"Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы N 712 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 23 қаңтарда N 4402 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Н. Ұранхаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                       Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "25" желтоқсандағы
N 712 қаулысымен бекітілген
"Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности"
Постановление Кызылординского областного акимата от 25 декабря 2012 года N 712. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 23 января 2013 года за N 4402. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Уранхаева Н.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                    Б. Куандыков
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "25" декабря 2012 года N 712
Регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности" (далее - Регламент) используются следующие понятия:

1) жергілікті атқарушы орган – "Қызылорда облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - басқарма);
2) Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің аумақтық органы - "Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі Қызылорда облысының Дін істері департаменті" мемлекетті мекемесі (бұдан әрі – аумақтық орган);
3) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар;
4) орындаушы – міндеттеріне ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім дайындау бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін "Қызылорда облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы N 1311 қаулысымен бекітілген "Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналысатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес аумақтық органның келісімімен басқармамен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5-бабы 5) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінде мемлекеттік қызметті алушы ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім (бұдан әрі - шешім) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауап алады (бұдан әрі - бас тарту).
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген басқармадан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.

1) местный исполнительный орган – государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства Кызылординской области" (далее - управление);
2) территориальный орган Агентства Республики Казахстан по делам религий – государственное учреждение "Департамент по делам религий Кызылординской области Агентства Республики Казахстан по делам религий" (далее – территориальный орган);
3) получатель государственной услуги – физические и юридические лица;
4) исполнитель – сотрудник государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства Кызылординской области", в обязанности которого входит оформление документов по подготовке решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года N 1311.
3. Государственная услуга оказывается управлением по согласованию с территориальным органом согласно пункту 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года "О религиозной деятельности и религиозных объединениях".
6. В результате оказываемой государственной услуги получатель государственной услуги получает решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) (далее - решение) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе (далее - отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в управлении, адрес которого указан в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Басқармамен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негізі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы басқармаға құжаттарын ұсынады;
2) басқарманың кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және басқарманың басшысына ұсынады;
3) басқарманың басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, шешімнің жобасын дайындайды және аумақтық органға немесе бас тартуды басқарманың басшысына жолдайды;
5) аумақтық орган шешімнің жобасымен келіседі немесе келісуден бас тартады және оларды басқармаға жолдайды;
6) басқарманың басшысы шешімге немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
7) орындаушы шешімді немесе бас тартуды тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша өкіліне береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алушы басқармаға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Басқарманың тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) қойылған алушы өтінішінің көшірмесі құжаттардың өткізілгендігін растау болып табылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) басқарманың кеңсе қызметкері;
2) басқарманың басшысы;
3) орындаушы;
4) аумақтық орган.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги управлением приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги предоставляет документы в управление;
2) сотрудник канцелярии управления регистрирует и предоставляет документы руководителю управления;
3) руководитель управления рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет проект решения в территориальный орган либо отказ руководителю управления;
5) территориальный орган согласует либо отказывает в согласовании проекта решения и направляет их в управление;
6) руководитель управления подписывает и направляет решение либо отказ исполнителю;
7) исполнитель регистрирует и выдает получателю либо представителю по доверенности решение либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель предоставляет в управление документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Подтверждением сдачи документов является копия заявления получателя со штампом регистрации (входящий номер, дата) управления.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии управления;
2) руководитель управления;
3) исполнитель;
4) территориальный орган.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги

17. Басқарманың басшысы және аумақтық органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім
бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді
(ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары)
етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы
шешім беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-дің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің дәйектілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Басқарманың кеңсе қызметкері
Басқарманың басшысы
Орындаушы
Аумақтық орган
Басқарманың басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау, шешімнің жобасын немесе бас тартуды дайындау
Шешімнің жобасымен келісу немесе келісуден бас тарту
Шешімге немесе бас тартуға қол қою
Шешімді немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды басқарманың басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Шешімнің жобасын аумақтық органға немесе бас тартуды
басқарманың басшысына жолдау
Келісілген шешімді немесе келісуден бас тартуды басқарманың басшысына жолдау
Шешімді немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Шешімді немесе бас тартуды мемлекеттік қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша өкіліне беру
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күн ішінде
26 күнтізбелік күн ішінде
1 күнтізбелік күн ішінде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Басқарманың кеңсе қызметкері
Басқарманың басшысы
Орындаушы
Аумақтық орган
1. Құжаттарды тіркеу
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, шешімнің жобасын дайындау және аумақтық органға жолдау
5. Шешімнің жобасымен келісу
2. Құжаттарды басқарма басшысына ұсыну
7. Шешімге қол қою және орындаушыға жолдау
8. Шешімді тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша өкіліне беру

17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель управления и руководитель территориального органа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о строительстве культовых зданий
(сооружений) и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении функционального
назначения) зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель
Территориальный орган
Руководитель управления
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов, подготовка проекта решения либо отказа
Согласование проекта решения либо отказ в согласовании
Подписание решения либо отказа
Регистрация решения либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю управления
Определение исполнителя
Направление проекта решения в территориальный орган либо отказа руководителю управления
Направление руководителю управления согласованного проекта решения либо отказа в согласовании
Направление решения либо отказа исполнителю
Выдача решения либо отказа получателю государственной услуги либо представителю по доверенности
5
Срок исполнения
Не более 30 минут
В течение 1 календарного дня
В течение 26 календарных дней
В течение 1 календарного дня
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник
канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель
Территориальный орган
1. Регистрация документов
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и направление проекта решения в территориальный орган
5. Согласование проекта решения
2. Предоставление документов руководителю управления
7. Подписание и направление решения исполнителю
8. Регистрация и выдача решения получателю государственной услуги либо представителю по доверенности

6. Шешімнің жобасын басқарманың басшысына жолдау
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Басқарманың кеңсе қызметкері
Басқарманың басшысы
Орындаушы
Аумақтық орган
1. Құжаттарды тіркеу
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, шешімнің жобасын дайындау және аумақтық органға немесе бас тартуды басқарманың басшысына жолдау
5. Шешімнің жобасымен келісуден бас тарту
2. Құжаттарды басқарма басшысына ұсыну
7. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
8.Бас тартуды тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша өкіліне беру
6. Шешімнің жобасымен келісуден бас тартуды басқарманың басшысына жолдау
"Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім
бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді
(ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары)
етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы
шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы

6. Направление проекта решения руководителю управления
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник
канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель
Территориальный орган
1. Регистрация документов
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и направление проекта решения в территориальный орган либо отказа руководителю управления
5. Отказ в cогласовании проекта решения
2. Предоставление документов руководителю управления
7. Подписание и направление отказа исполнителю
8. Регистрация и выдача отказа получателю государственной услуги либо представителю по доверенности
6. Направление отказа в согласовании проекта решения руководителю управления
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о строительстве культовых зданий
(сооружений) и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении функционального
назначения) зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности"
Схема функционального взаимодействия