Темір ауданының мемлекеттік жалдау үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 23 қаңтардағы № 9 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 ақпанда № 3-10-159 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 14 қаңтардағы № 10 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық әкімдігінің 2013.01.14 № 10 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабының 1 тармағына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Темір ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйдегі үй-жайды пайдаланғаны үшін ай сайынғы жалдау ақы мөлшері, 1 шаршы метрге жалдау ақысынан есеп айырысудан шығып, қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Нұрғалиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Аудан әкімі                                   Б. Қаниев
Аудан әкімдігінің
2012 жылғы 23 қаңтардағы
№ 9 қаулысына
қосымша
Темір ауданының
мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілген
үйдегі үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген
ай сайынғы жалдау ақы мөлшері
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
2011 жылы салынған 1 үйдін сметалық құны   - 4034111 тг
Ц - 2011 жылғы салынған тұрғын үйдін 1 шаршы
метрінің құны                                      - 70000 тг
Е – Тұрғын үйдің жалпы аумағы                  - 75 ш.м
Т - Ғимараттың есептік пайдалану мерзімі      - 100 жыл
Г- 2011 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға
1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және
ағымдағы жөндеудің шығын сомасы                     - 40341тг
Р — тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті
төлемдер сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге)
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы
мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін теңге)
Есептеу формуласы:
2011 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р = Г: 12: Е
Р = 40341:12: 75 = 44,8 тг.
А = Ц: Т: 12 + Р
А = 70000: 100: 12 + 44,8 = 103,1 тг.
1 айына 1 шаршы метрінің жалдау
ақысының мөлшері                          – 103 теңге 10 тиын

Об установлении размера арендной платы в государственных арендных домах Темирского района
Постановление акимата Темирского района Актюбинской области от 23 января 2012 года № 9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 февраля 2012 года № 3-10-159. Утратило силу постановлением акимата Темирского района Актюбинской области от 14 января 2013 года № 10
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Темирского района Актюбинской области от 14.01.2013 № 10.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлениии в Республике Казахстан», пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер ежемесячной арендной платы за пользование жилищем в арендном доме государственного жилищного фонда Темирского района, исходя из расчета арендной платы на 1 квадратный метр, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Нургалиева А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2012 года.
Аким района                                  Б. Каниев
Приложение
к постановлению акимата района
от 23 января 2012 года № 9
Размер
ежемесячной арендной платы, установленной за пользование
жилищем в арендном доме государственного
жилищного фонда Темирского района
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных арендных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 дома
построенного в 2011 году                  - 4034111 тг.
Ц - Стоймость строительства
1 квадратного
метра жилья построенного в 2011 году        - 70000 тг.
Е - Общая плошадь жилья - 75 кв.м
Т- Расчетный срок службы зданий               - 100 лет
Г- Годовая сумма затрат на
1 квадратный метр жилья на эксплуатацию,
капитальный и текущий ремонт жилого дома
построенного в 2011 году                           - 40341тг.
Р — сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
А — размер арендной платы за пользование жилищем
(в тенге за 1 квадратный метр в месяц)
Формула расчета:
Для арендных домов, построенных в 2011 году:
Р=Г:12: Е
Р=40341:12:75=44,8 тг.
А=Ц:Т:12+Р
А=70000:100:12+44,8=103,1 тг.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр
в месяц                                   - 103 тенге 10 тиын