Азаматтарды 2012 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 наурызда № 3796 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңына және "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2012 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 1 наурыздағы № 274 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 326 қаулысына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстық әскерге шақыру комиссиясы қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
2. Қалалар мен аудандардың әкімдіктері:
1) әскери басқарудың тиісті жергілікті органдары арқылы 2012 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Қазақстан Республикасының Республикалық ұланына, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігіне мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін;
2) қалалық және аудандық әскерге шақыру және медициналық комиссиялардың жұмысын қамтамасыз етсін, қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерге (басқармаға) техникалық жұмыскерлердің қажетті санын бөлсін;
3) қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерді (басқарманы) жабдықталған әскерге шақыру (жиын) пункттерімен, оларды күтіп-ұстауды, дәрі-дәрмектермен, керек-жарақтармен, өртке қарсы, медициналық және шаруашылық мүлкімен, автомобиль көлігімен, сондай-ақ байланыс және күзет құралдарымен қамтамасыз етсін;
4) әскерге шақыруды жүргізу жөніндегі іс-шараларды орындауға байланысты, соның ішінде әскерге шақырылушыларды аудандық, қалалық әскерге шақыру пункттеріне, әскери қызметі өтетін орнына жөнелту үшін облыстық жиын пунктіне жеткізу жөніндегі шығыстарды қарастырылған қаржыландыру шегінде аудандық және қалалық бюджеттер есебінен жүргізсін, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларды уақытылы қаржыландыруды жүзеге асырсын.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі әскерге шақырылушыларға медициналық куәландыру жүргізу үшін облыстық, қалалық және аудандық медициналық комиссияларды медицина мамандарымен, дәрі-дәрмектермен, керек-жарақтармен, медициналық және шаруашылық мүлкімен толықтыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырсын.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2012 года
Постановление акимата Костанайской области от 26 марта 2012 года № 142. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 марта 2012 года № 3796
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 326 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 марта 2012 года № 274 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2012 года" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать областную призывную комиссию в составе согласно приложению.
2. Акиматам городов и районов:
1) организовать и обеспечить проведение призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан, Внутренние войска Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Республиканскую гвардию Республики Казахстан, Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2012 года через соответствующие местные органы военного управления;
2) обеспечить работу городских и районных призывных и медицинских комиссий, выделить отделам (управлению) по делам обороны необходимое количество технических работников;
3) обеспечить отделы (управление) по делам обороны оборудованными призывными (сборными) пунктами, их содержание, снабжение медикаментами, инструментарием, противопожарным, медицинским и хозяйственным имуществом, автомобильным транспортом, а также средствами связи и охраны;
4) расходы, связанные с выполнением мероприятий по проведению призыва, в том числе по доставке призывников к районным, городским призывным пунктам, областному сборному пункту для отправки к месту прохождения воинской службы, проводить за счет районных и городских бюджетов в пределах предусмотренных ассигнований, а также осуществлять своевременное финансирование указанных мероприятий.
3. Государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" организовать работу по укомплектованию областной, городских и районных медицинских комиссий необходимым количеством медицинских специалистов, медикаментами, инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом для проведения медицинского освидетельствования призывников.

4. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы" мемлекеттік мекемесі әскерге шақырылушыларды облыстық жиын пунктінен Қостанай қаласының теміржол вокзалына жеткізуді қамтамасыз етсін.
5. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы Қостанай жол бөлімшесі филиалына (келісім бойынша) "Қостанай облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің өтінімдері бойынша әскерге шақырылушыларды әскери қызметі өтетін орнына жөнелту үшін жолаушылар поезынан қажетті орын санын бөлу ұсынылсын.
6. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) әскерге шақыруды өткізу және командаларды әскери қызметі өтетін орнына жөнелту кезеңінде:
1) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілікті орындаудан жалтарған адамдарды іздестіруді жүзеге асыру;
2) облыстық жиын пунктінде және темір жол вокзалында әскерге шақырылушыларды әскери қызметі өтетін орнына жіберу және жөнелту кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
8. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады.
Қостанай
облысының әкімі                            Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасының ішкі
істер министрлігі Қостанай
облысының ішкі істер департаменті
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ Т. Маткенов
Қостанай облысының Қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ М. Шоқпаров
"Қазақстан темір жолы" ұлттық
компаниясы" акционерлік қоғамы
Қостанай жол бөлімшесі
филиалының директоры
________________ Е. Темірбаев
Әкімдіктің
2012 жылғы 26 наурыздағы № 142
қаулысына қосымша
Әкімдіктің
2012 жылғы 5 қазандағы № 435
қаулысына қосымша
Облыстық әскерге шақыру комиссиясының құрамы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 2012.10.05 № 435 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 қазаннан бастап туындаған қатынастарға таратылады) қаулысымен.
Бектұрғанов
Серік Шыңғысұлы
-
Қостанай облысы әкімінің
орынбасары, комиссия төрағасы
Алдажаров
Асаин Қинашұлы
-
"Қостанай облысының Қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы, комиссия төрағасының
орынбасары (келісім бойынша)
Комиссия мүшелері:
Байжұманова
Гүлшат Қожабайқызы
-
"Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі бастығының
медициналық көмек ұйымдастыру
жөніндегі орынбасары–
медициналық комиссияның төрайымы
Файзуллин
Ерлан Жұмасейітұлы
-
"Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігі Қостанай
облысының ішкі істер
департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары
(келісім бойынша)
Маевская
Татьяна Геннадьевна
-
Қостанай облысы әкімдігі
денсаулық сақтау басқармасының
"Қостанай облыстық ауруханасы"
мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорнының
мейірбикесі, комиссия хатшысы

4. Государственному учреждению "Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий акимата Костанайской области" обеспечить доставку призывников с областного сборного пункта до железнодорожного вокзала города Костанай.
5. Рекомендовать акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан темiр жолы" филиала Костанайского отделения дороги (по согласованию) выделять по заявкам государственного учреждения "Департамент по делам обороны Костанайской области" необходимое количество мест в пассажирских поездах для отправки призывников к месту прохождения воинской службы.
6. Рекомендовать государственному учреждению "Департамент внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) в период проведения призыва и отправок команд к месту прохождения воинской службы:
1) в пределах своей компетенции осуществлять розыск лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
2) обеспечить охрану общественного порядка на областном сборном пункте и железнодорожном вокзале при отправке и убытии призывников к месту прохождения воинской службы.
7. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
8. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2012 года.
Аким
Костанайской области                       Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Департамент
внутренних дел Костанайской
области Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
________________ Т. Маткенов
Начальник государственного
учреждения "Департамент по
делам обороны Костанайской
области"
________________ М. Чокпаров
Директор акционерного общества
"Национальная компания "Қазақстан
темір жолы" филиала Костанайского
отделения дороги:
________________ Е. Темирбаев
Приложение
к постановлению акимата
от 26 марта 2012 года
№ 142
Приложение
к постановлению акимата
от 5 октября 2012 года
№ 435
Состав областной призывной комиссии
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Костанайской области от 05.10.2012 № 435 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.10.2012).
Бектурганов
Серик Чингисович
-
заместитель акима Костанайской
области, председатель комиссии
Алдажаров
Асаин Кинашевич
-
начальник государственного
учреждения "Департамент по делам
обороны Костанайской области",
заместитель председателя комиссии
(по согласованию)
Члены комиссии:
Байжуманова
Гульшат Кужабаевна
-
заместитель начальника по
организации медицинской помощи
государственного учреждения
"Управление здравоохранения
акимата Костанайской области"-
председатель медицинской
комиссии
Файзуллин
Ерлан Жумасеитович
-
заместитель начальника
государственного учреждения
"Департамент внутренних дел
Костанайской области Министерства
внутренних дел Республики
Казахстан" (по согласованию)
Маевская
Татьяна Геннадьевна
-
медсестра государственного
коммунального казенного
предприятия "Костанайская
областная больница" Управления
здравоохранения акимата
Костанайской области,
секретарь комиссии