Қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 12 маусымдағы N 154 қаулысы. Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 9 шілдеде N 8-13-123 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 18 ақпандағы N 68 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы әкімдігінің 18.02.2014 N 68 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңдарына сәйкес Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге құқығы бар тұлғаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсетілсін (бұдан әрі - Әлеуметтік көмек).
2. Әлеуметтік көмек әр мүгедек балаға айына бір жарым айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде берілсін.
Әлеуметтік көмекті тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің өзгеруін есепке ала төленсін.
3. Келесі жағдайлар белгіленсін:
1) мүгедек балаларға Әлеуметтік көмек (толықтай мемлекет қамтамасыз ететін мүгедек балалар және ата-анасы оларға қатысты ата-аналық құқығынан айырылған мүгедек балалардан басқа) отбасының кірісіне тәуелсіз үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалардың ата-анасының біреуіне және басқа заңды өкілдеріне беріледі;
2) Әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап "Қарағанды облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жанындағы облыстық психологиялық-медикалық-педагогикалық кеңесінің қорытындысы мен белгіленген мерзім біткенге дейін көрсетіледі;
3) Әлеуметтік көмек төленуі ай сайын қаржыландыруға байланысты жүргізіледі.
Әлеуметтік көмекті тоқтататын жағдай бола қалса (мүгедек баланың 18 жасқа толуы, мүгедек баланың қайтыс болуы, мүгедектікті алып тастау), төлемдер тиісті жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы әкімдігінің 24.01.2013 N 31 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. "Қарқаралы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (Б. Жуманбаев) үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалардың тұрғылықты жерлерінде Әлеуметтік көмектің тағайындалып және төленуін қамтамасыз етсін.

Об оказании дополнительной социальной помощи
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 12 июня 2012 года N 154. Зарегистрировано Управлением юстиции Каркаралинского района Карагандинской области 9 июля 2012 года N 8-13-123. Утратило силу постановлением акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 18 февраля 2014 года N 68
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 18.02.2014 N 68.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказывать дополнительную социальную помощь лицам, имеющим право на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому (далее – Социальная помощь).
2. Предоставлять Социальную помощь в размере полтора месячного расчетного показателя в месяц на каждого ребенка-инвалида.
Социальную помощь выплачивать с учетом изменения месячного расчетного показателя, устанавливаемого в законе о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
3. Установить следующие условия:
1) Социальная помощь на детей-инвалидов (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении, и детей-инвалидов, в отношении которых родители лишены родительских прав) предоставляется одному из родителей и иным законным представителям детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, независимо от дохода семьи;
2) Социальная помощь предоставляется с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении областной психолого-медико-педагогической консультации при государственном учреждении "Управление образования Карагандинской области";
3) выплата Социальной помощи производится ежемесячно по мере поступления финансирования.
При наличии обстоятельств, повлекших прекращение выплаты Социальной помощи (достижение ребенком-инвалидом возраста 18 лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Каркаралинского района" (Б. Жуманбаев) обеспечить назначение и выплату социальной помощи по месту жительства детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С. Әлиұлына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 наурызынан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қарқаралы ауданының әкімі
К. Максутов

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района С. Әлиұлы.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 марта 2012 года.
Аким Каркаралинского района
К. Максутов