"Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 51 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 348 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 31 қаңтарда N 2213 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2012 жылғы 17 тамыздағы № 1059 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 51 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2127 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2012 жылғы 2 маусымда № 95-97 (8177) жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағы мынадай мазмұндағы 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15) тармақшалармен толықтырылсын:
8) «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
9) «Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
10) «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
11) «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
12) «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
13) «Жергiлiктi өкiлді органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
14) «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
15) «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттік қызмет регламенті».
2. Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (Г.М. Қалмұратова) осы қаулыны Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2012 года № 51 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области социальной защиты"
Постановление Мангистауского областного акимата от 28 декабря 2012 года N 348. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 31 января 2013 года за N 2213. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года № 1059 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2012 года № 51 «Об утверждении регламентов государственных услуг в области социальной защиты» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2127, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 2 июня 2012 года № 98 - 99 (10888 - 10889)) следующие дополнения:
пункт 1 указанного постановления дополнить подпунктами 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15) следующего содержания:
8) регламент государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»;
9) регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»;
10) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»;
11) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла - коляски»;
12) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно - курортным лечением»;
13) регламент государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»;
14) регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»;
15) регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости».
2. Управлению координации занятости и социальных программ Мангистауской области (Калмуратова Г.М.) обеспечить размещение данного постановления на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Т. Алдашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысының
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының бастығы
Г.М. Қалмұратова
«28» желтоқсан 2012 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсан
№ 348 қаулысымен бекітілген
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық - функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
3) Орталық – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Маңғыстау облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауы және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақы тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Алдашева С.Т.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
начальник управления координации
занятости и социальных программ
Мангистауской области
Калмуратова Г.М.
«28» декабря 2012 г.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от «28» декабря 2012 года № 348
Регламент государственной услуги
«Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области;
3) Центр – Филиал республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Мангистауской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его отделы и отделения.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей», главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 и стандарта государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении с тандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті олардың мекен-жайлары осы Регламентің 12 және 3-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті орган, ал уәкілетті орган болмаған жағдайда кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі), сондай - ақ баламалы негізде Орталықтар арқылы көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет - ресурсында http:/www.enbek.gov.kz, уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің, Орталықтың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай - ақ нөмірлері осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген Орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны арқылы алуға болады.
8. Уәкілетті органның немесе ауылдық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, Орталық бөлімдері мен бөлімшілерінде – демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз «электронды» кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
9. Уәкілетті орган:
1) егер әкесi немесе анасы (асырап алушылар) бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектердiң, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейiнгi баланың күтiмiмен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата - анасы (асырап алушылар) жұмыс iстемейтін, күндiзгi оқу бөлiмiнде оқымайтын, әскерде қызметiн өткермейтiн және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелмеген болса;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық - түлік себетінің белгіленген құнынан асып түскен жағдайда, жәрдемақы тағайындаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
1) баланың қайтыс болуы;
2) баланы толық мемлекет қарауына алу;
3) өтініш берушінің жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтерді беруі;
4) Қазақстан Республикасының неке - отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата - аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету.
Мемлекеттік қызметті Орталық арқылы көрсеткен кезде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша дәлелдейді және құжаттар пакетін алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін Орталыққа жібереді.
Құжаттардың ресімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 11-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап күнтізбелік үш күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін Орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.

2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, а при отсутствии уполномоченного органа акимом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа), также на альтернативной основе через Центры, адреса которых указаны в приложениях 12 и 3 к настоящему Регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет - ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, Центра, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно - справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
8. График работы уполномоченного органа или акима сельского округа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресение) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы Центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в отделах и отделениях Центра – ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресение) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Уполномоченным органом в назначении пособия отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;
2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
1) смерть ребенка;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление заявителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
4) лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно - семейным законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении государственной услуги через Центр уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменно мотивирует причину отказа и возвращает документы в течение десяти календарных дней после получения пакета документов и направляет в Центр для последующей выдачи потребителю.
При выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего Регламента, и, ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді.
ауылдық округтің әкіміне өтініш бiлдiрген кезде:
1) тұтынушы ауылдық округтің әкімінің аппаратына өтiнiш береді;
2) әкім аппаратының маманы құжаттарды қабылдайды, тіркейді және мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның маманы алынған құжаттарды тіркейді және басшысына қарауға береді;
4) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжатарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
6) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ауылдық округтің әкімінің аппаратына жолдайды;
7) ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш береді;
2) Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні, сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі, қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары, құжаттарды беру күні, уақыты және орны, құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталықтаң жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатты береді, тіркейді және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилия и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении к акиму сельского округа:
1) потребитель подает заявление в аппарат акима сельского округа;
2) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы, регистрирует и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилия и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы в уполномоченный орган;
3) специалист уполномоченного органа регистрирует полученные документы и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
6) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в аппарат акима сельского округа;
7) специалист аппарата акима сельского округа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема заявления, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов, регистрирует и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;

3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
Құжаттар пакетін Орталықтан уәкілетті органға жіберу фактісін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
4) уәкілетті органның маманы Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, басшысының қарауына береді;
5) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
6) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына береді;
7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органда өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), Орталыққа жолдайды.
Дайын болған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті органнан қабылдау кезінде, келіп түскен құжаттар Орталықпен Штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді;
8) Орталық инспекторы тұтынушыға хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл
(өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаты
11. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшiн белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігінің (куәліктерінің) көшірмесі (көшірмелері);
3) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) отбасының тұрғылықты жерi бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшiрмесi (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі не мекенжай бюросының анықтамасы не ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
5) белгіленген үлгідегі отбасының құрамы туралы мәлiметтер;
6) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтер;
7) асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиiстi органның асырап алу немесе баланы қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алу туралы шешiмiнiң үзiндi көшiрмесiн ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
Ата - анасының бiреуi, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтiнiш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қамқоршы немесе қорғаншы белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiшпен баруға басқа адамдарға өкілеттiк беруге құқылы.

3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) специалист уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов передает на рассмотрение руководителю;
5) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
6) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода.
8) Инспектор Центра выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей);
3) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением сведений о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) ауылдық округтің әкімі;
4) ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы;
5) уәкiлеттi органның маманы;
6) уәкiлеттi органның басшысы;
7) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
13. Әрбiр әкiмшiлiк iс - әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс - қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс - қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетiлген.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс - қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схемалар осы Регламенттiң 5-қосымшасында көрсетiлген.
15. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламентің 6-қосымшасында көрсетілген.
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органның атауы Орналасақан мекен-жайы Телефон нөмірі
1 2 3 4
1
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, 11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8 (7292) 432670
2
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы,3 «а» шағын аудан, «Достар» ғимараты
8 (72934) 42988
3
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяулы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (72924) 66445
5
«Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, аудандық әкімдігінің ғимараты
8 (72931) 21243
6
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4

12. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) аким сельского округа;
4) специалист аппарата акима сельского округа;
5) специалист уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа;
7) ответственный специалист уполномоченного органа;
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия
административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
14. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
15. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона
1 2 3 4
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8 (7292) 432670
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
город Жанаозен, 3 «а» микрорайон,  здание Достар
8 (72934) 42988
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко,  улица Маяулы, Молодежный центр
8 (72938) 22848
4
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау,  здание общественных объединений
8 (72924) 66445
5
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района»
Мангистауский район, село Шетпе, здание районного акимата
8 (72931) 21243
6
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М.Бегенова, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район,  село Курык, улица Досан батыра, 4

8(72932) 23335
9
«Сыңғырлау селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Сыңғырлау селосы
8(72932) 24333
10
«Тәжен селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д. Тажиев көшесі, «Акиматсервис» ғимараты
8(72932) 38010
11
«Төлеп селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Төлеп селосы
8(72932) 32343
12
«Тұрыш селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Тұрыш селосы
8(72932) 33310
13
«Қызылсай селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, Қызылсай селосы
8(72934) 25066
14
«Теңге ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, Теңге ауылы, Ақтан Керейұлы көшесі, 32
8(72934) 21301
15
«Бостан селолық аумағы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Бостан селосы
8(72937) 61101, 61107
16
«Жетібай кенті әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия аудан, Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі
8(72935) 26090, 26664
17
«Құланды селолық аумағы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құланды селосы
8(72937) 71010, 71009
18
«Құрық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, № 4 үй
8(72937) 22110, 21572
19
«Мұнайшы кенті әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Мұнайшы кенті
8(72935) 28291, 28391
20
«Сенек селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Сенек селосы
8(72937) 31341, 31394
21
Ақтөбе селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Үштаған селосы
8(72931) 43718
22
«Ақшымырау ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Ақшымырау селосы
8(72931) 42523
23
«Жармыш селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Жармыш селосы
8(72931) 27201
24
«Жыңғылды селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Жыңғылды селосы
8(72931) 24432
25
«Қызан селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Қызан селосы
8(72931) 42031
26
«Онды ауылының әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Онды селосы
8(72931) 24600, 24622 1
27
«Өтес селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Өтес селосы
8(72931) 45325, 45326
28
«Отпан селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Тұщыбек селосы
8(72931) 28010
29
«Тұщықұдық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Тұщықұдық селосы
8(72931) 41341
30
«Шайыр селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шайыр селосы

8(72932) 23335
9
Государственное учреждение «Аппарат акима Сынгырлауского сельского округа»
Бейнеуский район, село Сынгырлау
8(72932) 24333
10
Государственное учреждение «Тәжен селосы әкімінің аппараты»
Бейнеуский район, село Бейнеу, Д.Тажиева, здание «Акиматсервис»
8(72932) 38010
11
Государственное учреждение «Аппарат акима Толепского сельского округа»
Бейнеуский район, село Толеп
8(72932) 32343
12
Государственное учреждение «Аппарат акима Турышского сельского округа»
Бейнеуский район, село Турыш
8(72932) 33310
13
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызылсай»
город Жанаозен, село Кызылсай
8(72934) 25066
14
Государственное учреждение «Аппарат акима села Тенге»
город Жанаозен, село Тенге, улица Актан Керейулы, 32
8(72934) 21301
15
Государственное учреждение «Аппарат акима Бостанского сельского округа»
Каракиянский район, село Бостан
8(72937) 61101 61107
16
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Жетибай»
Каракиянский район, поселок Жетибай, улица Новастройка
8(72935) 26090 26664
17
Государственное учреждение «Аппарат акима Куландинского сельского округа»
Каракиянский район, село Куланды
8(72937) 71010 71009
18
Государственное учреждение «Аппарат акима села Курык»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан батыр, дом № 4
8(72937) 22110 21572
19
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Мунайшы»
Каракиянский район, поселок Мунайши
8(72935) 28291 28391
20
Государственное учреждение «Аппарат акима села Сенек»
Каракиянский район, село Сенек
8(72937) 31341 31394
21
Государственное учреждение «Аппарат акима села Актобе»
Мангистауский район, село Уштаган
8(72931) 43718
22
Государственное учреждение «Аппарат Акшимирауского сельского акима»
Мангистауский район, село Акшимирау
8(72931) 42523
23
Государственное учреждение «Аппарат акима села Жармыш»
Мангистауский район, село Жармыш
8(72931) 27201
24
Государственное учреждение «Аппарат акима села Жынгылды»
Мангистауский район, село Жынгылды
8(72931) 24432
25
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызан»
Мангистауский район, село Кызан
8(72931) 42031
26
Государственное учреждение «Аппарат акима села Онды»
Мангистауский район, село Онды
8(72931) 24600 24622
27
Государственное учреждение «Аппарат акима села Отес»
Мангистауский район, село Отес
8(72931) 45325 45326
28
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Отпан»
Мангистауский район, село Тущыбек
8(72931) 28010
29
Государственное учреждение «Аппарат акима села Тущыкудук»
Мангистауский район, село Тущыкудук
8(72931) 41341
30
Государственное учреждение «Аппарат акима села Шайыр»
Мангистауский район, село Шайыр

8(72931) 27694
31
«Шебір селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шебір селосы
8(72931) 41711
32
«Шетпе селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы
8(72931) 21218. 21431
33
«Атамекен селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Атамекен селосы
8(7292) 340065 330776
34
«Басқұдық селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Басқұдық селосы
8(7292) 344108 330780
35
«Баянды селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Баянды селосы
8(7292) 467100 467101
36
«Дәулет селолық округі әкімдігінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Дәулет селосы
8(7292) 466656 330992
37
«Қызылтөбе селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе елді мекені
8(7292) 464654 464666
38
«Маңғыстау селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы
8(7292) 465255 465393
39
«Ақшұқыр селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Ақшұқыр селосы, Б. Қожашева көшесі, 11
8(72938) 23241
40
«Баутин поселкесі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Баутино поселкесі, Қ. Күржіманұлы көшесі, 6
8(72938) 24846
41
«Қызылөзен селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Қызылөзен селосы, С.Сисенбаев көшесі, № 2 үй
8(72938) 23875
42
«Таушық селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Таушық селосы, Елмұханбетов көшесі, № 6 үй

8(72931) 27694
31
Государственное учреждение «Аппарат акима Шебирского сельского округа»
Мангистауский район, село Шебир
8(72931) 41711
32
Государственное учреждение «Аппарат акима села Шетпе»
Мангистауский район, село Шетпе
8(72931) 21218 21431
33
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Атамекен»
Мунайлинский район, село Атамекен
8(7292) 340065 330776
34
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Баскудык»
Мунайлинский район, село Баскудык
8(7292) 344108 330780
35
Государственное учреждение «Аппарат акима села Баянды»
Мунайлинский район, село Баянды
8(7292) 467100 467101
36
Государственное учреждение «Аппарат акима сельского округа Даулет»
Мунайлинский район, село Даулет
8(7292) 466656 330992
37
Государственное учреждение «Аппарат акима Кызылтобинского сельского округа»
Мунайлинский район, жилой массив Кызылтобе
8(7292) 464654 464666
38
Государственное учреждение «Аппарат акима села Мангистау
Мунайлинский район, село Мангистау
8(7292) 465255 465393
39
Государственное учреждение «Аппарат акима села Акшукур»
Тупкараганский район, село Акшукур, улица Б.Кожашева, № 11
8(72938) 23241
40
Государственное учреждение «Аппарат акима поселка Баутино»
Тупкараганский район,город,
Форт-Шевченко, поселок Баутино, улица Куржаманулы, 6
8(72938) 24846
41
Государственное учреждение «Аппарат акима села Кызылозен»
Тупкараганский район, село Кызылозен, улица С.Сисенбаева, дом № 2
8(72938) 23875
42
Государственное учреждение «Аппарат акима села Таушык»
Тупкараганский район, село Таушык, улица Елмуханбетова, дом    № 6

8(72938) 44205
43
«Сайын Шапағатов селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Сайын Шапағатов селосы, А.Бекенжанов көшесі, № 17 ғимарат
8(72938) 50102, 50103
«18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы Орналасақан мекен-жайы Телефон нөмірі

8(72938) 44205
43
Государственное учреждение «Аппарат акима села Сайын Шапагатова»
Тупкараганский район, село Сайын Шапагатова, улица А. Бекенжанова, здание № 17
8(72938) 50102 50103
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет»
Перечень Центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование Центра обслуживания населения Адрес расположения Номер телефона

8 (72938) 332844
«18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы немесе ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды, тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Келіп түскен құжаттамен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
5
Орындау мерзімі
30 минут
Күніне 2 реттен кем емес, ауылдық округтің әкімі аппараты 10 күн
15 минут
1 сағат
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
Негіегзгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы немесе әкім аппаратының маманы
Орталық инспекторы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Құжаттармен танысу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Уәкілетті органның басшысына материалда рымен бірге құжаттарды беру
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға, Орталыққа немесе ауылдық округтің әкімдігіне мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру
Тұтынушыға хабарламны немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзімі
Он жұмыс күні ішінде
30 минут
Жұмыс күні ішінде, ауылдық округтің әкімінде 10 күн
Жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
6
7
8
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы немесе ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1
іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 і-қимыл  Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3
іс-қимыл Орталықтан, ауылдық округ әкімінен немесе тұтынушыдан құжаттарды қабылдау,тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4
іс-қимыл Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5
іс-қимыл Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдармен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл Хабарламаға қол қою
№ 7 іс-қимыл Хабарламаны тіркеу, хабарламаны Орталыққа, ауылдық округтің әкіміне немесе тұтынушыға беру
№ 8 іс-қимыл Тұтынушыға хабарламаны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2-топ ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы немесе ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау,қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөліміне жіберу
№ 2 іс-қимыл
Тізілім жасау, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
№ 3 іс-қимыл
Орталықтан, ауылдық округтің әкімінен немесе тұтынушыдан құжаттарды қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 4 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 5 іс-қимыл
Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдармен бірге құжаттарды беру
№ 6 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуды тіркеу, дәлелді бас тартуды Орталыққа, ауылдық округ әкімдігіне немесе тұтынушыға беру
№ 8 іс-қимыл Тұтынушыға дәлелді бас тартуды беру
«18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
1-схема. Қызметті тұтынушы уәкілетті органға өтініш берген кезде ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
2-схема. Қызметті тұтынушы ауылдық округтің әкіміне өтініш берген кезде ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
3-схема. Қызметті тұтынушы Орталыққа өтініш берген кезде ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасында қараңыз)
«18 жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 6-қосымша
_______________________________
Т.А.Ә.
_______________________________
мекен-жайы
_______________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі Сіздің мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау туралы өтінішіңізді қарап:____________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________хабарлайды.
______ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы ______________ _____________
(қолы)       (Т.А.Ә.)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсан
№ 348 қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламенті

8 (72938) 332844
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действия СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра или специалист аппарата акима сельского округа
Специалист уполномоченного органа
Руководи тель уполномо ченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операций) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале, составляет  реестр и направляет документы в уполномочен ный орган
Прием документов, регистрация
Ознакомление с поступившими документами, определе ние ответственного специалис та для исполнения
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел, отправка документов в уполномочен ный орган
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалис ту
5
Сроки исполнения
30 минут
Не менее 2-х раз в день,
аппарат акима сельского округа 10 дней
15 минут
1 час
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Отвественный специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа или специалист аппарата акима сельского округа
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операций) и их описание
Осуществление проверки полноты документов, подготовка уведомления или мотивированного отказа
Ознакомление с документами
Регистрация уведомления или мотивированного отказа
Выдача уведомле ния или мотивиро ванного отказа потребите лю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов с материалами руководите лю уполномоченного органа
Подписание документа
Передача результата оказания государственной услуги потребителю, Центр или акиму сельского округа
Выдача уведомления или мотивиро ванного отказа потребите лю
5
Сроки исполнения
В течение 10 рабочих дней
30 минут
В течение рабочего дня, акиму сельского округа 10 дней
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
6
7
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор накопительного отдела Центра или специалист аппарата акима сельского округа
Группа 3 СФЕ Специалист уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Руководи тель уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ Ответственный специалист уполномочен ного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистра ция заявления, направле ние документов в накопительный отдел Центра
Действие № 2
Составление реестра, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 3
Прием документов из Центра, акима сельского округа или от потребителя, регистрация, направление документов руководите лю уполномоченного органа
Действие № 4
Наложение резолюции, передача документов ответственному специалисту уполномоченного орган
Действие № 5 Рассмотрение документов, подготовка уведомления, передача документов с материалами руководителю уполномочен ного органа
Действие № 6
Подписание уведомления
Действие № 7 Регистрация уведомления, передача уведомления в Центра, акиму сельского округа или потребителю
Действие № 8
Выдача уведомле ния потребите лю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор накопительного отдела Центра или специалист аппарата акима сельского округа
Группа 3 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Руководитель уполномочен ного органа
Группа 5 СФЕ Ответственный специалист уполномочен ного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистра ция заявления, направле ние документов в накопительный отдел Центра
Действие № 2
Составление реестра, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 3
Прием документов из Центра, акима сельского округа или от потребителя, регистрация, направление документов руководите лю уполномоченного органа
Действие № 4
Наложение резолюции, передача документов ответственному специалисту уполномочен ного органа
Действие № 5 Рассмотрение документов, подготовка мотивированного отказа, передача документов с материалами руководителю уполномочен ного органа
Действие № 6
Подписание мотивированного отказа
Действие № 7 Регистрация мотивированного отказа, передача мотивированного отказа в Центр, акиму сельского округа или потребителю
Действие № 8
Выдача мотивированного отказа потребите лю
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет»
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в уполномоченный орган
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги к акиму сельского округа
Схема 3. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в Центр
(схемы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет»
_______________________________
Ф.И.О
_______________________________
адрес
_______________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
___________________________ районный/городской отдел занятости социальных программ, рассмотрев Ваше заявление о назначении государственного пособия, сообщает:_________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник _____________          _________        _____________
районного/городского отдела      (подпись)             (Ф.И.О)
занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от «28» декабря 2012 года № 348
Регламент государственной услуги
«Назначение государственной адресной социальной помощи»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық - функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілітті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 2 - бабының 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы № 1685 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу ережесінің 2 - тарауы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты және «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығының (Нормативтiк құқықтық кесiмдердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5757 болып тіркелген) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет мекен - жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органмен, ал уәкілетті орган болмаған жағдайда кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімімен (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz интернет - ресурсында, уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган - районные и городские отделы  занятости и социальных программ Мангистауской области.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», главы 2 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года № 1685, стандарта государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных  услуг в сфере социальной защиты, оказываемых месчтными исполнительными органами» и Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5757).
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую  получит заявитель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в  предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, а при отсутствии уполномоченного органа акимом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.

8. Уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00 - ден 14.00 - ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00 - ден 18.00 - ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады. 9. Мынадай:
1) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген кедейлік шегінен асатын жағдайда;
2) мүгедектерді және стационарлық емделуде бір айдан астам уақыт кезеңінде болатын адамдарды, күндізгі оқу нысанында оқитын оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттар мен магистранттарды, сондай - ақ I және II топтардағы мүгедектерді, сексен жастан асқан адамдарды, жеті жасқа дейінгі балаларды бағып - күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдарда тіркелмеген жұмыссыздарға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысудан жазбаша түрде бас тартқан Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтарына;
3) уәкілетті органдар ұсынған жұмысқа, оның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналастырудан, кәсіби даярлаудан, қайта даярлаудан, біліктілігін арттырудан дәлелсіз себептермен бас тартқан, осындай жұмыстарға қатысуды және оқуды өз бетінше тоқтатқан жұмыссыздарға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады. Жұмыссыз адам жұмысқа, оның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналасқан, кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген күннен бастап, ал Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтары жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан күннен бастап атаулы әлеуметтік көмек қайта қалпына келтіріледі. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген. 10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді,уәкілетті органның басшысына құжаттарды жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;

8. График работы уполномоченного органа, акима сельского округа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресение) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер черты бедности;
2) безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, и трудоспособным гражданам Республики Казахстан, письменно отказавшимся от участия в активных мерах содействия занятости, кроме инвалидов и лиц, в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет;
3) безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченными органами трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
Адресная социальная помощь безработному восстанавливается со дня его трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, направления на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации, а трудоспособным гражданам Республики Казахстан - со дня участия в активных мерах содействия занятости.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет  ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа  рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;

5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді., ауылдық округтің әкіміне өтініш бiлдiрген кезде:
1) тұтынушы ауылдық округтің әкімінің аппаратына өтiнiш береді;
2) ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы құжаттарды қабылдайды, тіркейді және мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның маманы алынған құжаттарды тіркейді және басшысына қарауға береді;
4) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
6) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ауылдық округтің әкімі аппаратына жолдайды;
7) ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл
(өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаты
11. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодтың нөмірі;
2) белгіленген үлгідегі отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелері алған табыстары туралы мәліметтер;
4) белгіленген үлгідегі жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәліметтер;
5) өтініш берушінің (отбасы мүшелерінің) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі не мекенжай анықтамасы не селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтік келісімшарттың көшірмесі. Атаулы әлеуметтік көмек алу құқығы тоқсан сайын табыс туралы құжаттарды берумен расталып отырады.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ тартылады:
1) ауылдық округтің әкімі;
2) ауылдық округтуң әкімі аппаратының маманы;
3) уәкiлеттi органның маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
13. Әрбiр әкiмшiлiк iс - әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс - қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс - қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.

5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю  уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении к акиму сельского округа:
1) потребитель подает заявление в аппарат акима сельского  округа;
2) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы, регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы в уполномоченный орган;
3) специалист уполномоченного органа регистрирует полученные документы и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа осуществляет  ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа  рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
6) специалист уполномоченного органа направляет результат  оказания государственной услуги в аппарат акима сельского округа;
7) специалист аппарата акима сельского округа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода;
2) сведения о составе семьи, установленного образца;
3) сведения о полученных доходах членов семьи, установленного образца;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства, установленного образца;
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства заявителя (членов семьи), либо адресная справка, либо справка сельских и/или аульных акимов;
6) копия социального контракта в случае участия в активных мерах содействия занятости.
Право на получение адресной социальной помощи ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) аким сельского округа;
2) специалист аппарата акима сельского округа;
3) специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс - қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схемалар осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетiлген.
15. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламентің 5-қосымшасында көрсетілген.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі
1 2 3
4
1
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, 11 шағын аудан,№ 50 ғимарат
8 (7292) 432670
2
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы,3 а шағын аудан, «Достар» ғимараты
8 (72934) 42988
3
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяулы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (72924) 66445
5
«Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, аудандық әкімдігінің ғимараты
8 (72931) 21243
6
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4
8 (72937) 21561
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ауылдық округ әкімі аппараттарының тізбесі
Атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі
1
2 3 4
1
«Өмірзақ ауылы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, Өмірзақ ауылы
8 (7292) 445272 445158
2
«Ақжігіт селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Ақжігіт селосы
8(72932) 34448
3
«Бейнеу селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы
8(72932) 21262
4
«Боранкұл селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы
8(72932) 31237
5
«Есет селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Есет селосы
8(72932) 35222
6
«Ноғайты селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Ноғайты селосы

14. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
15. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственной адресной
социальной помощи»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона
1 2 3 4
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8 (7292) 432670
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
город Жанаозен, 3 «а» микрорайон, здание Достар
8 (72934) 42988
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт - Шевченко, улица Маяулы, Молодежный центр
8 (72938) 22848
4
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных объединений
8 (72924) 66445
5
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района»
Мангистауский район, село Шетпе, здание районного акимата
8 (72931) 21243
6
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М.Бегенова, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район,  село Курык, улица Досан батыра, 4
8 (72937) 21561
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственной адресной
социальной помощи»
Перечень аппаратов акима сельского округа по оказанию
государственной услуги
Наименование акимата Адрес расположения Номер телефона
1 2 3 4
1
Государственное учреждение «Аппарат акима села Умирзак»
город Актау, село Умирзак
8 (7292) 445272 445158
2
Государственное учреждение «Аппарат акима Акжигитского сельского округа»
Бейнеуский район, село Акжигит
8(72932) 34448
3
Государственное учреждение «Аппарат акима села Бейнеу»
Бейнеуский район, село Бейнеу
8(72932) 21262
4
Государственное учреждение «Аппарат акима Боранкульского сельского округа»
Бейнеуский район, село Боранкул
8(72932) 31237
5
Государственное учреждение «Аппарат акима Есетского сельского округа»
Бейнеуский район, село Есет
8(72932) 35222
6
Государственное учреждение «Аппарат акима Ногайтинского сельского округа»
Бейнеуский район, село Ногайты

8(72938) 44205
43
«Сайын Шапағатов селосы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Сайын Шапағатов селосы, А.Бекенжанов көшесі, № 17 ғимарат
8(72938) 50102 50103
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы
Уәкілетті орган ның маманы
Уәкілетті орган ның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тізілім жасайды және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды
Құжат тарды қабыл дау, тіркеу
Келіп түскен құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, хабарлама ны немесе дәлелді бас тартуды дайындау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық - басшылық ету шешімі)
Құжаттарды жинау, журналға тіркеу және қолхат беру, уәкілетті органға құжаттарды жөнелту
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжат тарды жөнелту
Уәкілетті органның басшысына материалдарымен бірге құжаттарды беру
5
Орындау мерзімі
7 күн
15 минут
1 сағат
7 жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс - қимылдың нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкіле тті орган ның маманы
Ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық - басшылық ету шешімі)
Құжатқа қол қою
Тұтыну шыға немесе ауылдық округ тің әкімі аппара тына мемле кеттік қызмет көрсетудің нәтиже сін беру
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды беру
5
Орындау мерзімі
30 минут
7жұмыс күні ішінде
7жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
6
7
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Ауылдық округтің әкімі аппаратының маманы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті теркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл
Ауылдық округтің әкімі аппаратынан немесе тұтынушыдан құжаттарды қабылдау,тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 3 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 4 іс-қимыл
Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдармен бірге құжаттарды беру
№ 5 іс-қимыл
Хабарламаға қол қою
№ 6 іс-қимыл
Хабарламаны тіркеу, хабарламаны ауылдық округтің әкімінің аппаратына немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл
Тұтынушыға хабарламаны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Ауылдық округінің әкімі аппаратының маманы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
4-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті теркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл
Ауылдық округтің әкімі аппаратынан немесе тұтынушыдан құжаттарды қабылдау,тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 3 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 4 іс-қимыл
Құжаттарды қарау, дәлелді бас тартуды дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдармен бірге құжаттарды беру
№ 5 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуға қол
№ 6 іс-қимыл
Дәлелді бас тартуды тіркеу, дәлелді бас тартуды ауылдық округінің әкімі аппаратына немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-қимыл
Тұтынушыға дәлелді бас тартуды беру
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
1-схема. Қызметті тұтынушы уәкілетті органға өтініш берген кезде ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
2-схема. Қызметті тұтынушы ауылдық округтің әкіміне өтініш берген кезде ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
(схемаларды қағаз нұсқасында қараңыз)
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне 5-қосымша
_______________________________
Т.А.Ә.
_______________________________
мекен-жайы
_______________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі Сіздің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы өтінішіңізді қарап:____________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________хабарлайды.
______ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы______________ ______________
(қолы)         (Т.А.Ә.)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсан
№ 348 қаулысымен бекітілген
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті

8(72938) 44205
43
Государственное учреждение «Аппарат акима села Сайын Шапагатова»
Тупкараганский район, село Сайын Шапагатова, улица А. Бекенжанова, здание № 17
8(72938) 50102 50103
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственной адресной
социальной помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Специалист аппарата акима сельского округа
Специа лист уполномоченно го органа
Руководитель уполномоченно го органа
Ответственный специалист уполномо ченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операций) и их описание
Прием документов, составляет в реестр и направляет документы
Прием документов, регист рация
Ознакомление с посту пившими документами, опреде ление ответственного специа листа для исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка уведомления или мотивированного отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сбор документов, Регистрация в журнале и выдача талона, отправка документов в уполномоченный орган
Направление документов руково дителю для наложе ния резолю ции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специа листу
Передача документов с материала ми руководителю уполномо ченного органа
5
Сроки исполнения
7 дней
15 минут
1 час
В течение семи рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Действия (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Специа лист уполномоченно го органа
Специалист аппарата акима сельского округа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операций) и их описание
Ознакомление с документами
Регистрация уведом ления или мотиви рованного отказа
Выдача уведомления или мотивированно го отказа потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Переда ча резуль тата оказа ния государствен ной услуги потребителю или акиму сельского округа
Выдача уведомления или мотивированно го отказа потребителю
5
Сроки исполнения
30 минут
7 дней
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
6
7
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист аппарата акима сельского округа
Группа 2 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача талона, регистрация заявления, составление реестра, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием документов от специалиста аппарата акима сельского округа или от потребителя, регистрация, направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Наложение резолюции, передача документов ответственному специалисту уполномоченного органа
Действие № 4
Рассмотрение документов, подготовка уведомления, передача документов с материалами руководителю уполномоченного органа
Действие № 6
Регистрация уведомления, передача уведомления в аппарат акима сельского округа или потербителю
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 7 Выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист аппарата акима сельского округа
Группа 2 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача талона, регистрация заявления, составление реестра, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием документов от аппарата акима сельского округа или от потребителя, регистрация, направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Наложение резолюции, передача документов ответственному специалисту уполномоченного органа
Действие № 4
Рассмотрение документов, подготовка мотивированного отказа, передача документов с материалами руководителю уполномоченного органа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Регистрация мотивированного отказа, передача мотивированного отказа в аппарат акима сельского округа или потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственной адресной
социальной помощи»
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Схема 1. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в уполномоченный орган
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги к акиму сельского округа
(схемы смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственной адресной
социальной помощи»
_______________________________
Ф.И.О
_______________________________
адрес
_______________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
___________________________ районный/городской отдел занятости социальных программ, рассмотрев Ваше заявление о назначении государственной адресной социальной помощи, сообщает:_______________
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник _____________           __________      _____________
районного/городского отдела      (подпись)             (Ф.И.О)
занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от «28» декабря 2012 года № 348
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламенте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 21 - бабының 1 - тармағының 4) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесі және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің өтініш беруші алатын нәтижесі, жүрiп - тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беру үшін мүгедектердің құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама не қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті мекен-жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»  (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху – тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 и стандартом государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет - ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.

8. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беруге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негіздемелер бойынша бас тартылады. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабын тұтынушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл
(өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаты
11. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) мүгедектің жеке оңалту бағдарламасынан үзінді көшірме;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтама. Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Өзінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда мүгедек жеке көмекшiнiң қызметін, ымдау тiлi маманының әлеуметтік қызметін беру туралы өтінішпен баруға нотариалдық куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.

8. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса
от потребителя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает  документы  руководителю  уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного  специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) выписку из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) документ, удостоверяющий личность потребителя;
4) справку об инвалидности.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.

8 (72931) 21243
6
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4
8 (72937) 21561
«Қозғалуға қиындығы бар
бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту бойынша
мүгедектерге қолмен көрсететін
тіл маманының қызметтерін ұсыну
үшін мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негіегзгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілет ті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілет ті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, журналға тіркеу және талон беру
Келіп түскен құжаттар мен танысу, орындау үшін жауапты маманды анықтау
Құжаттар дың толықты ғын тексеруді жүзеге асыру, хабарламаны немесе уәжделген бас тартуды дайындау
Құжаттармен танысу
Хабарламаны немесе уәжделген бас тартуды тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Басшыға құжаттарды бұрыштама қою үшін жіберу
Бұрыштама қою, жауапты маманға құжаттарды жөнелту
Уәкілетті органның басшысына материалдарымен бірге құжаттарды беру
Құжатқа қол қою
Тұтынушы ға хабарламаны немесе уәжделген бас тартуды беру
5
Орындау мерзімі
15минут
1 сағат
он жұмыс күні ішінде
30 минут
Жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 2 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 3 іс-қимыл
Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдармен бірге құжаттарды беру
№ 5 іс-қимыл
Хабарламаны тіркеу, тұтынушыға хабарламаны беру
№ 4 іс-қимыл
Хабарламаға қол қою
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 іс-қимыл
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдау, уәкілетті органның басшысына жөнелту
№ 2 іс-қимыл
Бұрыштама қою, құжаттарды уәкілетті органның жауапты маманына беру
№ 3 іс-қимыл
Құжаттарды қарау, уәжделген бас тартуды дайындау, уәкілетті органның басшысына материалдармен бірге құжаттарды беру
№ 5 іс-қимыл
Уәжделген бас тартуды тіркеу, тұтынушыға уәжделген бас тартуды беру
№ 4 іс-қимыл
Уәжделген бас тартуға қол қою
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші
топтағы мүгедектерге жеке
көмекшінің және есту бойынша
мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схеманы қағаз нұсқасынан қараңыз)
«Қозғалуға қиындығы бар
бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен
көрсететін тіл маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
_______________________________
Т.А.Ә.
_______________________________
мекен-жайы
_______________________________
ХАБАРЛАМА
_________________ аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі Сіздің қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу туралы өтінішіңізді қарап:_________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________хабарлайды.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы ____________ ______________
(қолы)        (Т.А.Ә.)
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «28» декабря
№ 348 қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерге кресло - арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті

8 (72931) 21243
6
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М.Бегенова, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан батыра, 4
8 (72937) 21561
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для инвалидов
по слуху»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Специа лист уполномоченного органа
Руководи тель уполномо ченного органа
Отвественный специа лист уполномо ченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операций) и их описание
Прием документов, регистрация в журнале и выдача талона
Ознакомление с поступившими документа ми, определе ние ответственного специалис та для исполнения
Осуществ ление проверки полноты докумен тов, подготов ка уведомле ния или мотивированного отказа
Ознаком ление с докумен тами
Регистрация уведомления или мотивированного отказа
4
Форма заверше ния (данные, документ, организационно-распоряди тельное решение)
Направление докумен тов руководителю для наложе ния резолю ции
Наложение резолюции, отправка документов ответственному специалис ту
Передача докумен тов с материалами руководи телю уполномо ченного органа
Подписа ние докумен та
Выдача уведомления или мотивированного отказа потреби телю
5
Сроки исполнения
15 минут
1 час
В течение десяти рабочих дней
30 минут
В течение рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов от потребителя, регистрация, направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Наложение резолюции, передача документов ответственному специалисту уполномоченного органа
Действие № 3
Рассмотрение документов, подготовка уведомления, передача документов с материалами руководителю уполномоченного органа
Действие № 5
Регистрация уведомления, передача уведомления потребителю
Действие № 4
Подписание уведомления
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов от потребителя, регистрация, направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Наложение резолюции, передача документов ответственному специалисту уполномоченного органа
Действие № 3
Рассмотрение документов, подготовка мотивированного отказа, передача документов с материалами руководителю уполномоченного органа
Действие № 5
Регистрация мотивированного отказа, передача мотивированного отказа потребителю
Действие № 4
Подписание мотивированного отказа
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для инвалидов
по слуху»
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
(схему смотрите в бумажном носителе)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им услуги
индивидуального помощника для инвалидов
первой группы, имеющих затруднение в
передвижении, и специалиста жестового
языка для инвалидов по слуху»
_______________________________
Ф.И.О
_______________________________
адрес
_______________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
___________________________ районный/городской отдел занятости социальных программ, рассмотрев Ваше заявление об оформлении документов на инвалидов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, сообщает______________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник _____________          __________       _____________
районного/городского отдела       (подпись)            (Ф.И.О)
занятости и социальных программ
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от «28» декабря 2012 года № 348
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мүгедектерге кресло - арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық - функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22 - бабының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектердi арнаулы жүріп - тұру құралдарымен қамтамасыз ету ережесі және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге кресло - арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
5. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі кресло - арба беру үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет мекен - жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz интернет - ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын 9.00-дан бастап 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылмай және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша:
1) тұтынушының мүгедектердің кресло - арбалармен қамтамасыз етілуіне қарсы медициналық көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімделуінде қате анықталған кезде;

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган - районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 и стандартом государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла - коляски», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления кресло - коляски, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги   и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
8. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении инвалидов креслами-колясками;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;

3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл
(өзара іс - қимыл) әртібінің сипаты
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып,белгіленген үлгідегі өтінішті, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын;
3) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақаты немесе кәсіптік ауру салдарынан мүгедек болғандар үшін – жазатайым оқиға туралы актінiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң – жеке кәсіпкердің қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжатты ұсынады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло - арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ қатысады:
1) уәкiлеттi органның маманы;
2) уәкiлеттi органның басшысы;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
13. Әрбiр әкiмшiлiк iс - әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс - қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс - қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген.

3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги  не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) индивидуальную программу реабилитации инвалида;
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресло-коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) специалист уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный специалист уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мүгедектерді санаторий - курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық - функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 20 - бабының 3 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий - курорттық емделудi ұсыну ережесі және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді санаторий - курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге санаторийлік - курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген қағаз жеткізгіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет мекен - жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет - ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын 9.00-дан бастап 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушыны санаторийлік - курорттық емдеумен қамтамасыз етуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно - курортным лечением» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган - районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 3     статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил предоставления санаторно - курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 и стандартом государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно - курортным лечением, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Полная  информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
8. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении санаторно-курортным лечением;

2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабын тұтынушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл
(өзара іс-қимыл) әртібінің сипаты
11. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса, жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін және оның заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) денсаулық сақтау ұйымы берген санаторлық - курорттық картасының көшірмесін;
5) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
6) мүгедектігі туралы анықтамадан үзінді көшірме және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
7) мүгедектің жазбаша келісімімен басқа адам өтініш беретін кезде – оның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ тартылады:

2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения  запроса от потребителя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю  уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
3) для детей-инвалидов - копия свидетельства о рождении ребенка и копия документа, удостоверяющего личность его законного представителя;
4) копия санаторно - курортной карты, выданной организацией здравоохранения;
5) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
6) копии выписки из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
7) при подаче заявления другим лицом с письменного согласия инвалида - копию документа, удостоверяющего его личность.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық - функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабының 1 - тармағының 1) тармақшасының, жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет мекен - жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет - ресурсында http:/www.enbek.gov.kz, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-тен 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын 9.00-дан бастап 18.00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру) үшін негіз болып табылады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган - районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решений местных представительных органов (маслихатов) и стандартом государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz, на стенде уполномоченного органа, а также в официальных источниках информации.
8. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13 - 00 до 14 - 00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Основанием для отказа (приостановления) государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті тұтынушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты - жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын тұтынушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) әртібінің сипаты
11. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) әлеуметтік көмек алушының өтініші;
2) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттары;
3) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжаттары;
4) әлеуметтік көмек алушының салық төлеуші куәлігі;
5) әлеуметтік көмек алушының банктық шоты бар болуын растайтын құжат;
6) әлеуметтік көмек алушының және отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтері;
7) оралман мәртебесін растайтын құжат;
8) отбасына материалдық залал келтірілген оқиғаны анықтайтын құжат (өрт, су тасқыны, жол апаты), еңбекке жарамсыздығы туралы, емделуге берілген анықтама немесе жолдама;
9) отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болған жағдайда, қайтыс болғандығын растайтын құжат.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ қатысады:
1) уәкiлеттi органның маманы;
2) уәкiлеттi органның басшысы;
3) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
13. Әрбiр әкiмшiлiк iс - әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс - қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс - қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс - қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
18. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламентің 4-қосымшасында көрсетілген.
«Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтiк көмек тағайындау және
төлеу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление получателя социальной помощи;
2) документ, удостоверяющие личность получателя социальной помощи и членов семьи;
3) документ получателя социальной помощи и членов семьи, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика получателя социальной помощи;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя социальной помощи;
6) сведения о доходах получателя социальной помощи и членов семьи;
7) документ, подтверждающий статус оралмана;
8) документ, подтверждающий о случаях, приведших к обстоятельствам нанесенного материального ущерба (пожара, наводнения, дорожного происшествия), о нетрудоспособности, справка или направление на лечение;
9) в случае смерти кого-либо из членов семьи подтверждающий документ о смерти.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) специалист уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный специалист уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламенте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық - функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілітті орган - Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет алушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және  2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органмен, ал уәкілетті орган болмаған жағдайда кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімімен (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 и стандарта государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются: справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, а при отсутствии уполномоченного органа акимом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет - ресурсында;
2) уәкілетті органның, селолық округ әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Уәкілетті органның және селолық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00 - ден 14.00 - ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00 - ден 18.00 - ге дейін.
9. Мемлекеттік қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беруден бас тарту ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтер болмаған жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) алушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті органның маманы тіркеуді жүзеге асырады және оның мемлекеттік қызметті алушыға тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды жібереді;
3) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты маманын анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және уәкілетті органның маманына жібереді;
5) уәкілетті органның маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын алушыға береді.
селолық округтің әкіміне өтініш бiлдiрген кезде:
1) алушы селолық округтің әкімі аппаратына өтiнiш береді;
2) селолық округтің әкімі аппаратының маманы тіркеуді жүзеге асырады, тізім бойынша атаулы әлеуметтік көмек алушыларды тексереді, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды және аулдық әкіміне қол қоюға жолдайды;
3) селолық округтің әкімі түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады, хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қояды және селолық округтің әкімі аппаратының маманына жолдайды;

7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz;
2) на стендах уполномоченного органа, аппарата акима сельского округа, в официальных источниках информации.
8. График работы уполномоченного органа и акима сельского округа: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
9. Отказ в выдаче справки, подтверждающей принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи производится в случае отсутствия сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения получателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы, передает документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
4) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, подписывает руководителем уполномоченного органа и передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа выдает получателю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
при обращении к акиму сельского округа:
1) получатель подает заявление в аппарат акима сельского округа;
2) специалист аппарата акима сельского округа регистрирует полученные документы, проверяет по списку получателей адресной социальной помощи, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и передает акиму сельского округа на подписание;
3) аким сельского округа осуществляет ознакомление с поступившими документами, подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает специалисту аппарата акима сельского округа;

4) селолық округтің әкімі аппаратының маманы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын алушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс - қимыл
(өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаты
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға немесе селолық округтің әкіміне мынадай құжаттарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан азаматтары – жеке куәліктің (паспорт) көшірмесі, шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі).
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқалар мен көшірмелерде не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ тартылады:
1) селолық округтің әкімі;
2) селолық округтің әкімі аппаратының маманы;
3) уәкiлеттi органның маманы;
4) уәкiлеттi органның басшысы;
5) уәкiлеттi органның жауапты маманы.
13. Әрбiр әкiмшiлiк iс - әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс - қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс - қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс - қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схемалар осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетiлген.
15. Хабарламаның не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың нысаны осы Регламентің 5-қосымшасында көрсетілген.
«Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын
анықтама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі
1 2 3 4
1
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, 11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8 (7292) 432670
2
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, 3 а шағын аудан, «Достар» ғимараты
8 (72934) 42988
3
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяулы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты

4) специалист аппарата акима сельского округа выдает получателю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предъявляют в уполномоченный орган или акиму сельского округа следующие документы:
документ, удостоверяющий личность (гражданин Казахстана – копию удостоверения личности (паспорта), иностранцы и лица без гражданства –копию вида на жительство, иностранца в Республике Казахстан или копию удостоверения лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел).
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки либо нотариально заверенных копиях, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) аким сельского округа;
2) специалист аппарата акима сельского округа;
3) специалист уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
14. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
15. Форма уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной
помощи»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона
1 2 3 4
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8 (7292) 432670
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
город Жанаозен, 3 «а» микрорайон,  здание Достар
8 (72934) 42988
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район,  город Форт-Шевченко,  улица Маяулы, Молодежный центр
8 (72938) 22848
4
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район,  село Мангистау, здание общественных объединений

1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшін берілді.
Уәкілетті органның бастығы
(кент, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округтың әкімі) __________________________
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2012 жылғы «28» желтоқсан
№ 348 қаулысымен бекітілген
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың ішкі жүйелері;
2) уәкілетті орган – Маңғыстау облысының аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8 - бабының 1 - тармағының 2)5)6)7) тармақшаларына және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік қызмет алушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға қағаз жеткізгіште жолдама беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Көрсетілетін «Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсету» мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға ол орналасуы мүмкін кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі туралы ауызша ақпарат беру (консультация беру) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет мекен - жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттік қызметі:

1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
Начальник уполномоченного органа
(аким поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа)              __________________________
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от «28» декабря 2012 года № 348
Регламент государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы занятости и социальных программ Мангистауской области.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с  подпунктами 2), 5), 6), 7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики  Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» и стандартом государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Результатом оказываемой государственной услуги «Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации» является устное информирование (консультирование) получателя государственной услуги о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» включает в себя:

1) «Адамдарға жастар практикасына жолдама беруді»;
2) «Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама беруді»;
3) «Адамдарға әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді»;
4) «Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді»;
5) «Адамдарға кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілікті арттыруға жолдама беруді»;
6) «Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді» қамтиды.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет - ресурсында (бұдан әрі – интернет - ресурс), «Халықты жұмыспен қамту» бөлімінде, уәкілетті органның стенділерінде орналастырылады.
8. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00 - ден 14.00 - ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00 - дан 18.00 - ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсететін мамандардың деректемелері (Т.А.Ә, кабинет нөмірлері) уәкілетті органның ғимаратында көрнекті жерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген жағдайда уәкілетті орган жұмыссыздарға жолдама беруден бас тартады («Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді» және «Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді» қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органның жауапты маманына барлық қажетті құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, жолдаманы ресімдейді, уәкілетті органның басшысына қол қойдырады және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама береді;
3. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс - қимыл
(өзара іс - қимыл) тәртібінің сипаты
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке куәлік (паспорт);
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке код беру туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;

1) «Выдачу направлений лицам на молодежную практику»;
2) «Выдачу направлений лицам на общественные работы»;
3) «Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место»;
4) «Выдачу направлений для трудоустройства»;
5) «Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации»;
6) «Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации».
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет - ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http:// www.enbek.gov.kz (далее – интернет-ресурс), в разделе «Занятость населения», на стендах уполномоченного органа.
8. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Реквизиты специалистов (ФИО, номер кабинета), предоставляющих государственные услуги, располагаются в здании уполномоченных органов в доступном для восприятия месте.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Уполномоченный орган отказывает в выдаче направления безработным в случае отсутствия регистрации получателя государственной услуги в качестве безработного в уполномоченном органе (за исключением «Выдача направлений для трудоустройства» и «Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации»).
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель сдает все необходимые документы ответственному специалисту уполномоченного органа;
2) ответственный специалист уполномоченного органа рассматривает представленные документы, оформляет направление, подписывает у руководителея уполномоченного органа и выдает направление на участие в активных формах содействия занятости получателю.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предъявляет следующие документы:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
4) регистрационный номер налогоплательщика;

5) кәсіптік біліктілігін куәландыратын құжат (болған жағдайда), ал алғаш рет жұмыс іздеген, бірақ кәсібі (мамандығы) жоқ адам үшін – білімі туралы құжат.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар бұған қоса, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлік.
Оралмандар оралман куәлігін ұсынады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай ҚФБ қатысады:
1) уәкiлеттi органның жауапты маманы;
2) уәкiлеттi органның басшысы.
13. Әрбiр әкiмшiлiк iс - әрекетiнiң орындалу мерзiмiн көрсете отырып әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс - қимылы дәйектiлiгiнiң және өзара іс - қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс - қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
15. Жолдамалардың нысаны осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органның атауы Орналасқан мекен-жайы Телефон нөмірі
1 2 3 4
1
«Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы, 11 шағын аудан, № 50 ғимарат
8 (7292) 432670
2
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, 3 «а» шағын аудан, «Достар» ғимараты
8 (72934) 42988
3
«Түпқараған ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласы, Маяұлы көшесі, Жастар орталығы
8 (72938) 22848
4
«Мұнайлы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау селосы, қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (72924) 66445
5
«Маңғыстау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, аудандық әкімдігінің ғимараты
8 (72931) 21243
6
«Бейнеу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, М. Бегенов көшесі, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
«Қарақия ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарақия ауданы, Құрық селосы, Досан Батыр көшесі, 4

5) документ, удостоверяющий профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность), - документа об образовании;
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют, кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Оралманы предоставляют удостоверение оралмана.
Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) ответственный специалист уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Форма направлений в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа Адрес расположения Номер телефона
1 2 3 4
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Актау»
город Актау, 11 микрорайон, здание № 50
8 (7292) 432670
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Жанаозен»
город Жанаозен, 3 «а» микрорайон, здание Достар
8 (72934) 42988
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тупкараганского района»
Тупкараганский район, город Форт-Шевченко, улица Маяулы, Молодежный центр
8 (72938) 22848
4
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мунайлинского района»
Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных объединений
8 (72924) 66445
5
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мангистауского района»
Мангистауский район, село Шетпе, здание районного акимата
8 (72931) 21243
6
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бейнеуского района»
Бейнеуский район, село Бейнеу, улица М.Бегенова, 26 «б»
8 (72932) 21275
7
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Каракиянского района»
Каракиянский район, село Курык, улица Досан батыра, 4

8 (72937) 21561
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара іс - қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс - қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылы (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, жолдаманы ресімдейді
Құжаттармен танысады
Жолдаманы тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешімі)
Уәкілетті органның басшысына материалдарымен бірге құжаттарды беру
Құжатқа қол қою
Алушыға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру
5
Орындау мерзімі
30 минут
15 минут
30 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 іс-қимыл
Алушыдан құжаттарды қабылдайды, жолдаманы ресімдейді, уәкілетті органның басшысына құжаттарды жөнелту
№ 2 іс-қимыл
Жолдамаға қол қою
№ 3 іс-қимыл
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама береді
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс - қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің және өзара әрекеттестігінің сипаттамасы
(схеманы қағаз нұсқасында қараңыз)
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
ЖАСТАР ТӘЖІРИБЕСІНЕ ЖОЛДАМА № ______
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес азамат (ша)__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
20 __ж. «______»____________№ _________ еңбек шартына сәйкес ______________________________________________________________________ретінде
(мамандық, қызмет атауы)
_____________________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
мекемесіне жастар тәжірибесіне жолданады.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы ____________ _____________
(қолы)      (Т.А.Ә.)
Орындаушы _____________________________телефоны: ___________________
Жолдама берілген күні «______» ________________________20____.ж.
М.О.
Ескерту:
1.Жұмысқа орналасқан жағдайда жолдаманың толтырылған хабарлама қағазы үш күндік мерзім ішінде уәкілетті органға жіберіледі.
2.Жұмысқа орналасудан бас тартқан жағдайда тиісті белгі қойылып, жолдама азаматқа қайтарылады.
_______________________________________________________________                           қию сызығы
_______________________________________________________________________________________
ЖАСТАР ТӘЖІРИБЕСІНЕ ЖОЛДАМАНЫҢ ХАБАРЛАМА ҚАҒАЗЫ № _____
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жіберіледі. Азамат (ша)_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(кәсіп, мамандық, қызмет атауы)
ретінде жастар тәжірибесіне алынды. 20__ жылғы «__»._____.бұйрық №.__
Жұмыс сипаты:уақытша, маусымдық, үйде істейтін, жұмыс күні (аптасы) толық,жұмыс күні (аптасы) толық емес – керегінің асты сызылады.
Жалақысы _____________________теңге. Жұмысқа орналаспау себебі: _____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
Күні _______________________
М.О.
ҚОҒАМДЫҚ ЖҰМЫСҚА ЖОЛДАМА № ______
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 20 бабына сәйкес азамат (ша) ___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
20 __ж. «__»___________№ _______ еңбек шартына сәйкес __________
_____________________________________________________________ретінде
(мамандық, қызмет атауы)
_____________________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
мекемесіне қоғамдық жұмысқа жолданады.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы ______________ _____________
(қолы)       (Т.А.Ә.)
Орындаушы _____________________________телефоны: ___________________
Жолдама берілген күні «______» ________________________20____.ж.
М.О.
Ескерту:
1. Жұмысқа орналасқан жағдайда жолдаманың толтырылған хабарлама қағазы үш күндік мерзім ішінде уәкілетті органға жіберіледі.
2. Жұмысқа орналасудан бас тартқан жағдайда тиісті белгі қойылып, жолдама азаматқа қайтарылады.
_______________________________________________________________                            қию сызығы
---------------------------------------------------------------------------------------
ҚОҒАМДЫҚ ЖҰМЫСҚА ЖОЛДАМАНЫҢ ХАБАРЛАМА ҚАҒАЗЫ № _____
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жіберіледі. Азамат (ша)_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(кәсіп, мамандық, қызмет атауы)
ретінде қоғамдық жұмысқа алынды. 20__ жылғы «__».______.бұйрық №.____
Жұмыс сипаты:уақытша, маусымдық, үйде істейтін, жұмыс күні (аптасы) толық,жұмыс күні (аптасы) толық емес – керегінің асты сызылады.
Жалақысы _____________теңге. Жұмысқа орналаспау себебі: _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
Күні _______________________
М.О.
ӘЛЕУМЕТТІК ЖҰМЫСҚА ЖОЛДАМА № ______

8 (72937) 21561
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ Действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Отвественный специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Отвественный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операций) и их описание
Осуществление проверки полноты документов, оформляет направление
Ознакомление с документами
Регистрация направления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов с материалами руководителю уполномоченного органа
Подписание документа
Выдача  направления на участие в активных формах содействия занятости
5
Сроки исполнения
30 минут
15 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ Ответственный специалист уполномоченного
Группа 2 СФЕ Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1 Прием документов от получателя, оформление направления, направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 2 Подписание направления
Действие № 3 Выдача направления на участие в активных формах содействия занятости
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
НАПРАВЛЕНИЕ НА МОЛОДЕЖНУЮ ПРАКТИКУ № _____
В соответствии со ст. 7  Закона Республики Казахстан «О занятости населения», Гр. ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
направляется на молодежную практику_______________________________________________________________________________________________________
(наименование предприятия, учреждения )
в качестве __________________________________________________________
(профессия, специальность, должность)
согласно трудовому договору № ________ от «_____»____________20____г.
Начальник _____________        __________   _____________
районного/городского отдела     (подпись)         (Ф.И.О)
занятости и социальных программ
Исполнитель ______________________________20_____г.
Направление выписано  «____»______________тел: ______
М.П.
Примечания:
1. При трудоустройстве, заполненное извещение в трехдневный срок высылается в уполномоченный  орган.
2. При отказе от трудоустройства, направление с соответствующей отметкой возвращается гражданину.
_____________________________________________________________________
линия отреза
ИЗВЕЩЕНИЕ К НАПРАВЛЕНИЮ НА МОЛОДЕЖНУЮ ПРАКТИКУ № _____
Высылается в районный/городской отдел занятости и социальных программ Гр. ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
принять на молодежную практику  в качестве __________________________
(профессия, специальность, должность)
Приказ №  ____________ от «______» _________________20____г.
Характер  работы: временная, сезонная, надомная, с (не) полным рабочим днем (неделей) – нужное подчеркнуть.
Зарплата _____________________________________________________ тенге.
Трудоустройство не состоялось по причине: ___________________________
Руководитель _______________________________________________________
(наименование  предприятия, учреждения)
Дата ________________________
М.П.
НАПРАВЛЕНИЕ НА ОБЩЕСТВЕННУЮ РАБОТУ № _______
В соответствии со ст. 18, 20 Закона Республики Казахстан «О занятости населения», Гр. ________________________________________________________________________                        (фамилия, имя, отчество)
направляется для трудоустройства на общественную работу___________________________________________________________________________________                 (наименование предприятия, учреждения )
в качестве __________________________________________________________
(профессия, специальность, должность)
согласно трудовому договору № ___________ от «______»________20____г.
Начальник _____________        __________       _____________
районного/городского отдела    (подпись)            (Ф.И.О)
занятости и социальных программ
Исполнитель _________________________20_____г.
Направление выписано  «______»_____________тел: ____________
М.П.
Примечания:
1. При трудоустройстве, заполненное извещение в трехдневный срок высылается в уполномоченный  орган.
2. При отказе от трудоустройства, направление с соответствующей отметкой возвращается гражданину.
_____________________________________________________________________
линия отреза
ИЗВЕЩЕНИЕ К НАПРАВЛЕНИЮ НА ОБЩЕСТВЕННУЮ РАБОТУ № _______
Высылается в районный/городской отдел занятости и социальных программ
Гр. _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
принят на общественную работу  в качестве ___________________________
(профессия, специальность, должность)
Приказ № ________ от «_____» ________20____.г.
Характер  работы: временная, сезонная, надомная, с (не) полным рабочим днем (неделей) – нужное подчеркнуть.
Зарплата ______________________________________________________тенге.
Трудоустройство не состоялось по причине: ___________________________
Руководитель _______________________________________________________
(наименование  предприятия, учреждения)
Дата ______________________________
М.П.
НАПРАВЛЕНИЕ НА СОЦИАЛЬНОЕ РАБОЧЕЕ МЕСТО № _______

«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 18 - 1 бабына сәйкес азамат (ша) ___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
20 __ж. «___»_______________№ _____еңбек шартына сәйкес ___________
______________________________________________________________ретінде
(мамандық, қызмет атауы)
_____________________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
мекемесіне әлеуметтік жұмысқа жолданады.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы _____________ ______________
(қолы)        (Т.А.Ә.)
Орындаушы _____________________________телефоны: ___________________
Жолдама берілген күні «______» ________________________20____.ж.
М.О.
Ескерту:
1. Жұмысқа орналасқан жағдайда жолдаманың толтырылған хабарлама қағазы үш күндік мерзім ішінде уәкілетті органға жіберіледі.
2. Жұмысқа орналасудан бас тартқан жағдайда тиісті белгі қойылып, жолдама азаматқа қайтарылады.
---------------------------------------------------------------
қию сызығы
-----------------------------------------------------------------------------
ӘЛЕУМЕТТІК ЖҰМЫСҚА ЖОЛДАМАНЫҢ ХАБАРЛАМА ҚАҒАЗЫ № _____
аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жіберіледі. Азамат (ша)_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(кәсіп, мамандық, қызмет атауы)
ретінде әлеуметтік жұмысқа алынды.20__ жылғы «__».______.бұйрық №.___
Жұмыс сипаты:уақытша, маусымдық, үйде істейтін, жұмыс күні (аптасы) толық,жұмыс күні (аптасы) толық емес – керегінің асты сызылады.
Жалақысы _______________теңге. Жұмысқа орналаспау себебі: __________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
Күні _______________________
М.О.
ЖҰМЫСҚА ЖОЛДАМА № ______
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес азамат (ша) _________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
нысаналы топ________________________________________________________
жұмысқа орналасуға жолданды__________________________________________
______________________________________________________________ретінде
(мамандық, қызмет атауы)
_____________________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы ______________ _____________
(қолы)      (Т.А.Ә.)
Орындаушы _____________________________телефоны: ___________________
Жолдама берілген күні «______» ________________________20____.ж.
М.О.
Ескерту:
1. Жұмысқа орналасқан жағдайда жолдаманың толтырылған хабарлама қағазы үш күндік мерзім ішінде уәкілетті органға жіберіледі.
2. Жұмысқа орналасудан бас тартқан жағдайда тиісті белгі қойылып, жолдама азаматқа қайтарылады.
____________________________________________________________________
қию сызығы
---------------------------------------------------------------------------------------
ЖҰМЫСҚА ЖОЛДАМАНЫҢ ХАБАРЛАМА ҚАҒАЗЫ № _____
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жіберіледі. Азамат (ша)_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
нысаналы топ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(кәсіп, мамандық, қызмет атауы)
ретінде жұмысқа алынды. 20____ жылғы «___» ______ бұйрық №__________
Жұмыс сипаты:уақытша, маусымдық, үйде істейтін, жұмыс күні (аптасы) толық, жұмыс күні (аптасы) толық емес – керегінің асты сызылады.
Жалақысы ______________теңге. Жұмысқа орналаспау себебі: ___________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
Күні _______________________
М.О.
КӘСІПТІК ДАЯРЛАУ, ҚАЙТА ДАЯРЛАУ ЖӘНЕ БІЛІКТІЛІКТІ АРТТЫРУҒА ЖОЛДАМА № ______
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 19 бабына сәйкес азамат (ша) ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
20 __ж. «_____»______________№ ________ шартына сәйкес ______________
_____________________________________________________________ретінде
(мамандық, кәсіп)
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы)
кәсіптік оқуға жолданады.
_________________ аудандық/қалалық
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы _____________ ______________
(қолы)       (Т.А.Ә.)
Орындаушы _____________________________телефоны: ___________________
Жолдама берілген күні «______» ________________________20____.ж.
М.О.
Ескерту: Оқуға қабылданған кезде уәкілетті органға үш күннің ішінде хабарлама қағазы жіберіледі.
_____________________________________________________________________
қию сызығы
---------------------------------------------------------------------------------------
КӘСІПТІК ДАЯРЛАУ, ҚАЙТА ДАЯРЛАУ ЖӘНЕ БІЛІКТІЛІКТІ АРТТЫРУҒА ЖОЛДАМАНЫҢ ХАБАРЛАМА ҚАҒАЗЫ № _____
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жіберіледі. Азамат (ша)_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(мамандық, кәсіп)
ретінде алынды. 20____ жылғы «___» ______________ бұйрық №__________
Оқуға орналаспау себебі: ___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(кәсіпорын, мекеме атауы)
Күні _______________________
М.О.

В соответствии со ст. 18 - 1 Закона Республики Казахстан «О занятости населения», Гр. __________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
направляется для трудоустройства на социально рабочее место _________
_____________________________________________________________________                 (наименование предприятия, учреждения )
в качестве __________________________________________________________
(профессия, специальность, должность)
согласно трудовому договору № ____________ от «______»_______20____г.
Начальник _____________        __________        _____________
районного/городского отдела     (подпись)             (Ф.И.О)
занятости и социальных программ
Исполнитель _________________________20_____г.
Направление выписано  «______»_____________тел: ____________
М.П.
Примечания:
3. При трудоустройстве, заполненное извещение в трехдневный срок высылается в уполномоченный  орган.
4. При отказе от трудоустройства, направление с соответствующей отметкой возвращается гражданину.
_____________________________________________________________________
линия отреза
ИЗВЕЩЕНИЕ К НАПРАВЛЕНИЮ НА СОЦИАЛЬНОЕ РАБОЧЕЕ МЕСТО № _____
Высылается в районный/городской отдел занятости и социальных программ
Гр. _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
принят на социальную  работу  в качестве ____________________________
(профессия, специальность, должность)
Приказ  № ________. от «_____» ________20____.г.
Характер работы: временная, сезонная, надомная, с (не) полным рабочим днем (неделей) – нужное подчеркнуть.
Зарплата _____________________________________________________ тенге.
Трудоустройство не состоялось по причине: ___________________________
Руководитель _______________________________________________________
(наименование предприятия, учреждения)
Дата ______________________________
М.П.
НАПРАВЛЕНИЕ НА РАБОТУ № _________
В соответствии со ст. 8 Закона  « О занятости населения». Гр. _______
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
из целевой группы:___________________________________________________
направляется для трудоустройства на работу________________________________________________________________________________________________
(наименование предприятия, учреждения)
в качестве __________________________________________________________
(профессия, специальность, должность)
Начальник _____________        __________        _____________
районного/городского отдела     (подпись)             (Ф.И.О)
занятости и социальных программ
Исполнитель  _____________________20_____г.
Направление выписано «______» _________________тел:_____________
М.П.
Примечания:
1. При трудоустройстве, заполненное извещение в пятидневный срок высылается в уполномоченный  орган.
2. При отказе от трудоустройства, направление с соответствующей отметкой возвращается гражданину.
_____________________________________________________________________
линия отреза
ИЗВЕЩЕНИЕ К НАПРАВЛЕНИЮ НА РАБОТУ № _______
Высылается в районный/городской отдел занятости и социальных программ
Гр. _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
из целевой группы:___________________________________________________
принят на работу  в качестве ________________________________________
(профессия, специальность, должность)
Приказ  №  _____________. от «______» __________________20______г.
Характер  работы: временная, сезонная, надомная, с (не) полным рабочим днем (неделей) – нужное подчеркнуть.
Зарплата ______________________________________________________тенге.
Трудоустройство не состоялось по причине:__________________________________________
Руководитель _______________________________________________________
(наименование  предприятия, учреждения)
Дата ____________________________
М.П.
Направление на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации № ___________
В соответствии со ст. 19  Закона «О занятости населения» Гр._________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
направляется на профессиональное обучение ___________________________
_____________________________________________________________________
(наименование учебного заведения)
в качестве __________________________________________________________
(профессия, специальность)
согласно  заключенному договору № ______от «_______»______________200__г.
Начальник _____________         __________        _____________
районного/городского отдела      (подпись)              (Ф.И.О)занятости и социальных программ
Исполнитель ________________________тел :__________
Направление выписано « _____»___________20___ г.
М.П.
Примечание: При зачислении  на обучение, заполненное извещение в трехдневный срок высылается в уполномоченный орган.
_____________________________________________________________________
линия отреза
Извещение к направлению на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации № _____
Высылается в районный/городской отдел занятости и социальных программ
Гр. _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество )
зачислен в качестве _________________________________________________
(профессия, специальность)
Приказ № ________от «_____»______________200__г.
Зачисление не состоялось по причине _________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель ______________________________________________________
(наименование предприятия, учреждения)
Дата «____» ____________200__г.
М.П.