"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 658 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 11 қаңтарда N 4397 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегiн тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекітілсін.
2. "Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi бiлiмнiң жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйге тегiн тасымалдауды қамтамасыз ету" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiн бекiту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 23 желтоқсандағы N 250 қаулысының (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4290 тіркелген, "Сыр бойы" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 243-244, 2012 жылғы 2 ақпандағы N 19 және "Кызылординские вести" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 213-214, 2012 жылғы 31 қаңтардағы N 16 нөмірлерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Р.Нұртаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                  Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 30 қарашадағы N 658 қаулысына
қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы N 250 қаулысымен
бекітілген
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегiн тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:

Об утверждении регламента государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах"
Постановление Кызылординского областного акимата от 30 ноября 2012 года N 658. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2013 года за N 4397. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Кызылординской области от 23 декабря 2011 года N 250 "Об утверждении регламента государственной услуги "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4290, опубликован в номерах газет "Сыр бойы" от 31 декабря 2011 года N 243-244, от 2 февраля 2012 года N 19 и "Кызылординские вести" от 31 декабря 2011 года N 213-214, от 31 января 2012 года N 16).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                  Б. Куандыков
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 658
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от " 23" декабря 2011 года N 250
Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға (бұдан әрі - алушы);        2) орындаушы – міндеттеріне шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің қызметкері;
3) уәкілетті орган – кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегiн тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi N 319 Заңының 6-бабы 5-тармағының және "Бiлiм беру ұйымдары желiсiнiң кепiлдiк берiлген мемлекеттiк нормативiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 1256 қаулысының 2-тармағы 2) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі стандарттың 2-қосымшасына сәйкес жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы қағаз жеткізгіштегі анықтама (бұдан әрі - анықтама) немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады (бұдан әрі – бас тарту).
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты стандарттың 1-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдері стандарттың 7 және 9-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз стандарттың 16-тармағында келтірілген.

1) получатель государственной услуги – физическое лицо (далее – получатель);
2) исполнитель – специалист аппарат акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, в обязанности которого входит оформление документов по приему документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах;
3) уполномоченный орган – аппарат акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (далее – стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и подпунктом 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года N 1256 "Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой на бумажном носителе (далее – справка) согласно приложению 2 к стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса которых указаны в приложении 1 стандарту, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 и 9 стандарта.
10. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги приведено в пункте 16 стандарта.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті органның маманы құжаттарды тіркейді және қолхат береді, құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, анықтаманы немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы анықтамаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркейді және алушыға немесе оның өкіліне береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде алушыға қажетті құжаттарды алғандығы жөнінде және қызметті алу күні, қолхат берген қызметкердің тегі, аты, әкесiнiң аты көрсетілген қолхат берiледi.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның маманы;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы;
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі мен Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуде жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын
балаларды жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлеріне кері тегiн тасымалдауды ұсыну үшін
құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне 1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті орган басшысы
Орындаушы
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операцияның, рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу, қолхат беру
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау, анықтаманы немесе бас тартуды дайындау
Анықтамаға немесе бас тартуға қол қою
Анықтаманы немесе бас тартуды тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - әкімшілік шешiм)
Құжаттарды уәкілетті орган басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды уәкілетті орган басшысына ұсыну
Анықтаманы немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Анықтаманы немесе бас тартуды алушыға немесе оның өкіліне беру
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күн ішінде
2 жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы

11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы и выдает расписку, предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы, подготавливает и предоставляет справку либо отказ руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет справку либо отказ исполнителю;
7) исполнитель регистрирует и выдает справку либо отказ получателю или его представителю.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка в получении необходимых документов, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста, выдавшего расписку, с указанием даты и получения государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действий (хода,
потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
3
Наименование
действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов, выдача расписки
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов, подготовка справки либо отказа
Подписание справки либо отказа
Регистрация справки либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
Определение исполнителя
Предоставление справки либо отказа руководителю уполномоченного органа
Направление справки либо отказа исполнителю
Выдача справки либо отказа получателю или его представителю
5
Срок исполнения
Не более 30 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 5 рабочих дней
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель

1. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, анықтаманы дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына жолдау
5. Анықтамаға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Анықтаманы тіркеу және алушыға немесе оның өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4.Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және алушыға немесе оның өкіліне беру
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын
балаларды жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлеріне кері тегiн тасымалдауды ұсыну үшін
құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы

1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление справки руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление справки исполнителю
6. Регистрация и выдача справки получателю или его представителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов, выдача расписки
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа получателю или его представителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах"
Схема функционального взаимодействия