2012 жылдың көктемі-күзінде 1985-1994 жылдары туған азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 19 наурыздағы № 750 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 наурызда № 3-1-171 тіркелді. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкім аппарат басшысының 2013 жылғы 20 наурыздағы № 05-12/803 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкім аппарат басшысының 20.03.2013 № 05-12/803 хатымен).
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 1 наурыздағы № 274 «Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2012 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы» Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 326 «Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 1 наурыздағы № 274 «Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2012 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы» Жарлығын іске асыру туралы» Қаулысына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы № 561-IV «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесі шақыру күні 18 жасқа толған және мерзімді әскери қызметке шақырылуын кейінге қалдыру құқығы жоқ еркек жынысты азаматтарды, сол сияқты шақырылуын кейінге қалдыру құқығын жоғалтқан азаматтарды 2012 жылғы сәуір-маусымда және қазан-желтоқсанда Қазақстан Республикасы Қарулы Күштеріне мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды ұйымдастырсын.
2. Қалалық шақыру комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Шақыруды өткізу жөніндегі іс-шараларды орындауға байланысты шығындар жергiлiктi бюджет қаржылары есебiнен жүзеге асырылсын.
4. Ұсынылсын:
1) «Ақтөбе облыстық денсаулық сақтау басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) шақыру бойынша іс-шаралар жүргізсін;
2) Ақтөбе қалалық iшкi iстер басқармасы (келісім бойынша) әскери міндеттерін орындаудан жалтарған адамдарды іздестіруді және ұстауды жүзеге асырсын.

Об очередном призыве граждан 1985-1994 годов рождения на срочную воинскую службу весной-осенью 2012 года
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 19 марта 2012 года № 750. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 марта 2012 года № 3-1-171. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима города Актобе Актюбинской области от 20 марта 2013 года № 05-12/803)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима города Актобе Актюбинской области от 20.03.2013 № 05-12/803).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 1 марта 2012 года № 274 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2012 года», постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 326 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 марта 2012 года № 274 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2012 года», Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года № 561-IV «О воинской службе и статусе военнослужащих», со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению «Управление по делам обороны города Актобе» организовать призыв граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2012 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполняется 18 лет и не имеющих права на отсрочку от призыва, а также граждан, утративших право на отсрочку.
2. Образовать призывную комиссию согласно приложению.
3. Расходы, в связи с выполнением мероприятий, по проведению призыва, осуществляются за счет средств местного бюджета.
4. Рекомендовать:
1) государственному учреждению «Управление здравоохранения Актюбинской области» (по согласованию) провести мероприятия по призыву;
2) управлению внутренних дел города Актобе (по согласованию) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности.

5. Селолық округтер әкiмдерi, кәсіпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшылары шақырылушыларға шақыру учаскесіне шақырылғаны туралы хабарлауды және осы шақыру бойынша дер кезінде келуін қамтамасыз етсін.
6. «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесі (А.Сәрсенбинов) қала әкiмiне 2012 жылдың 5 шілдесіне және 2013 жылдың 5 қаңтарына шақыру нәтижелері туралы ақпарат берсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары А.А.Арынғазиеваға және «Ақтөбе қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы А.Ж.Сәрсенбиновке жүктелсін.
8. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкiмi                                    Е.Омаров
Қала әкімдігінің
2012 жылғы 19 наурыздағы
№ 750 қаулысына
қосымша
Қалалық шақыру комиссиясының құрамы
Арынғазиева        -     Ақтөбе қаласы әкімінің
Айгүл Аманғазықызы       орынбасары, комиссия төрайымы
Сәрсенбинов        -     «Ақтөбе қаласы қорғаныс
Айдын Жақыпбекович       істері жөніндегі басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы, комиссия төрайымының
орынбасары
Комиссия мүшелері:
Әлиев              -     Ақтөбе қалалық ішкі істер
Қанат Советұлы           басқармасы бастығының
орынбасары
Шағыров            -     Ақтөбе облысының денсаулық
Байназар Мұқалұлы        сақтау басқармасының емдеу
алдын-алу жұмысы бөлімінің
Ақтөбе қаласы бойынша бас
маманы
Сухобрус           -     № 3 кеңес беру-диагностикалық
Наталья Михайловна       емханасының мейірбикесі,
комиссия хатшысы
Резерв:
Қабыл              -     Ақтөбе қаласы әкімі
Мадияр Рақымжанұлы       аппаратының әлеуметтік сала
және мәдени дамыту мониторингі
бөлімінің бастығы, комиссия
төрағасы
Глушко             -     «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері
Владимир Николаевич      жөніндегі басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығының орынбасары -
жұмылдыру дайындығы және
аймақтық қорғаныс бөлімінің
бастығы, комиссия төрағасының
орынбасары
Резервтік комиссия мүшелері:
Такешов            -     Ақтөбе қалалық ішкі істер
Амантұрлы Баянбекұлы     басқармасының қоғамдық
қауіпсіздік бөлімінің бастығы
Нұрғазиева         -     № 2 қалалық кеңес
Гүлжиян Рақымғалиқызы    беру-диагностикалық
емханасының терапевт-дәрігері,
медициналық комиссияның
төрайымы
Байтерекова        -     Медициналық жедел жәрдем
Жанар Жағыпарқызы        ауруханасының қабылдау
бөлмесінің мейірбикесі,
комиссия хатшысы

5. Акимам сельских округов, руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений обеспечить оповещение призывников о вызове их на призывной пункт и своевременное прибытие лиц по этому вызову.
6. Государственному учреждению «Управление по делам обороны города Актобе» (Сарсенбинов А.) представить информацию о результатах призыва акиму города к 5 июля 2012 года и к 5 января 2013 года.
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Арынгазиеву А.А. и начальника государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» Сарсенбинова А.Ж.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким города                                   Е.Умаров
Приложение
к постановлению акимата города
19 марта 2012 г.
№ 750
Состав городской призывной комиссии
Арынгазиева           -    заместитель акима города
Айгуль Амангазиевна        Актобе, председатель
комиссии
Сарсенбинов           -    начальник государственного
Айдын Жакыпбекович         учреждения «Управление по
делам обороны города
Актобе», заместитель
председателя
Члены комиссии:
Алиев                 -    заместитель начальника
Канат Советович            управления внутренних дел
г. Актобе
Шагиров               -    главный специалист по
Байназар Мукалович         городу Актобе отдела
лечебно-профилактической
работы управления
здравоохранения Актюбинской
области
Сухобрус              -    медицинская сестра
Наталья Михайловна         консультативно-
диагностической поликлиники
№ 3, секретарь комиссии
Резерв:
Кабыл                 -    начальник отдела мониторинга
Мадьяр Ракымжанович        социальной сферы и
культурного развития
аппарата акима города,
председатель комиссии
Глушко                -    заместитель начальника
Владимир Николаевич        управления по делам обороны
– начальник отдела
мобилизационной подготовки и
территориальной обороны,
заместитель председателя
Члены резервной комиссии:
Такешов               -    начальник отдела
Амантурлы Баянбекович      общественной безопасности
управления внутренних дел
г.Актобе
Нургазиева            -    врач-терапевт
Гульжиян Рахимгалиевна     консультативно-
диагностической
поликлиники № 2,
председатель медицинской
комиссии
Байтерекова           -    медицинская сестра приемного
Жанар Жагипаровна          покоя БСМП, секретарь
комиссии