Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 319 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда № 2197 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 мамырдағы № 109 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.05.2014 № 109 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек Кодексiнiң 238-бабының 3-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының  2-тармағынасәйкес, «Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесі туралы» Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 7/83 шешімінің негізінде, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. «Маңғыстау облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Х.Х. Нұрғалиеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»«
Маңғыстау облысының білім
басқармасының бастығы
Д.Н. Жұмашева
13 желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысының денсаулық сақтау
басқармасының бастығы
Р.Ф. Бектубаев
13 желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасының бастығы
Г.М. Қалмұратова
13 желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысының мәдениет
басқармасы бастығының
міндетін атқарушы
Г.Ж. Базаралиева
13 желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысының туризм,
дене шынықтыру және спорт
басқармасының бастығы
С.И. Пахомов
13 желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы
Ш.Л. Илмұханбетова
13 желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкiмдiгiнiң
2012 жылғы 13 желтоқсан
№ 319 қаулысына
қосымша
Ауылдық (селолық) елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының
ТІЗБЕСІ

Об определении перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности
Постановление акимата Мангистауской области от 13 декабря 2012 года № 319. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 января 2013 года № 2197. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 мая 2014 года № 109
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.05.2014 № 109.
В соответствии с пунктом 3 статьи 238 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения Мангистауского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 7/83 «О перечне должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности согласно приложению.
2. Государственному учреждению «Управление экономики и бюджетного планирования Мангистауской области» обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нургалиеву Х.Х.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
исполняющий обязанности
начальника управления культуры
Мангистауской области
Базаралиева Г.Ж.
13 декабря 2012 года
начальник управления
здравоохранения
Мангистауской области
Бектубаев Р.Ф.
13 декабря 2012 года
начальник управления координации
занятости и социальных программ
Мангистауской области
Калмуратова Г.М.
13 декабря 2012 года
начальник управления образования
Мангистауской области
Жумашева Д.Н.
13 декабря 2012 года
начальник управления туризма,
физической культуры и спорта
Мангистауской области
Пахомов С.И
13 декабря 2012 года
начальник управления экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области
Ильмуханбетова Ш.Л.
13 декабря 2012 года
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от 13 декабря 2012 года
№ 319
ПЕРЕЧЕНЬ
должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности

1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеме мен қазыналық кәсiпорын басшысы мен басшысының орынбасары, оның iшiнде медицина бөлiмi жөнiндегi;
2) станция бөлімшесінің, филиал, зертхана, орталық, бөлiм басшысы;
3) бөлiмшенің, кабинеттің, учаскенің меңгерушiсi;
4) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: барлық мамандықтағы дәрiгерлер, медициналық бике, акушер, зертханашы, медициналық зертханашы, медициналық статистик, провизор, психолог, статистик, әлеуметтік қызметкер, фармацевт, фельдшер, фельдшер-зертханашы.
2. Әлеуметтiк қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеме мен қазыналық кәсiпорын басшысы мен басшысының орынбасары, оның iшiнде орталықтың;
2) бөлiмше меңгерушiсi (орталық);
3) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: инспектор, консультант, үйде қызмет көрсету әлеуметтік қызметкер, күтiм жөнiндегi әлеуметтiк қызметкер, әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi маман.
З. Бiлiм беру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеме мен қазыналық кәсiпорын басшысы мен басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарын қоспағанда);
2) мектепке дейiнгi мемлекеттiк мекеме және қазыналық кәсiпорын басшысы;
3) жалпы орта бiлiм беретiн мектептердiң, мектеп-интернаттардың және басқа да бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, қосымша бiлiм беру ұйымдарындағы директордың ғылыми, оқу iсi, оқу - өндiрiстiк, оқу - тәрбие, тәрбие жұмыстары жөнiндегi орынбасары;
4) әдiстемелiк кабинет басшысы, интернат, оқу кабинетiнің меңгерушiсi;
5) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: барлық мамандықтағы мұғалiмдер, кiтапханашы, жетекшi, тәрбиешi, нұсқаушы, шебер, медициналық бике, әдiстемешi, музыкалық жетекшi, оқытушы, үйiрме жетекшiсi, әлеуметтiк педагог, педагог-психолог, педагог-ұйымдастырушы, қосымша бiлiм педагогы, логопед-мұғалім, дефектолог-мұғалім.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеме мен қазыналық кәсiпорын басшысы мен басшысының орынбасары;
2) көркемдiк жетекшi;
3) кiтапхана, клуб, көркемдеп қою, әдеби-драмалық, музыкалық бөлiм меңгерушiлері;
4) негізгі қызмет секторының және құрылымдық бөлімшенің (бөлiм) жетекшiсі;
5) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: аккомпаниатор, актер, музыка өңдеушісі, әртiс, балетмейстер, библиограф, кiтапханашы, дирижер, дыбыс режиссерi, нұсқаушы, дыбыс жабдықтары және жарық аппаратурасы инженері (технигі), өнертанушы, кинорежиссер, киномеханик, концертмейстер, мәдени ұйымдастырушы, музыкатанушы, музыкалық жетекшi, әдiстемешi, қоюшы оператор, кинобейнепроекциялық аппаратура басқару пультiнiң операторы, режиссердiң көмекшiсi, режиссер, қоюшы режиссер, үйірме жетекшісі, солист, хореограф, хормейстер, мұражайлардағы қорларды сақтаушы, барлық атаудағы суретшiлер, экскурсовод.

1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе: по медицинской части;
2) руководитель подразделения станции, филиала, лаборатории, центра, отдела;
3) заведующий отделением, кабинетом, участком;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, медицинская сестра, акушерка, лаборант, медицинский лаборант, медицинский статистик, провизор, психолог, статистик, социальный работник, фармацевт, фельдшер, фельдшер-лаборант.
2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе центра;
2) заведующий отделением (центром);
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: инспектор, консультант, социальный работник на дому, социальный работник по уходу, специалист по социальной работе.
3. Должности специалистов образования:
1) руководитель и заместитель руководителя (за исключением заместителя руководителя по административно-хозяйственной части) государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель дошкольного государственного учреждения и казенного предприятия;
3) заместитель директора по научной, учебной, учебно-производственной, учебно-воспитательной, воспитательной работе общеобразовательных школ, школ-интернатов и других организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, после среднего, дополнительного образования;
4) руководитель методического кабинета, заведующий интернатом, учебным кабинетом;
5) специалисты (главные, старшие), в том числе: учителя всех специальностей, библиотекарь, вожатый, воспитатель, инструктор, мастер, медицинская сестра, методист, музыкальный руководитель, преподаватель, руководитель кружка, социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, педагог дополнительного образования, учитель-логопед, учитель-дефектолог.
4. Должности специалистов культуры:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) художественный руководитель;
3) заведующий: библиотекой, клубом, частью художественно-постановочной, литературно-драматической, музыкальной:
4) руководитель структурного подразделения (отдела) и сектора по основной деятельности;
5) специалисты (главные, старшие), в том числе: аккомпаниатор, актер, аранжировщик, артист, балетмейстер, библиограф, библиотекарь, дирижер, звукорежиссер, инструктор, инженер (техник) по звуко-техническому и осветительному оборудованию, искусствовед, кинорежиссер, киномеханик, концертмейстер, культорганизатор, музыковед, музыкальный руководитель, методист, оператор-постановщик, оператор пульта управления кино-видеопроекционной аппаратуры, помощник режиссера, режиссер, режиссер-постановщик, руководитель кружка, солист, хореограф, хормейстер, хранитель фондов в музеях, художники всех наименований, экскурсовод.

5. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттiк мекеме мен қазыналық кәсiпорын басшысы мен басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарын қоспағанда);
2) филиал бөлiмшесiнiң, кешеннің басшысы;
3) спорт клубының меңгерушiсi;
4) мамандар (бас, аға), оның iшiнде: нұсқаушы, жаттықтырушы, шебер, барлық мамандықтағы дәрiгерлер, медициналық бике, әдiстемешi, психолог, фельдшер.

5. Должности специалистов спорта:
1) руководитель и заместитель руководителя (кроме заместителя по хозяйственной части) государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель подразделения филиала, комплекса;
3) заведующий спортивным клубом;
4) специалисты (главный, старшие), в том числе: инструктор, тренер, мастер, врачи всех наименовании, медицинская сестра, методист, психолог, фельдшер.