Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 16 қазандағы № 4С-17-5 "Ақмола облысының (ауданның, Көкшетау, Степногорск қалаларының) құрметті азаматы" атағын беру ережелерін бекіту туралы" шешіміне толықтыру енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы № 5С-8-11 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 қаңтарда № 3593 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 7С-20-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 14.09.2022 № 7С-20-9 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 12-2) тармақшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Ақмола облысының (ауданның, Көкшетау, Степногорск қалаларының)" құрметті азаматы атағын беру ережелерін бекіту туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 16 қазандағы № 4С-17-5 шешіміне (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3338, 2009 жылдың 12 желтоқсанында "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде жарияланған) келесі толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген "Ақмола облысының (ауданның, Көкшетау, Степногорск қалаларының) құрметті азаматы" атағын беру ережелері:
келесі мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Ұсынылған азаматтар жиынының, өндірістік кәсіпорынның еңбек ұжымы жиналысының, ұйымның, мемлекеттік мекеменің, қоғамдық бірлестіктің, партияның хаттамаларын, облыстық, аудандық, қалалық мәслихаттар депутаттарының өтініштерін дәйекті қарастыру мақсатында облыс (аудан, Көкшетау, Степногорск қалалары) әкімінің өкімімен құрамына мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың, қоғамдық пікір көшбасшыларының өкілдері кіретін 9 адамнан тұратын жұмыс тобы құрылады.
Жұмыс тобының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және жұмыс тобының жалпы санының басым бөлігі олар үшін дауыс берген жағдайда қабылданған болып есептеледі. Дауыс саны тең болған жағдайда жұмыс тобының басшысы дауыс берген шешім қабылданады. Жұмыс тобының мүшелері ерекше пікір білдіру құқығына ие болады, және оны білдірген жағдайда, жазбаша түрде баяндалуы және хаттамаға қоса берілуі қажет.
Жұмыс тобының шешімі ұсынымдық сипатта болады, хаттамамен рәсімделеді және басшысы мен хатшысының қолдары қойылады.".

О внесении дополнения в решение Акмолинского областного маслихата от 16 октября 2009 года № 4С-17-5 "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Акмолинской области (района, городов Кокшетау, Степногорска)"
Решение Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5С-8-11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 января 2013 года № 3593. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 14 сентября 2022 года № 7С-20-9
Сноска. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 14.09.2022 № 7С-20-9 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Акмолинской области (района, городов Кокшетау, Степногорска)" от 16 октября 2009 года № 4С-17-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3338, опубликовано 12 декабря 2009 года в газетах "Арқа ажары" и "Акмолинская правда") следующее дополнение:
Правила присвоения звания "Почетный гражданин Акмолинской области (района, городов Кокшетау, Степногорска)", утвержденные указанным решением:
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. В целях объективного рассмотрения представленных протоколов схода граждан, собраний трудового коллектива производственного предприятия, организации, государственного учреждения, общественного объединения, партии, обращений депутатов областного, районного, городского маслихатов распоряжением акима области (района, городов Кокшетау, Степногорска) создается рабочая группа в количестве 9 человек, в состав которой входят представители государственных органов, неправительственных организаций, лидеров общественного мнения.
Решения рабочей группы принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов рабочей группы. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал руководитель рабочей группы. Члены рабочей группы имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
Решение рабочей группы носит рекомендательный характер, оформляется протоколом и подписывается руководителем и секретарем".

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тiркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
А.Тайшытаев
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы
Н.Дьячек

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Акмолинского областного
маслихата
А.Тайшытаев
Секретарь Акмолинского
областного маслихата
Н.Дьячек