Жезқазған қаласында әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру шаралары туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 4 сәуірдегі N 05/01 қаулысы. Қарағанды облысы Жезқазған қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 27 сәуірде N 8-2-155 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 8 маусымдағы N 11/25 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2012.06.08 N 11/25 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі)  қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 18-1 бабына және 4 бабының 2 тармағының 5) тармақшасына, "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы N 316 қаулысына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысына сәйкес, нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, Жезқазған қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нысаналы топтары қатарындағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілердің ұсынылған тізімі бекітілсін.
2. "Жезқазған қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Жұмыспен қамту бөлімі), "Жезқазған қаласының жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Жұмыспен қамту орталығы), заңда белгіленген тәртіппен жұмыспен қамту бөлімінде немесе жұмыспен қамту орталығында тіркелген нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарды уақытша жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құру бойынша жұмыстарды ұйымдастырсын.
3. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру бойынша іс-шараларды қаржыландыру 002 "Жұмыспен қамту бағдарламасы" бағдарламасының жергілікті бюджет есебінен 102 "Халықты жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар" ішкі бағдарламасы және республикалық бюджет есебінен 104 "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы қатысушыларына мемлекеттік қолдау көрсету шаралары" ішкі бағдарламасы бойынша жүргізілсін.
4. Әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілетін адамдардың орташа айлық аударымдар мөлшері жалпы қаржыландыру сомасынан жұмысқа орналастырылғандардың жоспарлы саны мен қатысу ұзақтығын ескеріп, міндетті зейнетақы жарналары мен жеке табыс салығын қосқанда:

О мерах по организации социальных рабочих мест в городе Жезказган
Постановление акимата города Жезказган Карагандинской области от 4 апреля 2012 года N 05/01. Зарегистрировано Управлением юстиции города Жезказган Карагандинской области 27 апреля 2012 года N 8-2-155. Утратило силу - постановлением акимата города Жезказган Карагандинской области от 8 июня 2012 года N 11/25
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Жезказган Карагандинской области от 08.06.2012 N 11/25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5) пункта 2 статьи 4 и статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года N 316 "Об утверждении Программы занятости 2020", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях оказания социальной поддержки безработным гражданам, относящимся к целевым группам, акимат города Жезказган ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Жезказган" (далее – Отдел занятости), коммунальному государственному учреждению "Центр занятости города Жезказган" (далее – Центр занятости) организовать работу по созданию социальных рабочих мест для временного трудоустройства безработных граждан из целевых групп, зарегистрированных в отделе занятости, центре занятости, в установленном законодательством порядке.
3. Финансирование мероприятий по организации социальных рабочих мест производить по программе 002 "Программа занятости" за счет местного бюджета по подпрограмме 102 "Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения" и за счет республиканского бюджета по подпрограмме 104 "Оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020".
4. Размер среднемесячных отчислений для лиц, направляемых на социальные рабочие места, исходя из общей суммы финансирования с учетом плановой численности трудоустраиваемых и продолжительности участия, включая обязательные пенсионные взносы и индивидуальный подоходный налог, составляет:

жергілікті бюджет есебінен ай сайын ең төменгі айлық еңбекақының 50 % көлемінде 8720 (сегіз мың жеті жүз жиырма) теңге, жұмыс берушілердің бірлесіп қаржыландыру үлесі жұмыспен қамту бөлімі мен жұмыс берушінің арасында жасалған шартпен айқындалады және 2012 жылға белгіленген ең төменгі айлық еңбекақының 50 % төмен емес мөлшерін құрайды;
республикалық бюджет есебінен алғашқы алты айда жалақы мөлшері 50 % дейін немесе 26 000 теңге, келесі үш айда 30 % дейін немесе 15600 теңге, соңғы үш айда 15 % дейін немесе 7800 теңге мөлшерінде белгіленсін, жұмыс берушілердің бірлесіп қаржыландыру үлесі Жұмыспен қамту орталығы және жұмыс берушінің арасында жасалған шартпен айқындалады және айлық еңбекақының 50 % кем емес мөлшерін құрайды.

за счет местного бюджета в размере 50 % минимальной заработной платы 8720 (восемь тысяч семьсот двадцать) тенге в месяц, доля софинансирования со стороны работодателя определяется договором, заключаемым между отделом занятости и составляет не менее 50 % минимальной заработной платы, установленной на 2012 год;
за счет республиканского бюджета первые шесть месяцев 50 % заработной платы, или 26 000 тенге, вторые три месяца 30 %, или 15 600 тенге, последние три месяца 15 %, или 7800 тенге, доля софинансирования со стороны работодателя определяется договором, заключаемым между центром занятости и работодателем, и составляет не менее 50 % заработной платы.