Ақтөбе облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидаларын бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 13 тамыздағы № 283 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 қыркүйекте № 3415 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 7-бабы 2-тармағының 10-1) тармақшасына, сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.03.2016 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған Ақтөбе облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидалары бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы Қағидаларды Басқарманың ғаламтор-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.03.2016 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М. Е. Абдуллинге жүктелсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 21.05.2018 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2012 жылғы 13 тамыздағы
№ 283 қаулысымен
бекітілді
Ақтөбе облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидалары
1. Жалпы ереже
1. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіп кешені мен ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 7-бабының 2-тармағының 10-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 27- бабының 2-тармағына сәйкес жасалды.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.03.2016 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 13 августа 2012 года № 283. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 сентября 2012 года № 3415
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 30.03.2016 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Актюбинской области.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящих Правил на интернет-ресурсе Управления.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 30.03.2016 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Абдуллина М. Е.
Сноска. Пункт 3 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 21.05.2018 № 219 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Утверждены
постановлением Акимата
Актюбинской области
от 13 августа 2012 года
№ 283
Правила
организации отбора инновационных проектов
в области агропромышленного комплекса Актюбинской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 30.03.2016 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2. Осы Қағидаларда мына терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) агроөнеркәсіп кешенінде субъектілері (бұдан әрі – АӨК субъектісі) - агроөнеркәсіп кешенінде қызметтерін жүзеге асырушы жеке және заңды тұлғалар;
2) бюджеттік бағдарлама әкімшісі – облыстың АӨК саласында инновациялық тәжірибені тарату және ендіру бойынша бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауға, негіздеуге, іске асыруға және нәтижелерге қол жеткізуге жауапты өкілетті орган (бұдан әрі – Бағдарлама әкімшісі);
3) бағдарлама - 019 "Инновациялық тәжірибелерді тарату және ендіру бойынша шараларды жүргізу" бюджеттік бағдарламасы;
4) Бағдарлама іс-шарасы - әрбір іс-шараның екі жылдан аспайтын іске асырылу мерзімі бар АӨК инновациялық тәжірибелерді тарату және ендіру жөніндегі кешенді шаралар;
5) ғылыми-зерттеу ұйымдары (бұдан әрі - ҒЗҰ) – ғылыми зерттеулер жүргізуге мемлекеттік аккредитациясы бар, негізгі қызметі АӨК аясында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу болып табылатын заңды тұлғалар;
6) өтінім – өтініш берушілердің қаржыландыру алу мақсатында Бағдарлама әкімшісіне беретін осы Қағидалармен белгіленген құжаттар топтамасы;
7) өтінім берушілер – тарату, банкроттау үдерісінде тұрмаған Бағдарламаның іс-шараларын бірігіп жариялаушы ғылыми-зерттеу ұйымдары мен АӨК субъектілері;
8) өтінімдерді іріктеу және бағдарлама іс-шараларын қаржыландыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) өтінішке кешенді баға беру үшін облыс әкімінің қаулысымен құрылған жергілікті атқарушы орган жанында тұрақты жұмыс істейтін алқалы орга.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.03.2016 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Бағдарлама іс-шараларын іріктеу агроөнеркәсіп кешенінің мына салалық бағыттары бойынша іске асырылады:
1) өсімдік шаруашылығы (оның ішінде өсімдіктерді қорғау және карантиндеу);
2) мал шаруашылығы және ветеринария;
3) ауыл шаруашылығын механикаландыру;
4) ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу;
5) акваөсіру (балық өсіру).
АӨК аймақтарындағы қажеттіліктеріне орай Бағдарлама шараларын сәйкестендіру мақсатында әр саланың ішкі бағыттарынан басымды бағыттар анықталады, оларға іріктеулер жүргізіледі.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 21.05.2018 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Өтініштерді іріктеу тәртібі
4. Бағдарлама әкімшісі жылына бір рет бұқаралық ақпарат құралдарында, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның Интернет ресурсында іріктеу басталғанға дейінгі 15 (он бес) жұмыс күн ішінде Бағдарлама іс-шараларының өтініш берушілері арасында іріктеу жүргізілетіндігі туралы хабарландыру жариялайды.
Хабарландыруда өтімдерді тапсыру мерзімі, қосымша ақпараттар алу үшін Бағдарлама әкімшісінің байланыс ақпараты, олар бойынша қаржы бөлінетін өңір АӨК дамытудың басым бағыттары, басқа ілеспе ақпараттар көрсетіледі.

2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) субъекты агропромышленного комплекса (далее- субъект АПК) – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе;
2) администратор бюджетной Программы – уполномоченный орган, ответственный за планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетных программы по распространению и внедрению инновационного опыта в сфере АПК области (далее - администратор Программы);
3) программа – бюджетная программа 019 "Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта";
4) мероприятие Программы – комплекс мер по распространению и внедрению инновационного опыта в АПК, со сроком реализации каждого мероприятия не превышающим двух лет;
5) научно-исследовательские организации (далее НИО) – юридические лица, основной деятельностью которых является проведение научно-исследовательских работ в сфере АПК, имеющие государственную аккредитацию на проведение научных исследований;
6) заявка пакет документов, установленные настоящими Правилами, предоставляемый заявителями администратору Программы в целях получения финансирования;
7) заявители – научно-исследовательская организация и субъект АПК, совместно заявляющие мероприятие Программы, не находящиеся в процессе ликвидации, банкротства;
8) комиссия по отбору заявок и финансированию мероприятий прораммы (далее – Комиссия) – постоянно действующий коллегиальный орган при местном исполнительном органе, образованный постановлением акимата области для проведения комплексной оценки заявок.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 30.03.2016 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Отбор мероприятий Программы производится по следующим отраслевым направлениям агропромышленного комплекса:
1) растениеводство (в том числе защита и карантин растений);
2) животноводство и ветеринария;
3) механизация сельского хозяйства;
4) переработка сельскохозяйственной продукции;
5) аквакультура (рыбоводство).
В целях соответствия мероприятий Программы потребностям АПК региона внутри каждого из отраслевых направлений определяются приоритетные направления, в рамках которых производится отбор.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 21.05.2018 № 219 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Порядок отбора заявок
4. Администратор Программы один раз в год в средствах массовой информации, а также на Интернет ресурсах местного исполнительного органа, за 15 (пятнадцать) рабочих дней до начала отбора публикует объявление о проведении отбора заявок среди заявителей мероприятий Программы.
В объявлении указываются сроки предоставления заявок, контактная информация администратора Программы для получения дополнительной информации, приоритетные направления развития АПК региона, по которым предусматривается выделение финансирования, другая сопутствующая информация.

5. Инновациялық жобаларды іріктеуге қатысу үшін Бағдарлама әкімшісіне өтінім берушілер мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларына түсініктеме жазба;
3) осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру жоспары;
4) осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаның іс-шараларын іске асыру шығындарының сметасы;
5) инновациялық жобаларды іске асыруға қатысатын өтінім берушілердің мамандарының түйіндемесі;
6) өтінім берушінің аграрлық бағытта ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жұмыстарды орындауға біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмесі немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқасы;
7) заңды тұлғалар үшін:
заңды тұлғаның нотариалдық куәландырылған құрылтай құжаттарының (жарғының және құрылтай шартының) көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқасы;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) жөнінде, белгіленген нысан бойынша тіркеуші орган беретін анықтаманың немесе куәліктің түпнұсқасы;
салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқ екендігі туралы тиісті салық органының белгіленген үлгідегі түпнұсқа анықтамасы (Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес төлем төлеу мерзімі кейінге қалдырылған реттерді қоспағанда);
өтінім берушінің банктің немесе банк филиалының, соның ішінде шетелдік банктердің алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылып келе жатқан мерзімі өткен берешегінің болмауы туралы өтінім берушіге қызмет көрсетілетін банктердің немесе банк филиалдарының қолы мен мөртаңбасы бар анықтаманың түпнұсқасы. Анықтама өтінім берілген сәтке бір айдан асырылмай берілген болуға тиіс;
ғылыми-зерттеу ұйымын аккредитациялау туралы куәліктің нотариалдық куәландырылған көшірмесі немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттың түпнұсқасы;
8) жеке тұлғалар үшін:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариалдық куәландырылған көшірмесі немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқасы;
салық төлеушінің салықтық қарызының жоқтығы немесе барлығы туралы салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы.
9) екінші деңгейдегі банктер мен басқа да қаржы институттары алдында мерзімі өткен берешектерінің жоқтығы туралы өтініш берушіден растама хат.

5. Администратору Программы, для участия в отборе инновационных проектов, заявителями предоставляются следующие документы:
1) заявка по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) пояснительная записка к мероприятиям инновационного проекта согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) план реализации мероприятий инновационного проекта согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) смета расходов реализации мероприятий инновационного проекта согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) резюме специалистов заявителей, участвующих в реализации инвестиционного проекта;
6) нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
7) для юридических лиц:
нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов (устава и учредительного договора) юридического лица либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
оригинал справки установленной формы или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица выданное регистрирующим органом;
оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа, об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
оригиналы справок банков или филиалов банков, в том числе иностранных банков с подписью и печатью, в которых обслуживается заявитель, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств заявителя, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка. Справка должна быть выдана не ранее одного месяца на момент подачи заявки;
нотариально заверенная копия свидетельства об аккредитации научно-исследовательской организации, либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
8) для физических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика;
9) письмо-заверение от заявителя об отсутствии просроченной задолженности перед банками второго уровня и другими финансовыми институтами.

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.03.2016 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Бірыңғай папкаға жинақталған, беттері нөмірленген, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген іріктеуге қатысуға арналған құжаттар өтінім беруші (лер) мен ұсынылады.
7. Өтінім беруші өзі берген құжаттардың, бастапқы деректердің, есептесулердің, негіздемелердің толықтығы мен анықтығын қамтамасыз етеді.
8. Өтініштерді қабылдау мерзімі өткен соң Бағдарлама әкімдігі 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініштерді алдына ала іріктеу жұмысын жүргізеді.
Алдын ала іріктеу мына критерий бойынша жүргізіледі:
1) ұсынылған ақпараттардың толықтығы, оның осы Қағидалардың талаптарына сай болуы;
2) Бағдарлама шараларының өңірдегі АӨК дамытудың басым бағыттарына сай келуі.
9. Өтініштері алдын ала іріктеуден өткен өтініш иелеріне, 3 (үш) жұмыс күні ішінде алдын-ала іріктеу қорытындысы немесе көрсетілген себепке байланысты өтініштің кері қайтарылуы туралы жазбаша түрде хабарланады.
10. Өтініш мына жағдайда кері қайтарылады:
1) өтініш беруші ақпараттарды толық, дәйексіз ұсынбаса немесе өтініш құжаттары осы Қағидалардың талаптарына сай жасалмаса;
2) жоба іске асырылатын орын тиісті облыстан тыс жерге орналасқан жағдайда;
3) өтініш жасалған Бағдарлама шаралары осы өңірдің АӨК дамытудың басым бағытына қатысы болмаса;
4) өтініш жасаған АӨК субъектісі бұрын Бағдарлама шеңберінде қаржы алып, бірақ Бағдарламаның шараларын іске асыру барысы қанағаттанарлық емес деп танылса.
3. Комиссия туралы ереже, оның қызметін ұйымдастыру
11. Комиссия тұрақты қызмет жасайтын коллегиялық орган болып табылады. Комиссия өзінің жұмысын ашықтық, жариялылық және алқалық қағидатында ұйымдастырады.
12. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасы Конституциясын, Қазақстан Республикасы заңдарын, осы Қағидаларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін басшылыққа алады.
13. Комиссияның құрамына: ауыл шаруашылығына жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасары, мүдделі жергілікті атқарушы органдардың, жергілікті өкілді органдардың өкілдері (келісім бойынша), қоғамдық бірлестіктердің (келісім бойынша), Ақтөбе облысы бойынша кәсіпкер палатасының өкілдері (келісім бойынша) енгізіледі.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.03.2016 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Комиссия комиссия төрағасынан, хатшыдан және мүшелерінен тұрады. Комиссияның жалпы саны кемінде бес адам құрайды.

Сноска. Пункт 5 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 30.03.2016 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Документы для участия в отборе предоставляются заявителем (ями) сформированными в единую папку, с пронумерованными страницами, оформленые в соответствии с требованиями настоящих Правил.
7. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
8. После истечения срока приема заявок администратором Программы в течение 5 (пяти) рабочих дней проводится предварительный отбор заявок.
Предварительный отбор проводится по следующим критериям:
1) полнота представленной информации, ее соответствие требованиям настоящих Правил;
2) соответствие мероприятий Программы приоритетным направлениям развития АПК региона.
9. Заявителям в течение 3 (трех) рабочих дней после окончания процесса предварительного отбора направляется письменное уведомление о прохождении этапа предварительного отбора либо об отклонении заявки с указанием причин.
10. Заявка подлежит отклонению, в случае если:
1) заявителем представлена не полная либо недостоверная информация или оформление заявки не соответствует требованиям настоящих Правил;
2) место реализации проекта находится за пределами области;
3) заявляемое мероприятие Программы не относится к приоритетным направлениям развития АПК области;
4) заявитель-субъект АПК ранее получил средства в рамках Программы, но ход реализации мероприятия Программы признан неудовлетворительным.
3. Общие положения о комиссии, организация ее деятельности
11. Комиссия является постоянно действующим коллегиальным органом. Комиссия организовывает свою работу на принципах открытости, гласности и коллегиальности.
12. В своей деятельности комиссия руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, настоящим Положением, а также иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
13. В состав комиссии включаются: заместитель акима области, курирующий вопросы сельского хозяйства, представители заинтересованных местных исполнительных органов, местных представительных органов (по согласованию), общественных объединений (по согласованию), палаты предпринимателей по Актюбинской области (по согласованию).
Сноска. Пункт 13 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 30.03.2016 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. Комиссия состоит из председателя, секретаря и членов комиссии. Общий состав комиссии составляет не менее пяти человек.

15. Бағдарлама әкімшісі комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 30.03.2016 № 126 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Комиссия отырысының өтетін күні жөнінде өтініш берушіні хабардар ету, күн тәртібіне енгізілетін ұсыныстарды әзірлеу, қажетті құжаттар мен материалдарды және Комиссия отырысының шешімі жөніндегі хаттаманы жасақтауды комиссияның хатшысы іске асырады.
17. Комиссия отырысы оның жалпы санының үштен екісі болғанда құқылы. Комиссия шешімі ашық дауыспен қабылданады және олар үшін комиссия мүшелері жалпы санының көпшілігі дауыс бергенде қабылданған болып есептеледі. Дауыстар тең болған ретте Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып есептеледі. Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы заңнамаға сәйкес комиссия шешіміне шағым берілуі мүмкін.
4. Өтініштерге кешенді баға беру және іріктеу
18. Комиссия өтінімдерді алдын ала іріктеуден өткен жобалар бойынша өтінімдерді кешенді бағалау жүргізуді қамтамасыз етеді.
Комиссия кешенді бағалауды мына өлшемдер бойынша жүргізеді:
1) сұралатын қаржының негізділігі;
2) өтінімнің қаржыны жұмсау бағыттарының, қаржы көлемінің және басқа да параметрлерінің осы Қағидалар талаптарына сәйкестігі;
3) Бағдарлама іс-шараларының өңірдің АӨК дамуына және еңбек өнімділігінің деңгейіне ықпалының дәрежесі;
4) өтініш берушілердің құқықтық мәртебесінің, төлем қабілеттілігінің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі;
5) өтініш берушілер біліктілігі мен техникалық жарақтандырылуының Бағдарлама іс-шараларының мақсаттары мен міндеттеріне сәйкестiгi.
19. Өтінімді кешенді бағалау жүргізу барысында комиссия өтініш берушілерден түсініктеме беретін ақпарат сұратуға, бағалауды сапалы жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында қажет болған кезде тиісті біліктіліктегі басқа мамандарды тартуға құқылы. Өтінімдерді кешенді бағалау және іріктеу 10 (он) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
20. Өтінімдері кешенді бағалаудың теріс қорытындысын алған өтініш берушілерге әкімші комиссияның тиісті хаттамалық шешімі қабылданғаннан кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде кері қайтару себептерін көрсете отырып ресми хат жолдайды.
21. Комиссияның қаржы беру туралы оң шешімі Бағдарлама іс-шараларын бөлінген қаржы есебінен қаржыландыру жөніндегі әкімші үшін негіз болып табылады.
22. Комиссияның ұсынымының негізінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Комиссия отырысының хаттамасына қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының бюджеттік бағдарламалар ауқымында инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы шешім қабылдайды.

15. Рабочим органом Комиссии является администратор Программы.
Сноска. Пункт 15 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 30.03.2016 № 126 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. Оповещение заявителя о дате проведения заседания, подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола заседания Комиссии после его проведения осуществляет секретарь комиссии.
17. Заседания комиссии правомочны при наличии двух третей от общего числа ее состава. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя Комиссии считается решающим. Решение Комиссии может быть обжаловано в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Комплексная оценка и отбор заявок
18. Комиссией по проектам, прошедшим этап предварительного отбора заявок, обеспечивается проведение комплексной оценки заявок.
Комплексная оценка проводится комиссией по следующим критериям:
1) обоснованность запрашиваемого финансирования;
2) соответствие направлений расходования финансирования, объемов финансирования и других параметров заявки требованиям настоящих Правил;
3) степень влияния мероприятия Программы на развитие АПК региона и уровень производительности труда;
4) соответствие правового статуса, платежеспособности заявителей требованиям настоящих Правил;
5) соответствие квалификации и уровня технического оснащения заявителей целям и задачам мероприятия Программы.
19. В ходе проведения комплексной оценки заявки комиссия имеет право запрашивать у заявителей разъясняющую информацию, привлекать при необходимости сторонних специалистов соответствующей квалификации с целью обеспечения качественного проведения оценки. Комплексная оценка и отбор заявок проводится в течение 10 (десяти) рабочих дней.
20. Заявителям, заявки которых получили отрицательное заключение комплексной оценки, администратор, в течение 5 (пяти) рабочих дней после принятия соответствующего протокольного решения комиссии, отправляет официальные письма с указанием причин отклонения.
21. Положительное решение Комиссии по предоставлению средств является основанием для администратора по финансированию мероприятия Программы за счет выделенных средств.
22. На основании рекомендации Комиссии администратором бюджетной программы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания протокола ее заседания принимается в установленном законодательством порядке решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы.

23. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде инновациялық жоба туралы шарт жобасына қол қояды және іріктеу қорытындысымен анықталған жеңімпазға(дарға) жолдайды. Инновациялық жоба туралы шарт жасау мерзiмi жобаны өтініш берушіге (лерге) жіберген күннен бастап күнтiзбелiк 30 (отыз) күннен аспауға тиіс.
5. Қаржыландыру және қаржыны игеру
24. Қаржы ғылыми-зерттеу мекемесі - өтініш берушіге Бағдарлама іс-шараларын іске асыру Жоспарына сәйкес төленеді.
Төлем тәртібі және нысаны шартта талаптарымен қаралады.
25. Қаржы қатаң түрде шартта көзделген нысаналы мақсатқа сәйкес пайданылады. Бағдарламаның бір іс-шарасын іске асыруға сұралған қаражаттың соммасы бір жылға 2500,0 (екі миллион бес жүз) мың теңгеден аспауға тиіс.

23. Администратор бюджетной программы в течение 5 (пяти) рабочих дней с дня принятия решения о финансировании инновационного проекта подписывает и направляет победителю (ям), определенным по итогам отбора, проект договора об инновационном проекте. Срок заключения договора об инновационном проекте не может быть более 30 (тридцати) календарных дней со дня направления заявителю (ям) проекта договора.
5. Финансирование и освоение средств
24. Средства выплачиваются заявителю – научно-исследовательской организации согласно Плану реализации мероприятия Программы.
Порядок и форма оплаты предусматриваются условиями договора.
25. Средства используются строго в соответствии с целевым назначением, предусмотренным договором. Сумма запрашиваемых средств на реализацию одного мероприятия Программы не должна превышать размера 2500,0 (два миллиона пятьсот) тысяч тенге на один год.

26. Өтініш берушілер Бағдарлама іс-шаралары төлемдерінің бухгалтерлік есебін жүргізуді қамтамасыз етуге міндетті.
27. Қаржылар бағдарламаға қатысушы тараптардың салыққа берешектерін жабуға пайдаланылуы мүмкін емес.
28. Бағдарлама іс-шараларын іске асыруға қатысушы АӨК субъектілерінің негізгі құрал-жабдықтарын сатып алуға, ғимараттары мен құрылыстарын ұстауға, ауыл шаруашылығы жануарларын, генетикалық материалдар, Бағдарлама іс-шараларын нәтижелерін кеңінен таратуға арналған басқа шығыс материалдарын (жанар-жағар май, тұқымдық материал, қосалқы бөлшектер, басқалар) сатып алуға байланысты шығындар АӨК субъектілерінің жеке қаржылары есебінен жабылады.

26. Заявители обязаны обеспечить ведение бухгалтерского учета платежей по мероприятию Программы.
27. Средства не могут быть использованы на покрытие имеющейся налоговой задолженности участвующих в программе сторон.
28. Затраты, связанные с приобретением основных средств, содержанием зданий и сооружений субъектов АПК, участвующих в реализации мероприятий Программы, с приобретением сельскохозяйственных животных, генетического материала, других расходных материалов для масштабного тиражирования результатов мероприятия Программы (горюче-смазочный материал, семенной материал, запасные части и другие) покрываются за счет собственных средств субъектов АПК.

29. Жобаны іске асыру барысында жүзеге асырылған шығындардың іске асыру жоспарына, жоба бюджетіне сәйкестігін тексеру мақсатында Бағдарлама әкімшісі қажет болған ретте жергілікті атқарушы органның мүдделі уәкілетті органдарының мамандарын тарта отырып Бағдарлама іс-шараларын іске асыру ауқымында орындалған жұмыстарды ай сайын және тоқсан сайын актілеуді қамтитын ағымдағы қаржылық мониторинг жүргізуді жүзеге асырады. Атқарылған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актілері үш данада жасалады және Комиссиямен бекітіледі.

29. В ходе реализации проекта в целях проверки соответствия осуществленных затрат плану реализации, бюджету проекта администратор Программы, при необходимости - с привлечением специалистов заинтересованных уполномоченных органов местного исполнительного органа, осуществляет текущий финансовый мониторинг, включающий ежемесячное или ежеквартальное актирование выполненных работ в рамках реализации мероприятия Программы. Акты выполненных работ (оказанных услуг) составляются в трех экземплярах и утверждаются Комиссией.

6. Қорытынды ережелері
30. Осы Қағидаларға кез-келген өзгерiстер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес енгізіледі.
Ақтөбе облысының
агроөнеркәсіп кешені
саласындағы инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру Қағидаларына
1-қосымша
Өтінім нысаны
1.
Тіркелу нөмірі және күні (Бағдарлама әкімшісі қызметкерлерімен толтырылады)
2.
Бағдарлама іс-шарасының атауы
3.
Инновациялық тәжірибені енгізу және тарату саласы (кіші саласы)
4.
Бағдарлама іс-шарасының қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаты мен мәнін көрсету, жоба нәтижелерінің нақтылы қолданылуы, осындай жобаларды іске асыруға қатысу тәжірибесі)
5.
Жобаның ұзақтығы (айлар бойынша)
6.
Жобаның басталу және аяқталу күні
7.
Сұралған қаражаттардың сомасы (теңгемен)
8.
Өтініш берушінің (лердің) атауы, мекенжайы, телефоны, факсы, электрондық поштасының мекенжайы
9.
Өтініш берушілермен байланысатын адамының Т.А.Ә., мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Бағдарлама іс-шарасының басшысы (ҒЗО қызметкері) (аты, тегі және қызметі, телефон, факсы,электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Бағдарлама іс-шарасын іске асыруға қатысушы АӨК субъектілерінің атауы, мекенжайы, телефон, факсі, электрондық поштасының мекенжайы
Ақтөбе облысының
агроөнеркәсіп кешені
саласындағы инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру Қағидаларына
2-қосымша
Бағдарлама іс-шарасына түсініктеме жазба
1. Бағдарлама іс-шарасының атауы
2. Бағдарлама іс-шарасының іске асырылатын жері: аудан, елді мекен
3. Бағдарлама іс-шарасының мақсаты және міндеттері (1 беттен көп емес)
4. Негізгі өтініш берушінің (ғылыми-зерттеу ұйымының) және Бағдарлама іс-шараларына қатысушы АӨК субъектілерінің қысқаша сипаттамасы (0,5 беттен аспайды):
толық атауы;
негізгі өтініш беруші мен бағдарлама іс-шараларына қатысушы АӨК субъектілері қызметтерінің сипаттамасы;
негізгі мамандар, олармен орындалатын жұмыс түрлері (түйіндеме және біліктілігін растайтын құжаттарын қоса бере отырып);
осы бағдарлама ауқымында басқа жобаларды іске асыру туралы ақпарат.
5 Бағдарлама іс-шараларының негіздеу: өндірістің осы бөлігінде бар проблемаларды, іс-шара қандай проблеманы шешуге бағытталатындығын көрсете отырып. Іс-шараны іске асыру маңыздылығы мен қажеттілігінің, оның өңір АӨК технологиялық дамыту деңгейіне және еңбек өнімділігіне ықпалының сипаттамасы (0,5 беттен көп емес).
6. Бағдарлама іс-шараларын іске асыру ауқымында орындалатын негізгі жұмыстар сипаттамасы: қандай жұмыстар орындалады, өндірісте пайдалану үшін, жобаны орындау барысында тексеруден өткізу және көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер мен технологиялар, нақты шаруашылық, аудан және облыс экономикасы үшін практикалық маңызының бағасы. Әрбір жұмыс мақсаты, мазмұны, ұзақтығы, күтілетін нәтижелері, ресурстарға сұранысы, соның ішінде Бағдарлама іс-шараларын іске асыруға қатысушы АӨК субъектісінің базасында ғылыми әзірлемені (технологияны) енгізу және тарату жөніндегі ҒЗҰ методологиясын (2,5 беттен көп емес) келтіру қажет.

6. Заключительные положения
30. Любые изменения и дополнения в настоящие Правила вносятся в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам организации отбора
инновационных проектов
в области агропромышленного
комплекса Актюбинской области
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата (заполняется сотрудниками администратора Программы)
2.
Название мероприятия Программы
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта
4.
Краткое описание мероприятия Программы (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта (в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон, факс, адрес электронной почты заявителя (ей)
9.
Ф.И.О., адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителей
10.
Руководитель мероприятия Программы (сотрудник НИО) (указываются имя, фамилия и должность, телефон, факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон, факс, адрес электронной почты субъектов АПК, участвующих в реализации мероприятия Программы
Приложение 2
к Правилам организации отбора
инновационных проектов
в области агропромышленного
комплекса Актюбинской области
Пояснительная записка к мероприятию Программы
1. Название мероприятия Программы
2. Место реализации мероприятия Программы: район, населенный пункт
3. Цель и задачи мероприятия Программы (не более 1 страницы)
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии Программы (не более 0,5 страницы):
полное наименование;
описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии Программы субъектов АПК;
ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
5. Обоснование мероприятия Программы: с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития АПК региона и производительности труда (не более 0,5 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятия Программы: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в т.ч. методологию НИО по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятия Программы (не более 2,5 страниц).

1. Бағдарлама іс-шарасының iске асырдың әрбір жылына бөлек көрсетiледi
2. Бюджеттік қаржыдан қаржыландыратын (ҒЗҰ көрсеткен қызметтері бойынша) шығыстар бөлек көрсетілсін
3. Шығыстар сметасының негіздемелері бойынша есептер

1. Указывается отдельно на каждый год реализации мероприятия Программы
2. Указать отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств /по услугам НИО/
3. Расчеты по обоснованию статей расходов сметы