Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 19 қазандағы № 467 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 19 қарашада № 3892 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар тағайындау";
2) "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу";
3) "Мүгедектердi санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу";
4) "Қозғалуға қиындығы бар бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тiл маманының қызметтерiн ұсыну үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу";
5) "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу";
6) "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау";
7) "Өтiнiш берушiнiң (отбасының) атаулы әлеуметтiк көмек алушыларға тиесiлiгiн растайтын анықтама беру";
8) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" ММ бастығы
________________ Е. Жаулыбаев
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ 467 қаулысымен бекітілген
"18 жасқа дейiнгi балалары бар
отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттiк қызметтi (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) ұсынады. Тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттiк қызметті алу үшiн кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң әкiмiне (бұдан әрi – селолық округтiң әкiмi) жүгiнедi.
Сондай-ақ мемлекеттiк қызмет баламалы негiзде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – орталық) арқылы көрсетiледi.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 19 октября 2012 года № 467. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 ноября 2012 года № 3892. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет";
2) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски";
3) "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением";
4) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
5) "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
6) "Назначение государственной адресной социальной помощи";
7) "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";
8) "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
координации занятости и
социальных программ акимата
Костанайской области"
______________ Е. Жаулыбаев
Утвержден
постановлением акимата
от 19 октября 2012 года № 467
Регламент государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган). При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа).
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр).

2. Мемлекеттiк қызмет "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 4-бабы 1-тармағының және "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекiтiлген, Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесiнiң 2-тарауының, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде ұсынылады.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: тұтынушы – Стандарттың  6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi өтiнiш берушiге 18 жасқа дейiнгi балаларға жәрдемақы тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң интернет-ресурсында http:/www.enbek.gov.kz, уәкiлеттi органның, ауылдық округ әкiмiнiң, орталықтың стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады, сондай-ақ орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметiнiң телефоны арқылы алуға болады.
7. Уәкiлеттi органның немесе ауылдық округ әкiмiнiң жұмыс кестесi: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесi: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерiнде – демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз "электронды" кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
8. Уәкiлеттi орган:
1) егер әкесi немесе анасы (асырап алушылар) бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектердiң, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейiнгi баланың күтiмiмен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс iстемейтiн, күндiзгi оқу бөлiмiнде оқымайтын, әскерде қызметiн өткермейтiн және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелмеген болса;

2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", Стандарта государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется следующий термин: потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, центра, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров.
7. График работы уполномоченного органа или акима сельского округа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Уполномоченным органом в назначении пособия отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;

2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлiк себетiнiң белгiленген құнынан асып түскен жағдайда жәрдемақы тағайындаудан бас тартады.
Мемлекеттiк қызметтi көрсетудi тоқтату үшiн мыналар негiздеме болып табылады:
1) баланың қайтыс болуы;
2) баланы толық мемлекет қарауына алу;
3) өтiнiш берушiнiң жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәлiметтердi беруi;
4) Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгiленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерiнiң мiндеттерiн орындаудан босату немесе шеттету.
Мемлекеттiк қызметтi орталық арқылы көрсеткен кезде уәкiлеттi орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебiн жазбаша дәлелдейдi және құжаттар пакетiн алған күннен бастап күнтiзбелiк он күн iшiнде қайтарады және кейiннен тұтынушыға беру үшiн орталыққа жiбередi.
Құжаттардың ресiмделуiнде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 11-тармағында көзделген құжаттар пакетiн толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресiмделмеген жағдайда құжаттар пакетiн алған күннен бастап күнтiзбелiк үш күн iшiнде қайтарады және кейiннен тұтынушыға беру үшiн орталыққа жiбередi.
Мемлекеттiк қызметтi тоқтата тұру үшiн негiздемелер көзделмеген.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе халыққа қызмет көрсету орталығына, не селолық округ әкіміне өтініш береді;
2) 18 жасқа дейiнгi балаларға арналған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама жеткізу:
уәкiлеттi органға немесе селолық округ әкiмiне жеке өтiнiш жасағанда не пошталық хабарлама арқылы;
"терезе" арқылы орталыққа жеке өтiнiш бергенде қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Барлық қажеттi құжаттар тапсырылғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда немесе ауылдық округтiң әкiмiнде – мемлекеттiк қызметтi тiркеу және алу күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген, құжаттардың тапсырылғанын растайтын талон берiледi;
2) орталықта:
өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
сұралатын мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдау туралы қолхат берiледi.

2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
1) смерть ребенка;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление заявителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
4) лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении государственной услуги через центр уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменно мотивирует причину отказа и возвращает документы в течение десяти календарных дней после получения пакета документов и направляет в центр для последующей выдачи потребителю.
При выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего регламента, и, ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган либо в центр обслуживания населения, либо акиму сельского округа;
2) доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия на детей до 18 лет осуществляется:
при личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского округа, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в центр посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.

11. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн мынадай құжаттарды тапсырады:
1) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшiн белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлiгiнiң (куәлiктерiнiң) көшiрмесi (көшiрмелерi);
3) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) отбасының тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi (азаматтарды тiркеу кiтапшасының көшiрмесi не мекенжай бюросының анықтамасы не ауылдық округ әкiмiнiң анықтамасы);
5) белгiленген үлгiдегi отбасының құрамы туралы мәлiметтер;
6) белгiленген үлгiдегi отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтер;
7) асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиiстi органның асырап алу немесе баланы қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алу туралы шешiмiнiң үзiндi көшiрмесiн ұсынады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
Ата-анасының бiреуi, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтiнiш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қамқоршы немесе қорғаншы белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiшпен баруға басқа адамдарға өкiлеттiк беруге құқылы.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) орталықтың инспекторы;
5) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
6) селолық округ әкімі аппаратының маманы;
7) селолық округтің әкімі.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"18 жасқа дейiнгi балалары
бар отбасыларға мемлекеттiк
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бірліктер iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Орталықтың
инспекторы,
селолық округ
әкімі
аппаратының
маманы
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы,
селолық округтің
әкімі
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау
Журналда қол
қояды және
құжаттарды
жинайды
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы -
тізілім жасайды
және құжаттарды
жібереді.
Селолық округтің
әкімі –
хат-хабармен
танысу
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Журналда тіркеу
және қолхат,
талон беру.
Құжаттарды
орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторына,
селолық округ
әкіміне
Жинақтау бөліміне
құжаттарды жинау
Уәкілетті
органға
құжаттарды
жіберу
Орындау
мерзiмдерi
15 минут
Күніне 3 рет
Орталықта:
күніне екі
реттен кем емес;
селолық округтің
әкімі:
күнтізбелік
жиырма күннен
кешіктірілмей
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Орталықтан,
селолық округ
әкімінен немесе
тұтынушыдан
құжаттарды
қабылдайды және
тіркейді
Хат-хабармен
танысу, жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді
бас тартуды
дайындау немесе
хабарламаны
ресімдеу
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Тұтынушыға талон
беру, құжаттарды
бұрыштама қою
үшін басшыға
жіберу
Бұрыштама қою,
жауапты
орындаушыға
жіберу
Басшыға
құжаттарды
жіберу
Орындау
мерзiмдерi
15 минут
Жұмыс күні ішінде
Тоғыз жұмыс күні
ішінде
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
7
8
9
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Орталықтың
инспекторы,
селолық округтің
әкімі
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттармен
танысу
Тұтынушыға
дәлелді бас
тартуды не
хабарламаны беру
немесе орталыққа
не селолық
округтің әкіміне
жіберу
Хабарламаны
немесе дәлелді
бас тартуды беру
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Құжатқа қол қою
Хабарлама не
дәлелді бас тарту
Хабарлама не
дәлелді бас
тарту
Орындау
мерзiмдерi
Жұмыс күні
ішінде
15 минут
Жұмыс күні
ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Селолық округ
әкімі аппаратының
маманы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Селолық округтің
әкімі
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Орталықтың
инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 4
Орталықтың
жинақтау
бөлімінің
инспекторы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау және
тіркеу, талон
беру, құжаттарды
селолық округ
әкіміне жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен
танысу,
құжаттарды
уәкілетті
органға жіберу
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау және
тіркеу, қолхат
беру, құжаттарды
жинақтау
бөлімінің
инспекторына
жіберу
№ 4- іс-әрекет
Тізілім жасайды
және құжаттарды
уәкілетті органға
жібереді
№ 10- іс-әрекет
Тұтынушыға
хабарламаны беру
№ 11- іс-әрекет
Тұтынушыға
хабарламаны беру
Кестенің жалғасы:
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 5
Уәкілетті органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 6
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 7
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
№ 5- іс-әрекет
Орталықтан, селолық
округ әкімінен немесе
тұтынушыдан
құжаттарды қабылдайды
және тіркейді.
Тұтынушыға талон
беру, құжаттарды
бұрыштама қою үшін
басшыға жіберу
№ 6- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны
анықтау
№ 7- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру, хабарламаны
ресімдеу, құжаттарды
басшыға жіберу
№ 8- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
хабарламаға қол қою
№ 9- іс-әрекет
Тұтынушыға хабарламаны
беру немесе орталыққа, не
селолық округ әкіміне
жіберу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 1
Селолық округ
әкімі
аппаратының
маманы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Селолық округтің
әкімі
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Орталықтың
инспекторы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 4
Орталықтың
жинақтау бөлімінің
инспекторы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау және
тіркеу, талон
беру,
құжаттарды
селолық округ
әкіміне жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен
танысу,
құжаттарды
уәкілетті органға
жіберу
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау және
тіркеу, қолхат
беру, құжаттарды
жинақтау
бөлімінің
инспекторына
жіберу
№ 4- іс-әрекет
Тізілім жасайды
және құжаттарды
уәкілетті органға
жібереді
№ 10- іс-әрекет
Тұтынушыға
дәлелді бас
тартуды беру
№ 11- іс-әрекет
Тұтынушыға
дәлелді бас
тартуды беру
Кестенің жалғасы:
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 5
Уәкілетті органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 6
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 7
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
№ 5- іс-әрекет
Орталықтан, селолық
округ әкімінен немесе
тұтынушыдан
құжаттарды қабылдайды
және тіркейді.
Тұтынушыға талон
беру, құжаттарды
бұрыштама қою үшін
басшыға жіберу
№ 6- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны
анықтау
№ 7- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру, дәлелді
бас тартуды ресімдеу,
құжаттарды басшыға
жіберу
№ 8- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
дәлелді бас тартуға қол
қою
№ 9- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға
тұтынушыға беру немесе
орталыққа, не селолық
округ әкіміне жіберу
"18 жасқа дейiнгi балалары
бар отбасыларға мемлекеттiк
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ 467 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру
үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей);
3) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением сведений о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа;
4) инспектор центра;
5) инспектор накопительного отдела центра;
6) специалист аппарата акима сельского округа;
7) аким сельского округа.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Инспектор центра,
специалист
аппарата акима
сельского округа
Инспектор
накопительного
отдела центра
Инспектор
накопительного
отдела центра,
аким сельского
округа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием документов
Расписывается в
журнале и
собирает
документы
Инспектор
накопительного
отдела центра -
составляет реестр
и направляет
документы. Аким
сельского округа -
ознакомление с
корреспонденцией
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки, талона.
Передача
документов
инспектору
накопительного
отдела центра,
акиму сельского
округа
Сбор документов
в накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
В центре: не менее
двух раз в день;
аким сельского
округа: не позднее
двадцати
календарных дней
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
6
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Сотрудник
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Принимает и
регистрирует
документы из
центра, от акима
сельского округа
или от
потребителя
Ознакомление с
корреспонденцией
определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
оформление
уведомления
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача талона
потребителю,
направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов
руководству
Сроки исполнения
15 минут
В течение
рабочего дня
В течение девяти
рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Инспектор центра,
аким сельского
округа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
потребителю или
направление в
центр, либо
акиму сельского
органа
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
документа
Уведомление либо
мотивированный
отказ
Уведомление либо
мотивированный
отказ
Сроки исполнения
В течение
рабочего дня
15 минут
В течение рабочего
дня
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Специалист
аппарата акима
сельского округа
Структурно-
функциональная
единица-2
Аким сельского
округа
Структурно-
функциональная
единица-3
Инспектор центра
Структурно-
функциональная
единица-4
Инспектор
накопительного
отдела центра
Действие № 1
Прием и
регистрация
документов,
выдача талона,
передача
документов акиму
сельского округа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
отправка
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 3
Прием и
регистрация
документов,
выдача расписки,
передача
документов
инспектору
накопительного
отдела центра
Действие № 4
Составляет реестр
и направляет
документы в
уполномоченный
орган
Действие № 10
Выдача
уведомления
потребителю
Действие № 11
Выдача
уведомления
потребителю
Продолжение таблицы:
Структурно-
функциональная
единица-5
Сотрудник
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-6
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-7
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 5
Принимает и
регистрирует документы
из центра, от акима
сельского округа или
от потребителя, Выдача
талона потребителю,
направление документов
руководству для
наложения резолюции
Действие № 6
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя
Действие № 7
Осуществление проверки
документов, оформление
уведомления, передача
документов руководству
Действие № 8
Ознакомление с
документами, подписание
уведомления
Действие № 9
Выдача уведомления
потребителю или
направление в центр,
либо акиму сельского
округа
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Специалист
аппарата акима
сельского округа
Структурно-
функциональная
единица-2
Аким сельского
округа
Структурно-
функциональная
единица-3
Инспектор центра
Структурно-
функциональная
единица-4
Инспектор
накопительного
отдела центра
Действие № 1
Прием и
регистрация
документов,
выдача талона,
передача
документов акиму
сельского округа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией
отправка
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 3
Прием и
регистрация
документов,
выдача расписки,
Передача
документов
инспектору
накопительного
отдела центра
Действие № 4
Составляет реестр и
направляет
документы в
уполномоченный
орган
Действие № 10
Выдача
мотивированного
отказа
потребителю
Действие № 11
Выдача
мотивированного
отказа
потребителю
Продолжение таблицы:
Структурно-
функциональная
единица-5
Сотрудник
уполномоченного
органа
Структурно-
функциональная
единица-6
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-7
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 5
Принимает и
регистрирует
документы из центра,
от акима сельского
округа или от
потребителя, Выдача
талона потребителю,
направление
документов
руководству для
наложения резолюции
Действие № 6
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя
Действие № 7
Осуществление проверки
документов, оформление
мотивированного отказа,
передача документов
руководству
Действие № 8
Ознакомление с
документами, подписание
мотивированного отказа
Действие № 9
Выдача мотивированного
отказа потребителю или
направление в центр, либо
акиму сельского округа
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей
до 18 лет"
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 19 октября 2012 года № 467
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им кресла-коляски"

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынады.
2. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңы 22-бабының 1-тармағы және "Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 шiлдедегi № 754 қаулысымен бекiтiлген, Мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету ережесiнiң, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде ұсынылады.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: тұтынушы – Стандарттың  6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Өтiнiш берушi алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi кресло-арба беру үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiште дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органдардың стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін түскі үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылмай және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша:
1) тұтынушының мүгедектердiң кресло-арбалармен қамтамасыз етiлуiне қарсы медициналық көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсетуге қажеттi құжаттардың бiреуi болмаған, құжаттарды ресiмделуiнде қате анықталған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган).
2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1  статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов",  Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется следующий термин: потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления кресло-коляски, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
7 График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении инвалидов креслами-колясками;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) кресло-арба алуға құжаттарды ресiмдеу (ресiмдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткiзудi тұтынушының тұрғылықты жерiндегi уәкiлеттi органға жеке өзiнiң баруы арқылы не почта байланысы арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Тұтынушы уәкiлеттi органда барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн мемлекеттiк қызметке тұтынушының тiркелген және алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiштi, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасын;
3) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен еңбек жарақаты немесе кәсiптiк ауру салдарынан мүгедек болғандар үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң – жеке кәсiпкердiң қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжатты ұсынады.
Мүгедектiң өзiнiң баруға мүмкiндiгi болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтiн сенiмхат негiзiнде кресло-арба беруге өтiнiш жасауға басқа адамдарға уәкiлеттiк бере алады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның басшысы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бірліктер iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның
қызметкері
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті органның
жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу, талон
беру
Хат-хабармен
танысу, жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді бас
тартуды дайындау
немесе хабарламаны
ресімдеу
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Құжаттарды
бұрыштама қою
үшін басшыға
жіберу
Бұрыштама қою,
жауапты
орындаушыға
жіберу
Құжаттарды басшыға
жіберу
Орындау мерзiмдерi
15 минуттан
артық емес
Жұмыс күні
ішінде
Тоғыз жұмыс күні
ішінде
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
-
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттармен
танысу
Дәлелді бас
тартуды немесе
хабарламаны
беру
-
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Хабарламаға
немесе дәлелді
бас тартуға қол
қою
Хабарлама не
дәлелді бас
тарту
-
Орындау мерзiмдерi
Жұмыс күні
ішінде
Жұмыс күні
ішінде
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -1
Уәкілетті органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның жауапты
орындаушысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
талон беру, өтінішті
тіркеу, өтінішті
уәкілетті органның
басшысына жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны
анықтау, бұрыштама
қою, жауапты
орындаушыға жіберу
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру, хабарламаны
ресімдеу, құжаттарды
басшыға беру
№ 4- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
хабарламаға қол қою
№ 5- іс-әрекет
Хабарламаны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -1
Уәкілетті органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның жауапты
орындаушысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
талон беру, өтінішті
тіркеу, өтінішті
уәкілетті органның
басшысына жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны
анықтау, бұрыштама
қою, жауапты
орындаушыға жіберу
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру, дәлелді бас
тартуды дайындау,
құжаттарды басшыға жіберу
№ 4- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
дәлелді бас тартуға
қол қою
№ 5- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды беру
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ 467 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектердi санаторий-курорттық емдеумен
қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентi

9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для предоставления кресло - коляски осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) индивидуальную программу реабилитации инвалида;
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресло-коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Сотрудник
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация,
выдача талона
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки полноты
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
оформление
уведомления
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительно
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача документов
к руководству
Сроки
исполнения
Не более 15
минут
В течение
рабочего дня
В течение девяти
рабочих дней
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
-
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
-
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительно
решение)
Подписание
уведомления либо
мотивированного
отказа
Уведомление либо
мотивированный
отказ
-
Сроки
исполнения
В течение
рабочего дня
В течение
рабочего дня
-
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Сотрудник
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-2
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-3
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача талона,
регистрация заявления,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя, наложение
резолюции, отправка
ответственному
исполнителю
Действие № 3
Осуществление проверки
документов, оформление
уведомления, передача
документов к
руководству
Действие № 4
Ознакомление с
документами, подписание
уведомления
Действие № 5
Выдача уведомления
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Сотрудник
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-2
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-3
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача талона,
регистрация заявления,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя, наложение
резолюции, отправка
ответственному
исполнителю
Действие № 3
Осуществление проверки
документов, подготовка
мотивированного отказа,
передача документов к
руководству
Действие № 4
Ознакомление с
документами, подписание
мотивированного отказа
Действие № 5
Выдача мотивированного
отказа
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 19 октября 2012 года № 467
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением"

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектердi санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынады.
2. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңы 20-бабының 3-тармағы, "Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген, Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделудi ұсыну ережесінің, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде ұсынылады.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: тұтынушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi өтiнiш берушiге санаторийлiк-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн құжаттарын ресiмдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген қағаз жеткiзгiштегi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органдардың стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушыны санаторийлiк-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге қарсы медициналық көрсетiлiмдер болған;
2) аталған мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмаған, құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған;
3) ұсынылған мәлiметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негiздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган).
2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 3  статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется следующий термин: потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
7. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении санаторно-курортным лечением;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) Санаторийлiк-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу (ресiмдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткiзу тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға тұтынушының өзi келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Тұтынушы қажеттi құжаттардың барлығын уәкiлеттi органға тапсырғаннан кейiн тiркелген және тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдап алған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
11. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн (болса, жеке сәйкестендiру нөмiрiн) көрсете отырып белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
3) мүгедек балалар үшiн – баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесiн және оның заңды өкiлiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
4) денсаулық сақтау ұйымы берген санаторлық-курорттық картасының көшiрмесiн;
5) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
6) мүгедектiгi туралы анықтамадан үзiндi көшiрме және мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi көшiрме;
7) мүгедектiң жазбаша келiсiмiмен басқа адам өтiнiш беретiн кезде – оның жеке басын растайтын құжаттың көшiрмесi.
Құжаттардың көшiрмелерi мен салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiледi, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның басшысы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Мүгедектердi санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшiн
оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның
қызметкері
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау, тіркеу,
талон беру
Хат-хабармен
танысу, жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді
бас тартуды
немесе
хабарламаны
дайындау
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Құжаттарды
бұрыштама қою
үшін басшыға
жіберу
Бұрыштама қою,
жауапты
орындаушыға
жіберу
Құжаттарды
басшыға жіберу
Орындау мерзiмдерi
15 минуттан артық
емес
Жұмыс күні ішінде
Тоғыз жұмыс күні
ішінде
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
-
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттармен
танысу
Дәлелді бас
тартуды немесе
хабарламаны беру
-
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Хабарламаға
немесе дәлелді
бас тартуға қол
қою
Хабарлама не
дәлелді бас тарту
-
Орындау мерзiмдерi
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -1
Уәкілетті органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
талон беру, өтінішті
тіркеу, өтінішті
уәкілетті органның
басшысына жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны
анықтау, бұрыштама қою,
жауапты орындаушыға
жіберу
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру,
хабарламаны ресімдеу,
құжаттарды басшыға
жіберу
№ 4- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
хабарламаға қол қою
№ 5- іс-әрекет
Хабарламаны беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -1
Уәкілетті органның
қызметкері
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 3
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
талон беру, өтінішті
тіркеу, өтінішті
уәкілетті органның
басшысына жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыны
анықтау, бұрыштама қою,
жауапты орындаушыға
жіберу
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру, дәлелді
бас тартуды дайындау,
құжаттарды басшыға
жіберу
№ 4- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
дәлелді бас тартуға қол
қою
№ 5- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды беру
"Мүгедектердi санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға
құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ 467 қаулысымен бекітілген
"Қозғалуға қиындығы бар бiрiншi топтағы
мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн
тiл маманының қызметтерiн ұсыну үшiн
мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для обеспечения санаторно-курортным лечением, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
3) для детей-инвалидов - копия свидетельства о рождении ребенка и копия документа, удостоверяющего личность его законного представителя;
4) копия санаторно-курортной карты, выданной организацией здравоохранения;
5) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
6) копии выписки из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
7) при подаче заявления другим лицом с письменного согласия инвалида - копию документа, удостоверяющего его личность.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Сотрудник
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация,
выдача талона
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
уведомления
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительно
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов
руководству
Сроки
исполнения
Не более 15 минут
В течение
рабочего дня
В течение девяти
рабочих дней
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
-
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами
Выдача
мотивированного
отказа или
уведомления
-
Форма
завершения
(данные,
документ, организационно-
распорядительно
решение)
Подписание
уведомления либо
мотивированного
отказа
Уведомление, либо
мотивированный
отказ
-
Сроки
исполнения
В течение рабочего
дня
В течение
рабочего дня
-
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Сотрудник
уполномоченного
органа
Структурно-
функциональная
единица-2
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-3
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача талона,
регистрация
заявления,
направление заявления
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя, наложение
резолюции, отправка
ответственному
исполнителю
Действие № 3
Осуществление проверки
документов, подготовка
уведомления, передача
документов руководству
Действие № 4
Ознакомление с
документами,
подписание уведомления
Действие № 5
Выдача уведомления
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Сотрудник
уполномоченного
органа
Структурно-
функциональная
единица-2
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-3
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача талона,
регистрация
заявления,
направление заявления
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя, наложение
резолюции, отправка
ответственному
исполнителю
Действие № 3
Осуществление проверки
документов, подготовка
мотивированного отказа,
передача документов
руководству
Действие № 4
Ознакомление с
документами,
подписание
мотивированного отказа
Действие № 5
Выдача мотивированного
отказа
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Оформление документов
на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 19 октября 2012 года № 467
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для
инвалидов по слуху"

1. Жалпы ережелер
1. "Қозғалуға қиындығы бар бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тiл маманының қызметтерін ұсыну үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынады.
2. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңы 21-бабының 1-тармағының 4) тармақшасы және "Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 шiлдедегi № 754 қаулысымен бекiтiлген, Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектер үшiн жеке көмекшiнiң және естiмейтiндiгi бойынша мүгедектер үшiн жылына отыз сағат ымдау тiлi маманының әлеуметтiк қызметтерiн көрсету ережесі, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердің стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Қозғалуға қиындығы бар бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тiл маманының қызметтерiн ұсыну үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде ұсынылады.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: тұтынушы – Стандарттың  6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң өтiнiш берушi алатын нәтижесi, жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметiн және естiмейтiндiгi бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметiн беру үшiн мүгедектердiң құжаттарын ресiмдеу туралы хабарлама не қағаз жеткiзгiште қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органдардың стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган).
2. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется следующий термин: потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
7. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

8. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметiн және естiмейтiндiгi бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметiн беруге қарсы медициналық көрсетiлiмдер болған;
2) аталған мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмаған, құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған;
3) ұсынылған мәлiметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негiздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметiн және естiмейтiндiгi бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметiн беру үшiн құжаттарды ресiмдеу (ресiмдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткiзу тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға тұтынушының өзi келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Тұтынушы қажеттi құжаттардың барлығын уәкiлеттi органға тапсырғаннан кейiн тiркелген және тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдап алған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
11. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн (болса жеке сәйкестендiру нөмiрiн) көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiштi;
2) мүгедектiң жеке оңалту бағдарламасынан үзiндi көшiрменi;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) мүгедектiгi туралы анықтаманы ұсынады.
Құжаттардың көшiрмелерi мен салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiледi, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Өзiнiң келуге мүмкiндiгi болмаған жағдайда мүгедек жеке көмекшiнiң қызметiн, ымдау тiлi маманының әлеуметтiк қызметiн беру туралы өтiнiшпен баруға нотариалдық куәландыруды талап етпейтiн сенiмхат негiзiнде басқа адамдарға уәкiлеттiк бере алады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның басшысы.

8. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
11. Для получения государственной услуги потребители представляют:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) выписку из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) документ, удостоверяющий личность потребителя;
4) справку об инвалидности.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа.

1. Жалпы ережелер
1. "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынады.
2. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасында жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының және жергiлiктi өкiлдi органдардың (мәслихаттардың) шешiмдерi, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi әлеуметтiк көмек тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органдардың стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
6. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесi: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
7. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезiнде толық емес және (немесе) жалған мәлiметтер ұсынуы мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру) үшiн негiз болып табылады.
8. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) әлеуметтiк көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама беру уәкiлеттi органға жеке өтiнiш не пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган).
2. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решений местных представительных органов (маслихатов), Стандарта государственной услуги " Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
6. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Основанием для отказа (приостановления) государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
8. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) социальной помощи осуществляется при личном посещений потребителя уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынады. Тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi орган болмаса, өтiнiш берушi мемлекеттiк қызмет алу үшiн кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтiң әкiмiне (бұдан әрi – селолық округтiң әкiмi) өтiнiш жасайды.
2. Мемлекеттiк қызмет "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" 2001 жылғы 17 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңы 2-бабының 1-тармағының және "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 24 желтоқсандағы № 1685 қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмекті тағайындау және төлеу ережесiнiң 2-тарауының, "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2009 жылғы 28 шiлдедегi № 237-ө бұйрығының, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негiзiнде көрсетiледi.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: тұтынушы – Стандарттың  6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi тұтынушыға мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындау туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http://www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, селолық округ әкiмiнiң стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның, селолық округ әкiмiнiң жұмыс кестесi: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее – государственная услуга) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган). При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа).
2. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года № 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи", приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи", Стандарта государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется следующий термин: потребитель – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
7. График работы уполномоченного органа, акима сельского округа: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

8. Мынадай:
1) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген кедейлiк шегiнен асатын жағдайда;
2) мүгедектердi және стационарлық емделуде бiр айдан астам уақыт кезеңiнде болатын адамдарды, күндiзгi оқу нысанында оқитын оқушыларды, студенттердi, тыңдаушыларды, курсанттар мен магистранттарды, сондай-ақ I және II топтардағы мүгедектердi, сексен жастан асқан адамдарды, жетi жасқа дейiнгi балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарда тiркелмеген жұмыссыздарға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысудан жазбаша түрде бас тартқан Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтарына;
3) уәкiлеттi органдар ұсынған жұмысқа, оның iшiнде әлеуметтiк жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналастырудан, кәсiби даярлаудан, қайта даярлаудан, бiлiктiлiгiн арттырудан дәлелсiз себептермен бас тартқан, осындай жұмыстарға қатысуды және оқуды өз бетiнше тоқтатқан жұмыссыздарға мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
Жұмыссыз адам жұмысқа, оның iшiнде әлеуметтiк жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналасқан, кәсiби даярлауға, қайта даярлауға, бiлiктiлiгiн арттыруға жiберiлген күннен бастап, ал Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтары жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысқан күннен бастап атаулы әлеуметтiк көмек қайта қалпына келтiрiледi.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер көзделмеген.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе селолық округ әкіміне өтініш береді;
2) мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны жеткiзу тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға немесе селолық округ әкiмiне тұтынушының өзi келгенде не пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн уәкiлеттi органда немесе селолық округ әкiмiнде тұтынушыға мемлекеттiк қызметке тұтынушыны тiркелген және алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
11. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерi көрсетiлген белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодтың нөмiрi;
2) белгiленген үлгiдегi отбасы құрамы туралы мәлiметтер;

8. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер черты бедности;
2) безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, и трудоспособным гражданам Республики Казахстан, письменно отказавшимся от участия в активных мерах содействия занятости, кроме инвалидов и лиц, в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет;
3) безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченными органами трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
Адресная социальная помощь безработному восстанавливается со дня его трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, направления на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации, а трудоспособным гражданам Республики Казахстан - со дня участия в активных мерах содействия занятости.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или акиму сельского округа;
2) доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи осуществляется при личном посещений потребителя уполномоченного органа или акима сельского округа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе или у акима сельского округа потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода;
2) сведения о составе семьи, установленного образца;

3) белгiленген үлгiдегi отбасы мүшелерi алған табыстары туралы мәлiметтер;
4) белгiленген үлгiдегi жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәлiметтер;
5) өтiнiш берушiнiң (отбасы мүшелерiнiң) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi не мекенжай анықтамасы не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтiк келiсiмшарттың көшiрмесi.
Атаулы әлеуметтiк көмек алу құқығы тоқсан сайын табыс туралы құжаттарды берумен расталып отырады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) селолық округ әкімі;
5) селолық округ әкімі аппаратының маманы;
6) учаскелік комиссия.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Селолық округ
әкімі
аппаратының
маманы,
уәкілетті
органның
қызметкері
Селолық округ
әкімі, уәкілетті
органның басшысы
Селолық округ
әкімі
аппаратының
маманы,
уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
журналда тіркеу
және талон беру
Селолық округ
әкімі -
хат-хабармен
танысу, бұрыштама
қою.
Уәкілетті органның
басшысы –
бұрыштама қою,
уәкілетті органның
жауапты
орындаушысына
жіберу
Құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Құжаттарды
селолық округ
әкіміне,
уәкілетті
органның
басшысына жіберу
Бұрыштама қою
Құжаттарды
учаскелік
комиссияға
жіберу
Орындау
мерзiмдерi
15 минут
Жұмыс күн ішінде
3 жұмыс күні
ішінде
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
4
5
6
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Учаскелік
комиссия
Учаскелік комиссия
Селолық округ
әкімі
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тұтынушының
материалдық
жағдайын
зерттеуді өткізу
Қорытындыны
дайындау
Қорытындыны
қабылдау
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Актіні жасау
Қорытындыны
уәкілетті органға
немесе селолық
округ әкіміне
жіберу
Құжаттарды
учаскелік
комиссиялардың
қорытындыларын
қосып, уәкілетті
органға жіберу
Орындау
мерзiмдерi
2 жұмыс күні
ішінде
2 жұмыс күні
ішінде
15 жұмыс күнінен
кешіктірмей
Кестенің жалғасы:
7
8
9
10
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Селолық округ
әкімі
Құжаттарды және
қорытындыны
қабылдау,
құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді
бас тарту
дайындау немесе
жолдама ресімдеу
Құжаттармен
танысу
Дәлелді бас тартуды
немесе хабарламаны
тұтынушыға беру
немесе селолық
округ әкіміне
жіберу
Дәлелді бас
тартуды немесе
хабарламаны беру
Құжаттарды
басшыға жіберу
Құжаттарға қол
қою
Хабарлама немесе
дәлелді бас тарту
Хабарлама немесе
дәлелді бас тарту
Жұмыс күні
ішінде
Жұмыс күні
ішінде
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -1
Селолық округ әкімі
аппаратының маманы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Селолық округ әкімі
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -3
Уәкілетті органның
қызметкері
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
журналда тіркеу және
талон беру, құжаттарды
селолық округ әкіміне
жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
бұрыштама қою
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
журналда тіркеу және
талон беру, басшыға
құжаттарды жіберу
№ 5- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру,
құжаттарды учаскелік
комиссияға жіберу
№ 9- іс-әрекет
Қорытындыларды
қабылдау, учаскелік
комиссиялардың
қорытындыларын қосып,
құжаттарды уәкілетті
органға жіберу
№ 13- іс-әрекет
Хабарламаны беру
Кестенің жалғасы:
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -4
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -5
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -6
Учаскелік комиссия
№ 4- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыға
жіберу бұрыштама қою
№ 6- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру,
құжаттарды учаскелік
комиссияға жіберу
№ 7- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
тұтынушының материалдық
жағдайын зерттеу, актіні
жасау
№ 8- іс-әрекет
Қорытындыны дайындау,
қорытындыны уәкілетті
органға немесе селолық
округ әкіміне жіберу
№ 10- іс-әрекет
Құжаттар мен
қорытындыны қабылдау,
құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру,
хабарламаны дайындау,
құжаттарды басшыға
жіберу
№ 11- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
құжатқа қол қою
№ 12- іс-әрекет
Тұтынушыға хабарламаны
беру немесе селолық
округ әкіміне жіберу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -1
Селолық округ әкімі
аппаратының маманы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік - 2
Селолық округ әкімі
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -3
Уәкілетті органның
қызметкері
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
журналда тіркеу және
талон беру, селолық
округ әкіміне
құжаттарды жіберу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
бұрыштама қою
№ 3- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
журналда тіркеу және
талон беру, басшыға
құжаттарды жіберу
№ 5- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру,
құжаттарды учаскелік
комиссияға жіберу
№ 9- іс-әрекет
Қорытындыларды
қабылдау, учаскелік
комиссиялардың
қорытындыларын қосып,
құжаттарды уәкілетті
органға жіберу
№ 13- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды
беру
Кестенің жалғасы:
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -4
Уәкілетті органның
басшысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -5
Уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-
функционалдық
бірлік -6
Учаскелік комиссия
№ 4- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу,
жауапты орындаушыға
жіберу, бұрыштама қою
№ 6- іс-әрекет
Құжаттарды тексеруді
жүзеге асыру,
құжаттарды учаскелік
комиссияға жіберу
№ 7- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау,
тұтынушының материалдық
жағдайын зерттеу, актіні
жасау
№ 8- іс-әрекет
Қорытындыны дайындау,
қорытындыны уәкілетті
органға немесе селолық
округ әкіміне жіберу
№ 10- іс-әрекет
Құжаттар мен
қорытындыны
қабылдау, құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді бас
тартуды дайындау,
құжаттарды басшыға
жіберу
№ 11- іс-әрекет
Құжаттармен танысу,
құжатқа қол қою
№ 12- іс-әрекет
Тұтынушыға дәлелді
бас тартуды беру
немесе селолық округ
әкіміне жіберу
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ 467 қаулысымен бекітілген
"Атаулы әлеуметтiк көмек алушыларға
өтiнiш берушiнiң (отбасының) тиесiлiгiн
растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламенті

3) сведения о полученных доходах членов семьи, установленного образца;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства, установленного образца;
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства заявителя (членов семьи), либо адресная справка, либо справка сельских и/или аульных акимов;
6) копия социального контракта в случае участия в активных мерах содействия занятости.
Право на получение адресной социальной помощи ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа;
4) аким сельского округа;
5) специалист аппарата акима сельского округа;
6) участковая комиссия.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Специалист
аппарата акима
сельского округа,
сотрудник
уполномоченного
органа
Аким сельского
округа,
руководство
уполномоченного
органа
Специалист
аппарата акима
сельского
округа,
ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация в
журнале и выдача
талона
Аким сельского
округа -
ознакомление с
корреспонденцией,
наложение
резолюции.
Руководитель
уполномоченного
органа - наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
уполномоченного
органа
Осуществление
проверки
документов
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
акиму сельского
округа,
руководству
уполномоченного
органа
Наложение
резолюции
Отправка
документов в
участковую
комиссию
Сроки исполнения
15 минут
В течение рабочего
дня
В течение 3
рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
6
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Участковая
комиссия
Участковая
комиссия
Аким сельского
округа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием документов,
проведение
обследования
материального
положения
потребителя
Подготовка
заключения
Прием
заключения
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Составление акта
Направление
заключения в
уполномоченный
орган или акиму
сельского округа
Направление
документов с
приложением
заключений
участковых
комиссий в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
В течение 2
рабочих дней
В течение 2
рабочих дней
Не позднее 15
рабочих дней
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
Наименование
структурно-
функцио-
нальной
единицы
Ответственный
исполнитель
уполномо-
ченного
органа
Руководство
уполномо-
ченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномо-
ченного
органа
Аким
сельского
округа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и
их описание
Прием
документов и
заключения,
осуществление
проверки
документов,
подготовка
мотивиро-
ванного
отказа или
оформление
уведомления
Ознакомле-
ние с
документами
Выдача
мотивиро-
ванного
отказа или
уведомления
потребителю
или
направление
акиму
сельского
органа
Выдача
мотивиро-
ванного
отказа или
уведомления
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Передача
документов
руководству
Подписание
документа
Уведомление
либо
мотивиро-
ванный отказ
Уведомление
либо
мотивиро-
ванный отказ
Сроки
исполнения
В течение
рабочего дня
В течение
рабочего дня
В течение
рабочего дня
В течение
рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Специалист аппарата
акима сельского округа
Структурно-
функциональная
единица-2
Аким сельского округа
Структурно-
функциональная
единица-3
Сотрудник
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
регистрация в журнале
и выдача талона,
направление документов
акиму сельского округа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
наложение резолюции
Действие № 3
Прием документов,
регистрация в журнале и
выдача талона,
направление документов
руководству
Действие № 5
Осуществление проверки
документов, отправка
документов в
участковую комиссию
Действие № 9
Прием заключений,
направление документов
с приложением
заключений участковых
комиссий в
уполномоченный орган
Действие № 13
Выдача уведомления
Продолжение таблицы:
Структурно-
функциональная
единица-4
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-5
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-6
Участковая комиссия
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонденцией,
отправка
ответственному
исполнителю, наложение
резолюции
Действие № 6
Осуществление проверки
документов, отправка
документов в участковую
комиссию
Действие № 7
Прием документов,
проведение обследования
материального положения
потребителя, составление
акта
Действие № 8
Подготовка заключения,
направление заключения в
уполномоченный орган или
акиму сельского округа
Действие № 10
Прием документов и
заключения,
осуществление проверки
документов, подготовка
уведомления, передача
документов руководству
Действие № 11
Ознакомление с
документами,
подписание документа
Действие № 12
Выдача уведомления
потребителю или
направление акиму
сельского округа
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-
функциональная
единица-1
Специалист аппарата
акима сельского округа
Структурно-
функциональная
единица-2
Аким сельского округа
Структурно-
функциональная
единица-3
Сотрудник уполномоченного
органа
Действие № 1
Прием документов,
регистрация в журнале
и выдача талона,
направление документов
акиму сельского округа
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
наложение резолюции
Действие № 3
Прием документов,
регистрация в журнале и
выдача талона,
направление документов
руководству
Действие № 5
Осуществление проверки
документов, отправка
документов в
участковую комиссию
Действие № 9
Прием заключений,
направление документов
с приложением
заключений участковых
комиссий в
уполномоченный орган
Действие № 13
Выдача мотивированного
отказа
Продолжение таблицы:
Структурно-
функциональная
единица-4
Руководство
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-5
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Структурно-
функциональная
единица-6
Участковая комиссия
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонденцией,
отправка
ответственному
исполнителю, наложение
резолюции
Действие № 6
Осуществление проверки
документов, отправка
документов в
участковую комиссию
Действие № 7
Прием документов,
проведение обследования
материального положения
потребителя, составление
акта
Действие № 8
Подготовка заключения,
направление заключения в
уполномоченный орган или
акиму сельского округа
Действие № 10
Прием документов и
заключения,
осуществление проверки
документов, подготовка
мотивированного
отказа, передача
документов руководству
Действие № 11
Ознакомление с
документами,
подписание документа
Действие № 12
Выдача мотивированного
отказа потребителю или
направление акиму
сельского округа
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 19 октября 2012 года № 467
Регламент государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи"

1. Жалпы ережелер
1. "Атаулы әлеуметтiк көмек алушыларға өтiнiш берушiнiң (отбасының) тиесiлiгiн растайтын анықтама беру" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді.
Тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi орган болмаған жағдайда мемлекеттiк қызмет алушы мемлекеттiк қызмет алуға кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкiмiне (бұдан әрi – селолық округтың әкiмi) жүгiнедi.
2. Мемлекеттiк қызмет "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының және "Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерiнiң мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан төмен отбасылардан шыққан бiлiм алушылары мен тәрбиеленушiлерiне және жетiм балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемдi талап ететiн отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлiнетiн қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысымен бекiтiлген, Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерiнiң мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан төмен отбасылардан шыққан бiлiм алушылары мен тәрбиеленушiлерiне және жетiм балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемдi талап ететiн отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлiнетiн қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Атаулы әлеуметтiк көмек алушыларға өтiнiш берушiнiң (отбасының) тиесiлiгiн растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негiзiнде көрсетiледi.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: мемлекеттік қызмет алушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган).
При отсутствии уполномоченного органа по местожительству, получатель государственной услуги обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
2. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 "Об утверждении Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников", Стандарта государственной услуги " Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется следующий термин: получатель государственной услуги – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет алушы алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтiк көмек алушыларға мемлекеттiк қызмет алушының (отбасының) тиесiлiгiн растайтын анықтама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкiлеттi органның, селолық округ әкiмiнiң стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның және ауылдық округ әкiмiнiң жұмыс кестесi: демалыс және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгiленген мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
8. Мемлекеттiк қызмет алушының атаулы әлеуметтiк көмек алушыларға (отбасының) тиесiлiгiн растайтын анықтама беруден бас тарту ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтiк көмек көрсету туралы мәлiметтер болмаған жағдайда жүргiзiледi.
Мемлекеттiк қызмет берудi тоқтата тұру үшiн негiздеме жоқ.
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға (селолық округ әкіміне) өтініш береді;
2) ағымдағы тоқсанда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету туралы мәліметтерді тексеру;
3) анықтама беру (мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту) мемлекеттiк қызмет алушының жергiлiктi жерiндегi уәкiлеттi органға (селолық округ әкiмiне) жеке өзiнiң баруы арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушылар уәкiлеттi органға және селолық округ әкiмiне мынадай құжаттарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан азаматтары – жеке куәлiктiң (паспорт) көшiрмесi), шетелдiктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның iшкi iстер органдарында тiркелгенi туралы белгiсi бар куәлiгi.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттар түпнұсқалар мен көшiрмелерде не нотариалды расталған көшiрмелерде ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттiк қызмет алушыға қайтарылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются: справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz;
2) на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
7. График работы уполномоченного органа и акима сельского округа: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
8. Отказ в выдаче справки, подтверждающей принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи производится в случае отсутствия сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в уполномоченный орган (акиму сельского округа);
2) проверка сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале;
3) выдача справки (мотивированный отказ в оказании государственной услуги) осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа (акима сельского округа) по местожительству.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предъявляют в уполномоченный орган или акиму сельского округа следующие документы:
документ, удостоверяющий личность (гражданин Казахстана – копию удостоверения личности (паспорта), иностранцы и лица без гражданства – копию вида на жительство, иностранца в Республике Казахстан или копию удостоверения лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел).
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки либо нотариально заверенных копиях, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:

1) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) селолық округ әкімі;
4) селолық округ әкімі аппаратының қызметкері.
12. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
13. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Атаулы әлеуметтiк көмек
алушыларға өтiнiш берушiнiң
(отбасының) тиесiлiгiн растайтын
анықтама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Селолық округ
әкімі
аппаратының
қызметкері,
уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Селолық округ
әкімі, уәкілетті
органның басшысы
Селолық округ
әкімі аппаратының
қызметкері,
уәкілетті органның
жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
құжаттарды
тексеруді
жүзеге асыру,
дәлелді бас
тарту дайындау
немесе
анықтаманы
ресімдеу
Хат-хабармен
танысу
Анықтаманы немесе
дәлелді бас
тартуды тіркеу
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Құжаттарды
басшыға жіберу
Анықтамаға немесе
дәлелді бас
тартуға қол қою
Анықтаманы немесе
дәлелді бас
тартуды беру
Орындау
мерзiмдерi
5 минуттан
артық емес
5 минуттан артық
емес
5 минуттан артық
емес
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 1
Селолық округ әкімі аппаратының
қызметкері, уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 2
Селолық округ әкімі, уәкілетті
органның басшысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу,
құжаттарды тексеруді жүзеге
асыру, анықтаманы ресімдеу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу, анықтамаға қол
қою
№ 3- іс-әрекет
Анықтаманы тіркеу және беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 1
Селолық округ әкімі аппаратының
қызметкері, уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 2
Селолық округ әкімі, уәкілетті
органның басшысы
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу,
құжаттарды тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді бас тартуды
дайындау
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу, дәлелді бас
тартуға қол қою
№ 3- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркеу және
беру
"Атаулы әлеуметтiк көмек
алушыларға өтiнiш берушiнiң
(отбасының) тиесiлiгiн растайтын
анықтама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ 467 қаулысымен бекітілген
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) аким сельского округа;
4) сотрудник аппарата акима сельского округа.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Сотрудник аппарата
акима сельского
округа,
ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Аким сельского
округа,
руководство
уполномоченного
органа
Сотрудник
аппарата акима
сельского
округа,
ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация,
осуществление
проверки
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
оформление справки
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация
справки либо
мотивированного
отказа
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
Подписание
справки либо
мотивированного
отказа
Выдача
мотивированного
отказа или
справки
Сроки исполнения
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-функциональная
единица-1
Сотрудник аппарата акима
сельского округа, ответственный
исполнитель уполномоченного
органа
Структурно-функциональная
единица-2
Аким сельского округа, руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, регистрация,
осуществление проверки
документов, оформление справки
Действие № 2
Ознакомление с корреспонденцией,
подписание справки
Действие № 3
Регистрация и выдача справки
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-функциональная
единица-1
Сотрудник аппарата акима
сельского округа, ответственный
исполнитель уполномоченного
органа
Структурно-функциональная
единица-2
Аким сельского округа, руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, регистрация,
осуществление проверки
документов, подготовка
мотивированного отказа
Действие № 2
Ознакомление с корреспонденцией,
подписание мотивированного отказа
Действие № 3
Регистрация и выдача
мотивированного отказа
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий
Утвержден
постановлением акимата
от 19 октября 2012 года № 467
Регламент государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в
активных формах содействия занятости"

1. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағының 2),5),6),7) тармақшаларына, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай термин пайдаланылады: мемлекеттік қызмет алушы – Стандарттың 6-тармағында көрсетілген жеке тұлға.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға қағаз жеткiзгiште жолдама беру не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
Көрсетiлетiн "Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсету" мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушыға ол орналасуы мүмкiн кәсiптер мен мамандықтардың тiзбесi туралы ауызша ақпарат беру (консультация беру) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Халықты жұмыспен қамту" бөлiмiнде, уәкiлеттi органның стендiлерiнде орналастырылады.
7. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесi: демалыс және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгiленген мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсететiн мамандардың деректемелерi (Т.А.Ә, кабинет нөмiрлерi) уәкiлеттi органның ғимаратында көрнектi жерде орналастырылады.
Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен көрсетiледi.
8. Мемлекеттiк қызмет алушы уәкiлеттi органда жұмыссыз ретiнде тiркелмеген жағдайда уәкiлеттi орган жұмыссыздарға жолдама беруден бас тартады ("Жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi" және "Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсетудi" қоспағанда).
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздеме жоқ.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее - уполномоченный орган).
2. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 2), 5), 6), 7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. В настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент) используется следующий термин: получатель государственной услуги – физическое лицо, указанное в пункте 6 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Результатом оказываемой государственной услуги "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации" является устное информирование (консультирование) получателя государственной услуги о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство.
2. Требования к оказанию
государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz, в разделе "Занятость населения", на стендах уполномоченного органа.
7. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Реквизиты специалистов (ФИО, номер кабинета), предоставляющих государственные услуги, располагаются в здании уполномоченных органов в доступном для восприятия месте.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Уполномоченный орган отказывает в выдаче направления безработным в случае отсутствия регистрации получателя государственной услуги в качестве безработного в уполномоченном органе (за исключением "Выдача направлений для трудоустройства" и "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации").
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.

9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң қорытындысын шығару сәтіне дейiнгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) құжаттарды уәкілетті органда тіркеу;
3) жолдама (мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту) беру мемлекеттiк қызмет алушы тұрғылықты жерiндегi уәкiлеттi органға жеке өзiнiң баруы арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс – әрекет)
тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттiк қызмет алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушы мынадай құжаттарды:
1) жеке куәлiк (паспорт);
2) еңбек қызметiн растайтын құжаттар;
3) әлеуметтiк жеке код беру туралы куәлiк;
4) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
5) кәсiптiк бiлiктiлiгiн куәландыратын құжат (болған жағдайда), ал алғаш рет жұмыс iздеген, бiрақ кәсiбi (мамандығы) жоқ адам үшiн – бiлiмi туралы құжат;
Шетелдiктер және азаматтығы жоқ адамдар бұған қоса, шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның iшкi iстер органдарында тiркелгенi туралы белгiсi бар куәлiк.
Оралмандар оралман куәлiгiн ұсынады.
Мемлекеттiк қызмет алу үшiн жеңiлдiктер көзделмеген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекет етеді:
1) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
2) уәкілетті органның басшысы.
12. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерiнің iс-қимылы (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
13. Олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттiк органдардың, мемлекеттiк мекемелердiң немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға жолдама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттер дәйектілігінің
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық
бірліктің атауы
Уәкілетті органның
жауапты
орындаушысы
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмдеудiң,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау, тіркеу,
құжаттарды
тексеруді жүзеге
асыру, дәлелді бас
тарту дайындау
немесе жолдама
ресімдеу
Хат-хабармен
танысу
Жолдаманы немесе
дәлелді бас
тартуды тіркеу
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық
ету шешiмi)
Құжаттарды
басшылыққа жіберу
Жолдамаға немесе
дәлелді бас
тартуға қол қою
Жолдаманы немесе
дәлелді бас
тартуды беру
Орындау
мерзiмдерi
10 минуттан артық
емес
10 минуттан артық
емес
10 минуттан
артық емес
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 1
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 2
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу,
құжаттарды тексеруді жүзеге асыру,
жолдаманы ресімдеу
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу, жолдамаға қол
қою
№ 3- іс-әрекет
Жолдаманы тіркеу және беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 1
Құрылымдық-функционалдық
бірлік - 2
№ 1- іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу,
құжаттарды тексеруді жүзеге асыру,
дәлелді бас тартуды дайындау
№ 2- іс-әрекет
Хат-хабармен танысу, дәлелді бас
тартуға қол қою
№ 3- іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркеу және
беру
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға жолдама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Іс-әрекеттердің қисынды дәйектiлiгi
арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сызба

9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает документы в уполномоченный орган;
2) регистрация документов в уполномоченном органе;
3) выдача направления (мотивированный отказ в оказании государственной услуги) осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа по местожительству.
3. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предъявляет:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
4) регистрационный номер налогоплательщика;
5) документ, удостоверяющий профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность) - документа об образовании.
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Оралманы предоставляют удостоверение оралмана.
Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
11. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Описание последовательности действий
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование
структурно-
функциональной
единицы
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация,
осуществление
проверки
документов,
подготовка
мотивированного
отказа или
оформление
направления
Ознакомление с
корреспонден-
цией
Регистрация
направления, либо
мотивированного
отказа
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
Подписание
направления,
либо
мотивированного
отказа
Выдача
мотивированного
отказа или
направления
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 10
минут
Не более 10 минут
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Структурно-функциональная
единица-1
Структурно-функциональная
единица-2
Действие № 1
Прием документов, регистрация,
осуществление проверки документов,
оформление направления
Действие № 2
Ознакомление с корреспонденцией,
подписание направления
Действие № 3
Регистрация и выдача направления
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс
Структурно-функциональная
единица-1
Структурно-функциональная
единица-2
Действие № 1
Прием документов, регистрация,
осуществление проверки документов,
подготовка мотивированного отказа
Действие № 2
Ознакомление с корреспонденцией,
подписание мотивированного отказа
Действие № 3
Регистрация и выдача
мотивированного отказа
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий