"Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 02 сәуірдегі N 81 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 07 мамырда N 2089 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 02 маусымдағы № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 02.06.2014 № 196 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы "Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы" N 1116 қаулысына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.М. Мұқановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А. Мұсаханов
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі                                   А. Жұмағалиев
02 сәуір 2012 жыл
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 02 сәуірдегі
N 81 қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
Жалпы түсініктер
1. "Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейiнгі) балаларды тiркеу" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттiк қызмет уәкілетті органмен, тұратын орны бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы балама негізде және "Электрондық үкімет" порталы арқылы көрсетіледі (бұдан әрі – қызмет көрсетуші).
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 наурыздағы N 336 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейiнгі) балаларды тiркеу" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтамасыз ететін электрондық мемлекеттік қызмет).

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан"
Постановление акимата Алматинской области от 02 апреля 2012 года N 81. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 07 мая 2012 года за N 2089. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 июня 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.06.2014 № 196.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года N 1116 "Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Муканова С.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               А. Мусаханов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
02 апреля 2012 года
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 02 апреля 2012 года N 81
Регламент электронной государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для
направления в детские дошкольные организации Республики
Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – регламент) оказывается уполномоченным органом, на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства и через портал "электронного правительства" (далее - услугодатель).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года N 336.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).

4. Көрсетілетін электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету түрлері: транзакциялдық қызмет (тасымалдау).
5. Осы Регламентте келесі қысқартылған түсініктер пайдаланылады:
1) ЖТ МДЖ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер жиынтығы;
2) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi - ЖСН);
3) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
4) мемлекеттік мекеме (бұдан әрі - ММ) – электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) білім бөлімдері;
5) медиа-алшақтық - құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісiнше нысанға өзгерту қажет кезiнде қызметтердi көрсету үдерiсiнде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуi;
6) пайдаланушы – қажетті электронды ақпаратты ресурстарды алу және қолдану үшін өтініш білдіруші;
7) тұтынушы – жеке тұлға, уәкілетті органның қызметін алуға ресми түрде өтініш білдірген немесе электронды түрде сұраныс жіберуші (ЭҮП);
8) "электрондық үкiметтiң" веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
9) МДҰ - мектепке дейінгі ұйымдар;
10) жергiлiктi атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың және астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкiмi басқаратын, өз құзыретi шегiнде тиiстi аумақта жергiлiктi мемлекеттiк басқаруды және өзiн-өзi басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
11) халыққа қызмет көрсету орталығының шексіз ақпараттық жүйесі (ХҚКШАЖ) - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы және министрліктер мен ведомстволар арқылы жеке, ресми тұлғаларға автоматты түрде қызмет көрсетуге арналған ақпараттық жүйе;
12) азаматтарға электрондық қызмет көрсету (АЖ ЭҮАШ) Қазақстан Республикасының "электрондық үкіметінің" ішкі шлюзі (реттеуші қақпасы) – бұл ақпараттық жүйе инфрақұрылымның кірігуін қамтамасыз етеді және жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық қорларға "электрондық үкіметтің шлюзі арқылы қол жеткізуіне мүмкіндік береді, сонымен қатар электрондық қызмет азаматтарға, аймақтық деңгейдегі бизнес құрылымдарға ақпарат алуға жол ашады, АЖ ЭҮАШ алқалық атқарушы орган қызметкерлерінің жұмыс орнын автоматты түрде және қызметкерлерінің ішкі жүйеге кірігіп шоғырлануын қамтиды";

4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) государственное учреждение (далее - ГУ) – отдел образования района (города областного значения), непосредственно предоставляющий электронную государственную услугу;
5) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
6) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
7) потребитель – физическое лицо, осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;
8) веб-портал "электронного правительства" (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
9) ДДО – детское дошкольное организация;
10) местный исполнительный орган (далее - МИО) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
11) информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами.
12) "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан (ИС МИО)" – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры "е-правительства" и "е-акиматов" (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза "электронного правительства", а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС МИО включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО);

13) кірігудің ішкі жүйесі (бұдан әрі - ЭҮАШ) – жергілікті атқарушы органдар мен ішкі жүйелердің, жергілікті атқарушы органдарға электронды қызмет көрсетуге қатысушылар, сыртқы ақпарат жүйелерінің өзара ақпараттық қарым-қатынасын қамтамасыз етеді.
14) автоматталған жұмыс орны (бұдан әрі - АЖО) – ЖАО-ға қызмет көрсетіп, ішкі бизнес – процесті жүзеге асыруды қамтамасыз етеді, қызмет көрсету дәрежесі жауында тұтынушыларға және мемлекеттік мекеменің мониторингіне өкілетті мемлекеттік органдарға ақпарат беру.
15) ақпаратты криптографикалық қорғау құралы – АКҚҚ;
16) құрылымды қызмет бірлігі – ҚҚБ – белгілі бір сатыда электронды қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар құрылымы мен өкілетті органдардың жауапты адамдары;
17) транзакционды қызмет көрсету - өзара ақпарат алмасуда электронды цифрлы жазылым талап ететін тұтынушыларға электронды ақпарат ресурстарын ұсынуда;
18) өкілетті орган – электрондық мемлекеттік қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік орган (мемлекеттік мекеме);
19) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
20) электронды цифрлы жазылым – электрондық құжаттың қол жетімділігін, мән-мағынасының өзгеріссіз екендігін дәлелдейтін электронды цифрлы белгілерінің жиынтығы;
21) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпарат технологияларын электронды түрде қолдануға мүмкіндік беретін мемлекеттік қызмет;
22) электронды құжат – электронды цифрлы жазылыммен куәландырылған ақпарат, электрондық цифрлы түрде көрсетілген құжат;
23) "Электронды үкімет" реттеуші қақпасы (ары қарай - ЭҮШ), электронды қызмет көрсету аясында "электронды үкімет" ақпарат жүйесін шоғырлауға арналған ақпараттық жүйе;
24) ҰОК АЖ - Ұлттық орталықты куәландыратын ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуі бойынша қызмет
берушінің қызмет тәртібі
6. Тікелей осы Регламенттің 1-ші қосымшасына сәйкес электрондық қызмет көрсетуді ұсынушы, жартылай автоматталған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді қызмет берушінің реттелген, бірінен соң бірі атқарылатын әрекеті мен шешімі (1 сурет):
1) Тұтынушы ММ (мемлекеттік қызмет) жүйесінің қызметін алу үшін қажетті құжаттардың түпнұсқасы мен өтініші болуы керек;
2) 1-ші процесс - мемлекеттік қызметті тұтынушының құжаттары мен өтінішінің түпнұсқалығын қызмет көрсетуші тарапынан тексерілуі;

13) региональный шлюз электронного правительства (далее – РШЭП) – подсистема интеграции обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО.
14) автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) – обеспечивает реализацию внутренних бизнес-процессов оказания услуг МИО, предоставление информации о статусе оказания услуги для потребителей услуг и государственных органов уполномоченных за мониторинг государственных учреждений.
15) СКЗИ – средство криптографической защиты информации;
16) СФЕ – структурно-функциональные единицы — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
17) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
18) уполномоченный орган – государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
19) ЦОН – центр обслуживания населения;
20) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
21) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
22) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
23) шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
24) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услогодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги ГУ, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 1 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в ГУ для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов.
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ГУ;

3) 2-ші процесс – ММ қызметкері тарапынан тұтунышы құжаттарында болатын заң бұзушылықтар мен өтініштегі ақаулар туралы ауызша хабарлауды қалыптастыру;
4) 3-ші процесс – ММ қызметкерлерінің РШЭП АЖ-ды жүйесіне тұтынушы жайлы мәліметтерді енгізу;
5) 4-ші процесс – мемлекеттік жеке тұлғалар туралы мәліметтер базасына тұтынушы жайлы мәліметтерді тексеруге сұраныс жіберу.
6) 5-ші процесс – тұтынушы туралы мәліметтің болмауына байланысты ЖТТМБ – мәлімет алу базасында болмағандықтан, тексеру нәтижесі сәтсіз аяқталса, азаматтың қолындағы құжаттардың түпнұсқасы мен жеке куәлігіндегі мәліметті қызметкер қолмен енгізеді.
7) 6-шы процесс – АХАЖ АЖ-ға сәбидің туу туралы мәліметтерді тексеруіне сұраныс беру;
8) 7-ші процесс – АХАЖАЖ-ға сәбидің туу туралы мәліметтің жоқтығынан тексеру нәтижесі сәтсіз аяқталса, тұтынушының қолында бар туу туралы куәліктің түпнұсқасы бойынша мәліметті қызметкер өз қолмен енгізеді;
9) 8-ші процесс –АЖ ЭҮАШ жүйесіне ену туралы тұтынушының өтініші мен қажетті құжаттарының ММ қызметкерлері көшірмесін тіркеп қояды;
10) 9-шы процесс – мемлекеттік қызмет көрсету қызметкерінің тікелей электронды сандық жазылымға тұтынушының электронды мемлекеттік қызмет көрсетуі туралы өтінішін енгізу және АЖ ЭҮАШ жүйесіне өтінішті тіркеу;
11) 1-ші шарт - ММ қызметкерлерінің электронды цифрлы жазылымның шынайлығы мен тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін тұтынушының криптографиялық ақпаратты қорғауды және орталықты куәландыратын ақпарат жүйесін пайдалана отырып тексеру;
12) 10-ші процесс – ММ қызметкерінің электронды цифрлы жазылымды растамауына байланысты, жүйеге енгізуден бас тарту туралы хабарды құрастыру;
13) 11-ші процесс – ММ қызметкері тікелей электронды цифрлы жазылымға толтырылған үлгіні (құжаттардың көшірмесі енгізілген мәліметтер) жазып электронды мемлекеттік қызмет көрсету туралы сұраныс жібереді;
14) 12-ші процесс – тұтынушының мемлекеттік электронды қызмет көрсету туралы сұраныс дәрежесін автоматты түрде РШЭП АЖ жүйесінен халыққа қызмет көрсету орталығының интегралды ақпарат жүйесінің (ХҚКОАЖ) мониторингіне жіберу.
15) 13-ші процесс – Тұтынушының ЭҮАШ АЖС жүйесіне сұранысын ММ қызметкерлері 3 күн аралығында қарастырып, өңдейді (қабылдау күні мен құжаттарды беру күні қызмет көрсету мерзіміне кірмейді). Бала МДМ-ге АЖ ЭҮАШ арқылы электронды кезекке тұрады.
16) 14-ші процесс – N МДМ-де бос орындар бар туралы хабар беріп, ескерту;
17) 2-ші шарт ұсынған N МДМ-ге баланы жіберу жайында шешімді тұтынушымен ақылдасып қабылдау;
18) 15-ші процесс – Ұсынылған N МДМ-гі орыннан бас тартуды тұтынушыдан жазбаша түрде алуды қалыптастыру. Бас тартқан жағдайда тұтынушы кезекте тұра береді;

3) процесс 2 – формирование сотрудником ГУ в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ГУ данных потребителя в системе ИС МИО;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ. Ввод сотрудником ГУ данных о физическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность;
7) процесс 6 - запрос на проверку данных о ребенке в ИС ЗАГС;
8) процесс 7 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию о ребенке в ИС ЗАГС, в связи с отсутствием запрошенных данных в ИС ЗАГС. Ввод сотрудником ГУ данных о ребенке вручную при наличии у потребителя оригинала свидетельства о рождении;
9) процесс 8 – сканирования сотрудником ГУ необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИС МИО;
10) процесс 9 – регистрация заявления в ИС МИО и подписание заявления потребителя посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
11) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ГУ с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее – ИС НУЦ);
12) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ГУ;
13) процесс 11 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
14) процесс 12 – процесс автоматической передачи статуса запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИС МИО в систему мониторинга ИС ЦОН;
15) процесс 13 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС РШЭП в течение трех дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги). Ребенок становится в электронную очередь на ДДО в ИС МИО;
16) процесс 14 – процесс уведомления потребителя о наличии места в ДДО N;
17) условие 2 – принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДДО N.
18) процесс 15 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДДО N. Потребитель продолжает стоять в очереди.

19) 16-шы процесс тұтынушы тарапынан ұсынған N МДМ-ге келісім берілсе, балаға сол МДМ-ге жолдама беріліп, кезектен шығарылады. Содан кейін ММ қызметкерлері көрсетілген ЭҮАШ АЖ жүйесіндегі электронды қызметтің нәтижесі жазылады. Тұтынушының сұранысына сай электронды құжат пен қағаз бетіне түсірілген құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіп бойынша рәсімделеді. Электронды құжат мемлекеттік органның крифтографиялық ақпаратты қорғау құралын және орталықты куәландыратын ақпарат жүйесін пайдалану арқылы қалыптасады.
20) 17-ші процесс – сұраныс орындау қызметі қалыптасқан шығыс құжаттарымен автоматты түрде АЖ ЭҮАШ жүйесінен халыққа қызмет көрсетудің ақпараттық жүйесіне (ХҚКАЖ) өтеді болмаса халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкерлері тарапынан тұтынушыға қолма-қол немесе электронды пошта арқылы жіберіледі.
7. Тікелей осы Регламенттің 2-ші қосымшасына сәйкес тұрғындарға қызмет көрсету орталығы мен жартылай автоматталған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуде қызмет берушінің реттелген, бірінен соң бірі атқарылатын әрекеті мен шешімі (2-ші сурет):
1) Тұтынушы халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқасын әкеліп, қызмет көрсетуін сұранады.
2) 1-ші процесс – тұрғындарға ХҚКО-ның қызметкері тұтынушының құжаттары мен өтінішінің шынайлығын (жалған еместігін) тексереді;
3) 2-ші процесс – тұтынушыға құжаттары мен өтініштерінде заң бұзушылық немесе ақаулар болуына байланысты сұранып отырған мемлекеттік қызмет көрсетілмейтіндігі туралы айтып бас тартуды ауызша хабарлауды қалыптастыру
4) 3-ші процесс – ХҚКО-ның қызметкерлерінің тұтынушы туралы мәліметтерді ХҚКО ЫАЖ-не енгізу;
5) 4-ші процесс – жеке тұлғаның мемлекеттік мәліметтер базасынан (ЖТММБ) тұтынушы туралы мәліметтерді тексеруге сұраныс жіберу;
6) 5-ші процесс – ЖТММБ-дан тұтыну туралы мәліметтер жоқ болып, ақпарат ала алмағандығы жайында хабарламаны беруді қалыптастыру ТТҚО (тұрғындарға тұрмыстық қызмет көрсету орталығының қызметкері тұтынушының растайтын құжаттарының түпнұсқасы мен жеке куәлілгінде берілген мәліметті қолдан енгізеді;
7) 6-шы процесс – тұтынушы қажетті мәліметті енгізеді;
8) 7-ші процесс – бала туралы мәліметті АХАЖ АЖ-ға тексеруге сұраныс жіберу;
9) 8-ші процесс – АХАЖ АЖ-да бала туралы мәліметтің болмауына байланысты бала туралы ақпаратты тексеру мүмкіндігі жүзеге аспағаны жайлы хабар беруді қалыптастыру. Баланың туу туралы куәліктің түпнұсқасы тұтынушының қолында болса ХҚКО-ның қызметкері мәліметті қолмен енгізеді.
10) 9-шы процесс – тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды ХҚКО қызметкерлері көшірмесін алып, соңынан АЖ ЭҮАШ жүйесінде берілген өтініш үлгісіне қыстырып қояды (жеңілдіктер болған жағдайда);

19) процесс 16 – процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДДО N (ребенку выписывают направление в предложенное ДДО N и снимают с очереди). Затем сотрудниками ГУ формируется результат оказания электронной государственной услуги в ИС МИО (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС НУЦ.
20) процесс 17 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса из системы ИС МИО в ИС ЦОН и выдача выходного документа, сформированного сотрудником ГУ в ИС МИО потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной посредством центров обслуживания населения согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель должен обратиться в ЦОН для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов.
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ЦОН;
3) процесс 2 – формирование сотрудником ЦОН в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ЦОН данных потребителя в системе ИС ЦОН;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ. Ввод сотрудником ЦОН данных о физическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность;
7) процесс 6 – ввод потребителем необходимых данных;
8) процесс 7 - запрос на проверку данных о ребенке в ИС ЗАГС;
9) процесс 8 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию о ребенке в ИС ЗАГС, в связи с отсутствием запрошенных данных в ИС ЗАГС потребителем вводится необходимые данные. Ввод сотрудником ЦОН данных о ребенке вручную при наличии у потребителя оригинала свидетельства о рождении;
10) процесс 9 – сканирования сотрудником ЦОН необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИС МИО (при наличий льгот);

11) 10 - шы процесс – ХҚКО АЖ - де өтінішті тіркеу және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді өтінген тұтынушы өтінішін үлгі бойынша ХҚКО қызметкері толтырып, электронды цифрлы жазылым арқылы өтінішті тіркеп жазады;
12) 1–ші шарт – ХҚКО-ның қызметкері Ұлттық орталықты куәландыратын ақпарат жүйесі мен тұтынушының крифтографиялық ақпаратты қорғауды қолдануы арқылы электронды цифрлы жазылымның шынайлығы мен тіркеу куәлігінің жарамды мерзімін тексереді (бұдан әрі – ҰОК АЖ);
13) 11-шы процесс – егер ХҚКО-ның қызметкері электронды цифрлы жазылымды шынайылығын растамаса, қызмет көрсету түріне жазылымға рұқсат берілмей, бас тарту хабарламасы қалыптасады;
14) 12-ші процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты (мәліметтерді енгізу, құжаттарды көшіру) ХҚКО-ның қызметкерінің үлгі бойынша толтырып электронды цифрлы жазылым арқылы жазып тіркеу;
15) 13-ші процесс – ХҚКО АЖ - не ТТҚОАЖ жүйесіне электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы сұранысын автоматты түрде жіберу;
16) 14-ші процесс - ЭҮАШ және ММ қызметкерлері сұранысты үш күн ішінде қарастырып, өңдейді. (Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне құжаттарды қабылдау мен беру күндері кірмейді). Бала МДМ-ге электронды кезекке АЖ ЭҮАШ -не тұрады;
17) 15-ші процесс - N МДМ - де бос орын бар екендігі туралы тұтынушыға хабарлап, ескерту;
18) 2-ші шарт – ұсынылған МДМ-ге берілген жолдамадан тұтынушының жазбаша түрде бас тартуын қалыптастыру тұтынушы кезекте тұруы қажет;
19) 16-шы процесс – ұсынылған МДМ-ге берілген жолдамадан тұтынушының жазбаша түрде бас тартуын қалыптастыру, тұтынушы кезекте туруы қажет;
20) 17-ші процесс - ұсынылған МДМ-ге келісім тұтынушы тарапынан жазбаша түрде беруді қалыптастыру (Балаға ұсынылған МДМ-ге жолдама беріліп, кезектен шығарылады). Соңынан ММ қызметкерлері мен РШЭПАЖ электронды қызмет көрсету нәтижелері (жазылады тұтынушының сұранысына сай электронды құжат пен қағаз бетіне түсірілген құжат Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіп бойынша рәсімделеді.
Электронды құжат мемлекеттік органның крифтографиялық ақпаратты қорғау құралын және орталықты куәландыратын ақпарат жүйесін пайдалану арқылы қалыптасады).
21) 18-ші процесс – сұраныста орындау қызметі қалыптасқан шығыс құжаттарымен автоматты түрде АЖ ЭҮАШ жүйесінен тұрғындарға қызмет көрсетудің интегралды ақпаратты жүйесіне (ХҚКО ЫАЖ) өтеді және де тұтынушыға ХҚКО қызметкері қолма қол немесе электронды пошта арқылы жібереді.
8. Тікелей "электронды үкімет" порталы арқылы жартылай автоматталған мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуде қызмет берушінің реттелген бірінен соң бірі атқаратын әрекеті мен шешімі (3 сурет):

11) процесс 10 – регистрация заявления в ИС ЦОН и подписание заявления потребителя посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
12) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы Национального удостоверяющего центра (далее – ИС НУЦ);
13) процесс 11 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН;
14) процесс 12 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
15) процесс 13 – процесс автоматической передачи запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИС ЦОН в ИС МИО;
16) процесс 14 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС РШЭП в течение трех дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги). Ребенок становится в электронную очередь на ДДО в ИС МИО;
17) процесс 15 – процесс уведомления потребителя о наличии места в ДДО N;
18) условие 2 – принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДДО N.
19) процесс 16 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДДО N. Потребитель продолжает стоять в очереди.
20) процесс 17 – процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДДО N (ребенку выписывают направление в предложенное ДДО N и снимают с очереди). Затем сотрудниками ГУ формируется результат оказания электронной государственной услуги в ИС РШЭП (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС НУЦ.
21) процесс 18 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса со сформированным выходным документом из системы ИС МИО в ИС ЦОН и выдача его сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства" (рисунок 3):

1) Тұтынушы "электронды үкімет" порталына жеке ұқсастандыру номері арқылы тіркеледі ("электронды үкімет" порталында тіркелмегендер үшін);
2) Қазақстан республикасының 2003 жылдың 7 қаңтарында шыққан "электронды құжат пен электронды цифрлы жазылым заңына сәйкес тұтынушыға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негізінде нәтижесі электронды цифрлы жазылым кілтіне жазылған, крифтографиялық қорғаныс құралы қолданылған, электронды құжат ретінде ұсынылады";
3) 1-ші процесс – "электронды үкімет" порталында тұтынушының деректері мен мәліметтерінің шынайлығы тексеріледі (жеке ұқсастандыру номері мен құпия кілті немесе сөзі);
4) 2-ші процесс – тұтынушы туралы деректерде ақаулар болуына байланысты сұралған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жайында хабар беруді қалыптастыру;
5) 3-ш процесс – осы Регламентте көрсетілген қызмет түрін тұтынушы таңдап алу үшін экранда көрсету және форматты талап пен құрылымын ескере отырып тұтынушы қажетті құжатты толтырып, енгізеді;
6) 4-ші процесс – тұтынушы жайында деректер мен мәліметтерді жеке тұлғаның мемлекеттік мәлімет базасы ақпараттық жүйесінен сұраныс жасау арқылы алу;
7) 5-ші процесс – бала туралы мәліметті АХАЖ АЖ-не сұраныс жіберу арқылы тексеру;
8) 6-шы процесс – тұтынушы қажетті мәліметті енгізеді;
9) 7-ші процесс - АХАЖ АЖ-ға сәбидің туу туралы мәліметтерді тексеруіне сұраныс беру;
10) 8-ші процесс – АХАЖ АЖ-да бала туралы мәліметті ала алмаған жағдайға ақпарат берілмегені туралы хабар беруді қалыптастыру. Тұтынушы бала туралы деректі қолмен енгізу;
11) 9-шы процесс – тұтынушыға қажетті мәліметті енгізу қажетті электронды құжаттарды өтініштің формасына бекіту (жеңілдік болған жағдайда);
12) 10-шы процесс –ТЭП тіркетін өтініш және тұтынушының толтырылған өтініші (енгізілген мәліметтер) ЭСМ электрондық мемлекеттік қызмет көрсету қызметіне тұтынушының өтініші;
13) 1-ші шарт - тіркеу куәлігінің жарамды мерзімі мен тұтынушының электронды цифрлы жазылымның шынайлығы крифтографиялық қорғаныс құралып қолдану мен орталықты куәландыратын ақпарат жүйесін қолдану арқылы тексеру;
14) 11-ші процесс – тұтынушының электронды цифрлы жазылымның шынайлығы расталмағанда жазылымға бас тарту туралы хабар беру қалыптастырылады;
15) 12-ші процесс – электронды цифрлы жазылымды қолдана отырып тұтынушы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген үлгіде құжаттарды толтыра отырып сұраныс береді (енгізілген ақпараттарды, құжаттардың көшірмелері);

1) потребитель должен пройти регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) потребителю предоставляется результат оказания электронной государственной услуги на основе запроса, поданного в государственный орган в виде электронного документа, подписанного ключом электронной цифровой подписи потребителя услуг с использованием средства криптографической защиты, реализующего процесса формирования и проверки ЭЦП (далее - ЭЦП потребителя) потребителя и информационной системы НУЦ в соответствии с законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";
3) процесс 1 - процесс проверки подлинности реквизитов потребителя на портале "электронного правительства" (ИИН и пароль);
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - запрос необходимых данных физического лица (потребителя) из информационной системы ГБД ФЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 – ввод потребителем необходимых данных;
9) процесс 7 - запрос на проверку данных о ребенке в ИС ЗАГС;
10) процесс 8 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию о ребенке в ИС ЗАГС, в связи с отсутствием запрошенных данных в ИС ЗАГС. Ввод потребителем данных о ребенке вручную;
11) процесс 9 – ввод потребителем необходимых данных, и прикрепление необходимых электронных документов к форме заявления (при наличий льгот);
12) процесс 10 – регистрация заявления на ПЭП и подписание заявления посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
13) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП потребителя с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее – ИС НУЦ);
14) процесс 11 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
15) процесс 12 - подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

16) 13-ші процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының сұранысын автоматты түрде "электронды үкімет" порталынан ЭҮАШ АЖ-ге өткізу;
17) 14-ші процесс ММ қызметмерлері мен тұтынушы сұранысын үш күн ішінде қарастырып, өңдейді (мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне қабылдау, құжат беру күндері кірмейді) МДМ-де бала РШЭПАЖ жүйесінде электронды түрде кезекке тұрады;
18) 15-ші процесс – МДМ-де бос орын барлығы туралы тұтынушыға хабар беріп, ескертіледі;
19) 2-ші шарт – ұсынылған МДМ-ге баланы жіберу жайында тұтынушының шешімі.
20) 16-шы процесс – тұтынушының ұсынылған МДМ-гі орыннан бас тартуын жазбаша түрде беруін қалыптастыру, тұтынушы кезекте тұра беруін жалғастырады.
21) 17-ші процесс - ұсынылған МДМ-ге келісім тұтынушы тарапынан жазбаша түрде беруді қалыптастыру (Балаға ұсынылған МДМ-ге жолдама беріліп, кезектен алынады). Соңынан ММ қызметкерлері мен АЖ ЭҮАШ электронды қызмет көрсету нәтижелері. Электронды құжат мемлекеттік органның крифтографиялық ақпаратты қорғау құралын және Ұлттық орталықты куәландыратын ақпарат жүйесін пайдалану арқылы қалыптасады;
22) 18-ші процесс - сұранысты орындау қызметі қалыптасқан шығыс құжаттарымен автоматты түрде ЭҮАШ АЖ жұйесінен халыққа қызмет көрсетудің ақпаратты жүйесіне ТҚКИАЖ өтеді, сонымен қатар "электронды үкімет" порталына тұтынушының жеке бөлмесіне немесе электронды поштасына жіберіледі.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сұрау салуды орындауды мәртебесін алушыны тексеру әдісі: "Электронды үкімет" порталында "қызметті тұтыну тарихы" бөлімінде, сонымен бірге ММ/ХҚКО-на үндеуде.
10. Мемлекеттің құрылымның аталуы, олардың заңды мекен жайы, телефон номері, ақпарат алу үшін электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің электронды поштаның мекен жайы, уәкіл лауазымды тұлғалардың әрекеттері (әрекетсіздік), сонымен бірге мемлекеттік электрондық қызмет көрсету саласының бағасы қажеттілік жағдайда 1 және 2 осы Регламентке қосымша көрсетілген.
3. Мемлекеттік электронды қызмет көрсету процесіндегі өзара
әрекеттестік тәртібінің кестесі
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын мемлекеттік құрылымдар мемлекеттік мекемелер, ұйымдар және ИС құрылымдық бөлімі:
- ҮЭП (ПЭП)
- ЭҮАШ (ШЭП)
- ХҚКО ИС (ЦОН)
12. Мемлекеттік құрылымдардың, бөлімшелердің құрылымдық әрекеттерінің мәтіндік кесте тізбегі (процедуралар, функциялар, операциялар) мемлекеттік мекемеге және басқа да ұйымдар көрсетілген уақытта орындау осы Регламенттің 1-қосымшасы.
13. Осы Регламенттің 2-қосымшасында (1,2,3 суреттер) диаграммалар берілген, логикалық тізбектелген әрекеттердің арасындағы өзара қатынастың бейнелеуі (мемлекеттік электронды қызмет көрсетудегі), мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімдері, мемлекеттік мекеме немесе басқа да ұйымдарға бейімделуіне сәйкес, осы Регламенттің 1 қосымшасы.

16) процесс 13 – процесс автоматической передачи запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из ПЭП в ИС МИО;
17) процесс 14 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС РШЭП в течение трех дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги). Ребенок становится в электронную очередь на ДДО в ИС МИО;
18) процесс 15 – процесс уведомления потребителя о наличии места в ДДО N;
19) условие 2 – принятие решения потребителем о направлении ребенка в предложенное ДДО N.
20) процесс 16 - процесс формирования потребителем письменного отказа от предложенного места в ДДО N. Потребитель продолжает стоять в очереди.
21) процесс 17 – процесс формирования потребителем письменного согласия на предложенное ДДО N (ребенку выписывают направление в предложенное ДДО N и снимают с очереди). Затем сотрудниками ГУ формируется результат оказания электронной государственной услуги в ИС РШЭП (электронный документ). Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС НУЦ.
22) процесс 18 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса со сформированным выходным документом из системы ИС МИО в ИС ЦОН, а также на ПЭП в личный кабинет пользователя и на электронную почту.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в ГУ/ЦОН.
10. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
ПЭП;
ИС МИО;
РШЭП (ШЭП);
ИС ЦОН;
ГУ;
- ЦОН.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 1 настоящего Регламента.

3) Негізгі үрдістің әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Әрекет N (барысы, жұмыс ағыны)
11
12
13
14
15
2
Наименование ҚФБ, АЖ
ММ
АЖ
Е-әкімдік
ЭҮШ (ИЖ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Әрекет атауы (үрдіс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатты құрастыру
Шығыс құжат. Уәкілетті тұлғаның ЭЦП қол қойған шығыс құжатты құрастыру мен тіркеу
Шығыс құжатпен хабарламаны жіберу.
Шығыс құжатпен мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаны көрсету
Тұтынушыға шығыс құжатты беру
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер,құжат, ұйымдастырушылық- басқарушылық шешім)
ХҚКО қол қойылған шығыс құжатты беру
Шығыс құжатпен хабарламаны жіберу.
Жіберу
Шығыс құжатты беру
5
Орындалу мерзімдері
1 минуттан артық емес.
1 минуттан артық емес.
1 минуттан артық емес.
1 минуттан артық емес.
30 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескертпе:
Аталған кестеде электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінің технологиялық тізбегіндегі келесі әрекеттердің нөмірлерін көрсету, аяқтау нысандары мен орындау мерзімдерін көрсету арқылы ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ әрекеттері (қызметтері, рәсімдер, операциялары) есептеледі.
Осы Регламентке 7-қосымшасының кестесі негізінде электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезіндегі қызметтік өзара әрекеттер диаграммалары құрылады. ____________________________________________________________________
" Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектеп
жасына дейінгі балаларды
(7 жасқа дейінгі) тіркеу"
электрондық мемлекеттiк
қызметінің регламентіне
2-қосымша
1 сурет. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің мемлекеттік мекемелерге "Бөлек автоматтандырылған" өзара қатынастың функционалдық диаграммасы
" Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектеп
жасына дейінгі балаларды
(7 жасқа дейінгі) тіркеу"
электрондық мемлекеттiк
қызметінің регламентіне
2-қосымшаның жалғасы
2-сурет.. Мемлекеттік мекеменің "ішінара автоматтандырылған" электрондық мемлекеттік қызметтi көрсеткен кезде функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы.
" Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектеп
жасына дейінгі балаларды
(7 жасқа дейінгі) тіркеу"
электрондық мемлекеттiк
қызметінің регламентіне
2-қосымшаның жалғасы
3-сурет. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы "ішінара автоматтандырылған" электрондық мемлекеттік қызметтi көрсеткен кезде функционалдық өзара әрекеттің диаграммасы.
" Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектеп
жасына дейінгі балаларды
(7 жасқа дейінгі) тіркеу"
электрондық мемлекеттiк
қызметінің регламентіне
2-қосымшаның жалғасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым жай оқиғалар
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Тұтынушыға соңғы ұсынылатын электрондық құжат
Ескертпе:

3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа. Подписание документа.
Регистрация выходного документа.
Формирование выходного документа, подписанного уполномоченным лицом.
Маршрутизация уведомления с выходным документом.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ.
Отправка уведомления с выходным документом.
Маршрутизация.
Отображение выходного документа.
Отображение статуса исполненные
5
Сроки исполнения
В течение трех дней
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 3 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
________________________________________________________________
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан"
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги государственным учреждением.
Продолжение Приложения 2
к регламенту электронной
государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан"
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги посредством центра обслуживания населения.
Продолжение Приложения 2
к регламенту электронной
государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан"
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства".
продолжение приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан"
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

Диаграмманың үлгiлiк рәсiмделуi бизнес үрдiстердi модельдеу үшiн пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотациясында келтiрiлген. BPMN модельдеу графикалық элементтердiң аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерiстiң қисынын жылдам түсiнуге көмектеседi. Элементтердiң төрт негiзгi санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектiлерi: оқиғалар, әрекеттер және қисынды операторлар;
2) бiрiктiрушi объектiлер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефакттар: деректер, топтар және мәтiндiк аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтерi бизнес үдерiстердiң диаграммасын құруға мүмкiндiк бередi. Айрықшалық моделiнiң мәнерлiлiгiн арттыру үшiн "Ескертпелер" деген бөлiмде келтiрiлуi тиiс басқару ағыны объектiлерiнiң жаңа түрлерiн және артефакттарды құруға рұқсат бередi.   ___________________________________________________________________
" Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектеп
жасына дейінгі балаларды
(7 жасқа дейінгі) тіркеу"
электрондық мемлекеттiк
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтерiнiң "сапа" және "қолжетiмдiлiк" көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтiң атауы)
1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
_____________________________________________________________________
" Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектеп
жасына дейінгі балаларды
(7 жасқа дейінгі) тіркеу"
электрондық мемлекеттiк
қызметінің регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық нысаны
Білім бөлімінің бастығы
_______________________
(бастықтың Т.А.Ә).
Өтініш беруші_______________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә)
Мекен-жайы: _______________________
(өтініш берушінің мекен-жайы)
Телефоны: _______________________
(өтініш берушінің байланыс телефоны)
Өтініш
Менің қызыма (ұлыма) ______________________________________________ балабақшасынан
(баланың Т.А.Ә. және туған күні)
орын беруді сұраймын.
Өтінішке мына құжаттар қоса беріледі:
1) баланың туу туралы куәлігі;
3) психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы (мектепке дейінгі түзету ұйымдарына және мүмкіндіктері шектеулі балаларға арналған топтарға алған жағдайда);
5) туберкулез сырқатының ерте білінген, туберкулездің аз және бәсеңдеген формаларымен, жиі әрі ұзақ ауыратын балаларға арналған түзеу санаторлық мектепке дейінгі ұйымдарға алған жағдайда аумақтық емдеу-профилактикалық ұйымдарының қорытындысы.

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырҰх категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
___________________________________________________________________
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и
"доступность"
"Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для
направления в детские дошкольные организации"
________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
________________________________________________________________
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальник отдела образования:
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявитель:___________________
(ФИО заявителя)
Адрес:____________________
(адрес заявителя)
Телефон:____________________
(контактный телефон заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить место моей (му) дочери (сыну)
_____________________________________________________в детском саду.
(ФИО ребенка и дата рождения)
К заявлению прилагаются документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации
Республики Казахстан"
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на
электронную государственную услугу
Примечание: Родителям необходимо прибыть в дошкольное учреждение и зарегистрировать направление в течение месяца
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого потребителю при постановке ребенка в очередь для направления в ДДО
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю
__________________________________________________________________