Бір жолғы материалдық көмек көрсету туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 кыркүйектегі N 11-9 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 22 қазанда N 4326 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2013 жылғы 31 қаңтардағы N 331 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2013.01.31  N 331 хаты).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 6720-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 05 сәуірдегі Заңының 4-бабына және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 07 сәуірдегі N 394 Қаулысының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШЕМІЗ:
1. Бұрынғы КСР Одағы үкiмет органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерiне, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдарына (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде), жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлерге, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне, бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерiне, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлерге, Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге, 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқандарға және ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға, сондай-ақ ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдарға 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерде бір жолғы материалдық көмек 2012 жылғы 30 қарашаға дейін көрсетілсін.

Об оказании единовременной материальной помощи
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 26 сентября 2012 года N 11-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 22 октября 2012 года за N 4326. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 31 января 2013 года N 331)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо  Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 31.01.2013 N 331).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 6720 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", статьей 4 Закона Республики Казахстан от 05 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" и подпунктом 14) пункта 1 Постановления Правительства Республики Казахстан от 07 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" Жалагашский районный маслихат РЕШИЛИ:
1. Оказать единовременную материальную помощь в размере 30 месячных расчетных показателей до 30 ноября 2012 года военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств, военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий, военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий, военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР, рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, и участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях, а также лицам, ставшим инвалидами вследствие испытания ядерного оружия.

2. Соғысқа қатысқан Кеңес Одағының Батыры, "Халық қаhарманы", Социалистiк Еңбек Ерi атағына ие болған, Даңқ орденiнiң үш бiрдей дәрежесiмен және "Отан" орденiмен наградталған адамдар қайтыс болған жағдайда, оларға әскери сый-сияпат көрсетіп, жерлеу және қабірінің басына құлпытас қоюға 42 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек көрсетілсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жалағаш аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-мәдени даму, халықты әлеуметтік қорғау мәселелері, заңдылық және азаматтар құқығы" жөніндегі тұрақты комиссиясына (Р.Алиева) жүктелсін.
4. Жалағаш аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (Б.Мұқашев) осы шешімнің Әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында, интернет-ресурстарды қоса алғанда ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Жалағаш аудандық
мәслихатының ХІ-сессиясының
төрағасы                                  Д. БАЙМАХАНОВ
Жалағаш аудандық
мәслихатының хатшысы                      К. СҮЛЕЙМЕНОВ

2. Оказать единовременную материальную помощь в размере 42 месячных расчетных показателей на захоронение с воинскими почестями и установление надгробий на могилах участникам войны, удостоенным звания Героя Советского Союза, "Халық қаһарманы", Героя Социалистического Труда, награжденным орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" в случае их смерти.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Алиева.Р) Жалагашского районного маслихата по вопросам "Социально-культурного развития, социальной защиты населения, по соблюдению законности и прав граждан".
4. Главному специалисту аппарата Жалагашского районного маслихата (Мукашев.Б) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах Юстиции и его официальное опубликование в средствах массовой информации, включая интернет-ресурсы.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель ХІ-сессии
Жалагашского районного
маслихата                                 БАЙМАХАНОВ.Д
Секретарь Жалагашского
районного маслихата                       СУЛЕЙМЕНОВ.К