Білім саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 350 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 қаңтарда № 2208 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қоса беріліп отырған:
1) «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2 «Техникалы қ және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттік қызмет регламенті
3)«Техникалы қ және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
4)«Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
5)«Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік  қызмет регламенті;
6)«Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік  қызмет регламенті;
7)«Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
8)«Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
9)«Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
10) «Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
11)«Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования
Постановление Мангистауского областного акимата от 29 декабря 2012 года N 350. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 24 января 2013 года за N 2208. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с пунктом 4 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года  «Об административных процедурах», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
2) регламент государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях»;
3) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования»;
4) регламент государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании»;
5) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, среднего, общего среднего образования»;
6) регламент государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования»;
7) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования»;
8) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам»;
9) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования»;
10) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах»;
11) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах»;

12)«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
13)«Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Д.Н. Жұмашева) осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Х.Х. Нұрғалиеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысының білім
басқармасының бастығы
Д. Н. Жұмашева
«29» желтоқсан 2012 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жетімдерді, ата - анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
2) уәкiлеттi орган – қалалық және аудандық білім бөлімдері;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген қалалық, аудандық білім бөлімінің маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы – қалалық, аудандық білім бөлімінің бастығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. «Жетімдерді, ата - анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Жетімдерді, ата - анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрi – Стандарт) 1–қосымшаға сәйкес уәкiлеттi органмен көрсетіледі.

12) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»;
13) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования»;
2. Государственному учреждению «Управление образования Мангистауской области» (Жумашева Д.Н) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нургалиеву Х.Х.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник управления образования
Мангистауской области
Жумашева Д.Н.
29 декабря 2012 год
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»
1. Основные понятия 1.
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое лицо;
2) уполномоченный орган – городские и районные отделы образования;
3) ответственный специалист уполномоченного органа – специалист городского, районного отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник городского, районного отдела образования
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі - зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 124-125-баптарының және Стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Стандартқа 2–қосымшаға сәйкес ата - анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.
10. Уәкілетті орган:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған;
2) қызмет көрсету үшін шешім қабылдау үшін қажетті құжаттарда жалған немесе бұрмаланған мәліметтер анықталған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері тіркеуді жүзеге асырады және қызметті барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, онда мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды уәкілетті органның басшысына береді;
4) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қарайды, анықтаманың не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабының жобасын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны уәкiлеттi органның кеңсесiне жолдайды;

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 124-125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и Стандарта.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка), согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого указан в приложении 1 к Стандарту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут.
10. Уполномоченным органом будет отказано в приеме документов:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта;
2) выявления недостоверных или искаженных сведений в документах, необходимых для принятия решения о предоставлении услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит проект справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;

6) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды алушыға береді.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның уәкілетті органның басшысының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, мемлекеттік қызметті алушының және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды; 5) егер мемлекеттік қызметті алушы некеде тұрмаған болса, нотариалды расталған анықтама;
6) мемлекеттік қызметті алушының өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) мемлекеттік қызметті алушыға жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама (Тұрғын үй дапартаментінің ақпараттық анықтамасы);
11) некеде тұратыны туралы куәлік (некеде тұрған болса);
12) мемлекеттік қызметті алушының және оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеріп-қарау жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілетін әр бала үшін қорғаншылық (қамқоршылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама);
5) баланың білім алу орнынан анықтама,
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттерді өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
7) аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;

6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы получателю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получателю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление физического лица на имя руководителя уполномоченного органа о своем желании быть опекуном (попечителем), которое оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копию удостоверения личности получателя государственной услуги и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 3 к Стандарту;
5) нотариально заверенную справку, если получатель государственной услуги не состоит в браке;
6) автобиографию получателя государственной услуги, оформленную в произвольной форме;
7) характеристику получателя государственной услуги, выданную с места работы;
8) справку с места работы;
9) справку о заработной плате;
10) справку с места жительства;
11) свидетельство о заключении брака (если состоит в браке);
12) справку об отсутствии судимости получателя государственной услуги и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья ребенка и выписку из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака);
5) справку с места учебы ребенка;
6) пенсионную книжку на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;

8) тұрғын үйін бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) уәкілетті органның жауапты маманы;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
3) уәкілетті органның басшысы.
15. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схемалар осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлар-мен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, әкімдіктің қаулы жобасын дайындау немесе дәлелді бас тартуды дайындау
4
Аяқтаунысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Әкімге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
20 минут
1 сағат
14 күнтізбелік күн
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- лармен танысу
Хат-хабарлар- мен танысу
Анықтаманы дайындау
4
Аяқтау нысаны(деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Әкімдіктің қаулысына қол қою
Дәлелді бас тартуға қол қою
Әкімге құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
5 күнтізбелік күн ішінде
1 сағат
5 күнтізбелік күн ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- лармен танысу
Анықтаманы кітапта тіркеу. Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруғаарналған құжаттарды немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу
Анықтаманы кітапта тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшы- лық ету шешiмi)
Анықтамаға қол қою
Уәкілетті органның кеңсесіне мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру
Алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру, анықтаманы не дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
5
Орындау мерзiмдерi
5 күнтізбелік күн ішінде
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың
нөмiрi
8
9
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4-топ ҚФБ
Әкім
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына беру
№ 2 іс-қимыл Бұрыштама қою
№ 3 іс-қимыл Әкімдіктің қаулы жобасын әзірлеу
№ 4 іс-қимыл
Әкімдіктің қаулысына қол қою
№ 5 іс-қимыл
Анықтаманы ресімдеу
№ 6 іс-қимыл
Анықтамаға қол қою
№ 7 іс-қимыл
Алушыға анықтаманы беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына беру
№ 2 іс-қимыл
Бұрыштама қою
№ 3 іс-қимыл
Құжаттарды қарау. Дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 4 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуды алушыға беру
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттiк қызмет регламентi
1.Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:

8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются получателю государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный специалист уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа:
3) руководитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,оставшихся
без попечения родителей»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномочен-
ного органа
Руководитель уполномоченно-
го органа
Ответственный специалист уполномоченно-
го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, определение ответственного специалиста для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка проекта постановления акимата или подготовка мотивированно-
го отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалисту
Передача документов акиму
5
Сроки исполнения
30 минут
1 час
14 календарных дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномочен-
ного органа
Руководитель уполномоченно-
го органа
Ответственный специалист уполномоченно-
го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспон-
денцией
Ознакомление с корреспонден-
цией
Подготовка справки
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписание постановле-
ния акимата
Подписание мотивированно-
го отказа
Передача документов акиму
5
Сроки исполнения
В течение 5-ти календарных дней
1 час
В течение 5-ти календарных дней
6
Номер следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномочен-
ного органа
Ответственный специалист уполномоченно-
го органа
Сотрудник канцелярии уполномоченно-
го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспон-
денцией
Регистрация справки в книге. Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей или мотивированно-
го отказа
Регистрация справки в книге
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписание справки
Передача результата оказания государствен-
ной услуги в канцелярию уполномоченно-
го органа
Передача результата оказания государствен- ной услуги получателю, расписка о выдаче справки либо мотивированно-
го отказа
5
Сроки исполнения
В течение 5-ти календарных дней
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
9
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномочен-
ного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномочен-
ного органа
Группа 4 СФЕ
Аким
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Наложение резолюции
Действие № 3
Подготовка проекта постановления акимата
Действие № 4
Подписание постановления акимата
Действие № 5
Оформление справки
Действие № 6
Подписание справки
Действие № 7
Передача справки  получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение документов. Оформление мотивированного отказа
Действие № 4
Подписание мотивированного отказа
Действие № 5
Выдача мотивированного отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,оставшихся
без попечения родителей»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях» (далее – регламент) используются следующие понятия:

1) жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
2) жетiм бала (балалар) – ата-анасының екеуi де немесе жалғыз анасы (әкесi) қайтыс болған бала (балалар).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттiк қызмет Стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ТжКБ ұйымдары) және жоғары оқу орындары (бұдан әрі – ЖОО) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі жатақхана берілетіні туралы жолдама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып есептелмейтін ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ТжКБ ұйымдарының және ЖОО веб-сайттарында орналасқан.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 20 минуттан артық емес;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 7 күннен аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен сағат 9.00-дан 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттардың толық пакеті ұсынылмауы.
Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда, өтініш жалпы негізде қарастырылады;

1) документ, удостоверяющий личность – документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
2) ребенок - сирота (дети-сироты) – ребенок (дети), у которого умерли оба или единственный родитель.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – организации ТиПО) и высшими учебными заведениями (далее – вуз).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются направление о предоставлении общежития либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организаций ТиПО и вузов.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 7-ми календарных дней.
10. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) непредставления полного пакета необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;

2) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жатақханаларында орын болмауы.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына және ЖОО-ға өтініш береді;
2) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және оларды ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қосымша құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдап алған ТжКБ және ЖОО өкілінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері болады;
3) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесіне жолдайды;
5) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесі қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ ТжКБ ұйымдарының және ЖОО апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) регламенттің 1-қосымшасына сәйкес жатақханада орын беру туралы өтініш;
2) 3x4 көлеміндегі 6 фотосурет;
3) № 086-У нысандағы медициналық анықтама;
4) факультет деканатының қолдаухаты;
5) отбасы болған жағдайда отбасының құрамы туралы анықтама;
6) ата-анасының біреуі немесе ана-аналары қайтыс болған жағдайда, ата-анасының қайтыс болғаны туралы анықтама (жетімдер үшін);
7) отбасында 4 және одан да көп бала болған жағдайда, көп балалы отбасы туралы анықтама (көп балалы отбасының балалары үшін);
8) жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың көшірмесі;
9) оқу орнынан анықтама.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштер нысандары ТжКБ ұйымдарының және ЖОО фойесінде орналастырылады немесе маманда болады.

2) отсутствия мест в общежитии в организациях ТиПО и вузах.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию ТиПО и вузы;
2) канцелярия организации ТиПО и вузов регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации ТиПО и вузов, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема запроса;
вид запрашиваемой государственной услуги;
количество названий и приложенных документов;
дата (время) и место выдачи документов;
фамилия, имя, отчество представителя ТиПО и вуза, принявшего заявление на оформление документов;
фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
3) руководство организации ТиПО и вузов осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации ТиПО и вузов на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации ТиПО и вузов;
5) канцелярия организации ТиПО и вузов выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации ТиПО и вузов, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление о предоставлении места в общежитии, согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
2) 6 фотокарточек размером 3x4;
3) медицинскую справку формы № 086-У;
4) ходатайство деканата факультета;
5) справку о составе семьи, при наличии семьи;
6) справку о смерти родителя (родителей) (для сирот), при утере одного из родителей или родителей;
7) справку о наличии в семье 4-х и более детей (для детей из многодетных семей);
8) копию документа, удостоверяющего личность;
9) справку с места учебы.
15. Форма заявления для получения государственной услуги размещается в фойе организаций ТиПО и вузов либо имеется у специалиста.

16. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар ТжКБ ұйымының оқу бөліміне және ЖОО деканатына тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызмет алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi;
2) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы;
3) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Техникалық және кәсіптік
білім беру ұйымдарында, жоғары
оқу орындарында оқитындарға
жатақхана беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Өтініш
(Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________ (факультет/бөлім,мамандық)
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
______ «_____»_________20__ж. ______________
(қолы)
«Техникалық және кәсіптік
білім беру ұйымдарында, жоғары
оқу орындарында оқитындарға жатақхана
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (ресiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,тiркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына және ЖОО-ға өтініш білдірген кезде – жатақхана берілетіні туралы жолдама немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына және ЖОО өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 7 күннен артық емес күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдары- ның және ЖОО басшылығы
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар-мен танысу
Жатақхана берілетіні туралы жолдама немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға жатақхана берілетіні туралы жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға жатақхана берілетіні туралы жолдаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға жатақхана берілетіні туралы жолдаманы беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Күнтізбелік 7 күннен артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, жатақхана берілетіні туралы жолдаманы ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Жатақхана берілетіні туралы жолдамаға қол қою
№ 5 әрекет
Жатақхана берілетіні туралы жолдаманы тiркеу және жатақхана берілетіні туралы жолдаманы қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Техникалық және кәсіптік
білім беру ұйымдарында, жоғары
оқу орындарында оқитындарға жатақхана
беру» мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентi
1.Негiзгi ұғымдар
Осы «Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан  әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:

16. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в учебную часть организаций ТиПО и деканаты вузов.
17. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия организации ТиПО и вузов;
2) руководство организации ТиПО и вузов;
3) ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 3к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации ТиПО и вузов (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших
учебных заведениях»
Заявление
____________________________________________________________________(ФИО)
____________________________________________________________________
(факультет/отделение, специальность)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
«_____» _________20__г.______________
(подпись)
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших
учебных заведениях»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации ТиПО и вузов
Руководство организации ТиПО и вузов
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, определение ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в организации ТиПО и вузы -оформляет направление о предоставлении общежития или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ организационно-распоряди-
тельное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
При обращении получателя в организации ТиПО и вузы государствен-
ная услуга предоставляет-
ся не более 7-ми календарных дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство организации ТиПО и вузов
Канцелярия организации ТиПО и вузов
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспон-
денцией
Регистрация направления о предоставлении общежития или мотивированного отказа в журнале
Передача направления о предоставлении общежития или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Подписание документа
Передача направления о предоставлении общежития или мотивированного отказа получателю
Передача направления о предоставлении общежития или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
Не более 7-ми календарных дней
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования.Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации ТиПО и вузов
Группа 2 СФЕ
Руководство организации ТиПО и вузов
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству организации ТиПО и вузов
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление направления о предоставлении общежития, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание направления о предоставлении общежития
Действие № 5
Регистрация направления о предоставлении общежития и выдача направления о предоставлении общежития получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации ТиПО и вузов
Группа 2 СФЕ Руководство организации ТиПО и вузов
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству организации ТиПО и вузов
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших
учебных заведениях»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования» (далее – регламент) используются следующие понятия:

1) жеке басын куәландыратын құжат – әр түрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
2) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар.
2.Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет стандартына (бұдан әрі – Cтандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті техникалық және кәсіптік білімнің білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ТжКБ ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 26-бабымен және «Техникалық және кәсіптік білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 130 қаулысымен (бұдан әрі – Үлгі қағидалар) реттеледі.
6. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нәтижесі оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелді  жауап.
7. Мемлекеттік қызмет негізгі орта (жалпы негізгі), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), орта білімнен кейінгі, жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдік азаматтарға және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3.Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ТжКБ ұйымдарының интернет-ресурстарында және фойелерінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің (www.edu.gov.kz), әкімдіктердің, Маңғыстау облысы білім басқармасының ресми сайттарында орналастырылады.

1) документ, удостоверяющий личность – документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
2) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования»(далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – организация ТиПО).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственной услуги регулируется статьей 26 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и постановлением Правительства от 19 января 2012 года № 130 «Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования» (далее – Типовые правила).
6. Результатом завершения государственной услуги являются общий приказ о зачислении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства, имеющим основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), после среднее, высшее (высшее профессиональное) образование (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет - ресурсах и стендах, расположенных в фойе организаций ТиПО, а также на официальных сайтах Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.edu.gov.kz), акиматов, Управления образования Мангистауской области.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап құжаттарды қабылдау кезеңінде – 60 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін жүгінген сәттен – өтініш түскен күнінен бастап Үлгі қағидаларда белгіленген білім алушы қатарына қабылдау кезеңіне күндізгі оқу нысанына 30 тамызға, сырттай оқу нысанына 30 қыркүйекке дейін;
3) құжаттар тіркелген күннен бастап бір аптадан аспайтын мерзімде қабылдау комиссиясы оқуға түсушілерге түсу емтихандарына жіберілгендіктері туралы хабарлайды.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) оқудың күндізгі нысанына – 20 маусымнан бастап 20 тамыз аралығында;
2) оқудың кешкі және сырттай нысанына – 20 маусымнан бастап 20 қыркүйек аралығында;
3) өнер және мәдениет мамандықтары бойынша 20 маусымнан бастап 20 шілде аралығында жүзеге асырылады. Түсу емтихандары күндізгі оқу бөліміне 1 тамыздан бастап 28 тамыз аралығында, кешкі және сырттай оқу бөліміне 1 тамыздан бастап 25 қыркүйек аралығында, өнер және мәдениет мамандықтарына немесе шығармашылық емтиханы 21 шілдеден бастап 28 шілде аралығында өткізіледі.
Техникалық және кәсіптік білім беретін білім беру бағдарламалары бойынша білім алушылар құрамына қабылдау күндізгі оқу бөліміне – 25 тамыздан бастап 30 тамыз аралығында, кешкі және сырттай оқу нысанына 15 қыркүйектен бастап 30 қыркүйек аралығында жүргізіледі;
2) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі;
3) қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттардың толық емес пакетін ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады, бас тарту себептері жазбаша негізделеді.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы ТжКБ ұйымына өтініш береді;
2) ТжКБ ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және оларды ТжКБ ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес қолхат бередi, онда: өтінішті қабылдап алған күні және нөмірі; қабылдау комиссиясы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты болады;
3) ТжКБ ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, на этапе приема документов – не более 60 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения.Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) на очную форму обучения – с 20 июня по 20 августа;
2) на вечернюю и заочную формы обучения – с 20 июня по 20 сентября;
3) по специальностям искусства и культуры – с 20 июня по 20 июля.
Вступительные экзамены проводятся: на очную форму обучения – с 1 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения – с 1 августа по 25 сентября; по специальностям искусства и культуры специальные или творческие экзамены проводятся с 21 июля по 28 июля.
Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования на очную форму обучения – с 25 августа по 30 августа, на вечернюю и заочную формы обучения – с 15 сентября по 30 сентября;
2) в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней;
3) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию ТиПО;
2) канцелярия организации ТиПО регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации ТиПО, выдает получателю расписку о получении всех документов согласно приложению 1 к Стандарту, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество члена приемной комиссии;
3) руководство организации ТиПО осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации ТиПО на исполнение;

4) ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшы қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны ТжКБ ұйымының кеңсесіне жолдайды.
5) ТжКБ ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ ТжКБ ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4.Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат;2) білімі туралы құжаттар (түпнұсқа);
3) білім беру ұйымына оқуға қабылдау туралы өтініш;
4) № 086-У нысанындағы медициналық анықтама (І және ІІ топтағы мүгедектер мен бала жасынан мүгедектер үшін – медициналық-әлеуметтік сараптама қорытындысы) флюрография суретімен қоса беріледі;
5) 3х4 көлемдегі 4 фотосурет.Мемлекеттік қызмет алушы жеке басын куәландыратын құжаттарды заңды өкілдері жеке өздері ұсынады. Шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар мәртебесін анықтайтын, тұрғылықты жерге тіркелгендігі туралы белгісі бар құжатты ұсынады:
1) шетелдік – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты;
2) азаматтығы жоқ тұлға – азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
3) босқын – босқынның куәлігі;
4) пана іздеуші тұлға – пана іздеуші тұлғаның куәлігі;
5) оралман – оралманның куәлігі.Оқуға түсушілерден түскен өтініштер білім беру ұйымының тіркеу журналдарына оқытудың нысандары бойынша тіркеледі.Кешенді тестілеу сертификатын (жоғары оқу орындарына түсу үшін ағымдағы жылы кешенді тестілеуге қатысқан өткен жылғы түлектер) немесе ҰБТ нәтижелері туралы сертификатын тапсырған (ағымдағы жылы ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысқан бітірушілер) тұлғалар түсу емтихандарынан босатылады және Үлгі қағидалардың талаптарына сәйкес конкурсқа жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі оқу орнының фойесінде орналастырылады, сондай-ақ оқу орнының қабылдау комиссиясы мамандарынан алуға болады.
16. Өтініш, сондай-ақ барлық қажетті құжаттар білім беру ұйымының қабылдау комиссиясына тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру мемлекеттік қызмет алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.

4) ответственный исполнитель организации ТиПО рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации ТиПО;
5) канцелярия организации ТиПО выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации ТиПО, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документы об образовании (подлинник);
3) заявление о приеме на обучение в организации образования;
4) медицинскую справку по форме № 086-У c приложением флюроснимка (для инвалидов I и II группы и инвалидов с детства – заключение медико - социальной экспертизы);
5) 4 фотокарточки размером 3х4.
Документы, удостоверяющие личность получателя государственной услуги, предъявляются лично законными представителями.
Иностранцы и лица без гражданства представляют документ, определяющий их статус, с отметкой о регистрации по месту проживания:
1) иностранец – вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
2) лицо без гражданства - удостоверение лица без гражданства;
3) беженец - удостоверение беженца;
4) лицо, ищущее убежище, - свидетельство лица, ищущего убежище;
5) оралман - удостоверение оралмана.
Заявления от поступающих регистрируются в журналах регистрации организаций образования по формам обучения.
Лица, представившие сертификат комплексного тестирования (выпускники прошлых лет, участвовавшие в комплексном тестировании в текущем году, для поступления в высшие учебные заведения) или сертификат о результатах ЕНТ (выпускники текущего года, участвовавшие в едином национальном тестировании) освобождаются от вступительных экзаменов и допускаются к конкурсу согласно условиям, указанным в Типовых правилах.
15. Образец заявления для получения государственной услуги размещается в фойе учебного заведения, также его можно получить у специалистов приемной комиссии учебного заведения.
16. Заявление, а также все необходимые документы сдаются в приемную комиссию организации образования.
17. Способ доставки результата государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) ТжКБ ұйымдарының кеңсесi;
2) ТжКБ ұйымдарының басшылығы;
3) ТжКБ ұйымдарының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында   келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. ТжКБ ұйымдарының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Техникалық және кәсіптік
білім беру бағдарламалары бойынша
кадрлар даярлауды жүзеге асыратын
білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,тiркеу
Хат-хабармен танысу,орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына өтініш білдірген кезде – оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
60 минуттан артық емес
60 минуттан артық емес
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет Үлгі қағидаларда белгіленген мерзімдерде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- мен танысу
Оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық беру немесе дәлелдi бас тарту
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты беру немесе дәлелдi бас тарту туралы қол қою
Орындалу мерзiмдерi
60 минуттан артық емес
60 минуттан артық емес
Үлгі қағидаларда белгіленген мерзімдерде
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрыққа қол қою
№ 5 әрекет
Оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты тiркеу және қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының жауапты орындаушысы
№1әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының басшылығына жолдау
2әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау, қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелді  жауапты  ресімдеу, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелді  жауапқа қол қою
№ 5 әрекет
Қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелді  жауапты тiркеу, қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелді  жауапты қызметті алушыға беру
«Техникалық және кәсіптік білім
беру бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын білім
беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттiк қызмет регламентi
1 Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия организации ТиПО;
2) руководство организации ТиПО;
3) ответственный исполнитель организации ТиПО.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации ТиПО (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования,
осуществляющие подготовку кадров
по образовательным программам
технического и профессионального
образования»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации ТиПО
Руководство организации ТиПО
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспон-
денцией, определение ответствен-
ного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в организации ТиПО –  оформляет общий приказ о зачислении или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-
ное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделе-
ния
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 60 минут
Не более 60 минут
При обращении получателя в организации ТиПО –
государствен-
ная услуга предоставляет-
ся в установленные Типовыми правилами сроки
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство организации ТиПО
Канцелярия организации ТиПО
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонден-
цией
Регистрация общего приказа о зачислении или мотивирован-
ного отказа в журнале
Передача общего приказа о зачислении или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-
ное решение)
Подписание документа
Передача общего приказа о зачислении или мотивирован-
ного отказа получателю
Передача общего приказа о зачислении или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 60 минут
Не более 60 минут
В установленные Типовыми правилами сроки
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации ТиПО
Группа 2 СФЕ
Руководство организации ТиПО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству организации ТиПО
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление общего приказа о зачислении, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание общего приказа о зачислении
Действие № 5
Регистрация общего приказа о зачислении и выдача общего приказа о зачислении получателю
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации ТиПО
Группа 2 СФЕ
Руководство организации ТиПО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству организации ТиПО
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Действие № 5
Регистрация мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги и выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и
зачисление в организации
образования,осуществляющие
подготовку кадров по
образовательным программам
технического и профессионального
образования»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном носителе)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании» (далее – регламент) используются следующие понятия:

1) жеке басын куәландыратын құжат – әр түрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
2) жалпы бiлiм беретiн мектеп – бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны.
2 Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту турал» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 4-бабы 9) тармақшасына және «Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1310 қаулысына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесі білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3 Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарының веб-сайттарында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.

1) документ, удостоверяющий личность – документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
2) общеобразовательная школа – учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Государственная услуга оказывается организациями основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, высшего образования (далее – организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется в соответствии с подпунктом 9) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1310 «Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи».
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб - сайтах организации образования.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента – не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги – не более 10-ти календарных дней.
10. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Осы регламенттің 14-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда, өтініш жалпы негізде қарастырылады.
Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылғаны туралы дәлелді жауапты білім беру ұйымынан алады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
ұсынылған құжаттардың атаулары және саны;
құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған білім беру ұйымы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, байланыс деректері болады;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4 Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін қызмет алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) құжатты жоғалтқан азаматтың білім беру ұйымы басшысының атына оның жоғалу жағдайы баяндалған өтініші;
2) құжаттың нөмері және берілген күні көрсетілген құжаттың жоғалғаны жөніндегі газеттен үзінді;
3) туу туралы куәліктің немесе жеке куәліктің көшірмесі;

11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если, не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 14 настоящего регламента. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в организации образования.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема запроса;
вид запрашиваемой государственной услуги;
количество названий и приложенных документов;
дата (время) и место выдачи документов;
фамилия, имя, отчество представителя организации образования, принявшего заявление на оформление документов;
фамилия, имя,отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги получатели представляют следующие документы:
1) заявление гражданина, утерявшего документ, на имя руководителя организации образования, в котором излагаются обстоятельства его утраты;
2) выписку из газеты по утере документа, с указанием номера и даты регистрации выдачи документа;
3) копию свидетельства о рождении или удостоверения личности;

4) жоғалған заттарды табу бюросынан анықтама.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарында орналастырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар білім беру ұйымдарына тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызмет алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5.Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 10 күннен артық емес күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Тұтынушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Күнтізбелік 10 күннен артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, білім туралы құжаттың телнұсқасын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Білім туралы құжаттың телнұсқасына қол қою
№ 5 әрекет
Білім туралы құжаттың телнұсқасын тiркеу және қызмет алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентi
1.Негiзгi ұғымдар
1.Осы «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:

4) справку с бюро находок.
15. Информация о предоставлении государственной услуги располагается на интернет - ресурсах организаций образования.
16. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в организации образования.
17. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача дубликатов документов
об образовании»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их
описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, определение ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в организации образования -
оформляет дубликат документа об образовании или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распоряди-
тельное решение)
Направление Документов Руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
При обращении получателя в организации образования -
государственная услуга предоставляется не более 10-ти календарных дней
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонден-
цией
Регистрация дубликата документа об образовании или мотивированно-
го отказа в журнале
Передача дубликата документа об образовании или мотивирован-
ного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распоряди-
тельное решение)
Подписание документа
Передача дубликата документа об образовании или мотивирован-
ного отказа получателю
Передача дубликата документа об образовании или подписание мотивирован-
ного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
Не более 10-ти календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление дубликата документа об образовании, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание дубликата документа об образовании
Действие № 5
Регистрация дубликата документа об образовании и выдача дубликата документа об образовании получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация,направление заявления руководству организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача дубликатов
документов об образовании»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – регламент) используются следующие понятия:

1) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
2) жалпы бiлiм беретiн мектеп – бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Конституциясымен, «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңымен және «Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 127 қаулысымен реттеледі.
6. Мемлекеттік қызмет алушыға берілетін мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Аталған қызмет Қазақстан Республикасының 7-18 жастағы азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі мемлекеттік қызметті алушылар қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап 1 жұмыс күнін құрайды:
1) өтініш берілген күні (тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;

1) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
2) общеобразовательная школа – учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее – организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 127 «Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования».
6. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
9. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;

2) өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін (білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзімі – 3 айдан аспауы керек, себебі оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болуы мүмкін:
1) осы регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттар пакетінің толық берілмеуі;
2) құжаттарда дәйексіз немесе бұрмаланған фактілердің (мәліметтердің) анықталуы;
3) аталған білім беру ұйымында сұратылған білім беру деңгейінің жоқтығы немесе сәйкес келмеуі;
4) мемлекеттік қызмет алушының оқу көрсеткішінің таңдаған білім беру ұйымының мәртебесіне сәйкес келмеуі;
5) аталған білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағында тұрғылықты жерінің сәйкес келмеуі. Аталған білім беру ұйымдарында қажетті оқыту бейіні жоқ болса, мемлекеттік қызметті алушыға аудан (қала) аумағындағы басқа да жалпы білім беретін мектептерде таңдаған оқыту бейіні бойынша бос орындардың болуы туралы ақпарат беріледі.Білім беру ұйымына қабылдау үшін өтініш берушінің құжаттарын қабылдау кезінде басшылар мемлекеттік қызметті алушыларды білім беру ұйымының Жарғысымен және басқа да білім беру үдерісін реттейтін құжаттармен таныстыруы тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтінішті қабылдау нөмірі және күні;
құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты болады;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;

2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9.00 до 13.00 часов.
11. Основанием для отказа получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги могут быть:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего регламента;
2) выявление недостоверных или искаженных фактов (сведений) в документах;
3) несоответствие или отсутствие заявленного уровня образования в данной организации образования;
4) несоответствие учебных показателей получателя государственной услуги статусу выбранной организации образования;
5) несоответствие проживания на территории обслуживания данной организации образования.
При отсутствии необходимого профиля обучения в данной организации образования получателю государственной услуги представляется информация о наличии свободных мест в других общеобразовательных школах на территории района (города) по выбранному профилю обучения.
При приеме документов заявителя на зачисление в организации образования руководители должны ознакомить получателя государственной услуги с Уставом организации образования и другими документами, регламентирующими образовательный процесс организации образования.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает расписку получателю о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
количество и названий приложенных документов;
фамилия, имя, отчество ответственного лица, принявшего документы;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;

5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген жағдайда мынадай құжаттарды ұсынады:
1) баланың заңды өкілдерінен өтініш (еркін нысанда);
2) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) денсаулық жағдайы туралы анықтама (медициналық төлқұжат);
4) тұрғылықты жерінен анықтама немесе өтініш берушінің тұратын жерін растайтын басқа құжат;
5) 3х4 көлеміндегі 2 дана фотосурет.Бастауыш білім беру ұйымына 1-сыныпқа келуші балалардың заңды өкілдерінен өтініш ағымдағы жылдың 1 маусымнан 30 тамызына дейін жүргізіледі.Бастауыш білім беру ұйымдарының 1-сыныбына қабылдау кезінде, жеке меншік білім беру ұйымынан басқа, емтихан мен тестілеу жүргізілмейді.Білім беру ұйымына құжаттарды қабылдау немесе оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызметті алуға үміткер мемлекеттік қызмет алушы таңдаған оқыту бейініне сәйкес білім беру ұйымының мәртебесін, білім беру деңгейін, сондай-ақ білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын учаске) ескергені жөн.
15. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтынан, сондай-ақ білім беру ұйымдары ғимараттарының ақпараттық стенділерінен алуға болады.
16. Мемлекеттік қызмет алушының құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне жауапты тұлғаға тапсырылады.
17. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі: білім беру ұйымдарына өтініш берушінің жеке қатысуы арқылы.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.

5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги при обращении в организации образования получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление от законных представителей ребенка (в произвольной форме);
2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт);
4) справку с места жительства или иной документ, подтверждающий место проживания заявителя;
5) фотографии размером 3х4 см в количестве 2 штук.
Прием заявлений от законных представителей детей, поступающих в первый класс организаций начального образования, производится с 1 июня по 30 августа текущего года.
При приеме в 1 класс организаций начального образования экзамены и тестирование не проводятся, кроме частных организаций образования.
Получателю государственной услуги, претендующему на получение государственной услуги по приему и зачислению в организацию образования, следует учитывать статус организации образования, уровень образования в соответствии с выбранным профилем обучения, а также территорию обслуживания (микроучасток) организации образования.
15. Информацию о государственной услуге можно получить на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz, а также на информационных стендах в зданиях организаций образования.
16. Документы получателя государственной услуги сдаются ответственному лицу в канцелярию организации образования.
17. Способ доставки результата оказания услуги осуществляется через личное посещение заявителем организации образования.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Бастауыш, негізгі орта, жалпы
орта білім берудің жалпы
білім беретін бағдарламалары
бойынша оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекеті
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – білім беретін ұйымына оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiм-дiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 1 жұмыс күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4әрекет
Білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет
Білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын тiркеу және қызмет алушыға білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім берудің жалпы білім
беретін бағдарламалары бойынша
оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына
қарамастан білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға
қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 - қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады

20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования
независимо от ведомственной
подчиненности для обучения по
общеобразовательным программам
начального, основного среднего,
общего среднего образования»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, определение ответственно-
го исполнителя для исполнения
При обращении получателя в организации образования – оформляет общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распоряди-
тельное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Передача документов  руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в организации образования – государствен-
ная услуга предоставляется в 1 рабочий день
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонден-
цией
Регистрация общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования или мотивирован-
ного отказа в журнале
Передача общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организационно- распоряди-
тельное решение)
Подписание документа
Передача общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования или мотивирован-
ного отказа получателю
Передача общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
1 рабочий день
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления,регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования
Действие № 5
Регистрация общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования и выдача общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования
независимо от ведомственной
подчиненности для обучения по
общеобразовательным программам
начального, основного среднего,
общего среднего образования»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – регламент) используются следующие понятия:

1) жеке басын куәландыратын құжат – әр түрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
2) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
3) жалпы бiлiм беретiн мектеп – бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны.
2.Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының орта білім беретін ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі, «Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы № 100 қаулысымен бекітілген Арнаулы бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесімен, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 974 бұйрығымен бекітілген Оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртiбi туралы Ережесiмен реттеледі.
6. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Аталған қызмет денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемі білім беру ұйымдарына бару мүмкіндігі жоқ жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) ұсынылады.

1) документ, удостоверяющий личность – документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
2) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
3) общеобразовательная школа – учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 « Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки ».
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее – организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется законами Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании»от 11 июля 2002 года «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями», Типовыми правилами деятельности специальных организаций образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 100 и Правилами о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохранения, утвержденными приказом министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 974.
6. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее – получатель государственной услуги).

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 8.00-ден 17.00-ке дейін жүзеге асырылады.
11. Білім беру ұйымы осы регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет алушыға себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда алатын күні белгіленген тізімдеме беріледі;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды  қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) медициналық көрсеткіштер бойынша мүгедек баланы үйде оқыту қажеттілігі туралы қорытынды: жергілікті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету ұйымдарындағы Дәрігерлік-консультациялық комиссия (ДКК) береді;

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента – 3 рабочих дня.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 8.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
11. Организации образования при представлении не полного пакета документов, предусмотренного пунктом 14 настоящего регламента, извещают получателя государственной услуги об отказе с указанием причин.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержится опись с отметкой о дне получения;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заключение о необходимости обучения на дому ребенка-инвалида по медицинским показаниям: выдается Врачебно - консультативной комиссией (ВКК) в организациях первичной медико-санитарной помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан по месту;

2) мүгедек баланы үйде оқыту үшін білім беру бағдарламасы түрінің қорытындысы мен ұсынысы: тұрғылықты мекенжайы бойынша Психологиялық–медициналық–педагогикалық консультация (ПМПК) береді;
3) білім беру ұйымы директорының атына ата-ананың еркін нысанда жазған өтініші;
4) мемлекеттік қызмет алушы ата-анасының біреуінің жеке басын куәландыратын құжаттарының көшірмелері;
5) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмелері;
6) мекенжай анықтамасы;
7) ата-анасының жұмыс орнынан анықтама.
15. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының басшысына тапсырылады.
16. Қызмет көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызметті алушының заңды өкілінің жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
17. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
18. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
19. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
20. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Бастауыш, негізгі орта,
жалпы орта білім беру ұйымдарына
денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын
балаларды үйде жеке тегін оқытуды
ұйымдастыру үшін құжаттарды
қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу,орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 3 жұмыс күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- мен танысу
Білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
20 минут
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3- топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, білім беру ұйымының бұйрығын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Білім беру ұйымының бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет
Білім беру ұйымының бұйрығын тiркеу және білім беру ұйымының бұйрығын қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Бастауыш, негізгі орта,
жалпы орта білім беру ұйымдарына
денсаулығына байланысты ұзақ
уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру
үшін құжаттарды қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- мен танысу
Білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
20 минут
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3- топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, білім беру ұйымының бұйрығын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Білім беру ұйымының бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет
Білім беру ұйымының бұйрығын тiркеу және білім беру ұйымының бұйрығын қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Бастауыш, негізгі орта,
жалпы орта білім беру ұйымдарына
денсаулығына байланысты ұзақ
уақыт бойы бара алмайтын
балаларды үйде жеке тегін оқытуды
ұйымдастыру үшін құжаттарды
қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 - қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентi

2) заключение и рекомендация типа образовательной программы для обучения на дому ребенка – инвалида: выдается Психолого - медико - педагогической консультацией (ПМПК) по месту жительства;
3) письменное заявление в произвольной форме родителей на имя директора образовательной организации;
4) копии документов, удостоверяющие личность одного из родителей получателя государственной услуги;
5) копии документов, подтверждающие личность получателя государственной услуги;
6) адресная справка;
7) справка с места работы родителей.
15. Документы получателей государственной услуги сдаются руководителю организации образования.
16. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения законных представителей получателя государственной услуги.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для организации
индивидуального бесплатного
обучения на дому детей, которые
по состоянию здоровья в течение
длительного времени не могут
посещать организации начального,
основного среднего, общего среднего
образования»
Описание последовательности и взаимодействие  административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, Определение ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в организации образования – оформляет приказ организации образования или мотивирован-
ный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организационно- распоряди-
тельное решение)
Направление Документов Руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
При обращении потребителя в организации образования –
государствен-
ная услуга предоставля-
ется в 3 рабочих дня
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры,
операции) и их описание
Ознакомление с корреспонден-
цией
Регистрация приказа организации образования или мотивированно-
го отказа в журнале
Передача приказа организации образования или мотивирован- ного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организационно- распоря-
дительное решение)
Подписание документа
Передача приказа организации образования или мотивирован-
ного отказа получателю
Передача приказа организации образования или подписание мотивирован-
ного отказа получателю
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
20 минут
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация, направление
заявления руководству
организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения,наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления,
оформление приказа организации образования, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание приказа организации образования
Действие № 5
Регистрация приказа организации образования и выдача приказа организации образования получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления
руководству организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для организации
индивидуального бесплатного
обучения на дому детей, которые
по состоянию здоровья в течение
длительного времени не могут посещать
организации начального, основного
среднего, общего среднего образования»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования»

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
1) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата - аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
2) бала (балалар) – он сегiз жасқа (кәмелетке) толмаған адам.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті барлық типтегі және үлгідегі мектепке дейінгі ұйымдар (бұдан әрі – МДҰ) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабы 4) тармақшасының және 14-бабының 2-тармағы 1) тармақшасының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетуді аяқтау нысаны осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес МДҰ мен заңды өкілдер арасында жасалатын шарт болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдеріне (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылады.
9. Мемлекетті қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап – кемінде 30 минут уақытты құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минуттан артық емес;
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат берілген ең көп уақыты – кемінде 30 минутты құрайды.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования» (далее – регламент) используются следующие понятия:
1) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
2)ребенок (дети) – лицо, не достигшее восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Государственная услуга предоставляется дошкольными организациями всех типов и видов (далее – ДО).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта  1) пункта 2 статьи 14 и подпункта 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
6. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый согласно приложению 1 к настоящему регламенту между ДО и законными представителями либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается законным представителям детей дошкольного возраста (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан в разделе «Государственные услуги».
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 14 настоящего регламента и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут.

10. Мемлекеттік қызмет МДҰ-ға өтініш жасаған жағдайда МДҰ басшысы белгіленген заңды өкілдерді қабылдау кестесіне сәйкес екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
11. Осы регламенттің 14-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы МДҰ-ға өтініш береді;
2) МДҰ-ның кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және МДҰ-ның басшылығына жолдайды;
3) МДҰ-ның басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және МДҰ-ның жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) МДҰ-ның жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны МДҰ-ның кеңсесіне жолдайды;
5) МДҰ-ның кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ МДҰ-ның апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы МДҰ-ға мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) қалалық (аудандық) Білім басқармасы, ауылдық жерде - әкімдік берген жолдама;
2) баланың денсаулық төлқұжаты;
3) санитарлық-эпидемиологиялық қызметтен эпидемиологиялық ортасы туралы анықтама.
Мектепке дейінгі ұйымдарды бос орындар бар болған жағдайда қабылдау жыл бойы жүргізіледі.
15. Шарт бланкілерін МДҰ басшысы береді.Шарт 2 данада жасалады. Бала тіркеуден кейін мемлекеттік қызмет көрсететін МДҰ-да жалпы білім беретін оқу бағдарламаларына, бекітілген сабақ кестесіне сәйкес оқыту және күтілу құқығына ие болады.
16. Мемлекеттік қызметті алушылар (заңды өкілдер) толтырған шарт МДҰ басшысына тапсырады (бір данасы МДҰ басшысында сақталады, екіншісі мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) қолында қалады).
17. Мемлекеттік қызмет МДҰ-да мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.

10. Государственная услуга при обращении в ДО предоставляется в течении двух рабочих дней, в соответствии с установленным графиком приема законных представителей, утвержденного руководителем ДО.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в ДО;
2) канцелярия ДО регистрирует поступившие документы и передает руководству ДО;
3) руководство ДО осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю ДО на исполнение;
4) ответственный исполнитель ДО рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию ДО;
5) канцелярия ДО выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы ДО, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы
1) направление, выданное Управлением образования города (района), в сельской местности - акиматом;
2) паспорт здоровья ребенка;
3) справку санитарно - эпидемиологической службы об эпидокружении.
В дошкольных организациях прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
15. Бланки договора выдаются руководителем ДО.
Договор составляется в двух экземплярах.
После зачисления ребенок получает право на обучение и содержание в дошкольной организации в соответствии с общеобразовательными учебными программами дошкольного воспитания и обучения и расписанием занятий, установленным ДО, предоставляющим государственную услугу.
16. Заполненный получателями государственной услуги (законными представителями) договор сдается руководителю ДО (один экземпляр хранится у руководителя ДО, другой остается у получателя государственной услуги (законных представителей)).
17. Государственная услуга осуществляется посредством личного посещения ДОполучателем государственной услуги.

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) МДҰ кеңсесi;
2) МДҰ басшылығы;
3) МДҰ жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. МДҰ басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мектепке дейінгі ұйым мен баланың заңды өкілдерінің арасындағы үлгі шарт
____________қаласы 20__ж. «___»___________
Бұдан әрі МДҰ деп аталатын, № ______________________ мектепке дейінгі ұйым ________________________________________________________
(атауы)
атынан МДҰ Жарғысының негізінде әрекет ететін МДҰ меңгерушісі ___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан және бұдан әрі ___________________________________________
(баланың тегі, аты, әкесінің аты; туған жылы)
«Ата-анасы» деп аталатын анасы (әкесі, оларды алмастыратын тұлғалар) ___________________________________________________________________
(анасының, әкесінің, оларды алмастыратын тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты)
екінші жағынан, төмендегілер туралы осы шартты жасады:
1. МДҰ міндеті:
1) ____________________________________________________ негізінде
(қабылдау туралы құжаттың атауы)
баланы _________________________________ тобына қабылдау;
(атауы)
2) Баланың дене және психикалық денсаулығын нығайтуды және өмірін қорғауды; оның интеллектуалдық, дене және тұлғалық дамуын қамтамасыз ету;
дамуында ауытқулары бар баланы түзеу (қарапайым, білікті) жұмыстарын жүргізу;
оның шығармашылық қабілеттерін және қызығушылықтарын дамыту;
баланың даму ерекшеліктерін ескере отырып, жеке тәсілдерді жүзеге асыру;
баланың эмоционалдық жайлылығына қамқор болу.
3) Баланы______________________________________________________
(бағдарлама атауы, бағдарламаны бекіткен органның атауы)  бағдарламасы бойынша оқыту.

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия ДО;
2) руководство ДО;
3) ответственный исполнитель ДО.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель ДО (далее –должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документови зачисление
детей в дошкольные организации
образования»
Типовой договор между дошкольной организацией и законными представителями ребенка
город ____________«___»___________ 20__ г
Дошкольная организация № ______________________________________
(наименование)
___________________________________________________________________
именуемая в дальнейшем ДО, в лице заведующей ДО _____________________
(фамилия, имя, отчество)
___________________________________________________________________
действующая на основании Устава ДО, с одной стороны, и матерью(отцом, лицом, их заменяющим) ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество матери,отца, лиц, их заменяющих)
именуемый в дальнейшем «Родитель», ребенка __________________________
(фамилия, имя,
___________________________________________________________________
отчество ребенка, год рождения)
с другой стороны, заключили настоящий договор о следующем:
1. ДО обязуется:
1) Зачислить ребенка в группу _________________________________
(наименование)
на основании _______________________________________________________
(наименование документа о зачислении)
2) Обеспечить охрану жизни и укрепление физического и психического здоровья ребенка; его интеллектуальное, физическое и личностное развитие;
коррекцию (элементарную; квалифицированную) имеющихся отклонений в развитии ребенка;
развитие его творческие способности и интересы;
осуществлять индивидуальный подход к ребенку, учитывая особенности его развития;
заботиться об эмоциональном благополучии ребенка.
3) Обучать ребенка по программе _______________________________
(наименование программы,
___________________________________________________________________
название органа, утвердившего программу)

4) МДҰ-да заттық-дамытушы ортаны (бөлме, құрал-жабдықтар, оқу-көрнекілік құралдар, ойындар, ойыншықтар) ұйымдастыру;
5) Баланың жас, жеке ерекшеліктеріне, білім беру бағдарламасының мазмұнына сай оның іс-әрекетін ұйымдастыру;
6) Балаға МДҰ-да бар қосымша білім беру қызметтерін көрсету (негізгі білім беру қызметінің шеңберінен тыс);
тегін білім беру қызметтері ______________________________________
(құрылтайшылар, демеушілер қаражаты есебінен ___________________________________________________________________ төленетін қызмет түрлерінің атауы)
ақылы білім беру қызметі ___________________________________________
(ата- аналар төлейтін қызмет түрлерінің атауы)
___________________________________________________________________
қызмет түрлерінің атауы)
7) Балаға медициналық қызмет көрсетуді жүзеге асыру: емдік-алдын алу іс-шаралары: ________________________________________________________
(нақты атауы) сауықтыру іс-шаралары:
___________________________________________________________________ (нақты атауы) санитарлық-гигиеналық іс-шаралар:
___________________________________________________________________
(атауы) қосымша медициналық қызметтер:
___________________________________________________________________
(тегін, ақылы қызметтердің атауы)
8) Баланың дұрыс өсуі мен дамуына қажетті дұрыс тамақтанумен қамтамасыз ету: ____________________________________________________
(тамақтану түрі, оның ішінде диеталық)
___________________________________________________________________
(күніне қанша рет, тамақтану уақыты)
9) Баланың МДҰ-ға келу кестесін белгілеу: ________________________
(апта күндері, болу уақыты,
___________________________________________________________________
демалыс, мереке күндері,еркін қатысу кестесі)
10) Баланың ауырған, шипажай-курорттық емделуі кезінде, карантин болған жағдайда «Ата-анасы» демалыста болғанда және дәлелді себептермен уақытша болмаған жағдайда (ауыруы, іссапарда болуы т.б.), сондай-ақ, жазғы маусымда 2 ай мерзімге дейін, «Ата-анасының» демалыс ұзақтығына қарамастан; басқа жағдайларда _______________________________________ оның орнын сақтау
11) «Ата-анаға» баламен бірге топ ішінде болуға рұқсат беру (уақыт) ___________________________________________________________________
12) Бала мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету;
13) «Ата-анаға» баланы тәрбиелеу мен оқытуға; дамуындағы ақауларды түзетуге көмек көрсету ______________________________________________
4) Баланы келесі жас тобына ауыстыру ___________________________
(ауыстыру күні)

4) Организовать предметно – развивающую среду вДО (помещение,оборудование, учебно - наглядные пособия, игры, игрушки);
5) Организовать деятельность ребенка в соответствии с его возрастом, индивидуальными особенностями, содержанием образовательной программы;
6) Предоставлять ребенку имеющиеся в ДО дополнительные образовательные услуги (за рамками основной образовательной деятельности);
бесплатные образовательные услуги _____________________________
(наименование видов услуг,
___________________________________________________________________ оплачиваемых за счет средств спонсоров; учредителя)
платные образовательные услуги ______________________________________
(наименование видов услуг,
___________________________________________________________________
оплачиваемых родителями)
7) Осуществлять медицинское обслуживание ребенка: лечебно-профилактические мероприятия:________________________________
(наименование, кратность)
оздоровительные мероприятия:________________________________________
(наименование, кратность)
санитарно - гигиенические мероприятия:______________________________
(наименование)
дополнительные медицинские услуги:__________________________________
(наименование, платные, бесплатные)
8) Обеспечивать ребенка сбалансированным питанием, необходимым для его нормального роста и развития:_______________________________
(вид питания, в т.ч. диетическое)
___________________________________________________________________ (его кратность, время приема пищи)
9) Устанавливать график посещения ребенком ДО:_________________
___________________________________________________________________
(дни недели, время пребывания, выходные, праздничные дни,
___________________________________________________________________
(график свободного посещения)
10) Сохранять место за ребенком в случае его болезни,санаторно- курортного лечения; карантина; отпуска и временного отсутствия «Родителя» по уважительным причинам(болезнь, командировка, прочее),а также в летний период, сроком до 2-х месяцев, вне зависимости от продолжительности отпуска «Родителя»;в иных случаях_____________________________________________________________
11) Разрешать «Родителю» находиться в группе вместе с ребенком
(время)________________________________________________________
12) Обеспечить сохранность имущества ребенка;
13) Оказывать квалифицированную помощь «Родителю» в воспитании и обучении ребенка; в коррекции имеющихся отклонений в его развитии
___________________________________________________________________
14) Переводить ребенка в следующую возрастную группу
___________________________________________________________________
(дата перевода)

15) Осы шартты орындау.
2. «Ата-ана» міндеті:
1) МДҰ Жарғысын және осы шартты орындау.
2) МДҰ-да баланы күтіп-баққаны үшін ________________________ сома мөлшерінде ақы төлеуді ____________________________________________ мерзімдерде жүзеге асыру.
3) Баланы 16-жасқа толмаған (немесе басқа жағдайлар) тұлғаларға сеніп тапсырмай, тәрбиешіге өзі алып келуге және тәрбиешіден алып кетуге;
4) Баланы МДҰ-ға ұқыпты күйінде, таза киіммен және аяқ киіммен алып келу______________________________________________________________
(МДҰ-ның жергілікті, маусымдық, баланың жас; жеке ерекшеліктеріне
__________________________________________________________________
сәйкес қойылатын басқа да талаптары).
5) МДҰ-ға баланың келе алмайтыны; ауырып қалғаны туралы хабарлау.
6) Баланы тәрбиелеу мен оқытудың барлық бағыттары бойынша МДҰ-мен бірлесіп әрекет ету.
7) МДҰ-ға жарғылық міндеттерді іске асыру бойынша қолдан келетін көмекті көрсету.
___________________________________________________________________
(бала өмірін сақтау, сауықтыру, гигиеналық, мәдени-эстетикалық,
___________________________________________________________________
экологиялық тәрбие беру, отбасы жағдайындағы түзеу жұмысы, басқалары)
___________________________________________________________________
3. МДҰ-ның:
1) МДҰ-да әрі қарай болуға кедергі болатын бала денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы МДҰ-дан шығаруға;
2) «Ата-ананың» өтініші бойынша МДҰ-да баланың күтіп-бағу үшін төлемдердің мерзімін ұзартуға;
3) Баланы отбасында тәрбиелеу ісін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
4) «Ата-ана» өз міндеттерін жүйелі түрде орындамаған жағдайда, «Ата-ананы» алдын ала ______күн бұрын ескертіп, осы шартты бұзуға құқығы бар.
4. «Ата-ананың»:
1) МДҰ Педагогтар кеңесіне кеңесші дауысы құқығымен қатысуға;
2) МДҰ-да балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізуге;
3) МДҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын білім беру бағдарламаларын таңдауға;
4) МДҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтердің түрлерін таңдауға;
5) МДҰ-да баланың бейімделу кезеңінде онымен _____ күн, _____ сағат, басқа жағдайларда ________________ бірге болуға;
6) МДҰ-ға баланы күтіп-бағу үшін төлемақының мерзімін ұзарту, қосымша қызметтер үшін төлемақы жөнінде белгіленген мерзімінен _____ күн кешіктірмей өтініш білдіруге;
7) МДҰ Жарғысы мен осы шарт міндеттерінің орындалуын талап етуге;
8) МДҰ меңгерушісі мен педагогтардың топтағы балалармен жүргізілетін жұмыстар туралы есептерін тыңдауға;
9) Осы шартты бір тарапты тәртіппен МДҰ-ны бұл жөнінде алдын ала ____ күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.

15) Соблюдать настоящий договор.
2. «Родитель» обязуется:
1) Соблюдать Устав ДО и настоящий договор.
2) Вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме____________
___________________________________________________________________
в сроки _______________________________________________________
3) Лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные условия).
4) Приводить ребенка вДО в опрятном виде; чистой одежде и обуви ___________________________________________________________________
(иные требования ДО с учетом местных, сезонных,
___________________________________________________________________
возрастных, индивидуальных особенностей ребенка)
5) Информировать ДОо предстоящем отсутствии ребенка; его болезни.
6) Взаимодействовать сДО по всем направлениям воспитания и обучения ребенка.
7) Оказывать ДОпосильную помощь в реализации уставных задач
___________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка, оздоровление, гигиеническое,
___________________________________________________________________ культурно – эстетическое, экологическое воспитание,
___________________________________________________________________
(коррекционная работа в условиях семьи, иное)
3. ДО имеет право:
1) Отчислить ребенка изДО при наличии медицинского заключения о состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему пребыванию.
2) Предоставлять «Родителю» отсрочку платежей за содержание ребенка в ДО по его ходатайству.
3) Вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка в семье.
4) Расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом невыполнении «Родителем» своих обязательств, уведомив «Родителя» об этом за _____ дней.
4. «Родитель» имеет право:
1) Принимать участие в работе Совета педагогов ДОс правом совещательного голоса.
2) Вносить предложения по улучшению работы с детьми и по организации дополнительных услуг в ДО.
3) Выбирать образовательную программу из используемых ДО в работе с детьми.
4) Выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ДО.
5) Находиться с ребенком вДО в период его адаптации в течение ______ дней; ____ часов; в других случаях _______________
6) Ходатайствовать перед ДО об отсрочке платежей за содержание ребенка в ДО; за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней до установленных сроков платы.
7) Требовать выполнения Устава ДО и условий настоящего договора.
8) Заслушивать отчеты заведующей ДО и педагогов о работе с детьми в группе.
9) Расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем порядке при условии предварительного уведомления об этом ДО за ______ дней.

5. Шарт қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және екі тараптың келісімі бойынша мерзімі ұзартылуы, өзгертілуі, толықтырылуы мүмкін.
6. Шартқа өзгерістер мен толықтырулар оған қосымша түрінде ресімделеді.
7. Тараптар міндеттердің тиісті деңгейде орындалуына немесе дұрыс орындалмауына жауапты болады ______________________________________
екі жақтың жауапкершіліктері
8. Шарттың қолданылу мерзімі 20___ жылғы ______________________ дейін.
9. Шарт екі дана жасалған:
бір данасы МДҰ-да баланың жеке ісінде, екіншісі "Ата-анада" (оны алмастыратын тұлғаларда) сақталады.
Осы Шартқа қол қойған тараптар:
Мектепке дейінгі ұйым: Ата-ана: анасы (әкесі, оны алмастыратын тұлға) (Т.А.Ә); үй, қызмет телефоны)
№ _______
Мекенжайы: ___________________
Тұрғылықты мекен-жайы:_______________________________________
(индекс, қала, аудан, округ, көше, үй)
Төлқұжат деректері: ____________________________________________
жұмыс орны; ____________________________________________
лауазымы;________________________________________________
Қолы ______________________ Қолы ______________
Мөр
«Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
МДҰ кеңсесi
МДҰ басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, iркеу
Хат-хабармен танысу, үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы МДҰ-ға өтініш білдірген кезде – шартты немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы МДҰ-ға өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 2 жұмыс күні ішінде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
МДҰ басшылығы
МДҰ кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- мен танысу
Шартты немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға шартты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға шартты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға шартты беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
МДҰ кеңсесi
2-топ ҚФБ
МДҰ басшылығы
3-топ ҚФБ
МДҰ жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, тiркеу,өтiнiштi МДҰ басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет.
Өтінішті қарау, шартты ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Шартқа қол қою
№ 5 әрекет.
Шартты тiркеу және шартты қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
МДҰ кеңсесi
2-топ ҚФБ
МДҰ басшылығы
3-топ ҚФБ
МДҰ жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi МДҰ басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет.
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекiтiлген
«Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау»мемлекеттік қызмет регламенті
1.Негізгі түсініктер

5. Договор действует с момента его подписания и может быть продлен, изменен, дополнен по соглашению сторон.
6. Изменения, дополнения к договору оформляются в форме приложения к нему.
7. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств _______________________________
(ответственность сторон)
8. Срок действия договора с ____________ по __________ 20__ г.
9. Договор составлен в двух экземплярах:
один экземпляр хранится вДО в личном деле ребенка; другой - у «Родителя» (лиц, его заменяющих).
Стороны, подписавшие настоящий Договор:
Дошкольная организация ________________________________________
Родитель: мать (отец, лицо, их № заменяющее)___________________
(Ф.И.О.; _____________________________________________________________________
телефон домашний, служебный)
Адрес: ________________________________________________________
(индекс, город, район, сельский округ, улица, дом)
_____________________________________________________________________________________________________________________
Адрес проживания:_____________________________________________
Паспортные данные: __________________________________________
место работы:_______________________________________________
должность:_____________________________________________________
Подпись ______________________ Подпись ______________________
Печать
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги «Прием
документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия ДО
Руководство ДО
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, Определение ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в ДО - оформляет договор или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-
ное решение)
Направление Документов Руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в ДО-государственная услуга предоставляет-
ся в течении 2 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство ДО
Канцелярия ДО
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспон-
денцией
Регистрация договора или мотивированно-
го отказа в журнале
Передача договора или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-
ное решение)
Подписание документа
Передача договора или мотивированно-
го отказа получателю
Передача договора или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия ДО
Группа 2 СФЕ
Руководство ДО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель ДО
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству ДО
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление договора, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание договора
Действие № 5
Регистрация договора и выдача договора получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия ДО
Группа 2 СФЕ
Руководство ДО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель ДО
Действие № 1
Прием документов, регистрация, направление заявления руководству ДО
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги «Прием
документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акима Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам»
Основные понятия

1. Осы«Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент ) мынадай ұғымдар пайдаланады:
1) мемлекеттік қызметті алушылар – 7-18 жас аралығындағы мүмкіндігі шектеулі балалар;
2) арнайы білім беру ұйымдары – ұйымдастырушылық-құқықтық нысанына, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан жалпы білім беретін арнайы білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары);
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер(бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардағы жауапты тұлғалар, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және оларға бағынысты жүйелер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының      2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 16 – бабымен және «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі – Стандарт ) реттеледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны білім беру ұйымыныңбұйрығы (бұдан әрі – бұйрық) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6.Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарымен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күнделікті сағат 08.00-ден бастап 18.00-ге дейін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының білім беру ұйымдарының ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz. Сайтында орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7 – тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер Стандарттың 16–тармағында көрсетілген.

1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатели государственной услуги – дети с ограниченными возможностями в развитии от 7 до 18 лет;
2) специальные организации образования – специальные организации образования, предоставляющие общее среднее образование независимо от организационно-правовых форм, формы собственности и ведомственной подчиненности (далее – организация образования);
3) структурно - функциональные единицы (далее –СФЕ) – ответственные лица заинтересованных государственных органов, информационные системы (подсистемы), участвующие в оказании государственной услуги.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга регулируется статьей 16 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и стандартом государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами сфере образования и науки».
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования (далее – приказ) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается организациями образования ежедневно с 08.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00, за исключением выходных и праздничных дней.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги  располагается на официальных сайтах организаций образования Республики Казахстан, а также Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
8. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
9. Основания для отказа получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги указаны в 16 Стандарта.

10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушыдан өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру сәтiне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының қызметкері қабылданған құжаттарға тіркеуді жүргізеді, құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және білім беру ұйымының басшысына қарауға жібереді;
3) білім беру ұйымының басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысын анықтайды;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, бұйрықтың жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабының жобасын дайындайды, білім беру ұйымының басшысына қол қоюға жолдайды;
5) білім беру ұйымының басшысы бұйрықтың жобасына немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабының жобасына қол қояды және білім беру ұйымының қызметкеріне жолдайды;
6) білім беру ұйымының қызметкері бұйрықты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 – тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Өтініштің қабылдау нөмірі мен күні, құжатты қабылдап алған комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат мемлекеттік қызметтіалушының Стандарттың 11-тармағындакөрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат болып табылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ қатысады:
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) білім беру ұйымының қызметкері;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдердің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылдарының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға білім беру ұйымының басшысы болып табылады.
Білім беру ұйымының басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Арнайы жалпы білім беретін оқу
бағдарламалары бойынша оқыту
үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың
құжаттарын қабылдау және арнайы
білім беру ұйымдарына қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Құрылымдық-қызметтік бірлік негізгі әкімшілік үдерістің негізгі әрекеттерінің сипаттамасы 1-кесте. ҚҚБ негізгі әрекеттері
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Келіп түскен құжаттарды тіркеуді жүргізеді және құжат- тарды білім беру ұйымының басшысына қарауға жібереді
Келіп түскен құжаттармен танысады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысын анықтайды
Келіп түскен құжаттарды қарайды, бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабының жобасын дайындайды, білім беру ұйымының басшысына қол қоюға жібереді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшы- лық ету шешiмi)
Журналға тіркеу
Бұрыштама
Бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабының жобасын дайындау және білім беру ұйымының басшысына құжаттарды жіберу
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
30 минут
3 жұмыс күн
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Бұйрықтың жобасына немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабының жобасына қол қояды және білім беру ұйымының қызметкеріне жібереді
Бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тіркейді, алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылықету шешiмi)
Бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қою
Алушыға мемлекеттік қызметтің көрсетудің нәтижесін беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
30 минут
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
-
2-кесте. Орындаунұсқалары. Негізгіүдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының қызметкері
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшысы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Алушыдан құжаттарын қабылдау, тіркеу, білім беру ұйымының басшысына өтінішті жіберу
№ 2 іс-әрекет
Бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қарау, бұйрықты рәсімдеу
№ 4 іс-әрекет
Бұйрыққа қол қою
№ 5 іс-әрекет
Алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру
3-кесте. Орындау нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының қызметкері
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшысы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Алушыдан құжаттарын қабылдау, тіркеу, білім беру ұйымының басшысына өтінішті жіберу
№ 2іс-әрекет
Бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қарау, қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын рәсімдеу
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қою
№ 5 іс-әрекет
Алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын беру
«Арнайы жалпы білім беретін оқу
бағдарламалары бойынша оқыту
үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың
құжаттарын қабылдау және арнайы
білім беру ұйымдарына қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне 2 - қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентi

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) сотрудник организации образования проводит регистрацию полученных документов, выдает расписку о приеме документов и передает   документы на рассмотрение руководителю организации образования;
3) руководитель организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя организации образования;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект приказа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги, направляет на подписание руководителю организации образования;
5) руководитель организации образования подписывает проект приказа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги и направляет сотруднику организации образования;
6) сотрудник организации образования регистрирует приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, выдает получателю результат оказания государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы указанные  в пункте 11 Стандарта.
12. Формой документа, подтверждающей, что получатель государственной услуги сдал все необходимые документы, указанные в пункте 11 Стандарта, является расписка о приеме документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества члена приемной комиссии, выдавшего расписку.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) руководитель организации образования;
2) сотрудник организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования.
Руководитель организации образования несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление в
специальные организации образования
детей с ограниченными
возможностями для обучения
по специальным общеобразовательным
учебным программам»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименова-
ние СФЕ
Сотрудник  организа-
ции образова-
ния
Руководи-
тель организации образования
Ответственный  исполнитель организации образования
3
Наименова-
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проводит регистра-
цию получен-
ных докумен-
тов и передает  документы на рассмот-
рение руководи-
телю  организа-
ции образова-
ния
Осуществ-
ляет ознакомле-
ние с поступивши-
ми документами и определяет ответствен-
ного исполнителя  организации образования
Рассматривает  поступившие документы, готовит  проект приказа либо мотивированно-
го ответа об отказе в  предоставлении услуги, направляет на подписание руководителю  организации образования
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Регистра-
ция в журнале
Резолюция
Подготовка проекта приказа либо мотивированно-
го ответа об отказе в предоставлении услуги и передача документов руководителю  организации образования
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
3 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель  организации образования
Сотрудник  организации  образования
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает проект приказа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги и направляет сотруднику организации образования
Регистрирует приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, выдает получателю результат оказания государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписание приказа либо мотивированного  ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача результата оказания государственной услуги получателю
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководитель  организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель  организации образования
Действие № 1
Прием документов от получателя, регистрация, направление заявления руководителю организации образования
Действие № 2
Наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение документов, оформление приказа
Действие № 4
Подписание  приказа
Действие № 5
Выдача получателю результата оказания государственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник  организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководитель  организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель  организации образования
Действие № 1
Прием документов от получателя, регистрация, направление заявления руководителю  организации  образования
Действие № 2
Наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение документов, оформление мотивированного  ответа об отказе в предоставлении услуги
Действие № 4
Подписание мотивированного  ответа об отказе в предоставлении услуги
Действие № 5
Выдача получателю   мотивированного  ответа об отказе в предоставлении услуги
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в специальные организации
образования детей с ограниченными
возможностями для обучения по
специальным общеобразовательным
учебным программам»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования»

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке басын куәландыратын құжат – әр түрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
2) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
3) бала (балалар) – он сегiз жасқа (кәмелетке) толмаған адам.
2.Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарында орналастырылған стендтерде, сондай-ақ өңірлердегі білім бөлімдерінің ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі «Білім туралы» Заңының 1-бабының 38-1), 39) тармақшаларына; 4-бабының 19) тармақшасына; 5-бабының 44-5) тармақшасына; 6-бабы 2-тармағының 14) тармақшасына; 6-бабы 3-тармағының 5), 10) тармақшаларына; 6-бабы 4-тармағының 5), 9) тармақшаларына; 23-бабының 1-тармағына2-тармағының 1) тармақшасына, 3-тармағына; 26-бабының 12-тармағына; 40-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования» (далее – регламент) используются следующие понятия:
1) документ, удостоверяющий личность – документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
2) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
3) ребенок (дети) – лицо, не достигшее восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях дополнительного образования детей, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу:www.edu.gov.kz.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 38-1)39) статьи 1подпунктом 19) статьи 4; подпунктом  44-5)статьи 5; подпунктом 14) пункта 2 статьи 6; подпунктами 5),  10) пункта 3 статьи 6; подпунктами 5), 9) пункта 4 статьи 6; пунктом 1, подпунктом 1)пункта 2, пунктом 3 статьи 23пунктом 12 статьи 26пунктом 4 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора согласно приложению 1 к Стандарту, заключенного между законными представителями ребенка и организацией дополнительного образования детей, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қарастыру 3 жұмыс күнін құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні);
2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алу үшін күту (тіркелу кезінде) уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген кестеге сәйкес түскі үзіліспен 9.00- ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
10. Мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды пакетін толық ұсынбауы бас тарту себептерінің жазбаша негіздемесі бар мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтінішті алу нөмірі мен қабылдау күні;
жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты болады;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество ответственного лица;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.

4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарына мынадай құжаттарды тапсыруы керек:
1) балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарына тіркеу туралы заңды өкілдерінің өтініші;
2) баланың туу туралы куәлігінің, жеке басын куәландыратын құжатының (бар болған жағдайда) көшірмесі;
3) бала туралы және заңды өкілдері туралы мәліметтерімен сауалнама;
4) қызмет көрсету талаптары көрсетілген шарт (қажеттілігіне қарай);
5) қажеттілігіне қарай денсаулық жағдайы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі балаларға арналған қосымша білім беру ұйымының фойесінде, сондай-ақ қосымша білім беру ұйымдарының уәкілетті органының ресми сайтында орналастырылады.
15. Осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті ұсынуға жауапты тұлғаның кабинетіне тапсырылады.
16. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпаратты алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтініш түскеннен кейін 3 жұмыс күні өткен соң бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлғаға жеке өзі баруы тиіс.
17. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
18. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
19. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
20. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Балаларға қосымша білім
беру бойынша қосымша білім
беру ұйымдарына құжаттар және
оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу,орын- дау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылым- дық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 3 жұмыс күнде (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні) көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар-мен танысу
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты беру немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығын беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығын тiркеу және қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығын қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет.
Құжаттар қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет.
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Балаларға қосымша білім
беру бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар және оқуға
қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в организацию дополнительного образования для детей следующие документы:
1) заявление о зачислении в организацию дополнительного образования для детей от законных представителей;
2) копию свидетельства о рождении, документа, удостоверяющего личность ребенка (при наличии);
3) анкету со сведениями о ребенке и о законных представителях;
4) договор с условиями оказания услуги (по необходимости);
5) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт) по необходимости.
14. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе организации дополнительного образования для детей, а также на официальном сайте уполномоченного органа организации дополнительного образования для детей.
15. Документы, указанные в пункте 14 настоящего регламента, сдаются в кабинет лица, ответственного за оказание данной услуги.
16. Способом доставки информации о результате оказанной государственной услуги является личное обращение получателя государственной услуги к ответственному лицу в соответствии с установленным графиком работы по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного
образования для детей по
предоставлению им дополнительного
образования»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия ДО
Руководство ДО
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,Определение ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в ДО - оформляет договор или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-
ное решение)
Направление Документов Руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в ДО-государ-
ственная услуга предоставляет-
ся в течении 2 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководст-
воДО
Канцелярия ДО
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомле-
ние с корреспон-
денцией
Регистрация договора или мотивированного отказа в журнале
Передача договора или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписание документа
Передача договора или мотивированного отказа получателю
Передача договора или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия ДО
Группа 2 СФЕ
Руководство ДО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель ДО
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству ДО
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление договора, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание договора
Действие № 5
Регистрация договора и выдача договора получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия ДО
Группа 2 СФЕ
Руководство ДО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель ДО
Действие № 1
Прием документов, регистрация, направление заявления руководству ДО
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа,  выдача отказа получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного
образования для детей по
предоставлению им дополнительного
образования»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области

2012 жылғы «29» желтоқсан № 350
қаулысымен бекітілген
«Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрi – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушылар – жеке тұлғалар (бұдан әрі – алушы);
2) әкімдік – кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппараты;
3) әкімдіктің жауапты маманы – лауазымдық нұсқаулығына сәйкес оған міндеттер жүктелген кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының маманы;
4) басшы – кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті тізбесі «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасында көрсетілген әкімдіктер көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі № 319 Заңының 6-бабының 5-тармағына және «Білім беру ұйымдары желісінің кепілдік берілген мемлекеттік нормативін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасына және Стандартқа сәйкес көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нәтижесі Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес білім алушылар мен тәрбиеленушілерді жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат тізбесі Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген әкімдіктердің фойесінде, сондай-ақ Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.

от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах»
Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатели государственной услуги – физические лица (далее- получатель);
2) акимат – аппарат акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа;
3) ответственный специалист акимата – специалист аппарата акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель – аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается акиматами, перечень которых указан в приложении 1 к стандарту государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах» (далее– Стандарт), утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», подпунктом 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1256 «Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования» и Стандартом
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой (далее – справка) на бумажном носителе, согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе акиматов, перечень которых указан в приложении 1 к Стандарту, а также на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан: www.edu.gov.kz

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну 5 жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға бас тартуға негіз болады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы әкімдікке өтініш береді;
2) әкімдіктің маманы тіркеуді жүзеге асырады және Стандартқа 5-қосымшаға сәйкес барлық қажетті құжаттарды алуда өтінішті алу мерзімі мен нөмірі, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алу мерзімін көрсете отырып, қолхат береді;
3) әкімдіктің маманы құжаттарды басшыға береді;
4) басшы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және әкімдіктің жауапты маманын анықтайды;
5) әкімдіктің жауапты маманы келіп түскен құжаттарды қарайды, анықтама не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабының жобасын дайындайды, басшыға қол қойдырады, оны әкімдіктің маманына жолдайды;
6) әкімдіктің маманы құжаттарды алушыға береді.
12. Әкімдікте мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыруы қажет.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
1) әкімдіктің маманы;
2) әкімдіктің жауапты маманы;
3) басшы.
15. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схемалар осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.

9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), – не более 30 минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, – не более 30 минут
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в акимат;
2) специалист акимата осуществляет регистрацию и выдает расписку в получении необходимых документов, согласно приложению 5 к Стандарту, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста акимата, выдавшего расписку, с указанием даты получения услуги;
3) специалист акимата передает документы руководителю;
4) руководитель осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста акимата;
5) ответственный специалист акимата рассматривает поступившие документы, готовит проект справки или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги, подписывает руководителем, направляет его специалисту акимата;
6) специалист акимата передает документы получателю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в акимате составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы указанные в пункте 11 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист акимата;
2) ответственный специалист акимата;
3) руководитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.

5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам басшы болып табылады.
Басшы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім
беру ұйымдарына және үйлеріне кері
тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Әкімдіктің маманы
Басшы
Әкімдіктің жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттарды қарау, анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшы- лық ету шешiмi)
Алушыға қолхат беру
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Басшыға құжаттарды беру
5
Орындау мерзiмдерi
30 минут
30 минут
4 жұмыс күні
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Басшы
Әкімдіктің маманы
3
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабарлар- мен танысу
Анықтамаларды тіркеу кітабында анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу және алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Құжатқа қол қою
Құжатты беру туралы қолхат
5
Орындау мерзiмдерi
1 сағат
Жұмыс күні ішінде
6
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiс
1-топ ҚФБ
Әкімдіктің маманы
2-топ ҚФБ
Басшы
3-топ ҚФБ
Әкімдіктің
жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, алушыға қолхат беру
№ 2 іс-қимыл
Бұрыштама қою, жауапты маманды анықтау
№ 3 іс-қимыл
Құжаттарды қарау. Анықтаманы ресімдеу
№ 4 іс-қимыл
Анықтамаға қол қою
№ 5 іс-қимыл
Анықтамаларды тіркеу кітабында анықтаманы тіркеу. Анықтаманы беру туралы қолхат
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Әкімдіктің маманы
2-топ ҚФБ
Басшы
3-топ ҚФБ
Әкімдіктің маманы жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, алушыға қолхат беру
№ 2 іс-қимыл
Бұрыштама қою, жауапты маманды анықтау
№ 3 іс-қимыл
Құжаттарды қарау. Дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 4 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуды тіркеу және алушыға беру. Дәлелді бас тартуды беру туралы қолхат
«Шалғайдағы ауылдық елді
мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру ұйымдарына
және үйлеріне кері тегін тасымалдауды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентi

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель.
Руководитель несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах»
Последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Специалист  акимата
Руководитель
Ответственный специалист  акимата
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, определение ответственно-
го специалиста
Рассмотрение документов. Оформление справки или мотивированно-
го отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-
ное решение)
Выдача получателю расписки
Наложение резолюции, отправка документов ответственно-
му специалисту
Передача документов руководителю
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
4 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель
Специалист акимата
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки в книге учета справок или мотивированного отказа и передача результата оказания государственной услуги получателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче документа
5
Сроки исполнения
1 час
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист акимата
Группа 2 СФЕ
Руководитель
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист акимата
Действие № 1
Прием документов, регистрация, выдача получателю расписки
Действие № 2
Наложение резолюции, определение ответственного специалиста
Действие № 3
Рассмотрение документов. Оформление справки
Действие № 4
Подписание справки
Действие № 5
Регистрация справки в книге учета справок и передача получателю. Расписка о выдаче справки
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист акимата
Группа 2 СФЕ
Руководитель
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист акимата
Действие № 1
Прием документов, регистрация, выдача получателю расписки
Действие № 2
Наложение резолюции, определение ответственного специалиста
Действие № 3
Рассмотрение документов. Оформление мотивированного отказа
Действие № 4
Подписание мотивированного отказа
Действие № 5
Регистрация мотивированного отказа и передача получателю. Расписка о выдаче мотивированного отказа
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах»

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
1) жалпы бiлiм беретiн мектеп – бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны;
2) қамқоршылық – он төрттен он сегiз жасқа дейiнгi баланың (балалардың), сондай-ақ спирттiк iшiмдiктерге немесе есiрткi заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабiлетiн шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
3) қорғаншылық – он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабiлетсiз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
4) жетiм бала (балалар) – ата-анасының екеуi де немесе жалғыз анасы (әкесi) қайтыс болған бала (балалар).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. «Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1, 2-қосымшаларға сәйкес аудандардың жергілікті атқарушы органдары жүзеге асырады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі «Білім туралы» Заңының 6-бабы 2-тармағының 19) тармақшасына, 3-тармағының 21) тармақшасына, 4-тармағының 14) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес жалпы білім беретін мектепте тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз тасығышта бере отырып, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекемелердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы):

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах» (далее – регламент) используются следующие понятия:
1) общеобразовательная школа – учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников;
2) попечительство – правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
3) опека – правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
4) ребенок - сирота (дети-сироты) – ребенок (дети), у которого умерли оба или единственный родитель.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами районов (городов областного значения) (далее – организации образования) согласно приложениям 1, 2 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 19) пункта 2, подпунктом 21) пункта 3, подпунктом 14) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, согласно приложению 1 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования (далее – получатель государственной услуги):

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға;
2) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға;
3) отбасыларда тұратын жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
4) төтенше жағдайлардың нәтижесінде шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балаларға;
5) білім беру ұйымдарын басқарудың алқалық органдары айқындайтын өзге де санаттағы балаларға көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8.Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат осы Стандарттың 3, 4-қосымшаларында тізбесі көрсетілген облыстың, аудандардың,сондай-ақ қалалардың әкімдіктерінің және білім басқармасының интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру бес жұмыс күнін (өтініш түскен мерзімнен бастап бес күн ішінде) құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің барынша шекті уақыты – 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі:белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.Алдын ала жазылу және жеделдетіп ресімдеу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакетін тапсырмауы негіз болады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;(2-қосымша)
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қолхат берiледi, онда:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты болады;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;

1) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;
2) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
3) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях;
4) детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций;
5) иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях дополнительного образования детей, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан  по адресу:www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с поступления заявления) составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и их передает руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов согласно приложению 3 к настоящему регламенту, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество ответственного работника общеобразовательной школы;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;

4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы жалпы білім беретін мектепке мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) осы регламенттің 7-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар санаты үшін жергілікті атқарушы органдар тарапынан ұсынылатын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тұтынушылар қатарына жататынын растайтын анықтама;
2) осы регламенттің 7-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген адамдар санаты үшін түскен табысы туралы мәліметтер (ата-аналардың немесе оларды алмастырушы тұлғалардың еңбекақылары, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түскен табыстары, балаларға төленетін алимент түріндегі және қарауындағы басқа да адамдардың табыстары);
3) осы регламенттің 7-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген отбасыларда тәрбиеленетін адамдар санаты үшін, уәкілетті органның жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға қорғаншылықты (қамқоршылықты), патронаттық тәрбиелеуді бекіту туралы шешімі;
4) осы регламенттің 7-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдар санатын отбасының материалдық-тұрмыстық ахуалын зерделеу негізінде алқалық орган айқындайды. Алқалық орган қажет болған жағдайда көрсетілген санаттарға қаржылай және материалдық көмек көрсету туралы шешім қабылдау үшін қажетті құжаттарды сұратуға құқылы.
15. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі және қажетті құжаттар тізбесі жалпы білім беретін мектептердің фойесінде орналастырылады, сондай-ақ жалпы білім беретін мектептің қызмет көрсетуге жауапты қызметкерінен алуға болады.
16. Осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті көрсетуге жауапты жалпы білім беретін мектеп қызметкерінің кабинетіне тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесі жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкері мемлекеттік қызметті алушының жеке өзі немесе оның өкілі өтініш берген жағдайда (ресми бекітілген тиісті құжаттар болған жағдайда) өтініш түскен сәттен бастап 5 жұмыс күні өткен соң беріледі.

4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в общеобразовательную школу следующие документы:
1) справку, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к потребителям государственной адресной социальной помощи, предоставляемую местными исполнительными органами для категории лиц, указанных в подпункте 1) пункта 7 настоящего регламента;
2) сведения о полученных доходах (заработная плата работающих родителей или лиц, их заменяющих, доходы от предпринимательской и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев для категории лиц, указанных в подпункте 2) пункта 7 настоящего регламента;
3) решение уполномоченного органа об утверждении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях для категории лиц, указанных в подпункте 3) пункта 7 настоящего регламента;
4) указанные категории в подпунктах 4) и 5) пункта 7 настоящего регламента определяются коллегиальным органом на основании обследования материально - бытового положения семьи. При необходимости коллегиальный орган для указанных категорий вправе запрашивать необходимые документы для принятия решения об оказании финансовой и материальной помощи.
15. Образец заявления согласно приложению 6 к настоящему регламенту и перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе общеобразовательной школы, также находятся у ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
16. Документы, указанные в пункте 14 настоящего регламента, сдаются в кабинет ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
17. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.

18. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 4- қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 5-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Жалпы білім беретін
мектептердегі білім алушылар
мен тәрбиеленушілердің жекелеген
санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін ыстық тамақ беру туралы анықтама үлгісі
Осы анықтама __________________________________________________
(Т.А.Ә.)
20__ - 20__ оқу жылында тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілген оқушылар мен тәрбиеленушілердің тізіміне енгізілгендігі туралы берілді.
М.О. Мектеп директорының қолы, күні
«Жалпы білім беретін
мектептердегі білім алушылар
мен тәрбиеленушілердің жекелеген
санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін ыстық тамақ беруі үшін өтініш үлгісі
№ _____________ мектеп директорына
(мектеп атауы)
_________________________________
(ауданның, облыстың)
_________________________________
(директордың Т.А.Ә.)
мына мекенжай бойынша тұратын:
_________________________________
(елді мекен атауы, тұрғылықты _________________________________
мекенжайы,телефоны)
_________________________азаматтан
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Өтініш
Менің кәмелеттік жасқа толмаған _________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
___________________________________ оқитын баламды ________________
(мектеп № және сынып литерін көрсету) (оқу жылын көрсету)
тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілген оқушылар мен тәрбиеленушілердің тізіміне енгізуіңізді сұраймын.
Күні, қолы
«Жалпы білім беретін
мектептердегі білім алушылар
мен тәрбиеленушілердің жекелеген
санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Тұтынушыдан құжаттарды алғаны жөніндегі қолхаттың үлгісі
_________________________________ мектеп
(мектептің № немесе атауын көрсету)
______________________________________________________
(елді мекеннің, ауданның, қаланың және облыстың атауы)
Құжаттың алынғаны туралы № _______ қолхат
_______________________________мынадай құжаттар алынды:
(тұтынушының Т.А.Ә.)

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 5 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и
воспитанников в общеобразовательных
школах»
Образец справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Дана______________________________ в том, что он/она включен (-а) в
(Ф.И.О.)
список обучающихся и воспитанников, обеспечивающихся бесплатным питанием в 20__ - 20__ учебном году.
М.П.       Дата, подпись директора школы
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и
воспитанников в общеобразовательных
школах»
Образец заявления для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Директору школы № _________________
(наименование школы)
___________________________________
(_________ района, _________области)
___________________________________
(Ф.И.О. директора)
от гр. ______________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего (-ей) по адресу: ________
___________________________________
(наименование населенного пункта, адрес ___________________________________
места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас включить моего несовершеннолетнего ребенка,_______________________________________________ обучающегося
(Ф.И.О., дата рождения)
в _____________________________ в список обучающихся и воспитанников,
(указать № и литер класса),
обеспечивающихся бесплатным питанием на (указать учебный год).
Дата, подпись
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных
школах»
Образец расписки о получении документов у потребителя
Школа __________________________________________
(указать № или наименование школы)
____________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, города и области)
Расписка в приеме документов № _________
Получены от ______________________________ следующие документы:
(Ф.И.О. получателя)

1. Өтініш
2. Өтініш иесінің (отбасының) жергілікті атқарушы органдар тарапынан адамдар санаты үшін ұсынылатын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тұтынушылар қатарына жататынын растайтын анықтама
3. Түскен табысы туралы мәліметтер (жұмыс істейтін ата-аналарының немесе оларды алмастырушы тұлғалардың еңбекақылары, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түскен табыстары, балаларға төленетін алимент түріндегі және қарауындағы басқа да адамдардың табыстары);
4. Отбасыларда тәрбиеленіп жатқан жетім және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың қорғаншылықта (қамқоршылықта), патронаттық тәрбиеде екендігін растайтын уәкілетті органның шешімі
5. Материалдық-тұрмыстық жағдайларды тексеру актісі.
6. Басқалары _________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Қабылдады_________
(қолы)
20__ ж. «__» _____________
«Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне 4-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу,орын-дау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленуші- лердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылым-дық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет 5 жұмыс күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілер-дің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленуші- лердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы беру немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілер-дің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленуші- лердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтамаға қол қою
№ 5 әрекет
Жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы
тiркеу және қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты
орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентi

1. Заявление
2. Справка, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к получателям государственной адресной социальной помощи, предоставляемая местными исполнительными органами для категории лиц.
3. Сведения о полученных доходах (заработная плата работающих родителей или лиц, их заменяющих, доходы от предпринимательской и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев).
4. Решение уполномоченного органа об утверждении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях.
5. Акт обследования материально-жилищных условий.
6. Другие ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Принял _____________                      «__» _____________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство организации образования
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспон-
денцией, Определение ответствен-
ного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в организации образования - оформляет справку о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику Структурного подразделе-
ния
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в организации образования – государственная услуга предоставляется в 5 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонден-
цией
Регистрация справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразова-
тельных школах или мотивированного отказа в журнале
Передача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразова-
тельных школах или мотивированно-
го отказа получателю
Форма завершения
(данные, документ, организа-
ционно-рас-
порядитель-
ное решение)
Подписание документа
Передача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразова-
тельных школах или мотивированного отказа получателю
Передача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразова-
тельных школах или подписание мотивированно-
го отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
5 рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразователь-
ных школах
Действие № 5
Регистрация справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразователь-
ных школах и выдача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразователь-
ных школах получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству организации образования
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
2) баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес аудандық, қалалық білім бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) және білім беру ұйымдары көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына, 3-тармағының 11) тармақшасына, 4-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6.. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарындағы аз қамтылған отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарындағы стендтерде, сондай-ақ, өңірлердегі білім бөлімдерінің ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях» (далее – регламент) используются следующие понятия:
1)документ, удостоверяющий личность – документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
2)законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка.
2. Общие положения
2. Государственая услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»(далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования Мангистауской области, районными, городским отделами образования согласно приложению 1 к Стандарту (далее – уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 11) пункта 2, подпунктом 11) пункта 3, подпунктом 11) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услугиявляются выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, согласно приложению 1 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан - www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:

1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген күннен бастап күнтізбелік 10 күнді құрайды;
2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алғанға дейін күтетін (тіркелу кезінде) барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсететін барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және қызметті жеделдетіпресімдеусіз уәкілетті орган мен білім беру ұйымдарының белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық тапсырмауы, сондай-ақ бас тарту себептерінің жазбаша негіздемесімен қызметті ұсыну үшін белгіленген тұлғалар санаттарына сай келмеуі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және уәкілетті органның басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса тіркелген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты; мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері болады;
3) уәкілетті органның басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
5) уәкілетті органның кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ уәкілетті органның апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне бай ланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.

1) обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в течение календарного года в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа регистрирует поступившие документы и передает их руководству уполномоченного органа, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
3) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю уполномоченного органа на исполнение;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
5) канцелярия уполномоченного органа выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы уполномоченном органе, составляет один сотрудник.

4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) ата-анадан өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) өтініш иесінің (отбасының) жергілікті атқарушы органдар беретін мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушылар қатарына жататындығын растайтын анықтама;
4) денсаулық жағдайы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі білім беру ұйымының фойесінде, сондай-ақ, аудандық, қалалық білім бөлімдерінің ресми сайттары мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар тізбесі уәкілетті орган мен білім беру ұйымындағы мемлекеттік қызметті ұсынуға жауапты тұлғаға тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушыға жеткізу мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) өзі келген жағдайда жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық -функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) уәкілетті органның кеңсесi;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2- қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
«Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеті (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекет (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесi
Уәкілетті органның басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекет (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу,орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы уәкілетті органға өтініш білдірген кезде – қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беруді немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы уәкілетті органға өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет 10 күнтізбелік күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекет (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекет (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабар- мен танысу
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесi
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беруге ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдамаға қол қою
№ 5 әрекет
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдаманы тiркеу және қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесi
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
«Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «29» желтоқсан
№ 350 қаулысымен бекітілген
«Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:

4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе     оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление от родителей;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) справку, подтверждающую принадлежность заявителя (семьи) к получателям государственной адресной социальной помощи, предоставляемую местными исполнительными органами;
4) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт).
15. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе организации образования, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан -www.edu.gov.kz.
16. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются ответственному лицу за оказание государственной услуги уполномоченного органа и организации образования.
17. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги (законного представителя).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления отдыха детям из
малообеспеченных семей в загородных
и при школьных лагерях»
Наименование оздоровительной организации
НАПРАВЛЕНИЕ № ________
Ф.И.О _____________________________
Дата рождения: _____________________
Адрес :____________________________
___________________________________
Школа :____________________________ м.п.
Класс :_____________________________
Ф.И.О. родителей:________________________________________________________
Место работы:______________________
___________________________________
Обратный талон к путевке №_______
Ф.И.О_________________________
Находился
с " "________________20 г.
с " "________________20 г.
по " "_______________20 г.
Директор :__________________
Путевка действительна при наличии
справки о состоянии здоровья.
Перед отъездом ребенок должен быть
тщательно вымыт и одет во все чистое
Иметь при себе:
1.белье нижнее 2 смены
2.носки 3 пары
3. средства личной гигиены ( зубная паста, зубная щетка, шампунь, мыло, мочалка, расческа)
4. футболки, шорты;
5. брюки (джинсы);
6. теплая кофта (свитер или джинсовая куртка);
7. купальник (купальные плавки);
8. головной убор (кепка, панамка);
9. спортивный костюм;
10. кроссовки (кеды);
11. гелевые шлепки (сланцы);
12. полотенце – 2 шт. (банное, для лица)
За ценные вещи администрация центра
ответственности не несет
Наименование детской оздоровительной организации
НАПРАВЛЕНИЕ № ________
Адрес:
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления отдыха детям
из малообеспеченных семей
в загородных и при школьных
лагерях»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномочен-
ного органа
Руководство уполномочен-
ного органа
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием
документов, регистрация
Ознакомление с корреспонден-
цией, определение ответственно-
го исполнителя для исполнения
При обращении получателя в уполномоченный орган - оформляет направление в загородные и при школьные лагеря или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные, документ, организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Направление Документов Руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику структурного подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в уполномоченный орган - государственная услуга предоставляется в 10 календарных дней
Номер следующего действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство уполномочен-
ного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспон-
денцией
Регистрация направление в загородные и при школьные лагеря или мотивированного отказа в журнале
Передача направление в загородные и при школьные лагеря или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные, документ, организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Подписание документа
Передача направление в загородные и при школьные лагеря или мотивированного отказа получателю
Передача направление в загородные и при школьные лагеря или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление направления в загородные и при школьные лагеря, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание направления в загородные и при школьные лагеря
Действие № 5
Регистрация направления в загородные и при школьные лагеря и выдача направления в загородные и при школьные лагеря получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа получателю
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления отдыха детям
из малообеспеченных семей в загородных
и при школьных лагерях»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области
от 29 декабря 2012 года № 350
Регламент государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования»
1.Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования» (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:

1) білім беру ұйымы – меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан негізгі орта, жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымы;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардағы жауапты тұлғалар, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және оларға бағынысты жүйелер;
3) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) рәсімін анықтайды.
3. Мемлекеттік қызмет меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан негізгі орта, жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдарымен (толық атауы, заңды мекен-жайлары құрылтайшылық құжаттарында көрсетілген) (бұдан әрі – білім беру ұйымдары), аудандардың және қалалардың білім бөлімдері көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 27-бабына, 6-бабының 4-тармағының  21-3)тармақшасына, «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығымен бекітілген Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесі негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

1) организация образования – организация среднего образования Республики Казахстан, реализующая общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности;
2) СФЕ – структурно - функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) получатель государственной услуги – физическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент определяет процедуру выдачи разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования (далее – государственная услуга).
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (полное наименование, юридические адреса которых указаны в учредительных документах) (далее – организация образования) и отделами образования районов и городов.
4. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется в соответствии со статьей 27, подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки», на основании Типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125 «Об утверждении Типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5191).
6. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента, составляют пятнадцать рабочих дней.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.

9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
10. Мемлекеттік қызмет аудандық (қалалық) білім бөлімінің анықтауымен мемлекеттік қызметті алушы экстернат нысанында білім алуға өтініш білдірген білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті алуға өтініш қабылдағаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген уақытқа дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін үлгіде ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей білім беру ұйымы басшысының атына береді;
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініші білім беру ұйымында тіркеу журналында тіркеледі және білім беру ұйымының басшысына беріледі;
3) білім беру ұйымының басшысы экстернді экстернат нысанында қорытынды аттестаттауға жіберу туралы мәселені білім беру ұйымының педагогикалық кеңесінің қарауына ұсынады;
4) білім беру ұйымының басшысы бұйрық немесе бас тарту туралы дәлелді жауап шығарады және мемлекеттік қызметті алушыға береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер тәртібінің (өзара іс-қимылдар) сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішке қоса:
1) білім алушының денсаулығы туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың (бұдан әрі – МӘС) анықтама-қорытындысын;
2) білім алушылардың ата-аналары немесе оларды алмастыратын тұлғалардың шетелде уақытша тұратындығы туралы анықтаманы, оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде білім алғандығын растайтын құжатты;
3) білім алушылардың соңғы оқыған сыныбында берілген үлгерім табелінің көшірмесін (нотариалды расталған) ұсынады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі
16. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен болады.
17. Мынадай:1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;

9. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 09.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов организацией образования.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
10. Государственная услуга осуществляется в здании организаций образования, которые определяются по указанию районного (городского) отдела образования, куда получатель государственной услуги обратился для получения разрешения на обучение в форме экстерната.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года;
2) заявление получателя государственной услуги регистрируется в организации образования в журнале регистрации и передается руководителю организации образования;
3) руководитель организации образования выносит вопрос о допуске экстерна к итоговой аттестации в форме экстерната на рассмотрение педагогического совета;
4) руководитель организации образования выносит приказ либо мотивированный ответ об отказе и выдает получателю государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги к заявлению прилагаются:
1) справка-заключение медико-социальной экспертизы (далее – МСЭ) о состоянии здоровья обучающегося
2) справка о временном проживании за рубежом родителей обучающегося или лиц, их заменяющих, документ, подтверждающий обучение за рубежом по линии обмена школьниками;
3) копии табелей (нотариально заверенные) успеваемости за последний класс обучения обучающегося.
14. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу:  www.edu.gov.kz.
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
16. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
17. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента;

2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы білім беру ұйымдарында оқуға мүмкіндігі жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желісінде шетелде білім алушыларға;
4) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) білім беру ұйымының жауапты тұлғасы;
3) білім беру ұйымының педагогикалық кеңесі.
19. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдердің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылдарының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне жауапты тұлға білім беру ұйымының басшысы болып табылады (бұдан әрі – лауазымды тұлға).
22. Лауазымды тұлға мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде көрсетуді іске асыру мен сапасына жауапты болады.
«Негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 - қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеттері (жұмыс ағыны, барысы)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
ҚФБ атауы
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының басшысы
Жауапты тұлға
Іс-әрекет (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
Экстернді экстернат нысанында қорытынды аттестаттауға жіберу туралы мәселені педагогикалық кеңес қарауына шығару
Бұйрықты тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-лық- өкімдік шешім)
Қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру
Бұйрықты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты шығару
Бұйрықты не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімдері
30 минут
15 жұмыс күні
30 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшысы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызметті алушыға қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру
№ 2 іс-әрекет
Экстернді экстернат нысанында қорытынды аттестаттауға жіберу туралы мәселені педагогикалық кеңес қарауына шығару
№ 4 іс-әрекет
Бұйрықты тіркеу
№ 3 іс-әрекет
Бұйрық не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты шығару
№ 5 іс-әрекет
Бұйрықты не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
«Негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)

2) лицам, не имеющим возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающимся, временно проживающим за рубежом или выезжающим на постоянное место жительства, либо обучающимся по линии международного обмена школьниками;
4) лицам, не завершившим своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководитель организации образования;
2) ответственное лицо организации образования;
3) педагогический совет организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее – должностное лицо).
22. Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего,общего
среднего образования»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответствен-
ное лицо
Руководитель организации образования
Ответственное лицо
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления
Вынесение вопроса о допуске экстерна к итоговой аттестации в форме экстерната на рассмотрение педагогического совета
Регистрация приказа
Форма завершения (данные, документ, организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Выдача расписки о приеме необходимых документов
Издание приказа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача приказа либо мотивированно-
го ответа об отказе в предоставлении государствен-
ной услуги
Сроки исполнения
30 минут
15 рабочих дней
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственное лицо организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководитель организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственное лицо организации образования
Действие № 1
Прием документов, регистрация заявления, выдача расписки о приеме необходимых документов получателю государственной услуги
Действие № 2
Вынесение вопроса о допуске экстерна к итоговой аттестации в форме экстерната на рассмотрение педагогического совета
Действие № 4
Регистрация приказа
Действие № 3
Издание приказа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 5
Выдача приказа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача разрешений на
обучение в форме экстерната в
организациях  основного среднего,
общего среднего образования»
Схема функционального взаимодействия
(схему смотрите в бумажном варианте)