Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 47/333 "2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2012 жылғы 11 сәуірдегі № 4/27 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 сәуірде № 11-2-190 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 39/448 «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 4 сәуірдегі № 3/26 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 11 сәуірдегі 2121-нөмірімен тіркелген) сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 47/333 « 2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 10 қаңтардағы 11-2-180-нөмірімен тіркелген, «Жаңаөзен» газетінде 2012 жылғы 4 ақпандағы 10-нөмірінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мына редакцияда жазылсын:
« 1. 2012-2014 жылдарға арналған қала бюджеті 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 15 527 571 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 216 255 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 284 459 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 47 549 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 979 308 мың теңге;
2) шығындар – 15 905 938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 890 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6 890 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 385 257 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –  385 257 мың теңге».
2-тармақта:
1) тармақшасындағы:
«39,3» саны «64» санымен ауыстырылсын;
2) тармақшасындағы:
«100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
3) тармақшасындағы:
«100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
4) тармақшасындағы:
«100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
5) тармақшасындағы:
«100» саны «0» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшасындағы:

О внесении изменений и дополнений в решение Жанаозенского городского маслихата от 12 декабря 2011 года № 47/333 "О городском бюджете на 2012 - 2014 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 11 апреля 2012 года № 4/27. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 25 апреля 2012 года № 11-2-190
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахсан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 4 апреля 2012 года № 3/26 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 39/448 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2121 от 11 апреля 2012 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 12 декабря 2011 года № 47/333 «О городском бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-2-180 от 10 января  2012 года, опубликовано в газете «Жанаозен» от 4 февраля 2012 года № 10) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет города на 2012-2014 годы согласно приложению 1, в том числе на 2012 год, в следующих объемах:
1) доходы – 15 527 571 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 216 255 тысяч тенге;
не налоговым поступлениям – 284 459 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 47 549 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 979 308 тысяч тенге;
2) затраты – 15 905 938 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 890 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 890 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 385 257 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –   385 257 тысяч тенге».
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры «39,3» заменить цифрами «64»;
в подпункте 2):
цифры «100» заменить цифрами «0»;
в подпункте 3):
цифры «100» заменить цифрами «0»;
в подпункте 4):
цифры «100» заменить цифрами «0»;
в подпункте 5):
цифры «100» заменить цифрами «0»;
в подпункте 6):

«39,3» саны «65» санымен ауыстырылсын.
мына мазмұндағы 2-1, 2-2 тармақтармен толықтырылсын:
« 2-1. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, олардың қолдану тәртібі қала әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады:
мектепке дейінгі білім ұйымдарында білім алу мемлекеттік тапсырысты іске асыру;
негізгі орта және алпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының  мөлшерін ұлғайту;
«Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына  ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері;
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету;
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету;
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде жастар тәжірибесі;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу;
ауылдық елді мекендерде әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыруға 70 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
тұрғын үй көмегін көрсету;
жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру;
моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге іс-шаралар өткізу.
2-2. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, олардың қолдану тәртібі қала әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады:
білім объектілерін дамытуға;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
инженерлік коммуникациялық  инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға.
аталған шешімнің 1,4 қосымшалары осы шешімнің 1,2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

цифры «39,3» заменить цифрами «65»;
дополнить пунктами 2-1, 2-2 следующего содержания:
« 2-1. Учесть что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, порядок использования которых определяется на основании постановления акимата города:
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию  учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы»;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся  на дому;
ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
оказание мер государственной поддержки участникам в рамках Программы занятости 2020;
обеспечение деятельности центров занятости населения в рамках Программы занятости 2020;
молодежная практика в рамках Программы занятости 2020;
проведение противоэпизоотических мероприятий;
реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в размере 70 месячного расчетного показателя;
оказание жилищной помощи;
ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;
проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов.
2-2. Учесть что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые  трансферты на развитие из республиканского бюджета, порядок использования которых определяется на основании постановления акимата города:
развитие объектов образования;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие теплоэнергетической системы;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"».
приложения 1,4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2 настоящего решения.

4 231 042
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
626 005
021
Республикалық бюджеттен  берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
8 400
003
Жалпы білім беру
3 267 706
006
Балаларға  қосымша білім беру
131 601
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 240
002
Ақпараттық жүйелер құру
936
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
60 365
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
31 399
020
Республикалық бюдеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
10 848
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
3 368
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
60 674
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 820 729
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 820 729
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
872 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
834 379
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
494 494
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 763
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29 506
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
54 326
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
185 651
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 242
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
16 899
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
9 707
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
16 608
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

4 231 042
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
626 005
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию  воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
8 400
003
Общеобразовательное обучение
3 267 706
006
Дополнительное образование для детей
131 601
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
29 240
002
Создание информационных систем
936
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
60 365
012
Капитальные расходы государственного органа
500
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
31 399
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся  на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
10 848
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 368
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
60 674
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 820 729
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 820 729
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
872 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
834 379
002
Программа занятости
494 494
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 763
005
Государственная адресная социальная помощь
29 506
006
Оказание жилищной помощи
54 326
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
185 651
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 242
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 899
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
9 707
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 608
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения