Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 469 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда № 3506 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгi, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 «Туризм саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
2) «Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
3) «Спорт құрылыстарына санат беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметтер регламенті бекітілсін.
2. Ақтөбе облысының «Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма) мемлекеттік қызметтердің регламенттерін басқарманың интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ. Нұрқатоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                               А. Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере туризма, физической культуры и спорта
Постановление акимата Актюбинской области от 25 декабря 2012 года № 469. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 января 2013 года № 3506. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта», постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма» акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
2) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту»;
3) регламент государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям»;
4) регламент государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале и лицах, осуществляющих туристскую деятельность».
2. Государственному учреждению «Управление туризма, физической культуры и спорта» Актюбинской области (далее – Управление) обеспечить размещение регламентов государственных услуг на интернет-ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области

2012 жылғы 25.12
№ 469 қаулысымен
бекiтiлген
«Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттiк қызмет Регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) алушы – атақтары мен санаттарын ресми түрде тану мақсатында жаттықтырушылар, әдiскерлер, нұсқаушылар, спортшылар және спорт төрешiлері;
2) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган – облыстық туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы (бұдан әрі – уәкілетті орган);
3) «жалғыз терезе» қағидаты – өтініш берушілердің мемлекеттік қызметті алуға құқығын алуға растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы – мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрі – Орталық);
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік-құқықтық анықтамасы: Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру.
3. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 қаулысымен бекітілген «Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет Стандарты) сәйкес көрсетiледi.

от 25.12.2012 года
№ 469
Регламент государственной услуги «Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор - спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель – тренера, методисты, инструктора, спортсмены и судьи по спорту с целью официального признания звания и квалификации;
2) уполномоченный орган в области физической культуры и спорта – областное управление туризма, физической культуры и спорта (далее –уполномоченный орган);
3) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающие исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения – государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее – Центр);
5) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» (далее – Стандарт государственной услуги) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981.

4. «Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» мемлекеттік қызметі баламасыз негізде мемлекеттік қызмет Стандартының 2 қосымшасында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, 030010, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы 40 мекен-жайында орналасқан Ақтөбе облысының «Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» ММ (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
5. Көрсетілетін қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi: қағаз жеткiзгiште спорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi разрядтары мен санатты беру не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажет болған ретте алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, мемлекеттік қызмет Стандартының 2 қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi алушы жүгiнген сәттен бастап күнтiзбелiк 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте жергiлiктi атқарушы орган мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн қызмет көрсету мерзiмi аяқталғанға бiр күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң ең шектi уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең шектi уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Уәкiлеттi орган аталған мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартады:
1) мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың толық тiзбесi ұсынылмаса;

4. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» оказывается ГУ «Управление туризма, физической культуры и спорта» Актюбинской области (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 030010, город Актобе, проспект Абылкайыр хана 40, через центры обслуживания населения (далее – Центры) на безальтернативной основе, адреса которых указаны в приложении 2 Стандарта государственной услуги.
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является присвоениие спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а так же в случае необходимости оценки качества государственной услуги, получатель может обратиться в уполномоченный орган или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, указаны в приложении 2 Стандарта государственной услуги.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр не превышает 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, 20 минут в Центре.
9. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуг по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта государственных услуг;

2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиiстi норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзiмде ұсынылса.
Алушы мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Құжаттарды Орталықтан уәкілетті органға жіберілгенін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қимылын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері Орталықтың ақпарат жүйесінде тіркейді (уәкілетті органда өзінің ақпараттық жүйесі жоқ жоғдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басшыға жібереді;
4) анықтап қарағаннан кейін уәкілетті орган басшысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басшыға қол қоюға жібереді;
6) уәкілетті органның басшысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
7) кеңсе қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.
8) Орталық алушыға хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды береді.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алушының құжаттарын қабылдауды Орталықта жұмыс кестесі бойынша жұмыс күні ішінде инспектор жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Алушының талапқа сәйкес құжаттарын Орталық инспекторы «жалғыз терезе» қағидаты бойынша қабылдап және тіркеуді жүргізіп, рәсімделген құжаттарды береді.
Алушыға:
1) Орталықта - сұрауды қабылдау күнi мен нөмiрi, қызмет түрі, қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы, құжаттарды беру күнi, уақыты және орны, құжаттарды қабылдаған Орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетілген қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі туралы ақпарат беру пошта байланысы арқылы іске асырылады.
13) Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында қарастырылған құжаттарды тапсырады.
Құжаттар түпнұсқа және көшірме нұсқаларында салыстыру үшін ұсынылады, содан кейiн түпнұсқалар мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарылады.

2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах.
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 11 Стандарта государственной услуги;
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат государственной услуги в Центр.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи штрихкода;
8) Центр выдает получателю уведомление или мотивированный отказ.
11. Прием документов получателя для оказания государственной услуги осуществляет инспектор в Центре в течении рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием и регистрация соответствующих требованиям документов получателя осуществляет инспектор Центра по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдачи оформленных документов.
Получателю выдается:
1) в Центре – расписка с указанием номера и даты приема запроса, вида услуги, количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством почтового сообщения.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в Центр документы, указанные в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.

14. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
Қабылдау Орталықта «электрондық кезек» тәртібімен, жедел қызмет көрсетусіз және алдын-ала жазылусыз жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттiк қызмет орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өрт қарсы қауіпсіздік талаптарына сәйкес Орталықтың ғимаратында көрсетiледi.
16. Уәкілетті органның және Орталықтың жұмыс қағидаттары:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттілікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) алушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
17. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және Орталық алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
19. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдер) өзара байланысы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетіліп, осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
20. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың
жауапкершілігі
21. Уәкілетті органның және Орталықтың басқарушысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты.
«Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы
1. Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық
инспекторы
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Уәкілетті орган
кеңсесінің қызметкері
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Өтініштің
тіркеуін
жүргізеді
Құжаттарды
жинайды.
Тізілім
жасайды.
Сканер
штрихкодтың
көмегімен
нақтылайды
Орталықтың ақпараттық
жүйесінде тіркейді
(уәкілетті органда
өзінің ақпараттық
жүйесі жоқ жағдайда)
және алынған
құжаттардың тіркеуін
жүргізеді және қарау
үшін басшыға жібереді
4
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшы
лық ету
шешімі)
Тіркеу
журналына
жазу
Тізілім
Тіркеу журналына жазу
5
Орындалу
мерзімдері
30
минуттан
артық емес
Күніне 2
реттен аз емес
15 минуттан аспайды
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
2
3
4

14. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Прием в Центре осуществляется – в порядке «электронной» очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Государственная услуга оказывается в помещении Центра, где имеются стулья, столы, информационные стенды, с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями, которые соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности.
16. Принципы деятельности уполномоченного органа и Центра:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые получатель не получил в установленные сроки.
17. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
18. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руковолитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
21. Руководители уполномоченного органа и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги «Присвоение
спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера
спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья по спорту
первой категории»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1. Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия
(хода, потока,
работ)
1
2
3
2
Наименование
СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного
органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Проводит
регистрацию
заявления
Собирает
документы.
Составляет
реестр.
Фиксирует при
помощи сканера
штрихкода
Фиксирует в
информационной
системе Центра (в
случае отсутствия
в уполномоченном
органе собственной
информационной
системы) и прово
дит регистрацию
полученных докумен
тов, и передает на
рассмотрение
руководителю
4
Форма заверше
ния (данные,
документ. Орга
низационно-рас
порядительное
решение)
Запись в
журнале
регистрации
Реестр
Запись в журнале
регистрации
5
Сроки
исполнения
Не более 30
минут
Не менее 2-х
раз в день
Не более 15 минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4

2. Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкілетті органның
басшысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Жауапты
орындаушы
ға тапсыр
ма береді
Құжаттардың
дұрыс
толтырылуын
және
түгендігін
тексереді,
хабарландыруды
рәсімдейді
немесе
дәлелденген
бас тартуды
дайындайды
Құжаттарды қарайды
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-өкім
дік ету
шешімі)
Резолюция
Басшыға қол
қоюға
жібереді
Хабарландыруға немесе
дәлелденген бас
тартуға қол қояды
5
Орындалу
мерзімдері
15
минуттан
аспайды
7 жұмыс күннен
аспайды
15 минуттан аспайды
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
5
6
7
3. Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының)
7
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның кеңсе
қызметкері
Орталық инспекторы
3
Әрекеттің (үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Тіркеу кітабына
хабарландыруды
немесе
дәлелденген бас
тартуды тіркейді
Хабарландыруды немесе
дәлелденген бас
тартуды алады. Сканер
штрихкодтың көмегімен
келген құжаттарды
нақтылайды
4
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-өкімдік ету
шешімі)
Хабарландыруды
немесе
дәлелденген бас
тартуды Орталыққа
жібереді
Алушыға хабарландыру
немесе дәлелденген
бас тарту туралы
қолхат береді.
5
Орындалу мерзімдері
1 жұмыс күні
ішінде
1 жұмыс күннен
аспайды
Келесі әрекеттің
нөмірі
6
7
2-кесте пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1
Орталық
инспекторы
ҚФБ 2.
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
ҚФБ 3.
Уәкілетті
органның
кеңсе
қызметкері
ҚФБ 4.
Уәкілетті
орган
басшысы
ҚФБ 5.
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
№ 1
іс-әрекет
Өтініштің
тіркеуін
жүргізеді.
№ 2
іс-әрекет
Құжаттарды
жинайды.
Тізілім
жасайды.
Сканер
штрихкодтың
көмегімен
нақтылайды
№ 3
іс-әрекет
Орталықтың
ақпараттық
жүйесінде
тіркейді
(уәкілетті
органда
өзінің
ақпараттық
жүйесі жоқ
жағдайда)
және алынған
құжаттардың
тіркеуін
жүргізеді
және қарау
үшін басшыға
жібереді
№ 4
іс-әрекет
Жауапты
орындаушыға
тапсырма
береді
№ 5
іс-Құжаттар
дың дұрыс
толтырылуын
және
түгелдігін
тексереді,
хабарландыру
ды
рәсімдейді.
№ 6
іс-әрекет
Хабарландыру
ға қол
қояды.
№ 7
іс-әрекет
Тіркеу
кітабына
хабарландыру
ды тіркейді
және
Орталыққа
жібереді
№ 8
іс-әрекет
Хабарланды
руды
алады.
Сканер
штрихкод
тың
көмегімен
келген
құжаттарды
нақтылай
ды. Алушы
ға хабар
ландыру
туралы
қолхат
береді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1.
Орталық
инспекторы
ҚФБ 2.
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
ҚФБ 3.
Уәкілетті
органның кеңсе
қызметкері
ҚФБ 4.
Уәкілетті
орган
басшысы
ҚФБ 5.
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
№ 1
іс-әрекет
Өтініштің
тіркеуін
жүргізеді.
№ 2
іс-әрекет
Құжаттарды
жинайды.
Тізілім
жасайды.
Сканер
штрихкод
тың
көмегімен
нақтылайды
№ 3 іс-әрекет
Орталық
ақпараттық
жүйесінде
тіркейді
(уәкілетті
органда өзінің
ақпараттық жоқ
жағдайда) және
алынған
құжаттардың
тіркеуін
жүргізеді, және
анықтап қарау
үшін басшыға
жібереді
№ 4
іс-әрекет
Жауапты
орындаушыға
тапсырма
береді
№ 5
іс-Құжаттар
дың дұрыс
толтырылуын
және
түгелдігін
тексереді,
дәлелденген
бас тартуды
рәсімдейді.
№ 6
іс-әрекет
Дәлелденген
бас тартуға
қол қояды
№ 7 іс-әрекет
Тіркеу кітабына
дәлелденген бас
тартуды
тіркейді және
Орталыққа
жібереді
№ 8
іс-әрекет
Дәлелденген
бас тартуды
алады.
Сканер
штрихкодтың
көмегімен
келген
құжаттарды
нақтылайды.
Алушыға
дәлелденген
бас тарту
туралы
қолхат
береді.
Cпорт шеберiне кандидат, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25.12
№ 469 қаулысымен
бекiтiлген
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:

2. Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия
(хода, потока,
работ)
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Руководитель
уполномочен
ного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченно
го органа
Руководитель
уполномоченного
органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Дает
поручение
ответствен
ному испол
нителю
Проверяет
полноту и
правильность
оформления
документов,
оформляет
уведомление
или мотивиро
ванный отказ
Рассматривает
документы
4
Форма
завершения
(данные, доку
мент.организа
ционно-распор
ядительное
решение)
Резолюцию
Направляет
руководителю
на подписание
Подписывает
уведомление или
мотивированный
отказ получателю
5
Сроки
исполнения
Не более 15
минут
Не более 7-и
рабочих дней
Не более 15 минут
6
Номер
следующего
действия
5
6
7
3. Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода,
потока, работ)
7
6
2
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного
органа
Инспектор Центра
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Регистрирует в
книге регистрации
уведомление или
мотивированный
отказ
Получает уведомление
или мотивированный
отказ. Фиксирует
поступившие
документы при помощи
сканера штрихкодов
4
Форма завершения
(данные, документ.
Организационно-распоря
дительное решение)
Направляет
уведомление или
мотивированный
отказ в Центр.
Расписка о выдаче
уведомления или
мотивированного
отказа получателю
5
Сроки исполнения
В течение 1
рабочего дня.
Не более 1 рабочего
дня
6
Номер следующего
действия
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Инспектор
Центра
СФЕ 2.
Инспектор
накопительно
го отдела
Центра
СФЕ 3.
Сотрудник
канцелярий
уполномоченного
органа
СФЕ 4.
Руководитель
уполномочен
ного органа
СФЕ 5.
Ответствен
ный исполни
тель уполно
моченного
органа
Действия №
1. Проводит
регистрацию
заявления.
Действия №
2. Собирает
документы.
Составляет
реестр.
Фиксирует
при помощи
сканера
штрихкода
Действия № 3.
Фиксирует в
информационной
системе Центра
(в случае
отсутствия в
уполномоченном
органе
собственной
информационной
системы) и
проводит
регистрацию
полученных
документов и
передает на
рассмотрение
руководителю.
Действия №
4. Дает
поручение
ответствен
ному исполни
телю.
Действия №
5. Прове
ряет полно
ту и правиль
ность офор
мления доку
ментов,
оформляет
уведо
мление.
Действие
№ 6. Подписы
вает уведо
мление.
Действие № 7.
Регистрирует
уведомление в
книге регистра
ции и напра
вляет в Центр.
Действие №
8. Получает
уведомление.
Фиксирует
поступившие
документы
при помощи
сканера
штрихкода.
Расписка о
выдаче
уведомления
получателю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный
процесс.
СФЕ 1.
Инспектор
Центра
СФЕ 2.
Инспектор
накопительно
го отдела
Центра
СФЕ 3.
Сотрудник
канцелярий
уполномоченного
органа
СФЕ 4.
Руководитель
уполномочен
ного органа
СФЕ 5.
Ответствен
ный исполни
тель уполно
моченного
органа
Действия №
1. Проводит
регистрацию
заявления.
Действия №
2. Собирает
документы.
Составляет
реестр.
Фиксирует
при помощи
сканера
штрихкода
Действия № 3.
Фиксирует в
информационной
системе Центра
(в случае
отсутствия в
уполномоченном
органе
собственной
информационной
системы) и
проводит
регистрацию
полученных
документов и
передает на
рассмотрение
руководителю.
Действия №
4. Дает
поручение
ответствен
ному
исполнителю.
Действия
№ 5.
Проверяет
полноту и
правильно
сть оформле
ния докумен
тов, подго
тавливает
мотивирован
ный отказ
Действие
№ 6.
Подписывает
мотивирован
ный отказ.
Действие № 7.
Регистрирует
мотивированный
отказ и напра
вляет в Центр.
Действие №
8. Получает
мотивирован
ный отказ.
Фиксирует
поступившие
документы
при помощи
сканера
штрихкода.
Расписка о
выдаче моти
вированного
отказа
получателю.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги «Присвоение
спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера
спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья по спорту
первой категории»
Схема функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 25.12.2012 года № 469
Регламент государственной услуги «Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор - спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) алушы – атақтары мен санаттарын ресми түрде тану мақсатында жаттықтырушылар, әдiскерлер, нұсқаушылар, спортшылар және спорт төрешiлер;
2) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органдар – Ақтөбе қ. дене тәрбиесі және спорт бөлімі, аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті органдар);
3) «жалғыз терезе» қағидаты – өтініш берушілердің мемлекеттік қызметті алуға құқығын алуға растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы – мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрі – Орталық);
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік-құқықтық анықтамасы: Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру.
3. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 қаулысымен бекітілген «Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет Стандарты) сәйкес көрсетiледi.
4. «Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметі осы регламенттегі 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдармен мекен-жайлары мемлекеттік қызмет Стандартының 2-қосымшасында көрсетілген Орталықтар арқылы баламасыз негізде көрсетіледі.

1) получатель – тренера, методисты, инструктора, спортсмены и судьи по спорту с целью официального признания звания и квалификации;
2) уполномоченные органы в области физической культуры и спорта – отдел физической культуры и спорта г. Актобе, районные отделы образования и спорта;
3) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающие исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения – государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее – Центр);
5) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» (далее – Стандарт государственной услуги) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981.
4. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» предоставляется уполномоченными органами адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, через Центры на безальтернативной основе, адреса Центров указаны в приложении 2 Стандарта государственной услуги.

5. Көрсетілетін қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi: қағаз жеткiзгiште екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту дәлелді жауапты болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажет болған ретте алушы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген уәкілетті органға немесе мемлекеттік қызмет Стандартының 2-қосымшасында көрсетілген Орталықтарға өтініш жасауына болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi алушы жүгiнген сәттен бастап күнтiзбелiк 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте жергiлiктi атқарушы орган мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн қызмет көрсету мерзiмi аяқталғанға бiр күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейінгi күтудiң ең шектi уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең шектi уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Уәкiлеттi орган аталған мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартады:
1) мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың толық тiзбесi ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиiстi норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзiмде ұсынылса.
Алушы мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Құжаттарды Орталықтан уәкілетті органға жіберілгенін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қимылын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды;

5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выписка из приказа о присвоении спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту.
3. Требования к порядку оказания государственной
услуги
7. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а так же в случае необходимости оценки качества государственной услуги, потребитель может обратиться в уполномоченные органы или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов указаны в приложении 1, к настоящему Регламенту и в  приложении 2 Стандарта государственной услуги.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр не превышает 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, 20 минут в Центре.
9. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуг по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта государственных услуг;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 11 Стандарта государственной услуги;
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

16. Уәкілетті органның және Орталықтың жұмыс қағидаттары:
1) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттілікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) алушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
17. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және Орталық алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
19. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдер) өзара байланысы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетіліп, осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
20. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемасы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың
жауапкершілігі
21. Уәкілетті органның және Орталықтың басқарушысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты.
Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi
және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен
санаттарын беру мемлекеттiк қызмет Регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары тізбесі
Уәкілетті орган
атауы
Уәкілетті органның
орналасқан заңды
мекенжайы (қала, аудан,
көше, үйдің (пәтердің)
№, электрондық пошта
мекенжайы
Коды,
телефон
номері
Жұмыс
кестесі
1
«Ақтөбе қаласы
дене тәрбиесі және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030000 Ақтөбе қаласы,
Алтынсарин көшесі 2. 60
каб otd.sport@mail.ru
21-36-7
6
21-17-5
3
40-42-7
4
Демалыс
және мереке
күндерін
қоспағанда
аптасына
бес күн сағат
9.00-ден
бастап
18.00-ге
дейін,
түскі
үзіліс
сағат
13.00-ден
бастап
14.00-ге
дейін
2
«Алға ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030200 Алға ауданы,
Алға қаласы,
С. Сейфуллин көшесі
13.alga_roo@mail.ru

16. Принципы деятельности уполномоченного органа и Центра:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые получатель не получил в установленные сроки.
17. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
18. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руковолитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
21. Руководители уполномоченного органа и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 1
к регламенту государственной услуги «Присвоение
спортивных разрядов и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий юношеские, тренер высшего
и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту»
Перечень адресов уполномоченных органов
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного
органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код и
номер
телефона
График
работы
1
Государственное
учреждение «Отдел
физической
культуры и спорта
г. Актобе»
030000 город Актобе
улица Алтынсарина 2
каб 60
otd.sport@mail.ru
21-36-76
21-17-53
40-42-74
Пять дней
в неделю,
за исклю
чением
выходных
и праздни
чных дней
с 9-00 до
18-00,
обед с
13-00 до
14-00
2
Государственное
учреждение «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Алгинского
района»
030200 Алгинский
район, город Алга,
улица С.Сейфуллина
13,
alga_roo@mail.ru

8-71337
43-7-33
44-0-61
3
«Әйтеке би
ауданының білім,
дене шынықтыру
және спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030100 Әйтеке би
ауданы, Комсомол ауылы,
Жүргенов көшесі 52.
aitekebioo@rambler.ru
8-71339
21-5-35
21-6-80
22-4-24
4
«Байғанин
ауданының білім,
дене шынықтыру
және спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030300 Байғанин ауданы,
Қарауылкелді ауылы,
Қонаев көшесі
36.baiganin@mail.ru
8-71345
22-5-56
22-8-50
22-5-71
5
«Ырғыз ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030400 Ырғыз ауданы,
Ырғыз ауылы,
Ы. Алтынсарин көшесі
12. irgizraioo@mail.ru
8-71343
21-3-77
21-5-63
6
«Қарғалы аудынының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030500 Қарғалы ауданы,
Бадамша ауылы,
Цыбульчик көшесі 2,
kroo_bad@mail.ru
8-71342
22-5-33
23-0-02
7
«Қобда ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
031000 Қобда ауданы,
Қобда ауылы, Әбілқайыр
хан көшесі 53,
kobda.roo@rambler.ru
8-71341
21-5-33
21-4-39
8
«Мәртөк ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030600 Мәртөк ауданы,
Мәртөк ауылы, улица
Сейфуллин көшесі 38.
martuk_roo@mail.ru
8-71331
21-6-33
21-5-49
9
«Мұғалжар
ауданының білім,
дене шынықтыру
және спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030700 Мұғалжар ауданы,
Қандыағаш қаласы,
Гагарина көшесі 6,
mugroo@inbox.ru
8-71333
36-2-01
36-7-22
10
«Темір ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030800 Темір ауданы,
Шұбарқұдық кенті,
Кереев көшесі 4,
2212552@rambler.ru

8-71337
43-7-33
44-0-61
3
Государственное
учреждение «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Айтекибийского
района»
030100
Айтекибийский
район, село
Комсомольское,
улица Жургенова 52,
aitekebioo@rambler.
ru
8-71339
21-5-35
21-6-80
22-4-24
4
Государственное
учреждение «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Байганинского
района»
030300 Байганинский
район, поселок
Байганин, улица
Конаева 36,
baiganin@mail.ru
8-71345
22-5-56
22-8-50
22-5-71
5
Государственное
учреждение «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Иргизского
района»
030400 Иргизский
район, село Иргиз
улица
И.Алтынсарина 12,
irgizraioo@mail.ru
8-71343
21-3-77
21-5-63
6
Государственное
учреждение «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Каргалинского
района»
030500 Каргалинский
район, село
Бадамша, улица
Цыбульчика 2,
kroo_bad@mail.ru
8-71342
22-5-33
23-0-02
7
ГУ «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Хобдинского
района»
031000 Хобдинский
район, село Хобда,
улица Абилкайыр
хана 53,
Kobda.roo@rambler.
ru
8-71341
21-5-33
21-4-39
8
Государственное
учреждение «Отдел
образования
физической
культуры и спорта
Мартукского
района»
030600 Мартукский
район, село Мартук,
улица Сейфулина
38,
martuk_roo@mail.ru
8-71331
21-6-33
21-5-49
9
Государственное
учреждение «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Мугалжарского
района»
030700 Мугалжарский
район, город
Кандыагаш, улица
Гагарина 6,
mugroo@inbox.ru
8-71333
36-2-01
36-7-22
10
Государственное
учреждение «Отдел
образования
физической
культуры и спорта
Темирского
района»
030800 Темирский
район, поселок
Шубаркудук, улица
Киреева 4,
2212552@rambler.ru

8-71346
22-7-48
22-7-84
11
«Ойыл ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
030900 Ойыл ауданы,
Ойыл кенті, Жолмырзаев
көшесі 3,
uil_raioo@mail.ru
8-71332
21-7-44
21-7-32
12
«Хромтау ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
031100 Хромтау ауданы,
Хромтау қаласы, Спорт
көшесі 2,
raioo@rambler.ru
8-71336
21-6-51
21-6-52
13
«Шалқар ауданының
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі»
мемлекеттік
мекемесі
031200 Шалқар ауданы,
Шалқар қаласы,
Е. Көтібарұлы көшесі
84,
yesen.isa@rambler.ru

8-71346
22-7-48
22-7-84
11
Государственное
учреждение «Отдел
образования
физической
культуры и спорта
Уилского района»
030900 Уилский
район, поселок Уил,
улица Жолмырзина 3,
uil_raioo@mail.ru
8-71332
21-7-44
21-7-32
12
Государственное
учреждение «Отдел
образования,
физической
культуры и спорта
Хромтауского
района»
031100 Хромтауский
район, город
Хромтау, Спортивный
переулок 2,
raioo@rambler.ru
8-71336
21-6-51
21-6-52
13
Государственное
учреждение «Отдел
образования
физической
культуры и спорта
Шалкарского
района»
031200 Шалкарский
район, город
Шалкар, улица
Е. Котибарулы 84,
yesen.isa@rambler.
ru

1) алушы – Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары;
2) спорт құрылыстарының санаттары – спорт құрылыстарның өлшемі мен жабдықталуы жағынан оқу-жаттығу жұмысын, бұқаралық дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық сабақтарын немесе көпшілік жарыстарды өткізуге мүмкіндің беретін мән-мөлшері;
3) «жалғыз терезе» қағидаты – өтініш берушілердің мемлекеттік қызметті алуға құқығын алуға растайтын құжаттар мен анықтамаларды ұсыну және әр түрлі инстанциялардан жинау барысында өтініш берушілерді шығарып тастау немесе барынша шектеуді қарастыратын мемлекеттік қызметтерді ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы – мемлекеттік мекеме қызметінің негізгі мәні «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады (бұдан әрі – Орталық);
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік-құқықтық анықтамасы: спорт құрылыстарына санат беру.
3. «Спорт құрылыстарына санат беру» мемлекеттік қызметі баламасыз негізде «Спорт құрылыстарына санат беру» мемлекеттік қызмет стандартының 2 қосымшасында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (Бұдан әрі – Орталықтар) арқылы, 030010, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы 40 мекен-жайында орналасқан Ақтөбе облысының «Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 Қаулысымен бекітілген «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттiк қызмет Стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет Стандарты) негiзiнде көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген паспорттың үлгiлiк нысанына сәйкес спорт құрылысына санатты берілген паспорт беру, не болмаса мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау қажет болған ретте алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, осы регламенттің 3 тармағында және мемлекеттік қызмет Стандартының 2 қосымшасында көрсетілген.

1) получатель – физические и юридические лица Республики Казахстан;
2) категорий спортивных сооружений – параметры спортивных сооружений по размерам и оснащению позволяющие проведению учебно-тренировочную работу, массовых физкультурно-оздоровительных и спортивных занятий или массовых соревнований;
3) принцип «одного окна» - предоставление государственных услуг, предусматривающие исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанции и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения – государственное учреждение, основным параметрам деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу «одного окна» по приему заявлению и выдаче оформленных документов (далее – Центр);
5) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
присвоение категорий спортивным сооружениям.
3. Государственная услуга «Присвоение категорий спортивным сооружениям» оказывается государственным учреждением «Управление туризма, физической культуры и спорта» Актюбинской области (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 030010, город Актобе, проспект Абылкайыр хана, 40, через центры обслуживания населения (далее - Центры), адреса которых указаны в приложении 2 стандарта государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям»
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям» (далее – Стандарт государственной услуги) утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача паспорта с присвоением категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта согласно приложению 1 настоящего Регламента на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной
услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а так же в случае необходимости оценки качества государственной услуги, получатель может обратиться в уполномоченный орган или в Центр, наименование, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в пункте 3 настоящего регламента и в приложении 2 Стандарта государственной услуги.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi алушы орталыққа жүгiнген сәттен бастап 7 жұмыс күнiнен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi және беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте уәкiлеттi мемлекеттiк орган, жергiлiктi атқарушы орган мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн жол берiлетiн қызмет көрсету мерзiмi аяқталғанға дейiн бiр күн қалғанда ұсынады);
2) алушының жүгiнген күнiнде сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң ең шектi уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушының жүгiнген күнiнде сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең шектi уақыты 20 минуттан аспайды.
10. Уәкiлеттi орган аталған мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартады:
1) Мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында қарастырылған құжаттардың толық тiзбесi ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушы мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкерi алушыға жетiспейтiн құжаттарды көрсете отырып қолхат бередi.
Өтiнiштi қараудан бас тарту туралы дәлелдi жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн белгiленген мерзiмде ұсынылмаған жағдайда алушыға екi күндiк мерзiмде берiледi.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Құжаттарды Орталықтан уәкілетті органға жіберілгенін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қимылын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен нақтылайды;
3) Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері Орталық ақпарат жүйесінде тіркейді (уәкілетті органда өзінің ақпараттық жүйесі жоқ жағдайда) және алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басшыға жібереді;
4) анықтап қарағаннан кейін уәкілетті орган басшысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басшыға қол қоюға жібереді;

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр или на портал не превышают 7 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя – не более 20 минут;
10. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуг по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта государственной услуги;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах.
Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 11 Стандарта государственной услуги.
При отказе в приеме документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган:
Факт отправки документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационный системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю;

6) уәкілетті органның басшысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
7) кеңсе қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде Орталық сканер штрихкодтың көмегімен келген құжаттарды нақтылайды.
8) Орталық алушыға хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алушының құжаттарын қабылдауды Орталықта жұмыс кестесі бойынша жұмыс күні ішінде бір қызметкер жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Орталықта құжаттар қабылдауды операциялық залда «кедергiсiз» қызмет көрсету арқылы орталықтың қызметкерлерi жүзеге асырады.
Орталықтарда мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден сенбiнi қоса алғанға дейiн, еңбек заңнамасына сәйкес, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз көрсетiледi.
Қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен, жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильдi орталықтар құжаттар қабылдауды орталық бекiткен кестеге сәйкес, бiрақ бiр елдi мекенде кемiнде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
14. Орталық арқылы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштердiң бланкiлерiн толтыру талап етiлмейдi.
Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында қарастырылған құжаттарды тапсырады.
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетiле отырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi:
1) сұрауды қабылдау күнi мен нөмiрi;
2) сұрау жасалған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған Орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты, және олардың байланыс телефондары.
15. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
Уәкiлеттi органда демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн осы регламенттің 3-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша оның жұмысы қамтамасыз етiлетiн кесте белгiленедi.

6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) Центр выдает получателю уведомление или мотивированный отказ.
12. Прием документов от Получателя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником Центра в течение рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
14. Для получения государственной услуги через Центр заполнение бланков заявлений не требуется.
Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр перечень документов предусмотренных пунктом 11 Стандарта государственной услуги;
При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
В уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 по адресу, указанном в пункте 3 настоящего Регламента.

16. Мемлекеттiк қызмет алушының тұрғылықты жерi бойынша Орталықтың ғимаратында көрсетiледi. Залда анықтамалық бюро, күту үшiн арналған орындықтар, толтырылған бланкiлердiң үлгiлерi бар анықтамалық стендiлер орналасады. Ғимаратта мүмкiндiгi шектеулi адамдар үшiн жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стендiлер) көзделген.
Мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәлiметтерiн уәкiлеттi орган тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету Орталықтарының ақпараттық жүйесi арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
17. Орталықта дайын құжаттарды алушыға берудi орталықтың қызметкерi қолхаттың негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетiлген мерзiмде қызметтiң нәтижесiн алуға келмесе, орталық оның бiр ай бойы сақталуын қамтамасыз етедi, содан кейiн уәкiлеттi органға, жергiлiктi атқарушы органға бередi.
18. Уәкілетті органның және Орталықтың жұмыс қағидаттары:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексiн сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көрiнiстерiне қарсы тұру;
4) мемлекеттiк қызметшiлер үшiн заңнамада белгiленген тыйымдар мен шектеулердi қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтiнiштерiн қарау кезiнде төрешiлiк пен сөзбұйдалық көрiнiстерiне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттiң өзара жауапкершiлiгi мен мүдделерiнiң теңдiгi;
9) мемлекеттiк құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды алу үшiн оларды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиiмдiлiк;
14) сыпайылық.
19. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган және Орталық алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
21. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдер) өзара байланысы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетіліп, осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

16. Государственная услуга оказывается в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
17. В Центре выдача готовых документов получателю осуществляется его работником посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган, местный исполнительный орган.
18. Принципы деятельности уполномоченного органа и Центра:
1) законность;
2) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояние проявлениям коррупции;
4) строгое соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенство всех перед законом и судом;
6) приоритет прав и свобод граждан;
7) качество и недопустимость проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимная ответственность и баланс интересов личности, общества и государства;
9) учет общественного мнения и гласность при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранность документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечение защиты и конфиденциальность информации;
13) эффективность;
14) вежливость.
19. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган и Центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
20. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
21. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложений 2 к настоящему Регламенту.

22. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемасы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың
жауапкершілігі
23. Уәкілетті органның және Орталықтың басшылары мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты.
«Спорт құрылыстарына
санаттар беру» мемлекеттiк
қызмет регламентіне
1-қосымша
Нысан
Спорт құрылысы паспортының үлгiлiк нысаны
Спорт құрылысының атауы
Бекiтiлдi:
____________________ санат
20__ жылғы _______________
№ _________________ бұйрық
Паспорт тiркелдi
_________________________________
(мемлекеттiк органның
_________________________________
атауы)
_________________________________
_________________________________
(басшысының Т.А.Ә. және қолы)
1. Жалпы мәлiметтер:
1. Мекенжайы (облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, телефонның
нөмiрi)_____________________________________________________
2. Осы құрылыс қарамағындағы ұйымның атауы__________________
3. Пайдалануға берген жылы мен айы__________________________
4. Теңгерiмдiк құны (млн. теңге)____________________________
5. Жер учаскесi (гектармен)_________________________________
6. Арнайы салынған немесе бейiмделген құрылыс_______________
7. Жылумен жабдықтау (жергiлiктi, орталық)__________________
8. Сумен жабдықтау (қалалық желi, артезиан құдықтары, табиғи
сулардың бұрғылары)_________________________________________
9. Кәрiз желiсi (қалалық, қазылған, тазарту құрылыстарының
болуы)______________________________________________________
10. Желдеткiш (жасанды, тартылмалы, ағылмалы, ағылмалы-
тартылмалы)_________________________________________________
11. Электрмен жабдықтау (өзiнiң көзi, орталықтандырылған) ____________________________________________________________
12. Телефоны (нөмiрлердiң саны) ____________________________
13. Аумақты қоршау (бетон, металл, ағаш)____________________
14. Қосымша инженерлiк-техникалық қызметтер мен қондырғылар
(мұздатқыш қондырғылар, мачталық жарық беру,
автоматтандырылған қызметi)_________________________________

22. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
23. Руководители уполномоченного органа и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Типовая форма паспорта спортивного сооружения
Наименование спортивного сооружения
Утверждена:
категория
____________________________
приказ №
____________________________
от ______________ 20 __ года
Паспорт зарегистрирован
____________________________________
____________________________________
(наименование государственного
____________________________________
органа)
____________________________________
(Ф.И.О. и подпись руководителя)
1. Общие сведения
1. Адрес (область, город, район, село, улица, дом, номер
телефона)____________________________________________________
_____________________________________________________________
2. Организация, в ведении которой находится данное
сооружение___________________________________________________
_____________________________________________________________
3. Год и месяц ввода в эксплуатацию__________________________
4. Балансовая стоимость (млн. тенге)_________________________
5. Земельный участок (в га)__________________________________
6. Сооружение специально построенное или приспособленное_____
_____________________________________________________________
7. Теплоснабжение (местное, централизованное)________________
8. Водоснабжение (городская сеть, артезианские колодцы,
скважины из-под естественных водоемов)_______________________
9. Канализационная сеть (городская, выгребная, наличие
очистных сооружений)_________________________________________
_____________________________________________________________
10. Вентиляция (естественная, вытяжная, приточная, приточно-
вытяжная)____________________________________________________
11. Электроснабжение (собственный источник, централизованное)
_____________________________________________________________
12. Телефонизация (количество номеров) ______________________
13. Ограждение территории (бетон, металл, дерево)____________
_____________________________________________________________
14. Дополнительные инженерно-технические службы и
устройства(холодильные установки, мачтовые освещение,
автоматическая служба)_______________________________________
_____________________________________________________________

2. Негiзгi құрылыстар мен үй-жайлар:
Р/с
Ата
уы
және
мақ
саты
Са
ны
Өлшемi
Бiржол
ғы
өткiзу
қабiле
тi
Жарық
тығы
Төсе
нiм
Дре
наж
Элек
трон
дық
таб
ло,
элек
трон
дық
сағат
Ра
дио,
теле
дидар
мен
қамты
луы
Ұзын
дығы
Енi
Биi
ктi
гi
Қабат
тылы
ғы, радиу
сы
3. Қосымша құрылыстар мен үй-жайлар:
Р/с №
Атауы және мақсаты
Саны
Жалпы
көлемi
Ескерту
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
Шешiнетiн орын
Жуынатын орын
Дәретхана
Фойе
Киiм iлгiш
Қызмет көрсететiн персоналдың
бөлмелерi
Жаттықтырушылар және әкiмшiлiк
бөлмелерi
Медициналық кабинет
Әдiстемелiк кабинет
Радио торабы
Массаж бөлмесi
Монша (хауыз)
Кино-зертхана
Зертхана (шеберхана)
Кiтапхана
Қамба
Қойма
4. Тұрғынжайлар және басқа да ғимараттар:
Р/
с
Атауы және
мақсаты
Бөлмелер
дiң саны
Орындар
дың саны
Пайдалы
алаңы
Қабаттардың
саны
Ескерту
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Қонақүй
Жатақхана
Жеке үйлер
Ас блогi
Асхана
Клуб
Демалыс бөлмесi
5. Көрермендерге арналған құрылыс:
Р/с
Атауы және құрастыру
ерекшiлiктерi
Саны
Қатарлар
дың саны
Орын
дар
дың
саны
Үлмек
тер
дiң
саны
Санитар
лық
аспап
тардың
саны
Ес
кер
ту
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Мiнбе
Балкон
Киiмiлгiш
Дәретхана (ерлер)
Дәретхана (әйелдер)
Буфет/асхана
Фойе
Мейрамхана/дәмхана
6. Спорттық құрылыс туралы мәлiметтер:
1. Спорт құрылысын пайдалануға қабылдап алу туралы мемлекеттiк комиссия актiсiнiң нөмiрi мен қол қойылған күнi;
2. Шұғылданушылардың сандық құрамының жоспарлы-есептiк көрсеткiштерi және спорт құрылысының тәулiктiк жұмыс режимi:
Р/
с
Спорт
құрылысының
атауы
Шұғылданушылардың
саны (барынша көбi)
Бiр адам
ға арнал
ған шаршы
метрлер
дiң норма
сы
Пайдаланатын
сағаттардың
саны
Ескерту
1
2
3
4
5
6
3. Санитарлық-гигиеналық және өртке қарсы нормалар мен талаптарға сәйкестiгi туралы қорытындылардың нөмiрлерi мен берiлген күнi.
4. Спорт жабдықтары мен мүкәммалдарының болуы туралы ақпарат (еркiн нысанда жасалады).
5. Мүмкiндiгi шектеулi адамдардың келуiне арналған спорт
ғимараттарына қолжетiмдiлiк туралы ақпарат (еркiн нысанда жасалады).
6. Толықтырулар мен ескертулер
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Паспортты жасағандар:
Спорт құрылысы қарамағында ұйымның басшысы
__________________________
Өкiлi________________________________________________________
Мемлекеттiк органның маманы__________________________________
Толтыру күнi ____ _____________ 20____ жыл
«Спорт құрылыстарына
санаттар беру» мемлекеттiк
қызмет регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы
1. Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық
инспекторы
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Уәкілетті орган
кеңсесінің қызметкері
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Өтініштің
тіркеуін
жүргізеді
Құжаттарды
жинайды.
Тізілім
жасайды.
Сканер
штрихкодтың
көмегімен
нақтылайды
Орталықтың ақпараттық
жүйесінде тіркейді
(уәкілетті органда
өзінің ақпараттық
жүйесі жоқ жағдайда)
және алынған
құжаттардың тіркеуін
жүргізеді және қарау
үшін басшыға жібереді
4
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшы
лық ету
шешімі)
Тіркеу
журналына
жазу
Тізілім
Тіркеу журналына жазу
5
Орындалу
мерзімдері
30
минуттан
артық емес
Күніне 2
реттен аз емес
15 минуттан аспайды
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
2
3
4

2. Основные сооружения и помещения
п/п
Наименование
и назначение
Количест
во
Размеры
Длина
Ширина
Высота
Этажность,
радиус
Продолжение таблицы
Единовремен
ная
пропускная
способность
Освещенность
Покрытие
Дренаж
Электронное табло,
электронные часы
3. Вспомогательные сооружения и помещения
п/
п
Наименование и
назначение
Количество
Общая
площадь
Примечания
1.
Раздевалка
2.
Душевые
3.
Туалет
4.
Фойе
5.
Гардероб
6.
Комнаты обслуживающего
персонала
7.
Тренерская и
администрация
8.
Медицинский кабинет
9.
Методический кабинет
10.
Радиоузел
11.
Массажная
12.
Баня (сауна)
13.
Кино-лаборатория
14.
Лаборатория
(мастерская)
15.
Библиотека
16.
Кладовая
17.
Склад
4. Жилые помещения и другие здания
п/
п
Наименование
и
назначение
Количест
во
комнат
Количест
во
мест
Полез
ная
площадь
Количест
во
этажей
Примечания
1.
Гостиница
2.
Общежитие
3.
Отдельные дома
4.
Пищеблок
5.
Столовая
6.
Клуб
7.
Комната
отдыха
5. Сооружения для зрителя
п/
п
Наименование
и
конструктив
ные
особенности
Количест
во
Коли
чество
ря
дов
Коли
чест
во
мест
Количест
во
крючков
Количест
во
санитар
ных
приборов
Примеча
ние
1.
Трибуна
2.
Балкон
3.
Гардероб
Туалет
4
Туалет
(мужской)
5.
Туалет
(женский)
6.
Буфет/столо
вая
7.
Фойе
8.
Ресторан/ка
фе
6. Сведения о спортивном сооружении
1. Номер и дата подписания акта государственной комиссии о приеме спортивного сооружения в эксплуатацию.
2. Планово-расчетные показатели количественного состава занимающихся и суточного режима работы спортивных сооружений:
п/п
Наименова
ние
спортивных
сооружении
Количество
занимающихся
(максималь
ное)
Норма
квадратных
метров на
одного
человека
Количество часов
эксплуатации
1
2
3
4
5
3. Номера и даты выдачи заключений о соответствии спортивного сооружения санитарно-гигиеническим и противопожарным нормам и требованиям.
4. Информация об имеющемся спортивном оборудовании и инвентаре (составляется в произвольной форме).
5. Информация о доступности спортивного сооружения для посещения лицам с ограниченными возможностями (составляется в произвольной форме).
6. Дополнения и замечания
Паспорт составили:
руководитель организации, в ведении
которой находится спортивное сооружение
Представитель
Специалист государственного органа
Дата заполнения __________ 20 ___ года
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным
сооружениям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1. Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия
(хода, потока,
работ)
1
2
3
2
Наименование
СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного
органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Проводит
регистрацию
заявления
Собирает
документы.
Составляет
реестр.
Фиксирует при помощи сканера штрихкода
Фиксирует в
информационной
системе Центра (в
случае отсутствия
в уполномоченном
органе собственной
информационной
системы) и
проводит
регистрацию
полученных
документов, и
передает на
рассмотрение
руководителю
4
Форма
завершения
(данные,
документ. Организационно-
распорядитель
ное решение)
Запись в
журнале
регистрации
Реестр
Запись в журнале
регистрации
5
Сроки
исполнения
Не более 30
минут
Не менее 2-х
раз в день
Не более 15 минут
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
1. Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия
(хода, потока,
работ)
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Руководите
ль
уполномочен
ного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченно
го органа
Руководитель
уполномоченного
органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Дает
поручение
ответствен
ному
исполнителю
Проверяет
полноту и
правильность
оформления
документов,
оформляет
уведомление
или
мотивированный
отказ
Рассматривает
документы
4
Форма
завершения
(данные,
документ.
организационно-
распорядитель
ное решение)
Резолюцию
Направляет
руководителю
на подписание
Подписывает
уведомление или
мотивированный
отказ получателю
5
Сроки
исполнения
Не более 15
минут
Не более 7-и
рабочих дней
Не более 15 минут
6
Номер
следующего
действия
5
6
7

1) алушы – Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары;
2) туризм – жеке тұлғалардың уақытша болатын елде (жерде) жиырма төрт сағаттан бір жылға дейін не жиырма төрт сағаттан аз уақытқа созылатын, бірақ түнейтін, ақылы қызметпен байланысты емес мақсаттағы саяхаты;
3) туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар – турагенттер, туроператорлар, туризм нұсқаушылары, сондай-ақ өз бетінше туристік қызмет көрсететін гидтер (гид-аудармашылар), экскурсоводтар;
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік-құқықтық анықтамасы: Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру.
3. «Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметі, 030010, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы 40, 8 (7132) 54-69-26, 55-26-36, e-mail: aktobe_tourism@mail.ru мекен-жайында орналасқан Ақтөбе облысының «Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» ММ (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 қаулысымен бекітілген «Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетiледi (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет Стандарты).
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристтiк ақпарат болып табылады. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ, керек жағдайда мемлекеттік қызметтің сапасын бағалауға, алушы уәкілетті органға өтініш жасауына болады, атауы заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайы осы Регламенттің 3-тармағында көрсетілген.

1) получатель – физические и юридические лица Республики Казахстан;
2) туризм – путешествие физических лиц продолжительностью от двадцати четырех часов до одного года либо меньше двадцати четырех часов, но с ночевкой в целях, не связанных с оплачиваемой деятельностью в стране (месте) временного пребывания;
3) лица, осуществляющие туристскую деятельность – турагенты, туроператоры, инструкторы туризма, а также оказывающие туристские услуги самостоятельно гиды (гиды-переводчики), экскурсоводы;
4) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность.
3. Государственная услуга «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» оказывается ГУ «Управление туризма, физической культуры и спорта» Актюбинской области (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 030010, город Актобе, проспект Абилкайыр хана, 40, тел: 8 (7132) 54-69-26, 55-26-36, e-mail: aktobe_tourism@mail.ru.
4. Форма государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099 (далее – Стандарт государственной услуги).
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а так же в случае необходимости оценки качества государственной услуги, поучатель может обратиться в уполномоченный орган, наименование, юридический адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в пункте 3 настоящего Регламента.

9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) бес жұмыс күнiнен аспайды;
2) сұрау берген кезде күтудiң жол берiлген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң жол берiлген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту үшiн негiздер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді;
3) анықтап қарағаннан кейін уәкілетті органның басқарушысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды рәсімдейді, сосын басшыға қол қоюға жібереді.
5) уәкілетті органның басқарушысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
6) кеңсенің қызметкері хабарландыруды немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алушыға жолдайды немесе уәкілетті органға өтініш жасаған жағдайда алушыға береді;
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн алушының құжаттарын қабылдауды уәкілетті органында жұмыс кестесі бойынша жұмыс күнінің ішінде бір қызметкер жүзеге асырады.
13. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Алушының құжаттарын қабылдау және тіркеуді уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады. Талапқа сәйкес құжаттар тіркеу мөрінде көрсетілген нөмірі, күні және парақ саны, бақылау белгілері қойылып тіркеледі. Алушыға тіркелген нөмірі және тіркелген күні мен алушының мемлекеттік қызмет алған күні, құжаттарды қабылдаған қызметкердің тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау уәкілетті органға жеке өзінің баруы немесе почта арқылы жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттiк қызмет алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушы тиiстi жазбаша сұраумен уәкілетті органға жүгiнедi.
Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет бланкілерді толтырмай көрсетеді.
16. Мемлекеттiк қызмет уәкілетті органның мүмкiндiгi шектеулi адамдардың кiруiне арналған пандуспен жабдықталған үй-жайында көрсетіледі, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді.
Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде кезектiлiктiң болмауына байланысты күту залы көзделмеген.

9. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
10. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги получателю или выдает получателю в случае обращения в уполномоченный орган.
12. Прием документов для получения государственных услуг осуществляется одним сотрудником в течение рабочего дня на основании графика уполномоченного органа.
13. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием и регистрацию документов получателя осуществляет сотрудник канцелярии уполномоченного органа. Соответствующие требованиям документы регистрируются с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признака контроля. Получателю выдается талон с указанием номера, даты регистрации и получения получателем государственной услуги, фамилии и инициалов сотрудника, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения либо по почте.
15. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с письменным запросом в уполномоченный орган.
Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
16. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного орана, которое оборудовано входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, а также соответствует санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности.
Зал ожидания не предусмотрен в связи с отсутствием очередности при оказании государственной услуги.

17. Жұмыс кестесі:
Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн, түскі үзіліс 13.00-ден бастап 14.00-ге дейiн, уәкілетті орган жұмысын қамтамасыз ететін кестесіне сәйкес, осы Регламенттің 3-тарауында көрсетілген мекен-жайда көрсетiледi.
18. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Уәкілетті орган қызметi мынадай қағидаттарға негiзделедi:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексiн сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көрiнiстерiне қарсы тұру;
4) мемлекеттiк қызметшiлер үшiн заңнамада белгiленген тыйымдар мен шектеулердi қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтiнiштерiн қарау кезiнде төрешiлiк пен сөзбұйдалық көрiнiстерiне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттiң өзара жауапкершiлiгi мен мүдделерiнiң теңбе-тең болуы;
9) мемлекеттiк құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) өтiнiм берушi құжаттарды алуға келмеген жағдайда құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
12) ақпараттардың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиiмдiлiк;
14) сыпайылық.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Уәкілетті органның кеңсесінің инспекторы;
2) Уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
21. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдер) өзара байланысы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетіліп, осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың
жауапкершілігі
23. Уәкілетті органның басқарушысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты.
«Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк
әлеует, туризм объектiлерi және туристiк
қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы
ақпарат беру» мемлекеттiк қызмет Регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы.

17. График работы:
В уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.00 часов, пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 по адресу, указанном в пункте 3 настоящего Регламента.
18. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
19. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов в случае неявки заявителя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
20. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
21. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту;
22. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
23. Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.

1. Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның
кеңсесінің
қызметкері.
Уәкілетті
органның
басқарушысы.
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы.
3
Әрекеттің
(үдеістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Уәкілетті
органның
кеңсесінің
қызметкері
алынған
құжаттардың
тіркеуін
жүргізеді және
анықтап қарау
үшін
басқарушыға
жібереді.
Жауапты
орындаушыға
тапсырма
береді.
Құжаттардың
дұрыс
толтырылуын және
түгелдігін
тексереді,
хабарландыруды
рәсімдейді
немесе
дәлелденген бас
тартуды
дайындайды.
4
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшы
лық ету
шешімі)
Тіркеу
журналына жазу.
Бұрыштама.
Құжаттарды
басқарушыға
қол қоюға
жібереді.
5
Орындалу
мерзімдері
30 минуттан
аспайды.
30 минуттан
аспайды.
5 жұмыс күнiнен
аспайды.
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
1. Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның
басқарушысы.
Уәкілетті органның
кеңсесінің
қызметкері.
3
Әрекеттің (үдерістің,
рәсімдеудің,
операцияның) атауы және
олардың сипаттамасы
Құжаттарды
қарайды.
Хабарландыруды
тіркейді, алушының
мәліметтерін ДЕК-ке
енгізеді, немесе
дәлелденген бас
тартуды тіркейді.
4
Аяқтау нысаны (деректер,
құжат, ұйымдық-басшылық
ету шешімі)
Хабарландыруға
немесе дәлелден
ген бас тартуға
қол қояды.
Хабарландыруға
немесе дәлелденген
бас тартуды алушыға
жібереді.
5
Орындалу мерзімдері
30 минуттан
аспайды.
1 жұмыс күннің
ішінде.
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
-
2-кесте пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1. Уәкілетті
органның кеңсесінің
қызметкері
ҚФБ 2. Уәкілетті
органның басқарушысы.
ҚФБ 3. Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы.
№ 1 іс-әрекет
Алынған құжаттардың
тіркеуін жүргізеді
және анықтап қарау
үшін басқарушыға
жібереді.
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыға
тапсырма береді
№ 3 іс-әрекет
Құжаттардың дұрыс
толтырылуын және
түгелдігін
тексереді,
хабарландыруды
рәсімдейді.
№ 4 іс-әрекет
Хабарландыруға қол
қояды.
№ 5 іс-әрекет
Хабарландыруды
тіркейді және алушыға
береді;
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерісі.
ҚФБ 1. Уәкілетті
органның
кеңсесінің
қызметкері
ҚФБ 2. Уәкілетті
органның басқарушысы.
ҚФБ 3. Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы.
№ 1 іс-әрекет
Алынған
құжаттардың
тіркеуін жүргізеді
және анықтап қарау
үшін басқарушыға
жібереді.
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыға
тапсырма береді.
№ 3 іс-әрекет
Құжаттардың дұрыс
толтырылуын және
түгелдігін тексереді,
дәлелденген бас
тартуды дайындайды.
№ 4 іс-әрекет
Дәлелденген бас тартуға
қол қояды.
№ 5 іс-әрекет
Дәлелденген бас
тартуды тіркейді
және алушыға
береді.
«Туристiк ақпарат, оның iшiнде
туристiк әлеует, туризм объектiлерi
және туристiк қызметтi жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат
беру» мемлекеттiк қызмет Регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы.

1. Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия
(хода,
потока,
работ)
1
2
3
2
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии,
уполномоченно
го органа.
Руководитель
уполномоченно
го органа.
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа.
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проводит
регистрацию
полученных
документов и
передает на
рассмотрение
руководителю.
Дает поручение
ответственному
исполнителю.
Проверяет полноту и
правильность
оформления
документов,
оформляет
уведомление или
подготавливает
мотивированный
отказ.
4
Форма
завершения
(данные,
документ.
Организацион
но-распоряди
тельное
решение)
Запись в
журнале
регистрации.
Резолюция.
Направляет
руководителю на
подписание.
5
Сроки
исполнения
Не более 30
минут
Не более 30
минут
Не превышают 5
рабочих дней
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
1. Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия (хода, потока,
работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа.
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного
органа.
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Рассматривает
документы.
Регистрирует
уведомление в
книге
регистрации,
заносит в КПУ,
или
мотивированный
отказ
4
Форма завершения (данные,
документ. Организационно-
распорядительное решение)
Подписывает
уведомление или
мотивированный
отказ.
Выдает
уведомление или
мотивированный
отказ получателю.
5
Сроки исполнения
Не более 30
минут
В течение 1-го
рабочего дня
6
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Сотрудник
канцелярии
уполномоченного
органа
СФЕ 2. Руководитель
уполномоченного органа
СФЕ 3.
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Действие № 1.
Проводит
регистрацию
полученных
документов и
передает на
рассмотрение
руководителю.
Действие № 2. Дает поручение
ответственному исполнителю.
Действие № 3.
Проверяет полноту и
правильность
оформления
документов,
оформляет
уведомление.
Действие № 4. Подписывает
уведомление.
Действие
№ 5.
Регистрирует
уведомление и
выдает
получателю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
СФЕ 2. Руководитель
уполномоченного органа
СФЕ 3.
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Действия № 1. Проводит
регистрацию полученных
документов и передает на
рассмотрение
руководителю.
Действия № 2. Дает
поручение
ответственному
исполнителю.
Действия № 3.
Проверяет
полноту и
правильность
оформления
документов,
подготавливает
мотивированный
отказ.
Действие № 4.
Подписывает
мотивированный отказ.
5. Регистрирует
мотивированный отказ и
выдает получателю.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Схема функционального взаимодействия.