"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 481 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 21 қарашада № 3895 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
туризм, дене шынықтыру және спорт
басқармасы" ММ бастығы
________________ С. Матвиенко
Әкімдіктің 2012 жылғы
31 қарашадағы № 481
қаулысымен бекітілген
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы түсініктер
1. Осы "Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) туристiк қызмет - жеке немесе заңды тұлғалардың туристiк қызмет көрсету жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
2) туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар - турагенттер, туроператорлар, туризм нұсқаушылары, сондай-ақ өз бетiнше туристiк қызмет көрсететiн гидтер (гид-аудармашылар), экскурсоводтар;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдірісіне қатысушылар (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. "Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 қаулысымен бекітілген "Туризм саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік қызмет стандартымен белгіленген тәртіпте және осы Регламентпен жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление акимата Костанайской области от 31 октября 2012 года № 481. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 ноября 2012 года № 3895. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                                     Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление туризма,
физической культуры и спорта
акимата Костанайской области"
_________________ С. Матвиенко
Утвержден
постановлением акимата
от 31 октября 2012 года
№ 481
Регламент государственной услуги
"Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале, объектах
туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) туристская деятельность - предпринимательская деятельность физических или юридических лиц по предоставлению туристских услуг;
2) лица, осуществляющие туристскую деятельность, - турагенты, туроператоры, инструкторы туризма, а также оказывающие туристские услуги самостоятельно гиды (гиды-переводчики), экскурсоводы;
3) структурно-функциональные единицы – участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (далее – государственная услуга) осуществляется в порядке, установленном Стандартом государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099 и настоящим Регламентом.

3. Мемлекеттік қызмет мекенжайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген "Қостанай облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 12-бабы 12) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристік ақпарат (бұдан әрі – ақпарат) болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандуспен жабдықталған уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпараттар Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің www.mint.gov.kz интернет-ресурсынан және уәкілетті органның сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет алушы сұраумен жүгінген сәттен бастап бес жұмыс күнінен аспауы керек;
2) сұрау берген кезде күтудің жол берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер жоқ.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) уәкілетті орган кеңсесінің маманымен сұрау қабылданып тіркеледі;
2) тіркелген сұрау уәкілетті органның басшысына және кейіннен уәкілетті органның жауапты маманына беріледі;
3) уәкілетті органның жауапты маманы уәкілетті орган басшысының қолы қойылатын сұрау бойынша тиісті ақпаратты ресімдейді;

3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление туризма, физической культуры и спорта акимата Костанайской области", адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту (далее – уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан".
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги) бесплатно.
7. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность (далее – информация), на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа, которое оборудовано входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье). Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация по вопросам оказания государственной услуги размещена на Интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологии Республики Казахстан: www.mint.gоv.kz и на сайте уполномоченного органа.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги не должен превышать пяти рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги запроса;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 минут.
11. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием запроса, регистрация специалистом канцелярии уполномоченного органа;
2)зарегистрированный запрос передается руководителю уполномоченного органа и в последующем ответственному специалисту уполномоченного органа;
3) ответственный специалист уполномоченного органа оформляет соответствующую информацию по запросу за подписью руководителя уполномоченного органа;

4) ресімделген ақпаратқа уәкілетті орган басшысының қолы қойылады.
Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі – жеке бару не почта арқылы.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз адам саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
14. Құжаттардың тапсырылғанын растау тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады. Өтініш беруші үшін қабылданғаны туралы белгі қойылған көшірме беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы уәкілетті органға еркін нысандағы жазбаша сұраумен жүгінеді.
16. Туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат компьютердің көмегімен, ал егер ол болмаған жағдайда – көк түсті шарикті қаламмен толтырылады, түзетулерге жол берілмейді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай ҚФБ қатысады:
1) уәкілетті орган басшысы;
2) уәкілетті органның кеңсе маманы;
3) уәкілетті органның жауапты маманы.
18. ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
19. ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін кесте осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауап береді.
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның
атауы
Мекенжайы
Байланыс
телефоны
Электрондық
мекенжайы
"Қостанай облысы
әкімдігінің
туризм, дене
шынықтыру және
спорт басқармасы"
мемлекеттік
мекемесі
110000,
Қостанай қаласы,
Таран көшесі, 83
425-кабинет
8(7142)575-330
8(7142)575-331
oblsport@kostanay.kz
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдердің) дәйектілігі
мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
Іс-қимылдың
(барысы, жұмыстар
ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның кеңсе
маманы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті органның
жауапты маманы
Іс-қимылдың
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Сұрауды қабылдау,
журналда тіркеу,
мемлекеттік
қызмет алушыға
қабылданғаны
туралы белгісі
бар сұрау
көшірмесін
береді, бұрыштама
қою үшін
уәкілетті
органның
басшысына сұрауды
береді
Бұрыштама қойып
сұраумен
танысу,
уәкілетті
органның
жауапты маманын
анықтау
Сұраумен танысу,
тиісті ақпаратты
дайындау, қол қою
үшін уәкілетті орган
басшысына береді.
Ақпарат уәкілетті
органның кеңсе
маманына беріледі
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-
әкімшілік шешім)
Мемлекеттік
қызмет алушыға
ақпарат беру
Ақпаратқа
уәкілетті орган
басшысының қолы
қойылады
Туристік әлеует,
туризм объектілері
және туристік
қызметті жүзеге
асыратын тұлғалар
туралы ақпарат
Орындалу
мерзімдері
30 минуттан
аспайды
жұмыс күні
ішінде
3 жұмыс күнінен
аспайды
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің қисынды дәйектілігі
арасындағы өзара байланысты бейнелейтін кесте

4) оформленная информация подписывается руководителем уполномоченного органа.
Способ доставки результата оказания услуги - личное посещение либо по почте.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Подтверждением сдачи документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата). Для заявителя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
15. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с письменным запросом в произвольной форме в уполномоченный орган.
16. Информация о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность заполняются с помощью компьютера, а в случае его отсутствия - шариковой ручкой синего цвета, помарки не допускаются.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) руководитель уполномоченного органа;
2) специалист канцелярии уполномоченного органа;
3) ответственный специалист уполномоченного органа.
18. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Представление туристской информации, в том числе
о туристском потенциале, объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую деятельность"
Наименование уполномоченного органа
по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного
органа
Адрес
Контактный
телефон
Электронный адрес
Государственное
учреждение
"Управление
туризма, физической
культуры и спорта
акимата
Костанайской
области"
110000,
город Костанай,
улица Тарана, 83
кабинет 425
8(7142)575-330
8(7142)575-331
oblsport@kostanay.kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность"
Описание последовательности
и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Специалист
канцелярии
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их описание
Прием запроса,
регистрация
в журнале, выдача
получателю
государственной
услуги копии
запроса с отметкой
о приеме, передает
запрос
руководителю
уполномоченного
органа для
наложения
резолюции.
Ознакомление
запросом
с наложением
резолюции,
определения
ответственного
специалиста
уполномоченного
органа.
Ознакомление с
запросом, подготовка
соответствующей
информации, передача
руководителю
уполномоченного
органа для подписи.
Передача информации
специалисту
канцелярии
уполномоченного
органа.
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Выдача информации
получателю
государственной
услуги.
Информация
подписывается
руководителем
уполномоченного
органа.
Туристская
информация, в том
числе о туристском
потенциале, объектах
туризма и лицах,
осуществляющих
туристскую
деятельность
Сроки
исполнения
не более 30 минут
в течение
рабочего дня
Не более 3 рабочих
дней
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность"
Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью
административных действий СФЕ