Үйде тәрбиеленіп, оқитын мүмкіндігі шектеулі балаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Алматы облысы Текелі қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 31 мамырдағы N 146 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаменті Текелі қаласының Әділет басқармасында 2012 жылы 20 маусымда N 2-3-115 тіркелді. Күші жойылды - Жетісу облысы Текелі қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 2 сәуірдегі № 83 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жетісу облысы Текелі қаласы әкімдігінің 02.04.2024 № 83 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Текелі қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүмкіндігі шектеулі балаларды (бұдан әрі – мүгедек балалар) үйде тәрбиелеу мен оқыту шығындарын өтеу (бұдан әрі – үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек) әр мүгедек балаға тоқсанына айлық есептік көрсеткіштің сегіз еселенген мөлшерінде төленуі қамтамасыз етілсін.
2. Үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек туған, асырап алған, сонымен бірге қамқорлыққа (қорғаншылыққа) алған мүгедек балалардың және 18 жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектердің ата-анасының біреуіне немесе оның орнындағы адамға отбасының табыстарына қарамастан, облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның берген қорытындысы негізінде мүгедек баланы үйде тәрбиелеу қажет деп табылған сәттен бастап бір жылға және үйде оқыту қажет деп табылған сәттен бастап жазғы каникул күндерін есептемегенде бір оқу жылына өтініш білдірген тоқсаннан бастап тағайындалады және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысының мерзімінің бітуіне дейін төленеді. Әлеуметтік көмек бірінші рет тағайындалған жағдайда, өтініш берілген күннен бастап төленеді.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындауға және төлеуге уәкілетті орган болып "Текелі қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі айқындалсын.
Үйде оқытуға көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді уәкілетті органның басшысымен арызды және барлық керекті құжаттарды қабылдаған күннен кейін он жұмыс күні ішінде қабылданады және тоқсан сайын төленеді.
4. "Текелі қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне тұрғылықты жері бойынша ата-анасының біреуіне немесе олардың орнын басатын адамның әлеуметтік көмекті төлейтін мекемелердегі ашылған есеп шотының нөмірі көрсетілген екінші деңгейдегі банк филиалы және осы операциялардың түрлерін жүзеге асыратын рұқсаты бар басқа да мекемелер арқылы өтініші бойынша келесі құжаттарды ұсынған жағдайда жәрдемақының тағайындалып төленуін қамтамасыз етсін:

Об оказании дополнительной социальной помощи детям с ограниченными возможностями, воспитывающимся и обучающимся на дому
Постановление акимата города Текели Алматинской области от 31 мая 2012 года N 146. Зарегистрировано Управлением юстиции города Текели Департамента юстиции Алматинской области 20 июня 2012 года N 2-3-115. Утратило силу постановлением акимата города Текели области Жетісу от 2 апреля 2024 года № 83
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Текели области Жетісу от 02.04.2024 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года акимат города Текели ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Возместить затраты на воспитание и обучение на дому (далее- пособие на воспитание и обучение на дому) детей с ограниченными возможностями (далее - дети инвалиды) в размере восемь месячных расчетных показателей на каждого ребенка - инвалида на квартал.
2. Пособие на воспитание и обучение на дому назначается на рожденных усыновленных, а также взятых под опеку (попечительство) детей- инвалидов и инвалидов первой, второй и третьей группы в возрасте до 18 лет одному из родителей или лицу, его заменяющему без учета доходов на ребенка инвалида для воспитания на дому на год, а для обучения на дому на учебный год без учета летних каникулярных дней на основании заключения психолого - медико - педагогической консультации о необходимости воспитания и обучения на дому с квартала обращения и выплачивается по истечении срока заключения психолого - медико - педагогической консультации. При назначении впервые, социальная помощь выплачивается со дня подачи заявления.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Текели".
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на обучение на дому принимается руководителем уполномоченного органа в течение десяти рабочих дней со дня принятия заявления со всеми необходимыми документами и выплата производится ежеквартально.
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Текели" осуществить выплату пособия на воспитание и обучение на дому по месту жительства одному из родителей или лицу, его заменяющему, путем перечисления средств на предоставленные лицевые счета получателей пособия через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций после предоставления следующих документов:

1) өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатының, соның ішінде оралмандарға берілген ыхтияр хат немесе оралмандар куәлігінің көшірмесі;
3) мүгедек баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі;
4) мүгедек баланың тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (тоқсан сайын);
5) медициналық – әлеуметтік сараптаманың мүгедектікті белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі;
6)облыстық психологиялық–медициналық–педагогикалық консультациясының қорытындысы.
7) үйде оқытуды растайтын оқу орнынан берілген анықтама (тоқсан сайын).
Құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары салыстыру үшін ұсынылады, одан кейін түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау (әлеуметтік саланың мәселелеріне) жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
К. Айтжанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Текелі қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Ерлан Женисбайұлы Әбдалиев
31 мамыр 2012 жыл
"Текелі қаласының білім
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Зухра Қантайқызы Игембаева
31 мамыр 2012 жыл

1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя, в том числе для оралманов вид на жительство или копия удостоверения оралмана;
3) копия свидетельства о рождении ребенка-инвалида;
4) копия документа, подтверждающего местожительство ребенка инвалида (ежеквартально);
5) копия справки медико- социальной экспертизы об установлении инвалидности;
6) заключение областной психолого-медико-педагогической консультации;
7) справка, выданная учебным заведением, подтверждающая факт обучения на дому (ежеквартально).
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителю.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего (вопросы социальной сферы) заместителя акима города.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города
К. Айтжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
города Текели"
Абдалиев Ерлан Женисбаевич
31 мая 2012 года
Начальник государственного
учреждения "Отдел образования
города Текели"
Игембаева Зухра Кантаевна
31 мая 2012 года