2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 46 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 3 қаңтарда № 3476 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 110 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 22.01.2014 № 110 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-бабына сәйкес Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                     2 881 167,1 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша           203 011 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша      1 708,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша              2 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері
бойынша                         2 673 947,9 мың теңге;
2) шығындар                     2 906 959,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру      13 183,5 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                16 283,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу            3 100 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо                0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы               -38 975,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру  38 975,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2013 № 74 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 № 83 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.08.2013 № 87 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 97 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 107 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензиндi қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркегенi, сондай-ақ оларды қайта тiркегенi үшiн алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншiгiнiң мүлкiн жалға беруден түсетiн кiрiстер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнен берiлген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншiгiнен түсетiн басқа да кiрiстер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Иргизского района Актюбинской области от 21 декабря 2012 года № 46. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 3 января 2013 года № 3476. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Иргизского района Актюбинской области от 22 января 2014 года № 110)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Иргизского района Актюбинской области от 22.01.2014 № 110).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы                     2 881 167,1 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям            203 011 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям          1 708,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                  2 500 тысяч тенге;
поступление трансфертов       2 673 947,9 тысяч тенге;
2) затраты                    2 906 959,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 13 183,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                16 283,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов        3 100 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                  0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов         0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета              -38 975,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета                          38 975,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.04.2013 № 74 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 № 83 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.08.2013 № 87 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 107 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить что в доход района зачисляются:
подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фиксированный налог;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения);
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района (города областного значения).
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 9 бабына сәйкес:
2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 18 660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 18 660 теңге болып белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 75 шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенция көлемі 1 831 230 мың теңге сомасында көзделді;
2013 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттердің түсімдері:
- бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу 38000 мың теңге функцияларын беруге байланысты көзделсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 04.12.2013 № 107 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 62 978 мың теңге;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге -100 000 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 11 217,7 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 6 983,3 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 50 271 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 4 449,7 мың теңге;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» отрицательное сальдо,
образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» установлено:
с 1 января 2013 года:
1) минимальный размер заработной платы - 18 660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 731 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 18 660 тенге.
5. В соответствии с решением областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» предусмотрена на 2013 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 831 230 тысяч тенге;
Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций:
- на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 38 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 04.12.2013 № 107 (вводится в действие с 01.01.2013)
6. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 62 978 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов-100 000 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» - 11 217,7 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов - 6 983,3 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 50 271 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы - 4 449,7 тысяч тенге;

қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 2 812 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 12 689 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 4 972 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат бірліктерін ұлғайтуға - 6 030 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 53 416,8 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 11.07.2013 № 83 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 97 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 107 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 39 725 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға- 15 000 мың теңге.
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.08.2013 № 87 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 97 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
білім беру объектілерінің құрылысын салуға және реконструкциялауға- 411 050 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 08.11.2013 № 97 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
аудан аппаратын материалдық-техникалық жабдықтауға – 4 600 мың теңге;
білім беру объектілерін ұстауға - 30 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 1700 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы қатысушыларына біржолғы материалдық көмек төлеуге - 50 мың теңге;

на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 2 812 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 12 689 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 4 972 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 6 030 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 53 416,8 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 11.07.2013 № 83 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 107 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Исключен решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развития из республиканского бюджета через областной бюджет:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда - 39 725 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 15 000 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013).
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 57 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.08.2013 № 87 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развития из областного бюджета:
на строительство и реконструкцию объектов образования - 411 050 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 08.11.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013).
на материально-техническое оснащение аппарату района - 4 600 тысяч тенге;
на содержание объектов образования – 30 000 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда - 1700 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам Великой Отечественной войны – 50 тысяч тенге;

елді мекендерді көркейтуге - 3 621 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 10 216 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 1 950 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға - 8 986,4 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 57 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2013 № 74 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.08.2013 № 87 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 97 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 2 809 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 08.11.2013 № 97 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

на благоустройство населенных пунктов - 3 621 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры- 10 216 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 1 950 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 - 8 986,4 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.04.2013 № 74 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.08.2013 № 87 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 2 809 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 08.11.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013)

11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 567- қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                    Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                        хатшысы
Қ. ТІЛЕУҒАБЫЛОВ                        К. ҚОСАЯҚОВ
Аудандық мәслихаттың

11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, аула (села) аульного (сельского) округа согласно приложениям 567.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                Секретарь районного
районного маслихата                     маслихата
Қ. ТІЛЕУҚАБЫЛОВ                      К. ҚОСАЯҚОВ
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 46

3 917
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
106
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
2 812
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
352,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
7 426
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
122 312
02
Әлеуметтiк көмек
104 676,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 225
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 225
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 451,3
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
45 854
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 681
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 787
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
23 722,8
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2 406,5
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
17 635,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
17 635,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 146,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
239
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
94 673,3
01
Тұрғын үй шаруашылығы
75 627,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 986,4
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
8 986,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66 641
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
41 425
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
25 216
02
Коммуналдық шаруашылық
7 373,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

3 917
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
106
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 812
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
352,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 426
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
122 312
02
Социальная помощь
104 676,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 225
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 225
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 451,3
002
Программа занятости
45 854
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 681
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 787
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
23 722,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 406,5
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
17 635,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
17 635,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 146,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
239
021
Капитальные расходы государственного органа
250
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
94 673,3
01
Жилищное хозяйство
75 627,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 986,4
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
8 986,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66 641
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
41 425
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
25 216
02
Коммунальное хозяйство
7 373,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)