2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы N 7/77 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 желтоқсанда N 2184 тіркелді
РҚАО - ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы және "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2012 жылғы 23 қарашадағы N 54-V Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 576 653 мың теңге, оның ішінде
салықтық түсімдер бойынша – 52 133 923 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 308 143 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 944 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 38 127 642 мың теңге;
2) шығындар – 88 339 651 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 3 910 410 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 820 519 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 910 109 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1  162 298 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 162 298 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 835 706 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 835 706 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 27.02.2013 № 9/116; 02.07.2013 № 11/164; 16.08.2013 № 12/172; 10.12.2013 № 13/189 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 75,4 пайыз;
Қарақия ауданына – 17,4 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 32,8 пайыз;
Түпқараған ауданына – 78,5 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 85,2 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 49,4 пайыз;
2) Төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына  – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.

Об областном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Мангистауской области от 07 декабря 2012 года N 7/77. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 25 декабря 2012 года N 2184
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 23 ноября 2011 года N 54-V "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 91 576 653 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 133 923 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1 308 143 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 944 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 38 127 642 тысяч тенге;
2) затраты  - 88 339 651 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 910 410 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 820 519 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 910 109 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 162 298 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 162 298 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 835 706 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование  профицита) бюджета –  1 835 706 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 27.02.2013 № 9/116; от  02.07.2013 № 11/164; от 16.08.2013 № 12/172; от 10.12.2013 № 13/189  (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 75,4 процентов;
Каракиянскому району - 17,4 процентов;
Мангистаускому району - 32,8 процента;
Тупкараганскому району - 78,5 процентов;
Мунайлинскому району – 85,2 процентов;
городу Актау - 15,6 процентов;
городу Жанаозен - 49,4 процента.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процента;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.

3) Төлем көзiнен салық салынатын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына - 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
Бейнеу ауданына – 100 пайыз.
4) Төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Ақтау қаласына – 100 пайыз.
5) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 76,6 пайыз;
Қарақия ауданына – 19 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 33,4 пайыз;
Түпқараған ауданына – 75,1 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 84,2 пайыз;
Ақтау қаласына – 16 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50,8 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 27.02.2013 № 9/116; 02.07.2013 № 11/164; 16.08.2013 № 12/172; 10.12.2013 № 13/189 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 1 438 277 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 196 354 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 241 923 мың теңге.
4. 2013 жылға арналған бюджетте төменгі сатыдағы бюджеттерден облыстық бюджетке 5 236 274 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданына – 2 351 785 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 557 143 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 2 327 346 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 27.02.2013 № 9/116 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 2 234 634 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 073 083 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 768 796 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 392 755 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.08.2013 № 12/172 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар  24 607 177 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
7. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы  нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
көші-қон полициясының қосымша штаттық санын материалдық - техникалық жарақтандыру және ұстауға;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын материалдық - техникалық жарақтандыру және ұстауға;
автомобиль жолдарының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының қызметкерлеріне арнаулы атақтары үшін қосымша ақы мөлшерін арттыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата - анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарындағы оқу - өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту мен қайта жабдықтауға;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақыны белгілеуге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға  әлеуметтік қолдау көрсетуге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеуге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдардында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін  қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
кадрларды кәсіби даярлауға;
кадрларды қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға;
еңбек ақыны ішінара субсидиялауға;
кәсіпкерлік негіздерін оқытуға;
халыққа қызмет көрсету орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
жастар практикасына;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге;
мемлекеттік ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және  елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;

3) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 0 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов;
Бейнеускому району – 100 процентов.
4) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
городу Актау - 100 процентов.
5) Социальный налог:
Бейнеускому району – 76,6 процентов;
Каракиянскому району - 19 процентов;
Мангистаускому району - 33,4 процента;
Тупкараганскому району - 75,1 процентов;
Мунайлинскому району – 84,2 процентов;
городу Актау - 16 процентов;
городу Жанаозен - 50,8 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 27.02.2013 № 9/116; от  02.07.2013 № 11/164; от 16.08.2013 № 12/172; от 10.12.2013 № 13/189  (вводится в действие с 01.01.2013).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов в сумме 1 438 277 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 196 354 тысячи тенге;
Мунайлинскому району – 241 923 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов в областной бюджет в сумме 5 236 274 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянского района – 2 351 785 тысяч тенге;
Мангистауского района – 557 143 тысячи тенге;
Тупкараганского района – 2 327 346 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением Мангистауского областного маслихата от 27.02.2013 № 9/116 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы целевых текущих трансфертов в бюджеты районов на компенсацию потерь в сумме 2 234 634 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 073 083 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 768 796 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 392 755 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Мангистауского областного маслихата от 16.08.2013 № 12/172 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет осуществляются из областного бюджета в сумме 24 607 177 тысяч тенге.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на содержание и материально - техническое оснащение  дополнительной штатной численности миграционной полиции;
на содержание и материально - техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
на обеспечение безопасности дорожного движения;
на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;
на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов:
на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
на обновление и переоборудование учебно - производительных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организации образования;
на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования;
на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов;
на материально - техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
на введение стандартов специальных социальных услуг;
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико - социальных учреждениях;
на профессиональную подготовку кадров;
на переподготовку и повышению квалификации кадров;
на частичное субсидирование заработной платы;
на обучение основам предпринимательства;
на обеспечение деятельности центров занятости населения;
на молодежную практику;
на проведение противоэпизоотических мероприятий;
на материально - техническое оснащение государственных ветеринарных организаций;
на поддержку племенного животноводства;
на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
на реализацию мер  социальной поддержки специалистов;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;

Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға;
"Жұмыспен қамту 2020" бағдарламасы шеңберiнде ауылдық елді мекендерді дамытуға;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде өңiрлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық нысандарын күрделі жөндеуге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 27.02.2013 № 9/116 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. "2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласы объектілерін дамытуға;
білім саласы объектілерін дамытуға;
денсаулық сақтау саласы объектілерін дамытуға;
сумен жабдықтау және су бұру объектілерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
транспорттық инфрақұрылымды дамытуға;
"Инвестор - 2020" бағыты шеңберінде индустриялық - инновациялық инфрақұрылымды дамытуға;
"Бизнестің жол картасы 2020" бағыты шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
"Жұмыспен қамту 2020" бағдарламасы шеңберінде іс - шараларды іске асыруға.
9. "2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдағы  кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге.
10. "2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
сумен жабдықтау және су бұру объектілерін дамытуға.
11. "2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы ағымдағы трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін күрделі жөндеуге;
коммуналдық шаруашылық объектілерін күрделі жөндеуге.

на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012–2020 годы;
на реализацию мер содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы "Программа занятости 2020";
на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
на капитальный ремонт объекта жилищно - коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Мангистауского областного маслихата от 27.02.2013 № 9/116 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов общественного порядка и безопасности;
на развитие объектов образования;
на развитие объектов здравоохранения;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения;
на развитие объектов коммунального хозяйства;
на развитие проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры;
на развитие проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
на развитие транспортной инфраструктуры;
на развитие индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления "Инвестор - 2020";
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
на реализацию мероприятий в рамках Программы "Программа занятости 2020".
9. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены бюджетные кредиты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на капитальный ремонт объектов образования;
на капитальный ремонт объектов жилищно - коммунального хозяйства.

12. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарда орналаспаған, ауылдық (селолық) жерлерде және кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге мөлшерінде құқық берілсін.
13. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.08.2013 № 12/172 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Облыс әкімдігінің резерві 51 429 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 02.07.2013 № 11/164; 10.12.2013 № 13/189 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. 4-қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
16. 5-қосымшаға сәйкес, 2013 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
17. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                               М. Дүйсенбаев
Облыстық мәслихат
хатшысы                                       Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Ш. Илмұханбетова

12. Предоставить право на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 тенге.
13. В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 16.08.2013 № 12/172 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Утвердить резерв акимата области в сумме 46 720 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 02.07.2013 № 11/164; от 10.12.2013 № 13/189 (вводится в действие с 01.01.2013).
15. Утвердить перечень бюджетных программ на 2013 год не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета согласно приложению 4.
16. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2013 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 5.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                     М. Дюсенбаев
Секретарь областного
маслихата                               Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
Ш. Ильмуханбетова

2 210 503
029
Әдістемелік жұмыс
122 588
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 565
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 175
045
Аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалiмдерiне және мектепке дейiнгi ұйымдардың тәрбиешiлерiне бiлiктiлiк санаты үшiн қосымша ақының көлемiн ұлғайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
319 179
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
76 218
061
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
48 331
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
225 002
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
4 813
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 813
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
116
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
116
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 404 203
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттер
6 086 122
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
318 081
05
Денсаулық сақтау
14 996 508
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 551 447
001
Жергiлiктi деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
75 139
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
203 425
006
Ана мен баланы қорғау жөнiндегi қызметтер
78 787
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
101 979
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi iс-шараларды iске асыру
16 679
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, жүйкесiнiң бұзылуынан және мiнез-құлқының бұзылуынан, оның iшiнде жүйкеге әсер ететiн заттарды қолдануға байланысты зардап шегетiн адамдарға медициналық көмек көрсету
2 118 830
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету

2 210 503
029
Методическая работа
122 588
033
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
87 565
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
2 175
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
319 179
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
76 218
061
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
48 331
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
225 002
276
Управление по защите прав детей области
4 813
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
4 813
285
Управление физической культуры и спорта области
116
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
116
271
Управление строительства области
6 404 203
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
6 086 122
037
Строительство и реконструкция объектов образования
318 081
05
Здравоохранение
14 996 508
253
Управление здравоохранения области
12 551 447
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
75 139
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
203 425
006
Услуги по охране материнства и детства
78 787
007
Пропаганда здорового образа жизни
101 979
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
16 679
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 118 830
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села

2 451 038
011
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
552 369
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
20 885
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрiлiк заттармен және мамандандырылған балалар және емдiк тамақ өнiмдерiмен қамтамасыз ету
412 713
015
Ақпараттық жүйелер құру
1 200
016
Азаматтарды елдi мекен шегiнен тыс жерлерде емделуге тегiн және жеңiлдетiлген жол жүрумен қамтамасыз ету
32 107
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 002
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметi
27 948
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
185 294
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
57 889
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
108 259
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткiлiксiздiгi, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитетi жеткiлiксiз науқастарды, сондай-ақ бүйрегi транспланттаудан кейiнгi науқастарды дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
78 068
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
350 124
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
609 151
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
28 991
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
532
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
1 283 186
036
Жiтi миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
24 149
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
81 580
046
Ақысыз медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемi шеңберiнде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
619 103
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
3 031 020
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 445 061
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 357 116
083
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаторияларды және фельдшерлік акушерлік пункттерді салу
87 945
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 313 650
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
962 584
001
Жергiлiктi деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер

2 451 038
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
552 369
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
20 885
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
412 713
015
Создание информационных систем
1 200
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
32 107
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 002
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
27 948
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
185 294
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
57 889
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
108 259
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
78 068
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
350 124
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
609 151
029
Областные базы спецмедснабжения
28 991
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
532
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 283 186
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
24 149
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
81 580
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
619 103
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
3 031 020
271
Управление строительства области
2 445 061
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 357 116
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
87 945
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 313 650
256
Управление координации занятости и социальных программ области
962 584
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

83 911
002
Жалпы үлгiдегi медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
174 404
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
68 793
004
Ақпараттық жүйелер құру
1 200
007
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
1 440
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшiн арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
227 825
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның iшiнде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
48 542
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесi бұзылған мүгедек балалар үшiн арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
230 922
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 472
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 614
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 191
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
102 270
261
Облыстың білім басқармасы
342 234
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
299 518
037
Әлеуметтік сауықтандыру
42 716
297
Облыстың еңбек басқармасы
8 832
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
8 832
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 238 368
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 981 960
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерiн жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
1 550 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
2 420 000
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
11 960
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 253 657
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық үй-шаруашылық саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
55 921
002
Ақпараттық жүйелер құру
1 200
005
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
72
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерiн дамытуға нысаналы даму трансферттерi
1 129 524
014
Аудандар (областық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы трансферттері

83 911
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
174 404
003
Социальная поддержка инвалидов
68 793
004
Создание информационных систем
1 200
007
Капитальные расходы государственного органа
1 440
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
227 825
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов в реабилитационных центрах
48 542
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
230 922
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
14 472
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
5 614
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 191
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
102 270
261
Управление образования области
342 234
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
299 518
037
Социальная реабилитация
42 716
297
Управление труда области
8 832
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
8 832
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 238 368
271
Управление строительства области
3 981 960
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 550 000
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 420 000
030
Развитие коммунального хозяйства
11 960
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 253 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
55 921
002
Создание информационных систем
1 200
005
Капитальные расходы государственного органа
72
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 129 524
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства

754
020
Көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшiн қажеттi жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
48 735
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне эпизоотияға қарсы iс-шаралар жүргiзуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
150 770
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөнiндегi қызметтердi орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергiлiктi атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткiзудi) ұйымдастыру
1 689
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарың, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
216 136
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
85 840
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн мамандарға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
85 840
271
Облыстың құрылыс басқармасы
200 281
021
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
7 586
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерінің құрылысы және қайта құрылымдау
192 695
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
251 568
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау
251 568
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 768 610
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 540 390
001
Жергiлiктi деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
70 690
005
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 000
023
Ақпараттық жүйелер құру
1 200
040
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберiнде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту
1 467 500
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
228 220
001
Жергiлiктi деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
22 973
002
Қала құрылысын дамытудың кешендi cызбаларын және елдi мекендердiң бас жоспарларын әзiрлеу
204 047
003
Ақпараттық жүйелер құру
1 200
12
Көлік және коммуникациялар
2 248 417
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 248 417
001
Жергiлiктi деңгейде көлiк және коммуникация саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
99 349
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
976 439
003
Автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
286 737
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау

754
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
48 735
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
150 770
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
1 689
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
216 136
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
85 840
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
85 840
271
Управление строительства области
200 281
021
Развитие объектов лесного хозяйства
7 586
022
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
192 695
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
251 568
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
251 568
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 768 610
271
Управление строительства области
1 540 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
70 690
005
Капитальные расходы государственного органа
1 000
023
Создание информационных систем
1 200
040
Развитие индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления «Инвестор - 2020»
1 467 500
272
Управление архитектуры и градостроительства области
228 220
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
22 973
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
204 047
003
Создание информационных систем
1 200
12
Транспорт и коммуникации
2 248 417
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 248 417
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
99 349
002
Развитие транспортной инфраструктуры
976 439
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
286 737
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям

261
Облыстың білім беру басқармасы
003
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
004
Денсаулық сақтау саласындағы орталық уәкiлеттi орган сатып алатын медициналық қызметтердi қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жiберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндіру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, жүйкесiнiң бұзылуынан және мiнез-құлқының бұзылуынан, оның iшiнде жүйкеге әсер ететiн заттарды қолдануға байланысты зардап шегетiн адамдарға медициналық көмек көрсету
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
011
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрiлiк заттармен және мамандандырылған балалар және емдiк тамақ өнiмдерiмен қамтамасыз ету
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткiлiксiздiгi, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитетi жеткiлiксiз науқастарды, сондай-ақ бүйрегi транспланттаудан кейiнгi науқастарды дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
036
Жiтi миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
N 7/77 шешіміне 5-қосымша
2013 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР БЮДЖЕТТЕРІНІҢ ОРЫНДАЛУ БАРЫСЫНДА СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Ф.топ Әкім Бағ Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты

261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Департамент здравоохранения
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
011
Оказание скорой медицинской  помощи и санитарная авиация
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Приложение 5
к решению областного маслихата
от 7 декабря 2012 года N 7/77
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ  БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2013 ГОД
Фгр Адм Пр Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын маңдағы денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь