2012 жылдың қаңтар-наурыз айларында 1995 жылы туған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру туралы
Жаңаөзен қаласының әкімінің 2012 жылғы 05 қаңтардағы № 01 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 қаңтарда № 11-2-183 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» және 2001 жылғы 23 қаңтардағы  «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» заңдарына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. 2012 жылдың қаңтар-наурыз айларында «Жаңаөзен қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне тіркеу жылы он жеті жасқа толатын 1995 жылы туған еркек жынысты азаматтарды тіркеу ұйымдастырылсын.
2. Село, ауыл әкімдері:
1995 жылы туған азаматтардың қалалық қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің шақыру учаскесіне белгіленген мерзімде келуін қамтамасыз етсін.
3. Меншік түріне қарамастан кәсіпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшыларына ұсынылсын:
1) тіркеуге жататын азаматтарға оларды қалалық шақыру учаскесіне шақырғаны туралы хабарлау және олардың уақытында келуін қамтамасыз ету;
2) әскерге шақыру жасына дейінгілерді әскери есепке қоюға байланысты міндеттерді орындау үшін қажетті уақытқа жұмыс (оқу) орны мен атқаратын қызметі сақтала отырып, жұмыстан (оқудан) босату.
4. «Жаңаөзен қалалық орталық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бас дәрiгерiне (келiсiм бойынша), «Жаңаөзен қалалық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бас дәрiгерiне (келiсiм бойынша) төмендегі жұмыстарды іске асыру ұсынылсын:
1) 1995 жылы туған азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу кезінде медициналық куәландыру комиссиясына тәжірибелі маман - дәрігерлерді қатыстыру;
2) 2012 жылдың қаңтар - наурыз айларында шақыру учаскесіне тіркеуге жататын азаматтардың флюорографиядан, электрокардиограммадан өтуін, анализдер тапсыруын, қан құрамын айыруын қамтамасыз ету;
3) азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу комиссиясының маман - дәрігерлерін қажетті дәрігерлік аспаптармен, рентгенпленкамен, флюорографияға, электрокардиограммаға арналған қағазбен қамтамасыз ету.
5. «Жаңаөзен қаласының ішкі істер басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығына (келiсiм бойынша) төмендегі жұмыстарды іске асыру ұсынылсын:
1) азаматтардың тіркеу учаскесіне келуін қадағалау қамтамасыз ету;
2) азаматтардың шақыру учаскесіне тіркеуден жалтару әрекеттерінің жолын кесу.
6. Осы шешімнің орындалсын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ. Боранбаеваға жүктелсін.

Об организации приписки к призывному участку в январе-марте 2012 года граждан 1995 года рождения
Решение акима города Жанаозен от 05 января 2012 года № 01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 30 января 2012 года № 11-2-183
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе» и от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» РЕШИЛ:
1. В январе - марте 2012 года провести приписку к призывному участку государственного учреждения «Отдел по делам обороны города Жанаозен» граждан мужского пола 1995 года рождения которым в год приписки исполняется семнадцать лет.
2. Акимам села, аула:
обеспечить прибытие в указанные сроки в городской отдел по делам обороны к призывному участку граждан 1995 года рождения.
3. Рекомендовать руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений независимо от форм собственности:
1) оповещать граждан подлежащих приписке о вызове их в городской призывной участок и обеспечивать своевременное прибытие;
2) освободить от работы (учебы) на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет, с сохранением за ними места работы (учебы) и занимаемой должности.
4. Главному врачу государственного коммунального казенного предприятия «Жанаозенская городская центральная больница» (по согласованию), главному врачу государственного коммунального казенного предприятия «Жанаозенская городская поликлиника» (по согласованию) рекомендуется провести нижеследующие работы:
1) участие опытных врачей - специалистов в комиссии по медицинскому освидетельствованию при приписке к призывному участку граждан 1995 года рождения;
2) обеспечить гражданам подлежащих регистрации в призывном участке определение группы крови, сдачи анализов, прохождение электрокардиограммы, флюорографии в январе - марте 2012 года;
3) обеспечить укомплектованность врачей - специалистов комиссии, регистрирующих граждан к призывному участку необходимыми медикаментами, специальными бумагами электрокардиограммы, флюорографии, рентгенопленкой.
5. Начальнику государственного учреждения «Управление внутренних дел города Жанаозен» (по согласованию) рекомендуется провести нижеследующие работы:
1) обеспечить контроль за явкой граждан к призывному участку;
2) пресекать факты уклонения граждан от приписки к призывному участку.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Боранбаеву К.

7. Осы шешім әділет органында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                              О. Сарбөпеев
Келісілді:
«Жаңаөзен қалалық емханаcы»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері
А. Бектұрғанов
5 қаңтар 2012ж.
«Жаңаөзен қалалық ішкі істер басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
М. Қожаев
5 қаңтар 2012ж.
«Жаңаөзен қаласының қорғаныс істері
жөніндегі бөлім» мемлекеттік мекемесінің бастығы
Д. Қоңқаев
5 қаңтар 2012ж.
«Жаңаөзен қалалық орталық ауруханасы»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері
М. Сарыев
5 қаңтар 2012ж.

7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города                                   Сарбопеев О.
Согласовано:
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
«Жанаозенская городская поликлиника»
Бектурганов А.
5 января 2012г.
Начальник государственного учреждения
«Жанаозенское городское
управление внутренних дел»
Кожаев М.
5 января 2012г.
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
«Жанаозенская городская центральная больница»
Сарыев М.
5 января 2012г.
Начальник государственного учреждения
«Отдел по делам обороны
города Жанаозен»
Конкаев Д.
5 января 2012г.