Қаражал қаласының аз қамтылған тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының II сессиясының 2012 жылғы 28 наурыздағы N 19 шешімі. Қарағанды облысы Қаражал қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 27 сәуірде N 8-5-127 тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 мамырдағы № 159 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 23.05.2024 № 159 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" Қаулысына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Қаражал қаласының аз қамтылған тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік сала және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (С. Сыртанбеков) жүктелсін.
3. Осы шешiм алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
II сессияның төрағасы
Е. Қуанышев
Қалалық мәслихаттың хатшысы
З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2012 жылғы 28 наурыздағы
II сессиясының N 19 шешімімен
бекітілген
Қаражал қаласының аз қамтылған тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі
Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" Қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 шілдедегі N 710 "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" атты Қаулысына сәйкес дайындалды және Қаражал қаласының аз қамтылған тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі мен берілетін мөлшерін анықтайды.

Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченному населению города Каражал
Решение II сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28 марта 2012 года N 19. Зарегистрировано Управлением юстиции города Каражал Карагандинской области 27 апреля 2012 года N 8-5-127. Утратило силу решением Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 23 мая 2024 года № 159
Сноска. Утратило cилу решением Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 23.05.2024 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28.09.2012 N 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченному населению города Каражал.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам социальной сферы и правовой защиты (С. Сыртанбеков).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель II сессии
Е. Куанышев
Секретарь городского Маслихата
З. Оспанова
Утверждены
решением II сессии
Каражалского городского маслихата
от 28 марта 2012 года N 19
Правила оказания жилищной помощи малообеспеченному населению города Каражал
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28.09.2012 N 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2008 года N 710 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" и определяют порядок и размер предоставления жилищной помощи малообеспеченному населению города Каражал.

1. Жалпы ережелер
1. Ережеде келесідей негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) алушы-тұрғын үй көмегі көрсетілетін жеке тұлға;
1-1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) - Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;
3) алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
4) отбасы – некеден (ерлі-зайыптылықтан), туыстықтан, жекжаттықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандарынан туындайтын және отбасы қатынастарын нығайтып, дамытуға септігін тигізуге арналған мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар мен міндеттерге байланысты адамдар тобы;
5) көпбалалы отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда көпбалалы отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
6) өтініш беруші (жеке тұлға) – тұрғын үй көмегін тағайындау үшін жеке өз атынан немесе отбасының атынан өтініш берген тұлға;
7) алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
8) уәкілетті орган - жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын, тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы;
9) шекті жол берілетін шығыстар үлесі – көпбалалы отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдалануға жұмсаған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне проценттік қатынасы.

1. Общие положения
1. В Правилах используются основные понятия:
1) получатель – физическое лицо, которому оказывается жилищная помощь;
1-1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;
3) исключен решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) семья - круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака (супружества), родства, свойства, усыновления (удочерения) или иной формы принятия детей на воспитание и призванными способствовать укреплению и развитию семейных отношений;
5) совокупный доход малообеспеченной семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
6) заявитель (физическое лицо) – лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи;
7) исключен решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
8) уполномоченный орган – исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), финансируемый за счет средств местного бюджета, осуществляющий назначение жилищной помощи;
9) доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов малообеспеченной семьи (гражданина) в месяц на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу малообеспеченной семьи (гражданина) в процентах.

10) алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.06.2014 N 241 (оның алғаш ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 27.03.2013 N 110 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 24.06.2014 N 241 (оның алғаш ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 17.08.2018 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.12.2019 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының аумағындағы жалғыз тұрғынжай ретінде меншік құқығында тұрған тұрғынжайда тұрақты тіркелген және тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды жалдаушыларға (қосымша жалдаушыларға):
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға;
коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық көрсетілетін қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде көрсетілетін байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеуге арналған шығыстарға ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде отбасының (азаматтың) бiр айда кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға жұмсалатын айлық шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 6 (алты) пайызы мөлшерінде белгіленеді.

10) исключен решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.06.2014 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 24.06.2014 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.08.2018 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.12.2019 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно зарегистрированным и проживающим в жилище, которое находится на праве собственности как единственное жилище на территории Республики Казахстан, а также нанимателям (поднанимателям) жилища из государственного жилищного фонда и жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, на оплату:
расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций;
расходов за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов малообеспеченных семей (граждан) на эти цели, установленным местными представительными органами.
Доля предельно-допустимых расходов семьи (гражданина) в месяц на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде составляет 6 (шесть) процентов к совокупному доходу семьи (гражданина).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 23.09.2022 № 181 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2-1. Көпбалалы отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы.
Ескерту. 2-1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-2. Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталынан құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. 2-2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-3. Тұрғын үй көмегі аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Ескерту. Ереже 2-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тұрғын үй көмегін көрсету нормативтерін анықтау
3. Тұрғын үй көмегі уәкілетті органмен өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша келесі нормалар бойынша беріледі:
1) тұрғын үй ауданының нормасы тұрғын үй заңнамасымен бекітілген нормаға эквивалентті, және көп бөлмелі пәтерлерде (тұрғын үйлерде) тұратын отбасының әр мүшесі үшін 18 шаршы метрді құрайды; бір бөлмелі пәтерлерде (тұрғын үйлерде) тұратындар үшін – тұрғын үйдің жалпы ауданы есептеледі. Көп бөлмелі пәтерлерде (тұрғын үйлерде) тұратын жалғыз басты азаматтар үшін тұрғын үй ауданының әлеуметтік нормасы – 30 шаршы метр;
2) коммуналдық қызметтерді тұтыну нормасы:
газды тұтыну:

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 23.09.2022 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) вправе обратиться в Государственную корпорацию или на веб-портал "электронного правительства" за назначением жилищной помощи один раз в квартал.
Сноска. Пункт 2-1 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-2. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации либо через веб-портал "электронного правительства" составляет восемь рабочих дней.
Сноска. Пункт 2-2 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-3. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств малообеспеченным семьям (гражданам).
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-3 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определение нормативов оказания жилищной помощи
3. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом по месту жительства заявителя по следующим нормам:
1) норма площади жилища, обеспечиваемая компенсационными мерами, эквивалентна норме предоставления жилища на каждого члена семьи, установленной жилищным законодательством, и составляет 18 квадратных метров на каждого члена семьи, проживающей в многокомнатных жилых помещениях (квартирах); для проживающих в однокомнатных жилых помещениях (квартирах) – общая площадь жилища. Социальная норма площади жилища для одиноко проживающих граждан, проживающих в многокомнатных жилых помещениях (квартирах) - 30 квадратных метров;
2) нормы потребления коммунальных услуг:
потребление газа:

орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмаған жағдайда - отбасына бір айға 1 баллон (11 килограмм);
қатты отынды тұтыну, бір адамға (орталықтандырылған жылудың жоқ екендігі және қатты отынды тұтыну туралы мәліметтердің негізінде):
тұрғын үйлерде (тұрғын үй ғимараттарында) ауданның 1 шаршы метрін жылыту үшін – 1-2 қабатты үйлер үшін 161 килограмм көмір, 3-5 қабатты үйлер үшін 98 килограмм көмір (6 айлық жылыту маусымына есептегенде), бірақ жылу маусымына 7 тоннадан артық емес;
электр энергиясын тұтыну:
газ плиталарымен жабдықталған үйлерде айына 150 киловаттан артық емес;
электр плиталарымен жабдықталған үйлерде айына 250 киловаттан артық емес;
3) басқару үлгісіне қарамастан (басқарудың заңды үлгісін ресімдеген пәтерлер меншік иелерінің кооперативі, өзін-өзі басқару комитеті, үй комитеті) суық суды, канализацияны, қоқыс шығаруды, тұрғын үйді (тұрғын үй ғимаратын) оның ішінде кондоминиум нысандарының ортақ мүліктерін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеу үшін қаржыны жинақтауға арналған жарнаға кеткен шығындарды тұтыну нормалары қызметтерді жеткізушілермен немесе тарифтерді бекітетін органдармен бекітілген тарифтер негізінде белгіленеді. Тұрғын үй көмегін есептеу барысында өткен тоқсанда Қаражал қаласында қалыптасқан көмір мен газдың бағалары статистика жөніндегі органның мәліметтері бойынша ескеріледі.
4. Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға, коммуналдық қызметтерді тұтыну және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерiне, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн шығындарына белгіленген мөлшерден жоғары шамада ақы төлеу жалпы негізде жүргізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Әлеуметтік тұрғыдан қорғалған азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік ақы тарифтерінің өсу сомасына Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіпте тұрғын үй көмегінің механизмі арқылы өтемақы төленуге тиісті.
3. Тұрғын үй көмегін көрсету және төлеудің тәртібі
6. Тұрғын үй көмегі уәкілетті органмен ұсынылады және жеке тұлғаларға тұрғылықты мекен-жайы бойынша тағайындалады.

при отсутствии центрального горячего водоснабжения – 1 баллон (11 килограмм) в месяц на семью;
потребление твердого топлива на одного человека (на основании сведений об отсутствии центрального отопления и потребления твердого топлива):
в жилых помещениях (квартирах) на отопление 1 квадратного метра площади - 161 килограмм угля для домов 1-2 - этажной постройки, 98 килограмм угля для домов 3-5 - этажной постройки (в расчете отопительный сезон 6 месяцев), но не более 7 тонн на отопительный сезон;
потребление электроэнергии:
не более 150 киловатт в месяц в домах, оборудованных газовыми плитами;
не более 250 киловатт в месяц в домах, оборудованных электрическими плитами;
3) нормы потребления холодной воды, канализации, мусороудаления, расходов на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, независимо от формы управления (кооперативы собственников квартир, комитеты самоуправления, домовые комитеты, оформившие юридическую форму правления) устанавливаются на основе тарифов, утвержденных поставщиками услуг или органами, утверждающим тариф.
При расчете жилищной помощи применяются цены на уголь и газ, сложившиеся в городе Каражал за истекший квартал по данным органов по статистике.
4. Оплата расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде сверх установленной нормы производится на общих основаниях.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Сумма повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, подлежит компенсации через механизм жилищной помощи в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
3. Порядок оказания и выплаты жилищной помощи
6. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом и назначается физическим лицам по месту их жительства.

7. алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2012.09.28 N 65 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
8. алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2012.09.28 N 65 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
9. Тұрғын үй көмегінің мөлшері телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен аз қамтылған отбасының (азаматтың) осы мақсаттарға нақты есептелген сомадан артуы тиіс емес.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен аз қамтылған отбасының (азаматтың) осы мақсаттарға нақты есептелген сомасы жөніндегі мәліметтерді коммуналдық қызметтерді жеткізушілер (қағаз түрінде немесе электрондық тасымалдағышта) және (немесе) жеке тұлғалар (қағаз түрінде) ұсынады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.06.2014 N 241 (оның алғаш ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 27.03.2013 N 110 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.06.2014 N 241 (алғаш ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

7. исключен решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28.09.2012 N 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
8. исключен решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28.09.2012 N 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
9. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы малообеспеченной семьи (гражданина) на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Сведения о фактически начисленной сумме малообеспеченной семьи (гражданина) на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предоставляют поставщики коммунальных услуг (на бумажных или электронных носителях) и (или) физические лица (на бумажных носителях).
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. исключен решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.06.2014 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области 24.06.2014 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

12. Қажет болған жағдайда уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындау үшін өтініш берген отбасының материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеруге құқығы бар. Тексеру актісі тұрғын үй көмегін алушының жеке ісіне тігіледі.
13. Берілген ақпараттың растығында күмән туындаған жағдайда уәкілетті орган орта мерзім ішінде ақпаратты сұратуға, ал заңды және жеке тұлғалар тұрғын үй көмегін алуға үміткер тұлғалардың табысы туралы ақпаратты беруі қажет.
14. алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 26.12.2019 № 342 (алғаш ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
15. Тұрғын үй көмегін төлеу екінші деңгейдегі банктер арқылы, уәкілетті орган тағайындағаннан кейін, қызметтерді жеткізушілердің, кондоминиум нысандарын басқару органдарының есеп шоттарына, одан ары тұрғын үй көмегін алушылардың дербес шоттарына аудару арқылы, келесі айдың 15-і күніне дейін іске асырылады.
16. Тұрғын үй көмегін төлеуді қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылады.
4. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
17. Көпбалалы отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш береді және мынадай құжаттарды қоса береді:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы беріледі);
2) көпбалалы отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртiбiн тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган айқындайды;
3) зейнетақы аударымдары туралы анықтама (тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтерді қоспағанда);
4) жұмыс орнынан немесе жұмыссыз адам ретінде тіркелуі туралы анықтама;
5) балаларға және асырауындағы басқа да адамдарға алименттер туралы мәліметтер;
6) банктік шоты;
7) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге ай сайынғы жарналар туралы шоттар;
8) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
9) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
10) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстар туралы шот.
Осы тармақта көзделмеген құжаттарды талап етуге жол берілмейді. Меншік құқығында (Қазақстан Республикасы бойынша) тұрғын үйдің болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелер арқылы алады.

12. При необходимости уполномоченный орган имеет право обследовать материально-бытовое положение семьи, обратившейся за назначением жилищной помощи. Акт обследования приобщается в личное дело заявителя жилищной помощи.
13. В случае возникновения сомнения в достоверности предоставляемой информации уполномоченный орган в рамках общего срока вправе запрашивать, а юридическим и физическим лица необходимо предоставлять информацию о доходах лица, претендующего на получение жилищной помощи.
14. исключен решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 26.12.2019 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Выплата жилищной помощи осуществляется после назначения уполномоченным органом, через банки второго уровня, на расчетные счета поставщиков услуг, органов управления объектов кондоминиума, с дальнейшим зачислением на лицевые счета получателей жилищной помощи, в срок до 15 числа следующего месяца.
16. Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется за счет средств местного бюджета города.
4. Порядок назначения жилищной помощи
17. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Государственную корпорацию и/или посредством веб-портала "электронного правительства" с предоставлением следующих документов:
1) документа, удостоверяющего личность заявителя (оригинал представляется для идентификации личности);
2) документа, подтверждающего доходы малообеспеченной семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
3) справки о пенсионных отчислениях (за исключением сведений, получаемых из соответствующих государственных информационных систем);
4) справки с места работы либо справки о регистрации в качестве безработного лица;
5) сведений об алиментах на детей и других иждивенцев;
6) банковского счета;
7) счета о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
8) счета на потребление коммунальных услуг;
9) квитанции-счета за услуги телекоммуникаций или копии договора на оказание услуг связи;
10) счета о расходах за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Истребование документов, не предусмотренных настоящим пунктом, не допускается. Сведения о наличии или отсутствии жилища (по Республике Казахстан), принадлежащего им на праве собственности, услугодатель получает посредством информационных систем.

Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) қайта өтініш берген кезде осы Ереженің 17-5-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, отбасының табыстарын растайтын құжаттарды және коммуналдық шығыстардың шоттарын ғана ұсынады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-1. Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Ескерту. Ереже 17-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.08.2018 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-2. Осы Ереженің 17-тармағында көзделген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. Ереже 17-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.08.2018 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-3. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш жасаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге сұрау салуының қабылдағаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама жіберіледі.
Ескерту. Ереже 17-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.08.2018 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-4. Мемлекеттік корпорация өтінішті ақпараттық жүйе арқылы қабылдайды және оны тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді.
Ескерту. Ереже 17-4-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.08.2018 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-5. Уәкілетті орган отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс емес екенін анықтау негізінде тұрғын үй көмегін беруден бас тартады және өтініш берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы не Мемлекеттік корпорация арқылы дәлелді бас тартуды жібереді.

При повторном обращении малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) представляет только подтверждающие документы о доходах семьи и счета на коммунальные расходы, за исключением случая, предусмотренного пунктом 17-5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2018 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-2. В случае представления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 17 настоящих Правил, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-2 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2018 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-3. В случае обращения через веб-портал "электронного правительства", услугополучателю в "личный кабинет" направляются статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-3 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2018 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-4. Государственная корпорация принимает заявление посредством информационной системы и направляет его в уполномоченный орган, осуществляющий назначение жилищной помощи.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-4 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2018 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-5. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи на основании установления недостоверности документов, представленных семьей (гражданином) (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности), и (или) данных (сведений), содержащихся в них, и в течение 5 (пять) рабочих дней со дня подачи заявления направляет заявителю мотивированный отказ посредством веб-портала "электронного правительства" либо Государственной корпорации.

Ескерту. Ереже 17-5-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.08.2018 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-6. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімді не қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті орган қабылдайды. Тағайындау туралы хабарлама не тағайындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық құжат ретінде "жеке кабинетке" жіберіледі.
Ескерту. Ереже 17-6-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.08.2018 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Тұрғын үй көмегін көрсету мерзімі мен кезеңділігі
18. Тұрғын үй көмегі уәкілетті органмен барлық қажетті құжаттармен бірге өтініш берген айдан бастап бір жыл мерзімге тағайындалады. Отбасының табысы мен құрамы жөніндегі мәліметтер, сонымен қоса кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерiне, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының шығындары туралы мәліметтер тоқсан сайын уәкілетті органға ұсынылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. Тұрғын үй көмегін алушылар тұрғын үй көмегін алу құқығына немесе мөлшеріне әсер ететін жағдайлар туралы он күн ішінде уәкілетті органға хабарлауға тиісті.
Тұрғын үй көмегін заңсыз немесе асыра көтеріп тағайындауға себеп болған көрінеу жалған мәлімет бергені үшін отбасыға (азаматқа) тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу тағайындалған кезеңге тоқтатылады, ал тұрғын үй көмегі ретінде заңсыз алынған сома өз еркімен қайтарылады, ал одан бас тартқан жағдайда - сот арқылы.
20. Телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) бір айда кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін шығыстар үлесі өзгерген жағдайда алдыңғы тағайындалған жәрдемақылар тиісті өзгерістер басталған мезгілден бастап қайтадан есептеледі.

Сноска. Правила дополнены пунктом 17-5 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2018 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-6. Решение о назначении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги принимается уполномоченным органом, осуществляющим назначение жилищной помощи. Уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в назначении жилищной помощи направляется в Государственную корпорацию или "личный кабинет" в виде электронного документа.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-6 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2018 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Сроки и периодичность предоставления жилищной помощи
18. Жилищная помощь назначается уполномоченным органом с месяца подачи заявления со всеми необходимыми документами сроком на один год. Сведения о доходах и составе семьи, а также о расходах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, ежеквартально предоставляются в уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Получателю жилищной помощи необходимо в течении десяти дней информировать уполномоченный орган об обстоятельствах, влияющих на право получения или на размер жилищной помощи.
За предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, назначение и выплата жилищной помощи семье (гражданину) прекращаются на период ее назначения, а незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.
20. При изменении доли предельно-допустимых расходов малообеспеченной семьи (граждан) на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, производится перерасчет ранее назначенных пособий с момента наступления соответствующих изменений.

Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 24.12.2020 N 446 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі шешімімен.
21. Тұрғын үй көмегіне құқықты анықтаған кезде отбасында тиісті құжатпен расталатын басқа қалада уақытша тұратын тұлғалар ескерілмейді.
Қаражал қаласының аз қамтылған
тұрғындарына тұрғын үй көмегін
көрсету Ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 27.03.2013 N 110 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Тұрғын үй көмегiн тағайындау туралы
өтiнiш
Мен ___________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған жылы)
тұрғын үйдiң меншiк иесi (жалға алушысы) болып табылатын, жеке куәлiк
N _______________, кiммен берiлдi ______________, ЖСН _______________
Қаражал қаласы ____________________________ тұратын менiң мекен жайым
бойынша құрамында _____ адам отбасыма коммуналдық және өзге де
қызметтер төлемдерi бойынша, есептеу құралының құнын төлеуге
шығындарды өтеу үшiн тұрғын үй көмегiн тағайындауыңызды сұраймын.
N р/с
Өтiнiш берушi отбасының мүшелерi Т.А.Ә.
Туған күнi
Туыстық қатынастары
Әлеуметтiк мәртебесi
1
2
3
4
5
Өтiнiшке қажеттi құжаттарды ____ данада қоса беремiн.
Есептiк шоттың N ________________ Банктiң атауы _____________________
Өзгерiстер болған жағдайда 10 күннiң iшiнде ол туралы хабарлауға мiндеттенемiн.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 177-бабының 1-тармағына және 325-бабының 3-тармағына сәйкес, ұсынылған құжаттардың дұрыстығына жауапкершiлiкпен таныстым.
"____"____________ 20 ____ ж. Өтiнiш иесiнiң қолы ___________________
Құжаттарды қабылдадым _______________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы)
---------------------------------------------------------------------
кесу сызығы
Азамат ____________________________________________ тұрғын үй көмегiн
тағайындау үшiн берiлген өтініші қоса берілген құжаттармен __________
парақта қабылданды.
"____" ___________ 20 ____ ж. _______________________________________
(құжаттарды қабылдаған маманның Т.А.Ә.)
Қаражал қаласының аз қамтылған
тұрғындарына тұрғын үй көмегін
көрсету Ережесіне
2-қосымша
Отбасының тіркелу нөмірі _____________
Отбасының құрамы және тұратын тұрғын үйдің
жалпы ауданының көлемі туралы
МӘЛІМЕТ
Ескерту. 2 қосымша алынып тасталды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 27.03.2013 N 110 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Қаражал қаласының аз қамтылған
тұрғындарына тұрғын үй көмегін
көрсету Ережесіне
3-қосымша

Сноска. Пункт 20 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2020 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. При определении права на жилищную помощь в семье не учитываются лица, временно проживающие в других городах, что подтверждается соответствующим документом.
Приложение 1
к Правилам оказания
жилищной помощи малообеспеченному
населению города Каражал
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Заявление
о назначении жилищной помощи
Я _____________________________________________________________
(Ф.И.О., год рождения)
являющийся (-аяся) собственником (нанимателем) жилья, N удостоверения
личности ____________________, кем выдан _______________________, ИИН
____________________ прошу назначить моей семье в количестве ________
человек, проживающей по адресу город Каражал ________________________
жилищную помощь, для возмещения затрат по оплате за коммунальных и
иных услуг, оплате стоимости прибора учета.
N
п/п
Члены семьи заявителя Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Социальный статус
1
2
3
4
5
К заявлению прилагаю необходимые документы в количестве ___ штук.
N лицевого счета _____________ Наименование банка ___________________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течении 10 дней сообщить о них.
Об ответственности за достоверность предоставленных документов в соответствии с пунктом 1 статьи 177 и пунктом 3 статьи 325 Уголовного Кодекса Республики Казахстан ознакомлен (-а).
"____"___________ 20 ___ г. Подпись заявителя _______________________
Документы принял ____________________________________________________
(Ф.И.О., должность лица, принявшего документы)
---------------------------------------------------------------------
линия отреза
Заявление гр. ____________________________ с прилагаемыми документами
для назначения жилищной помощи в количестве _____ л. принято.
"____"___________ 20 ___ г. _________________________________________
(Ф.И.О. специалиста, принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам оказания
жилищной помощи малообеспеченному
населению города Каражал
_____________ Регистрационный номер семьи
СВЕДЕНИЯ
о составе семьи и размере общей площади занимаемого жилища
Сноска. Приложение 2 исключено - решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам оказания
жилищной помощи малообеспеченному
населению города Каражал

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 27.03.2013 N 110 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Отбасының тiркелу нөмiрi _________________
20 ___ жылғы _______________ тоқсандағы
өтiнiш берушiнiң отбасысы мүшелерiнiң алған
табыстары туралы
МӘЛIМЕТ
_____________________________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.)
т/б N
Отбасы мүшелерiнiң Т.А.Ә.
Табыстардың құжатпен расталған сомасы
Басқа да мәлiмделген табыстар
табыс түрi
сомасы, теңге
табыс түрi
сомасы, теңге
Өтiнiш берушiнiң қолы _______________
Маманның қолы _______________________
Күнi ________________________________

Сноска. Приложение 3 в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
________________ Регистрационный номер семьи
СВЕДЕНИЯ
о полученных доходах членов семьи заявителя
в ______________ квартале 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
N п/п
Ф.И.О. членов семьи
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
вид дохода
сумма, тенге
вид дохода
сумма, тенге
Подпись заявителя _________________
Подпись специалиста _______________
Дата ______________________________