2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 08 қаңтарда № 3590 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 267 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 21.01.2014 № 267 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 697 871,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 569 320 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 523,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 741 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 073 286,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 771 867,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 11 568 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 18 175 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 6 607 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -85 563,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 85 563,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2013 № 22/1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудан бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлік салығы;
жер салығы;
көлік құралдарына салығы;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды қолданғаны үшін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметтерді жүргізгені үшін жиындар;
мемлекеттік баж салығы;
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік меншіктегі мүліктерді жалға беруден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақы;
мемлекеттік меншіктен басқа түсімдер;
мұнай секторының ұйымдарының түсімін қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыланатын, сондай-ақ, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк бюджетінен (шығындар сметасы) ұсталатын және қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан;
жер телімдерін сатудан;
материалдық емес активтерді сатудан;

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2012 года № 11/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 08 января 2013 года № 3590. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 21 января 2014 года № 267)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 21.01.2014 № 267).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 697 871,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 569 320 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 523,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36 741 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 073 286,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 771 867,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 568 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 175 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 607 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -85 563,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 85 563,8 тысяч тенге»
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждений по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочих доходов от государственной собственности;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земельных участков;
продажи нематериальных активов;

4) трансферттер түсімі, соның ішінде:
облыстық бюджеттің трансферттері.
3. Аудан бюджетінде 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен 1 052 227 мың теңге сомасында субвенция көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
4. Аудан бюджетінде 2013 жылға республикалық бюджеттен 670 251,6 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) 262 963,6 мың теңге сомасында мақсатты ағымды трансферттер, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға – 2 690 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға – 66 004 мың теңге;
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жетім бала (жетім балаларды) және баланың (балалардың) қамқоршысына (қамқоршылықтарға) ай сайын ақшалай қаражат төлеуге – 11 943,1 мың теңге;
мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санатына қосымша мөлшерін ұлғайтуға – 13 295,9 мың теңге;
мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 6 202 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге – 27 338,6 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасының шегінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу бойынша шараларды жүзеге асыру үшін ауылдық округтерді жайластыру мәселесін шешуге – 18 313 мың теңге;
үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін жоғарылатудан өткен мұғалімдерге төлем ақыны көтеруге – 4 074 мың теңге;
Жібек жолы ауылының көшелерінің орташа жөндеу жұмыстарына – 105 536 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды бағдарламалық қамтамасыздандырумен, құралдармен қамтамасыз етуге – 3 551,8 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штаттық сандарының ұлғаюына – 4 015,2 мың теңге;
2) 407 288 мың теңге сомасында дамуға арналған мақсатты трансферттер, соның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жобалауға, дамытуға, жайғастыруға және (немесе) сатып алуға – 27 288 мың теңге;
Аршалы кентінің арна желілерін қайта құруға – 360 000 мың теңге;
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға – 20 000 мың теңге;
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері көрсетілген трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 13/3 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.04.2013 № 15/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.07.2013 № 17/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.10.2013 № 20/1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 № 22/1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены объемы субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 052 227 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год из республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты в сумме 670 251,6 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 262 963,6 тысяч тенге, в том числе:
2 690 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
66 004 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
11 943,1 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
13 295,9 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
6 202 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
27 338,6 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
18 313 тысяч тенге на решение вопросов обустройства аульных округов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
4 074 тысяч тенге – на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
105 536 тысяч тенге – на средний ремонт дорог аула Жибек жолы;
3 551,8 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
4 015,2 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 407 288 тысяч тенге, в том числе:
27 288 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
360 000 тысяч тенге - на реконструкцию канализационных сетей поселка Аршалы;
20 000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
Распределение указанных трансфертов по администраторам бюджетных программ определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 4 c изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26.02.2013 № 13/3 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.04.2013 № 15/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 15.07.2013 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 02.10.2013 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2013).

5. Аудан бюджетінде 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен 350 808,2 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) 345 208,2 мың теңге сомасында мақсатты ағымды трансферттер, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектерінің коммуналдық шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 895,6 мың теңге;
селолық мекендердегі аз қамтамасыз етілген отбасынан шыққан студенттердің колледждегі оқуына төлеуге – 1 197 мың теңге;
Жалтыркөл ауылының жолдарын орташа жөндеу жұмыстарына – 65 000 мың теңге;
Қостомар селосының жолдарын күрделі жөндеу жұмыстарына – 45 200 мың теңге;
өртке қарсы шараларды жүргізуге, соның ішінде автоматтандырылған өрт дабылын орнатуға – 11 425,4 мың теңге;
бала бақшалардың ғимараттарына модульдік қазандықтар сатып алуға – 81 481,7 мың теңге;
Анар станцияда бала бақшаны ұстауға және жабдықтауға – 11 300 мың теңге;
Жібек жолы ауылының Құтпанұлы атындағы орта мектепті ұстауға және жабдықтауға – 32 300 мың теңге;
120 орынды Ижевск бала бақшасының күрделі жөндеу жұмыстарын өткізуге – 96 408,5 мың теңге;
2) 5 600 мың теңге сомасында дамуға арналған мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Қостомар ауылында 120 орынды орта мектеп құрылысына, мемлекеттік сараптаманы өткізуге, жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге (ЖҚҚ байлау) – 5 600 мың теңге;
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша көрсетілген трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 13/3 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.07.2013 № 17/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 № 22/1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2013 жылдың арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 18 175 мың теңге сомасында бюджеттік несие қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 2010, 2011 және 2012 жылдары бөлінген 9 507,5 мың теңге сомасында бюджеттік несиелер бойынша негізгі қарызды өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2013 № 22/1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. алынып тасталды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 07.11.2013 № 21/1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Қалалық жағдайда осы қызмет түрімен айналысатын мамандардың лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемесімен салыстырғанда, ауылдық (селолық) жерде жұмыс жасайтын әлеуметтік қамту, білім беру, мәдениет, спорт мамандарына жиырма бес пайызға көтерілген лауазымдық жалақы мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

5. Учесть, что на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 350 808,2 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 345 208,2 тысяч тенге, в том числе:
895,6 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1 197 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей сельской местности;
65 000 тысяч тенге – на средний ремонт дорог в ауле Жалтырколь;
45 200 тысяч тенге – на капитальный ремонт дорог в селе Костомар;
11 425,4 тысяч тенге – на проведение противопожарных мероприятий, в т.ч. на установку автоматической пожарной сигнализации;
81 481,7 тысяч тенге – на приобретение блочно-модульных котельных для детских садов;
11 300 тысяч тенге – на содержание и оснащение детского сада на станции Анар;
32 300 тысяч тенге - на содержание и оснащение средней школы имени Кутпанулы в ауле Жибек жолы;
96 408,5 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта Ижевского детского сада на 120 мест;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 5 600 тысяч тенге, в том числе:
5 600 тысяч тенге – разработка проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы на строительство средней школы на 120 мест в селе Костомар.
Распределение указанных трансфертов по администраторам бюджетных программ определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 5 c изменениями, внесенными решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26.02.2013 № 13/3 (вводится в действие с 01.01.2013); от 15.07.2013 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 18 175 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011 и в 2012 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9 507,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. исключен решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 07.11.2013 № 21/1 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу үдерісінде секвестерге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізімдемесі  4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Аршалы кентінің және ауылдық, селолық округтердің кесіндісінде 2013 жылға арналған аудандық бюджет 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Ю.Сериков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Ю.Сериков
«КЕЛІСІЛДІ»
Аршалы ауданының әкімі                     Т.Мұханбеджанов
Аршалы аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 11/1 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить районный бюджет на 2013 год в разрезе аульных, сельских округов и поселка Аршалы, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Ю.Сериков
Секретарь
районного маслихата                        Ю.Сериков
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аршалынского района                   Т.Муханбеджанов
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 11/1
Районный бюджет на 2013 год