2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 10/89 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда N 2098 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты өз әрекетін тоқтатты
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4306818 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1466732 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75697 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2271 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2762118 мың теңге;
2) шығындар – 4368421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 70106 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 70106 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7835 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 10000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 10000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 62271 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 62271 мың теңге;
қарыздар түсімі -70106 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 7835 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.03.2013 N 11/109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.07.2013 N 15/141 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.09.2013 N 17/153 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2013 N 18/158 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 N 19/163 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша - 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыздан.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері - 2204184 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің және шығыстарының құрамында, облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 14 декабря 2012 года N 10/89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 января 2013 года N 2098. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 4306818 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1466732 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 75697 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2271 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2762118 тысяч тенге;
2) затраты – 4368421 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 70106 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 70106 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7835 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 10000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 10000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 10000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 62271 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 62271 тысяч тенге;
поступление займов - 70106 тысяч тенге;
погашение займов - 7835 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.03.2013 N 11/109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.07.2013 N 15/141 (вводится в действие с 01.01.2013); от 27.09.2013 N 17/153 (вводится в действие с 01.01.2013); от 27.11.2013 N 18/158 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 N 19/163 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу - 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 2204184 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов районного бюджета на 2013 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.

5. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.
6. Шет ауданы әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 108010 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 04.07.2013 N 15/141 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.09.2013 N 17/153 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2013 N 18/158 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджет құрамында инвестициялық жобаларының (бағдарламалар) тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Установить на 2013 год гражданским служащим здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2013 год в сумме 108010 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Шетского районного маслихата Карагандинской области от 04.07.2013 N 15/141 (вводится в действие с 01.01.2013); от 27.09.2013 N 17/153 (вводится в действие с 01.01.2013); от 27.11.2013 N 18/158 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить в составе районного бюджета на 2013 год перечень инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 5.

8. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту 10000 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте кент, ауылдық (селолық) округтер әкімдері аппараты бойынша шығыстары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
Д. Хасенов
Аудандық мәслихаттың хатшысы
Ә. Смағұлұлы
Аудандық мәслихаттың

8. Утвердить формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц в сумме 10000 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложению 6.
10. Утвердить в районном бюджете на 2013 год расходы по аппаратам акимов поселков, аульных (сельских) округов согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Д. Хасенов
Секретарь районного маслихата
А. Смагулулы
Приложение 1
к решению Х сессии
районного маслихата

13814
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15376
001
Білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі қызметін қамтамасыз ету
15376
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
Х сессиясының N 10/89 шешіміне
4-қосымша
2013 жылға арналған ауданның бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Барлығы
601609
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
325826
Ағымдағы нысаналы даму трансферттер
205677
Бюджеттік кредиттер
70106
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
325826
оның ішінде:
Ауданның экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11325
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға
11325
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
96872
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
6904
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
12291
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
63423
Жетім баланы (жетім балаларды)және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды)күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат
14254
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18137
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға
18137
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
97796
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
35518
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
57500
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4778
Ауданның ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
101696
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар
101696
Нысаналы даму трансферттері:
205677
оның ішінде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
205677
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға
10000
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
91000
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
41105
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
900
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға

13814
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15376
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта
15376
Приложение 4
к решению Х сессии
районного маслихата
от 14 декабря 2012 года
N 10/89
Целевые трансферты и бюджетные кредиты
бюджетам района на 2013 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Всего
601609
в том числе:
Целевые текущие трансферты
325826
Целевые текущие трансферты на развитие
205677
Бюджетные кредиты
70106
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
325826
в том числе:
Отдел экономики и бюджетного планирования района
11325
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11325
Отдел образования, физической культуры и спорта района
96872
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
6904
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
12291
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
63423
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14254
Отдел занятости и социальных программ района
18137
На реализацию мероприятий Программы занятости 2020
18137
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
97796
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
35518
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
57500
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4778
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района
101696
На проведение противоэпизоотических мероприятий
101696
Целевые трансферты на развитие:
205677
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
205677
На развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020
10000
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
91000
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
41105
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
900
На развитие теплоэнергетической системы