Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 292 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 шілдеде № 3818 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою";
2) "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу";
3) "Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу";
4) "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу";
5) "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" ММ бастығы
_________________ Қ. Тұманова
2012 жылғы 21 маусымдағы
№ 292 қаулысымен бекітілді
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және
есепке қою" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тұрғылықты жері бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 21 июня 2012 года № 292. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 июля 2012 года № 3818. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Регистрация и постановка на учет безработных граждан";
2) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
3) "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами";
4) "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств";
5) "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
координации занятости и
социальных программ акимата
Костанайской области"
_______________ К. Туманова
Утвержден
постановлением акимата
от 21 июня 2012 года № 292
Регламент государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган) по месту жительства.
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Стандартом государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).

3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: тұтынушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi электронды түрде жұмыссыз ретiнде тiркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгiлерi уәкiлеттi органдардың стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде, интернет-ресурстарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесi: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
8. Жұмыссыз ретiнде тiркеуден, есепке алудан бас тарту қажеттi құжаттар болмаған кезде, жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынған кезде жүргiзiледi.
Мемлекеттiк қызмет берудi тоқтата тұру үшiн негiздеме жоқ.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға осы Регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) тұтынушыға барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейін:
уәкілетті органда - талон берiледi;
3) жұмыссыз ретiнде тiркеу және есепке қою туралы хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға тұтынушының өзiнiң келуi арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Уәкiлеттi органда қажеттi құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейiн уәкiлеттi органның жұмыссызды тiркеудi және есепке алуды жүзеге асыратын қызметкерi тұтынушының деректерiн дербес есепке алу карточкасына (компьютерлiк дерекқорға) енгiзедi.
Тұтынушыға тiркелген және тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алған күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары – жеке куәлiк (паспорт);
шетелдiктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның iшкi iстер органдарында тiркелгенi туралы белгiсi бар куәлiгi;
оралмандар – оралман куәлiгi;

3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется термин: потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на стендах в уполномоченных органах, а также на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http: www.enbek.gov.kz.
7. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
8. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель предъявляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 настоящего Регламента;
2) после сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
в уполномоченном органе – талон;
3) выдача уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного, либо письменный мотивированный ответ об отказе осуществляется при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет безработного, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
Потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
11. Для получения государственной услуги потребитель предъявляет следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;

2) еңбек кiтапшасы;
3) әлеуметтiк жеке код (ӘЖК) берiлгенi туралы куәлiк;
4) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТН);
5) соңғы жылы алған табысы туралы мәлiметтер (мәлiмдеме сипатында болады);
6) кәсіптік біліктілігін куәландыратын құжат (бар болса), ал бірінші рет жұмыс іздеуші, бірақ мамандығы (кәсібі) жоқ тұлға үшін – білім туралы құжат.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктер
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы 1-кесте
1
Әрекет №
1
2
3
2
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
3
Әрекеттiң
(операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Жұмыссыз
ретінде тіркеу
тәртібін
түсіндіру
Жұмыссыз
ретінде тіркеу
Жұмыссыз ретінде
тіркеуден дәлелді
бас тартуға,
жұмысқа жолдамаға
қол қою
4
Аяқтау нысаны
Жұмыссыздың
жаднамасы
Толтырылған
дербес есепке
алу карточкасы
Жұмыссыз ретінде
тіркеуден дәлелді
бас тарту,
жұмысқа жолдама
беру
5
Орындау
мерзімдері
15 минуттан
артық емес
15 минуттан
артық емес
15 минуттан артық
емес
6
Келесі
әрекеттің №
2
3
4
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Негiзгi үдерiс (жұмыстар барысы, ағыны)
Құрылымдық-функционалдық бірлік - 1
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -2
1. Жұмыссыз ретінде тіркеу тәртібін түсіндіру
-
2. Қажетті құжаттарды ұсынған кезде жұмыссызды
тіркеу, дербес есепке алу карточкасын толтыру
-
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыстардың барысы, ағыны) немесе кеңейтулер
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 1
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 2
1. Жұмыссыз ретінде тіркеу
тәртібін түсіндіру
3. Жұмыссыз ретінде тіркеуден дәлелді
бас тартуға қол қою

2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер);
6) документ, удостоверяющий его профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность) - документ об образовании.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и
постановка на учет
безработных граждан"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
1
№ действия
1
2
3
2
Наименование
структурно-
функциональные
единицы
Структурно-
функциональная
единица - 1
Структурно-
функциональная
единица - 1
Структурно-
функциональная
единица - 2
3
Наименование
действия
(операции)
и их
описание
Разъяснение
порядка
регистрации
в качестве
безработного
Регистрация
в качестве
безработного
Подписание
мотивированного
отказа в
регистрации
в качестве
безработного
4
Форма
завершения
Памятка
безработного
Заполненная
карточка
персонального
учета
Мотивированный
отказ в
регистрации
в качестве
безработного
6
Сроки
исполнения
Не более
15 минут
Не более
15 минут
Не более
15 минут
7
№ следующего
действия
2
3
4
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Структурно-функциональная единица - 1
Структурно-
функциональная
единица - 2
1. Разъяснение порядка регистрации в качестве
безработного
-
2. Регистрация безработного при предъявлении
необходимых документов, заполнение карточки
персонального учета
-
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Структурно-функциональная
единица - 1
Структурно-функциональная
единица - 2
1. Разъяснение порядка регистрации
в качестве безработного
3. Подписание мотивированного отказа
в регистрации в качестве
безработного

2. Жұмыссыз ретінде тіркеуден
дәлелді бас тарту
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу
және есепке қою" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 21 маусымдағы
№ 292 қаулысымен бекітілді
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган), сондай-ақ балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 22-бабы 1-тармағының, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) және "Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 шiлдедегi № 754 қаулысымен бекiтiлген Мүгедектердi протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесiнiң негiзiнде ұсынылады.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай терминдер пайдаланылады:
1) тұтынушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға;
2) мүгедек - тiршiлiк-тынысының шектелуіне және оны әлеуметтік қорғау қажеттiгiне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемiстiктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған адам;
3) мүгедек бала - тiршiлiк-тынысының шектелуiне және оны әлеуметтiк қорғау қажеттiгiне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемiстiктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған он сегiз жасқа толмаған адам;
4) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Тұтынушы алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.

2. Мотивированный отказ в
регистрации в качестве безработного
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 21 июня 2012 года № 292
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно–ортопедической
помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно–ортопедической помощи" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – центр).
2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт) и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используются следующие термины:
1) потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта;
2) инвалид - лицо, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которое приводит к ограничению жизнедеятельности и необходимости социальной защиты;
3) ребенок-инвалид – лицо в возрасте до восемнадцати лет, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, приводящее к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
4) индивидуальная программа реабилитации инвалида - документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң www.enbek.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, орталықтың стендiлерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесi:
демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн күн сайын.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесi: үзiлiссiз 9.00-ден бастап 20.00-ге дейiн күн сайын, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерi үшiн демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден бастап 19.00-ге дейiн жұмыс кестесi бекiтiлген.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз (электронды( кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездiк-ортопедиялық көмек көрсетудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) тұтынушыға барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн:
уәкілетті органда – талон;
орталықта - қолхат берiледi;
3) протездiк-ортопедиялық көмек көрсету үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты жеткiзу:
уәкiлеттi органға өтiнiш берген кезде тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға тұтынушының өзiнiң келуi арқылы, не пошталық хабарлама арқылы;
орталыққа өзi келiп өтiнiш берген кезде "терезе" арқылы күн сайын, қолхаттың негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде жүзеге асырылады.

2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http:/www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, центра.
7. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган либо в центр;
2) после сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
в уполномоченном органе – талон;
в центре - расписка;
3) доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в центр посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызмет алуға тұтынушы тiркелген және алатын күнi, қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта – мыналар:
сұраудың нөмiрi және қабылдаған күнi;
сұралатын мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
11. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшiн – баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесiн, ата-анасының бiреуiнiң (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
3) мүгедектер, оның iшiнде мүгедек балалар үшiн – мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрменi;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi және жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiктiң көшiрмесiн;
5) Ұлы Отан соғысы қатысушылары үшiн – протездiк-ортопедиялық көмек көрсету қажеттiлiгi туралы тұрғылықты жерi бойынша медициналық ұйым қорытындысының көшiрмесiн;
6) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жеке кәсiпкер – жұмыс берушi қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат ұсынады.
Құжаттардың көшiрмелерi мен салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiледi, кейiн құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орталық инспекторы;
4) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.

3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов - копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны - копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) инспектор центра;
4) инспектор накопительного отдела центра.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бірліктер iс-әрекеттерiнiң
сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Орталық
инспекторы
Орталықтың
жинақтау бөлімінің
инспекторы
Орталықтың жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау
Журналда қол қояды
және құжаттарды
жинайды
Тізілім жасайды
және құжаттарды
жібереді
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмi)
Журналда тіркеу
және қолхат
беру
Жинақтау бөліміне
құжаттарды жинау
Уәкілетті органға
құжаттарды жіберу
Орындау
мерзiмдерi
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен
кем емес
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу
Хат-хабармен
танысу, жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді бас
тарту дайындау
немесе хабарлама
ресімдеу
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмi)
Бұрыштама қою
үшін құжаттарды
басшыға жіберу
Бұрыштама қою,
жауапты
орындаушыға жіберу
Басшыға құжаттарды
жіберу
Орындау
мерзiмдерi
1 сағат
1 сағат
Тоғыз жұмыс күні
ішінде
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
8
9
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті органның
жауапты
орындаушысы
Орталық инспекторы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
"Мүгедектерге
протездiк-
ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға
құжаттарды
ресiмдеу"
кітабында
хабарламаны
тіркеу, тұтынушыға
дәлелді бас тарту
не хабарламаны
беру немесе
орталыққа тапсыру
Хабарлама немесе
дәлелді бас тартуды
беру
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешiмi)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға
хабарлама не
дәлелді бас
тартуды беру
немесе орталыққа
жіберу туралы
қолхат
Тұтынушыға
хабарлама немесе
дәлелді бас тартуды
беру туралы қолхат
Орындау
мерзiмдерi
30 минут
Жұмыс күн ішінде
Жұмыс күн ішінде
Әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
10
11
12
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Орталық инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның
басшысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру, өтінішті
тіркеу, уәкілетті
органға құжаттарды
жіберу
№ 2- іс-әрекет
Орталықтан немесе
тұтынушыдан өтініш
қабылдау, тіркеу,
уәкілетті орган
басшысына өтінішті
жіберу
№ 3- іс-әрекет
Орындау үшін жауапты
орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 4- іс-әрекет
Өтінішті қарау,
хабарлама дайындау
№ 5- іс-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 6- іс-әрекет
"Мүгедектерге
протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн
оларға құжаттарды
ресiмдеу" кітабында
хабарламаны тіркеу
№ 7- іс-әрекет
Хабарламаны орталыққа
тапсыру немесе
тұтынушыға беру
№ 8- іс-әрекет
Тұтынушыға хабарламаны
орталықта беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Орталық инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның
басшысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру, өтінішті
тіркеу, уәкілетті
органға құжаттарды
жіберу
№ 2- іс-әрекет
Орталықтан немесе
тұтынушыдан өтініш
қабылдау, тіркеу,
уәкілетті орган
басшысына өтінішті
жіберу
№ 3- іс-әрекет
Орындау үшін жауапты
орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 4- іс-әрекет
Өтінішті қарау.
Дәлелді бас тартуды
дайындау
№ 5- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол
қою
№ 6- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды
орталыққа тапсыру
немесе тұтынушыға беру
№ 7- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды
тұтынушыға орталықта
беру
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 21 маусымдағы
№ 292 қаулысымен бекітілді
"Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық
және мiндеттi гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттар
ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламенті

14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно–ортопедической помощи"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Инспектор центра
Инспектор
накопительного
отдела центра
Инспектор
накопительного
отдела центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием документов
Расписывается в
журнале и
собирает
документы
Составляет реестр
и направляет
документы
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распорядитель
-ное решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки
Сбор документов
в накопительный
отдел
Отправка документов
в уполномоченный
орган
Сроки
исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее двух раз
в день
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией
определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки полноты
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
оформление
уведомления
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распорядитель
-ное решение)
Направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача документов
к руководству
Сроки
исполнения
1 час
1 час
В течение девяти
рабочих дней
№ действия
(хода, потока
работ)
7
8
9
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Инспектор центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация
уведомления в
книге
"Оформление
документов на
инвалидов для
предоставления
им
протезно-
ортопедической
помощи", выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
потребителю или
передача в центр
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно
-распорядитель
-ное решение)
Подписание
документа
Расписка о
выдаче
уведомления либо
мотивированного
отказа
потребителю или
передаче в центр
Расписка о выдаче
уведомления или
мотивированного
отказа потребителю
Сроки
исполнения
30 минут
В течение
рабочего дня
В течение рабочего
дня
№ действия
(хода, потока,
работ)
10
11
12
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-
функциональная
единица - 1
Инспектор центра
Структурно-
функциональная
единица - 2
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица - 3
Руководство
уполномоченного
органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из
центра или от
потребителя,
регистрация, направление
заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления
в книге "Оформление
документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической
помощи"
Действие № 7
Передача уведомления в
центр или выдача
потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления
потребителю в центре
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-
функциональная
единица -1
Инспектор центра
Структурно-
функциональная
единица - 2
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица -3
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из
центра или от
потребителя,
регистрация, направление
заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления.
Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного
отказа в центр или
выдача потребителю
Действие № 7
Выдача
мотивированного
отказа потребителю в
центре
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 21 июня 2012 года № 292
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо–тифлотехническими
средствами и обязательными
гигиеническими средствами"

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттар ресiмдеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган), сондай-ақ балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңы 22-бабының 1-тармағы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) және "Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 шiлдедегi № 754 қаулысымен бекiтiлген Мүгедектердi протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесiнiң негiзiнде жүзеге асырылады.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай терминдер пайдаланылады:
1) тұтынушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға;
2) мүгедек - тiршiлiк-тынысының шектелуіне және оны әлеуметтік қорғау қажеттiгiне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемiстiктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған адам;
3) мүгедек бала - тiршiлiк-тынысының шектелуiне және оны әлеуметтiк қорғау қажеттiгiне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемiстiктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған он сегiз жасқа толмаған адам;
4) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
5) мiндеттi гигиеналық құралдар - табиғи физиологиялық мұқтаждықтарды және қажеттiлiктердi қанағаттандыруға арналған құралдар;
6) сурдотехникалық құралдар - есту кемiстiктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға арналған, соның iшiнде байланыс құралдары мен ақпарат берудi күшейтетiн техникалық құралдар;
7) тифлотехникалық құралдар - мүгедектердiң көру кемiстiгi салдарынан жоғалтқан мүмкiндiктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға бағытталған құралдар.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр).
2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт) и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используются следующие термины:
1) потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта;
2) инвалид - лицо, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которое приводит к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
3) ребенок-инвалид - лицо в возрасте до восемнадцати лет, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, приводящее к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
4) индивидуальная программа реабилитации инвалида - документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
5) обязательные гигиенические средства – средства, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей;
6) сурдотехнические средства – технические средства для коррекции и компенсации дефектов слуха, в том числе усиливающие средства связи и передачи информации;
7) тифлотехнические средства – средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей инвалидов в результате дефекта зрения.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Тұтынушы алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мүгедектердi сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттар ресiмдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiште дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң www.enbek.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, орталықтың стендiлерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесi:
демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00 бастап 14.00 дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00 бастап 18.00 дейiн күн сайын.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесi:
үзiлiссiз 9.00-ден бастап 20.00-ге дейiн күн сайын, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерi үшiн демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден бастап 19.00-ге дейiн жұмыс кестесi бекiтiлген.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) тұтынушыға барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн:
уәкілетті органда – талон;
орталықта - қолхат берiледi;
3) Сурдо-тифлотехникалық және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу (ресiмдеуден бас тарту) туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру:

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http:/www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, центра.
7. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган либо в центр;
2) после сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
в уполномоченном органе – талон;
в центре - расписка;
3) Выдача уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:

1) уәкiлеттi органға өтiнiш берген кезде тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға тұтынушының өзiнiң келуi арқылы, не пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзi келiп өтiнiш берген кезде "терезе" арқылы күн сайын, қолхаттың негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызмет алуға тұтынушы тiркелген және алатын күнi, қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта – мыналар:
сұраудың нөмiрi және қабылдаған күнi;
сұралатын мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
11. Тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiктiң көшiрмесiн;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – жеңiлдiкке құқығы туралы белгiсi бар зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесi;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектер үшiн – зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;

1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в центр посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, - копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп - копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган), сондай-ақ балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 24-бабының 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай терминдер пайдаланылады:
1) тұтынушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға;
2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Өтiнiш берушi алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызметтер көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң www.enbek.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, орталықтың стендiлерiнде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр).
2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", Стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используются следующие термины:
1) потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида - документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http:/www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, центра.

7. Жұмыс кестесi:
1) уәкiлеттi органның:
демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
2) орталықтың:
күн сайын үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерiнде: мереке және демалыс күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк және мемлекеттiк емес мекемелерге (ұйымдарға) мемлекеттiк қызметтi көрсетуден мынадай негiздер бойынша бас тартылады:
1) әлеуметтiк қызмет көрсету үшiн қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетiлiмдердiң болуы;
2) осы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiрiнiң болмауы;
3) көрiнеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде уәкiлеттi орган жоғарыда көрсетiлген себептер бойынша бас тарту себебiн жазбаша жауаппен дәлелдейдi және құжаттар пакетiн алғаннан кейiн он алтыншы жұмыс күнi құжаттарды қайтарады және кейiн тұтынушыға беру үшiн бас тарту себебiн көрсете отырып, орталыққа хабарлама жiбередi.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш береді;
2) тұтынушыға барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн:
уәкілетті органда – талон;
орталықта - қолхат берiледi;
3) мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi жауапты беру:
уәкiлеттi органға жүгiнген кезде – тұтынушы тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға өзi келген кезде не пошта байланысы арқылы;
орталыққа жүгiнген кезде – өтініш беруші тұрғылықты жерi бойынша орталыққа өзi келген кезде қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:

7. График работы:
1) уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центра:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям в государственные и негосударственные медико-социальные учреждения (организации):
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через центр, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган либо в центр обслуживания населения;
2) после сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
в уполномоченном органе – талон;
в центре - расписка;
3) выдача уведомления об оформлении документов в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо письменный мотивированный ответ об отказе осуществляется:
при обращении в уполномоченный орган - при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
при обращении в центр - при личном посещении центра заявителем по месту жительства посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:

1) уәкiлеттi органда – өтініш берушінің тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта:
өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) тұтынушының жазбаша өтiнiшi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған және әрекетке қабiлетсiз адамдарға – заңды өкiлiнiң (баланың ата-анасының бiреуiнiң, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтiнiшi немесе белгiленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлiгi немесе тұтынушының жеке сәйкестендiру нөмiрi бар (ЖСН) жеке куәлiгi;
3) ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушiнiң (тұтынушының) тiркеу нөмiрiн беру және тұтынушының әлеуметтiк жеке коды туралы куәлiгi қосымша ұсынылады;
4) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
5) белгiленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
7) жасы он сегiзден асқан адамдарға – еңбекке қабiлетсiздiгiн тану туралы сот шешiмi (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшiн – зейнеткер куәлiгi;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшiн Ұлы Отан соғысының мүгедегi, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесiн растайтын куәлiк.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орталық инспекторы;
4) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк
және мемлекеттiк емес медициналық-
әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бірліктер iс-әрекеттерiнiң
сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Орталық
инспекторы
Орталықтың
жинақтау бөлімінің
инспекторы
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау
Журналда қол қояды
және құжаттарды
жинайды
Тізілім жасайды
және құжаттарды
жібереді
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Журналда тіркеу
және қолхат
беру
Жинақтау бөліміне
құжаттарды жинау
Уәкілетті органға
құжаттарды жіберу
Орындау
мерзiмдерi
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен
кем емес
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу
Хат-хабармен
танысу, жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді
бас тарту
дайындау немесе
хабарлама
ресімдеу
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Бұрыштама қою
үшін құжаттарды
басшыға жіберу
Бұрыштама қою,
жауапты
орындаушыға жіберу
Басшыға
құжаттарды жіберу
Орындау
мерзiмдерi
1 сағат
1 сағат
Он алты жұмыс
күні ішінде
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
8
9
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті органның
жауапты
орындаушысы
Орталық
инспекторы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
"Мемлекеттiк
бюджет қаражаты
есебiнен қызмет
көрсететiн
мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес
медициналық-
әлеуметтiк
мекемелерде
(ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған
құжаттарды
ресiмдеу"
кітабында
хабарламаны
тіркеу, тұтынушыға
дәлелді бас тарту
не хабарламаны
беру немесе
орталыққа тапсыру
Хабарлама немесе
дәлелді бас
тартуды беру
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға
хабарлама не
дәлелді бас
тартуды беру
немесе орталыққа
жіберу туралы
қолхат
Тұтынушыға
хабарлама немесе
дәлелді бас
тартуды беру
туралы қолхат
Орындау
мерзiмдерi
30 минут
Жұмыс күн ішінде
Жұмыс күн ішінде
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
10
11
12
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Орталық инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның
басшысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтінішті тіркеу,
уәкілетті органға
құжаттарды жіберу
№ 2- іс-әрекет
Орталықтан немесе
тұтынушыдан өтініш
қабылдау, тіркеу,
уәкілетті орган
басшысына өтінішті
жіберу
№ 3- іс-әрекет
Орындау үшін жауапты
орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 4- іс-әрекет
Өтінішті қарау,
хабарлама дайындау
№ 5- іс-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 6- іс-әрекет
"Мемлекеттiк бюджет
қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған
құжаттарды ресiмдеу"
кітабында хабарламаны
тіркеу
№ 7- іс-әрекет
Хабарламаны орталыққа
тапсыру немесе
тұтынушыға беру
№ 8- іс-әрекет
Тұтынушыға
хабарламаны
орталықта беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Орталық инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның
басшысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтінішті тіркеу,
уәкілетті органға
құжаттарды жіберу
№ 2- іс-әрекет
Орталықтан немесе
тұтынушыдан өтініш
қабылдау, тіркеу,
уәкілетті орган
басшысына өтінішті
жіберу
№ 3- іс-әрекет
Орындау үшін жауапты
орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 4- іс-әрекет
Өтінішті қарау.
Дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол
қою
№ 6- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды
орталыққа тапсыру
немесе тұтынушыға беру
№ 7- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды
тұтынушыға орталықта
беру
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебiнен қызмет көрсететiн
мемлекеттiк және мемлекеттiк
емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк
қызмет көрсетуге арналған
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 21 маусымдағы
№ 292 қаулысымен бекітілді
"Жалғызілікті, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтіміне
және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге
және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік
қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц - письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельства о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет - решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста - пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лица, приравненного к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) инспектор центра;
4) инспектор накопительного отдела центра.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Инспектор
центра
Инспектор
накопительного
отдела центра
Инспектор
накопительного
отдела центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается в
журнале и
собирает документы
Составляет реестр
и
направляет
документы
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в
журнале и
выдача расписки
Сбор документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее двух раз
в день
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
6
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки полноты
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
оформление
уведомления
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение
шестнадцати
рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Инспектор центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Ознакомление
с
корреспонден-
цией
Регистрация
уведомления в
книге "Оформление
документов на
социальное
обслуживание в
государственных и
негосударственных
медико-социальных
учреждениях
(организациях),
предоставляющих
услуги за счет
государственных
бюджетных
средств", выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
потребителю или
передача в центр
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание
документа
Расписка о выдаче
уведомления либо
мотивированного
отказа потребителю
или передаче в
центр
Расписка о выдаче
уведомления или
мотивированного
отказа
потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего
дня
В течение
рабочего дня
№ действия (хода, потока, работ)
8
9
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-
функциональная
единица - 1
Инспектор центра
Структурно-
функциональная
единица - 2
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица - 3
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление документов
в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из
центра или от
потребителя,
регистрация,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления
в книге "Оформление
документов на
социальное обслуживание
в государственных и
негосударственных
медико-социальных
учреждениях
(организациях),
предоставляющих услуги
за счет государственных
бюджетных средств"
Действие № 7
Передача уведомления в
центр или выдача
потребителю
Действие № 8 Выдача
уведомления
потребителю в центре
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-
функциональная
единица - 1
Инспектор центра
Структурно-
функциональная
единица - 2
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица - 3
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из
центра или от
потребителя,
регистрация, направление
заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления.
Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание
мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного
отказа в центр или
выдача потребителю
Действие № 7
Выдача
мотивированного
отказа потребителю в
центре
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 21 июня 2012 года № 292
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых, инвалидов и
детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем
уходе и помощи"

1. Жалпы ережелер
1. "Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган), сондай-ақ балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңы 23-бабының 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде ұсынылады.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай терминдер пайдаланылады:
1) тұтынушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға;
2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтудан өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Тұтынушы алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң www.enbek.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, орталықтың стендiлерiнде орналастырылады.
7. Жұмыс кестесi:
1) уәкiлеттi органның:
демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр).
2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", Стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используются следующие термины:
1) потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида - документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http:/www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, центра.
7. График работы:
1) уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) орталықтың:
күн сайын үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерiнде:
мереке және демалыс күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден мынадай негiздер бойынша бас тартылады:
1) үйде әлеуметтiк қызмет көрсету үшiн қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетiлiмдердiң болуы;
2) осы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiрiнiң болмауы;
3) көрiнеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде уәкiлеттi орган жоғарыда көрсетiлген себептер бойынша бас тарту себебiн жазбаша жауаппен дәлелдейдi және құжаттар пакетiн алғаннан кейiн он үшiншi жұмыс күнi құжаттарды қайтарады және кейiн өтініш берушіге беру үшiн бас тарту себебiн көрсете отырып, орталыққа хабарлама жiбередi.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш береді;
2) тұтынушыға барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн:
уәкілетті органда – талон;
орталықта - қолхат берiледi;
3) үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарламаны не бас тарту туралы жазбаша дәлелдi жауапты беру:
уәкiлеттi органға жүгiнген кезде – тұтынушы тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға өзi келген кезде не пошта байланысы арқылы;
орталыққа жүгiнген кезде – өтініш беруші тұрғылықты жерi бойынша орталыққа өзi келген кезде қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – тұтынушының тiркелген және мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта:
өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.

2) центра:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через центр, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа, возвращает документы на тринадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи заявителю.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган либо в центр обслуживания населения;
2) после сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
в уполномоченном органе – талон;
в центре - расписка;
3) выдача уведомления об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
при обращении в уполномоченный орган - при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
при обращении в центр - при личном посещении центра заявителем по месту жительства посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.