналастырылады.
Азаматты Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану немесе танудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда тұтынушы қағаздық нұсқадағы жазбаша хабарлама алады.
10. Егер мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде бірнеше мүдделі органдар қатысатын болса барлық әкімшілік тәртіптемелерден өту:
1) меншік нысандарына қарамастан ұйымдар мен мекемелер – ЖҚжӘББ-ның қарауына жұмыс істейтін азаматтардың іс қағаздары макеттерін қалыптастырады және ұсынады;
2) ЖҚжӘББ – төмендегілерді қабылдайды:
жұмыссыз азаматтардан, зейнеткерлерден, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардан қажетті құжаттарды;
меншік нысанына қарамастан ұйымдар мен мекемелерден жұмыс істейтін азаматтардың іс қағаздарының макеттерін.
3) облыстардың, Алматы қаласының Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары – Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы ақшалай өтемақы төлеу/төлемеу фактілерін растауды жүзеге асырады;

2) УЗиСП;
3) Управления координации занятости и социальных программ областей, города Алматы;
4) специальные комиссии;
5) ГЦВП.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Место нахождения и график работы государственного органа, а также других заинтересованных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
государственная услуга оказывается отделами по оказанию социальной помощи районов «Алматы», «Есиль» и «Сарыарка» УЗиСП по адресу: город Астана, улица Ш. Иманбаевой, 16;
график работы: с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
На альтернативной основе услуга оказывается через ЦОНы по адресам:
1) ЦОН района «Алматы» города Астаны, город Астана, проспект Республики № 12/2;
2) ЦОН района «Есиль» города Астаны, город Астана, улица Сауран, № 7;
3) ЦОН района «Сарыарка» города Астаны, город Астана улица А. Пушкина, № 97;
график работы:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме воскресенья и праздничных дней.
9. Порядок получения информации потребителями по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги:
полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается в официальных периодических печатных изданиях, на стендах, расположенных в фойе ЦОНов, УЗиСП, по телефону 21-28-39, а также сайте акима города Астаны: www.astana.kz.
В случае принятия решения о признании либо об отказе в признании гражданина пострадавшим, вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне, потребитель получает письменное уведомление на бумажном носителе.
10. Прохождение всех административных процедур, в случае если в процессе оказания государственной услуги участвуют несколько заинтересованных органов:
1) организации и учреждения, независимо от форм собственности – формируют и предоставляют на рассмотрение в УЗиСП макеты дел работающих граждан по списку (приложение 3);
2) УЗиСП – осуществляет прием:
необходимых документов от безработных граждан, пенсионеров, получателей государственных социальных пособий;
макетов дел на работающих граждан от организаций и учреждений, независимо от форм собственности.
3) Управления координации занятости и социальных программ областей, города Алматы – осуществляют подтверждение фактов выплаты/невыплаты единовременной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;

4) арнайы комиссия – іс қағаздарының макеттерін қарастырады және азаматты Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану (танудан бас тарту) туралы шешім шығарады.
5) ЗТМО – кейіннен арнайы комиссия шешімінің негізінде өтемақы төлеуді жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде уақыт жағынан шектеу мерзімдері:
1) арнайы комиссияның азаматты Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану немесе танудан бас тарту туралы шешімі жиырма күннен аспайтын мерзімде қабылданады;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге берілген ең көп уақыт – бір өтініш иесіне қызмет көрсетуге 15 минуттан ЖҚжӘББ-нда, 30 минуттан ХҚКО-нда есептегенде кезекте тұрған адамдардың санына байланысты;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтуге берілген ең көп уақыт – хабарлама пошта байланысымен жазбаша түрде жолданатындықтан қажет етілмейді.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілген мерзімдер қолданылады, бұл ретте мемлекеттік қызметтің құжаттарын қабылдау (қорытынды) және беру мерзімі мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға, оның ішінде құжаттар қабылдаудан және қарастырудан бас тартуға негіздеме:
тексеру қорытындылары бойынша Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен, іс қағаздар макеті ресімделген азаматқа өтемақы төлеу фактісін анықтау, сондай-ақ тұтынушы құжаттар тапсыру кезінде толық емес және (немесе) расталмаған мәліметтер берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
ЖҚжӘББ құжаттар ресімдеу кезінде қателіктер анықталса, құжаттар пакетін толық ұсынбаса және құжаттарды тиісті түрде ресімдемеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін жиырма күн ішінде бас тартуының себептерін көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
13. ЖҚжӘББ хабарласып, мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан сауал алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
ЖҚжӘБ маманы:
1) қабылдау мен тіркеуді:
жұмыссыз азаматтардан, зейнеткерлерден, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардан қажетті құжаттарды;
меншік нысанына қарамастан ұйымдар мен мекемелерден жұмыс істейтін азаматтар үшін істер макетін қабылдауды жүзеге асырады;

4) специальная комиссия – рассматривает макеты дел и выносит решение о признании (отказе в признании) гражданина пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (приложение 4);
5) ГЦВП в последующем осуществляет выплату компенсации на основании решения специальной комиссии.
11. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) решение специальной комиссии о признании либо об отказе в признании гражданина пострадавшим вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне принимается в срок не более двадцати дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в УЗиСП, 30 минут в ЦОНе;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не требуется, так как уведомление направляется в письменной форме почтовой связью.
При оказании государственной услуги через ЦОН применяются указанные сроки, при этом дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги.
12. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов:
основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем;
УЗиСП при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги при обращении в УЗиСП:
специалист УЗиСП – осуществляет:
1) прием и регистрацию:
необходимых документов от безработных граждан, пенсионеров, получателей государственных социальных пособий;
макетов дел на работающих граждан от организаций и учреждений, независимо от форм собственности;

2) ЖҚжӘБ басшылығы келіп түскен өтініштермен танысады, ЖҚжӘБ маманына орындауға жөнелтуді жүзеге асырады;
ЖҚжӘБ маманы:
3) облыстардың, Алматы қаласының Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларына азаматтарға біржолғы өтемақыны төлеу (төлемеу) жөнінде сауалдарды жолдайды, біржолғы өтемақыны төлеу (төлемеу) мәніне Халық банкінің тізілімдемесімен салыстыруды;
4) «СЯСП» ААЖ базасы мен журналға істер макетінің деректерін енгізу;
5) арнайы комиссияның қарауына сауалдың нәтижесімен істер макетін жіберуді;
6) Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат деп тану немесе бас тарту туралы арнайы комиссия шешім қабылдағаннан кейін бес күн ішінде ЗТМО-ға істер макетін;
7) тұтынушыға арнайы комиссияның қабылдаған шешімі жөнінде хабарламаны жіберуді жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған кезден бастап ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру кезіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО келіп түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушыға тиісті құжаттарды мыналарды: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін көрсетіп қабылдағаны жөнінде қолхат береді;
3) ХҚКО құжаттарды ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне табыстайды;
4) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі құжаттарды тіркейді және ЖҚжӘББ-ның басшылығына табыстайды;
5) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады және орындауға ЖҚжӘББ-ның маманына жолдайды;
6) ЖҚжӘББ-ның маманы қызмет көрсетуге алушының құқығын белгілеуге келіп түскен құжаттарды қарайды, арнайы комиссияның қарауына құжаттарды дайындайды болмаса қызмет алуға құқығы жоқ, құжаттар пакеті толық болмағанда екі күн ішінде ХҚКО-ға қайтарылады;
7) ЖҚжӘББ-ның маманы тұтынушыға арнайы комиссияның қабылдаған шешімі жөнінде хабарлама жобасын дайындайды, басшының қолы қойылады, оны ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне жолдайды;
8) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі ХҚКО-ға құжаттарды табыстайды;
9) ХҚКО инспекторы құжаттарды тұтынушыға табыстайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны – бір маман.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Кіріс хат-хабарды (соның ішінде электрондық) ресімдеу тәртібі және тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуге жазған сауалын (өтінімін) қабылдау (тіркеу) туралы ақпарат алу:

2) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившим заявлением, отправку специалисту УЗиСП на исполнение;
специалист УЗиСП – осуществляет:
3) направление запросов о выплате (невыплате) единовременной компенсации гражданам в Управления координации занятости и социальных программ областей, города Алматы, сверку с реестрами Народного банка на предмет выплаты (невыплаты) единовременной компенсации;
4) занесение данных макетов дел в журнал и базу АИС «СИЯП»;
5) направление макета дела с результатами запроса на рассмотрение специальной комиссии;
6) направление макета дела в ГЦВП в течение пяти дней после принятия комиссией решения о признании либо отказе в признании гражданина пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне ГЦВП;
7) направление уведомления потребителю о принятом специальной комиссией решении.
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через ЦОН:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) ЦОН регистрирует поступившие документы, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
3) ЦОН передает документы канцелярии УЗиСП;
4) канцелярия УЗиСП регистрирует документы и передает руководству УЗиСП;
5) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту УЗиСП на исполнение;
6) специалист УЗиСП рассматривает поступившие документы на определение права получателя на оказание услуги, готовит документы для рассмотрения специальной комиссией либо в течение двух дней возвращает документы в ЦОН при неполном пакете документов, отсутствии права на получение услуги;
7) специалист УЗиСП готовит проект уведомления потребителю о решении принятом специальной комиссией, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию УЗиСП;
8) канцелярия УЗиСП передает документы в ЦОН;
9) инспектор ЦОНа выдает документы потребителю.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги – один специалист.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его запроса (заявки) на оказание государственной услуги:

1) тұтынушы қажетті құжаттардың тізбесімен 1-қосымшаға сәйкес өтініш бланкісі беріледі;
2-қосымшаға сәйкес біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы алу үшін өтініш және құжаттар қабылдау азаматтарды тіркеу журналында расталады және күні, құжаттар саны, беті, құжаттарды қабылдаған маманның тегі көрсетілген және қолы қойылған жыртып берілген талонмен расталады;
ұйымдар мен кәсіпорындардан істер макеттері келіп түскен кезде ЖҚжӘББ жиырма күннен кешіктірмей азаматтардың істер макеттерін азаматтарды тіркеу журналына тіркейді;
тұтынушы Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану немесе бас тарту туралы хабардар ету арқылы ақпарат алады;
2) тұтынушы ХҚКО-ға хабарласқан жағдайда ХҚКО инспекторы қабылданған тиісті құжаттар жайында келесі мәліметтер көрсетілген қолхат береді: қабылданған өтініш мерзімі мен нөмірі, сұралған мемлекеттік қызмет түрі, қосымша құжаттардың саны мен атауы, мерзімі, уақыты мен құжаттарды беру орны, құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың,
нысандардың, қалыптардың тізбесі:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгендігін растайтын құжат;
4) салық төлеушінің куәлігі (бар болса жеке идентификациялық нөмірі);
5) әлеуметтік жеке код беру туралы куәлік (бар болса жеке идентификациялық нөмірі);
6) жинақ кітапшасы немесе екінші деңгейдегі банкте шот ашқандығын растайтын құжат;
7) Семей сынақ полигонының аумағында 1949-1965 жылдары, 1966-1990 жылдарда тұрған фактісін және кезеңін растайтын құжаттар (мұрағаттық анықтамалар, селолық, кенттік (ауылдық) Халық депутаттары кеңестерінің, тұрғын үй-пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкімдерінің, пәтерлер иелері кооперативтерінің анықтамалары; еңбек кітапшасы; оқу орнын аяқтағаны туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлік; орта білімі туралы аттестат; негізгі мектепті аяқтағаны туралы куәлік; Заңда белгіленген тәртіпте берілген, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге жеңілдіктер беру құқығын растайтын куәлік).
Егер мұрағаттық және басқа да құжаттар сақталмаған жағдайда – заңдық фактіні және ядролық сынақ әсерiне ұшыраған аумақтарда тұру кезеңін белгілеу туралы соттың шешімі.
Құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, кейіннен құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.

1) при обращении потребителя в УЗиСП с перечнем необходимых документов выдается бланк заявления согласно приложению 1;
факт приема заявления и документов подтверждается в журнале регистрации граждан для получения единовременной государственной денежной компенсации согласно приложению 2 и отрывным талоном с указанием даты, количества документов, страниц, фамилии и подписи специалиста, принявшего документы;
при поступлении макетов дел от организаций и предприятий УЗиСП в срок не более двадцати дней производится регистрация макетов дел граждан в журнале регистрации граждан;
получение информации потребителем осуществляется путем уведомления о признании либо об отказе в признании гражданина пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) при обращении потребителя в ЦОН инспектор ЦОНа выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
16. Перечень документов, форм, шаблонов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии - индивидуальный идентификационный номер);
5) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или документ, подтверждающий открытие счета в банке второго уровня;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.

17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары:
«СЯСП» АИС ЖҚжӘББ-ның авторлық әзірлемесі болып табылады, тек қана оның қызметінде көшірме жасау құқығынсыз қолданылады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ):
1-ҚФБ – меншік нысанына қарамастан ұйым және мекеме;
2-ҚФБ – ЖҚжӘББ-ның Алматы, Есіл және Сарыарқа аудандарының әлеуметтік көмек көрсету бөлімдерінің маманы;
3-ҚФБ – ХҚКО инспекторы;
4-ҚФБ – ЖҚжӘББ-ның кеңсесі;
5-ҚФБ – ЖҚжӘББ-ның басшылығы;
6-ҚФБ – облыстардың, Алматы қаласының Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары;
7-ҚФБ- арнайы комиссиялар;
8-ҚФБ- ЗТМО.

17. Требования к информационной безопасности:
АИС «СИЯП» является авторской разработкой УЗиСП, используется только в его деятельности без права копирования.
18. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
СФЕ-1 – организации и учреждения, независимо от форм собственности;
СФЕ-2 – специалист отдела по оказанию социальной помощи районов «Алматы», «Есиль» и «Сарыарка» УЗиСП;
СФЕ-3 – инспектор ЦОНа;
СФЕ-4 – канцелярия УЗиСП;
СФЕ-5 – руководство УЗиСП;
СФЕ-6 – Управления координации занятости и социальных программ областей, города Алматы;
СФЕ-7 – специальные комиссии;
СФЕ-8 – ГЦВП.

19. 1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы:
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс әрекеттің №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
ҚФБ-1
ҚФБ-5
ҚФБ-2
ҚФБ-2
ҚФБ-7
ҚФБ-2
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Жұмыс істейтін азаматтарға іс қағаздары макеттерін қалыптастыру, оны 2-ҚФБ-ға тапсыру
Жауапты мамандар арасында келіп түскен істер макетін, өтініштерді бөлу
Жұмыссыз азаматтар, зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың ҚФБ-1-ден істер макетін қабылдау.
СЯСП базасына және журналға іс қағаздарының макеттері туралы деректерді енгізу, ҚФБ-6 сұраныстарды жолдау, Халық банкінің тізілімімен салыстыру
Істер макетін қарау
Арнайы комиссияның шешімімен қоса іс қағаздарының макеттерін
8-ҚФБ-ға жолдау, арызданушыға немесе 1-ҚФБ-ға хабарламалар жолдау
4
Аяқтау нысаны (деректер,
құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Бұрыштама
Істер макеті
Тізілімдермен салыстыру нәтижелері мен ҚФБ-6-дан жауаптар алу
Азаматтарды зардап шеккен деп тану туралы шешімін шығару
ЗТМО-ға іс қағаздары макеттерінің тізімі, өтініш берушілерді арнайы комиссия қабылдаған шешім туралы хабардар ету
5
Аяқтаудың баламалы нысаны
Іс қағазының макеті
7-ҚФБ жауаптар алу және 8-ҚФБ тізілімімен нәтижелерін салыстыру
Азаматтарды зардап шеккен деп танудан бас тарту туралы шешімін шығару
Жазбаша хабарламамен іс қағаздарының макеттерін 6-ҚФБ-ға қайтару
6
Орындау мерзімдері
1 сағат
15 мин
10 күн
5 күн
5 күн
7
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2-кесте. ХҚКО-да қызметті тұтынушы хабарласқанда ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы:
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс әрекеттің №
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-4
ҚФБ-5
ҚФБ-2
ҚФБ-7
ҚФБ-2
ҚФБ-3
3
Іс-әрекеттің (үдерістің,
рәсімнің, операцияның)
атауы және оның сипаттамасы
Жұмыс істейтін азаматтарға іс қағаздары макеттерін қалыптастыру, оны 2-ҚФБ-ға тапсыру
1-ҚФБ-дан, жұмыссыз азаматтардан, зейнеткерлерден және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар алушылардан іс қағаздары макеттерін қабылдау, ҚФБ-4 жолдау
ҚФБ-3-тен құжаттарды қабылдау, ҚФБ-5-ке жолдау
Жауапты мамандар арасында келіп түскен істер макетін, өтініштерді бөлу
СЯСП базасына және журналға іс қағаздарының макеттері туралы деректерді енгізу, ҚФБ-6-ға сұраныстарды жолдау, ҚФБ-4 арқылы Халық банкінің тізілімімен салыстыру болмаса ҚФБ-3-те қайтару
Істер макеттерін қарау
Арнайы комиссияның шешімімен қоса іс қағаздарының макеттерін 5-ҚФБ-ға жолдау, арызданушыға немесе 1-ҚФБ-ға хабарламалар жолдау
Арнайы комиссияның қабылдаған шешімі жөнінде өтініш берушіге хабарлама жолдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Істер макеті
Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау, кіріс хат-хабарды тіркеу
Бұрыштама қою
7-ҚФБ жауаптар алу және 8-ҚФБ тізілімімен нәтижелерін салыстыру
Азаматтарды зардап шеккен деп тану туралы шешімін шығару
ЗТМО-ға істер макеттерінің тізімі, арнайы комиссия қабылдаған ҚФБ-3-те шешім туралы хабарлама
ҚФБ-5 қолымен қағаздық жеткізушіде хабарлама
5
Аяқтаудың баламалы нысаны
Азаматтарды зардап шеккен деп танудан бас тарту туралы шешімін шығару
3 ҚФБ-да істер макетін жазбаша хабарламамен қайтару
6
Орындау мерзімдері
15 минут;
құжаттарды жолдау – күн сайын күннің соңында
1 сағат
1 сағат
10 күн
5 күн
5 күн
7
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ-2
ҚФБ-5
ҚФБ-7
1.Ұйымдардың, кәсіпорындар мен мекемелердің арнайы комиссияларынан, жұмыссыз азаматтардан, зейнеткерлерден және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар алушылардан істер макеттерін қабылдау

19. Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
СФЕ-1
СФЕ-5
СФЕ-2
СФЕ-2
СФЕ-7
СФЕ-2
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их описание
Формирование
макетов дел
на работающих
граждан,
сдача их
в СФЕ-2
Распре-
деление
посту-
пивших
макетов
дел,
заявлений
между
ответ-
ственными
специа-
листами
Прием
макетов
дел от
СФЕ-1,
безработных
граждан,
пенсио-
неров и получателей
государ-
ственных
социальных
пособий.
Занесение
данных
макетов
дел в
журнал
и базу
СИЯП,
направление
запросов
в СФЕ-6,
сверка с
реестрами
Народного
банка
Рассмо-
трение
макетов
дел
Направ-
ление
макета
дела с
решением
специаль-
ной
комиссии
в СФЕ-8,
уведом-
ления
заявителю
или в
СФЕ-1 за
подписью
СФЕ-5
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-распоря-
дительное
решение)
Резолюция
Макет дела
Получение
ответов
от СФЕ-6
и резуль-
татов
сверки с
реестрами
Выне-
сение
решения
о приз-
нании
гражда-
нина
постра-
давшим
Списки
макетов
дел в
ГЦВП,
уведом-
ление
заяви-
телей о
принятом
специа-
льной
комиссией
решении
5
Альтерна-
тивная форма
завершения
Выне-
сение
решения
об
отказе
в приз-
нании
гражда-
нина
постра-
давшим
Возврат
макета
дел в
СФЕ-6 с
письмен-
ным
уведом-
лением
6
Сроки
исполнения
1 час
15 минут
10 дней
5 дней
5 дней
7
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Таблица 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги
в ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименова-
ние СФЕ
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-4
СФЕ-5
СФЕ-2
СФЕ-7
СФЕ-2
СФЕ-3
3
Наимено-
вание
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Форми-
рование
макетов
дел на
работаю-
щих
граждан,
сдача их
в СФЕ-2
Прием
макетов
дел от
СФЕ-1,
безра-
ботных
граждан,
пенсио-
неров и
получа-
телей
государ-
ственных
соци-
альных
пособий,
направ-
ление в
СФЕ-4
Прием
доку-
ментов
от
СФЕ-3,
напра-
вление
в
СФЕ-5
Распре-
деление
посту-
пивших
макетов
дел,
заявле-
ний
между
ответ-
ствен-
ными
специа-
листами
Работа
с заяв-
лением,
макетом
дела,
зане-
сение
данных
макетов
дел в
журнал
и базу
СИЯП,
напра-
вление
запро-
сов в
СФЕ-6,
сверка
с реес-
трами
Народ-
ного
банка
либо
возврат
в СФЕ-3
через
СФЕ-4
Рассмо-
трение
макетов
дел
Направ-
ление
макета
дела с
решением
специ-
альной
комиссии
в СФЕ-8,
направ-
ление
уведом-
ления о
принятом
специ-
альной
коми-
ссией
решении
в СФЕ-3
Направле-
ние
уведом-
ления
заявителю
о
принятом
специаль-
ной
комиссией
решении
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Макет
дела
Прием
доку-
ментов
по ре-
естру,
регис-
трация
входя-
щей
кор-
рес-
пон-
денции
Проста-
вление
резо-
люции
Полу-
чение
ответов
от
СФЕ-7 и
резуль-
татов
сверки
с реес-
трами
СФЕ-8
Выне-
сение
решения
о приз-
нании
гражда-
нина
постра-
давшим
Списки
макетов
дел в
ГЦВП,
уведом-
ление о
принятом
специ-
альной
коми-
ссией
решении
в СФЕ-3
Уведомле-
ние на
бумажном
носителе
за
подписью
СФЕ-5
5
Альтерна-
тивная
форма
завершения
Выне-
сение
решения
об
отказе
в приз-
нании
гражда-
нина
постра-
давшим
Возврат
макета
дел в
СФЕ-3 с
письмен-
ным
уведом-
лением
6
Сроки
исполнения
15
минут;
напра-
вление
доку-
ментов
– еже-
дневно
в конце
дня
1 час
1 час
10 дней
5 дней
5 дней
7
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 3. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-2
СФЕ-5
СФЕ-7
1. Прием макетов дел граждан от
специальных комиссий организаций,
предприятий и учреждений,
безработных граждан, пенсионеров и
получателей государственных
социальных пособий

2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен істер макетін, өтініштерді бөлу
3. Істер макеттерінің деректерін журналға және СЯСП ААЖ-ға енгізу, аумақтарға сұраныстар жолдау, Халық банкі және Қазпошта тізілімімен салыстыру
4. Азаматтардың істер макеттерін қарау
5. Азаматтарды зардап шеккен деп тану туралы шешім шығару
6. Арнайы комиссияның шешімін және зардап шеккен азаматтардың істер макеттерін ЗТМО-ға жолдау
7. Арызданушыға немесе ұйымдарға, кәсіпорындар мен мекемелерге хабарламаларға қол қою
8. Арызданушыға немесе ұйымдарға, кәсіпорындар мен мекемелерге хабарламалар жолдау
4-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
ҚФБ-2
ҚФБ-5
ҚФБ-7
1. Ұйымдардың, кәсіпорындар мен мекемелердің арнайы комиссияларынан, жұмыссыз азаматтардан, зейнеткерлерден және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар алушылардан істер макеттерін қабылдау
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен істер макетін, өтініштерді бөлу
2. Іс қағаздары макеттерінің деректерін журналға және СЯСП АИС базасына енгізу, аумақтарға сұраныстар жолдау, Халық банкі және Қазпошта тізілімімен салыстыру
4. Азаматтардың істер макеттерін қарау
5. Азаматтарды зардап шеккен деп танудан бас тарту туралы шешім шығару
6. Зардап шеккен деп танудан бас тарту туралы шешім қабылданған азаматтардың істер макеттерін ұйымдардың, кәсіпорындар мен мекемелердің арнайы комиссияларына қайтару, арызданушыларға хабарлама жолдау
7. Арызданушыға немесе ұйымдарға, кәсіпорындар мен мекемелерге хабарламаларға қол қою
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, қалыптары:
азаматтарды Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану немесе танудан бас тарту туралы шешім шығарылғаннан кейін арызданушыға немесе ұйымға, кәсіпорынға, мекемеге арнайы комиссияның шешімі туралы жазбаша түрде хабарлама жолданады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
22. Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртіпте жауапкершілік алады.
«Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тiркеу және есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
1-қосымша
Астана қаласы бойынша Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі Астана қаласы
бойынша департаментінің
директорына
________________________________
мекен-жайы бойынша тұратын
________________________________
жеке басын куәландыратын құжат
________________________________
ЖИН/СТН_________________________
жеке шот №______________________
банктiң атауы___________________
ӨТІНІШ
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шегушi ретiнде бiржолғы ақшалай өтемақы (бұдан әрi – өтемақы)
тағайындауды сұраймын.
____________жылдан__________жылды қоса алғанда радиациялық әсер
аймағының_____________аумағында тұрдым.
Өтiнiшке жоғарыда көрсетiлген аумақтарда тұру фактiсiн
растайтын мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын.
Ұсынылған құжаттар үшiн толық жауапкершілік аламын.
1993 жылдан бастап қазiргi уақытқа дейiнгi кезеңде өтемақы
алған жоқпын (алған жағдайда алынған өтемақының сомасы көрсетiледi)
_____________________________________________________________________
Қоса беремін:
Күні _________________                        Қолы___________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кесу сызығы)
Азамат_______________________өтiнiшi қоса берiлген құжаттарымен
«__»____________20___жылы______данада қабылданды.
_____________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы, Т.А.Ә.)
«Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тiркеу және есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы алу үшін азаматтарды
тіркеу журналы
Р/с №
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Өтініш берушінің туған жылы
Өтініш берушінің санаты (жұмыс істейтін, жұмыс істемейтін, зейнеткер, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы)
Өтініш қабылдаған күн
Радиациялық қатер аймағында тұру
Ұсынылған құжаттар тізбесі (нөмірі, күні және берген орган көрсетілген)
Іс қағаздар макетін ұсынған ұйымның, кәсіпорынның және мекеменің атауы
Арнайы комиссияның шешімі
жылда
аймақ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
«Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тiркеу және есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
3-қосымша
Кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң комиссияларына іс
қағаздар макеттерін тапсырған азаматтардың тізімі _______________________________________________________,
(кәсiпорынның, ұйымның, мекеменiң атауы)
Р/с
Өтiнiш берушiнiң
Т.А.Ә.
Туған жылы Тұратын жерi Іс қағазындағы парақ саны
1 2 3 4 5
Берген:
Комиссияның төрағасы:_____________________
Комиссияның хатшысы:______________________
Күні _________________________________________
М.О. (кәсiпорынның, ұйымның, мекеменiң)
Қабылдап алған:___________________________
Арнайы комиссияның хатшысы:_______________
Күні ___________________________
М.О.
«Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тiркеу және есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
4-қосымша
Астана қаласы ___________ ауданы әкiмiнiң
жанындағы арнайы комиссияның Қазақстан Республикасының
азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану
(танудан бас тарту) туралы шешiмi
№ _____ хаттамаға, күнi___________

2. Распределение поступивших
макетов дел, заявлений между
ответственными специалистами
3. Занесение данных макетов дел в
журнал и АИС СИЯП, направление
запросов в регионы, сверка с
реестрами Народного банка и
Казпочты
4. Рассмотрение
макетов дел граждан
5. Вынесение решения о
признании гражданина
пострадавшим
6. Направление в ГЦВП решений
специальной комиссии и макетов дел
граждан, признанных пострадавшими
7. Подписание уведомления
заявителю или в организации,
предприятия и учреждения
8. Направление уведомления
заявителю или в организации,
предприятия и учреждения
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ-2
СФЕ-5
СФЕ-7
1. Прием макетов дел граждан от
специальных комиссий организаций,
предприятий и учреждений,
безработных граждан, пенсионеров и
получателей государственных
социальных пособий
2. Распределение поступивших
макетов дел, заявлений между
ответственными специалистами
3. Занесение данных макетов дел в
журнал и АИС СИЯП, направление
запросов в регионы, сверка с
реестрами Народного банка и Казпочты
4. Рассмотрение макетов
дел граждан
5. Вынесение решения об
отказе в признании
гражданина пострадавшим
6. Возврат в специальные комиссии
организаций, предприятий и
учреждений макетов дел граждан, по
которым принято решение об отказе в
признании пострадавшими, направление
уведомления заявителям
7. Подписание уведомления
заявителю или в организации,
предприятия и учреждения
20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
СФЕ-2                  СФЕ-5                СФЕ-7
21. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги:
после вынесения решения о признании либо об отказе в признании гражданина пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, заявителю либо организации, предприятию, учреждению направляется уведомление в письменной форме о решении специальной комиссии.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица государственного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Директору Департамента
Министерства труда и
социальной защиты населения
по городу Астана
от ________________________
проживающего (-щей)
по адресу: ________________
документ, удостоверяющий
личность __________________
ИИН/РНН____________________
№ лицевого счета __________
Наименование банка ________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу произвести назначение единовременной денежной компенсации
(далее – компенсация) как пострадавшему вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Проживал с ___ по ___ на территории __________ зоны
радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт
проживания на вышеуказанных территориях.
Несу полную ответственность за представленные документы.
Компенсацию за период с 1993 года по настоящее время не получил
_____________________________________________________________________
(в случае получения указывается сумма полученной компенсации)
Прилагаю:
Дата ______________ __________________подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гр. ______ с прилагаемыми документами в количестве ___ штук
принято «___» __________ 20___ г.
_______________________________________________
(должность, ФИО лица, принявшего документы)
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Журнал
регистрации граждан для получения
единовременной государственной денежной компенсации
п/п
Ф.И.0
заяви-
теля
Год
рож-
дения
заяви-
теля
Категория
заявителя
(работаю-
щий,
нерабо-
тающий,
пенсионер,
получатель
государ-
ственного
социаль-
ного
пособия)
Дата
приня-
тия
заяв-
ления
Проживание
в зонах
радиацион-
ного
риска
Перечень
представ-
ленных
документов
(с указа-
нием
номера,
даты и
органа,
осущес-
твившего
выдачу)
Наимено-
вание
организа-
ции, пред-
приятия и
учреж-
дения,
предста-
вившего
макет дела
Решение
специальной
комиссии
годы
зоны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Список граждан,
сдавших макеты дел в комиссии предприятий,
организаций и учреждений
_________________________________________________________
(наименование предприятия, организации учреждения)
п/п
Ф.И.О. заявителя
Год рождения
Место
жительства
Количество
листов в деле
1
2
3
4
5
Передал:
Председатель комиссии: ______________________
Секретарь комиссии: _________________________
Дата ______________________
МП (предприятия, организации, учреждения)
Принял: ____________________
Секретарь специальной комиссии: ____________
Дата __________________
М.П.
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
Решение специальной комиссии
при акиме района _______________ города Астаны
о признании (отказе в признании) граждан Республики
Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
к протоколу дата ______ № ___
Гр. ________________________________________________________________

1. Азамат______________________________________________________
______________бастап ____________ дейiн __________________радиациялық
қатер аймағында тұрған кезеңi iшiнде Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушi деп саналсын.
2. «Қазақстан Халық Банкi» АҚ-мен салыстырып тексеру
қорытындылары бойынша_______теңгерiмнен тыс шотты жабу қажет деп
санаймыз.
3. Азамат_____________________________________________________:
1) 1993 жылдан бастап осы уақытқа дейiнгi кезеңде өтемақы төлеу
жүргiзілген жоқ/жүргiзiлдi (қажеттiсiнiң астын сызу).
_______________теңге___________тиын сомасында жүргiзiлген.
2) _______________теңге___________тиын жалпы сомасында
теңгерiмнен тыс арнайы шотқа есептелген, бiрақ төленбеген.
4. Азамат__________________________Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушi ретiнде
тiркеуден бас тартылсын.
5. Қабылданған шешiм жөнiнде өтiнiш берушi хабардар етiлсiн.
Комиссияның төрағасы______________________
Комиссияның мүшелерi______________________
Мөр орны
«Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тiркеу және есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
5-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен тұлғаның жеңілдіктер алу
құқығын растайтын
КУӘЛІК
cерия ______________________________ № ______________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты_________________________________________________________
Туған жылы __________________________________________________________
19 ___________жылдан бастап ____________ жылға дейiн ________________
қатер аймағында _____________________________________________________
орналасқан, 19 ___________ жылдан бастап 19____________ жылға
дейiн ______________ қатер аймағында_________________________________
___________________ орналасқан _______________________ тұрдым.
_____________________________________________________________________
(куәлік берген мекеме)
Берген күні                    М.О.                         Қолы
Куәліктің мерзімі шексіз және Қазақстан Республикасының барлық
аумағында әрекет етеді.
«Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тiркеу және есепке
алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне
6-қосымша
________________________________
(атауы)
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу бойынша Астана
қаласы «________» ауданының арнайы комиссия отырысының 20 _____
жылғы «____» ___________ № ____ хаттамасы негізінде _____________________________________________________________________
(зардап шеккен деп тану немесе танудан бас тарту туралы, егер бас
тартылса – бас тарту негіздемесі) шешім қабылданғанын хабардар
етеміз.
Біржолғы ақшалай өтемақы тағайындау үшін іс қағаздарының
макеттері өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымға (ЗТМО) жолданды.
Басқарма бастығының орынбасары
Астана қаласы әкімдігінің

1. Считать гр. ___________ пострадавшим(ей) вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне за период
проживания
с _____________________ по __________ в зоне
___________________________ радиационного риска; радиационного риска;
2. По итогам сверки с АО «Народный Банк Казахстана» считаем
необходимым внебалансовый счет ________ закрыть.
3. Гр.: ______________________________________________________:
1) за период с 1993 года по настоящее время выплата компенсации
не производилась/производилась (нужное подчеркнуть).
Произведена в сумме ________ тенге ________ тиын.
2) зачислена на внебалансовый специальный счет
в общей сумме __ тенге __ тиын, но не выплачена.
4. Отказать гр. ____________________________________________ в
регистрации как пострадавшего вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
5. О принятом решении уведомить заявителя.
Председатель комиссии: ________________________
Члены комиссии: _______________________________
Место печати
Приложение 5
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
УДОСТОВЕРЕНИЕ,
подтверждающее право на льготы и компенсации
пострадавшему(-ей) вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
серия _________________________ № ______________________________
Фамилия ________________________________________________________
Имя ____________________________________________________________
Отчество _______________________________________________________
Год рождения ___________________________________________________
с ___ 19 ___ г. по ______ г. проживал (а) в ____________________
____________________________, расположенном в зоне _____________
________________________ риска, с 19___ г. по __________________
________ 19__ г. в _____________________________________________
________________________ расположенном в зоне ____________ риска
________________________________________________________________
(учреждение, выдавшее удостоверение)
Дата выдачи                    М.П.                   Подпись
Удостоверение бессрочно и действительно на всей территории
Республики Казахстан.
Приложение 6
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне»
________________________________
(наименование адресата)
Доводим до Вашего сведения, что на основании протокола
от «___» ________ 20___ года № ____ заседания специальной комиссии
района «___________» города Астаны по регистрации и учету граждан,
пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, принято решение _____________________
_____________________________________________________________________
(о признании либо об отказе в признании пострадавшим, если отказ – обоснование отказа)
Макет дела для назначения единовременной денежной компенсации
направлен в уполномоченную организацию по выплате компенсации (ГЦВП).
Заместитель начальника Управления
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны

2012 жылғы 5 ақпандағы
№ 158-3 қаулысына
3-қосымша
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну
үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖҚжӘББ – Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
2) МӘС – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Астана қаласы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаментінің жанындағы медициналық-әлеуметтік сараптамасы;
3) МОДҚ – мүгедектердің орталық деректер қоры – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ААЖ;
4) ОЖБ – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
5) протездiк-ортопедиялық көмек – мүгедектердi протездiк-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету жөнiндегi медициналық-техникалық көмектiң мамандандырылған түрi және оларды пайдалануды үйрету;
6) протездiк-ортопедиялық құралдар – қол мен аяқты немесе дененiң басқа да мүшелерін алмастыратын, аурудың немесе денсаулықтың бұзылуы салдарынан организмнiң бұзылған немесе жоғалтқан функцияларының орнын толтыратын құралдар.
7) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
8) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ереже
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмекті ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу;
протездiк-ортопедиялық көмек - мүгедектердi протездiк-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету жөнiндегi медициналық-техникалық көмектiң мамандандырылған түрi және оларды пайдалануды үйрету;
протездiк-ортопедиялық құралдар – қол мен аяқты немесе дененiң басқа да мүшелерін алмастыратын, аурудың немесе денсаулықтың бұзылуы салдарынан организмнiң бұзылған немесе жоғалтқан функцияларының орнын толтыратын құралдар.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның атауы:
«Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі. Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсететін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат МОДҚ-та көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік-құқықтық актінің атауы, бабы (тармағы) және баптың (тармақтың) мазмұны:
мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесiнің негізінде көрсетіледі.

от 5 января 2012 года
№ 158-3
Регламент
государственной услуги «Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
1. Основные понятия
1. Определение используемых в настоящем Регламенте терминов и аббревиатур:
1) УЗиСП – Управление занятости и социальных программ города Астаны;
2) МСЭ – медико-социальная экспертиза при Департаменте по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане;
3) ЦБДИ – центральная база данных инвалидов – АИС Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) ИПР – индивидуальная программа реабилитации инвалида;
5) протезно-ортопедическая помощь – специализированный вид медико-технической помощи по обеспечению инвалидов протезно-ортопедическими средствами и обучению пользованию ими;
6) протезно-ортопедические средства – средства, замещающие отсутствующие конечности или другие части тела, компенсирующие нарушенные или утраченные функции организма вследствие заболевания или повреждения здоровья;
7) ЦОН – Центр обслуживания населения;
8) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи;
протезно-ортопедическая помощь – специализированный вид медико-технической помощи по обеспечению инвалидов протезно-ортопедическими средствами и обучению пользованию ими;
протезно-ортопедические средства – средства, замещающие отсутствующие конечности или другие части тела, компенсирующие нарушенные или утраченные функции организма вследствие заболевания или повреждения здоровья.
3. Наименование государственного органа, оказывающего государственную услугу:
Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны». Государственная услуга также оказывается на альтернативной основе через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
Информация об оказании государственной услуги отражается в ЦБДИ.
5. Название, статья (пункт) и содержание статьи (пункта) нормативного правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга:
государственная услуга оказывается на основании Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754.

6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің қорытындысы және ұсыну түрі:
протездiк-ортопедиялық көмек алуға құжаттарды ресімдеу (2-қосымшаға сәйкес) немесе қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
7. Мемлекеттік органдардың және басқа да мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне енгізілген субъектілердің тізбесі:
1) МӘС;
2) ЖҚжӘББ.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік органның, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үшін хабарласу қажет болатын басқа да мүдделі органдардың орналасқан жері және жұмыс кестесі:
мемлекеттік қызметті Астана қаласы, Ш. Иманбаева көшесі, 16 мекен-жайында орналасқан ЖҚжӘББ-ның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жасау бөлімі көрсетеді;
жұмыс кестесі: дүйсенбiден жұмаға дейін сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
МӘС Астана қаласы, Ш. Иманбаева көшесі, 16 мекен-жайында орналасқан;
жұмыс кестесі: дүйсенбiден жұмаға дейін сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Қызмет баламалы негізде мына мекен-жайлар бойынша ХҚКО арқылы көрсетіледі:
1) Астана қаласы Алматы ауданының ХҚКО, Астана қаласы, Республика даңғылы № 12/2;
2) Астана қаласы Есіл ауданының ХҚКО, Астана қаласы, Сауран көшесі, № 7;
3) Астана қаласы Сарыарқа ауданының ХҚКО, Астана қаласы, А. Пушкин көшесі, № 97;
жұмыс кестесі:
демалыс және мейрам күндерінен басқа, күн сайын сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталық филиалдар мен өкілдіктерге сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліс белгіленген.
9. Тұтынушылардың мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы мәселелер жөнінде ақпарат алу тәртібі:
мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ресми мерзімдік басылымдарда, ЖҚжӘББ-ның, 21-28-39 телефоны арқылы ХҚКО фойесінде орналасқан стендтерде, сонымен қатар Астана қаласы әкімінің www.astana.kz. сайтында орналастырылады.
Қызмет көрсету туралы шешім қабылданған жағдайда тұтынушыға протездік-ортопедиялық көмекті алу үшін құжаттарды ресімдеу туралы жолдама қағаздық жеткізушілерде беріледі.
10. Егер мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде бірнеше мүдделі органдар қатысатын болса барлық әкімшілік тәртіптемелерден өту:
1) МӘС – ОЖБнан үзінді көшірме беру;
2) ЖҚжӘББ – протездік-ортопедиялық көмек көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы жолдама беру.
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде уақыт жағынан шектеу мерзімдері:
1) барлық қажетті құжаттармен бірге өтініш жазған жағдайда қызмет 10 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;

6. Результат государственной услуги, который получит потребитель и форма предоставления:
уведомление об оформлении документов на получение протезно-ортопедической помощи (согласно приложению 2) или отказ в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) МСЭ;
2) УЗиСП.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Место нахождения и график работы государственного органа, а также других заинтересованных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
государственная услуга оказывается отделом по работе с инвалидами и ветеранами УЗиСП по адресу: город Астана, улица Ш. Иманбаевой, 16;
график работы: с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
МСЭ находится по адресу: город Астана, улица Ш. Иманбаевой, 16;
график работы: с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
На альтернативной основе услуга оказывается через ЦОНы по адресам:
1) ЦОН района «Алматы» города Астаны, город Астана, проспект Республики № 12/2;
2) ЦОН района «Есиль» города Астаны, город Астана, улица Сауран, № 7;
3) ЦОН района «Сарыарка» города Астаны, город Астана, улица А. Пушкина, № 97;
график работы:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме воскресенья и праздничных дней.
9. Порядок получения информации потребителями по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги:
полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается в официальных периодических печатных изданиях, на стендах, расположенных в фойе ЦОНов, УЗиСП, по телефону 21-28-39, а также сайте акима города Астаны: www.astana.kz.
В случае принятия решения об оказании услуги потребителю выдается уведомление об оформлении документов на получение протезно-ортопедической помощи на бумажном носителе.
10. Прохождение всех административных процедур, в случае, если в процессе оказания государственной услуги участвуют несколько заинтересованных органов:
1) МСЭ – выдача выписки из ИПР;
2) УЗиСП – выдача уведомления об оформлении документов на протезно-ортопедическую помощь.
11. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) при представлении заявления со всеми необходимыми документами услуга предоставляется в течение 10 рабочих дней;

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге берілген ең көп уақыт – 30 минут.
3) тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген ең көп уақыт 15 минуттан ЖҚжӘББнда, 30 минуттан ХҚКОнда.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілген мерзімдер қолданылады, бұл ретте мемлекеттік қызметтің құжаттарын (қорытынды) қабылдау және беру мерзімі мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға, оның ішінде құжаттар қабылдаудан және қарастырудан бас тартуға негіздеме:
мемлекеттік қызмет көрсетуден төмендегідей негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек алуына медициналық тұрғыдан тыйым салынған жағдайда;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың бірі болмаса, орталықтан келіп түсетін құжаттарды ресімдегенде қателіктер анықталса;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар расталмаса;
4) егер жұмыс берушінің қызметі заңнамамен белгіленген тәртіпте тоқтатылмаған жағдайда оның кінәсінен алған еңбек қолайсыздығынан немесе кәсіптік аурудан мүгедектерге.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
13. ЖҚжӘББ хабарласып, мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан сауал алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ЖҚжӘББ-ға өтініш береді;
2) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен өтінішті таныстыруды, орындауға ЖҚжӘББ маманын жөнелтуді жүзеге асырады;
3) ЖҚжӘББ-ның маманы протездік-ортопедиялық көмекті ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беруді немесе қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды, басшының қолы қойылады, оны тұтынушыға жолдайды.
Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан өтініш алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО келіп түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушыға тиісті құжаттарды мыналарды көрсетіп: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін, қабылдағаны жөнінде қолхат береді;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги не более 15 минут в УЗиСП, 30 минут в ЦОНе.
При оказании государственной услуги через ЦОН применяются указанные сроки, при этом дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги.
12. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов:
в предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, если его деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги при обращении в УЗиСП:
1) потребитель подает заявление в УЗиСП;
2) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившим заявлением, отправку специалисту УЗиСП на исполнение;
3) специалист УЗиСп подготавливает уведомление об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе, подписывает руководителем, направляет его потребителю.
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через ЦОН:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) ЦОН регистрирует поступившие документы, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;

3) ХҚКО құжаттарды ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне табыстайды;
4) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі құжаттарды тіркейді және ЖҚжӘББ-ның басшылығына табыстайды;
5) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады және орындауға ЖҚжӘББ-ның маманына жолдайды;
6) ЖҚжӘББ-ның маманы протездік-ортопедиялық көмекті алуға қызмет алушының құқығын анықтауға келіп түскен құжаттарды қарайды, тұтынушыға жолдама жобасын дайындайды, басшының қолы қойылады, оны ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне жолдайды;
8) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі ХҚКО-ға құжаттарды табыстайды;
9) ХҚКО-инспекторы құжаттарды тұтынушыға табыстайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны – бір маман.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Кіріс хат-хабарын (соның ішінде электрондық) ресімдеу тәртібі және тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуге жазған сауалын және (өтінімін) қабылдау (тіркеу) туралы ақпарат алу:
1) тұтынушы ЖҚжӘББ хабарласқанда өтініш берушіге 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініштің бланкісі беріледі;
қажетті құжаттарымен бірге өтініш бергеннен кейін тұтынушыға өтініш қабылдаған маманның тегі, аты-жөні, қабылдау мерзімі мен нөмірін көрсетумен құжаттарды қабылдағаны жөнінде талон беріледі;
2) тұтынушы ХҚКО хабарласқанда ХҚКО инспекторы тиісті құжаттарды мыналарды көрсетіп: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін, қабылдағаны жөнінде қолхат береді.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың,
нысандардың, қалыптардың тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодтың нөмірі (бар болса жеке идентификациялық нөмірі);
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәліктің және ата-анасының бірінің (қамқоршының, қорғаншының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедектерге, мүгедек балаларға – мүгедекті ОЖБ-дан үзінді көшірме;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына – протездік-ортопедиялық көмек беру қажеттілігі туралы тұрғылықты жері бойынша медициналық ұйыммен жасалған шарттың көшірмесі;

3) ЦОН передает документы канцелярии УЗиСП;
4) канцелярия УЗиСП регистрирует документы и передает руководству УЗиСП;
5) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту УЗиСП на исполнение;
6) специалист УЗиСП рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги на получение протезно-ортопедической помощи, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию УЗиСП;
8) канцелярия УЗиСП передает документы в ЦОН;
9) инспектор ЦОНа выдает документы потребителю.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги – один специалист.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его запроса (заявки) на оказание государственной услуги:
1) при обращении потребителя в УЗиСП заявителю выдается бланк заявления установленной формы согласно приложению 1;
после представления заявления с необходимыми документами, потребителю выдается талон о принятии документов с указанием: номера и даты приема, фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление;
2) при обращении потребителя в ЦОН инспектор ЦОНа выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
16. Перечень документов, форм, шаблонов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копия свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копия выписки из ИПР инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копия удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копия заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;

6) егер жұмыс берушінің – жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылған жағдайда немесе заңды тұлға таратылған жағдайда оның кінәсінен алған еңбек қолайсыздығынан немесе кәсіптік аурудан мүгедектерге – бақытсыз жағдай туралы актінің көшірмесі және жұмыс берушінің – жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылғаны немесе заңды тұлғаның таратылғаны туралы құжат.
Құжаттар салыстыру үшін көшірме және түпнұсқа түрінде ұсынылады, кейіннен құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары:
МОДҚ – бағдарламалық қамтамасыз ету әзірлеушінің авторлық құқықтарымен қорғалған.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ):
1-ҚФБ – МӘС;
2-ҚФБ – ЖҚжӘББ-ның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жасау бөлімінің маманы;
3-ҚФБ – ХҚКО инспекторы;
4-ҚФБ – ЖҚжӘББ кеңсесі;
5-ҚФБ – ЖҚжӘББ басшылығы.

6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копия акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
17. Требования к информационной безопасности:
программное обеспечение ЦБДИ защищено авторскими правами разработчика.
18. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
СФЕ-1 – МСЭ;
СФЕ-2 – специалист отдела по работе с инвалидами и ветеранами УЗиСП;
СФЕ-3 – инспектор ЦОНа;
СФЕ-4 – канцелярия УЗиСП;
СФЕ-5 – руководство УЗиСП.

19. 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс әрекеттің № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің,
рәсімнің, операцияның)
атауы және оның сипаттамасы
ЖОБ беру
Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қою
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру
4
Аяқтау нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бұрыштама қою
Протездік-ортопедиялық көмекке құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама жобасын дайындау
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама
5
Аяқтаудың баламалы нысаны
Қызмет көрсетуден бас тарту жобасын дайындау
Қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден бас тарту
Қызмет көрсетуден бас тартуды беру
6
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
10 жұмыс күні
1 сағат
1 сағат
7
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. ХҚКО-да қызмет тұтынушысы хабарласқанда ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс әрекеттің № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
1-ҚФБ
3-ҚФБ
4-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ
4-ҚФБ
3-ҚФБ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің,
рәсімнің, операцияның)
атауы және оның сипаттамасы
ЖОБ беру
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдау, оны 4-ҚФБ-ға жолдау
3-ҚФБ-дан құжаттарды қабылдау,
5-ҚФБ-ға жолдау
Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
Өтініштерді қарау, дайындау, протездік-ортопедиялық көмекке құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны
4-ҚФБ-ға жолдау, 5-ҚФБ-ға қол қою немесе қызметтерді көрсетуден бас тарту
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны 3-ҚФБ-ға жолдау немесе қызметтерді көрсетуден бас тарту
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама анықтамасын тұтынушыға табыстау немесе қызметтерді көрсетуден бас тарту
4
Аяқтау нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды өткізу тізілімі
Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау, кіріс хат-хабарларды тіркеу
Бұрыштама
Протездік-ортопедиялық көмекке құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны дайындау
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама
Құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама
5
Аяқтаудың баламалы нысаны
Қызмет көрсетуден бас тарту
Қызмет көрсетуден бас тарту
Қызмет көрсетуден бас тарту
6
Орындау мерзімдері
1 сағат
15 минут;
құжаттарды жолдау – күн сайын күннің соңында
1 сағат
10 сағат
9 жұмыс күні
1 күн
7
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
1-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ

19. Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
СФЕ-1
СФЕ-5
СФЕ-2
СФЕ-5
СФЕ-2
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Выдача ИПР
Распределение
поступивших
заявлений
между
ответственными специалистами
Консультация,
прием,
регистрация
документов
Подписание
уведомления
об
оформлении
документов
Выдача
уведомления
об
оформлении
документов
4
Форма
завершения
(данные,
документ, организационно-
распорядительное
решение)
Проставление
резолюции
Подготовка
проекта
уведомления об
оформлении
документов на
протезно-
ортопедическую
помощь
Уведомление
об
оформлении
документов
Уведомление
об
оформлении
документов
5
Альтернативная
форма завершения
Подготовка
проекта отказа
в предоста-
влении услуги
Отказ в
предостав-
лении услуги
на бумажном
носителе
Выдача
отказа в
предостав-
лении
услуги
6
Сроки исполнения
1 час
1 час
10 рабочих
дней
1 час
1 час
7
Номер следующего
действия
2
3
4
5
Таблица 2. Описание действий СФЕ при обращении
потребителя услуги в ЦОН
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наимено-
вание СФЕ
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-4
СФЕ-5
СФЕ-2
СФЕ-4
СФЕ-3
3
Наимено-
вание
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Выдача
ИПР
Прием
доку-
ментов
от
потре-
бителя,
направ-
ление их
в СФЕ-4
Прием
докумен-
тов от
СФЕ-3,
направ-
ление в
СФЕ-5
Распре-
деление
поступив-
ших
заявлений
между
ответст-
венными
специа-
листами
Рассмо-
трение
заявле-
ний,
подго-
товка,
подписа-
ние у
СФЕ-5 и
отправка
в СФЕ-4
уведомле-
ния об
оформле-
нии
докумен-
тов на
протезно-
ортопе-
дическую
помощь
или
отказа в
предоста-
влении
услуги
Направ-
ление в
СФЕ-3
уведом-
ления об
оформле-
нии
докумен-
тов или
отказа в
предо-
ставле-
нии
услуги
Вручение
потребителю
справки
уведомления
об
оформлении
документов
или отказа
в предос-
тавлении
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Реестр
передачи
доку-
ментов
Прием
докумен-
тов по
реестру,
регистра-
ция
входящей
коррес-
понденции
Резолюция
Подго-
товка
уведом-
ления об
оформле-
нии
докумен-
тов на
протезно-
ортопе-
дическую
помощь
Уведом-
ление об
оформле-
нии
докумен-
тов
Уведомление
об
оформлении
документов
5
Альтерна-
тивная
форма
завершения
Отказ в
предоста-
влении
услуги
Отказ в
предос-
тавлении
услуги
Отказ в
предоста-
влении
услуги
6
Сроки
исполнения
1 час
15
минут;
направ-
ление
докумен-
тов –
ежеднев-
но в
конце
дня
1 час
1 час
9 рабочих
дней
1 день
7
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
7
Таблица 3. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-1
СФЕ-5
СФЕ-2

1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қою
5. Өтініш берушіге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру
4-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдерісі
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
1-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ
1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Қызмет көрсетуден бас тартуға қол қою
5. Өтініш берушіге қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды беру
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, қалыптары:
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі протездік-ортопедиялық көмек алуға құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның
жауапкершілігі
22. Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртіпте жауапкершілік алады.
«Мүгедектерге протездік-
ортопедиялық көмекті ұсыну
үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының бастығына
№ _____ ӨТІНІШ
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты ________________________________________________________
Туған күні __________________________________________________________
Мүгедектігі _________________________________________________________
Мекен-жайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Сізден маған протездік-ортопедиялық көмек беруді сұраймын (таяқ, балдақ, байпақ, белдік, қапшық, протезге арналған аяқ киім, екі тобық протезі).
Төмендегідей құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
Күні                    Қолы ________________________________________
(өтініш иесінің немесе өтініш берушінің қолы)
Өтініш иесі ұсынған құжаттардың көшірмелерін растаймын:
Күні                    Қолы ________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның қолы)
_____________________________________________________________________
(талонды кесу орны)
Өтініш қабылдағаны туралы ТАЛОН № ______
Азаматтың (шаның) өтініші
Көмек түрі:
Қоса берілген құжаттар (саны)
Күні және уақыты
Өтініш қабылдаған (қолы)
«Мүгедектерге протездік-
ортопедиялық көмекті ұсыну
үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
___________________________
(аты-жөні)
____ топ мүгедек
№ _____ ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтыру) құралдармен қамтамасыз ету ережесіне сәйкес мемлекеттік тапсырыс қаражаты есебінен Сізге протездік-ортопедиялық көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабардар етеміз.
Басқарма бастығының орынбасары
Астана қаласы әкімдігінің

1. Выдача ИПР
2. Распределение
поступивших заявлений
между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием,
оформление документов
4. Подписание
уведомления об
оформлении документов
5. Выдача заявителю
уведомления об оформлении
документов
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ-1
СФЕ-5
СФЕ-2
1. Выдача ИПР
2. Распределение
поступивших заявлений
между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием,
оформление документов
4. Подписание отказа в
предоставлении услуги
5. Выдача заявителю
мотивированного отказа в
оказании услуги уведомления
20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
СФЕ-1                  СФЕ-5                           СФЕ-2
21. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги:
результатом оказания государственной услуги является выдача уведомления об оформлении документов на получение протезно-ортопедической помощи, либо уведомление об отказе в предоставлении услуги.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица государственного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление документов
на инвалидов для
предоставления им
протезно-ортопедической помощи»
Начальнику Управления
занятости и социальных
программ города Астаны
ЗАЯВЛЕНИЕ № _____
Фамилия ___________________________________________________________
Имя _______________________________________________________________
Отчество __________________________________________________________
Дата рождения _____________________________________________________
Инвалидность ______________________________________________________
Домашний адрес ____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Прошу Вас предоставить мне протезно-ортопедическую помощь
(трость, костыли, башмачок, ремни, чехол, обувь на протез, протезы
обеих голеней).
Прилагаю копии следующих документов:
Дата       Подпись _______________________________________________
(подпись заявителя либо лица, подавшего заявление)
Достоверность представленных заявителем копий документов
подтверждаю:
Дата       Подпись _______________________________________________
(подпись специалиста, принявшего заявление)
__________________________________________________________________
(место отрыва талона)
ТАЛОН о принятии заявления № ______
Заявление гражданина (-ки)
Вид помощи:
Прилагаемые документы (количество)
Дата и время
Заявление принял (подпись) _______________________________________
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление документов
на инвалидов для
предоставления им
протезно-ортопедической помощи»
Инвалиду ___ группы
___________________
(ф.и.о.)
УВЕДОМЛЕНИЕ № ____
Согласно Правилам обеспечения инвалидов протезно-ортопедической
помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами,
утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20
июля 2005 года № 754, уведомляем об оформлении документов для
предоставления Вам протезно-ортопедической помощи за счет средств
государственного заказа.
Заместитель начальника Управления
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны

2012 жылғы 5 ақпандағы
№ 158-3 қаулысына
4-қосымша
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және
мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖҚжӘББ – Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
2) МӘС – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Астана қаласы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаментінің жанындағы медициналық-әлеуметтік сараптамасы;
3) МОДҚ – мүгедектердің орталық деректер қоры – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ААЖ;
4) мiндеттi гигиеналық құралдар – мүгедектердің табиғи физиологиялық мұқтаждықтары мен қажеттiлiктерін өтеуге арналған зәр қабылдағыштар, нәжіс қабылдағыштар, жөргектер;
5) ОЖБ – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
6) сурдотехникалық құралдар – есту кемiстіктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға арналған техникалық құралдар, оның iшiнде байланыс пен ақпарат берудi күшейтетін құралдар;
7) тифлотехникалық құралдар – мүгедектердiң көру кемiстiгi нәтижесiнде жоғалтқан мүмкiндiктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға бағытталған құралдар;
8) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
9) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ереже
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мүгедектер мемлекеттік тапсырыс шеңберінде сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен тегін қамтамасыз етіледі.
Мүгедектерді қажетті техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету үшін жергілікті атқарушы органдар орнын толтырушы құралдар қажеттілігіне уақтылы талдау және оларды сатып алу бойынша жұмыс жүргізуге міндетті.
3. Осы қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның атауы:
«Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі. Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсететін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат МОДҚ-та көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік-құқықтық актінің атауы, бабы (тармағы) және баптың (тармақтың) мазмұны:
мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесiнің негізінде көрсетіледі.

от 5 января 2012 года
№ 158-3
Регламент
государственной услуги «Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами
и обязательными гигиеническими средствами»
1. Основные понятия
1. Определение используемых в настоящем Регламенте терминов и аббревиатур:
1) УЗиСП – Управление занятости и социальных программ города Астаны;
2) МСЭ – медико-социальная экспертиза при Департаменте по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения по городу Астане;
3) ЦБДИ – центральная база данных инвалидов – АИС Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) обязательные гигиенические средства – мочеприемники, калоприемники, подгузники, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей инвалидов;
5) ИПР – индивидуальная программа реабилитации инвалида;
6) сурдотехнические средства – технические средства для коррекции и компенсации дефектов слуха, в том числе усиливающие средства связи и передачи информации;
7) тифлотехнические средства – средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей инвалидов в результате дефекта зрения;
8) ЦОН – Центр обслуживания населения;
9) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами.
В соответствии с законодательством Республики Казахстан инвалиды в рамках государственного заказа бесплатно обеспечиваются сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами.
Для обеспечения инвалидов необходимыми техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами местные исполнительные органы обязаны проводить работу по своевременному анализу потребности в компенсаторных средствах и своевременному их закупу.
3. Наименование государственного органа, предоставляющего данную услугу:
Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны». Государственная услуга также оказывается на альтернативной основе через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
Информация об оказании государственной услуги отражается в ЦБДИ.
5. Название, статья (пункт) и содержание статьи (пункта) нормативного правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга:
государственная услуга оказывается на основании Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754.

2) тұтынушы хабарласқан күні орнында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтуге берілген ең көп уақыт – 30 минуттан аспауы тиіс;
3) тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген ең көп уақыт 15 минуттан ЖҚжӘББнда, 30 минуттан ХҚКОнда.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілген мерзімдер қолданылады, бұл ретте мемлекеттік қызметтің құжаттарын (қорытынды) қабылдау және беру мерзімі мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға, оның ішінде құжаттар қабылдаудан және қарастырудан бас тартуға негіздеме:
мемлекеттік қызмет көрсетуден төмендегідей негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық тұрғыдан тыйым салынған жағдайда;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың бірі болмаса, орталықтан келіп түсетін құжаттарды ресімдегенде қателіктер анықталса;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар расталмаса;
4) егер жұмыс берушінің кінәсінен алған еңбек қолайсыздығынан немесе кәсіптік аурудан мүгедектерге, жұмыс берушінің – жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылған жағдайда немесе заңды тұлғаның таратылуы, егер олардың қызметі заңнамамен белгіленген тәртіпте тоқтатылмаған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
13. ЖҚжӘББ хабарласып, мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан сауал алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ЖҚжӘББ-ға өтініш береді;
2) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен өтінішті таныстыруды, орындауға ЖҚжӘББ маманын жөнелтуді жүзеге асырады;
3) ЖҚжӘББ-ның маманы мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы жолдама беруді немесе қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден бас тартуды дайындайды, оны тұтынушыға жолдайды.
Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан өтініш алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО келіп түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушыға тиісті құжаттарды мыналарды көрсетіп: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін, қабылдағаны жөнінде қолхат береді;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги не более 15 минут в УЗиСП, 30 минут в ЦОНе.
При оказании государственной услуги через ЦОН применяются указанные сроки, при этом дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги.
12. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов:
в предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги при обращении в УЗиСП:
1) потребитель подает заявление в УЗиСП;
2) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившим заявлением, отправку специалисту УЗиСП на исполнение;
3) специалист УЗиСП подготавливает уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами либо отказ в предоставлении услуги на бумажном носителе, подписывает его руководителем, направляет его потребителю.
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через ЦОН:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) ЦОН регистрирует поступившие документы, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;

3) ХҚКО құжаттарды ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне табыстайды;
4) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі құжаттарды тіркейді және ЖҚжӘББ-ның басшылығына табыстайды;
5) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады және орындауға ЖҚжӘББ-ның маманына жолдайды;
6) ЖҚжӘББ-ның маманы сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдарды алуға қызмет алушының құқығын анықтауға келіп түскен құжаттарды қарайды, тұтынушыға хабарлама жобасын дайындайды, басшының қолы қойылады, оны ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне жолдайды;
8) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі ХҚКО-ға құжаттарды табыстайды;
9) ХҚКО инспекторы құжаттарды тұтынушыға табыстайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны – бір маман.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Кіріс хат-хабарын (соның ішінде электрондық) ресімдеу тәртібі және тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуге жазған сауалын және (өтінімін) қабылдау (тіркеу) туралы ақпарат алу:
1) тұтынушы ЖҚжӘББ хабарласқанда белгіленген үлгідегі өтініштің бланкісі беріледі (орнын толтырушы құралдардың түріне байланысты 2,  3-қосымшаларға сәйкес);
қажетті құжаттарымен бірге өтініш бергеннен кейін тұтынушыға өтініш қабылдаған маманның тегі, аты-жөні, қабылдау мерзімі мен нөмірін көрсетумен құжаттарды қабылдағаны жөнінде талон беріледі.
2) тұтынушы ХҚКО хабарласқанда ХҚКО инспекторы тиісті құжаттарды мыналарды көрсетіп: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін, қабылдағаны жөнінде қолхат береді.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың, нысандардың, қалыптардың тізбесі:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодтың нөмірі (бар болса жеке идентификациялық нөмірі);
ОЖБ-нан үзінді көшірме;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – туу туралы куәліктің және ата-анасының бірінің (қамқоршының, қорғаншының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесі;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға – жеңілдіктер алу құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәліктің көшірмесі;
мүгедектерге – зейнеткерлік куәліктің көшірмесі;
егер жұмыс берушінің – жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылған жағдайда немесе заңды тұлға таратылған жағдайда оның кінәсінен алған еңбек қолайсыздығынан немесе кәсіптік аурудан мүгедектерге – бақытсыз жағдай туралы актінің көшірмесі және жұмыс берушінің – жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылғаны немесе заңды тұлғаның таратылғаны туралы құжат;

3) ЦОН передает документы канцелярии УЗиСП;
4) канцелярия УЗиСП регистрирует документы и передает руководству УЗиСП;
5) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту УЗиСП на исполнение;
6) специалист УЗиСП рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги на получение сурдо-тифлотехнических средств и обязательных гигиенических средств, готовит проект уведомления потребителю, подписывает его руководителем, направляет его в канцелярию УЗиСП;
8) канцелярия УЗиСП передает документы в ЦОН;
9) инспектор ЦОНа выдает документы потребителю.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги – один специалист.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его запроса (заявки) на оказание государственной услуги:
1) при обращении потребителя в УЗиСП выдается соответствующий бланк заявления установленной формы (согласно приложениям 2, 3 в зависимости от вида компенсаторных средств);
после представления заявления с необходимыми документами, потребителю выдается талон о принятии документов с указанием: номера и даты приема, фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление;
2) при обращении потребителя в ЦОН инспектор ЦОНа выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
16. Перечень документов, форм, шаблонов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из ИПР;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қою
5. Өтініш берушіге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру
4-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдерісі
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
1-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ
1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Қызмет көрсетуден бас тартуға қол қою
5. Өтініш берушіге қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды беру
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттерді  логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, қалыптары:
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тифлотехникалық құралдармен және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның
жауапкершілігі
22. Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртіпте жауапкершілік алады.
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
___________________________
(аты-жөні)
____ топ мүгедек
№ _____ ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтыру) құралдармен қамтамасыз ету ережесіне сәйкес мемлекеттік тапсырыс қаражаты есебінен сурдо-тифлотехникалық құралдармен (немесе міндетті гигиеналық құралдармен) қамтамасыз ету үшін құжаттарды Сізге ресімдеу туралы хабардар етеміз.
Басқарма бастығының орынбасары
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының бастығына
№ _____ ӨТІНІШ
Тегі _______________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты _______________________________________________________
Туған күні _________________________________________________________
Мүгедектігі ________________________________________________________
Мекен-жайы _________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Сізден маған ____ топ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына
сәйкес міндетті гигиеналық құралдар – жөргектер, нәжіс қабылдағыштар,
зәр қабылдағыштар (керегін сызу) беруді сұраймын.
Төмендегідей құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
Күні               Қолы ____________________________________________
(өтініш иесінің немесе өтініш берушінің қолы)
Өтініш иесі ұсынған құжаттардың көшірмелерін растаймын:
Күні               Қолы ____________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның қолы)
_____________________________________________________________________
(талонды кесу орны)
Өтініш қабылдағаны туралы ТАЛОН № ______
Азаматтың (шаның) өтініші
Көмек түрі:
Қоса берілген құжаттар (саны)
Күні және уақыты
Өтініш қабылдаған (қолы)
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының бастығына
№ _____ ӨТІНІШ
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты ________________________________________________________
Туған күні __________________________________________________________
Мүгедектігі _________________________________________________________
Мекен-жайы __________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Сізден маған мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес
сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар (керегін сызу) беруді
сұраймын ____________________________________________________________
(орнын толтыру құралдарының атауы)
Төмендегідей құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
Күні               Қолы ____________________________________________
(өтініш иесінің немесе өтініш берушінің қолы)
Өтініш иесі ұсынған құжаттардың көшірмелерін растаймын:
Күні               Қолы ____________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның қолы)
_____________________________________________________________________
(талонды кесу орны)
Өтініш қабылдағаны туралы ТАЛОН № ______
Азаматтың (шаның) өтініші
Көмек түрі:
Қоса берілген құжаттар (саны)
Күні және уақыты
Өтініш қабылдаған (қолы)
Астана қаласы әкімдігінің

1. Выдача ИПР
2. Распределение поступивших
заявлений между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием,
оформление документов
4. Подписание уведомления об
оформлении документов
5. Выдача заявителю уведомления
об оформлении документов
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ-1
СФЕ-5
СФЕ-2
1. Выдача ИПР
2. Распределение поступивших
заявлений между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием,
оформление документов
4. Подписание отказа в
предоставлении услуги
5. Выдача заявителю
мотивированного отказа
в оказании услуги
20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
СФЕ-1                СФЕ-5                          СФЕ-2
21. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги:
результатом оказания государственной услуги является выдача уведомления об оформлении документов тифло-техническими средствами и обязательными гигиеническими средствами, либо уведомление об отказе в предоставлении услуги.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица государственного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными гигиеническими
средствами»
Инвалиду ___ группы
______________________
(ф.и.о.)
УВЕДОМЛЕНИЕ № ____
Согласно Правилам обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, уведомляем об оформлении Вам документов для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами (обязательными гигиеническими средствами) за счет средств государственного заказа.
Заместитель начальника Управления
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными гигиеническими
средствами»
Начальнику Управления занятости
и социальных программ
города Астаны
ЗАЯВЛЕНИЕ № _____
Фамилия ___________________________________________________________
Имя _______________________________________________________________
Отчество __________________________________________________________
Дата рождения _____________________________________________________
Инвалидность ______________________________________________________
Домашний адрес ____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Прошу Вас предоставить обязательные гигиенические средства –
памперсы, калоприемники, мочеприемники (нужное подчеркнуть) согласно
индивидуальной программе реабилитации инвалида ____ группы.
Прилагаю копии следующих документов:
Дата                Подпись _______________________________________
(подпись заявителя либо лица, подавшего заявление)
Достоверность представленных заявителем копий документов
подтверждаю:
Дата                Подпись _______________________________________
(подпись специалиста, принявшего заявление)
___________________________________________________________________
(место отрыва талона)
ТАЛОН о принятии заявления № ______
Заявление гражданина(-ки)
Вид помощи:
Прилагаемые документы (количество)
Дата и время
Заявление принял (подпись)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными гигиеническими
средствами»
Начальнику Управления занятости
и социальных программ
города Астаны
ЗАЯВЛЕНИЕ № _____
Фамилия ____________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________
Отчество ___________________________________________________________
Дата рождения ______________________________________________________
Инвалидность _______________________________________________________
Домашний адрес _____________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Прошу Вас выдать мне сурдотехнические, тифлотехнические
средства (нужное подчеркнуть) согласно индивидуальной программе
реабилитации инвалида
____________________________________________________________________
(наименование компенсаторного средства)
Прилагаю копии следующих документов:
Дата              Подпись __________________________________________
(подпись заявителя либо лица, подавшего заявление)
Достоверность представленных заявителем копий документов
подтверждаю:
Дата              Подпись __________________________________________
(подпись специалиста, принявшего заявление)
____________________________________________________________________
(место отрыва талона)
ТАЛОН о принятии заявления № ______
Заявление гражданина(-ки)
Вид помощи:
Прилагаемые документы (количество)
Дата и время
Заявление принял (подпись)
Приложение 5
к постановлению акимата
города Астаны

2012 жылғы 5 қаңтардағы
№ 158-3 қаулысына
5-қосымша
«Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖҚжӘББ – Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
2) ОЖБ – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) МӘС – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Астана қаласы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаментінің жанындағы медициналық-әлеуметтік сараптамасы;
4) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
5) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ереже
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның атауы:
«Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі. Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсететін мемлекеттік қызметтің нысаны:
автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге негiз болатын нормативтiк-құқықтық актiнiң атауы, бабы (тармағы) және баптың (тармақтың) мазмұны:
мемлекеттiк қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңы 24-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңы 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысы 1-тармағының, Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы № 1222 қаулысының негiзiнде көрсетiледi.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2012.06.12 № 158-766 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің қорытындысы және ұсыну түрі:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу (3-қосымшаға сәйкес) немесе қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.

от 5 января 2012 года
№ 158-3
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
1. Основные понятия
1. Определение используемых в настоящем Регламенте терминов и аббревиатур:
1) УЗиСП – Управление занятости и социальных программ города Астаны;
2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации инвалида;
3) МСЭ – медико-социальная экспертиза при Департаменте по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане;
4) ЦОН – Центр обслуживания населения;
5) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств.
3. Наименование государственного органа, оказывающего государственную услугу:
Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны». Государственная услуга также оказывается на альтернативной основе через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги:
не автоматизированная.
5. Название, статья (пункт) и содержание статьи (пункта) нормативного правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга:
государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 1222 «Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения».
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Акимата города Астаны от 12.06.2012 № 158-766 (вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат государственной услуги, который получит потребитель и форма предоставления:
уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств (согласно приложению 3), или отказ в предоставлении услуги на бумажном носителе.

12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға, оның ішінде құжаттар қабылдаудан және қарастырудан бас тартуға негіздеме:
мемлекеттік қызмет көрсетуден төмендегідей негізде бас тартылады:
1) тұтынушыға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге медициналық тұрғыдан тыйым салынған жағдайда;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың бірі болмаса;
3) алдын-ала жалған құжаттама ұсынған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіздеме жоқ.
13. ЖҚжӘББ хабарласып, мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан сауал алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ЖҚжӘББ-ға өтініш береді;
2) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен өтінішті таныстыруды, орындауға ЖҚжӘББ маманын жөнелтуді жүзеге асырады;
3) ЖҚжӘББ-ның маманы өтінішті тіркейді, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беруді немесе қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден бас тартуды дайындайды, басшысының қолы қойылады, оны тұтынушыға жолдайды.
Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан өтініш алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО келіп түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушыға тиісті құжаттарды мыналарды көрсетіп: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін, қабылдағаны жөнінде қолхат береді;
ХҚКО құжаттарды ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне табыстайды;
4) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі құжаттарды тіркейді және ЖҚжӘББ-ның басшылығына табыстайды;
5) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады және орындауға ЖҚжӘББ-ның маманына жолдайды;
6) ЖҚжӘББ-ның маманы қызмет алушының құқығын анықтауға келіп түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы жолдама жобасын дайындайды, оны ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне жолдайды;

12. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов:
в предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги при обращении в УЗиСП:
1) потребитель подает заявление в УЗиСП;
2) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившим заявлением, отправку специалисту УЗиСП на исполнение;
3) специалист УЗиСП регистрирует заявление, подготавливает уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо отказ в предоставлении услуги на бумажном носителе, подписывает его руководителем, направляет потребителю.
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через ЦОН:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) ЦОН регистрирует поступившие документы, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
3) ЦОН передает документы канцелярии УЗиСП;
4) канцелярия УЗиСП регистрирует документы и передает руководству УЗиСП;
5) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту УЗиСП на исполнение;
6) специалист УЗиСП рассматривает поступившие документы на определение права получателя на оказание услуги, готовит проект уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, направляет его в канцелярию УЗиСП;

8) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі ХҚКО-ға құжаттарды табыстайды;
9) ХҚКО инспекторы құжаттарды тұтынушыға табыстайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдайтын тұлғалардың ең аз саны – бір маман.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
15. Кіріс хат-хабарын (соның ішінде электрондық) ресімдеу тәртібі және тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуге жазған сауалын және (өтінімін) қабылдау (тіркеу) туралы ақпарат алу:
1) тұтынушы ЖҚжӘББ хабарласқанда белгіленген үлгідегі өтініштің бланкісі беріледі (1,2-қосымшаларға сәйкес);
қажетті құжаттарымен бірге өтініш бергеннен кейін тұтынушыға өтініш қабылдаған маманның тегі, аты-жөні, қабылдау мерзімі мен нөмірін көрсетумен құжаттарды қабылдағаны жөнінде талон беріледі.
2) тұтынушы ХҚКО хабарласқанда ХҚКО инспекторы тиісті құжаттарды мыналарды көрсетіп: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін, қабылдағаны жөнінде қолхат береді.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы төмендегідей құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелетке толмағандар мен әрекетке қабілетсіз тұлғалар үшін – заңды өкілінің белгіленген үлгі бойынша жазбаша өтініші (ата-анасының біреуі, қамқоршы, қорғаншы) немесе медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігі немесе тұтынушының жеке идентификациялық нөмірі (ЖИН) көрсетілген жеке куәлігі;
3) ЖИН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірі және тұтынушының әлеуметтік жеке код беру туралы куәлігі қосымша ұсынылады;
4) мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін қажет емес);
5) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 28 қазандағы № 1222 қаулысымен бекітілген Халықты әлеуметтiк қорғау саласында стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсету стандартына 2-қосымшаға сәйкес және Халықты әлеуметтiк қорғау саласында жартылай стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсету стандартына 2-қосымшаға сәйкес үлгідегі медициналық карта;
6) ОЖБ-дан үзінді көшірме (қарттар үшін қажет емес);
7) 18 жастан асқан тұлғалар үшін – тұлғаны әрекетке қабілетсіз деп тану туралы соттың шешімі (бар болған жағдайда);
8) зейнеткерлік жасындағы тұлғаларға – зейнеткерлік куәлік;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлға мәртебесін растайтын куәлік.
Құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, кейіннен құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.

8) канцелярия УЗиСП передает документы в ЦОН;
9) инспектор ЦОНа выдает документы потребителю.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги – один специалист.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его запроса (заявки) на оказание государственной услуги:
1) при обращении потребителя в УЗиСП выдается бланк заявления установленной формы (согласно приложениям 12);
после представления заявления с необходимыми документами, потребителю выдается талон о принятии документов с указанием: номера и даты приема, фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление;
2) при обращении потребителя в ЦОН инспектор ЦОНа выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
16. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по форме согласно приложению 2 к стандарту оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях стационара и приложению 2 к стандарту оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях полустационара, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 1222;
6) копию выписки из ИПР (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.

1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қою
5. Өтініш берушіге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру
4-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдерісі
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
1-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ
1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Қызмет көрсетуден бас тартуға қол қою
5. Өтініш берушіге қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды беру
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, қалыптары:
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның жауапкершілігі
22. Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртіпте жауапкершілік алады.
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік
емес медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттар ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Жеке басын куәландыратын құжат № _______ берілген _____ ____ж.
Тіркелген жері_______________________________________________
Тұрғылықты жері______________________________________________
Туған жері___________________________________________________
Туған күні « ___» ________________ _____ жыл.
Жәрдемақының түрі және мөлшері_______________________________
Мүгедектік санаты____________________________________________
Туысқандарының болуы (заңды өкілдері)________________________
_____________________________________________________________
(туысқандық қатыстылығы, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұрғылықты мекен-жайы, байланыс тел.)
ӨТІНІШ
Стационар жағдайында арнайы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж болғандықтан ________________________________ медициналық-әлеуметтік мекемесінде тәулік бойы/уақытша (керегін сызу) тұруға ___________________________________ қабылдауды сұраймын.
(қызмет алушының Т.А.Ә.)
Төмендегідей құжаттарды қоса беремін:

1. Выдача ИПР
2. Распределение поступивших
заявлений между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием, оформление документов
4. Подписание уведомления об
оформлении документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств
5. Выдача заявителю
уведомления об оформлении
документов
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ-1
СФЕ-5
СФЕ-2
1. Выдача ИПР
2. Распределение поступивших
заявлений между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием,
оформление документов
4. Подписание отказа в
предоставлении услуги
5. Выдача заявителю
мотивированного отказа
в оказании услуги
20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
СФЕ-1                   СФЕ-5                       СФЕ-2
21. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги:
результатом оказания государственной услуги является выдача уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица государственного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Документ, удостоверяющий личность № _______ выдан _____ _________ г.
Место прописки __________________________________________________
Место проживания ________________________________________________
Место рождения __________________________________________________
Дата рождения «___» ________________ _____ год
Вид и размер пособия ____________________________________________
Категория инвалидности __________________________________________
Наличие родственников (законных представителей) _________________
_________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания,
контакт, тел.)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять ____________________________________________
(Ф.И.О. получателя услуг)
на круглосуточное постоянное/временное (нужное подчеркнуть)
проживание в _________________________________ медико-социальное
учреждение, т.к. нуждаюсь (нуждается) в оказании специальных
социальных услуг в условиях стационара.
Прилагаю следующие документы:

1) ________________________ 2) ____________________________
3) ________________________ 4) ____________________________
Мен ұсынған мәліметтер үшін толық жауаптымын. Медициналық-әлеуметтік мекемеге қабылдау, онда ұстау, ауыстыру, шығару талаптарымен және ішкі тәртіп ережесімен таныстым.
«___» _______ 20___ж. ____________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
Құжаттарды «___» _______20__ ж. __________________қабылдады.
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік
емес медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттар ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ӨТІНІШ
Стационар жағдайында арнайы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж болғандықтан __________________________________________ күндіз болуға «____»_____________ __________ жылы туған, _________________________ мекен-жайында тұратын мені, ______________________________________
(Т.А.Ә.)
қабылдауды сұраймын.
Төмендегідей құжаттарды қоса беремін:
1) ___________________________ 2) ____________________________
3) ___________________________ 4) ____________________________
Жартылай стационарлық түрдегі ұйымға қабылдау, келу, шығарып жіберу және шығару талаптарымен және ішкі тәртіп ережесімен таныстым.
«___» _______ 20___ж. ____________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
Құжаттарды «___» _______20__ ж. __________________қабылдады.
(Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттар ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
№ ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 394-ө бұйрығымен бекітілген Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарына сәйкес әлеуметтік қызмет көрсету үшін құжаттарды Сізге ресімдеу туралы хабардар етеміз.
Басқарма бастығының орынбасары
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қаңтардағы
№ 158-3 қаулысына
6-қосымша
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамасы:

1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
Несу полную ответственность за предоставленные мною сведения.
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из
медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка
ознакомлен (а).
«___» _______ 20___ г. _________________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял «___» _______ 20__ г. _______________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять меня, _______________________________________
(Ф.И.О.)
«___» _____ года рождения, проживающего по адресу _______________
на дневное пребывание в _________________________________________,
(наименование организации полустационарного типа)
так как нуждаюсь (нуждается) в оказании специальных социальных услуг
в условиях полустационара.
Прилагаю следующие документы:
1) ___________________________ 2) _____________________________
3) ___________________________ 4) _____________________________
С условиями приема, пребывания, отчисления и выписки из
организации полустационарного типа и правилами внутреннего
распорядка ознакомлен(а).
«___» _______ 20___ года _______________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял ___________________________ «___» _____ 20__ года
(Ф.И.О., должность, подпись)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных и
негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
УВЕДОМЛЕНИЕ № ____
Согласно Стандартам оказания специальных социальных услуг в
области социальной защиты населения утвержденным приказом Министра
труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 декабря
2010 года № 394-ө уведомляем об оформлении Вам документов
на социальное обслуживание в условиях ______________________
Заместитель начальника Управления
Приложение 6
к постановлению акимата
города Астаны
от 5 января 2012 года
№ 158-3
Регламент
государственной услуги «Оформление документов
на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Основные понятия
1. Определение используемых в настоящем Регламенте терминов и аббревиатур:

1) ЖҚжӘББ – Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
2) ОЖБ – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) МӘС – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Астана қаласы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаментінің жанындағы медициналық-әлеуметтік сараптамасы;
4) ХҚКО – Халыққа қызмет көрсету орталығы;
5) ХҚКО инспекторы – тұтынушының өтініштері мен құжаттарын қабылдауды жүзеге асыратын халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
2. Жалпы ереже
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның атауы:
«Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі. Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсететін мемлекеттік қызметтің нысаны:
автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге негiз болатын нормативтiк-құқықтық актiнiң атауы, бабы (тармағы) және баптың (тармақтың) мазмұны:
мемлекеттiк қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңы 22-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңы 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағының, Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы № 1222 қаулысының негiзiнде көрсетiледi.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2012.06.12 № 158-766 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің қорытындысы және ұсыну түрі:
жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу (2-қосымшаға сәйкес) немесе қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
7. Мемлекеттік органдардың және басқа да мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне енгізілген субъектілердің тізбесі:

1) УЗиСП – Управление занятости и социальных программ города Астаны;
2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации инвалида;
3) МСЭ – медико-социальная экспертиза при Департаменте по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения по городу Астане;
4) ЦОН – Центр обслуживания населения;
5) инспектор ЦОНа – сотрудник Центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи.
3. Наименование государственного органа, оказывающего государственную услугу:
Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны». Государственная услуга также оказывается на альтернативной основе через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги:
не автоматизированная.
5. Название, статья (пункт) и содержание статьи (пункта) нормативного правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга:
государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 1222 «Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения».
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Акимата города Астаны от 12.06.2012 № 158-766 (вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат государственной услуги, который получит потребитель и форма предоставления:
уведомление об оформлении документов для одиноких, а также одиноко проживающих престарелых и инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи (согласно приложению 2), или отказ в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:

1) МӘС;
2) ЖҚжӘББ.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік органның, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үшін хабарласу қажет болатын басқа да мүдделі органдардың орналасқан жері және жұмыс кестесі:
мемлекеттік қызметті Астана қаласы, Ш. Иманбаева көшесі, 16 мекен-жайында орналасқан ЖҚжӘББ-ның әлеуметтік мекемелердің қызметтерін үйлестіру бөлімі көрсетеді;
жұмыс кестесі: дүйсенбiден жұмаға дейін сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
МӘС Астана қаласы, Ш. Иманбаева көшесі, 16 мекен-жайында орналасқан;
жұмыс кестесі: дүйсенбiден жұмаға дейін сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Қызмет баламалы негізде мына мекен-жайлар бойынша ХҚКО арқылы көрсетіледі:
1) Астана қаласы Алматы ауданының ХҚКО, Астана қаласы, Республика даңғылы № 12/2;
2) Астана қаласы Есіл ауданының ХҚКО, Астана қаласы, Сауран көшесі, № 7;
3) Астана қаласы Сарыарқа ауданының ХҚКО, Астана қаласы, А.  Пушкин көшесі, № 97;
жұмыс кестесі:
демалыс және мейрам күндерінен басқа, күн сайын сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталық филиалдар мен өкілдіктерге сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліс белгіленген.
9. Тұтынушылардың мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы мәселелер жөнінде ақпарат алу тәртібі:
мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ресми мерзімдік басылымдарда, ЖҚжӘББ-ның, 21-28-39 телефоны арқылы ХҚКО фойесінде орналасқан стендтерде, сонымен қатар Астана қаласы әкімінің www.astana.kz. сайтында орналастырылады.
Қызмет көрсету туралы шешім қабылданған жағдайда тұтынушыға жалпызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама қағаз жеткізушілерде беріледі немесе қызмет көрсетуден бас тарту;
10. Егер мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде бірнеше мүдделі органдар қатысатын болса барлық әкімшілік тәртіптемелерден өту:
1) МӘС – ОЖБнан үзінді көшірме беру;
2) ЖҚжӘББ – жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру.
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде уақыт жағынан шектеу мерзімдері.
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері он төрт жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтуге берілген ең көп уақыт 30 минут;

1) МСЭ;
2) УЗиСП.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Место нахождения и график работы государственного органа, а также других заинтересованных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
государственная услуга оказывается отделом координации деятельности социальных учреждений УЗиСП по адресу: город Астана, улица Ш. Иманбаевой, 16.
график работы: с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
МСЭ находится по адресу: город Астана, улица Ш. Иманбаевой, 16;
график работы: с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
На альтернативной основе услуга оказывается через ЦОНы по адресам:
1) ЦОН района «Алматы» города Астаны, город Астана, проспект Республики № 12/2;
2) ЦОН района «Есиль» города Астаны, город Астана, улица Сауран, № 7;
3) ЦОН района «Сарыарка» города Астаны, город Астана, улица А. Пушкина, № 97;
График работы:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме воскресенья и праздничных дней.
9. Порядок получения информации потребителями по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги:
полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается в официальных периодических печатных изданиях, на стендах, расположенных в фойе ЦОНов, УЗиСП, по телефону 21-28-39, а также сайте акима города Астаны: www.astana.kz.
В случае принятия решения об оказании услуги потребителю выдается уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи на бумажном носителе или отказ в оказании услуги.
10. Прохождение всех административных процедур в случае, если в процессе оказания государственной услуги участвуют несколько заинтересованных органов:
1) МСЭ – выдача выписки из ИПР;
2) УЗиСП – выдача уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи.
11. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов в течение четырнадцати рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги 30 минут;

3) тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген ең көп уақыт 15 минуттан ЖҚжӘББнда, 30 минуттан ХҚКОнда.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілген мерзімдер қолданылады, бұл ретте мемлекеттік қызметтің құжаттарын (қорытынды) қабылдау және беру мерзімі мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға, оның ішінде құжаттар қабылдаудан және қарастырудан бас тартуға негіздеме:
мемлекеттік қызмет көрсетуден төмендегідей негізде бас тартылады:
1) тұтынушыға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге медициналық тұрғыдан тыйым салынған жағдайда;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың бірі болмаса;
3) алдын-ала жалған құжаттама ұсынған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіздеме жоқ.
13. ЖҚжӘББ хабарласып, мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан сауал алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ЖҚжӘББ-ға өтініш береді;
2) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен өтінішті таныстыруды, орындауға ЖҚжӘББ маманын жөнелтуді жүзеге асырады;
3) ЖҚжӘББ-ның маманы өтінішті тіркейді, жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беруді немесе қағаз жеткізушілерде қызмет көрсетуден бас тартуды дайындайды, басшысының қолы қойылады, оны тұтынушыға жолдайды.
Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушыдан өтініш алған кезден бастап мемлекеттік қызметтің қорытындысын шығару кезіне дейін ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері;
1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО келіп түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушыға тиісті құжаттарды мыналарды көрсетіп: сауалды қабылдау мерзімі мен нөмірі; сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі; қоса берілген құжаттардың атаулары мен сандары; құжаттарды беру мерзімі, уақыты мен орны; құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты-жөнін, қабылдағаны жөнінде қолхат береді;
ХҚКО құжаттарды ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне табыстайды;
4) ЖҚжӘББ-ның кеңсесі құжаттарды тіркейді және ЖҚжӘББ-ның басшылығына табыстайды;
5) ЖҚжӘББ-ның басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады және орындауға ЖҚжӘББ-ның маманына жолдайды;
6) ЖҚжӘББ-ның маманы қызмет алушының құқығын анықтауға келіп түскен құжаттарды қарайды, жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама жобасын дайындайды, оған басшысының қолы қойылады, ЖҚжӘББ-ның кеңсесіне жолдайды;
ЖҚжӘББ-ның кеңсесі ХҚКО-ға құжаттарды табыстайды;
ХҚКО инспекторы құжаттарды тұтынушыға табыстайды.

3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги не более 15 минут в УЗиСП, 30 минут в ЦОНе.
При оказании государственной услуги через ЦОН применяются указанные сроки, при этом дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги.
12. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе для отказа в приеме и рассмотрении документов:
в предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги при обращении в УЗиСП:
1) потребитель подает заявление в УЗиСП;
2) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившим заявлением, отправку специалисту УЗиСП на исполнение;
3) специалист регистрирует заявление, УЗиСП подготавливает уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи, либо отказ в предоставлении услуги на бумажном носителе, подписывает его руководителем, направляет потребителю.
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через ЦОН:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) ЦОН регистрирует поступившие документы, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и  места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
3) ЦОН передает документы канцелярии УЗиСП;
4) канцелярия УЗиСП регистрирует документы и передает руководству УЗиСП;
5) руководство УЗиСП осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту УЗиСП на исполнение;
6) специалист УЗиСП рассматривает поступившие документы на определение права получателя на оказание услуги, готовит проект уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи, подписывает его руководителем, направляет в канцелярию УЗиСП;
8) канцелярия УЗиСП передает документы в ЦОН;
9) инспектор ЦОНа выдает документы потребителю.

1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаға қол қою
5. Өтініш берушіге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру
4-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үдерісі
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
1-ҚФБ
5-ҚФБ
2-ҚФБ
1. ОЖБ беру
2. Жауапты мамандар арасында келіп түскен өтініштерді бөлу
3. Кеңес беру, құжаттарды ресімдеу, қабылдау
4. Қызмет көрсетуден бас тартуға қол қою
5. Өтініш берушіге қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды беру
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттерді  логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, қалыптары:
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның жауапкершілігі
22. Мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртіпте жауапкершілік алады.
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтіміне
және жәрдеміне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламенті
1-қосымша
_______________________________________________________________
(үйде қызмет көрсету субъектісінің атауы)
Т.А.Ә_________________________________________________________
Туған күні____________________________________________________
Тұрғылықты мекен-жайы_________________________________________
Телефон нөмірі (үй, ұялы)_____________________________________
Мүгедектік санаты (болған жағдайда)___________________________
Бірге тұратын отбасы мүшелері (Т.А.Ә., туысқандығын көрсету):
______________________________________________________________
ӨТІНІШ
Үй жағдайында арнайы әлеуметтік қызмет көрсету үшін __________________________________________ есепке алуды сұраймын.
(қызмет алушының Т.А.Ә. көрсету)
Үй жағдайында арнайы әлеуметтік қызмет көрсету тәртібімен және талаптарымен таныстым.
Төмендегідей құжаттарды қоса беремін:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Т.А.Ә. және қолы _______________ күні «___» ______ 20____ жыл.
Өтініш қабылдаған ______________________________
(Т.А.Ә. және лауазымын көрсету)
Қолы _________ күні «___» ________ 20_____ жыл.
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның
күтіміне және жәрдеміне мұқтаж
мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
№ _____ ХАБАРЛАМА

1. Выдача ИПР
2. Распределение поступивших
заявлений между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием,
оформление документов
4. Подписание уведомления об
оформлении документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем уходе и
помощи
5. Выдача заявителю уведомления
об оформлении документов
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
СФЕ-1
СФЕ-5
СФЕ-2
1. Выдача ИПР
2. Распределение
поступивших заявлений
между ответственными
специалистами
3. Консультация, прием,
оформление документов
4. Подписание отказа в
предоставлении услуги
5. Выдача заявителю
мотивированного отказа в оказании
услуги
20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
СФЕ-1                            СФЕ-5                СФЕ-2
21. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги:
результатом оказания государственной услуги является выдача уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
22. Должностные лица государственного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем
уходе и помощи»
В ___________________________________________________________________
(наименование субъекта надомного обслуживания)
Ф.И.О. ______________________________________________________________
Дата рождения _______________________________________________________
Адрес проживания ____________________________________________________
Номер телефона (домашний, мобильный) ________________________________
Категория инвалидности (при наличии) ________________________________
Совместно проживающие члены семьи (указать Ф.И.О., родство):
____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу взять на учет ______________________________________ для
(указать Ф.И.О. получателя услуг)
предоставления специальных социальных услуг в условиях на дому.
С порядком и условиями оказания специальных социальных услуг
в условиях на дому ознакомлен (а).
Прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись ________________ Дата «___» _____ 20____года
Заявление принял ______________________________
(указать Ф.И.О. и должность)
Подпись _________ Дата «___» ________ 20_____ года
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем
уходе и помощи»
УВЕДОМЛЕНИЕ № ____

Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 6 желтоқандағы № 394-ө бұйрығымен бекітілген Халықты әлеуметтік қорғау саласында үйде қызмет көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандартына сәйкес үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін құжаттарды Сізге ресімдеу туралы хабардар етеміз.
Басқарма бастығының орынбасары

Согласно Стандарту оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях оказания услуг на дому, утвержденному приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 декабря 2010 года № 394-ө уведомляем об оформлении Вам документов на социальное обслуживание на дому.
Заместитель начальника Управления