Жергілікті өкілетті органдардың шешiмдерi бойынша әлеуметтік көмектің қосымша түрлерін көрсету үшін мұқтаж азаматтардың жеке санаттағы топтарының тізбесін анықтау туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының II сессиясының 2012 жылғы 28 наурыздағы N 20 шешімі. Қарағанды облысы Қаражал қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 27 сәуірде N 8-5-128 тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 29 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 18.05.2023 № 29 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТI:
1. Әлеуметтік көмектің қосымша түрлерін көрсету үшін мұқтаж азаматтардың жеке санаттағы топтарының тізбесі анықталсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдар;
3) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдар;
5) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері);
6) қайтыс болған соғысқа қатысушылардың әйелдері (күйеулері);
7) Ұлы Отан соғысы жылдарында 6 айдан кем емес жұмыс істегендер;
8) Ауғанстан Республикасы аумағында ұрыс әрекеттеріне қатысқандар;
9) 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларды және мүмкіншіліктері шектелген балаларды тәрбиелейтін отбасылар;
10) 75 және одан жоғары жастағы зейнеткерлер;
11) 1, 2, 3 топтағы мүгедектер;
12) туберкулезбен ауыратын адамдар;
13) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алушылар;
14) 18 жасқа дейінгі төрт және одан көп балалары бар аналар;
15) 17 айлық есептік көрсеткіштен көп емес зейнетақы алатын зейнеткерлер.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау әлеуметтік сала және құқық қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына (С. Сыртанбеков) жүктелсiн.
3. Осы шешiм алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
II сессияның төрағасы
Е. Қуанышев
Қалалық мәслихаттың хатшысы
З. Оспанова
Келiсiлдi:
"Қаражал қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi"
мемлекеттiк мекеменiң бастығы
Н. Гармашова

Об определении перечня групп отдельных категорий нуждающихся граждан для оказания дополнительных видов социальной помощи по решениям местных представительных органов
Решение II сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28 марта 2012 года N 20. Зарегистрировано Управлением юстиции города Каражал Карагандинской области 27 апреля 2012 года N 8-5-128. Утратило силу решением Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 18 мая 2023 года № 29
Сноска. Утратило cилу решением Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 18.05.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить перечень отдельных категорий, нуждающихся граждан для оказания дополнительных видов социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС;
3) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
4) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
5) жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов;
6) жены (мужья) умерших участников войны;
7) лица, проработавшие в годы Великой Отечественной войны не менее 6 месяцев;
8) участники боевых действий на территории Республики Афганистан;
9) семьи воспитывающие детей инвалидов до 16 лет и детей с ограниченными возможностями;
10) пенсионеры, кому за 75 и более лет;
11) инвалиды 1, 2, 3 группы;
12) лица, больные туберкулезом;
13) получатели государственной адресной социальной помощи и государственных пособий на детей до 18 лет;
14) многодетные матери имеющие четырех и более детей до 18 лет;
15) пенсионеры, получающие пенсию не более 17 месячных расчетных показателей.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной сферы и правовой защиты (С. Сыртанбеков).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель II сессии
Е. Куанышев
Секретарь городского маслихата
З. Оспанова
Согласовано:
Начальник Государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Каражал"
Н. Гармашова

28 наурыз 2012 жыл

28 марта 2012 года