2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы мәслихатының XII сессиясының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 12/90 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда N 2063 тіркелді. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады (Қарқаралы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 3 наурыздағы № 51 хаты)
Ескерту. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады (Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 03.03.2016 № 51 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3830149 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 390304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8099 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 26533 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3405213 мың теңге;
2) шығындар – 3843040 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5703 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 7789 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2086 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 18594 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18594 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7789 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2086 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12891 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы мәслихатының 27.03.2013 N 14/121 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2013 N 18/152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.10.2013 N 21/177 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2013 N 23/190 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 24/194 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері 3001653 мың теңге сомасында қарастырылсын.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение XII сессии Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2012 года N 12/90. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2012 года N 2063. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 3 марта 2016 года № 51)
Сноска. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 03.03.2016 № 51).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3830149 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 390304 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8099 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26533 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3405213 тысяч тенге;
2) затраты – 3843040 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5703 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7789 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2086 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 18594 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18594 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7789 тысяч тенге;
погашение займов – 2086 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12891 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 14/121 (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.07.2013 N 18/152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.10.2013 N 21/177 (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.12.2013 N 23/190 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 24/194 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 3001653 тысячи тенге.

4. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында, нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Аудан әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 6000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы мәслихатының 30.10.2013 N 22/183 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет, әлеуметтік қамсыздандыру салаларында ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс iстейтiн азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің лауазымдық жалақылары мен тарифтiк мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтiк мөлшерлемелері жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.

4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2013 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить резерв акимата Каркаралинского района на 2013 год в сумме 6000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 30.10.2013 N 22/183 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Установить на 2013 год гражданским служащим образования, культуры, социального обеспечения, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с должностными окладами и тарифными ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2013-2015 жылдарға қала, кент, селолық (ауылдық) округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6, 7, 8 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
12 сессия төрағасы
Т. Даутов
Аудандық мәслихат хатшысы
С. Нүркенов

7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень бюджетных программ города, поселка и сельских (аульных) округов на 2013-2015 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель 12 сессии
Т. Даутов
Секретарь районного маслихата:
С. Нуркенов
Приложение 1
к решению Каркаралинского
районного маслихата

16388
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға
27060
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
12900
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне
14610
Білім саласында үш дәрежелі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны арттыруға
6340
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11298
Арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге
11298
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
136846
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
133669
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға
1452
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1725
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
3621
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3621
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9777
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
679
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
9098
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
43954
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға
18393
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
25061
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
500
Нысаналы даму трансферттері
118500
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
118500
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
118500
Бюджеттік кредиттер
7789
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7789
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
7789

16388
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
27060
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
12900
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14610
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе образования
6340
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11298
На введение стандартов специальных социальных услуг
11298
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
136846
Проведение противоэпизоотических мероприятий
133669
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
1452
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1725
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
3621
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3621
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9777
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
679
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9098
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
43954
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
18393
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
25061
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
500
Целевые трансферты на развитие
118500
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
118500
На развитие систем водоснабжения
118500
Бюджетные кредиты
7789
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7789
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
7789
Приложение 5
к решению Каркаралинского
районного маслихата