Ақтөбе облысының кейбір елді мекендерін тарату туралы
Бірлескен Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012 жылғы 17 қазандағы № 69 шешімі және Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 17 қазандағы № 349 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 қарашада № 3427 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 3) тармақшасына сәйкес және Алға, Мәртөк, Ойыл, Қобда және Хромтау аудандарының өкiлдi және атқарушы органдарының ұсыныстарын ескере отырып, Ақтөбе облысының әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТІ:
1. Тұрақты халқының саны елу адамнан аспайтын немесе тұрғындарының бәрі кетіп қалған (қоныс аударған), келесідей:
Алға ауданы бойынша:
Ақай селолық округінің Бұлақсай,
Бесқоспа селолық округінің Темрей;
Мәртөк ауданы бойынша:
Жайсаң селолық округінің Қазақстан, Қозы,
Қарашай селолық округінің Жоса, Қиялы,
Родников селолық округінің Бөрте, Бұтақ, Ақбұлақ, Сынтас,
Құрмансай ауылдық округінің Қарағансай,
Тәңірберген ауылдық округінің Ақсу,
Байнасай ауылдық округінің Горноводск,
Хазрет селолық округінің Қия,
Хлебодаров селолық округінің 37 разъезд;
Ойыл ауданы бойынша:
Қараой селолық округінің Жақсыкөл;
Қобда ауданы бойынша:
Ақыраб ауылдық округінің Қарабұлақ,
Білтабанов атындағы ауылдық округтің Қазақай,
Бестау ауылдық округінің Қаратал,
Жаңаталап ауылдық округінің Жайылма,
Жарық ауылдық округінің Ащығара,
Жиренқопа ауылдық округінің Тентекқара;
Хромтау ауданы бойынша:
Аққұдық селолық округінің Қарасу,
Қопа селолық округінің Амангелді,
Қызылсу селолық округінің Еңбекшіқазақ,
Көктау селолық округінің Көшенсай,
Тасөткел селолық округінің Үйтас ауылдары (селолары) таратылсын.
2. Алға, Мартөк, Ойыл, Қобда және Хромтау аудандарының әкімдері таратылған ауылдардың жерлерін одан әрі пайдалануға байланысты мәселелерді шешу үшін шаралар қабылдасын.
3. «Ақтөбе облысының статистика басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) облыстың әкімшілік-аумақтық бірліктерінің есептік деректеріне тиісті өзгерістер енгізсін.
4. «Ақтөбе облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі жер-кадастр құжаттамаларын облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысында жасалған өзгерістермен сәйкестендірсін.

Об упразднении некоторых населенных пунктов Актюбинской области
Совместное решение маслихата Актюбинской области от 17 октября 2012 года № 69 и постановление акимата Актюбинской области от 17 октября 2012 года № 349. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 7 ноября 2012 года № 3427
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан» и, учитывая предложения представительного и исполнительного органов Алгинского, Мартукского, Уилского, Хобдинского и Хромтауского районов, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить следующие аулы (села), в которых численность постоянного населения стала менее пятидесяти человек или из которых выехали (переселились) все жители:
по Алгинскому району:
Булаксай Акайского сельского округа,
Темрей Бескоспинского сельского округа;
по Мартукскому району:
Казахстан, Козы Жайсанского сельского округа,
Джуса, Киялы Карачаевского сельского округа,
Бурте, Бутак, Акбулак, Сынтас Родниковского сельского округа,
Карагансай аульного округа Курмансай,
Аксу аульного округа Танирберген,
Горноводск аульного округа Байнассай,
Кия Хазретовского сельского округа,
37 разъезд Хлебодаровского сельского округа;
по Уилскому району:
Жаксыкол Караойского сельского округа;
по Хобдинскому району:
Карабулак Акрабского аульного округа,
Казакай аульного округа имени Билтабанова,
Каратал Бестауского аульного округа,
Жайылма Жанаталапского аульного округа,
Ащигара Жарыкского аульного округа,
Тентеккара Жиренкопинского аульного округа;
по Хромтаускому району:
Карасу Аккудукского сельского округа,
Амангельды Копинского сельского округа,
Енбекшиказах Кызылсуского сельского округа,
Кошенсай Коктауского сельского округа,
Уйтас Тасоткельского сельского округа.
2. Акимам Алгинского, Мартукского, Уилского, Хобдинского и Хромтауского районов принять необходимые меры для решения вопросов, связанных с дальнейшим использованием земель упраздненных сел.
3. Государственному учреждению «Управление статистики Актюбинской области» (по согласованию) внести соответствующие изменения в учетные данные административно-территориальных единиц области.
4. Государственному учреждению «Управление земельных отношений Актюбинской области» привести в соответствие с произведенными изменениями в административно-территориальном устройстве области земельно-кадастровую документацию.

5. Осы әкімдіктің қаулысының және мәслихаттың шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
6. Осы әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                          А. МҰХАМБЕТОВ
Облыстық
мәслихаттың хатшысы                   С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы                     Қ. ТОҚТАРОВ

5. Контроль за исполнением данного постановления акимата и решения маслихата возложить на руководителя аппарата акима области.
6. Настоящее постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня их первого официального опубликования.
Аким области                            А. МУХАМБЕТОВ
Секретарь
областного маслихата                       С. КАЛДЫГУЛОВА
Председатель сессии
областного маслихата                       К. ТУХТАРОВ