"Астана қаласының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 104-1613 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 желтоқсанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 752 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 06-1451 қаулысымен
Ескерту. Қаулының Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 29.08.2014 № 06-1451 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Астана қаласының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электронды мемлекеттік қызметтің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                       И. Тасмағамбетов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
______________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы 31 қазан
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 31 қазандағы
№ 104-1613 қаулысымен
бекітілген
«Астана қаласының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Астана қаласының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) мекенжайы осы Регламентке 8-қосымшада көрсетілген «Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - қызмет көрсетуші), Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы баламалы негізде, сонымен қатар «электрондық үкімет» веб-порталында www.egov.kz (бұдан әрі - портал) көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы және мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысымен бекітілген «Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, Астананың) аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» мемлекеттiк қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.

Об утверждении Регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 31 октября 2012 года № 104-1613. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 7 декабря 2012 года № 752. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29 августа 2014 года № 06-1451
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29.08.2014 № 06-1451.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9–1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Астаны».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ А. Жумагалиев
«__» ________ 2012 года
Утвержден
постановлением акимата города Астаны
от 31 октября 2012 года № 104-1613
Регламент
электронной государственной услуги
«Учет иностранных средств массовой информации,
распространяемых на территории города Астаны»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление внутренней политики города Астаны» (далее - услугодатель), адрес которого указан в приложении 8 к настоящему Регламенту, а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центр) и веб - портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области (города республиканского значения, столицы)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг» (далее - Стандарт).

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (құрамында медиа - алшақтық бар).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі - бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
3) ЖАО АЖ - жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» шлюзы жүйесіндегі өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі, жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
5) ЖАО - жергілікті атқарушы органдар;
6) ҚР ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
7) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды қолдану мен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
8) пайдаланушы (тұтынушы) - ақпараттық жүйеге оған қажет электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
10) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - мемлекеттік қызмет көрсету үдерістеріне ықпал ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметтері және электрондық ақпараттық ресурстарына қол жетімділіктің біртұтас нүктесін беретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ХҚО АЖ);
11) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
12) «электрондық үкімет» өңірлік шлюзы - қызмет көрсетушінің ішкі жүйелері қосалқы жүйелері және қызмет көрсетушінің электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысушы сыртқы ақпараттық жүйелер арасындағы ақпараттық өзара әрекетті қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮӨШ);

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно - программного комплекса (далее - ИС);
2) бизнес - идентификационный номер (далее - БИН) - уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
3) ИС МИО - информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
4) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
5) МИО - местные исполнительные органы;
6) ИС НУЦ - информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
7) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
8) пользователь (потребитель) - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) информационная система центров обслуживания населения - информационная система, предоставляющая единую точку доступа к государственным услугам и электронным информационным ресурсам государственных органов задействованных в процессах оказания государственных услуг (далее - ИС ЦОН);
11) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
12) региональный шлюз «электронного правительства» - информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее - РШЭП);

13) «электрондық үкімет» шлюзы - электрондық қызметті іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
14) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
15) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетушінің қызмет көрсету тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы ЖИН/БИН және парольдің көмегімен ЭҮП-қа тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушының ЭҮП-қа ЖСН/БСН және парольді енгізу үдерісі;
3) 1-шарт - ЭҮП-да ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2-үдеріс - тұтынушының деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты ЭҮП-дың авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген қызметті тұтынушының таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға сұрату түрін шығаруы және тұтынушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (жеке тұлғалар үшін де мәліметтерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттарды бекіту);
6) 4-үдеріс - тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың толтырылған (сканерден өткен құжаттар бекітілген жеке тұлғалар үшін де мәліметтер енгізілген) нысанына ЭСҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - идентификациялық деректердің (сұратуда көрсетілген  ЖСН/БСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және шақыртылып алынған (жойылған) ЭҮП тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс - тұтынушының ЭСҚ нақтылығының расталмауына байланысты сұрау жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - электронды құжатты тұтынушының қолы қойылған ЭСҚ-ны ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерлерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді өңдеу;

13) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
14) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
15) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма функционального взаимодействия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - процесс ввода потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 - проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН и в регистрационном свидетельстве ЭЦП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 - направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;

10) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерлерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін қалыптастыру (облыс, қала, аудан) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ-ты есепке қою туралы анықтама) немесе шетелдік БАҚ-ты есепке қою туралы анықтамадан дәлелді бас тарту. Электронды құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ қолдана отырып қалыптастырады және ЭҮП-қа жеке кабинетке табыс етіледі;
7. ХҚО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы Қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО операторын ХҚО АЖ-де авторизациялау үдерісі;
2) 1-шарт - ХҚО АЖ-де ЖСН және пароль немесе ЭСҚ арқылы тіркелген оператор туралы деректердің нақтылығын тексеру;
3) 2-үдеріс - ХҚО операторының деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты ХҚО АЖ-де авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс - ХҚО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға сұрату түрін шығаруы және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды (жеке тұлғалар үшін де мәліметтерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттарды бекіту) толтыруы;
5) 4-үдеріс - ХҚО операторының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген сұратудың толтырылған (жеке тұлғалар үшін де мәліметтер енгізілген, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттар бекітілген) нысанына қол қою;
6) 2-шарт - идентификациялық деректердің сәйкестігін (ЖСН, сұратуда көрсетілген ЖСН, тіркеу куәлігінде көрсетілген ЭСҚ арасындағы), ЭСҚ тіркелген куәлігінің әрекет мерзімін, ХҚО АЖ-де тіркелген шақыртылып алынған (жойылған) куәліктердің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс - оператордың ЭСҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты сұрату жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс - ХҚО операторының ЭСҚ қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрауын) ЭҮАШ/ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-ге жіберу және ЖАО қызметкерлерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді өңдеу;
9) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (облыс, қала, аудан) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ есепке алынуы туралы анықтама немесе шетелдік БАҚ есепке қою туралы дәйекті бас тарту) қалыптастыру. Электрондық құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырады және ХҚО АЖ-ге тапсырылады;

10) процесс 7 - формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных средств массовой информации (далее - СМИ), распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора Центра;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН (введенных данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 - проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН и в регистрационном свидетельстве ЭЦП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 - направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 - формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН.

10) 8-үдеріс - ХҚО қызметкерлерінің шығатын құжатты қызметті тұтынушының қолына немесе электронды поштасына жіберу арқылы беру.
8. Қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (ЖАО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы) осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы өтініштер мен қажетті құжаттардың түпнұсқасын өзінде ұстай отырып, қызмет алу үшін ЖАО-ға жүгінуі керек. ЖАО қызметкері тұтынушының өтініші мен құжаттарының дұрыстығын тексеру.
2) 1-үдеріс - ЖАО қызметкері электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ-ге ЖСН мен пароль енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт - ЖАО АЖ-де ЖСН және пароль арқылы тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2-үдеріс - ЖАО қызметкері деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты, ЖАО АЖ-де авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға сұрату түрін шығаруы және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды (жеке тұлғалар үшін де мәліметтерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттарды бекіту) толтыруы;
6) 4-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген сұратуды толтырылған (жеке тұлғалар үшін де мәліметтер енгізілген, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығы барын растайтын сканерден өткен құжаттар бекітілген) нысанына ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - идентификациялық деректердің сәйкестігін (сұратуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭСҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және ЖАО АЖ-де тіркелген куәліктерден шақыртылып алынғандар (жойылғандар) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс - ЖАО қызметкері ЭСҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты өтінім жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (облыс, қала, аудан) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ есепке алынуы туралы анықтама, немесе шетелдік БАҚ есепке қою туралы дәйекті бас тарту) қалыптастыру. Электрондық құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырады;
11) 8-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тұтынушының қолына немесе электронды поштасына жіберу арқылы беруі.

10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 - процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 - проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН и в регистрационном свидетельстве ЭЦП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 - обработка электронной государственной услуги сотрудника МИО;
10) процесс 7 - формирование сотрудником МИО результата оказания государственной услуги (справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО.
11) процесс 8 - выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.

9. Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтінімнің экрандық нұсқасы осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
10. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұратудың орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталының «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ қызмет көрсетушіге немесе ХҚО-ға жүгіну кезінде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде қажет ақпаратты және консультацияны ЭҮП саll-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ):
1) ЖАО қызметкері;
2) ХҚО қызметкері.
13. Іс-әрекеттер (тәртіптемелер, функциялар, операциялар) жүйелігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әр іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы Регламенттің 1-қосымшасында берілген.
14. Іс-әрекеттердің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) логикалық жүйелілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма олардың сипаттамаларына сәйкес, осы Регламентке 234-қосымшаларда берілген.
15. Регламентке 6-қосымшада бланктердің соларға сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс формалары, шаблондары келтірілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) әдептілік;
4) егжей-тегжейлі және толық ақпарат беру;
5) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарын қорғау және құпиялығы.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарты:
қол жетімділіктің қолдағы құрылғысы және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету (компьютер, Интернет, қоғамдық қол жеткізу бекеті, ХҚО, ЖСН/БСН болуы, ЭҮП авторизациялауды, пайдаланушыда ЭЦҚ болуы).
«Астана қаласының аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, іс-әрекеттердің (тәртіптемелер, функциялар, операциялар) жалғаспалығын мәтіндік кестелік сипаттау
1-кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау

9. В приложении 5 к настоящему Регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю:
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в районный отдел или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) сотрудники МИО;
2) сотрудники ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложениях 234 к настоящему Регламенту.
15. В приложении 6 к Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
18. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, ЦОН, наличие ИИН/БИН, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя).
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Учет иностранных средств массовой
информации, распространяемых на
территории города Астаны»
Текстовое табличное описание последовательности действий
(процедур, функций, операций) с указанием срока
выполнения каждого действия
Таблица 1. Описание действий посредством МИО

1) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО қызметкері
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ХҚО АЖ
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының өтініштері мен құжаттарының дұрыстығын тексеру, ЖАО АЖ-ге мәліметтерді енгізу
ЖТ ММБ/ЭТ ММБ/ ЖСН АЖ мәліметтерін тексеру
ЖАО АЖ-ден ХҚО АЖ-ге сұрату мәртебесінің ауысқаны туралы хабарламаны бағыттау
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы мәртебені көрсете отырып, хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Қызмет көрсетуді алу үшін өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір беріп, сұратуды тіркеу
Сұратудың бағыты
Келіп түскендердің мәртебесін көрсету
5
Орындалу мерзімі
5 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2) Негiзгi үдерістiң iс-әрекеттi (жұмыс барысының, ағынының)
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ХҚО АЖ
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұратуды орындау. Шетелдік БАҚ есепке алу туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатты қалыптастыру
ХҚО АЖ-ге сұрату мәртебесінің ауысқаны туралы хабарламаны бағыттау
Жұмыстағы мәртебені көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Анықтаманы, немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты қалыптастыру
Жүйеде шығыс құжаттарды қалыптастыру
Сұратуды бағыттау
Жұмыстағы мәртебені көрсету
5
Орындалу мерзімі
15 күнтізбелік күн
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
3) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ХҚО АЖ
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатты құру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы шығыс құжатқа қол қоюы. ХҚО АЖ-ге қызмет көрсету мәртебесінің ауысқаны туралы хабарлама қалыптастыру
ХҚО АЖ-ге сұрату мәртебесінің ауысқаны туралы хабарлама бағыттау
Қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушының қолына немесе электронды поштасына жіберу арқылы беру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қойылған шығыс құжаты. ХҚО АЖ-ге мәртебесінің ауысқаны туралы хабарлама жіберу
Сұратуды бағыттау
Орындалудың аяқталу мәртебесін бейнелеу және шығыс құжатын беру
5
Орындалу мерзімі
5 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
11
12
-
2-кесте. ХҚО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ, ИС
Сотрудник
МИО
ИС МИО
РШЭП/ШЭП
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проверка
подлин-
ности
заявления
и доку-
ментов,
ввод
данных в
ИС МИО
Проверка
данных в
ГБД
ФЛ/ГБД
ЮЛ/ИС ИИН
Маршрутизация
уведомления о
статусах из
ИС МИО в ИС
ЦОН
Присвоение
номера
заявлению.
Формирование
уведомления с
указанием
текущего
статуса
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-рас-
порядитель-
ное решение)
Прием
заявления
и доку-
ментов на
получение
услуги
Регистра-
ция
запроса с
присвое-
нием
номера
заявлению
Маршрутизация
запроса
Отображение
статуса
поступившие
5
Сроки
исполнения
Не более 5
минут
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
5
6
7
8
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС
РШЭП/ШЭП
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Исполне-
ние
запроса.
Принятие
решения
об учете
иностран-
ных СМИ
Формиро-
вание
выходного
документа
Маршрутизация
уведомления о
смене статуса
запроса в ИС
ЦОН
Отображение
уведомления,
статуса в
работе
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-распо-
рядительное
решение)
Формиро-
вание
справки,
либо
мотивиро-
ванного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
в системе
Маршрутизация
запроса
Отображение
статуса в
работе
5
Сроки
исполнения
15
рабочих
дней
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
6
7
8
9
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
9
10
11
12
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС
РШЭП/ШЭП
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Создание
выходно-
го доку-
мента
Подписание
выходного
документа
ЭЦП
сотрудника
МИО.
Формирова-
ние уведом-
ления о
смене
статуса
оказания
услуги в ИС
ЦОН
Маршрутиза-
ция уведом-
ления о
смене
статуса в ИС
ЦОН
Отображение
уведомления о
завершении
оказания
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-распо-
рядительное
решение)
Выдача
сотруд-
ником
МИО
нарочно
или
пос-
редством
отправки
на элек-
тронную
почту
потре-
бителя
резуль-
тата
элект-
ронной
госу-
дарст
венной
услуги
Подписанный
ЭЦП
сотрудника
МИО
выходной
документ.
Отправка
уведомления
о смене
статуса в
ИС ЦОН
Маршрутиза-
ция запроса
Отображение
статуса
завершения
исполнения и
выходного
документа
5
Сроки
исполнения
Не более
5 минут
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН

1) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚО
ХҚО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЖАО АЖ
ЖАО
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының өтініштері мен құжаттарының дұрыстығын тексеру, ХҚО АЖ-ге мәліметтерді енгізу
ХҚО қызметкерінің жүйеде авторлануы және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрату нысанын толтыру. ЖТ ММБ/ЭТ ММБ/ЖСН АЖ мәліметтерін тексеру
ХҚО АЖ–ден ЖАО АЖ -ге сұратуды бағыттау
Өтінішке нөмір беру. Орындауға жөнелту
Құжаттарды тексеру, өтінішті жұмыс жасауға қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Қызмет көрсету үшін өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір беру арқылы жүйеде сұратуды тіркеу
Сұратуды бағыттау
ХҚО-дан ЖАО АЖ-ге келіп түскендер мәртебесінде өтінішті бейнелеу
Сұратуды жұмыс жасауға қабылдау
5
Орындалу мерзімі
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ХҚО АЖ
ХҚО
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұратуды орындау. Шетелдік БАҚ-ты есепке алу туралы шешім қабылдау. Шетелдің бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы себепті есеп туралы анықтама берумен жауап дайындау.
Шығыс құжатын жүйеге қалыптастыру
ХҚО АЖ-ге сұрату мәртебесінің ауысқаны туралы хабарламаны бағыттау
Сұратуды жұмыс жасауға қабылдау
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Анықтаманы немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты қалыптастыру
Жүйеде шығыс құжатын қалыптастыру
Сұранысты бағыттау
Сұратуды жұмыс жасауға қабылдау
-
5
Орындалу мерзімі
15 күнтізбелік күн
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
-
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ХҚО АЖ
ХҚО
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжаттарды құру.
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы шығыс құжатқа қол қоюы. ХҚО АЖ-ге қызмет көрсету мәртебесінің ауысқаны туралы хабарлама қалыптастыру
ХҚО АЖ-ге сұрату мәртебесінің ауысқаны туралы хабарлама бағыттау
Қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушының қолына немесе электронды поштасына жіберу арқылы беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Қол қойылған шығыс құжатты ХҚО-на тапсыру
ХҚО АЖ-ге орындаудың аяқталуы туралы хабарламаны жөнелту
Сұратуды бағыттау
Орындалудың аяқталу мәртебесін бейнелеу
Қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
10 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
3-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттерді сипаттау

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ, ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП/ ШЭП
ИС МИО
МИО
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проверка
подлин-
ности
заявле-
ния и
докумен-
тов
потреби-
теля,
ввод
данных в
ИС ЦОН
Авториза-
ция
сотрудни-
ка ЦОН в
системе и
заполне-
ние формы
запроса
на
оказание
электрон-
ной
госу-
дарствен-
ной
услуги.
Проверка
данных в
ГБД
ФЛ/ГБД
ЮЛ/ИС
ИИН
Маршрути-
зация
запроса
из ИС ЦОН
в ИС МИО
Присвое-
ние
номера
заявле-
нию,
отправка
на
исполне-
ние
Проверка
докумен-
тов,
принятие
заявления
в работу
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-рас-
порядитель-
ное решение)
Прием
заявле-
ния и
докумен-
тов на
получе-
ние
услуги
Регистра-
ция
запроса с
присвое-
нием
номера
заявлению
Маршрути-
зация
запроса
Отобра-
жение
заявления
в статусе
поступив-
шие из
ЦОН в ИС
МИО
Принятие
запроса в
работу
5
Сроки
исполнения
Не более
10 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
5 минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование
СФЕ, ИС
Сотруд-
ник МИО
ИС МИО
РШЭП /ШЭП
ИС ЦОН
Оператор
Центра
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Испол-
нение
запроса.
Принятие
решения
об учете
иностра-
нных
СМИ.
Формиро-
вание
ответа с
выдачей
справки
об учете
иност-
ранных
средств
массовой
информа-
ции,
либо
мотиви-
рованный
ответ об
отказе в
предос-
тавлении
услуги.
Формиро-
вание
выходного
документа
в системе
Маршрути-
зация
уведом-
ления о
смене
статуса
запроса в
ИС ЦОН
Отображе-
ние
уведом-
ления,
статуса
-
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-распоряди-
тельное
решение)
Формиро-
вание
справки,
либо
мотиви-
рован-
ного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
в системе
Маршрути-
зация
запроса
Отображе-
ние
статусов
исполне-
ния
-
5
Сроки
исполнения
15
рабочих
дней
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
10 минут
6
Номер
следующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП /ШЭП
ИС ЦОН
Оператор
Центра
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Создание
выход-
ного
докумен-
та
Подписа-
ние
выходного
документа
ЭЦП
сотруд-
ника МИО.
Формиро-
вание
уведом-
ления о
смене
статуса
оказания
услуги в
ИС ЦОН
Маршрути-
зация
уведом-
ления о
смене
статуса в
ИС ЦОН
Отображе-
ние
уведом-
ления о
заверше-
нии
оказания
услуги
Выдача
сотруд-
ником ЦОН
нарочно
или
посредст-
вом
отправки
на
электрон-
ную почту
потреби-
теля
резуль-
тата
электрон-
ной
госу-
дарствен-
ной
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-распо-
рядительное
решение)
Передача
подпи-
санного
выход-
ного
докумен-
та в ЦОН
Передача
уведом-
ления в
ИС ЦОН о
заверше-
нии
исполне-
ния
Маршрути-
зация
запроса
Отображе-
ние
статуса
заверше-
ния
исполне-
ния
Выдача
резуль-
тата
оказания
услуги
5
Сроки
исполнения
Не более
5 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
10 минут
6
Номер
следующего
действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП

1) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЖАО АЖ
ХҚО АЖ
ЖАО
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыны ЭҮП-ға авторизациялау, сұраныс нысанын толтыру, электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін енгізілген деректердің дұрыстығын тексеру
ЖАО АЖ-ге сұратуды бағыттау және ХҚО АЖ-ге хабарлама жіберу (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Өтінішке нөмір беру және келіп түскендер мәртебесінде көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ХҚО АЖ-ге ЭҮП келіп түскендер мәртебесін бейнелеу
Өтінішті орындау үшін қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Сұратуды ойдағыдай қалыптастарғандығы туралы хабарламаны бейнелеу немесе сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Сұратуды бағыттау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ЭҮП-ге хабарлама жөнелту (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Мәртебені бейнелеу (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО қызметкері
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮП
ХҚО АЖ
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұратуды орындау. Шетелдік БАҚ есепке алу туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатты қалыптастыру
«Жұмыста» мәртебесінің ауысқаны туралы ЭҮП және ХҚО АЖ-ге хабарлама бағыттау
«Жұмыста» мәртебесін бейнелеу
Хабарламаны және мәртебені бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Анықтаманы, немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты қалыптастыру
Жүйеде шығыс құжатын қалыптастыру
Сұратуды бағыттау
Мәртебені бейнелеу
Мәртебені бейнелеу
5
Орындалу мерзімі
15 күнтізбелік күн
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негiзгi үдерістiң (жұмыс барысының, ағынының) iс-әрекетi
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮП
ХҚО АЖ
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, тәртіптеменің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатты қалыптастыру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы шығыс құжатқа қол қоюы. ЭҮП-ге және ХҚО АЖ-ге қызмет көрсету мәртебесінің ауысқаны туралы хабарлама қалыптастыру
Шығыс құжатты ЭҮП-ға шығарумен бірге мәртебенің ауысқаны туралы хабарламаны және ХҚО АЖ-ге мәртебенің ауысқаны туралы хабарламаны бағыттау
Шығыс құжатты қарап шығу мүмкіндігімен қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
Қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП-ға және ХҚО АЖ-ге мәртебенің ауысқаны туралы шығыс құжатымен бірге хабарламаны  жөнелту
Сұратуды бағыттау
Шығыс құжатты бейнелеу
Орындалу мәртебесін бейнелеу
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескертпе:
Осы кестеде аяқталу нысаны, орындалу мерзімі және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің технологиялық тізбектегі бұдан кейінгі әрекеттерінің нөмірлері көрсетіле отырып, ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ әрекеттері (функциялар, тәртіптемелер, операциялар) атап көрсетіледі.
Осы Регламентке 1-қосымша кестенің негізінде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы құрылады.
«Астана қаласы аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы
«Астана қаласы аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
ХҚО АЖ арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасы
«Астана қаласы аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
ЖАО АЖ арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы
Шартты белгілер:
Бастапқы ақпарат
Соңғы ақпарат
Аралық хабар
Аяқталудың қарапайым жағдайы
Қателіктер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Ақпарат ағымы
Басқару ағымы
Соңғы тұтынуға ұсынылған электронды құжат
«Астана қаласы аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
5-қосымша
Тұтынушыға ұсынылатын Электрондық мемлекеттік қызметтің экрандық нысаны
«Астана қаласының Ішкі саясат
басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________________
(ТАӘ)
ӨТІНІШ
Сізден шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою туралы
анықтама беруді сұраймын.
Таратушының атауы: ________________________________________________
Меншік иесі: ______________________________________________________
(атауы, БАҚ меншік иесінің ұйымдық-құқықтық нысаны, мекен-жайы)
Таратушының мекен-жайы: ___________________________________________
Таратушының телефоны: _____________________________________________
Бас редактордың (басшының, өкілдің) аты-жөні: _____________________
Р/с №
Облыс, қала, аудан аумағында таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізімі
Шетелдік БАҚ таратылатын аумақ
Таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері)
Шығу жиілігі
Таратылатын БАҚ-тың негізгі тақырыптық бағыты
Мерзімді баспасөздің таратылатын даналарының саны
Телевизиялық телерадиохабар тарату көлемі
Шетелдік БАҚ бағдарламаларының ретрансляцияларының көлемі сағат және минутпен
Бағдарламалар сағат және минутпен
1
2
Таратушының аты-жөні ____________________________________
«Астана қаласы аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке шығыс құжаттың (анықтаманың) нысаны
«Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы»
мемлекеттік мекемесі
(Облыс, қала) аумағында таратылатын
шетелдік БАҚ есепке қою туралы
№ ____ АНЫҚТАМА
Бұл анықтама ________________________________________________
(таратушының атауы және оның ұйымдастыру-құқықтық нысаны)
«Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 қаулысына сәйкес шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын тарату үшін берілді.
Облыс қала, аудан аумағында таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізімі
Шетелдік БАҚ таратылатын аумақ
Таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері)
Шығу жиілігі
Таратылатын БАҚ-тың негізгі тақырыптық бағыты
Мерзімді баспасөздің таратылатын даналарының саны
Телевизиялық телерадиохабар тарату көлемі
Шетелдік БАҚ бағдарламаларының ретрансляцияларының көлемі сағат және минутпен
Бағдарламалар сағат және минутпен
Анықтаманың жарамдылық мерзімі - 201__ жылғы «31» желтоқсанға дейін.
«Астана қаласының
Ішкі саясат басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                               _____________________
(аты-жөні, қолы)
Шығыс құжаттың (бас тарту) нысаны
«Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы»
мемлекеттік мекемесі
Шетелдік БАҚ есепке қоюдан
БАС ТАРТУ
____________________________________________________________________
(таратушыға анықтама берген жергілікті атқарушы органның атауы)

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП /ШЭП
ИС МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Автори-
зация
потреби-
теля на
ПЭП,
заполне-
ние
формы
запроса,
проверка
коррект-
ности
введен-
ных
данных
для
получе-
ния
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуги
Маршрути-
зация
запроса в
ИС МИО и
уведом-
ления в
ИС ЦОН (в
случае
коррект-
ности и
введенных
данных)
Присвое-
ние
номера
заявлению.
Отображе-
ние в
статусе
поступив-
шие (в
случае
коррект-
ности и
введенных
данных)
Отобра-
жение
статуса
посту-
пившие с
ПЭП в ИС
ЦОН (в
случае
коррект-
ности
введен-
ных
данных)
Принятие
заявления
на испол-
нение (в
случае
коррект-
ности
введенных
данных)
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-распоряди-
тельное
решение)
Отобра-
жение
уведом-
ления об
успешном
формиро-
вании
сообще-
ния об
отказе в
запраши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуги
Маршрути-
зация
запроса
(в случае
коррект-
ности
введенных
данных)
Отправка
уведомле-
ния на ПЭП
(в случае
коррект-
ности
введенных
данных)
Отобра-
жение
статуса
случае
коррект-
ности
введен-
ных
данных)
Принятие
в работу
(в случае
коррект-
ности
введенных
данных)
5
Сроки
исполнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более
1 минуты
Не более
5 минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование
СФЕ, ИС
Сотруд-
ник МИО
ИС МИО
РШЭП /ШЭП
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Исполне-
ние
запроса.
Принятие
решения
справки
об учете
иност-
ранных
СМИ
Формиро-
вание
выходного
документа
Маршрути-
зация
уведомле-
ния о
смене
статуса
«в
работе»
на ПЭП и
ИС ЦОН
Отображе-
ние
статуса
«в
работе»
Отображе-
ние
уведомле-
ния и
статуса
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-распо-
рядительное
решение)
Формиро-
вание
справки,
либо
мотиви-
рован-
ного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
в системе
Маршрути-
зация
запроса
Отображе-
ние
статуса
Отображе-
ние
статуса
5
Сроки
исполнения
15
рабочих
дней
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
6
Номер
следующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование
СФЕ, ИС
Сотруд-
ник МИО
ИС МИО
РШЭП /ШЭП
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Создание
выход-
ного
докумен-
та
Подписа-
ние
выходного
документа
ЭЦП
сотруд-
ника МИО.
Формиро-
вание
уведом-
ления о
смене
статуса
оказания
услуги на
ПЭП и ИС
ЦОН
Маршрути-
зация
уведомле-
ния о
смене
статуса с
выводом
выходного
документа
на ПЭП и
уведом-
ления о
смене
статуса в
ИС ЦОН
Отображе-
ние
уведомле-
ния о
заверше-
нии
оказания
услуги с
возмож-
ностью
просмотра
выходного
документа
Отображе-
ние
уведомле-
ния о
заверше-
нии
оказания
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-распо-
рядительное
решение)
Подпи-
санный
выходной
документ
Отправка
уведомле-
ния с
выходным
докумен-
том на
ПЭП, и
смены
статуса в
ИС ЦОН
Маршрути-
зация
запроса
Отображе-
ние с
выходного
документа
Отображе-
ние
статуса
исполнен-
ные
5
Сроки
исполнения
Не более
5 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
6
Номер
следующего
действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории города Астаны»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной» электронной государственной
услуги через ПЭП
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории города Астаны»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной» электронной государственной
услуги через ИС ЦОН
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории города Астаны»
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной» электронной государственной
услуги через ИС МИО
Условные обозначения:
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории города Астаны»
Экранные формы на электронную государственную услугу,
предоставляемые потребителю
Начальнику Государственного
учреждения «Управление
внутренней политики
города Астаны»
___________________________
(Ф.И.О.)
Заявление
Прошу выдать справку об учете иностранных средств массовой информации:
Наименование распространителя: ___________________________________
Собственник: _______________________________________________________
(наименование, организационно-правовая форма собственника СМИ, адрес)
Адрес распространителя: ___________________________________________
Телефон распространителя: _________________________________________
Ф.И.О. главного редактора (представителя): ______________________
п/п
Пере-
чень
назва-
ний
иност-
ранных
СМИ,
расп-
рос-
траняе-
мых на
терри-
тории
(облас-
ти,
города,
района)
Тер-
рито-
рия
расп-
рост-
ране-
ния
иност-
ран-
ного
СМИ
Язык
(и)
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
инос-
тран-
ного
СМИ
Пери-
одич-
ность
Осно-
вная
тема-
ти-
чес-
кая
нап-
рав-
лен-
ность
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
СМИ
Коли-
чество
рас-
прос-
траня-
емых
экзем-
пляров
перио-
дичес-
кого
печат-
ного
изда-
ния,
в
экзем-
плярах
Объем
телевизион-
ного и
радиовещания
Ретран-
сляции
передач
иност-
ранных
СМИ, в
часах и
минутах
Прог-
рам-
мы, в
часах
и ми-
нутах
1.
2.
Ф.И.О. распространителя _____________________________________________
Приложение 6
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории города Астаны»
Форма выходного документа (справки) на электронную
государственную услугу
Государственное учреждение
«Управление внутренней политики города Астаны» СПРАВКА № _________
об учете иностранных СМИ,
распространяемых на территории (области, города)
Настоящая справка выдана______________________________________
(наименование распространителя и его организационно-правовая форма)
в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от
29 июля 2002 года № 843 «Об утверждении Правил учета иностранных
средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан»
о согласии на распространение иностранных средств массовой
информации:
п/п
Пере-
чень
назва-
ний
иност-
ранных
СМИ,
расп-
рос-
траняе-
мых на
терри-
тории
(облас-
ти,
города,
района)
Тер-
рито-
рия
расп-
рост-
ране-
ния
иност-
ран-
ного
СМИ
Язык
(и)
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
инос-
тран-
ного
СМИ
Пери-
одич-
ность
Осно-
вная
тема-
ти-
чес-
кая
нап-
рав-
лен-
ность
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
СМИ
Коли-
чество
рас-
прос-
траня-
емых
экзем-
пляров
перио-
дичес-
кого
печат-
ного
изда-
ния,
в
экзем-
плярах
Объем
телевизион-
ного и
радиовещания
Ретран-
сляции
передач
иност-
ранных
СМИ, в
часах и
минутах
Прог-
рам-
мы, в
часах
и ми-
нутах
1.
2.
Срок действия справки – до «31» декабря 201__ года
Начальник Государственного
учреждения «Управление
внутренней политики
города Астаны»                           __________________________
(Ф.И.О.)
Форма выходного документа
Государственное учреждение
«Управление внутренней политики города Астаны» СПРАВКА № _________
об учете иностранных СМИ,
распространяемых на территории (области, города)
Настоящая справка выдана______________________________________
(наименование распространителя и его организационно-правовая форма)
в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от
29 июля 2002 года № 843 «Об утверждении Правил учета иностранных
средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан»
о согласии на распространение иностранных средств массовой
информации:
п/п
Пере-
чень
назва-
ний
иност-
ранных
СМИ,
расп-
рос-
траняе-
мых на
терри-
тории
(облас-
ти,
города,
района)
Тер-
рито-
рия
расп-
рост-
ране-
ния
иност-
ран-
ного
СМИ
Язык
(и)
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
инос-
тран-
ного
СМИ
Пери-
одич-
ность
Осно-
вная
тема-
ти-
чес-
кая
нап-
рав-
лен-
ность
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
СМИ
Коли-
чество
рас-
прос-
траня-
емых
экзем-
пляров
перио-
дичес-
кого
печат-
ного
изда-
ния,
в
экзем-
плярах
Объем
телевизион-
ного и
радиовещания
Ретран-
сляции
передач
иност-
ранных
СМИ, в
часах и
минутах
Прог-
рам-
мы, в
часах
и ми-
нутах
1.
2.
Отказ об учете иностранного СМИ
п/п
Пере-
чень
назва-
ний
иност-
ранных
СМИ,
расп-
рос-
траняе-
мых на
терри-
тории
(облас-
ти,
города,
района)
Тер-
рито-
рия
расп-
рост-
ране-
ния
иност-
ран-
ного
СМИ
Язык
(и)
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
инос-
тран-
ного
СМИ
Пери-
одич-
ность
Осно-
вная
тема-
ти-
чес-
кая
нап-
рав-
лен-
ность
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
СМИ
Коли-
чество
рас-
прос-
траня-
емых
экзем-
пляров
перио-
дичес-
кого
печат-
ного
изда-
ния,
в
экзем-
плярах
Объем
телевизион-
ного и
радиовещания
Ретран-
сляции
передач
иност-
ранных
СМИ, в
часах и
минутах
Прог-
рам-
мы, в
часах
и ми-
нутах
1.
2.
В связи с тем, что:

1) «Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 қаулысының 6-тармағында қарастырылған барлық қажетті құжаттардың ұсынылмауына;
2) құжаттарда толық емес немесе сенімді емес ақпарат көрсетілгеніне;
3) шетелдік БАҚ-тың материалдарында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуге, оның тұтастығын бұзуға, мемлекет қауіпсiздiгіне нұқсан келтiруге, соғысқа, әлеуметтік, тектiк-топтық, дiни, нәсілдiк, ұлттық және рулық басымдыққа, қатыгездікке, зорлық-зомбылыққа және порнографияға табынушылыққа үгіттеу немесе насихаттаудың болуына;
4) тұтынушыға қатысты қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салатын сот шешімінің болуына;
5) шетелдік БАҚ өніміне қатысты оның Қазақстан Республикасының аумағында таралуына тыйым салу туралы сот шешімінің болуына орай есепке қою мүмкін емес.
Облыс қала, аудан аумағында таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізімі
Шетелдік БАҚ таратылатын аумағы
Таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері)
Шығу жиілігі
Таратылатын БАҚ-тың негізгі тақырыптық бағыты
Мерзімді баспасөздің таратылатын даналарының саны
Телевизиялық телерадиохабар тарату көлемі
Шетелдік БАҚ бағдарламаларының ретрансляцияларының көлемі сағат және минутпен
Бағдарламалар сағат және минут пен
«Астана қаласының
Ішкі саясат басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                              _____________________
(аты-жөні, қолы)
Шығыс құжаттың нысаны
«Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы»
мемлекеттік мекемесі
(облыс, қала) аумағында таратылатын
шетелдік БАҚ есепке қою туралы
№ ____ АНЫҚТАМА
Бұл анықтама _______________________________________________________
(таратушының атауы және оның ұйымдастыру-құқықтық нысаны)
«Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 қаулысына сәйкес шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын таратуға келісім берілгендігіне байланысты берілді.
Облыс қала, аудан аумағында таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізімі
Шетелдік БАҚ таратылатын аумағы
Таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері)
Шығу жиілігі
Таратылатын БАҚ-тың негізгі тақырыптық бағыты
Мерзімді баспасөздің таратылатын даналарының саны
Телевизиялық телерадиохабар тарату көлемі
Шетелдік БАҚ бағдарламаларының ретрансляцияларының көлемі сағат және минутпен
Бағдарламалар сағат және минутпен
1
2
Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын
есепке қоюдан бас тарту
Облыс қала, аудан аумағында таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізімі
Шетелдік БАҚ таратылатын аумағы
Таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері)
Шығу жиілігі
Таратылатын БАҚ-тың негізгі тақырыптық бағыты
Мерзімді баспасөздің таратылатын даналарының саны
Телевизиялық телерадиохабар тарату көлемі
Шетелдік БАҚ бағдарламаларының ретрансляцияларының көлемі сағат және минутпен
Бағдарламалар сағат және минутпен
1
2
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 қаулысының 6-тармағында қарастырылған барлық қажетті құжаттардың ұсынылмауына;
2) қарастырылған құжаттарда толық емес немесе сенімді емес ақпарат көрсетуге;
3) шетел БАҚ-ының материалдарында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуге, оның тұтастығын бұзуға, мемлекет қауіпсiздiгіне нұқсан келтiруге, соғысқа, әлеуметтік, тектiк-топтық, дiни, нәсілдiк, ұлттық және рулық басымдыққа, қатыгездікке, зорлық-зомбылыққа және порнографияға табынушылыққа үгіттеу немесе насихаттаудың болуына;
4) тұтынушыға қатысты қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салатын сот шешімінің болуына;
5) шетелдік БАҚ өніміне қатысты оның Қазақстан Республикасының аумағында таралуына тыйым салу туралы сот шешімінің болуына байланысты есепке қою мүмкін емес.
Анықтаманың жарамдылық мерзімі - 201__ жылғы «31» желтоқсанға дейін.
«Астана қаласының
Ішкі саясат басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                              _____________________
(аты-жөні, қолы)
«Астана қаласы аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
7-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтерiнiң «сапа» және
«қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Астана қаласы аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
8-қосымша
«Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің мекенжайы және жұмыс кестесі
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Байланыс телефондары
Электронды поштасы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
6
1.
«Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы,
Бейбітшілік көшесі, 11-үй

1) не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843;
2) указана неполная или недостоверная информация в документах;
3) материалы иностранного СМИ содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) в отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) в отношении продукции иностранного СМИ имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
В связи с этим постановка на учет не представляется возможным.
Срок действия справки – до «31» декабря 201__ года
Начальник Государственного
учреждения «Управление
внутренней политики
города Астаны»                           __________________________
(Ф.И.О.)
Форма выходного документа (отказа)
Отказ об учете иностранного СМИ
_________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа, выдавшего справку распространителю)
В связи с тем, что:
1) не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843;
2) указана неполная или недостоверная информация в документах;
3) материалы иностранного СМИ содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) в отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) в отношении продукции иностранного СМИ имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
В связи с этим постановка на учет не представляется возможным.
п/п
Пере-
чень
назва-
ний
иност-
ранных
СМИ,
расп-
рос-
траняе-
мых на
терри-
тории
(облас-
ти,
города,
района)
Тер-
рито-
рия
расп-
рост-
ране-
ния
иност-
ран-
ного
СМИ
Язык
(и)
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
инос-
тран-
ного
СМИ
Пери-
одич-
ность
Осно-
вная
тема-
ти-
чес-
кая
нап-
рав-
лен-
ность
рас-
прос-
тра-
няе-
мого
СМИ
Коли-
чество
рас-
прос-
траня-
емых
экзем-
пляров
перио-
дичес-
кого
печат-
ного
изда-
ния,
в
экзем-
плярах
Объем
телевизион-
ного и
радиовещания
Ретран-
сляции
передач
иност-
ранных
СМИ, в
часах и
минутах
Прог-
рам-
мы, в
часах
и ми-
нутах
1.
2.
Начальник Государственного
учреждения «Управление
внутренней политики
города Астаны»                           __________________________
(Ф.И.О.)
Приложение 7
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории города Астаны»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 8
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на
территории города Астаны»
Адрес и график работы Государственного учреждения
«Управление внутренней политики города Астаны»
п/
п
Наименование Адрес Контакт-
ный
телефон
Адрес
электрон-
ной почты
График
работы
1.
Государ
ственное
учреждение
«Управление
внутренней
политики
города
Астаны»
г.
Астана,
ул.
Бейбіт-
шілік,
№ 11

8-7172-556692
uvp_astana@mail.ru
Жұмыс күндері:
дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты:
09.00 - 18.00-ге дейін, үзіліс
13.00 - 14.00 дейін
Демалыс күндер: сенбі-жексенбі

8 -7172-556692
uvp_astana
@mail.ru
Рабочие дни:
понедельник -
пятница
Рабочее
время:
с 09.00 часов
до 18.00
часов,
перерыв
с 13.00 часов
до 14.00
часов
Выходные дни:
суббота –
воскресенье